Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40251) Szipoly


Szipoly
tag

Kedves fórumtársak!

Segítségeteket kérném DSLR gép vásárlásában. Eddigi legkomolyabb gépem egy Panasonic Lumix DMC-FX8 kis kompakt volt úgy 10 évvel ezelőtt, egyszóval gyakorlati analfabétaságom a témában szinte teljes :)
Úgy alakult, hogy munkához szükségem lenne egy előírás szerint min. 8Mpx-es DSLR fényképezőgépre.

- A fotózásra kész gépre szánt összeg (váz+objektív): 50.000 - 80.000Ft (max :R és nagyon-nagyon max :W)

- Felhasználás: Lightbox és Softbox jelenlétében termékfotózás tesztíráshoz (közeli, 0,1m - 1m távolságról > néha egész szobás > erkélyről/szabadban kép)

- Méret, súly, üzemidő, stb.: nem számít, mivel szobában, állvánnyal készülöm használni

- Videofunkció: bár nem jönne rosszul rövid, youtube-ra kerülő videókhoz (max. 720p), csak másodlagos szempont.

- Új/használt: úgy érzem ebben az árszegmensben újhoz legfeljebb nyereményjáték által jutnék hozzá (amire lusta vagyok), így használton gondolkozom

- Egyéb: Amennyiben megoldható, hogy a képek egyből pc-re kerüljenek, netán arról lehessen irányítani, az nagy pluszpont :)

Segítségeteket előre is köszönöm! :R

- http://href.hu/x/j7n5 - Halk egér mod

(#40252) asdf_ válasza Szipoly (#40251) üzenetére


asdf_
veterán

Miert is kell ehhez dslr gep? :U

(#40253) Szipoly válasza asdf_ (#40252) üzenetére


Szipoly
tag

azt én se tudom, ezt kérték :K
viszont úgyis régóta szeretnék egyet, akkor már miért ne? :D

[ Szerkesztve ]

- http://href.hu/x/j7n5 - Halk egér mod

(#40254) pandur99 válasza Szipoly (#40251) üzenetére


pandur99
aktív tag

Kompaktot keress a másik topikban, az kell neked, nem tükrös gép.

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

(#40255) Szipoly válasza pandur99 (#40254) üzenetére


Szipoly
tag

ha nem kérték volna a dslr-t, valószínűleg a régi Panasonicom használnám, azzal is lehetett bőven jó képeket lőni :)
de már látom, mennyire hülyének hangzom :F

[ Szerkesztve ]

- http://href.hu/x/j7n5 - Halk egér mod

(#40256) konyi79 válasza Szipoly (#40255) üzenetére


konyi79
addikt

Nem hangzol hülyének, aki DSLR gépet mondta, az hangzik hülyének. Mennyire vagy képben érzékelő méretek, rekesz, záridő, érzékenység dolgaiban?
Meg ha kompakttal elvagy, lehet nyűg lenne neked hamar egy DSLR, akkor érdemes lenne utána olvasnod, mi az a MILC a keretedből simán lehet használható mft gépeket, esetleg egy NEX6-ot is kifogni.

(#40257) MrChris válasza Szipoly (#40251) üzenetére


MrChris
nagyúr

Mifelénk erre mondjuk, hogy könnyű más f...t a csalánba verni :D
Őskövület dslr váz meg kitobi, a 10cm-es közelponthoz (ami gondolom makro jellegű dolgokhoz kell) ennyiből egy adapterezett manuál némi közgyűrűvel fog csak kijönni. Videó valszeg nem lesz benne. Canon 400d, Nikon d80... meg kitobi, van hogy kitben 40-50e-ért is már hozzá lehet jutni.
Oly pl5-t vennék ~35-ért, meg kitobit 25e alatt és adapter+közgyűrű egy manuál 50-essel a makróhoz. De ízlés szerint lehet ennek a Sony megfelelője is.

(#40258) Szipoly válasza konyi79 (#40256) üzenetére


Szipoly
tag

Volt alkalmam tapasztalgatni pár évig fotókörben, teljesen nem ismeretlen fogalmak, de igencsak tudnék mit tanulni. Tükör nélküli gépek is érdekelnek, azokat legalább kiránduláskor is könnyebben vinném :) (egyszer sikerült egy éjszaka a Garda-tó egy partjáról átfotózni a másikra, ahogy a túloldalon hatalmas villámok megvilágították az egészet, míg előttem pár méterre tábortűz égett. 8 sec záridő volt a max :D )

@MrChris: igen, pont nézegettem az említett típusokat, kit-ben tényleg jó áron kapni őket HA-n, egyedüli gondom, hogy többnyire 6mp körüliek, a 8mp kikötés gondolom képméret miatt adott (mondjuk 6mp miért ne lenne elég egy blogra?)
Meglesem az Olympus gépeket is, köszi!

[ Szerkesztve ]

- http://href.hu/x/j7n5 - Halk egér mod

(#40259) konyi79 válasza Szipoly (#40258) üzenetére


konyi79
addikt

Ha húzol a MILC-ek felé, csak bátorítani tudunk, csak figyelj legyen vakusaru rajta, ha lehet középpontos érintkezős. Az E-PL5 jó lehet, 12Mp, igen olcsón kifogható, hasonló áron fut egy pana G3 is, ami felbontásban jobb, meg videóban is jóval, valamivel újabb a G6. Sonyból nehezebb, vakusaruval ami van váza használtban is ezek duplája, a kereted felső határa a NEX6.

Én a régi 6-8 Mp-es tükrösöket elvetném, sokkal jobbak szenzorban a felsorolt MILC-ek.

[ Szerkesztve ]

(#40260) MrChris válasza konyi79 (#40259) üzenetére


MrChris
nagyúr

Pl5-ben már a sony szenzoros 16mp-ese van, képminőségre szinte ugyan az mint a legújabb m4/3-os vázak. A régi 12mp-es se annyira rossz és 20ezerért is hozzá lehet jutni. G3 is jó választás 30-35-ért, csak kicsivel gyengébb a szenzora mint a pl5-nek. G6 kb duplája, 60-65-ért fordul elő, képességekben igen jó, mobilról is vezérelhető. Tudtommal sajnos PC-ről nem vezérelhető egyik sem, G6 wifin viszont egyből tudja küldeni az elkészült képet ~1.5mbájttal.

(#40261) Tin_Shield válasza konyi79 (#40259) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Az E-PL5 16 MP, az E-P3/PL3/PM2 voltak az utolsó 12 megás Oly vázak
szerk: megelőztek :)

[ Szerkesztve ]

(#40262) daniduke válasza Tin_Shield (#40261) üzenetére


daniduke
tag

Ha mar kotekedunk: az epm2-ben is mar a 16MP szenzor van ;)

https://www.flickr.com/photos/133492723@N03/

(#40263) Tin_Shield válasza daniduke (#40262) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Jogos :B

(#40264) akidur


akidur
csendes tag

Sziasztok!
Nem biztos, hogy sok értelme lesz a postomnak, de leírom azért:
Decemberben eladtam a Pentax K-50-emet, mert igaz a gép nagyon tetszett -2 évig használtam-(csak kit obim volt 18-55/3.5-5.6 és egy fix 50/1.7-es manuál obi) de túl nagy volt a "zsebrevágáshoz" illetve a videó képességei igen korlátozottak+kijelzője fix.

Akkor gondoltam veszek egy kis MILC-et. Kerestem, keresem a megfelelőt, de bizonytalan vagyok és egyre nagyobb gépek tesztjét olvasgattam(Olympus E-pl7 került képbe először)
Kikötöttem a Pana GX80 és Pana G7 típusoknál. Videóban mindkettő jó, igaz a 4K eddig nem hiányzott, de később jó lehet (nehezen válok meg a dolgaimtól így több évre tervezek).
Az ideális talán a G7 lenne, de kicsit nagy. Viszont a kihajtható kijelzője nagyon tetszik illetve a mikrofon port is nagyon mellette szól.
A GX80 viszont méretben kisebb és ott van a vázba épített stabilizátor illetve olcsóbb is(főleg a 14-42 kittben - érdekes módon a 14-140-el már nem).

Igaz nem nagyon fér bele, de 14-140-es kit obival venném bármelyiket(főleg a mostani Pana pénzvisszafizetés miatt ami nem jár a 14-42 kit obis változathoz -G7 esetében-), ami nagy de használtan talán vennék hozzá egy pancake 12-32-t mert az felcsavarva nem annyira "böszme" nagy.

A felhasználás: web áruházhoz termékfotózás, termékvideózás, családi fotók, mindentfotózás....talán némi vlog is.
Esetleg van más tippetek, esetleg jön mostanában valami hasonló gép? Sony-ból a 6300 tetszik, de annyit pénzem nincs. Sokszor próbáltam már lebeszélni magamat a G7-ről, mondván "elég" lesz a GX80 de félek főleg a kijelzőt hiányolnám.
Mit gondoltok? Bocsánat a hosszú kínlódás miatt.....

(#40265) jjeahh válasza akidur (#40264) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Videó módban a kijelzőt a g7-en is fekvő módban hajtanád ki csak, azt meg a gx80 is tudja. A másik dolog, hogy szenzorstabi nélkül szerintem hamar rá lehet szokni az evf-re, mert szemhez támasztva a gép stabilabb és akkor lehetséges, hogy rájössz idővel, hogy a forgatható kijelzőre mégsincs annyira szükséged... szerintem ezeket gondold át. Én anno a mikrofon csatival is megszívtam, mert direkt úgy kerestem gépet, hogy az mindenképp legyen rajta, aztán rájöttem, hogy nekem mégis fölösleges... általában koncertvideózok és a külön normális minőségben felvett, kevert hangot pár klikk a videóval szinkronizálni, szal :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#40266) Szipoly válasza konyi79 (#40259) üzenetére


Szipoly
tag

Köszönöm Nektek a segítséget, majd megírom az eredményt :R

- http://href.hu/x/j7n5 - Halk egér mod

(#40267) Nippon válasza akidur (#40264) üzenetére


Nippon
őstag

Azt is érdemes mérlegelni, hogy a G7 hajlamos shutter shock-ra, míg a GX80-ban egy új zárszerkezettel ezt kiküszöbölték. Ha a mikrofon bemenet és a forgatható kijelző nem elsődleges szempont, akkor a GX80 a jobb választás.

(#40268) #31733248 válasza Szipoly (#40258) üzenetére


#31733248
törölt tag

(#40258) Szipoly

Sonyból az A3000-et javaslom még megnézni, jó fogású gép, keresője, vakusaruja is van, számítógéppel összeköthető és vezérelhető.

(#40264) akidur

A Pana GX80-at rendszeresen akciózzák, jó ajánlatot jelent. Sonyból az A6000-et érdemes megvenni, írtam hozzá egy részletes ajánlót, érdemes elolvasni.

(#40269) csacsi77 válasza akidur (#40264) üzenetére


csacsi77
senior tag

Mielőtt döntenél fogd kézbe a kiszemelt masinákat.
A sokat dicsért Pana GX80 számomra használhatatlanul kicsi volt. Minden jósága ellenére emiatt nekem kiesne.

Öreg fater megoldja!!!!

(#40270) akidur válasza jjeahh (#40265) üzenetére


akidur
csendes tag

Igen ebben van igazság, főleg hogy tapasztalatból írod :R azt tudom, hogy a k50-ban sokszor zavart a fix kijelző, akkor sokat áhítoztam egy teljesen forgathatóra. Amivel még győzködöm magam, hogy saját appal is látható a kijelző képe ha nem a gép mögött vagyok.
A mikrofon csatlakozót amiatt szeretném mert elképzelhetőnek tartok olyan termékbemutatót(webshophoz) amikor hangot is kellene rögzíteni és ekkor lehet hiányozna(persze az is lehet hogy ellennék a sajáttal is, nem törekszem azért a kristálytiszta hangra). Köszönöm nagyon a véleményedet!

(#40271) akidur válasza Nippon (#40267) üzenetére


akidur
csendes tag

Korábban igaz olvastam a shutter shock-ról, de annyira nem akadtam fel rajta(elvileg más gépeknél is van/lehet főleg a Panasonicnál).
Most újra olvasgattam kicsit róla és az tény, hogy talán pont a kiszemelt 14-140 obival hajlamosabb a G7 erre.
Az igazsághoz az is hozzátartozik, hogy ha előfordul 1-1 kép ami nem tűéles emiatt az nem zavarna .
Igazán köszönöm a segítségedet!

(#40272) akidur válasza #31733248 (#40268) üzenetére


akidur
csendes tag

Karácsony környékén olcsóbb volt a G7 és a GX80 is, de akkor kivártam, most egyes kittekre van pénz visszatérítés. Érdekes lehet még, hogy a g7-et ki akarja.-e vezetni a Pana, mert már nem a legfrissebb modell. Bár még a G6-ot is árulják. Nem rettentően sürgős a vásárlás, de azt is sajnálnám, ha elszalasztanám a pénz visszatérítési akciót, aztán megint csak hónapok múlva vagy ősszel lenne árcsökkentés.
Az a6000-el is szemeztem, mert videóra sokan használják és tényleg remek a minősége. A váz mérete kb. mint a GX80-é. Köszönöm a segítséget, azért még átolvasom a leírásodat ami igen részletes :)

(#40273) akidur válasza csacsi77 (#40269) üzenetére


akidur
csendes tag

Köszi! Igen jelenleg az egyetlen döntési alapnak azt tartom, hogy melyik fog meg jobban "élőben" megtapizva. Milyen gép mellett döntöttél végül?

(#40274) Muerte68 válasza akidur (#40273) üzenetére


Muerte68
addikt

Ezt próbáld máskor egy hsz-be ne 4 be :U

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#40275) Nippon válasza akidur (#40272) üzenetére


Nippon
őstag

A G7 kifutó, a G80 az utód.

(#40276) csacsi77 válasza akidur (#40273) üzenetére


csacsi77
senior tag

Nem vagyok releváns mert Canon 6D lett.... ;]

Nem jársz rosszul a kiszemeltekkel.
Menj el egy Media Marktban és fogdosd meg a Sony-t és a Panasonicokat. Nézd meg a menürendszert, próbálgasd a fókuszát mindegyiknek és aztán vegyél egy nagy levegőt, igyál egy kávét/sört és vedd meg amelyik a legszimpatikusabb.
Videóra szerintem mindegyik megfelelő és fényképezőgépként sem fogsz csalódni. Persze én szigorúan magánfelhasználásban utazom, amit én csinálok a fényképezőgéppel, arra mindegyik jó lenne.
Kivéve a sötét pincében, fekete ruhás, izgő-mozgó gyerekek fényképezése. Oda kell a full frame.

Öreg fater megoldja!!!!

(#40277) akidur válasza Muerte68 (#40274) üzenetére


akidur
csendes tag

Igen, teljesen jogos, elnézést!

(#40275) Nippon
Igen a G80 a legtöbb tekintetben jobb lenne(talán azért nem mert egy picivel még nagyobb), de sajnos 100ezerrel nagyobb az ára most.

(#40276) csacsi77
No igen a 6D ......
Eddig az ilyen jellegű cuccaimat mindig látatlanban vettem, viszont sokkal egyértelműbb volt a helyzet, most fel kell emelnem az ülepem :) amikor elkezdtem a MILC-eket nézegetni azt hittem nagyobb a kínálat(mint ahogy a DSRL-k között volt amikor onnan választottam) A vége meg lehet az lesz hogy veszek egy Canon G7X Mark II-t.....(bár nem is tudom van-e kompakt gép aminek van mikrofon portja) :W

Köszönöm mindenkinek!

(#40278) batai15


batai15
félisten

sziasztok! Barátnőmnek keresek abszolúte kezdő hobbi fotózásra gépet.
Tetszik neki a dolog, barátnője is fotózgat , tőle kapott kedvet.
Mivel nem tudom mennyire fogja csinálni ezért használtan akarok neki egy gépet, ami ha ne adj isten nem adjuk el, nem fog földhöz verni az ára hogy porosodik a szekrénybe esetleg.
Tehát ezeket a kritériumokat figyelmebe véve keresek neki valami gépet használtan a közelgő szülinapjára .
Mivel analfabéta vagyok a dologban, ezért csak az árakat néztem ilyen 40 körül, nikonokat .
Igazából nem is a minőség a lényeg (gondolom csak übereli a telefonokat )
hanem az hogy használtan szabad e ilyeneket venni.
Nikor l810et és 340et láttam elfogadható árban . Előre is köszönöm a segítségeket!
esetleg ez?
[link]

[ Szerkesztve ]

(#40279) jjeahh válasza batai15 (#40278) üzenetére


jjeahh
nagyúr

El kell szomorítsalak, az említett nikonokat egy mai jobb mobil elveri képminőségben :D . A pentax meg nagyon öreg gép, ccd, 6 megapixel stb, ehh... lehet, hogy picit túllóg a kereden, de én inkább valami olyasmit keresnék, mint a panasonic gf1, gf2, vagy valamelyik régi sony nex váz és ezekhez egy kitobit. Picivel többért meg már ott a panasonic g3, ami már nagyjából egy teljes értékű váz, van benne egy normális méretű kereső, 16mp szenzor, forgatható érintőkijelző stb...

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#40280) konyi79 válasza jjeahh (#40279) üzenetére


konyi79
addikt

Ennyiért nem találni még az első generációs 14Mp-es nexekből se

(#40281) batai15 válasza jjeahh (#40279) üzenetére


batai15
félisten

huawei p9 van neki jelenleg ,nem hiszem hogy jobbat lőne. a többit meg nem is értem.

(#40282) 80hun válasza batai15 (#40281) üzenetére


80hun
addikt

Küldem pü-be egy linket egy nex3 -ról obival :)

[ Szerkesztve ]

(#40283) jjeahh válasza batai15 (#40281) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Mit nem értesz? Huawei P9 kamerája tudtommal egész jó, egyáltalán nem biztos, hogy a nikon szuperzoomok lekörözik ebben, sőt.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#40284) Muerte68 válasza batai15 (#40281) üzenetére


Muerte68
addikt

a kompaktok szenzora nagyjából akkora mint egy telefoné.Képminőségben a P9-a jobbak közé tartozik csinál olyan képet mint egy 40000-es kompakt sőt.
Ha már nőnek lesz megnézheted még a Nikon 1-eseket,vagy Samsung mini-t ezekbe már 1colos szenzor van kicsik egész jó képeket lehet csinálni velük és 45-50 körül le lehet vadászni :K
Esetleg Olympos PL3-szokott olcsón lenni-vagy Pm1-amik még elég jók.
Kicsit drágábban Sony Nex3-Pana G3 stb..

[link]

[link]

[ Szerkesztve ]

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#40285) batai15


batai15
félisten

p9 lite-ja van ,elnézést az lemaradt. neki a fotózási élmény lenne a lényeg, nem a képminőség ezt írtam nektek az elején . ezért is nem akarok most nagy összeget szánni rá a cuccra.
a barátnője is egy éve 40ért vett valami nikont( amit most írtam neki meg hogy pontosan milyen, de még nem válaszolt) és bőven elég a képminősége annak is, ezért is ennyi a keret.

[ Szerkesztve ]

(#40286) jjeahh válasza batai15 (#40285) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Figy, ha nagyon ragaszkodsz a bűnrossz képminőséghez vedd a nikont. Csak ha ennyire figyelmen kívül hagyod a topiklakók tanácsát és úgyis azt veszed meg amit az elején kinéztél, annak ellenére, hogy mi nagyon nem ajánljuk, nem értem mi célból vagy itt... Az említett nikonok a fotótechnika legalja. Hogy mitől nagyobb élmény egy mobilnál vaskosabb, nagyobb gépet hurcolni és azzal fotózni úgy, hogy az elkészült képek kb. a jobb mobilokéval egyenrangúak számomra relytéj.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#40287) batai15 válasza jjeahh (#40286) üzenetére


batai15
félisten

Figyelj , én le írtam a kritériumokat, (ár , elvárás) ennek ellenére legtöbben jóval efölött ajánlanak gépet.
Mint írtam az a cél hogy kiderüljön akarja e csinálni v nem, és mint írtam azért írtam ide hogy ennyiért (körülbelül persze) milyen gépet érdemes nézni és mire kell oda figyelni.
az hogy ez nikon lesz, vagy mit tudom én milyen márka nem érdekel.
Ennyiért jó pár gépet láttam amit lehet kapni , és nem igazán értem hogy akkor ezeket a kéréseket miért nem lehet figyelembe venni. Mint írtam , immár sokadjára hogyha fogja szeretni tetszeni fog neki, és csinálni fogja akkor fogok majd venni neki egy jobb gépet, de amíg ez nem derül ki nem fogok drágán gépet venni hogy a polcon porosodojon.
szóval ez most szól neked (is) hogyha viszont te nem érted meg ezt akkor köszönöm az eddigi segítséget, és akkor várom a további segítő szándékú kommenteket , egy pár ajánlott gépre amit írtatok rá nézek itt egyenlőre. továbbra is 40körül van a keret , de mondjok 50ér láttam újonnan l430-at is .

[ Szerkesztve ]

(#40288) jjeahh válasza batai15 (#40287) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Muerte68 kolléga első linkjét nézted pl.? Az az olympus szerintem fényévekkel jobb gép, mint egy szuperzoomos kompakt :K . Hasonló vassal kezdtem én is anno a fotózást és csak azért váltottam le mert úgy éreztem szükségem van a kukucskára :B

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#40289) batai15 válasza jjeahh (#40288) üzenetére


batai15
félisten

persze,nem tűnik rossz cuccnak , még alszom rá. mire kell odafigyelni ?
a képek szépek!

[ Szerkesztve ]

(#40290) jjeahh válasza batai15 (#40289) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Úgy érted használt cuccnál? Állapot, expó szám kb., meg, hogy minden működik-e rajta. :) Anno én az e-p1 vázat 25k-ért vettem, sőt a jelenlegi gépem is 35k volt :DDD , persze csak váz, objektív nélkül. De ez már bőven elég volt, hogy belekóstoljak a fotózás élményébe.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#40291) Dr.NX válasza batai15 (#40287) üzenetére


Dr.NX
addikt

Azért vedd figyelembe, hogy a cserélhető objektíves topikban kérsz tanácsot, hogy milyen kompaktot vegyél.
Kompakttal nem lesz semmiféle fotózási élmény, legalábbis ebben az árkategóriában nem.
A kompaktos topikban is régebbi olcsóbb MILC-eket szoktunk javasolni, abból bármelyik jó, elsősorban Olympus, Panasonic, Sony.
Esetleg ezt nézzétek meg, 40-ért.

Elfogadom a sütiket.

(#40292) batai15 válasza Dr.NX (#40291) üzenetére


batai15
félisten

mondtam hogy hót analfabéta vagyok ehez, nekem amin nagy lencse van az már nem kompakt :R

(#40293) jjeahh válasza batai15 (#40292) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Laikusként a szuperzoom/bridge gépek a dslr like kialakításnak és néha hosszan kinyúló objektívnek hála valóban nagyon átverősek, valószínű ez az egyik oka annak, hogy sokan veszik, mert pár gépet kivéve észérvek nem igazán szólnak mellettük :D . Egy vicces példa erre: [link], hiába néz ki "komolynak" a samsung, a kis lumix lényegében egy sokkal komolyabb gépecske.
Hogy tiszta legyen, ha nem cserélhető az objektív, az = kompakt :)

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#40294) Muerte68 válasza batai15 (#40292) üzenetére


Muerte68
addikt

a PM1-teljesen vállalható minöséget tud már-a samu amit ajánlottak az is elég jó,a mini amit linkeltem kicsit többért új!-kicsit kisebb de még elég jó szenzorral. :K
P9-vagy p9lite azért nem mindegy de a lite is elég jó képeket csinál,jobbat mint egy olcsó kompakt :K

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#40295) csacsi77 válasza batai15 (#40292) üzenetére


csacsi77
senior tag

Jjeahh-nak igaza van. Ez egy cserélhető objektíves topik. Te ,meg jössz folyamatosan az alsó szintű kompaktokkal. Sokan segítettek itt és nem mondtak hülyeséget.
Hogy én is meggyőzzelek hozok egy saját példát. Ismerősöm kérdezte, hogy milyen gépet vegyem, mert elege van a Canon kompaktja borzasztó képminőségéből. homályos, bemozdult képek, arcon villantott, kiégett portrék stb. Ugyanazt mondtam neki, mint amit te kaptál. Vegyen egy régebbi milc-et alap obival és azzal is fényévekkel jobb képeket fog készíteni. Ha meg továbblépne jó alap lesz építkezni, ha nem, akkor sem fizet érte túl sokat.
Aztán vett egy Nikon kompkatot kb. 60 eFt-ért, mert a boltban az eladó azt ajánlotta és olyan "komolyan" nézett ki.
Aztán meg jött a panaszkodás, hogy ugyanolyanok a képek mint a régivel.
Te is ennek akarod kitenni a barátnődet? Fogadd meg a jó tanácsokat és vadász egy Pana G3-at egy 14-42-vel és le fog esni a barátnőd álla a jó képektől. Plusz még a videók is jók lesznek.

Öreg fater megoldja!!!!

(#40296) próbakocka


próbakocka
senior tag

50d leváltására keresek valami működőképes alternatívát, akár használan is. Szeretem ezt a vázat, egyedül a magas zajszint ami idegesít. Olyan váz lenne jó, ami 1600-3200-as iso mellett még normálisan zajszűrhető LR-el.

Elsősorban APS-C, hogy ne kelljen obikat cserélni, de igazából nem élethalálharc.

70d/80d a 2.8-as vagy nagyobb obik bizonytalansága miatt zavar (csak ilyen van), illetve eléggé túlbonyolítottnak tűnik az érintőkijelző, és egyebek.

5d mark ii-ket nézegettem, 250 körüli áron lehetne kifogni használtan, egy opcionális zárcserét is beleszámítva még mindig 320 alatt vagyok.

6d elgondolkodtatott, abból 350-400 körül talán lehetne használtat találni. A gombsor csökkentés nem zavar, viszont a műanyag vázrészek igen. Ez mennyire gáz/sérülékeny?

Valami más ötlet esetleg?

[ Szerkesztve ]

/// DS918plus + Chromecast 1/2/Ultra

(#40297) Muerte68 válasza próbakocka (#40296) üzenetére


Muerte68
addikt

[link]

itt esetleg?Nem lerázás de ez elég márka orientált kérdéssor és ott szerintem több a hozzáértő :K

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#40298) próbakocka válasza Muerte68 (#40297) üzenetére


próbakocka
senior tag

Ok, köszi megpróbálom ott is.

Amúgy egy hajszál választ el attól hogy d610et vegyek... :)

/// DS918plus + Chromecast 1/2/Ultra

(#40299) Muerte68 válasza próbakocka (#40298) üzenetére


Muerte68
addikt

Váltás Nikonra?Ha már FF-esetleg egy A7-Sony?

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#40300) csacsi77 válasza próbakocka (#40296) üzenetére


csacsi77
senior tag

Ha megvan a 2,8-as sorod vagy netán még fényerősebb fixek és ezek AF-S obik, akkor a reális továbblépés számodra a 80D, ha megelégszelaz APS-C szenzormérettel.
A 80D-nél nincsennek hírek AF-problémákról nagy fényerejű objektíveknél, ettől nem kell tartanod. Ha az érintőképernyő zavar, akkor azt le is tilthatod és sosem kell bekapcsolnod.
Én nem vennék 5DMII-t ha full frame-ben gondolkodsz, inkább 6D-t. Mindekettő fókuszrendszere fapados, de a 6D-nek nagyon érzékeny és szinte "éjjellátó" a középső. Értem a műanyag érzés problémádat, de ne tartsz tőle. Newm fog szétesni a kezedben a 6D, azért jól meg van az építve. Nyilván egy 5D erősebb anyaghasználatban, de a 6D is össze van rakva. Ha 50D-hez vagy szokva kissé zavaró lehet majd az új gombkiosztás és a pöcök hiánya.
A 6D szenzora példaértékű. Nagyon jól bírja az ISO emelést és a dinamikaátfogása is hatalmas. Ott aztán húzgálhatod a csúszkákat lefelé, felfelé.
Szóval csak röviden. Ha elég az APS-C, akkor nyugodtan lépj előre a 80D-re. Ha kell a full frame, akkor a 6D. de akkor cserélni kell az AF-S obikat.

Öreg fater megoldja!!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.