Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24451) jeni válasza petata (#24449) üzenetére


jeni
félisten

esetleg a Nikon D90?

(#24452) MC Pite válasza jeni (#24451) üzenetére


MC Pite
veterán

Obi nélkül? Vagy 18-55VR-el (azzal is karcos a keret)? Akkor fölösleges a dslr.
18-105 egy kicsit univerzálisabb, de vastagon kereten felül van, és setétzoom az is. Képileg ráadásul (fényerőtlen kit) nejem X10-ese lenyomja ezt a kombót. Ha már vesz hozzá egy 50 1.8 D/G-t, értelemszerűen ott már a D90 áll nyerésre - ha addig tudott spórolni és relatív hamar meg tudja venni, nem megy el egyéb kiegészítőkre a kess... Más kérdés hogy melyiket hova tudja/fogja vinni...

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#24453) jjeahh


jjeahh
nagyúr

kompaktot a kis mélységélességgel játszásra? fuji-t, oly-t, d90-et videóra? :D én a gh2-őt nézegetném ezekkel az elvárásokkal, kerettel, + hozzá egy kitobi 25-30k-ért kezdetnek. igaz, hogy nyárig kéne várnia vele elvileg, de ha a videó is számít, akkor ennyiért valszeg nincs jobb

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#24454) polcsa válasza uffneked (#24428) üzenetére


polcsa
aktív tag

Ha teheted, vedd meg most a pl5-öst (szinte a legjobb ajánlat az akcióban) és döntsd el később, hogy melyiket tartod meg. A pl5-öt szerintem simán eladod fél év múlva is ennyiért, de cáfoljatok meg, ha túl naiv vagyok.

(#24455) petata válasza jjeahh (#24453) üzenetére


petata
őstag

+(#24451) jeni, (#24450) MC Pite: Köszi a választ mindenkinek, bár ennyiből még nehéz konklúziót vonni.

Megnéztem amiket írtatok, hát, kompaktra nem igazán vágyom, inkább tényleg valami cserélhető obis apróról. Akkor ezek szerint válllalhatóbb objektívvel sem éri meg az ócsóhasznált DSLR Canon és társai? :D GH2-t nem igazán látok most aprón, egy G6 tűnt fel 90-ért. Erről vélemény esetleg? Az itteni tesztet átfutottam, egészen dicsérték. Bár nem sürgős a vásár, sőt.. ha ennyire nincs vállalható cucc apróról 100e alatt, akkor meg még egészen távoli dologról beszélünk. :B

I didn't poison your dinner. I wouldn't do that to food.

(#24456) schawo válasza polcsa (#24454) üzenetére


schawo
titán

Mivel a 91 ezer forintból az objektívek használt piaci árát figyelembe véve a vázra 31ezer forint jut, ennél lejjebb pedig biztosan nem megy a következő egy-két évben használtan sem, veszteség nélkül el lehet adni bármikor.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#24457) MC Pite válasza jjeahh (#24453) üzenetére


MC Pite
veterán

Oszt GH2+14-42vel nagyobb lenne a dof kontrol? ;] Hogy annyira akar-e videózni hogy a G3/5/6 ne lenne elég és GH2 kelljen, arra nem vennék mérget, sosem értem ilyen esetben miért olyan magasra célzunk egyből...

petata: Hát igen, azért mielőtt leírod hogy nem vágysz nem cserélhető obis gépekre, nem árt tudni hogy kitobikkal a felsoroltakat nem léped le. Bár ezt már biztos tudod... Ami előnye van anagyobb szenzornak zajban vagy mélységélességben, azt fényerős obival visszanyerik az egybe gépek. Azaz értelme cserélhető obisnak leginkább akkor van, ha az is fényerős, jó objektívet kap.

Az egyik X10-el készült, a másik 650D + 18-55... vajon melyik melyik? (90mm ekv)

Van különbség, de nem sok.

A vállalhatóbb obi ott kezdődik (használtan!) mint a mostani keret (1-2 ritka kivételtől eltekintve, de ha zoomot (is) szeretnél akkor tamron 17-50 2,8 alá nem érdemes menni ha normálisabb obira vágysz).
G6 nem rossz, de én inkább a G3-at pécézném ki, és a különbözetet inkább obira költeném.

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#24458) petata válasza MC Pite (#24457) üzenetére


petata
őstag

Köszi a kimerítő választ. :R Majd ránézek a használt obikra meg a G3-ra.

I didn't poison your dinner. I wouldn't do that to food.

(#24459) MC Pite


MC Pite
veterán

Ahogy átfutottam az X100as írását R.M.-nak, utána a(z általam) rég elfeledett részre kattintottam, a Nem tudom...-ra... Hát igen, itt a topikban nem illik ilyet írni, de pár dolog letisztázása után már legszívesebben ezt válaszolnám sokaknak (főként akik élőben/privátban hónapok óta ***nak kérdésekkel, ahelyett, hogy valamivel elkezdenék az ismerkedést)... Összesen egy olyan gépet tudok ami szinte mindenkinek jó lenne, fő vagy másodgépnek; de akár receptre is adhatnák pár hétre hogy visszarázzon miket 'fényképezőgépezésből a fényképezésbe'...

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#24460) jjeahh válasza petata (#24458) üzenetére


jjeahh
nagyúr

igaz, g3, g5 is jó választás lehet, meg a canonok is, kérdés mennyire kell testreszabható, komoly videó?

Pite: kitobival nem lesz valami nagy dof kontrolja, de gondolom azért akar cse. obis gépet, mert később fejlesztene jobb obikra, ez a lehetőség egy kompaktnál nem adott. ha viszont megelégszik a kitobival örökre, akkor én sem értem, minek cserélhető obis gép, akkor talán az lx7 lenne a legideálisabb ezekre a célokra... vagy az általad javasolt bármelyik kompakt, ha nem annyira fontos a csúcs videó.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#24461) MrChris válasza MC Pite (#24457) üzenetére


MrChris
nagyúr

Video: GH2 és G6 most már egy árban van, nekem volt/van mindkettő. Elég hasonló képi világú, de ha a videó tényleg fontos akkor mindenképp a hackelt GH2. Azzal dolgozni is lehet. G6 alacsony bitrátája csak amatőr felhasználásra jó, nincsenek tartalékok igazi urómunkára.

(#24462) uffneked válasza schawo (#24456) üzenetére


uffneked
aktív tag

En is ezen buzdultam fel, meg a 14 napos elallasi jogon. Kerdes, hogy van-e beforgatnivalo 91k hufom.
Holnap elugrok egy mm-be megtapogatni, es ha nem all nagyon kezre, vagy nincs keszleten belole, azt isteni jelnek veszem...
Colonel993: k5-om van, es nem kitobival hasznalom. ;) Lehet, hogy nem egy nagy eresztes, de nekem azert megfelelo...

(#24463) petata válasza jjeahh (#24460) üzenetére


petata
őstag

Passz. Az a baj, hogy tényleg abszolúte kezdő vagyok etéren. Igényem 'csak' (ahogy böngézgettem az aprót, elég sok gép kiesik emiatt) annyi lenne, hogy képes legyen FullHD videofelvételre. Emellett csak azt tudnám mondani, hogy legyen szép és szaggatásmentes a felvett anyag, ezzel viszont nem mondok sokat. GH1-ek vannak elképesztő olcsón még, ezek nagyon elavultak már, vagy egy magamfajta laikusnak ez is megfelelhet? Egyébként kitobinál egyáltalán nem lehet játszani a mélységélességgel? Nagyon jól jönne pár ilyen snitt pedig, egy-egy téma, tárgy hangsúlyozására. :(

Igen, azért gondoltam ilyen gépre, mert a jövőben elképzelhetőnek tartanám egy-két másik obi beszerzését.

(#24461) MrChris: Neked is köszi a infót.

[ Szerkesztve ]

I didn't poison your dinner. I wouldn't do that to food.

(#24464) jjeahh válasza petata (#24463) üzenetére


jjeahh
nagyúr

a kitobival is lehet valamennyire játszani a mélységélességgel, de azért pl. egy portré kiemelésére sztem legtöbb esetben kevés... esetleg kezdetnek beszerezhetsz egy bármilyen fényerős régi manuális obit pár ezerért a kit mellé, azokkal már bőven lehet mosogatni. cserébe manuálfókuszálnod kell, ami mondjuk videónál szvsz amúgy is alap... ha csak ennyi az igény, hogy legyen fullhd, akkor egy g3 is elég, nagyon olcsón mennek, van egy szép nagy elektronikus keresője, kihajtható érintőkijelzője, és bármilyen obi ráadaptálható, ami mind jól jön videónál.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#24465) schawo válasza petata (#24463) üzenetére


schawo
titán

Vegyél egy régi filmes 50/1,8-at párezer forintért a kitobi mellé, és lesz "mélységéletlenséged" is doszta. Még jobb is, mert azzal legalább lehet normálisan fókuszálni, a focus-by-wire kitobival csupa szívás.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#24466) petata válasza jjeahh (#24464) üzenetére


petata
őstag

Értem. Akkor képileg teljesen vállalható egy G3? Utánanézek, milyen éjszakai fényeknél. Erről tapasztalat esetleg?

(#24465) schawo: Neked is köszi a tippet, már kezd körvonalazódni mi is lenne optimális számomra.

Sokat segítettetek. :R

[ Szerkesztve ]

I didn't poison your dinner. I wouldn't do that to food.

(#24467) jjeahh válasza petata (#24466) üzenetére


jjeahh
nagyúr

én két hete vettem egy g3-at, a verhetetlen ár/érték aránya, kereső miatt, nekem sincs sok tapasztalatom vele még, de ha bármi érdekel kérdezz bátran :)
éjszaka még nem próbáltam, de sokkal jobban bírja a magas iso-t mint a régi gépem + azóta vettem egy F1.4-es üveget is, szal sztem én már este is tudnék vele mit kezdeni mondjuk egy átlagosan kivilágított városrészen.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#24468) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Sziasztok! Akinek van Olympus E-PL5 fényképezője, tenne fel pár képet a kit objektívekkel? Szépek ezek a képek, de jó lenne tudni, mire számítsak a tartozékkal.

(#24469) TayRol válasza pinnacle (#24468) üzenetére


TayRol
veterán

Írd a keresőbe a neve után, hogy 14-42.

(#24470) Colonel993 válasza uffneked (#24462) üzenetére


Colonel993
senior tag

Jó az a K5... az utolsó olyan Pentax gép ami mutatott "komolyat" a maga idején...
Mára meg az egyik legjobb ár/arány szempontú vas a D7000-el...

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#24471) szlovibuki


szlovibuki
tag

Hy!

Edigin az nx mini 9-27mm-es obival most csak 50.000 Ft. Ennyiért megéri lecsapni rá?

[ Szerkesztve ]

(#24472) bvpeti


bvpeti
csendes tag

Sziasztok! Szeretnék egy MILC gépet és a jobbnál jobb árak miatt bizonytalan vagyok, ezek közül melyik ajánlanátok:
Olympus E-PL5 dupla kit 91k
Samsung NX300 90k
Samsung NX3000 90k
Köszönöm a segítséget.

(#24473) immi77 válasza bvpeti (#24472) üzenetére


immi77
tag

Én személy szerint az Olympust. Kiforrott rendszer, jó obiválaszték, kiváló szenzor.

Flickr: http://goo.gl/CQVhcp

(#24474) jjeahh válasza immi77 (#24473) üzenetére


jjeahh
nagyúr

+1. a samukat is elfogadnám, de azért az olynak van pár előnye

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#24475) schawo válasza szlovibuki (#24471) üzenetére


schawo
titán

Szerintem igen.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#24476) qpakcovboy válasza bvpeti (#24472) üzenetére


qpakcovboy
őstag

+1 az epl5 nek.

(#24477) jeni válasza szlovibuki (#24471) üzenetére


jeni
félisten

Helyedben a hülye azért nem vagyok MM áruházban a Samsung NX-300-t venném 90000 Ft áron.
Az NX-300 komolyabb tudással,jobb megépítéssel és kényelmesebb használni,mint a kisebbik NX-mini-t.

[ Szerkesztve ]

(#24478) szilu7 válasza jeni (#24477) üzenetére


szilu7
senior tag

Végül is csak majdnem kétszer annyiba kerül. ;]

(#24479) jeni válasza szilu7 (#24478) üzenetére


jeni
félisten

Annyival is jobb!

Nagyobb, jobb érzékelő,kényelmesebb használani valamint váltásnál majdan könnyebb eladni.

Amúgy 2013 évi EISA díjas!

[ Szerkesztve ]

(#24480) szlovibuki válasza jeni (#24477) üzenetére


szlovibuki
tag

Na annyi pénzem nincs rá.

(#24481) delibab


delibab
senior tag

Ha már 90.000 akkor inkább E-PL5... :K

" Csak a puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot... “

(#24482) jjeahh válasza jeni (#24479) üzenetére


jjeahh
nagyúr

sztem nx30 még jobb, szal inkább azt kell venni mini helyett.. mitöbb ha lúd, legyen kövér, leica m + 50/0.95 még jobb, mellé meg egy billingham tatyót is, ami már önmagában valszeg drágább mint a mini :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#24483) kribe válasza bvpeti (#24472) üzenetére


kribe
őstag

Itt van pár fotó amit NX300-zal csináltam, de azért vedd figyelembe hogy elég erősen amatőr vagyok.

My soul was removed, to make room for all this sarcasm.

(#24484) Studi válasza bvpeti (#24472) üzenetére


Studi
addikt

Menj be a MM-be ha tudsz, és vedd kézbe mindkettőt. (az NX3000-et felejtsd el gyorsan)

Az NX300 egy magasabb kategóriás váz, mint az E-PL5. Nagyobb méret, picit jobb kezelhetőség. A Samsung nagyon ért az érintőképernyő adta lehetőségek kihasználásához, míg az Olympusnál ez még gyerekcipőben jár. A fogása egyiknek sem túl acélos, de talán itt is egy pici előny van a Samunál, a nagyobb méret miatt. A hozzá adott kitobi jobb képminőséget ad, mint az Olyé szerintem.

Az E-PL5 mellett szól viszont, hogy kicsit komplexebb a rendszer, ha később akarod bővíteni sokkal jobb a használtpiaca. Kapsz hozzá egy teleobit, amit a Samuhoz külön kellene megvenned, így már eleve szélesebb körben tudod használni. Kisebb is, könnyebb is, az obi is kompaktabbra összecsukódik, ha nem használod.

A képminőségnél figyelembe kell még venni azt, hogy az Olympus ha jól beállítod nagyon pöpec képeket fog kidobni már jpeg-ben is. A Samsung jpegjei inkább eyecandy kategóriába esnek: azokra is kellemes ránézni, de ha belenagyítasz, akkor rezeg a léc. Ott érdemes inkább masszírozni a raw fájlokat, mert sokkal több potenciál van abban az üvegben és szenzorban, mint amit a váz jpeg motorja kihoz belőle.

(#24485) gatesz


gatesz
tag

Sziasztok!

Segítsetek már egy kicsit!

Mostanáig vártam a fényképezőgép vásárlással, mert azt gondoltam, hogy a black friday egy kicsit ütősebb lesz!

D5000-es, vagy 3000-es gépet szerettem volna 18-105-ös obival. Ez jelenleg nincs az edigitalnal akcióban.

A legjobb ár a d3200 18-105-el 149 ezerért táskával a MM-ban

Azonban van akcióban a Pentax K30 18-55 és 55-300-as obival. Csak az a baj, hogy én pentaxal egyáltalán nem foglalkoztam, nem volt a kezemben. (Itt ahol lakok nem is tudom megnézni). Nem ismerem

Érvek ellenérvek:

a 18-105-öt praktikusabbnak találom egy utazás során, mert nem kell cserélgetni
Pentax mellett, kereső, ár, AA elemek akksiként. Az időjárás állóságot nem nézném, mert én esőben nem nagyon fotóznék + a most akciós obik nem azok!

A videózás számít!

Nem tudom miért, de a Nikon egy kicsit szimpatikusabb, de szerintem már nem lesz akció, mert pl a Média Marktban is van mindenre akció, csak tükrösre nincs :(

Ha tudtok segítsetek már a kérdésben!

Előre is köszönöm!!!!

(#24486) jjeahh válasza gatesz (#24485) üzenetére


jjeahh
nagyúr

mennyire vagy igényes videóra?

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#24487) gatesz válasza jjeahh (#24486) üzenetére


gatesz
tag

Hát azért számít!

Az előző kis kompakt gépemmel elég sokat videóztam, de a százalék olyan 70/30 a fényképek javára.

(#24488) gatesz válasza gatesz (#24487) üzenetére


gatesz
tag

Az a baj, hogy én a 18-55-ös obival sem nagyon vagyok kibékülve. És szerintem eladni is nehéz!

Többek között ezért is nem vettem canon-t. Meg azért, mert az 1200d-nek, és a 100d-nek, nekem nem tetszik a fogása + az 1200d nagyon műanyag érzetű. A Nikon nekem sokkal tömörebbnek masszívabbnak érződik!

Canont csak 18-135-ös obival vennék mondjuk 650 vagy 700d-t, de az meg már nem fér bele a keretbe!!

Pentaxot nem láttam, nem fogtam még!

(#24489) Studi válasza gatesz (#24488) üzenetére


Studi
addikt

A K30 azért eggyel magasabb kategóriás váz szerintem, mint a D3200. Kézbe véve ez nagyon érződik rajta, ha megveszed, nem hiszem, hogy csalódnál. A kitobijairól majd nyilatkoznak a tapasztaltabbak. (Mercutio_, Novics biztos Pentaxozott)

(#24490) gatesz válasza gatesz (#24488) üzenetére


gatesz
tag

Várhatnék még a jövő heti EMAG akcióra, de az EMAG-on nagyon gagyi árak vannak, és nem garancia, hogy ott is a tükrös gépek között lesz valami.

Meg ha ilyen sza@ lesz mint az edigital-é (most sem érem el az oldalt) akkor, lehet nem érdemes várni.

Valamiért most a tükrös gépeket (a canon akción kívül) nem nyomják annyira.

(#24491) Lassú Víz válasza Studi (#24489) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Azt írta, hogy a videó fontos.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#24492) qpakcovboy válasza pinnacle (#24468) üzenetére


qpakcovboy
őstag

Szia!

Itt van pár ilyen kép. Igazi amatőr csemege :)

(#24493) MrChris válasza gatesz (#24487) üzenetére


MrChris
nagyúr

tudtommal a pentax a leggyengébb dslr videós téren. De a nikont se favorizálják ebben. Meg ha videózol és gondolom olcsón szeretnél művészkedni, szinte elkerülhetetlenek a régi fényerős manuál fixek, amik meg bajban vannak a nikon nagy bázistávjanmiatt. Az AF elég viccesen működik videó alatt dslr-n.

(#24494) qpakcovboy


qpakcovboy
őstag

Edigitalban a pentax K-50 csak ma 18-55 DAL WR obival 129 000 Ft.

(#24495) andris1602 válasza qpakcovboy (#24494) üzenetére


andris1602
aktív tag

:Y

Amúgy meg elmehetnek a melegebb éghajlatra, mert eddig ha 20szor nem dobta vissza az oldal, hogy tele van és nézzek visszakésőbb, akkor egyszer sem. Minek hirdetnek vigyedmertolcsó akciót, ha aztán nem tudják kihasználni a népet? :U

[ Szerkesztve ]

(#24496) gatesz válasza qpakcovboy (#24494) üzenetére


gatesz
tag

Ahogy így olvasgatok, a K50 és K30 között nem nagy különbség van

(#24497) Studi válasza MrChris (#24493) üzenetére


Studi
addikt

Az Olympust nem tudják alulmúlni DSLR videózásban. :DDD

(#24498) qpakcovboy válasza andris1602 (#24495) üzenetére


qpakcovboy
őstag

Csak marketing... van valamennyi készlet amit kisöpörnek olcsón aztán ennyi. Ennyiből szerintem korrektebb volt az MM.

(#24499) Studi válasza andris1602 (#24495) üzenetére


Studi
addikt

Ez sajnos minden évben így van, túlpromózzák az akciót, mindenki ráugrik, majd azért akkora engedmények mégsincsenek, ellenben küzdeni kell, hogy elérd a nap folyamán az oldalukat. Így szerintem csalódás, és presztízsveszteség ez inkább nekik. Folyamatos tematikus akciókkal sokkal jobban járnának szerintem.

(#24500) mák


mák
tag

Én reggel óta próbálgatom az edigitalt, de mindig "tele" van.
Ha valaki bejut nézze már meg nekem milyen NIKON dslr-t adnak olcsóbban és mennyiért.

Köszönöm!

mákosnudli

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.