Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40851) #31733248 válasza Tin_Shield (#40849) üzenetére


#31733248
törölt tag

Tényleg az 50-essel portrézás elterjedtebb, mert szélesebb körűen használható, mint a 85-ös, de főleg a 75-ös m4/3-on. Nagy előnye, hogy jellemzően sokkal könnyebben elérhető árban is. A gyakorlati előnyöknél pedig akár arra is gondolhatsz, amiről a másik topicban más szó volt: megveszed az összes tükör nélküli obi közül a legkeresettebb Sony 18-105 utazózoomot és a hosszú végén olyan háttérmosást kapsz, mint az Oly 45-ös portréobival, amit elvileg éppen erre találtak ki. Pedig ez csak egy nagyon népszerű utazózoom, nem egy fényerős portréobi. A magam részéről egyébként valahol sajnálom, hogy eladtam a mindössze 20 ezer forintért vásárolt Sony 55-200-at, mert az 100mm-nél egy teljes fényértékkel fényerősebb volt a mostaninál.

(#40852) Tin_Shield válasza tvamos (#40850) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Azonos (ekv) gyutávnál ez a különbség meg is van.
De a gyakorlatban, azonos célra használt, közel azonos fizikai (45 vs. 50 vagy 75 vs. 85), és emiatt nem teljesen azonos ekv.gyutáv esetén meg közel sem olyan jelentős.
És persze igaz, az adapterezett megoldásokban a Sony sokkal jobb. Natív objektív kínálatban meg az mft. Vagy a Fuji, ha már APS-C.

[ Szerkesztve ]

(#40853) Tin_Shield válasza #31733248 (#40851) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Nyilván. Az Oly 12-100PRO is hasonló háttérmosást tud a hosszabb végén mint 18-105. De ettől még mind a három objektív más vevőkört céloz meg, szóval almát a körtével esete áll fenn.
A 18-105 tényleg kellemes utazózoom átfogás, Nikonon is az, szerettem, bár a 16-85 jobban bejött.(azzal más bajok voltak, a D90/D7000-rel nem csípték egymást, többszöri kalibrálás után sem volt megbízható)

(#40854) #31733248 válasza Tin_Shield (#40853) üzenetére


#31733248
törölt tag

Jó, csak akkor megint oda lyukadunk ki, mint az előző esetben: sokkal drágább (két és félszer annyiba kerül) az elvileg olcsó m4/3-on ugyanaz a háttérmosás, mint APS-C-n. Amiről én beszélek, az az árban is könnyen elérhető kategória, amiből az emberek tömegesen vesznek - még itt, Kelet-Európában is. Ami még a Sony 18-105-tel vetélkedhetne ezen a téren, az a Pana/Leica 12-60, de az is kétszer annyiba kerül, mint a Sony utazózoomja...

(#40855) Tin_Shield válasza #31733248 (#40854) üzenetére


Tin_Shield
őstag

12-60 párja inkább a Zeiss 16-70. Árban is.
A 18-105-nek megfelelő objektív nincs mft-re. 12-100-nak pedig Sony E párja nincs.
De úgyis addig válogatod össze tetszőlegesen a feltételeket amíg a APS-C/Sony nem jön ki győztesnek, úgyhogy ennek elébe megyek: az APS-C mindig és minden körülmények között jobb.

[ Szerkesztve ]

(#40856) tvamos válasza Tin_Shield (#40852) üzenetére


tvamos
nagyúr

Es ha kell a hattermosas, nyilvan ott van mft-re a Mitakon Speedmaster 50mm f/0.95, illetve, ha az hosszu, mert azert szobaban rovidebb kene, akkor meg a Voigtlander Nokton 25mm f/0.95.

(#40855) Tin_Shield válasza Econ (#40854) üzenetére
Csak dragabb, meg az objektivek nagyobbak ra.

Nagyon vegig kell azt jarnia az embernek, hogy mire fogja hasznalni, meg mennyit akar ra kolteni, foleg kesobb. Persze, ahoz tuni kell, hogy mit akar. Ezert jo, ha latja a lehetosegeket.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#40857) Muerte68


Muerte68
addikt

És az egész vitának már semmi köze sincs az alap kérdéshez-ha még valaki emlészik rá egyáltalán :U

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#40858) tvamos válasza Muerte68 (#40857) üzenetére


tvamos
nagyúr

Igen, persze, 300 ezerbol melyiket? GX80, E-M10 MKII, vagy A6000? Kesobb beugrik egy portre obi, mert szeretne portrezni. Jott a szokasos valasz, E-M10 fotora, GX80, ha kell video kontra A6000 ajanlo.

A szokasos. Remelem, vegigolvassa a traccspartit a delikvens, mert latni fogja, hogy nem olyan egyertelmu a valasz, hogy az MFT mindent visz. Vagy a Sony az isten kiraly.

Mondjuk, hobby szinten portrezni, nincs is jobb, mint egy Nikon D750. ;] Csak mondjuk a tukrosoket rogton kizarta.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#40859) Muerte68 válasza tvamos (#40858) üzenetére


Muerte68
addikt

Arra gondoltam hogy a Dof-gyutáv vitából kb semmit nem fog érteni :D

Szerintem hobbi szinten portrézni a 60-as Sigma is jó :K Profibb portré obi nagyon drága sajnos minden rendszeren.
Legjobb egy Középformátum de az nem fér a keretbe :U

Amatőr szinten gyakorolni bőven elég szerintem egy kisebb zoom+egy fényerős fix-lehet hogy nem is kell neki több ennél főleg hogy csak kompaktal fozózott idáig-ha mégis bele akar merülni jobban,még vehet később 100000+os obikat :K

[ Szerkesztve ]

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#40860) tvamos válasza Muerte68 (#40859) üzenetére


tvamos
nagyúr

Arra gondoltam hogy a Dof-gyutáv vitából kb semmit nem fog érteni
Ha nem érti, lehet, hogy ezt látva utána olvas. Talán végiggondolja, mit akar, és mennyit költene rá.
Ha érti, akkor sem baj...

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#40861) Rapid136 válasza tvamos (#40860) üzenetére


Rapid136
őstag

ezt meg kipróbálja...

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#40862) rumos14 válasza hibavissza (#40789) üzenetére


rumos14
nagyúr

"Nyitottabb rekesznél már annyira vékony a dof 4-5 méteren belül, hogy ott teljesen esélytelen bármit lekövetni"
heh? pont m43-on 4-5 méteres gyútávnál, mondjuk a kitobival kb. végtelen a mélységélesség :) próbálj ki full frame-en 50/0.95-ös MF obit, na az fájni fog :D mindemellett a GX80 szuperjó gép, ár-érték bajnok.

McChris-nek pedig köszönjük az összefoglalót! :R

(#40863) hibavissza válasza rumos14 (#40862) üzenetére


hibavissza
veterán

Heh?? A kiindulás kis f számú portré ill. normál objektívekről szólt. A Pana 50 f1,7 dof 18 cm 3 méteren. Ezt már nem bírja lekövetni még napsütésben sem.

[ Szerkesztve ]

(#40864) BladPussy


BladPussy
csendes tag

Kompakt gépről váltanék, és egy MILC-et szeretnék. A leendő gép nem munkaeszköz lesz, hanem természetjárás, városnézés, családi események... fotós/videós megörökítésére szolgál majd. De, nem csak full automata módban kattogtatnám majd, hanem szeretnék kicsit belenyúlni, kísérletezni, a témához, a fényviszonyokhoz, a "mozgáshoz" igazítani az értékeket. Egy olyan gépet akarok vásárolni, amely 2-3 év múlva is kiszolgálja az igényeimet.
Pillanatnyilag 3 gép van versenyben, a ráfordítható anyagi keret függvényében:

Panasonic Alpha A5000
Canon EOS M-10
Nikon 1 J5

Sok elemzést, tesztet elolvastam, itt a fórumon is sok szempont és ajánlás elhangzott már a felsorolt gépekről, választani valahogy mégsem sikerült. Az egyik a fotó, a másik a videó terén jobb választás. Nem a százezres kategória Szent Grálját keresem, csak szeretnék a legkevesebb kompromisszum mellett, jól dönteni.
Segítenétek?

[ Szerkesztve ]

(#40865) mazsi70 válasza BladPussy (#40864) üzenetére


mazsi70
senior tag

Az A5000 ,az Sony .
De ,látom nagyon Panát akarsz venni !

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#40866) BladPussy válasza mazsi70 (#40865) üzenetére


BladPussy
csendes tag

Igazad van. Sony A5000-re gondoltam. Panasonic nincs is a listán. Kellene, hogy legyen?

[ Szerkesztve ]

(#40867) mazsi70 válasza BladPussy (#40866) üzenetére


mazsi70
senior tag

Ebben az árfekvésben nem igazán látok (új) Panát .
A felsoroltakból a Sony-t venném .

[link]

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#40868) BladPussy válasza mazsi70 (#40867) üzenetére


BladPussy
csendes tag

Nálam is a Sony van az első helyen. A linket már rég beraktam a könyvjelzőim közé, minden nap megnézem, de nincs készleten. :N

[ Szerkesztve ]

(#40869) novger válasza BladPussy (#40868) üzenetére


novger
tag

Én nem rég vettem egy Olympust, de nálam a Panasonic G6 volt még versenyben. Az ár miatt lett az Oly, de ez a pana sem sokkal drágább. Érdemes lenne rá nézned, mert egy profi kis mindenes.

(#40870) jjeahh válasza BladPussy (#40864) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Panasonic G6, ha még belefér :)

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#40871) Tin_Shield válasza BladPussy (#40866) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Panasonic GF7 van hasonló árfekvésben. A Telekomos készlet elég régóta feltöltés alatt státuszban van, ahol ténylegesen kapható is az a5000, ott 110-120e között mozog. Ez a kettő összességében hasonló tudású, a Sony szenzora némileg jobb, a Panasonic pedig jobb objektívet ad, választhatsz ízlésed szerint, korrekt gépek.
A Nikon 1 is érdekes lehet ha igazán gyors gépet szeretnél kiváló autófókusszal, és ezért beáldozol egy hangyányit a képminőségből (a többihez képest csak, ezzel is nagyon bőven a kompaktok felett leszel).
A Canon EOS-M10 alapvetően felejtős, csak akkor válaszd, ha meg is tudod indokolni, pl van aki csak a EF-M 22 f2 miatt megveszi, vagy éppen már vannak Canon objektívjei. Egyébként mint gép és mint rendszer elég bénácska-butácska a többihez képest.

(#40872) rushmoon válasza mazsi70 (#40867) üzenetére


rushmoon
csendes tag

Ott a GF7, a 12-32 pedig az egyik legjobb kitobi.

@BladPussy,
Ha van rá lehetőséged fogd kézbe mindhármat (négyet, stb), aztán válaszd amelyik neked leginkább szimpatikus SW és HW ergonómia szempontjából. Én is épp ezek közt gondolkodtam tavaly novemberben, és bár ezzel itt a többség nem fog egyetérteni, de nekem a Canon tűnt befutónak. Egész egyszerűen a Pana és a Nikon túl kicsik voltak, a Sonynál meg a menürendszer tűnt randomgeneráltnak. De másnál mások a szempontok, szóval ne hallgass rám :D
Aztán az Olympus elkezdte kiszórni az O-MD E-M10 Mark1-eket jóárasítva, végül az lett a befutó.

(#40873) Muerte68 válasza BladPussy (#40864) üzenetére


Muerte68
addikt

Ha nem kell a kereső az A5000-jó kis gép-kicsi nagy szenzorral,a menü szokható,sok ficsőr(usb töltés,Wifi,NFC stb)Jó a focus peacing+ingyen Capture 1-az eggyik legjobb képfeldolgozó :K

Ebben az árfekvésben ha nem ragaszkodsz az újhoz használt garis EM10-is jó lehetne :K

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#40874) Neck válasza BladPussy (#40864) üzenetére


Neck
veterán

Ebben az árfekvésben, ezek közül szvsz Sony.

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#40875) tvamos válasza Tin_Shield (#40871) üzenetére


tvamos
nagyúr

Szerintem nem olyan nagy áldozat, főleg magas iso-n. Inkább a fényerős fix obik hiányoznak. Nincs egy jó f/0.95 a háttérmosás végett. De ha kicsi tele zoom kell, nincs kisebb tele 800-as véggel...

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#40876) Tin_Shield válasza tvamos (#40875) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Szerintem se, az újabb 1"-osak kb. hozzák a régebbi mft szenzorokat. Ha szükségem lenne a Nikon1 tempójára a képminőség biztos nem tartana vissza. Nem tudom lenne-e értelme erőltetni az f0.95-t, túl nagy és drága lenne szerintem. De egy 9-15-35 f1.4-es sor kivitelezhető lenne emberi árban és méretben, az elég ütős kis szett lenne, amatőr szinten a 35-össel pedig már játszani is lehetne a doffal kicsit.

[ Szerkesztve ]

(#40877) tvamos válasza Tin_Shield (#40876) üzenetére


tvamos
nagyúr

Mondjuk 32mm f/1.2 van, meg 18.5mm f/1.8. A 10-es sajnos csak f/2.8. Az első elég húzós... Ez nincs sok eladó használt.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#40878) Tin_Shield válasza tvamos (#40877) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Na jó én saját ideális soromat állítottam össze :) 9 (~ekv.24), 15 (~ekv.40), 35 (~ekv100)
A 32 hibátlan üveg, csak túllőttek vele célon, egy fele annyiba kerülő 1.4-es verzió ütne igazán.
Az (ekv) 28 és 50-es gyutávot sokan szeretik, én nem annyira, de persze klasszikus látószöget adnak.

(#40879) OceanStorm


OceanStorm
tag

Az egyik kollégának privátban már feltettem ezt a kérdést a GX80-al kapcsolatban, de nem feltétlenül tudott rá válaszolni így berakom ide is. Különböző boltok írnak mindenféle variánst, elhagynak betűket hozzátesznek betűket a gép teljes nevéhez, és nem feltétlenül tudom eldönteni hogy ez szimpla elírás-e, vagy tényleg többféle variáns létezik ebből a gépből. Van ahol azt írják hogy DMC-GX80KEG-K, van ahol DMC-GX80K, illetve van ahol csak DMC-GX80. Illetve van ahol azt írják hogy Lumix G, van ahol elhagyják a G-t. Melyiket érdemes megvenni ?

(#40880) Tin_Shield válasza OceanStorm (#40879) üzenetére


Tin_Shield
őstag

DMC-GX80 váz
DMC-GX80K 12-32 kit
DMC-GX80W 12-32 + 35-100 duplakit
DMC-GX80H 14-140 kit
az EGK vagy EGS jelölések: európai, német, fekete, ill. ezüst
ha nem jól írtam majd kijavítanak

[ Szerkesztve ]

(#40881) charg


charg
tag

Sziasztok!

Végigolvastam, köszönöm a segítséget.
Igazából az A6000-rel az a gondom, hogy a tesztek alapján alap zoom-os objektívek nem a legjobbak. Ami jó az pedig 200k+. A SEL 18-105mm f/4G-t dícsérik, de az már túl nagy nekem.
Talán az Olympus is jó lehet. Videózni nem igazán tervezek vele.

(#40882) #31733248 válasza charg (#40881) üzenetére


#31733248
törölt tag

Nézd meg inkább az ismertetőbe belinkelt képeket, a teszteredmények a photozone.de és hasonló oldalakon sokszor igen távol állnak a valóságtól.

(#40883) pandur99 válasza charg (#40881) üzenetére


pandur99
aktív tag

Ha nem videózol, vagy csak alkalmilag, akkor az Olympus is nagyon jó, sőt. A 18-105 helyett ott van az m.zuiko 12-50, esetleg a Pana 12-60, nagyobb zoommal meg a 14-150, 14-140. Nekem van 12-50 és 14-150, mindkettő nagyon is használható.

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

(#40884) rumos14 válasza pandur99 (#40883) üzenetére


rumos14
nagyúr

aps-c F4 helyett m4/3 F5.6, vagy akár F6.3 - biztos vagy te ebben?

(#40885) pandur99 válasza rumos14 (#40884) üzenetére


pandur99
aktív tag

1. Volt APS-C gépem (Nikon, Fuji X-E1), vagyis van összehasonlítási alapom.
2. Az 5,6 vagy akár 6,3 ma már nem minden esetben jelent sötét lyukat és zajos képet, mióta az isót jól fel lehet húzni.
3. A kérdező említette az Olympust is, vagyis számol vele.
4. Sokat számít a fotózási szokás, ki, mit fotózik többnyire, mert rengeteg esetben bőven elég egy kitobjektív is.

[ Szerkesztve ]

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

(#40886) zool1


zool1
őstag

Üdv!

2 db Milcet néztem ki, és nem tudok dönteni az egyik A7ii a másik A7s! Használt árban nem olyan nagy differencia van a 2 gép között.
Ami az A7ii mellett szól:
-24 megapixel, vázstabi, talán még iso

A7s:
-isoban nagyon jó
-"csak" 12 megapixel.

Bármelyiket is választom majd veszek mellé egy 24-240 sony utazózoomot.

Ha van érv pro vs kontra szívesen meghallgatom. Ez mellé idővel valami uwa, és egy makró obit tervezek. ha esetleg lesz majd több időm, akkor "játszani" valamilyen fixeket, akár átalakítóval is. :))

(#40887) m3ss válasza zool1 (#40886) üzenetére


m3ss
veterán

ha inkabb fotozol es kell az autofokusz, akkor en pdaf-es vazat vennek, s sorozatban csak cdaf van.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#40888) MrChris válasza zool1 (#40886) üzenetére


MrChris
nagyúr

Az A7S videóra van inkább kihegyezve, azért is 'csak' 12mp. Abban viszont a mintákat látva igen jó. Marha éles és jobban bírja a magas érzékenységet mint a többi. Fotózásra én is az A72-t választanám, pláne ha lesz hozzá az a natív obi akkor a pdaf képessége se jön rosszul.

(#40889) tvamos válasza zool1 (#40886) üzenetére


tvamos
nagyúr

Az A7S-ben van silent shutter, Az A72-ben meg váz stabi, ha ez számít.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#40890) zool1 válasza tvamos (#40889) üzenetére


zool1
őstag

Köszönöm szépen mindenkinek a segítséget! A7ii mellett teszem le a voksom, mivel "csak" fotózni akarok vele. De a váz stabi és a 24megapixel is ez mellett szól! :))

u.i.: de még előtte el kell adnia fotós cuccaimat.

[ Szerkesztve ]

(#40891) agent_k


agent_k
őstag

Sziasztok!

Nagyon jó, hogy van ez a teddpróbára akciója az olympusnak.
Hoztam ma egy em-d m10 markII-t.
Első blikkre: Semmivel nem különb a képminőség, mint a d5100 volt egy a kit 18-135-tel. Sőt.
Az EVF az valami botrány. Beltérben mindenképpen. Ha a simulated ovf-et bekapcsolom amit csak program módban lehet használni, akkor talán jobb lesz a látvány, de sajnos ez nem ér így 200000 Ft-ot. A menü bosszantóan szerteágazó.
Rettenetes nagy csalódás ez számomra.
A Sony A6000-et is simogattam fogdostam használtam egy kicsit. Nem kényelmes a fogása. Viszont egyértelműen jobb gépnek tartom ennyi idő alatt megismerve is, mint az olympust. Képminőségre mindenképpen.
Más tipusú géphez nem volt szerencsém eddig.

Ez nem hőzöngés csak ez a gép kvázi kezdőket vezetne be a fényképezés világába. Viszont én nem tartom magam kezdőnek. Lehet azért nem tetszik amit látok.
Vegyétek figyelembe, hogy ez kvázi egy 2 gépmárkát (nikon/pentax) ismerő ember meglátásai. Nekem ezek jöttek le a rövid ismerettség alatt.

Mi csúszott itt félre nálam?

(#40892) vihartigris válasza agent_k (#40891) üzenetére


vihartigris
őstag

Szerintem csak az elvárásaid csúsztak el az előzetes információid alapján.

bármi reciproka a semmi

(#40893) Tin_Shield válasza agent_k (#40891) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Szerintem semmi, nem az Olympus a te géped, ennyi. Ha mindenkinek ugyanaz a gép jönne be, akkor egy fényképezőgép gyártó létezne :)

képminőség: egy kitobis E-M10 II nem is fog jobb képminőséget adni mint egy D5100 + 18-105, ezt irreális lenne elvárni. A gyakorlatban kb. ugyanazt tudják (jó az a 16-os APS-C szenzor a mai napig)

EVF: nem derült ki mi a konkrét bajod vele, de ez az egyik legjobb EVF modul, ugyanez az EPSON panel van a komolyabb gépekben is pl. E-M1, Fuji XT, vagy Sony A7 gépek. Ha az D5100 picike pentatükrös alagútjával hasonlítom össze, akkor meg végképp nem értem mi a baj vele... de arra kíváncsi vagyok azért a kb. fele felbontású a6000 EVF-hez mit fogsz ezek után szólni.

menü: valóban bonyolult és nem is logikus. De ez kb. egy hétig érdekes amíg minden paramétert be nem állítasz a saját ízlésed szerint, utána nem kell menüzni, a LIVE SCP-ről gyakorlatilag minden elérhető. A kártyaformázáson kívül szerintem hónapok óta nem is jártam a menüben.

a6000: képminőségre jobb is lesz, nagyobb és jobb a szenzora.

[ Szerkesztve ]

(#40894) bigsee válasza agent_k (#40891) üzenetére


bigsee
addikt

Szerintem nem igazán kezdőnek szánták az e-m10-eket, arra a pen light/PL sorozat való. Szerintem. Én négy hónap d5100 után váltottam e-m10 mk II-re. Nikon/Pentax után valóban nyüglődés lenne az em10 :K

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#40895) MrChris válasza agent_k (#40891) üzenetére


MrChris
nagyúr

Akkor ez nem a te géped.
Egy hétre én is elhoztam. A jpg színei jók voltak, de a részletessége már messze volt ami rawból előhívható. Javaslom azt próbáld. Az evf-nél nem értem, vagy nem jön be vagy nagyon mást vártál, ovf a többi vázban kisebb, sötétebb. Számomra az IS volt a megdöbbentő, nagyon kell érzésű :D
Ha nem fogott meg akkor ne ezt vedd meg.

bigsee: úgy emlékszem azokban is ez a menü van hasonlóan sokrétű paraméterezhetőséggel.

[ Szerkesztve ]

(#40896) Muerte68 válasza agent_k (#40891) üzenetére


Muerte68
addikt

Az A6000-el sem tudsz nagyon mellényúlni jó kis gép nagyobb szenzorral-a menü ott sem logikusabb viszont képminőségben fókuszban jobb.
Az Oly jobb Evf+stabi+olcsóbb üvegek :K

Ha a képminőség a fontosabb vedd az A6000-et :K

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#40897) KD6-3.7


KD6-3.7
őstag

Sziasztok!

Regi vagyam venni egy "profi" fenykepezogepet.
Legfokeppen nyaralason szeretnek fotozni vele tájat. Van erzekem a fotozashoz, nem tartom magam egy sima kattintok azt kesz embernek. Tanultam is rola egy keveset a suliban. Telefonnal is el tudok lenni, de mint mar irtam, szeretnek egy profibb gepet amivel azt tudom fotozni amit latok. Nem lenne surun hasznalva az biztos. Arban nem akarok elszallni. Azt vennem ami mar ajanlott kategoriaba esik. Objektivekrol annyit tudok, hogy van nagylatoszog meg makro es gondolom meg joval tobb fele.
MILC, DSLR? Milyet erdemes? Segitsetek!

[ Szerkesztve ]

(#40898) Muerte68 válasza KD6-3.7 (#40897) üzenetére


Muerte68
addikt

Valamilyen ár plafon azért jó lenne-így nem könnyű leszűkíteni :U

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#40899) KD6-3.7 válasza Muerte68 (#40898) üzenetére


KD6-3.7
őstag

120-130ezer forint kb.
Kulfoldon vennem £300-350 amit szannek ra. Kerdes, hogy ennyiert mit?

(#40900) MrChris válasza KD6-3.7 (#40899) üzenetére


MrChris
nagyúr

Használt, vagy új? Az obira mennyit szánsz?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.