Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50073) Tristis


Tristis
őstag

Kedves Fórumtársak!

Páromnak szeretnék venni egy viszonylag komoly gépet. Egyfajta nászajándék lesz a családtól. :U

Összeg objektívvel: 120-140e Ft
Használt szóba jöhet-e? Nem

Fontos:
- ő nagyon remegős kezű, tehát egy fejlett képstabilizátorra van szükség
- mindig is tükörreflexes gépről álmodott, de nem hiszem, hogy cipelné magával mindenhová, inkább kicsit kisebb méretben gondolkodnék
- videót is tudjon felvenni a kamera tisztességgel
- ha lehet cserélhető objektív legyen, amin esetleg (úgy sem fog) később lehet fejleszteni
- legyen egy jó alap automata mód a fényképezőgépben, mert nem hiszem, hogy komolyabban fog foglalkozni vele
- szürkületbe/este is lehessen valami fényképszerűséget kihozni belőle

Amit kinéztem elsőre:
- Panasonic GX80 +12-32mm - 140.000 Ft alap objektívvel
- Sony Alpha 5100 fényképezőgép kit (16-50mm objektívvel) - 130.000 Ft alap objektívvel
- CANON EOS 750D + 18-55mm IS STM Kit - 160.000 Ft

Keresgéltem ennél a Canon-nál, hogy hol van ez a képstabilizátor dolog, de túl sok nekem az információ...
... ezért kérem a segítségeteket! Mennyire egy szint ez a három gép? Melyiknek milyen előnyei vannak? (a fizikai paramétereket látom). Nagyon más világ ez a három? Olcsóbbat nem szeretnék venni (kis kompaktok 100.000 Ft-ért, mert azokban nincs kereső, bármit is jelentsen az, de írtátok, hogy fontos). Fontos!?!? ;]
A Panasonic komplett csomagnak tűnik, írtátok, hogy az alap objektív is teljesen jó. A kérdés az, hogy a Canon ennyiért kötelező, vagy csak felesleges méret és súlytöbblet?!

[ Szerkesztve ]

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.