Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40951) Muerte68 válasza KD6-3.7 (#40948) üzenetére


Muerte68
addikt

elsőre elég a kit obi is-esetleg ha belefér a nagyobb zoom átfogású obit szokták még javasolni-a Nikonosok pontosabban meg tudják mondani ,hogy melyik is az :K

Közben írták is 18-105.

[ Szerkesztve ]

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#40952) KD6-3.7


KD6-3.7
őstag

Koszonom a tanacsokat! :R
Akkor keresek egy jo vazat aztan vadaszok hozza objektivet.

Amugy csak egy kerdes. Miert pont Nikon?

[ Szerkesztve ]

(#40953) MrChris válasza KD6-3.7 (#40952) üzenetére


MrChris
nagyúr

Mert most annak nagyon jól hangolt Sony szenzora van, jobb mint amit Canonból kapnál. Viszont hogy annak is legyen egy plusz pontja, nagyon jó áron és ahhoz képest jó képminőségben van egy nagylátó zoom a 10-18.

(#40954) OceanStorm válasza MrChris (#40913) üzenetére


OceanStorm
tag

Én eddig ilyen gameplay videókat csináltam, úgyhogy tőlem nem áll távol több száz jelenet kiválogatása és összevágása, van hogy egy pár másodperces effektre több órát rászánok. Viszont a gameplay vonal mellett szeretnék mostmár irl is videózni, és ehhez kellett a most beszerzett kamera. :)

Végül egy 128 GB -os Kingston SDXC UHS-3 lett beszerezve, a tesztvideóim már több mint 10 GB -ot megettek úgyhogy ki lesz használva. :)

(#40955) agent_k


agent_k
őstag

Én sajnos nem tudok olyan szakszerűen hozzászólni, mint ti a témához. Csak annyi jutott eszembe a fentiekkel kapcsolatban, hogy több évig a 18-105 volt a gépen. Majd elindult a vezérhangya egy fix obi irányába. Majd annyira megtetszett, hogy 1,5 évig nem vettem le a gépről. Ha kellett közelebb mentem. De ami tetszett, hogy végre voltak éles fotóim. Mármint a kit obi sem volt életlen, csak a fix 35-ös olyan volt amilyet szerettem volna. Az más kérdés, hogy bár itt senkivel nem fordult elő az ami az én gépemet sújtotta, mégis iso400-tól felfelé már láthatóvá vált a zaj.
A Sony-nál nem tapasztaltam ilyen zajosodást eddig.

(#40956) pandur99 válasza agent_k (#40955) üzenetére


pandur99
aktív tag

Á zoom után teljesen jogos a fix, Te is évekig vártad, hogy beinduljál. Akkor kell venni, amikor jön a hiányérzet.

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

(#40957) Rapid136 válasza pandur99 (#40956) üzenetére


Rapid136
őstag

Asszem inkább azt akarta megfogalmazni hogy sajnálja amiért nem hamarabb vette meg a fixet... :)

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#40958) pandur99 válasza Rapid136 (#40957) üzenetére


pandur99
aktív tag

Mindenkinek más az útja :)
Én nikonos koromban kittől a tucatnyi fixen át jutottam el az egyetlen 18-200 VR-ig. Most Olympusom van, és már van egy 14-150 mk II-esem, de fixem is, szóval már látom a jövőt :)
De mindenkinek saját magának kell bejárnk az utat, amely azonban mindenkinek másfelé kanyarog.

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

(#40959) agent_k


agent_k
őstag

Mind a kettőt ki szerettem volna fejezni. Igazatok van.
Az volt bennem régen hogy DSLR az isten, ezt az kit obit is Nikon gyártotta tehát velem van a baj. De ez az egész, amíg végigjárja az ember az utat az szükséges, hogy el tudja dönteni, mire van szüksége.

(#40960) zolem


zolem
aktív tag

(#40961) agent_k válasza zolem (#40960) üzenetére


agent_k
őstag

Nagyon durva kis sz*rok ezek :D

(#40962) Rapid136 válasza agent_k (#40959) üzenetére


Rapid136
őstag

Az a baj hogy a fotózás technikai sport, a fizika kiméletlen.
Vannak törvényei amik áthághatatlanok, de az emberek csodát várnak a cserélhető objektives gépektől és nincs mögötte a tudás amivel ki tudnák használni az előnyeit. És meglepődnek amikor vennének valamit hogy milyen ára van egy jó objektivnek. Aztán megveszik a legolcsóbbat és csodálkoznak.
A klasszikus modell: olcsó, jó, fényerős - viszont ebből csak egyszerre mindig csak kettő teljesül.
A kedvencem az amikor valaki megveszi és az első hozzászólása a fórumban az hogy megvenné az ultrazoomot hozzá mert nem akar objektivet cserélgetni...
Azért van a fórum hogy több szemszögből mutassuk meg a dolgokat, a okos a más kárán tanul.

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#40963) pandur99 válasza Rapid136 (#40962) üzenetére


pandur99
aktív tag

Egy szerszámos ládaba kellenek általános és célszerszámok is. Kinek mi a mestersége. És az is számít, kinek milyen vastag a pénztárcája :(

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

(#40964) Rapid136 válasza pandur99 (#40963) üzenetére


Rapid136
őstag

Persze ez nagyjából igy is van.
Csak az index fórumos múltamból az a tapasztalat hogy az emberek egy jelentős része azt gondolja hogy a sznobok veszik a drága objektiveket ami csak pénzlehúzás és az olcsó objektivvel is meg lehet csinálni azokat a képeket amikre rácsodálkozik a flickr-en meg a többi fotós oldalon.
Vicces amikor a Nikonos beszól hogy a Sony maradjon a TV gyártásnál... olvass már utána ki gyártott érzékelőt a gépedbe?
Na mindegy, hosszú sztori ez...

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#40965) pandur99 válasza Rapid136 (#40964) üzenetére


pandur99
aktív tag

Minden évben van egy Az év természetfotója kiállítás. Mostanában milliós felszerelésekkel fotóznak, 10 éve meg _Canon 350D plusz Sigma 70-300 vllt a jellemző. És ha néhzted azkkat a nagyításokat a falon, nemvolt hiányérzeted. Nem érdekes?

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

(#40966) pandur99


pandur99
aktív tag

Kiegészítés:
Nagyon hasznos könyv David Prakeltől a Kompozíció című.
Az illusztrációk egy része CanonPowershot G3 kompakttal készült, és kiválóak.

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

(#40967) Rapid136 válasza pandur99 (#40965) üzenetére


Rapid136
őstag

Mint korábban is írtam, ha az emberek megtanulnának fényképezni akkor könnyebb dolguk lenne a technikával.
De jelenleg a többség azt hiszi hogy ha megveszi a Canont a kitobival akkor már csak jó képet készíthet...
(viszont a természetfotó kiállításon nem olyan amatőrök indulnak akik pár hónapja vették a gépüket hanem olyanok akik jelentősen több időt fektettek a hobbijukba, szóval ezt nem kéne belekeverni)

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#40968) pandur99 válasza Rapid136 (#40967) üzenetére


pandur99
aktív tag

Amiért belekevertem az az, hogy lássuk: tudás és technika csak együtt képes jó eredményre, de a tudás és a gyakorlat talán fontosabb, inkább garantálja a jó fotókat, mint a milliós felszerelés. De azért törekedjünk arra is :)

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

(#40969) OceanStorm


OceanStorm
tag

Nektek így fotós szemmel mi a véleményetek ezen kép minőségéről ? Amióta megvan a gép folyamatosan tesztelem a beállításokat több kevesebb sikerrel, de tapasztalatok híján inkább a kevesebb a jellemző, végül az automatnál kötött ki a tárcsa azt szerintem így is marad, a képet is automatával lőttem. Jelenleg a sarkalatos pont számomra a fókusz, főleg videófelvétel közben, azzal még nem vagyok kibékülve hogy mi lenne a helyes opció.

(#40970) #31733248 válasza OceanStorm (#40969) üzenetére


#31733248
törölt tag

Nem olvastad a topicban zajló párbeszédet? Nincs rendes autofókusza video alatt a gépednek (ahhoz Sony kellett volna), úgyhogy ez sajnos ilyen. A kép pedig felejtős sajnos, nem elég lefotózni a naplementét, attól még nem lesz szép a kép. Idővel majd belejössz, addig is javaslom a fotós témájú könyvek olvasását, ezekből többet online is megtalálsz.

(#40971) OceanStorm válasza #31733248 (#40970) üzenetére


OceanStorm
tag

A fotóm több szempontból is felejtős, de nem is ez volt a kérdés lényege. :) A manuális beállításokkal a legjobb képem ugyanerről a városképről egy elég zajos valami volt, majd az automatára váltva meglepődtem hogy mennyivel jobbak a képek, illetve ugyanez elmondható a videók minőségéről is. A kérdés inkább olyan jellegű volt hogy ez a max részletesség amit a gép (automatával) tud ?

Az autofókusszal amúgy az eddigi tesztvideóim alapján olyan hatalmas gondom nem is lenne, a gond leginkább akkor jön elő ha valamire közelítek tehát megyek felé, extra még az optikával is közelitek na az utóbbit nem nagyon szereti.

[ Szerkesztve ]

(#40972) #31733248 válasza OceanStorm (#40971) üzenetére


#31733248
törölt tag

Én a raw formátumban fényképezést és az utómunkát javaslom hasonló helyzetekben, a minőség sajnos nem valami acélos a látottak alapján.

Az autofókusz pedig alapvetően úgy kellene, hogy működjön videózásnál, hogy képes a téma közeledését és távolodását lekövetni. Erre írtam, hogy a Pana ezen a téren sajnos nem lesz a barátod akkor sem, ha rutint szerzel a gép kezelésében.

(#40973) Tin_Shield válasza OceanStorm (#40971) üzenetére


Tin_Shield
őstag

A PH alaposan alaposan újratömörít, szóval ebből a képből senki sem fogja tudni megmondani. Tölts fel valamilyen tárhelyre teljes felbontásban egy képet és linkeld be. De általánosságban igaz, hogy a legjobb képeket és videokat nem automata állásban fogod kapni, Ha konkrét kérdésed van a beállításokkal kapcsolatban akkor gyere az mft topikba, ott van GX80 felhasználó.
A video AF-hez: mozgás közben a folyamatos AF nem erőssége a GX80-nak, próbáld ki a témakövető módot, de azért csodára ne számíts.
A zoomolás után pedig fókuszálj újra, akár "tapifókusszal" (az olyan objektívet ami zoomolás közben is megtartja a fókuszsíkot parfokálisnak hívjuk, de ezt a tudást ne a kitobjekítvek között keresd :) )

[ Szerkesztve ]

(#40974) OceanStorm válasza #31733248 (#40972) üzenetére


OceanStorm
tag

Nekem alapvetően videózáshoz kellett gép, úgyhogy mostmár ebből próbálom meg kihozni a legjobbat. Mint írtam az autofókuszal ha csak spontán megyek a téma felé leköveti, ám az optikai zoomot nem nagyon szereti, ilyen esetekre kell majd egy beállítás.

A kép formátumát pedig raw-ra átállítom, eddig sem szerettem a jpg-t, többnyire png-t használtam mindig.

(#40975) MrChris válasza OceanStorm (#40971) üzenetére


MrChris
nagyúr

Na a legjobbtól kaptál tanácsot :DDD hírhedt Panasonic fikázó ;] Egyetlen tanácsa lesz, add el bármid is van és vegyed amilyen neki van, mert az a legjobb :DDD
Amúgy ajánlom a m4/3 fórumot, ott biztosan segítenek.

(#40976) OceanStorm válasza MrChris (#40975) üzenetére


OceanStorm
tag

Én mivel a gép, illetve a real life fotózás / videózás terén jelentős tudáshiánnyal küzdök bárkitől elfogadok tanácsot, bár vannak már tesztvideóim úgyhogy nagyjából látom már mik azok az elvárásaim amik teljesültek és mik nem. Szerintem nem volt olcsó a gépem, ám amennyire nézem ez a kategóriának még mindig az alja, így nyilván vannak kompromisszumok. A kollégának abban igaza volt hogy az autofókusz nem minden esetben tudja lekövetni a dolgokat, ám én ezt egyelőre kizárólag az optikai zoom esetében tapasztaltam, ha optikailag nem zoomolok csak megyek a téma felé simán leköveti azt. Az első videóprojektem autós témában fog készülni, holnap (ma) élesben a helyszínen is kiderül hogy muzsikál a szerkezet. :)

(#40977) jjeahh válasza OceanStorm (#40971) üzenetére


jjeahh
nagyúr

"automatára váltva meglepődtem hogy mennyivel jobbak a képek, illetve ugyanez elmondható a videók minőségéről is"

Ha ez így van, az azt jelenti sokat kell még tanulnod, mert jelenleg a gép automatikája jobban tudja hogyan kell belőni az expót, mint te :D . Szal olvasgass, tanulj, gyakorolj és ha nem adod fel, idővel sokkal többet tudsz majd kihozni a gépből, mint az automatika :K

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#40978) #31733248 válasza OceanStorm (#40976) üzenetére


#31733248
törölt tag

Nem erről van szó, a GX80 egyáltalán nem alja a kategóriának videós téren sem: van, amiben a legjobb (4K-t tud olcsón) és van, amiben akad sokkal jobb nála (autofókusz). Erre mondtam, hogy a legtöbb felhasználónak sokkal többet ér egy jól működő autofókusz, mint az, hogy van-e 4K - de mit lehet tenni, az ma az aktuális hívószó a videós cuccok marketingjében. Jó tanácsként annyit, hogy ha van lehetőséged rá, akkor jó fényviszonyoknál szűkítsd a rekeszt (legyen f5.6-8 körül) és kerüld el az olyan helyzeteket, amikor a fókuszban tartani kívánt téma komolyabb mértékben (esetleg gyorsan) közeledne, vagy távolodna Tőled. Úgy elégedett leszel és élvezni fogod a 4K-s felbontás előnyeit is.

(#40979) vihartigris válasza jjeahh (#40937) üzenetére


vihartigris
őstag

"Asszem én tényleg helikopter vagyok"

csak ezt a rogán tóni meg ne tudja (repülhetsz vele a lakodalmakba) :DDD

bármi reciproka a semmi

(#40980) BladPussy


BladPussy
csendes tag

Sony Alpha A5000-re is feltölthetők app-ok az USB-n keresztül?

(#40981) #31733248 válasza BladPussy (#40980) üzenetére


#31733248
törölt tag

Igen.

(#40982) tanygab


tanygab
tag

Sziasztok,

gép vásárlás előtt állok és a segítségeteket szeretném kérni.

- Gépre szánt összeg: 250.000 körül
- Felhasználás: Kirándulások alkalmával fotózás, családi képek készítése
- Méret nem igazán számít, elsősorban DSLR gépekket nézegettem.
- Videó: korlátozott mennyiségben, elsősorban fényképezésre kell.
- Új gépet szeretnék venni.

Ahogy néztem ebből az árból akár kijöhet egy Nikon D5600 kit obival ( pl AF-P 18-55 VR ).
Vagy ha sikerül kifognom valami akciós D7100/7200-at akkor akár az is elérhető lehet 270ezer körül ( bár jelenleg nem találtam ilyen akciót :D ).

Mi a véleményetek ezekről a gépekről? Vagy mit ajánlanátok helyette?

(#40983) pandur99 válasza tanygab (#40982) üzenetére


pandur99
aktív tag

Szerintem jobb választás egy D5300 18-105 VR objektívvel + egy vaku a beltéri családi fotókhoz, ez is kijön a keretedből.

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

(#40984) Throme válasza tanygab (#40982) üzenetére


Throme
veterán

A legfrissebb verziók mindig drágák, de annyival nem tudnak többet. Ha konkrét funkció kell, ami csak a legújabb verzióban található meg, akkor nincs mit tenni, de egyébként egy korábbi típussal költséghatékonyabban kijöhetsz, és ahogy írták, egyéb kiegészítő is belefér, pl a vaku, állvány, és olyan kiegészítők amik tutira kellenek, akármit veszel (táska, mem.kártya, esetleg pótakksi,...stb).

szvsz

(#40985) #31733248 válasza tanygab (#40982) üzenetére


#31733248
törölt tag

Érdemes megfontolnod a Sony A6000-et is, jelenleg 185 ezerért megkaphatod kitobjektívvel. Kicsi, nagyon könnyen hordozható méretű (ennek azért gyakran fogsz örülni, hidd el), APS-C szenzoros, ingyen jár hozzá a Capture One raw feldolgozó és nincs vele fókuszproblémád, mint sokszor a tükrös gépekkel. Írtam hozzá egy ismertetőt, érdemes elolvasni.

Az említett Nikonok is nagyon jók, de nem feltétlenü éri meg a D5600 felára a D5200-5300-hoz képest. A D7200 már a félprofi tükrösök közé tartozik, minden szempontból kitűnő gép. Ha belefér a keretbe és Nikonban gondolkodsz, érdemes azt venni.

(#40986) tanygab válasza #31733248 (#40985) üzenetére


tanygab
tag

Köszönöm a tanácsokat.

Ezek alapján elkezdtem nézegetni a D5300-akat, kitben táska+mem kártya + AF-S DX NIKKOR 18–105mm VR objektívvel 243 körül találtam.
Amit olvasgattam ehez kellene még vennem egy 50mm f/1.8as fix obit kezdésnek ( Pl Nikon 50mm f/1.8G AF-S ? kb ~70ezer).
(Pót)Aksit mekkorát ajánlotok hozzá?

Így már kicsit túllépi a lélektani határt (300 at all), de ezek mind akció nélkül - ha a táskás csomagot nem tekintjük akciónak.

(#40987) Throme válasza #31733248 (#40985) üzenetére


Throme
veterán

Megveszi a nikont (mondjuk az ajánlott 5300-zat) 18-105 kittben, vagy az elején egy 18-55-ttel, vagy csak vázat és 75k-ból vesz később (ha csak vázat vesz, akkor azonnal) új tamron 18-200 VC obit, majd utána 60k 35 vagy 50mm fixet (tudom fix sigma 19/30/60 is van 65k-ért sonyra), aztán ott van a kb 120k sigma 10-20, vagy a másik irányban egy 70k-s 55-200 VR, vagy 109k-s tamron 70-300 VC.
Ezek mondjuk budget obik pont a kezdőknek, ezek (a megfelelőjük természetesen) mennyibe vannak sony A6000 vázra?
Él nélkül kérdezem! Vagy ezekhez van adapter és akár canon obikat is vehet?

A kérdező írta, hogy a méret nem számít, tehát a "Kicsi, nagyon könnyen hordozható méretű" tétel, mint előny kilőve.

[ Szerkesztve ]

(#40988) yoli666


yoli666
tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, 200e alatt keresek új gépet!
Alapvetően eddig Canon volt, tehát itt nézelődtem, de a 700d-ről nem sok jót olvasok.
Esetleg Canon EOS 750D?
Canon objektívek vannak, de ha valami más márka objektívvel belefér nem zárkózom el.
A legfontosabb, hogy főleg rendezvények fotózása a cél kint és bent.
Nikonokat egyáltalán nem ismerem és soha nem is használtam...

Szerintetek mi lenne a legjobb választás?

Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#40989) pandur99 válasza tanygab (#40986) üzenetére


pandur99
aktív tag

http://www.digitcam.hu/Nikon-DSLR/Nikon-D5300-3EV-18-105VR-fekete-27288-p27288.html?ak=1

Itt pl. 218e. De talán érdemes lenne egy keveset használtat nézni 20%-kal kevesebbért. Az 50-es fix helyett pedig inkább a 35-öst.

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

(#40990) tanygab válasza pandur99 (#40989) üzenetére


tanygab
tag

Igen ezt is néztem, ha csomagban választom 32GB mem kártyával meg táskával akkor 242 :)

Viszont az is játszhat amit Throme írt, hogy csak váz ( ~155 ) 18-200as obi meg 35 vagy 50-es fix.
A Tamron 18-200 jobb lenne mint a kitben lévő 18-105? Mert így összerakva is kb ugyan úgy jövök ki ( kb -10ezer )

(#40991) m3ss válasza Throme (#40987) üzenetére


m3ss
veterán

majd szamitani fog a meret, amikor elkezdi hasznalni, hordozgatni...esetleg meg nem tud rola. amikor milcre valtottam engem sem erdekelt a meret, azota eleg sokat valtozott ez...:)
a fokusz kalibraciorol ugyanez fog kiderulni, kereso merete, esetleg hss. arrol ne is beszeljunk, hogy kezdoknek nincs egyszerubb mint 1 arcfelismeros geppel kattintgatni. gyakorlatilag csak nyomogatni kell az expo gombot.

kivancsi lennek ha hasznalna egy napig egy sonyt, egy fujit vagy egy belepo nikont melyik gepet venne utana...
baromi jo, h ennyi fele superzoomot meg kit telet kapni tukrosre...meg nem tul idealis latoszogu ff-re tervezett obit. persze van par kivetel is...
mindig is megvolt a velemenyem ezekrol a kit telekrol, meg arrol h minden uj fotosnak egybol kell egy ilyen. mert azt hiszi h azzal madarakat meg termeszetet fog fotozni. lehet hogy fog, csak minek :N
en ertem, hogy azert ajanlgattok kitobit minden kezdonek, mert utana majd rajon hogy melyik latoszog fog tetszeni neki..es akkor mi lesz? mivel jo aron ugy is csak 35/50-es fix van, azt fog venni :DDD

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#40992) pandur99 válasza m3ss (#40991) üzenetére


pandur99
aktív tag

DSLR-re és Nikonra kérdezett, azért ajánlottam azt.
Ha rajtam múlna, mindenkinek Olympust ajánlanék :) Pl. E-M10 mk II-t 12-50-es objektívvel. Vagy duplakittel (14-42 + 40-150). Pesze csak kezdetnek, mert utána jöhet némi fix (20/1,7, 45/1,8).

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

(#40993) Throme válasza tanygab (#40990) üzenetére


Throme
veterán

Kb egyforma képminőség mellett a tami nagyobb átfogást kínál. Úgy emlékszem méretben súlyban sincs hátrányban, bár ez nem opció, ahogy írtad.
Ja és tami 5 év gari, nikkor csak 1év...

Azt szokták még ajánlani, hogy veszel egy kit-et és abból kiárulod az obit. Kit-ben az obik olcsóbbak,mint külön. Kicsit ráteszel a kit-es árra és a hasznot beleforgatod a tamiba. Macerásabb az igaz.

[ Szerkesztve ]

(#40994) Throme válasza m3ss (#40991) üzenetére


Throme
veterán

Figyu, akkor csináljatok itt egy szolgáltatást a gépet kereső fórumtársaknak és adjatok neki egy hátizsáknyi cuccot, aztán majd fél-1 év múlva visszajön és kiválasztja a legtesthezállóbb verziót.

Te is végigjártál mindent. Lehet rosszul emlékszem, de beugrottál a D90-be, aztán FF, aztán milc. Használtad hobbira (azok a félig vízben, félig felette képek tök jók voltak, aztán a kajaképekhez már nincs affinitásom, biztos jók azok is), majd melóra.
Ezt mennyi idő alatt?
Most itt a kérdezők kapnak ajánlatot, de gyakrolatilag azt mondod, hogy egyik se jó. Ha azt írja, hogy a méret súly nem számít én nem fogom megcáfolni, hogy de b+ le fog szakadni a karod. Lehet izmos gyerek és a 3 kg-os gépekkel fog 'szelfizni'.

Ez az állandó fókuszhiba riogatás is kicsit túl van tolva. Egy budget vagy nevezzük kit-nek, bár a tami 18-200 nem az hiszen soha nem lesz nikonhoz csomagolva, de kategóriát tekintve lehet rá mondani... na mindegy, szóval a 'sötét' obiknál ha van is fókusz probléma, azt nagyon nem veszi észre, mert akkora a dof.
Ha nagyon szar és az elején kijön, akkor 14 napon belül visszaviszi.
Ha meg vesz fixet és gond lesz, akkor tényleg macera, de be lehet állíttatni.

A 70-300 nagyon is jó obi. És nem drága. Te a milcen milyen istenkirály telét használsz, amivel pöpec madárfotókat csinálsz? És az mennyibe is kerül? Van valami 40-150, ami ugye 80-300, ami nem drága, de ez mégse 450 vég, szóval ezzel mégsem fogsz madarászni.
Sonyra ott az 55-200 vagy ilyesmi, az se madarász obi. Többi szerintem ott se olcsó...

Tükrössel miért nem lehet csak kattintgatni és nyomni az expo gombot? Vagy minden kezdő portrézik 100 %-ban, hogy arcot ismerjen fel?

(#40995) pandur99 válasza Throme (#40994) üzenetére


pandur99
aktív tag

Te a milcen milyen istenkirály telét használsz, amivel pöpec madárfotókat csinálsz? És az mennyibe is kerül? Van valami 40-150, ami ugye 80-300, ami nem drága, de ez mégse 450 vég, szóval ezzel mégsem fogsz madarászni.

m4/3-ra van Pana 100-300 és Oly 75-300. Mindkettő ekv. 600-ig megy, és nem ökör áráért. Használtan most is hirdetnek 100e alatt kettőt.

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

(#40996) Sefter válasza pandur99 (#40995) üzenetére


Sefter
veterán

Vannak, csak elég sötétek sajna...mondjuk a 70-300 tamit így is hozzák (pana biztosan). A 300f4 oly lehetne olcsóbb :B

Psn ID: sefter_hun

(#40997) pandur99 válasza Sefter (#40996) üzenetére


pandur99
aktív tag

Fényerős és olcsó az sajnos együtt nincsen :( De Nikonra, Canonra sincs. A 75-300-nak megfelelő 150(120)-400-asok is sötétek.

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

(#40998) m3ss válasza Throme (#40994) üzenetére


m3ss
veterán

"Te is végigjártál mindent. Lehet rosszul emlékszem, de beugrottál a D90-be, aztán FF, aztán milc. Ezt mennyi idő alatt?"
d70-be, de ezek hogy jonnek ide? akkoriban csak tukros volt elerheto. azota viszont boven utolertek oket a milcek, ha kiprobalod oket te is ra fogsz jonni. foleg a belepo gepeket. es a legfontosabb, hogy az oly, fuji, es a sony is, igaz mind3an mas szenzormeretre, de legalabb ok celzottan oda fejlesztenek objektiveket. lesz optimalis latoszog, meret es suly...apsct canikonek nagyon hanyagoljak, egy zsakutca kb. ha nem akar ff-re valtani az ember. persze leszamitva azt a par termeszetfotost meg sportfotost akinek idealis lehet...

"Ez az állandó fókuszhiba riogatás is kicsit túl van tolva"
fenyeros uvegekre gondolok, ott nincs tultolva. nincs olyan amit ne kellene bekalibralni, ha igazan pontosat akarsz. lehet az canikon, sigma vagy barmi.

"Te a milcen milyen istenkirály telét használsz, amivel pöpec madárfotókat csinálsz? "
nem szoktam ilyeneket fotozni, de amugy valoban jobb a kinalat tukroshoz ilyen obik teren...
en inkabb arra celoztam, hogy a legtobb embert arra kellene raebreszteni, hogy hiaba vesz 300mm-t, ez a mufaj inkabb a korulmenyek megteremteserol szol, mintsem a millimeterekrol.

"Tükrössel miért nem lehet csak kattintgatni és nyomni az expo gombot? Vagy minden kezdő portrézik 100 %-ban, hogy arcot ismerjen fel?"
90% aki beteved az csaladi esemenyeket szeretne fotozni meg kirandulasokat...raadasul mobilon mar lattak az arcfelismerot, kezenfekvo.

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#40999) #31733248 válasza tanygab (#40986) üzenetére


#31733248
törölt tag

(#40986) tanygab

A D5300 és a 18-105 szerintem nagyon jó párosítás.

(#40987) Throme

Én most egy Sigma 8-16-ot és egy Sigma 17-70-et (C) használok adapterrel. Az utóbbi maximálisan támogatott, minden fotós funkciója megy (PDAF, szem fókusz, arcfelismerés, stabi, rekesz), az elsőnek lassú a fókusza, de ez a jellegéből fakadóan nem zavar. Az A6000-en Sigma MC-11 adapterrel a támogatott obik biztosan jól mennek.

Használtan Sony 50mm f1.8 kb. 60 ezer, a Sony 35mm f1.8 és a Sigma 30mm f1.4 90 ezer körül, a 18-105mm f4 kb. 120-130 ezer, a 18-200 kb. 100-110 ezer, az 55-210-es kit tele kb. 60.

(#41000) Throme válasza m3ss (#40998) üzenetére


Throme
veterán

Csak azért hoztam fel, mert előre vetítettél olyan dolgot, ami egyáltalán nem biztos, hogy számítani fog.
Az elején nem tudhatod, hogy x hónap után zavarni fog bárkit is a súly és méretbeni különbség tükrös vs milc tekintetében.
Szerintem induljunk ki abból, amit a kérdező felvázol és ne fantáziáljunk, hogy mi lesz majd, mert nem tudhatjuk. Lehet lerakja az egész cuccot és elkezd bélyeget gyűjteni...

Próbáltam a teljesség igénye nélkül pár obit felsorolni, ami kezdőknek jó lehet és viszonylag elérhető.
Természetes, hogy a "sötét" lencsék dominálnak, de ezekkel is baromi jó képeket lehet lőni.
Szóval olyat írni, hogy egy kvázi belépő és hobbista lencsével természetet fog fotózni, de azt is minek, az szerintem nem jó dolog.

Elismerem, hogy a dslr rákfenéje ez a fókusz probléma, inkább fix obiknál.
Aps-c szenzornál annyira nincs papírvékony dof, és pici pontatlanság talán belefér, nagyobb már sajnos belépő vázakkal nem korrigálható. D5000-en nem volt gondom a 35mm fix-el. Lehet egy 85-ös már jobban kihozta volna az esetleges fókusz hibát.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.