Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40401) m3ss válasza tvamos (#40399) üzenetére


m3ss
veterán

a7 mk1 is tud pdaf-et. nagy dilemma, sztem egyik legjobb ar/erteku ff vaz az a7 mk1. a stabi sztem kicsit tul van hypolva, annyit nem fog, hogy amiatt vennem a 2-est. bar nyilvan felhasznalas meg obi fuggo ez a kerdes. af sztem szinten nem jobb annyival, hogy megerjen ennyi felarat szigoruan ar/ertek oldalrol nezve.
en cserelgetem a7 a72 kozott az obikat ossze-vissza, nem veszem eszre h lenyegesen jobban fokuszalna a 2-es, vagy jobban harapna...inkabb obi fuggo ez is.
mas kerdes,hogy en is le akarom cserelni az a7 1-et, de inkabb csak azert mert kicsit mas a gombkiosztas, kialakitas. btw fogas, anyagminoseg, bajonett teren is jobb a 2-es.

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#40402) Rapid136 válasza Rapid136 (#40400) üzenetére


Rapid136
őstag

Akkor elnézést a pdaf miatt, de az tuti hogy van eltérés az AF-ben.
Itt egy lista a különbségekről.

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#40403) 80hun válasza tvamos (#40399) üzenetére


80hun
addikt

Mindkettőben van PDAF , viszont az A7mk2-ben aktív PDAF van mint pl az a6000-ben. És persze gyorsabb is meg jobban együttmüködik a canon ef adapterekkel.
Javitottak a szenzoron.(Sensor reflections)
Szenzorstabi.
Tömörítetlen raw.
Új bajonett
Amik az A7-nél polikarbonátból vannak részek az A7II-nél fémből vannak.

(#40404) tvamos válasza 80hun (#40403) üzenetére


tvamos
nagyúr

A dpreview-n azt írják, ugyan az a szenzor. Akkor ők tévednek?
Amúgy inkább hiszem az ISO-ban, mint a VR-ben.

Az a baj, ha lassabb az AF, mint a N1-en, akkor otthon fog maradni. Ahoz meg sokba kerül. :/

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#40405) Rapid136 válasza tvamos (#40404) üzenetére


Rapid136
őstag

A tükröződésmentesítés rétegen javítottak.

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#40406) Muerte68 válasza tvamos (#40399) üzenetére


Muerte68
addikt

a stabin kívül az új fókusz ami nagy külömbség a youtube-vannak összehasonlító videók elég durva a külömbség gyorsaságban fókuszpontok számában pontosságában gyorsaságában :K
Meg sajnos az árában :(((

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#40407) 80hun válasza tvamos (#40404) üzenetére


80hun
addikt

Ezt nem teljesen értem hogy az N1-hez képest az AF mit befolyásol.? :)
Eddig manuálozni akartál.

(#40408) tvamos válasza 80hun (#40407) üzenetére


tvamos
nagyúr

Szerettem a régi objektíveket, és jó lenne képeket készíteni velük. Van már egy csomó. :) És szeretem a mosott hátteret.
De amúgy meg szerettem teljesen automata állásban fotózni, csak úgy, amit meglátok.
Hát nem is tudom...

(#40405) Rapid136 válasza tvamos (#40404) üzenetére
Az mondjuk jó indok. De akkor mégsem ugyan az a szenzor.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#40409) Rapid136 válasza tvamos (#40408) üzenetére


Rapid136
őstag

De, a szenzor pont ugyanaz még ha APS-C vázban, vagy más márka gépében lenne akkor is ugyanaz lenne. Az hogy utólag még elékerül jónéhány réteg a vázban, infraszűrő stb. nem változik meg semmi. Attól még egy x generációs Sony érzékelő lesz, azonos technológiával gyártott fényérzékelő pixelekkel.

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#40410) tvamos válasza Rapid136 (#40409) üzenetére


tvamos
nagyúr

Lehet inkább Super 8-as lencséket kéne néznem, nem egy új gépet. :U
Bocs, ha valakit zavar az elmélkedésem!

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#40411) Rapid136 válasza tvamos (#40410) üzenetére


Rapid136
őstag

Kicsi lesz a képköre szerintem :-), de pl. most a vetitőobjektiv a jó buli, na azoknak még van egy érdekes háttérmosása.
Az elmélkedéssel semmi baj amig a végén a valóság marad meg az ember fejében :-)

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#40412) rumos14 válasza 80hun (#40403) üzenetére


rumos14
nagyúr

az A7mk2-ben tök más AF rendszer van mint az A6000-ben. natív üvegekkel az A6000 sokkal jobb, viszont, piaci okok miatt, adapterezett üvegekkel az A6000 nem tud PDAF-et, tehát arra kuka.

számomra amúgy az A7 1 és 2 között pont akkora a különbség, hogy az elsőt nem vettem volna meg, a második meg már nagyon megfelel az én felhasználási elvárásaimnak. de ez persze erősen szubjektív.

(#40413) bendefeco


bendefeco
tag

Üdv.
A véleményetekre lennék kiváncsi. Sony A6000-ről visszalépés a 4/3 szenzoros gépek? Ha igen miben? Ha nem miben jobbak? A Panasonic GX80-at néztem ki :)
Mennyire használható M42-es obikkal a 4/3 rendszer?
Köszi a válaszokat :)

(#40414) jjeahh válasza bendefeco (#40413) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Gx80-at nem próbáltam, csak az a6000-et, viszont más panákkal van tapasztalatom + a specifikációkat böngészve én azt mondanám, hogy autofókuszban valszeg visszalépés lenne, fotó módban picivel magas iso-n is lehet rosszabb... nagyvonalakban amiben előrelépés: 4k, szenzorstabi, e-shutter, timelapse (?).
M42 manuálok + m4/3 párosítással viszont bőven van tapasztalatom, mi érdekel? :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#40415) bendefeco válasza jjeahh (#40414) üzenetére


bendefeco
tag

Én azt olvastam, hogy elég gyors az autofocus a gx80-ban is attól függetlenül, hogy nincs annyi focupont.
Használok a6000-en elég sok manual obit és ezektől nem igazán szeretnék megválni, a Sony-val elég jól lehet használni őket ugyebár bele lehet nagyítani az élő képbe, van ez a kontrasztkiemelés technológia is, szóval elég jó.
A GX80 azért tetszik mert jó árban van, tudja a 4K, és van benne 5 tengelyes szenzorstabi, a time lapse az A6000-en is elérhető bár csak az alkalmazás letöltésével, ha jól tudom a 4/3-os szenzornál már 2x a crop faktor, ez mondjuk egy manual 50-esnél akkor már 100mm lesz míg a sonynál csak 75mm.
Igazából a sony A6500 venném, csak brutálisan drága.
A GX80-hoz ha jól tudom nem csatlakoztatható puska mikrofon sem?!
Megérné a váltást? A szenzortól is picit félek, a Sonynak elég jó az ISO tűrő képessége, a Panát nem ismerem, főleg nem a 4/3 szenzorokat.

(#40416) jjeahh válasza bendefeco (#40415) üzenetére


jjeahh
nagyúr

"Én azt olvastam, hogy elég gyors az autofocus a gx80-ban is attól függetlenül, hogy nincs annyi focupont."

Videó alatt lassabb, meg a követő af nem olyan jó. Fotó módban s-af-el jó a pana is.

"van ez a kontrasztkiemelés technológia is"

Na igen, panák is tudnak peakinget, de a hatékonyságuk kb nulla.

"A6000-en is elérhető bár csak az alkalmazás letöltésével"

Viszont tudtommal nincs e-shutter, tehát timelapse alatt brutálsok expó belemehet a vázba :(

"4/3-os szenzornál már 2x a crop faktor, ez mondjuk egy manual 50-esnél akkor már 100mm lesz míg a sonynál csak 75mm"

Ezen egy focal reducerrel lehet segíteni, ha zavar, én is ilyennel manuálozok.

"A GX80-hoz ha jól tudom nem csatlakoztatható puska mikrofon sem?!"

Na ezt nem tudom

"Sonynak elég jó az ISO tűrő képessége, a Panát nem ismerem, főleg nem a 4/3 szenzorokat"

Fotó módban valszeg valamivel rosszabb lesz magas iso-n, videó módban a 4k-nak hála jobb, no meg a stabi is sokat segíthet...

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#40417) #31733248 válasza rumos14 (#40412) üzenetére


#31733248
törölt tag

Tud az A6000 PDAF-et, így használom a Sigma 17-70-nel, de ilyen például a Sigma 18-35 és az 50-100 is.

(#40418) Neck válasza rumos14 (#40412) üzenetére


Neck
veterán

"piaci okok miatt, adapterezett üvegekkel az A6000 nem tud PDAF-et, tehát arra kuka"

Úgy tudom, adapterfüggő is, de pl Sigma MC-11-el tud PDAF-et jónéhány obi esetében, szóval a fenti kijelentés nem állja meg a helyét.

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#40419) rumos14 válasza #31733248 (#40417) üzenetére


rumos14
nagyúr

azt még tedd hozzá, hogy mindez csak az MC-11 adapterrel van így. az MC-11 ugyanis "azt hazudja" a váznak, hogy natív üvegvan rajta, így működik a PDAF is.
tehát pl. egy A bajonettes SSM/SAM obival és LA-EA3 átalakítóval, vagy egy Canon + Metabones kombóval nem lesz használható AF A6000-en.

(#40420) bendefeco válasza jjeahh (#40416) üzenetére


bendefeco
tag

Köszi az infokat :)
Ez "focal reducerrel" mit jelent pontosan?

(#40421) bendefeco válasza jjeahh (#40416) üzenetére


bendefeco
tag

Ezek szerint részben visszalépés lenne meg előre is :)
Nem nagyon tudok dönteni... kellene a stabi meg a 4K de úgy érzem fotó terén tényleg visszalépés, esetleg a GX80 helyett melyik lehet jobb választás? GX8, GH4?

(#40422) jjeahh válasza bendefeco (#40421) üzenetére


jjeahh
nagyúr

A panák mind 4/3 szenzorosak és egyikben sincs pdaf szal ilyen szempontból egyik sem :D . Amúgy fotóban nem feltétlen akkora visszalépés, ezt csak te tudnád eldönteni próbával, hogy neked mennyire fáj... van különbség, de korántsem akkora, mint egy modern full frame vs croppos szenzor között.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#40423) konyi79 válasza bendefeco (#40421) üzenetére


konyi79
addikt

A6500.

4K, stabi. Vagy tudomásul kell venni, ennyiért mindenhol van kompromisszum.

(#40424) bendefeco válasza konyi79 (#40423) üzenetére


bendefeco
tag

Sajnos... :(
Egyébként én is azt néztem de annyit akkor sem adnék érte ha lenne miből :)

(#40425) konyi79 válasza bendefeco (#40424) üzenetére


konyi79
addikt

Jó kis vázakat dob most a Pana jó áron. De a pdaf nem akar beleférni nekik a keretbe. A DFD s-af-nél remekül működik, végletekig reszelték, de pont az olcsó 4k ami a hívószó, pont azt üti agyon sokszor a hunting. Pont az átlagembernél, akik nem vágynak arra, kimaxolják a kézi fókusz perket magukon.

(#40426) Rapid136 válasza bendefeco (#40420) üzenetére


Rapid136
őstag

A focal reducer az objektiv képkörét összenyomja kisebbre. Azaz "megváltoztatja" a gyujtótávolságot egy lencserendszer segitségével.
Egy 50mm objektiv azonos képet vetit a fullframe érzékelőre és a reducer segítségével az APS-C érzékelőre is.
Hozadéka a dolognak hogy több fényt koncentrál, igy nyersz egy fényértéket, azaz 1/50 helyett használhatsz 1/100 záridőt.

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#40427) bendefeco válasza Rapid136 (#40426) üzenetére


bendefeco
tag

Köszi az infot :) hol tudok ilyet szerezni és mennyiért?

(#40428) 80hun válasza bendefeco (#40427) üzenetére


80hun
addikt

PL :)

A sima EF reductert ajánlanám mert arra egy plusz adapterrel rámennek a PK, M42 , OM, C/Y objektívek.

[ Szerkesztve ]

(#40429) MrChris válasza bendefeco (#40427) üzenetére


MrChris
nagyúr

Zhongyi lens turbo 2, mostanában ezt mondják jónak, leginkább ebay-ről.

(#40430) Rapid136 válasza bendefeco (#40427) üzenetére


Rapid136
őstag

Focal Reducer, Speed Booster néven Aliexpress vagy Ebay rendelős. Érdemes utánaolvasni a teszteknek már többen gyártják változó árakon.
ez az egyik nagy márka: http://www.metabones.com/products/?c=speed-booster

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#40431) bendefeco válasza Rapid136 (#40430) üzenetére


bendefeco
tag

Köszi az infokat. Ez azt jelenti, hogy egy 50mm-és obi apsc érzékelőn is 50 lesz vagy azt hogy össze nyomja a képet apsc szenzorra? A fényerő javulást nem nagyon tudom értelmezni teljes mértékben. Egyébként elég húzós árakon adják ezeket az alaptereket.

(#40432) MrChris válasza bendefeco (#40431) üzenetére


MrChris
nagyúr

Összehúzza a képet kisebbre, így a fénymennyiség is megnő, meg az élesség is, meg csökken a mélységélesség. Csupa jó. Persze ennek ára van, a minőség mértékében nő a becsillanás, csökken az élesség, CA, bármi negatív ami egy plusz lencserendszertől várható. A lensturbo 2-vel láttam olyan képeket amik nagyon meggyőzőnek tűnt.

(#40433) Rapid136 válasza bendefeco (#40431) üzenetére


Rapid136
őstag

Mindenféle lencse elő-, alátét vagy közdarab változtat a gyujtótávolságon. Ez egyébként egy korábbi talán Canon (fel nem haznált) regisztrált szabadalom elvén alapul.
A lényege valóban az hogy az eredeti kirajzolt képkör átmérőjét arányosan csökkenti. Tehát egy 50-es obi képkivágását kapod meg az APS-C vázon azonos tárgytávolságból. De még mindig olcsóbb mintha vennél egy fullframe vázat :-)
Tehát mondhatjuk hogy az obik fizikai jellemzői, pl. a mélységélesség azonos módon érvényesülnek.
Visszafelé meg úgy működik mintha egy cropos obit raknál a fullframe vázra, nem lesz teljes képkör az érzékelőn.
És hogy ez miért nem terjedt el idáig? Valószinűleg azért mert most a MILC vázakban lett a tükörnélküliség miatt annyi hely hogy elférjen a lencse.

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#40434) MrChris válasza Rapid136 (#40433) üzenetére


MrChris
nagyúr

Nem hinném, hogy a Canonnak sok köze lenne a feltalálásához, lévén, hogy csillagászati távcsövekhez, szemüvegekhez, speckó lámpákhoz, mozi filmvetítőkhöz is alkalmazzák már elég rég óta a reduktor lencséket. Talán régebben mint maga a Canon cég. Pár nagy fényerejű objektívvel kapcsolatban merült fel, hogy tartalmaz focal reducert fényerő növelésre, mint pl a 4/3-os DSLR-hez való ZD Olympus 35-100/2. Mert amúgy rendszeres alkotóelemei főképp a zoom obiknak.

(#40435) agent_k


agent_k
őstag

Sziasztok!

Próbáltam körbejárni a témát amennyire tudtam. Elnézést ha olyat kérdeznék ha ez már kivesézett téma lenne.
Nikon d5100-at használtam 4 évig. Táj, kirándulás, némi portré fotózásra. Nem invesztáltam bele sokat így 18-105 és egy fix 35/1,8 volt a társam. Főleg a fix volt fent az utóbbi 1 évben. Most eladtam. Pénz a zsebben és egyre melegebb lesz :)
Két gépet néztem ki: Olympus M10 Mark2 és az A6000. Sejtem az összefüggést a kisebb szenzor kevesebb pixel vs nagyobb szenzor több pixel témában, nem is ez a kérdés. Hanem az, hogy melyik nem visszalépés a DSLR után? Vagy egyik sem és a 2011-es gépet már mind a kettő felülmúlja képminőségben? A Nikon eléggé zajossá vált iso400 után. A fix 35-ös fényerős objektívet viszont nagyon szerettem! A oly mellett a sok és viszonylag olcsó objektív kínálat szól, a Sony meg hát nem is tudom. APS-C és a Nikon is az volt. Van azért zavar a fejben ez kétségtelen. Elnézéseteket kérem.
Manuális meg nem rávaló objektíveket nem szeretnék használni, ha esetleg ez plusz infó.
Vagy teljesen rossz az irány és ezek a MILC-ek nem lesznek a barátaim és gyűjtsek még?

(#40436) konyi79 válasza agent_k (#40435) üzenetére


konyi79
addikt

A két vázat jó belőtted, mindkettő igazán jó, nem véletlenül népszerűek. Viszont ha a megjelenési dátumokat nézed, egyiket sem utódának, mind inkább versenytársának tekinteném a d5100 mellett. Az a Nikon se annyira öreg, csak a belépő tükrösöket elég gyorsan cserélgeti a gyártó. Emellett ha ISO400 neked zajos volt rajta, nem nézelődnék mft gépek felé, de az A6000 se lesz jobb, inkább kb pont olyan. APS-C MILC-ben ha a Sony-t nézzük ami jobb egy hangyányit az A6300/6500, de azoknál se ISO400-on fogod látni a különbséget, inkább 3200-on. Ezen a szenzorméreten ha érezhetően jobbat akarsz, talán az X-T20 Fuji a más színszűrő miatt kevésbé hoz színzajt, az ami nem áll olyan messze árban. De félek elvárásaiddal lesz a baj, nem a vázzal. Vagy akkor lépj szintet szenzorban, csak akkor árban is kell.

(#40437) jjeahh válasza agent_k (#40435) üzenetére


jjeahh
nagyúr

A d5100 zajossá vált iso400 után? Én az öreg e-p1-et használtam iso800-ig, sőt néha elengedtem iso1600-ig is... De hogy a kérdésedre is válaszoljak, az a6000 ebben jobb, mint az oly, ami valszeg visszalépés lenne magas iso-n a nikon után, viszont az olyban van egy frankó vázstabi, ami miatt lehetséges, hogy ritkábban kéne iso-t emelj...

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#40438) Tin_Shield válasza agent_k (#40435) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Hozz el egy hétre egy E-M10-et és egy 25 f1.8-at a "Tedd próbára" program keretében egy hétre, és döntsd el magad.
(én is Nikonról váltottam mft-re és szerintem a gyakorlatban (helyes expo esetén) nincs jelentős különbség a két érzékelőméret között zajban. Nem vagyok DXO fan, de saját képeim és tapasztalatom kb. egybevág ezzel a grafikonnal. Amiben egyértelműen jobb az APS-C, hogy érezhetően több benne tartalék, ha alulexponált képet kell felhúzni akkor az Oly hamarabb feladja)

(#40439) Tin_Shield válasza Tin_Shield (#40438) üzenetére


Tin_Shield
őstag

a grafikont nem tudom direkt linkelni, szóval így
[kép]

(#40440) agent_k


agent_k
őstag

Nagyon köszönöm a segítséget. Regisztráltam is, hogy elhozok próbára egy olympust. Március 23-án adják majd ide. Addig nem bolygatom ezt a kérdést, mert amit lehetett ebben az 1 hónapban elolvastam, amit lehetett megkérdeztem itt.
Egyelőre a Sony felé húzok, de kiderül majd.

(#40441) skt


skt
tag

sziasztok!
A nikon d3400 nal van jobb vetel abban az arkategoriaban? Ez lenne az elso gepem, kezdo vagyok, es ugy kb mindenre hasznalnam.

(#40442) Muerte68 válasza skt (#40441) üzenetére


Muerte68
addikt

ennél kicsit bővebb infó kellene-elég sokfajta gép van abban az árkategóriában-DSLR-Milc-kicsi,nagy keresős ,anélküli-APSC-m4/3 stb.. :U

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#40443) skt válasza Muerte68 (#40442) üzenetére


skt
tag

Mindenfelekeppen dslr, a meret kb a d3400 merete, a tobbit rad bizom :DD

(#40444) Tin_Shield válasza skt (#40441) üzenetére


Tin_Shield
őstag

"A nikon d3400 nal van jobb vetel abban az arkategoriaban?"

Nikon D3300 :)
De komolyan, a D3400 inkább visszalépés, hacsak nem kell Bluetooth.

(#40445) Neck válasza agent_k (#40440) üzenetére


Neck
veterán

Videózni szeretnél?

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#40446) Muerte68 válasza Neck (#40445) üzenetére


Muerte68
addikt

Akkor olympust nem nézne :))

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#40447) bendefeco válasza Rapid136 (#40433) üzenetére


bendefeco
tag

Köszi, most már világos :)

(#40448) FalconKnight


FalconKnight
aktív tag

Sziasztok!

Fényképezőgép vásárlása előtt állok. Használtam már hosszabb ideig egy Canon EOS 60D-t, de az csak egy kölcsön volt nálam. Most szeretnék venni egy saját gépet.

Én a Canon EOS M10-et néztem ki, de úgy látom, hogy az a topikban nem örvend nagy népszerűségnek :( Egyáltalán nem ajánlott a gép? Mi a fő probléma vele?

- Gépre szánt összeg? (Max és nagyon max)
A MILC-ek közül az olcsóbb kategóriában keresgélek, 90-110(esetleg 120) között nagyjából. Feljebb csak nagyon indokolt esetben mennék.

- Felhasználás?
Most egy komolyabb külföldi út miatt vált aktuálissá, nyáron megyünk, előtte lesz időm még megismerni a gépet. Így a tájképek, és általános turista fotózás lenne az egyik felhasználása. Szeretném, ha a gép többre lenne képes annál, hogy "Auto" módban fényképezzek vele, szeretek kicsit művészkedni, látványos képek készítésével, manuális módban kísérletezni.
Fontos szempont az lcd kihajthatósága, hogy lehessen vele "selfizni", mert a telefonos minőséget nagyon nem szeretem, de a párommal ketten megyünk, szeretünk ilyen képeket készíteni.

- Méret számít? (Súly, foghatóság, hordozhatóság, strapabíróság).
Igen, azért is nem DSLR-t szeretnék, mert egy kompakt méretű útitársat keresek. Szóval inkább kisebb gépet szeretnék, a lehetőségeknek megfelelően minél strapabíróbbat.

- Videóra szükség van ?
Nem, egyáltalán nem használnám, van külön videokameránk.

- Csak új gép jöhet szóba vagy használt is?
Újat szeretnék.

- Egyéb kívánság, speciális igények?
Inkább egy kérdés :)
Pesten hol lehet sok MILC gépet élőben megnézni, kipróbálni? (nem rég költöztem ide)

Előre is köszönöm a segítségeteket! :)

[ Szerkesztve ]

Falcon

(#40449) Tin_Shield válasza FalconKnight (#40448) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Elégé félvállról veszi a Canon a Milc szegmenst egyelőre, a konkurens gyártók kiforrottabb rendszereket és komplexebb megoldásokat kínálnak.

Panasonic GF7, kicsi, könnyű, jó minőségű a kitobjektív, van selfie állásba forgatható LCD.

A fotoplusnál a honlapjuk szerint elég sok minden raktárról kapható, kérdezz rájuk, hogy a kiszemelt gép kipróbálható-e.

(#40450) haruspex válasza FalconKnight (#40448) üzenetére


haruspex
aktív tag

Szia!

Én a Mammut Mediamarktot javaslom, viszonylag sok minden van kint, és fel is töltik a gépeket.. Az Eos mel mint rendszerrel vannak gondok, míg magánál a gépnél is vannak jobbak. Ha átnézed az objektívkínálatot,és elég amit találsz,elég lehet az is.

Ennyi pénzért a Panasonic gf7, és a Sony a5000 a Telekomnál az ajánlott (Ha még lesz). Ha felmész 130-ig ott már lehet Panasonic g6-ot kapni, ami egy komolyabb, bár régebbi gép. Amit, ha még belefér az újba, az Olympus mintabolt leértékelt termékeit érdemes még megnézni.

A fentiek egyik gépe sem rossz, hogy melyik a legjobb választás, attól függ milyen objektívre lehet szükségetek a jövőben. Illetve a használt garanciális gépeket is érdemes meggondolni, ez pont az az összeg, ahol úgy már komolyabb megoldásokat is kapsz, újhoz viszont kicsit még kevés lehet.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.