Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40151) süti5 válasza Studi (#40150) üzenetére


süti5
őstag

Köszi, szerintem fillérb*szó leszek :D

(#40152) rushmoon válasza süti5 (#40149) üzenetére


rushmoon
csendes tag

A fekete GF7, a barna viszont GM1-nek látszik a képeken, meg az induló iso is GM1-re utal.. Viszont a megadott méret, stb alapján mégis GF7.. :F
http://cameradecision.com/compare/Panasonic-Lumix-DMC-GM1-vs-Panasonic-Lumix-DMC-GF7
Valamit kavarodás van az elsőnél, én rákérdeznék mielőtt megvenném.

(#40153) Studi válasza rushmoon (#40152) üzenetére


Studi
addikt

De hülye vagyok, nem is figyeltem, csak hogy milyen obi van rajta! :O Valóban, azt tisztázni kell, hogy az első linken szereplő az az elnevezésben szereplő GF7, vagy a képen látható GM1 típus! :Y

(#40154) 80hun válasza süti5 (#40151) üzenetére


80hun
addikt

Itt van még olcsóbban :)

(#40155) Neck válasza Studi (#40150) üzenetére


Neck
veterán

Pedig még csak nem is azonos a két gép kép alapján...
Mármint, nem csak a színe tér el, hanem az objektív felett a kitüremkedés, stb.

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#40156) balazs1234 válasza süti5 (#40149) üzenetére


balazs1234
csendes tag

Szia, a barnához rossz képet raktak be. Az nem a GF7 hanem a GM1.
Megnevezés alapján mindegyik GF7, tehát azonosak, csak a barna olcsóbb.

(#40157) süti5


süti5
őstag

Köszi szépen mindenkinek, bemegyek majd személyesen is, rákérdezek, meg csak így lehet ajándékutalvánnyal fizetni.
Pont ezért esik ki az egyéb bolt, mert csak kevés helyen fogadják el, de mediaban pont lehet utalvánnyal fizetni.

(#40158) Studi válasza süti5 (#40157) üzenetére


Studi
addikt

Akkor viszont érdeklődj előre a boltban, mert az offline boltok kínálata és ára eltérhet a weboldalétól, egész más cég üzemelteti őket.

(#40159) süti5 válasza Studi (#40158) üzenetére


süti5
őstag

Benézek ma az egyik media-ba, megnézem az árakat is. Kíváncsi vagyok vannak-e és ha igen, milyen különbségek, de köszi, hogy szóltál. Azt pl. nem is gondoltam volna, hogy külön cég üzemelteti őket....

(#40160) 80hun válasza süti5 (#40159) üzenetére


80hun
addikt

A MM-ben hivatkozhatsz arra hogy a saját webshopjukban olcsóbb a termék. Nekem eddig mindig ideadták webshop áron :)

(#40161) süti5


süti5
őstag

Na, bementem délután a mediaba, és megnéztem mind a hármat: canont, a sony-t és a panasonicot is.
Kellemes meglepetés volt, hogy a gf7-es még az online árnál is olcsóbb volt, 110-ért adták a barnát és a feketét is. A fekete mellett döntöttem, bontatlan csomagban megvettem, szuper kis gép.
A srác aki árulta, jó fej volt, sokat dumáltunk. Szóval meg van a gép, köszi mindenkinek, remélem beválik, most töltöm még:)

(#40162) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hello,

kezdőnek milyen MILC ajánlott 50-60 ezer körül? (Használt.) Azért inkább MILC, hogy ha később komolyabban gondolja (azt mondta, komolyabban) akor legyen mire rendszert építenie.

Mutogatni való hater díszpinty

(#40163) MrChris válasza hcl (#40162) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ha nincs koncepció akkor ennyiért most Pana G3-at vennék kitobival, vagy Oly pl5-t kitobival. Aztán 'fejlesztenék egy 25/1.7 vagy 20/1.7-el. Aztán lecserélném egy GX80-ra, aztán... :DDD

(#40164) hcl válasza MrChris (#40163) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

LOL, PL5 - PL6-ot ajánlgattam :)
Csak a HA-ról eltűnt minden értelmes árú... egy szál PL6 van 60 ezerért.

Mutogatni való hater díszpinty

(#40165) Rapid136 válasza hcl (#40162) üzenetére


Rapid136
őstag

Indulásnak és használt piacról vásárolva nem valószinű hogy lesz olyan szettje amit ne tudna hasonló áron eladni. Szóval felesleges most arra építeni hogy később egy rendszeren belül maradjon. Inkább ismerjen meg minél több gyártót. Megnézheti az uj gépeket a MM-ban ha van lehetősége, ott látja a különböző rendszerek méreteit. Ott vannak a NEX vázak is APS-C érzékelővel.

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#40166) MrChris válasza hcl (#40164) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ez van, pangás meg túlár. PL5 35-45-ért ment, meg volt egy G3 aszem 30-ért... Nyilván ha azonnal kell azt felárasan lehet beszerezni.

(#40167) pajibá


pajibá
tag

[link]
Igaz pici baja van neki. :(((

[ Szerkesztve ]

(#40168) hcl válasza Rapid136 (#40165) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hát, arra tuti nem lesz pénze, hogy cserélgesse, meg amúgy sem eladni akarja. Kezdőnek az a cél szerintem, hogy tudjon komponálni, fényt használni, meg oda-vissza az expóparamétereket, hogy melyik milyen hatással van a képre.
Amúgy tükröst a méretei miatt nem akar, a m4/3 meg szerintem az, ahol még kisméretű, egyszerű gépek is akadnak, és egy rendszeren belül akár kategóriákkal feljebb is léphet. És mégsem kompakt, ami viszont erősen korlátozhatja az embert. rendszert váltani meg durva költség és macera. MM-ot javasoltam én is :)

@MrChris : Jaja, én is arra emlékeztem még...

@pajibá : Néztem, meglátja. Mondjuk obival ez is 50, a PL5, Pl6 meg azért magas ISO-n sokkal jobb 8és kitobival, pl. beltérben fel is megy az ISO :D )

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#40169) ReSeTer


ReSeTer
senior tag

Helló! Milyen gépet vegyek videózásra 700d árkategóriában? Nem ragaszkodok a tükörhöz, csak az aps-c érzékelőhöz, mert az m4/3 nem ad olyan fényességet akárki akármit mond. Vimeon mindegyik sötétebb volt mint egy sony a6000. Létezik ilyen, vagy nem kell keresgélnem mert a canon 700d a legjobb?

[ Szerkesztve ]

(#40170) sasa134 válasza ReSeTer (#40169) üzenetére


sasa134
addikt

Ez aláírásgyanús hsz-nek tűnik :)

Avanti Roma

(#40171) jjeahh válasza sasa134 (#40170) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Néha imádom ezt a topikot :))

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#40172) SybenX


SybenX
őstag

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem,hogy van-e jobb vétel a sony a5000-nél 4 év garival 130k körül?

(#40173) Neck válasza SybenX (#40172) üzenetére


Neck
veterán

Ha itt van készlet, akkor az jobb vétel. Sajnos most nincs, de azt írja, újabb készlet várható.

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#40174) SybenX válasza Neck (#40173) üzenetére


SybenX
őstag

Az valóban jó ár lenne.Viszont nem vagyok telekomos és senki a környékemen.Így is meg tudnám venni?

Szerk:
Muerte68: Az jó akkor.És mennyire hátrány,hogy csak 1 év gari van rá?Mert azért nem mindegy,hogy 4 vagy 1.Mennyire szoktak meghibásodni a gari lejárta után?

[ Szerkesztve ]

(#40175) Muerte68 válasza SybenX (#40174) üzenetére


Muerte68
addikt

Bárki megveheti csak részletre nem adják csak t kom osnak

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#40176) Studi válasza ReSeTer (#40169) üzenetére


Studi
addikt

Te biztos kipróbáltál valami m43 gépet, érződik a hozzászólásodon, hogy magába húzott a sötétség.
Vedd a 700D-t, nincs is annál jobb.

(#40177) Muerte68 válasza Studi (#40176) üzenetére


Muerte68
addikt

:D :C

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#40178) jjeahh válasza Studi (#40176) üzenetére


jjeahh
nagyúr

A poén, hogy most mérték le dxo-n az új e-m1-et, szerintük viszonylag "fényesre" sikerült :D Igaz nem 700d árkategória, de annak a fényességét szvsz hozza egy gx80 is.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#40179) tvamos válasza Studi (#40176) üzenetére


tvamos
nagyúr

Videóra...

(#40169) ReSeTer
Nem lesz jó az APS-C se, hosszú távon. Gyűjts egy full frame-re!

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#40180) Studi válasza tvamos (#40179) üzenetére


Studi
addikt

is! 😀

(#40181) konyi79 válasza ReSeTer (#40169) üzenetére


konyi79
addikt

Na ez nálam is ledobta a láncot.
Olvasgasd egy fél évig vissza az összes MILC topikot, utána gyere vissza mert sikít a hülyeség a kérdésedből is.

(#40182) Muerte68 válasza SybenX (#40174) üzenetére


Muerte68
addikt

Nem nagyon hallotam még róla,én kb fél évi használtam de sajnos a szemem miatt kellett az evf mert külömben nagyon szerettem kicsi tényleg zseb gép nagy szenzorral jó tudással wifi hajtogatós kijelző focus peacing stb.Nem tudom nem e lehet hozzá venni még garanciát esetleg de nem egy elromlós fajta

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#40183) MrChris válasza ReSeTer (#40169) üzenetére


MrChris
nagyúr

700D a legjobb, azt vegyél, az a legfényesebb. Én is azt vettem 4 éve. Három nap után le is passzoltam, mert videóra vicc volt a sötét ezer éves kis GH2-höz képest.
Ostoba logikád szerint egy mobilteló gombostűfejnyi érzékelője már csak fekete képet tudna alkotni.

(#40184) smekone


smekone
tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni tőletek !

Szeretnék egy gépet vásárolni de nem tudom melyik lenne megfelelő nekem.

Amire használnám:

Videózás:Sokat videóznék vele, élő adások készítése, tehát jó képességekkel rendelkezzen ezen a téren

Fotózás: Embereket fotóznék inkább, meg néhány tájkép

Használtan szeretném megvásárolni: és olyan 80000Ft-ot szánnék rá.

(#40185) Tin_Shield válasza smekone (#40184) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Panasonic G6, GH2

(#40186) MrChris válasza smekone (#40184) üzenetére


MrChris
nagyúr

Élő adás számodra mit jelent? Ahhoz olyan váz kell ami tud tiszta videó kimenetet, ilyen azért nem sok van. Panasonic G6-nak pl kiváló képe van, de a hdmi-n a jel nem megfelelő. GX80-é viszont tökéletes, használták is 4k-s hdmi recorderrel. GH2-ről nem tudom hogy képes e tiszta élőképre, de hackelve ennyiért a legjobb felbontást nyújtja 1080p-ben.
Az a 80 pénz elég karcsú, még objektív is kéne...

(#40187) Márton válasza MrChris (#40186) üzenetére


Márton
nagyúr

jaja, gx80 váz eleve a duplája

[ Szerkesztve ]

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#40188) smekone válasza MrChris (#40186) üzenetére


smekone
tag

Streamelésekre gondolok. Pedig sajnos többet szeretnék rá áldozni egyenlőre.

Nem tudom, hogy azt figyelembe vettétek-e, hogy használtan szeretném megvásárolni.

(#40189) smekone


smekone
tag

Bocsánat, többen nem szeretnék rá szánni :)

(#40190) asdf_


asdf_
veterán

Ilyenkor az a diplomatikus válasz, hogy az igényeid és a pénztárcád nem találkoznak (nem, a használattal sem).

(#40191) smekone válasza asdf_ (#40190) üzenetére


smekone
tag

Egy olyan gépet szeretnék amivel jó, szép videókat lehet készíteni és alkalmas streamelésre , nem kell stúdió minőség :D

(#40192) MrChris válasza Márton (#40187) üzenetére


MrChris
nagyúr

Előfordult már 85-ezerért objektívvel együtt GX85.

smekone: Figyelembe vettük, azért is lett az a két+1 gép ajánlva. Videóban kis pénzből a legjobbak. Nézz körül árak tekintetében. Egyrészt mint írtam olyan váz kell ami clean hdmi-t tud ennek nézz utánna (már ha jó minőséget szeretnél, státusz jelzések nélkül). Esetleg lehet birkózni egy Canon 600/650/700 vázzal és Magic Lanternnel, hátha kijön a tiszta jel. Nem árt ha forgatós a kijelzője a váznak, vlogolás esetén elég praktikus lehet. Mindehhez kelleni fog a gépedbe még egy hdmi capture card, mert valahogy a jelet be kell vinni a gépbe. Ha a capture card nem dolgozza meg egyből, hogy streamelhető legyen, akkor egy igen erős PC sem árt. Meg hálózati áramról is üzemeltethetővé kellene tenni a vázat, Pana esetében ez dummy elemmel és tápegységgel lehet. Különben gyakran cserélgetheted a battériát. Meg kéne ízlés szerint pl. egy normál (ekvivalens 35-40-50mm-es) obi is. Meg egy állvány.
Szerintem streamelésre inkább valami jó minőségű webkamerát vegyél, meg némi lámpát, mert csereobis géppel csak szívni fogsz, pláne 80-ból ezt az egészet megoldani csak valahol egy erős kompromisszummal lehet.

(#40193) Neck válasza MrChris (#40192) üzenetére


Neck
veterán

Mivel gondolom nem fog 4k-ban streamelni, Sony?
A5000-ból is clean HDMI jön ki, nem? Vagy azt csak az A6000 tudja?
Használtan az A5000 beleférne a keretébe... Még a kijelzőt is maga felé tudja fordítani.

Eszerint nem tudja az A5000 :(

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#40194) MrChris válasza Neck (#40193) üzenetére


MrChris
nagyúr

Hát ezaz. A gx80-at nem a 4k miatt ajánlottam, hanem hogy 100%-ban tudja a clean hdmi-t (fhd422 vagy akár 4k-ban is) ;) meg persze jó a videjója. De úgy látszik, az öreg harcos GH2 nem csak 1080p-ben a király hanem ebben is megkerülhetetlen :D

(#40195) jjeahh válasza MrChris (#40194) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ez most azt jelenti, hogy clean hdmi-t tud? :Y

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#40196) smekone válasza MrChris (#40192) üzenetére


smekone
tag

Értem !

Akkor mennyi az a pénz amennyiért már tudnék venni egy olyan gépet ami megfelelő lenne ? :D

Nem gondoltam volna, hogy ennyi pénzért nem találok majd de így látom, hogy kicsit feljebb kell mennem :D

(#40197) MrChris válasza jjeahh (#40195) üzenetére


MrChris
nagyúr

Neked van miért nem próbálod ki :DDD A GX80-nál akkor lepődtem meg mikor rákötöttem a TV-re hogy kipróbáljam arról milyen a visszajátszás és ott volt a státusz nélküli kép :Y Persze mit lehet vele kezdeni? Hdmi rögzítők baromi drágák, USB-s vagy PCIe-es cuccok meg ki tudja hogy mit csinálnak a jellel, röghöz kötött lesz az egész, tele bizonytalansággal, és az egésznek mennyi haszna van egy amatőrnek.

smekone: Fingom sincs :D Fel lehet építeni egy rendszert, de azt nem tudom megmondani, hogy mennyi lenne vele a hardveres, szoftveres szívás. GH2 60e körül megy, capture card (fogalmam sincs megfelel e és streamelő szoftver hogyan van ezekhez). Lehet, hogy inkább egy erre megfelelőbb fórumon kéne kérdezni, főképp az élő streamelés miatt.

(#40198) jjeahh válasza MrChris (#40197) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Nincs kábelem :DDD . Nem tudom mennyik a focus peakinget tudó külső kijelzők, azok is csak clean hdmi-vel működnek? Kissé laikus vagyok ehhez... mert az a panákkal hasznos lenne, mert nagyon sz*r a pana peaking, gh2-ben nincs is.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#40199) #31733248 válasza smekone (#40191) üzenetére


#31733248
törölt tag

Ha nem keresel vele pénzt, vagy nem igazán fontos, jobban jársz egy jobb webkamerával. Ha rászánsz annyit, a Sony A6000-rel meg tudod oldani a dolgot, úgy, hogy a HDMI infót is offba tudod tenni. Az A6000-ről itt írtam egy bővebb ajánlót: https://sites.google.com/site/sonya6000ajanlo/

[ Szerkesztve ]

(#40200) MrChris válasza #31733248 (#40199) üzenetére


MrChris
nagyúr

Tudom hogy számodra a világ legjobb gépe és mindenkinek azt kéne venni, de 80ezer pénzt jelölt meg. Még a jóval olcsóbban beszerezhető (és videóban mindenképp jobb ;] ) GX80 is necces. A GH2 meg csak ~60e pénz és van clean hdmi, forgatyós lcd, 1080p-ben pedig mindenkinél jobb!

jjeahh: Nekem meg csak volt hozzá, mikor kipróbáltam utána eltűnt :O Már rengeteget kerestem. Amennyit nem használom nem érdemes vennem.
Ebben a külső LCD-ben én is láma vagyok. Ahogy látom a peakingesek felárasak, de azok általában már HD felbontásúak és IPS panelesek, meg speckó akkusíthatók, pl ez szimpi, hozzá ezzel. Csak hát megér e 40+5 ezret? Tényleg használható e, főképp a peaking, 7 colban azért nem lehet rossz videózni, van egy gagyi tabletem 7 colos ips kijelzővel, utóbbi paraméter nagyon sokat segít azon hogy ne asszam ki az ablakon :DDD és ha képre ezt a minőséget hozza az már egész jó. 45ezer, meg még pár tartó fityfene, járulékos kis vackok... Majd ha életem filmjét csinálom :DD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.