Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40601) tvamos válasza Tin_Shield (#40598) üzenetére


tvamos
nagyúr

De nem is tagadom, szar fotós vagyok Nem állítottam ilyet. Meg hasonlót sem.

Nem húzok 4-5 FÉ-ket a képeken, nem fotózok ISO csillión felém szaladó négert alagútban, stb.
Na, az ilyen példák miatt írtam pont, hogy el van bagatelizálva. Nem kellenek ennyire szélsőséges korulmények. Elég egy nyári nap, amikor a gyermek az árnyékban hintázik, és máris zavarba jön a technika. Meg a mögötte álló kezdő fotós is.

(#40599) jjeahh válasza tvamos (#40597) üzenetére
Tényleg gyors. És elég éles a kit obi, még nyitva is. (Nekem) Kompromisszumos gép, de mégsem tudok olyan gépet találni, amire lecserélném. (Még úgy sem, hogy nem látom akkora gondnak ezt a fókusz hibát. persze, nem is nézegettem belépő házakat, csak D7k-tól felfelé.)

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#40602) jjeahh válasza tvamos (#40601) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Neked nem lenne jobb a nikon 1 mellé venni egy olcsó használt vázat manuál meg bokehbuzulni ahelyett, hogy leváltanád? Valamikor én is tervezek egy fujit venni, de én sem a pana helyett veszem majd, hanem mellé :K

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#40603) MC Pite válasza tvamos (#40595) üzenetére


MC Pite
veterán

"Szerintem a D7k szenzoránál gyengébb ma már nem elegáns."

Igaz, apsc méretben erre csúnyán nézek, kis méretben még elmehet olcsón. (Ilyenért újonnan nem adnék pénzt, de használtban pont helyére kerülne. Nyilván egyénfüggő kinek pálya a használt.)

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#40604) Tin_Shield válasza tvamos (#40601) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Persze, de a kezdő fotós zavarba fog jönni az egy keresztszálas D3300-zal is, volt Multicam1000-es Nikonom... Elég sokat rawoztam a Nikonnal, az Olyval kevesebbet, normálisan kiexponált, mérsékelten baszkurált, nem agyonhúzott képeknél elhanyagolható a különbség. Szélsőséges(ebb) körülmények között persze az 1"-tól jobb az mft, ettől jobb az APS-C, a fullframe még jobb, a középformátumról nem is beszélve. De még mindig ott járunk, hogy belépő DSLR/MILC gépet keresnek a legtöbben kitobjektívvel.

(#40605) MC Pite válasza tvamos (#40601) üzenetére


MC Pite
veterán

Van olyan hiba ami belépőt nem érinti, de a D7K meg összeakad pl 35 1.8G-vel és a 16-85-el, amik pont hozzá illő, ráadásul nikon obik.

Amúgy oké hogy a példádnál elkél a tartalék, de este a monitoron veszi észre, azaz utólag, már csak utómunkázhat. Evfnél meg egyből, és felpattintja a vakut.
De jogos, bár ennyit -mint linkeltem- a 2/3"-on jpgből is felhúzok.

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#40606) hemaka válasza Throme (#40587) üzenetére


hemaka
nagyúr

Pedig ez igy van, dolgoztam médiában 3 évet Bp egyik legnagyobb plázájában a fotós részlegen, vagy a legolcsóbb szar kompakt vagy a 800x zoomos hulladék, esetleg egy belépő dslr kellett nekik. Ha tereltem volna milc felé a barmát, csak felesleges időpocsékolás volt. Utána már el is engedtem a dologot, az kell, vigyed, fizessed, haladjunk.

[ Szerkesztve ]

(#40607) Sefter válasza hemaka (#40606) üzenetére


Sefter
veterán

Csak nem a westendben...?

Psn ID: sefter_hun

(#40608) Muerte68 válasza hemaka (#40606) üzenetére


Muerte68
addikt

:D :C

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#40609) Rapid136 válasza hemaka (#40606) üzenetére


Rapid136
őstag

Jó ez még mindig magyarország... kisbetüvel.
Ha tanácsot kérnek tőlem (bárkitől) hogy mit vegyenek, azt kb. azért teszik mert a saját fejlövésüket próbálják igazolni. Már pontosan tudja hogy mit fog venni, meghallgatja hogy miért nem lesz jó, aztán megveszi...

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#40610) MrChris válasza Rapid136 (#40609) üzenetére


MrChris
nagyúr

Szerinted Magyarországra gyártják a kismillió szar kompaktot és 800x zoomos hulladékot? Elég nagy felvevők lehetünk! Európában valszeg százszor, ezerszer annyit adnak el a hulladék kategóriából mint kis hazánkban, minden jó szándékú eladói figyelmeztetés ellenére. Akkor azok mind kisbetűs nevű országok, emberek?

[ Szerkesztve ]

(#40611) OceanStorm válasza MrChris (#40576) üzenetére


OceanStorm
tag

Köszönöm a válaszod, megnéztem mindkét gépet amit ajánlottál és kicsit elmosolyodtam azon a részen hogy a legolcsóbbat írtad, a G6 kb 130 ezer a GX80 pedig 200 ezer. Az nemsemmi ha itt kezdődnek az árak ebben a kategóriában, bár a videó leírásában feltüntetett Canon 5DS-hez képest tényleg olcsók. :) Ettől függetlenül a keret az pont 200 ezer ami a gépet illeti, így a GX80-nak komolyabban is utánanéztem és egész jókat írnak róla, a következő egy-két héten belül be is szerzem azt hagy szóljon. Tervben van pár videós projekt amit véghez szeretnék majd vinni, remélem hamar rááll majd a kezem a gép használatára. :)

A memóriakártyákkal kapcsolatban van valakinek tapasztalata, hogy a 4K videózáshoz mekkorát érdemes venni ? Illetve milyen állványt ajánlotok amin forgatni is tudom 360 fokban a gépet ?

[ Szerkesztve ]

(#40612) OceanStorm válasza tvamos (#40577) üzenetére


OceanStorm
tag

Neked is köszönöm a válaszod, én amihez igazából ragaszkodok az a 4K videófelbontás.

(#40613) tvamos válasza MC Pite (#40605) üzenetére


tvamos
nagyúr

Point ezzel az összeállítással (D7K + 35 1.8G ) fotóztam végig a karácsonyi szünetet. Semmi gondom nem volt vele.

OceanStorm:
Az nem túl acélos keret a 4k-ra.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#40614) MrChris válasza OceanStorm (#40611) üzenetére


MrChris
nagyúr

Utóbbi időben csak használtban gondolkodom, jó áron ki lehet fogni garis új állapotút.
130e?? Annyit ne adj G6-ért, 65ezerért adtam el a nyáron pár extrával! Volt itt 110-ért GX80, meg gari nélkül GX85 12-32vel 85ezerért, persze utóbbira nem lesz sok példa. GX80 kitet 150-ért vettem még az ősz elején. Tehát érdemes nézelődni, türelemmel várni és 2/3 ár alatt megveheted. Vannak trendek, most pl pont mintha emelkednének, ahogy közeleg a jó idő és valszeg nem várható Panánál új váz ami kicsit nyomni szokta a piacot.
GX80-al kapcsolatban fő negatívum (számomra), hogy nincs mic bemenete, ez azért is kellemetlen, mert csendes helyen szobában eléggé behallatszik a stabilizátor hangja, viszont ha van környezeti zaj (pl utca, emberek beszélgetnek étteremben...) akkor 'eltűnik'. No meg nem egy highend az a beépített mikrofon.

(#40615) tvamos válasza Rapid136 (#40609) üzenetére


tvamos
nagyúr

Én nagyon szeretem olvasni a tanácsaidat, meg másokét is. Sokat tanultam a hozzászólásokból. Persze, nekem mások a szempontjaim, nem mindig fogadom meg a tanácsokat, amit kapok, és van, amikor rosszul teszem, van, hogy jól. Pl. amikor megvettem a kis Nikonom...

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#40616) OceanStorm válasza MrChris (#40614) üzenetére


OceanStorm
tag

Az az igazság hogy már most március vége fele lesz olyan esemény ahol szeretnék képeket készíteni, videózni, addig pedig nem ártana egy gyorstalpaló is a gép kezeléséből, így nem feltétlenül tudok várni. Használt cuccokat pedig kivételes esetekben szoktam venni, egy fényképezőgép én úgy gondolom hogy egy elég érzékeny szerkezet (ha nem így van cáfoljatok meg), irl videózás terén kezdő vagyok, nem ismerem annyira a témát, nem tudom mit kell nézni hogy levonjam a következtetést egy gép előéletéről, sérült, hibás készüléket pedig nem szeretnék venni. Lényeg a lényeg kizárólag új gépet szeretnék.

(#40617) MrChris válasza OceanStorm (#40616) üzenetére


MrChris
nagyúr

Értem, akkor zsebbenyúlós lesz. Újonnan nem szívesen vennék már, mert annyira erősen vesztik az értéküket és ahhoz képest meg az új árak nagyon magasak. Eddig nekem 3 használt vázból 3 hibátlan, obiból 6-ból 6 szintén. Meg a számtalan manuál is mind működik.

Memkariból minél nagyobbat, 4k/100mbps esetén 42perc fér egy 32gb-osra. 19mb a raw, azaz kb 1percnyi TL raw fér rá (~1500 kép), ami kevésnek hangzik, de egy akcióra elég. Gondolom egy 64-es elég lehet, cl10 elvileg szintén elég, nekem olyan van, nem volt sebesség gond. Akku kérdés problémásabb hosszú idejű TL-hez.

(#40618) hemaka válasza Sefter (#40607) üzenetére


hemaka
nagyúr

Nem szerencsére.

(#40619) #86322688


#86322688
törölt tag

Sziasztok!

Szándékosan ide teszem fel a kérdésemet kompakt gép vásárlásával kapcsolatban:

Volt sok és van is DSLR apsc, MILC apsc, csúcsbridge (1/2/3 ) gépem, nem is szeretnék megválni tőle de mellé szükség lenne valami nagyobb szenzoros kompaktra némi zoom-al.

A nagyobb szenzor 1 colt jelent ahogy nézem, így elsőre az rx100 illetve a tz110 ami a zoom miatt jobban érdekelne de persze van a lumixnak is jó gépe.
Igazából arra lennék kíváncsi, hogy milyen elprelépést jelent az 1 colos szenzor, mi az ami miatt érdemes illetve nem érdemes költeni rá, néztem apsc összahsonlítást zaj tekintetében, a rx100 hihetetlenül jó, bár nem tudom mennyire esik szét a kép mint a kicsi szenzoros gépeken / fz200 stb /.

Talán van itt valaki aki személyesen is tapasztalta már, mert a tesztek nem mindig olyan jók mint a személyes tapasztalatok.

(#40620) tvamos válasza #86322688 (#40619) üzenetére


tvamos
nagyúr

Nagy szenzoros compact: [link].

Az RX100-nak jo alternativaja lehet a Nikon 1 is, ugyan az a szenzor, de cserelheto az objektiv. Van amiben az egyik, van amiben a masik jobb, hasonlo aron.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#40621) #86322688 válasza tvamos (#40620) üzenetére


#86322688
törölt tag

cserélhető obis nem érdekel, arra itt van a dslr, kicsi zoomos kell...persze nem 50x-es ;-)

(#40622) tvamos válasza #86322688 (#40621) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ha a Nikon 1 kizarva, es esetleg a Full Frame-es Sonyra nem futja, (vagyunk ezzel igy paran,) szerintem a Sony RX100-zal nem nyulsz melle. Probaltam a mk4-et, eleg fasza, szerintem (kompaktos viszonylatban biztosan, de amugy is) nagyon jo rajta a cajsz. Kicsit draganak tartom.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#40623) #86322688 válasza tvamos (#40622) üzenetére


#86322688
törölt tag

a korábbi verziók milyenek? mi a lényeges különbség, csak a képminőség érdekel.

(#40624) mazsi70 válasza #86322688 (#40619) üzenetére


mazsi70
senior tag

LX100 ?

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#40625) tvamos válasza #86322688 (#40623) üzenetére


tvamos
nagyúr

Azokat nem igazan neztem meg, csak az mk4-et, mert az van az ismerosomnek, es kivancsi voltam, mit domborit az a gep. (Ugyan olyan a szenzora, mint az en Nikon 1-emnek, ezert voltam kulonosen kivancsi.)

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#40626) Tin_Shield válasza #86322688 (#40623) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Helyesen kiexponált képeknél tényleg jó ez az 1"-os szenzor, az utólagos húzást nem bírja úgy mint a nagyobbak.

Majdnem minden jelenlegi csúcskompakt ezt a szenzort kapja, az RX100 mellett az RX10, a Canon G3X/5X/7X/9X széria is, a Panasonic FZ1000/2500, a TZ100 és az LX15. És Nikon DL gépek is ezt kapták volna, ha nem kaszálják el. Egy gép lóg ki ebből a mezőnyből felfelé, a Panasonic LX100 (és a Leica párja), az jóval nagyobb micro43-os szenzort kapott.

A legnagyobb különbség a képminőségre nézve, hogy a közepes rajzú (ekv,) 28-100 f1.8-4.9-et a markIII-tól ekv 24-70 f1.8-2,8 optika váltotta fel. Egy leheletnyit a szenzor is fejlődött a tesztek szerint.

(#40627) #86322688 válasza mazsi70 (#40624) üzenetére


#86322688
törölt tag

megmondom őszintén az lx100-ról nem tudtam hogy 4/3 as , az nem semmi, 24-70 portré, tájkép mehet vele.

Itt az ára sem rossz:

https://www.eglobalcentral.eu/panasonic-lumix-dmc-lx100-digital-camera-black-en.html

(#40628) Tin_Shield válasza #86322688 (#40627) üzenetére


Tin_Shield
őstag

az bizony, ráadásul multi-aspect

(#40629) mazsi70 válasza #86322688 (#40627) üzenetére


mazsi70
senior tag

+ videóban is nagyon jó
Nincs beépített vakuja ,de talán 3x használtam a hozzá adott vakuját ,olyan jó az obi +váz stabi rajta .

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#40630) #86322688 válasza Tin_Shield (#40628) üzenetére


#86322688
törölt tag

Gyorsan elolvastam egy-két külföldi oldalt és hozzászólást, tényleg nem rossz, mondjuk sokan azért vásárolták mert a dslr-t akarták lecserélni, ők csalódtak, de ugye nem is ezért gyártják.

Szerintem a gyártók piszkosul visszafogják a fejlesztéseket, olyan technikai tudás áll a rendelkezésükre, hogy egymásnak simán keresztebetehetnének, de ez egyik félnek sem jó, és ha most egy kompakt ilyen fényerővel, zoom-al, verné a dslr-t, akkor háború lenne...de ez csak az én véleményem.

Ami nem tetszik az a festés amit a sok milc szenzorok csinálnak, főleg a Fuji, isoban verhetetlen de látni a képeken, hogy festenek, mosnak....

Köszi az infókat mindenkinek...

(#40631) MrChris válasza #86322688 (#40630) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ezt a festést a Fuji fórumba is írd be, szeretik nagyon :DDD Amúgy Lr-ból exportáltak már nem festenek, tehát ez ne tartson vissza. Ha valami vízfesték effektes annak nem a MILC szenzor az oka, eleve ritka az hogy külön milc szenzor lenne bennük, talán csak a FF Sonynak van. Hanem a nem megfelelő raw konverzió.

(#40632) Muerte68 válasza MrChris (#40631) üzenetére


Muerte68
addikt

+1 biztos népszerű volna,még az összefoglalóban is benne van :DD

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#40633) #86322688 válasza Muerte68 (#40632) üzenetére


#86322688
törölt tag

Ezt, hogy értitek?...Tudnak róla vagy tagadják?....Volt apsc fujim, mos rendesen, kár tagadni, kapásból megmondom melyik készült fujival és melyik Canon dslr el, pedig van pár tucat kép vegyesen.
Nincs ezzel semmi baj, de én még ezek után is dslr párti vagyok, a fuji színei szépek, dinamika nagyon jó de nekem más pluszt nem adott.
Az obik árai meg hamar rádöbbentettek, hogy az nem az én világom.

(#40634) B-Clone


B-Clone
aktív tag

Sziasztok.

Szeretnék belevágni a fotózásba és ehhez keresek gépet.
Ami főleg érdekelne az a kültéri fotózás természetben, városban time és hyperlapse videók készítése.
Jobban inkább az utómunka részébe szeretném beleásni magam, de szeretném ha minőségi saját anyagot használhatnék fel ezekhez.
Nem feltétlenül belépő és budget megoldások érdekelnek, szeretném, hogy ahogy idővel fejlődöm ne kezdjem el szűknek érezni a gép lehetőségeit.
Nikon D5600-at nézegettem. Mennyire tapogatózok jó irányban? Esetleg 300k plafonnal mit tudnátok még ajánlani? Érdekelne hogy obik közül mik passzolnának az elképzeléseimhez.

(#40635) Tin_Shield válasza B-Clone (#40634) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Ezekkel a "lapse" videókkal viszonylag hamar el lehet érni a mechanikus zárszerkezetű amatőr gépek teljesítőképességének a határát, szóval inkább az elektronikus zárral is használható gépek között néznék szét.
Van belőlük már néhány a piacon, bár a tükör nélküli gépek között kell keresgélni. Az újabb Fuji, Olympus és Panasonic és Sony gépek legtöbbje tudja ezt.
A 300e plafon a gépre vonatkozik, vagy a gép+objektív(ek)re?

[ Szerkesztve ]

(#40636) B-Clone válasza Tin_Shield (#40635) üzenetére


B-Clone
aktív tag

Nem a gép saját feldolgozó rendszerére bíznám a videó elkészítését. Azt saját magam szeretném kidolgozni a "manuálisan" lőtt raw fotókból. 300 magára a gépre.

[ Szerkesztve ]

(#40637) Tin_Shield válasza B-Clone (#40636) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Értem én, de egy egyperces timelapse video ~1500 expo is lehet, az amatőr DSLR gépek zárszerkezete pedig kb. 100000 expora van méretezve.
Az elektronikus zár ellenben nem kopik, nincs mechanikus mozgás, gyakorlatilag korlátlanul használható.

(#40638) B-Clone válasza Tin_Shield (#40637) üzenetére


B-Clone
aktív tag

Akkor esetleg egy MILC-et tudnál ajánlani?

(#40639) B-Clone válasza Tin_Shield (#40637) üzenetére


B-Clone
aktív tag

Sony Alpha 6000 ? Az még viszonylag benne van az anyagi tűréshatárban.

(#40640) jjeahh válasza B-Clone (#40639) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Lehet, hogy tévedek, de tudtommal abban nincs elektromos zár. Olympus e-m10 II, e-m5 II-ben már van, panasonic meg tudtommal a g6/gx7 óta minden vázba beleteszi... Fuji passz, azt majd megmondják a fujisták, x-t10 fogalmam sincs tudja-e, x-t1 meg túllóg a kereteden.
Szerk: esetleg ha a váz timelapse ficsőrjét használod olympusnál zavaró lehet, hogy 999 kép a max limit... a panák 9999 fotóig engednek.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#40641) Tin_Shield válasza B-Clone (#40639) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Csak az első redőny elektronikus az a6000-ben

A teljesség igénye nélkül: Fuji X-T10, X-T20, X-E2S, Nikon1 sorozat, Olympus E-M10 markII, E-M5 markII, Panasonic GM5, GX80, G7, G80, GX8, GH4, Sony a6300, a6500. A konkrét árakat nem minden gépnél tudom, de ezek közül jópár belefér a keretedbe.

(#40642) B-Clone válasza Tin_Shield (#40641) üzenetére


B-Clone
aktív tag

Esetleg nagyvonalakban össze tudnád nekem foglalalni, hogy azonos kategóriájú obival milyen felhasználási területeken lenne kép minőség terén hátrányban egy MILC egy hasonló árú DSLR-hez képest?

(#40643) Tin_Shield válasza B-Clone (#40642) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Képminőségben gyakorlatilag semmilyen területen nincs hátrány.
Követő autófókuszban (pl. sportfotó) van még előnye a komolyabb DSLR-eknek. Illetve sokkal több képet lehet készíteni egy akksival. Az objektív választék is nagyobb, főleg a 3rd party és a speciálisabb területeken pl. nagytele, tilt/shift

[ Szerkesztve ]

(#40644) B-Clone válasza Tin_Shield (#40643) üzenetére


B-Clone
aktív tag

Köszönöm szépen a segítséget át böngészem az ajánlott gépeket

(#40645) novger


novger
tag

Most hogy elhatároztam hogy megveszem a Pana G6-ot, megláttam hogy az Oly E-pl6 dupla kitben (14-42, 40-150) nagyon jó áron kapható.
Szerintetek az Oly mennyivel lehet rosszabb mint a g6?

(#40646) MrChris válasza novger (#40645) üzenetére


MrChris
nagyúr

Fotóban jobb az Oly, már csak azért is mert jobb szenzor van benne. Nagyobb dinamika és jobb zajtűrés, jobb színtartás emelt iso-nál. Általában jobb jpg is jön ki belőle és a rawjával is jobban boldogulsz. Amiben rosszabb az a videó és a kereső hiánya, ezen kívül az ergonómiája se annyira kézre áll G6-al szemben. Másra tervezték a kettőt.

(#40647) novger válasza MrChris (#40646) üzenetére


novger
tag

Köszi. Sajnos csúnyán benéztem. Az epl6 már sehol sem kapható.

(#40648) Muerte68 válasza novger (#40647) üzenetére


Muerte68
addikt

Néz meg esetleg egy Em10-est garisokat lehet találni 80-90-ért plusz obi.A két kitt obi kb 50-kittből alig vagy egyáltalán nem használtan :U

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#40649) Grga_Pitic válasza novger (#40647) üzenetére


Grga_Pitic
aktív tag

Olympus mintabolt honlapján látok egy javított dupla kites E-PL6-ot 95-ért (akciók / csökkentett értékű készülékek). Érdemes lenne felhívni őket.

(#40650) #86322688 válasza novger (#40647) üzenetére


#86322688
törölt tag

https://www.eglobalcentral.eu/canon-eos-m10-with-ef-m-15-45mm-f-3.5-6.3-is-stm-and-ef-m-55-200mm-f-4.5-6.3-is-stm-mirrorless-digital-camera-kit-white.html

..és rámegy az összes Canon dslr obi átalakítóval...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.