Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40301) próbakocka válasza csacsi77 (#40300) üzenetére


próbakocka
senior tag

Köszi, most valahogy én is jobban hajlok a 80D-re. De azért alszok még erre egyet.
Attól kicsit tartok hogy később megbánom hogy nem léptem meg ezt az FF cserét, bár sokan mondják, hogy nincs akkora előny, jobb üveggel többre megyek.

/// DS918plus + Chromecast 1/2/Ultra

(#40302) Throme válasza próbakocka (#40301) üzenetére


Throme
veterán

"Attól kicsit tartok hogy később megbánom hogy nem léptem meg ezt az FF cserét,"
Ezt már eldöntötted magadban, 80D-vel ott lesz benned, hogy csak meg kellett volna lépni azt az FF-et.
Már most ezen agyalsz, mikor még a kezedben sincs a canon!

szvsz

(#40303) csacsi77 válasza próbakocka (#40301) üzenetére


csacsi77
senior tag

Teljesen személyes vélemény következik.
Én már többször beleugrottam a full frame-be ls visszatáncoltam, majd újra vissza. Több kör után azt mondom, hogy ha teheted, akkor full frame. Nem is biztos racionális okokból, de ha a fejed mélyén ott kiabál kicsi full frame manó, akkor azt nem tudod elhessegetni egy aps-c vázzal. Még akkor sem, ha f/2,8-as obival eteted.
Én most egy eléggé lestrapát 6D-t használok 24-105 STM-el és olyan szintűen elégedett vagyok vele, hogy nehéz szavakban kifejeznem. Imádom elővenni, simogatni, fogdosni. Persze néha fotózok is vele.... ;]

Öreg fater megoldja!!!!

(#40304) próbakocka válasza csacsi77 (#40303) üzenetére


próbakocka
senior tag

Na ezért mar megérte ma felkelni;

"Imádom elővenni, simogatni, fogdosni. Persze néha fotózok is vele.... ;]" :))

De azért a komoly, szubjektív részt is köszi :)

[ Szerkesztve ]

/// DS918plus + Chromecast 1/2/Ultra

(#40305) rebbag


rebbag
tag

Sziasztok!

Megjött a kedvem a milcezéshez.( kb 300e a keret) Hétvégi portrézgatásra nagyritkán városnézésre (abszolút hobbiként), milyen választás egy Olympus OM-D E-M10 Mark II + 14-42 II R kit kiegészítve egy SIGMA 60mm f/2.8 DN Art obival? Esetleg használt m.zuiko digital 45mm 1.8.
Eddig d7100+50mm 1,8d volt. Az olympus visszalépést jelent? Elolvastam kb 25 tesztet, ahol leírják, hogy képminőségben (lényegében) nem visszalépés, de a hozzászólásokban mindig jön valaki és benyögi, hogy de bizony mégis visszalépés. Esetleg akad itt olyasvalaki aki otthon van ebben, próbálta mindkettőt?
Igazság szerint Fuji (x-t10) is tetszene a Ken Rockwell tesztek meghozták a kedvem hozzá, de nem találtam elérhető árú portréobjektívet hozzá. Nem vita kirobbantása gyanánt, de érdekelne hogy az m4/3 a szuper ár érték aránnyal kompenzálja, hogy esetleg kicsit gyengébb a képminősége, mint mondjuk az apsc-s gépek, vagy ugyanazt a minőséget tudja. Képeket néztem, de mindegyikbe belenyúltak, így nehéz eldönteni.

Köszi előre is

(#40306) jjeahh válasza rebbag (#40305) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Szerintem egyrészt visszalépés, másrészt előrelépés :DDD . A nikon szenzora jobb, tehát gyenge fényben jobban teljesít, F1.8-on valamivel szűkebb a dof is. Az olympusban viszont nagyon durva vázstabi van, ízlés kérdése, de a színek, a bőrtónusok szebbek a nikonnál és a 45-ös meg a sigma nyitva is éles üvegek, szvsz sokkal jobbak az 50/1.8D-nél, annyira nem kérik a rekeszelést.
Esetleg használt x-t10 + az új fuji 50mm F2? Nem tudom beleférne-e a keretbe.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#40307) pandur99 válasza rebbag (#40305) üzenetére


pandur99
aktív tag

Sokan léptek át APS-C-ről 4/3-ra (én is), és a többség nem bánta meg (én sem). A két érzékelő között nincs akkora különbség, mint az APS-C és az FF között, inkább magas isón jelentkezik. A méret viszont sok mindenért kárpótol, meg a kezelhetőség is.
A kiválasztott gépben nem fogsz csalódni, portréobjektívnek inkább a 45/1,8-at ajánlom. Általánosnak pedig meggondolandó a 12-50-es is, városnézéskor jól jön a szélesebb látószög, no meg van makró képessége is fix 43 mm-en.

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

(#40308) #31733248 válasza rebbag (#40305) üzenetére


#31733248
törölt tag

Érdemes megnézni a Sony A6000-et is, írtam róla egy részletes, gyakorlatias ajánlót. Számomra egy fontos érv, hogy mélységélességben közel egy teljes fényértéknyi a különbség a m4/3 és a mostani gépem között.

[ Szerkesztve ]

(#40309) rebbag válasza jjeahh (#40306) üzenetére


rebbag
tag

Köszi szépen mindenkinek, a fuji fixre ranézek, bevallom nem hallottam még róla:) Köszi

(#40310) jjeahh válasza rebbag (#40309) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Mert friss, ropogós, most sütötték :D . Bár szerintem lehetne olcsóbb is.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#40311) frankstork válasza rebbag (#40305) üzenetére


frankstork
aktív tag

Econ "tesztjét" érdemes elolvasni, mégha részrehajló is, megfontolandó a sony is. Mondom ezt úgy hogy e-m10-el dolgozunk. Sokan kapaszkodnak abba hogy kicsi a szenzor, ami igaz is, de pl mi Nikon apsc-ről jöttünk át, és nem különösebben számított. Oké buksz valamennyi fé-t a szenzoron, de a váz stabilizátor meg hoz egy csomót. És előnye hogy az 50 éves helios is stabilizált. :) Ami még az oly mellett szól, a jpeg motor. A Sony nem annyira jó ebben, noha a Paná-nál jobb fényévekkel, de itt az oly viszi a pálmát. AF ha kap elég fényt, nem téveszt, sőt a mosoly felismerés valami zseniális. Focus peaking-ben jobb a sony, legalábbis az én véleményem szerint.
És igen a dof... Hát ez a leggyengébb pontja a M4/3-nak, de azért nem kell temetni, lehet nagyon szép mélységélességű képeket lőni, csak a modell, és a háttér között legyen nagyobb a távolság. ;)
Máskülönben semmi gond , szuper masina, a 2. kiadás rátesz még egy lapáttal. Mi ezzel dolgozunk, az eredmények az aláírásomban megtekinthetők.

(#40312) MrChris válasza frankstork (#40311) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ebben az Oly, Pana jpg jobb e témában más a tapasztalatom, de másoknak is. Mára ez mantrává vált, noha nem is igaz.

(#40313) rebbag válasza frankstork (#40311) üzenetére


rebbag
tag

Szia!

Köszi Neked is! Elolvastam azt a tippet/beszámolót/értékelést is. (köszi még egyszer Econ) Használtam ugyan sonyt , de azok samosak voltak (a230 a58) meg voltam velük elégedve, bár jpg kapásból kuka volt ott. Az a6000-et nem ismerem, de egy barátom most cserélte le rá a canon dslrjét és imádja. Az értéktartós résszel nem értek egyet nézegetve használt piacot. Mindenesetre elmegyek ma vmelyik MM-ba és végigfogdosok mindent ami érdekel, melyik kényelmes stb. Olympus nagyon tetszik designra a Fujik meg képminőségre és designra, lehet inkább nem megyek nyaralni veszek egy Fujit és összesporolok hozzá vmi portréobit:)
Köszi a linket is, jog használatban látni.
A portréid ha nem titok milyen objektívvel készültek?

Szép napot

(#40314) frankstork válasza rebbag (#40313) üzenetére


frankstork
aktív tag

Leginkább oly 25 1.8, és oly 45 1.8. De van közte praktikar 50 1.8 is.

McChris. Oké. :R

(#40315) Nippon válasza MrChris (#40312) üzenetére


Nippon
őstag

A Sonyval kapcsolatban is ilyenek élnek a fejekben, úgy látszik az ilyesmit nehéz kiírtani. ;]

(#40316) asdf_ válasza MrChris (#40312) üzenetére


asdf_
veterán

Vissza kene olvasni, hogy anno mit irtam erre a videora, mert azt tudom, hogy valamit fikaztam ezen a teszten :D

(#40317) MrChris válasza asdf_ (#40316) üzenetére


MrChris
nagyúr

Egy másik, sokkal jobb összevetés is van streetfotokból, csak nem találtam. Ooc jpg és nem lehet beazonosítani melyik Oly/Pana, vak szavazásán a Pana nyert. Aki ismeri megoszthatja.

(#40318) hemaka válasza MrChris (#40317) üzenetére


hemaka
nagyúr

[link] [link]

Nem tudom erre gondoltal-e.

[ Szerkesztve ]

(#40319) MrChris válasza hemaka (#40318) üzenetére


MrChris
nagyúr

Sajnos nem ezek, utcai fotók, sok színnel.

(#40320) tvamos válasza MrChris (#40312) üzenetére


tvamos
nagyúr

Szoval jpeg-ben is a Nikon a legjobbbbb... ;]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#40321) Neck válasza tvamos (#40320) üzenetére


Neck
veterán

A videóból számomra az derült ki, hogy mindent automatára állítottak, és úgy lőttek.
Azért ez egy szint felett nem annyira tipikus felhasználási terület, nem biztos, hogy ebből kéne kiindulni... :B

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#40322) madgie válasza Neck (#40321) üzenetére


madgie
titán

Szubjektív műfaj a fotózás, kinek mi tetszik, de ez a teszt ebben a formában nagyjából sz@rnak a pofon kategória :D

(#40323) miquci


miquci
tag

Sziasztok!Nem vagyok nagy fotós de viszont nagyon szeretem a jó képeket.Legfőképpen automata formában fotózok , a manuális rész még nem igazán megy sajnos.Egy milc gépet szeretnék utazáshoz, tájképekhez és általános használatra és full hd videó készítés elegendő lenne.Lehet sok amit írtam de tanácsot szeretnék kérni gép vásárláshoz.3

(#40324) jjeahh válasza miquci (#40323) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Sokat videóznál? A lehető legjobb videóminőség fontos? Mennyit szánsz rá?

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#40325) miquci válasza jjeahh (#40324) üzenetére


miquci
tag

Azt tudom hogy a legjobbat nem tudom megfizetni de az átlagtól azért jobbat szeretnék.Hogy sokat videózik e?Hétköznapokon nem de kiránduláskor, nyaraláskor van rá lenne használva főképpen.200-ezer körül.

(#40326) #31733248 válasza miquci (#40323) üzenetére


#31733248
törölt tag

Javaslom a Sony A6000-et, írtam hozzá egy részletes ajánlót is. Okosak az automata funkciói, jó a videója, a többi megtalálható a leírásban.

(#40327) jjeahh válasza miquci (#40325) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Olympus e-m10 vagy e-m10 II ? Videóban nem a legjobb, de szerintem nézz meg pár online felelhető vele lőtt tesztvideót és ha neked elegendő a videóminősége hajrá! Ha meg videóban jobbat akarsz, akkor panasonic gx80, sony a6000.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#40328) miquci válasza #31733248 (#40326) üzenetére


miquci
tag

Köszönöm szépen, meg fogom nézni.

(#40329) miquci válasza jjeahh (#40327) üzenetére


miquci
tag

Köszönöm szépen hogy írtál.

(#40330) bendefeco


bendefeco
tag

Üdv.
Ha videózok egy Sony A6000-el melyik formátumot célszerű használni? avchd vagy mp4? Melyik a jobb esetleg rosszabb?
Köszi :)

(#40331) konyi79 válasza bendefeco (#40330) üzenetére


konyi79
addikt

Dobd fel a legújabb fw-t és XAVC-S

(#40332) bendefeco válasza konyi79 (#40331) üzenetére


bendefeco
tag

Azt hogyan is dobom fel rá?

(#40333) konyi79 válasza bendefeco (#40332) üzenetére


konyi79
addikt

(#40334) bendefeco válasza konyi79 (#40331) üzenetére


bendefeco
tag

Ha XAVC S-re váltok, ezt írja ki:
Ez a memóriakártya nem támogatja a XAVC S mozgokép felvételt. Változtassa meg a fájlformátumot vagy cserélje ki a memóriakártyát..
Ez mi akar lenni? Nem elég gyors a kártya?

(#40335) jjeahh válasza bendefeco (#40334) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Valszeg lassú a kártyád. Hány mb/s? Anno konyi79 váza is ezt írta ki az én 40mb/s sandisk ultrámra :D

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#40336) bendefeco válasza jjeahh (#40335) üzenetére


bendefeco
tag

Ezt sajnos nem tudom, egy adapterben van micro.sd

(#40337) konyi79 válasza bendefeco (#40334) üzenetére


konyi79
addikt

Eredetileg ehhez a kodekhez SDXC UHS-I minősítésű, legalább 64GB-os kártya kellett. A6000 esetében ezt már feloldotta a Sony, de talán így is min 32GB-os kártya kell hozzá. Nekem már nincs meg, itt kérdezősködj mivel engedi most minimum.

JJeahh:
A te kártyád már a 6300-ba próbáltuk, és azok ha jól rémlik nem UHS-I-ek voltak ha jól rémlik. Hülye szabály az biztos, de így hiába volt meg az írási tempójuk.

(#40338) bendefeco válasza konyi79 (#40337) üzenetére


bendefeco
tag

Köszi.
Lenne meg egy kis probléma. Fel akarom tenni a legújabb 3.20 frissítést és nem tudom. letöltőm a Sony oldaláról de utána nem ismeri fel a fényképezőgépet a számítógép. Pedig Mass storage-ra van állítva.
Ezt írja a program: could not find the camera for this update.
Viszont tavaly már frissítettem egyszer akkor semmi baja nem volt. Jelenleg a 3.10 van rajta.

(#40339) konyi79 válasza bendefeco (#40338) üzenetére


konyi79
addikt

Akku ki-be a6000, pc restart?

(#40340) bendefeco válasza konyi79 (#40339) üzenetére


bendefeco
tag

Megjavult. Lefrissült. :) viszont még most sem használható a XAVC S formátum. Ugyanazt írja ki mint előtte. Szerintem a kártya nem megfelelő méretű és sebességű. Jelenleg egy class10-es 16gb van benne. Használja valaki ezt a formátumot hasonló gépen?
Ha igen kérdésem az lenne hogy mekkora a min. Memória kártya hozzá?
Köszi :)

(#40341) pitius válasza bendefeco (#40340) üzenetére


pitius
tag

16 gigás biztosan nem elég az XAVC-Shez. Elméletileg 32-es elég, de az én Kingston 32G 90/80 U3-as kártyámmal nem ajánlotta fel. Mondjuk már nem annyira téma nálam, hogy megy -e 32G-s kártyával, mivel vettem egy 64-est.

Szóval, vegyél egy 64 gigás kártyát.

[ Szerkesztve ]

...pitius...

(#40342) hegyitaho


hegyitaho
tag

Sziasztok!

Főleg utazáshoz keresek gépet, ami a jelenlegi Sony rx100 képminőségét és ergonómiáját megugorja, elfogadható fullHD 60fps videót csinál és lehetőleg minél olcsóbb (max ~200k). Olympus OM-D E-M10 MK2-t néztem ki, használt is szóba jöhet.

Kösz a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#40343) Neck válasza hegyitaho (#40342) üzenetére


Neck
veterán

Sony A6000-est nézted (videóban jó) ?

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#40344) jjeahh válasza hegyitaho (#40342) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Sony a6000, panasonic g6, panasonic gx80, panasonic lx100, utóbbi kettő 4k-t is tud... a gx80-ban van szenzorstabi, az lx100 meg kompakt, de egy kitobinál sokkal jobb az optikája.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#40345) Muerte68 válasza hegyitaho (#40342) üzenetére


Muerte68
addikt

sony vagy pana-az oly-nak (sajnos)nem erőssége a videó :K
Bár engem nem különösebben nem érdekel a videó de sok vevőt vesztenek emiatt pedig fotóban jobb a panánál.

Ha 200-a keret én Sony A6000-et vennék :U

[ Szerkesztve ]

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#40346) #31733248 válasza hegyitaho (#40342) üzenetére


#31733248
törölt tag

Szintén a Sony A6000-et javaslom, írtam róla egy részletes és gyakorlatias ajánlót, amelyben minden fontosabb infót megtalálhatsz.

(#40347) jjeahh válasza #31733248 (#40346) üzenetére


jjeahh
nagyúr

LOL :DDD

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#40348) sasa134 válasza #31733248 (#40346) üzenetére


sasa134
addikt

Topic zárható, csak linkelni kell minden nap A MŰVET.

Avanti Roma

(#40349) #31733248 válasza jjeahh (#40347) üzenetére


#31733248
törölt tag

Csak mentségként mondom, hogy Apám nemrég Fuji fényképezőgépet kapott ajándékba tőlem, a telefonom Xiaomi, a három laptopom közül kettő Lenovo, egy Dell, a házimozim LG. Na jó, igazad van: a nagy tévém tényleg Sony. :D

[ Szerkesztve ]

(#40350) bendefeco


bendefeco
tag

Sziasztok.
Sony A6000-el hogyan rögzítek timelapse videókat anélkül, hogy vennem kéne rá alkalmazást? Lehetséges ez vagy csak az alkalmazással tudok ilyet?
Köszi :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.