Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24651) MrChris válasza Colonel993 (#24650) üzenetére


MrChris
nagyúr

nem értelek, ha veszek valamit és van egy másodlagos punkciója is, hát ha lehet legyen jó.
1 nem vagyok riporter
2 családot videózom szeretjük ha viszont halljuk a gyerekek hangját (sajátomat nem :D )
3 szeretném minél kompaktabb méretben tartani, pl kiránduláskor a szettet, elég az obikkal vackolni, tetején még kínlódjak egy nagy izével. Nekem Pana G6 van meglepően jó a mikrofonja, de ezt olvastam is róla. Ha meg sztereó se hátrány. Van régebbről egy ilyen sony-m nemtom milyen kategória, de alig volt jobb a belsőnél, annyit nem ér hogy küszködjek vele. Egy Rode elég vicces, ormótlan is lenne vele szaladgálni a gyerek után :D

[ Szerkesztve ]

(#24652) Obnoxious válasza MrChris (#24646) üzenetére


Obnoxious
csendes tag

Az a baj, hogy nem tudok a hozzászólás alapján dönteni. Vegyek GH3-t (ami nagyobb, nekem szempont lenne a kisebb), mert ugyan azt tudja mint a GX7? Akkor miért vegyek, ha ugyan olyan minőséget tudok vele ezen a szinten produkálni? :B :F
Azt pedig, hogy az obi hangos, nem tudom hova tenni, hiszen ahogy említettem, nekem nincs szükségem a hangra.

(#24653) Ipadipad válasza Obnoxious (#24652) üzenetére


Ipadipad
tag

(#24654) Obnoxious válasza Ipadipad (#24653) üzenetére


Obnoxious
csendes tag

A youtube-os videót most néztem meg pont :) De ebből is látszik, hogy mennyire nem értek hozzá, mert nekem még a GX7-es képe szebb is mint a profi GH3-é. Akkor ráállok ebayre, keresek valami kedvező GX7-t:) 20mm-es fix és egy 14-40es jó kombó? Vagy inkább egy db 12-35ös, nagy fényerejű?

(#24655) Obnoxious válasza Obnoxious (#24654) üzenetére


Obnoxious
csendes tag

Ez a legolcsóbb EU-ból. Erre már nem jön adó, vám, jól tudom? Köszi!

(#24656) MrChris válasza Obnoxious (#24652) üzenetére


MrChris
nagyúr

Számodra esetleg lassú lehet a 20-as AF-a. Manuálban is lehet használni, de mivel elektronyos azért az nem olyan közvetlen.

(#24657) .: JuSzT :. válasza Obnoxious (#24655) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

erre nem jön semmi így a váz kb 150 re jön ki.

(#24658) Obnoxious válasza .: JuSzT :. (#24657) üzenetére


Obnoxious
csendes tag

Jól gondolom hogy 230 alatt új GX7+20mm-es obit nem találok? (Használtan sem sokkal olcsóbban?) Ti azért jobban képben vagytok az árakkal. :)

(#24659) .: JuSzT :. válasza Obnoxious (#24658) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Ez egy elég jó új ár.

(#24660) schawo válasza Obnoxious (#24638) üzenetére


schawo
titán

y

Aki ezt készítette, nem igazán ért a gradinghez.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#24661) schawo válasza Obnoxious (#24655) üzenetére


schawo
titán

Nagyon jó ajánlat

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#24662) Nagya21 válasza MrChris (#24621) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!!
Adapter is lett az Ebay-ról kemény ketoezeöccáé :DD :DD
Remélem karácsony előtt ideér.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#24663) kovsol


kovsol
titán

Ez az ajánlat mennyire éri meg amúgy?
Promóciós csomag: Canon EOS600DB DSLR fényképezőgép, 18MP, Body + Canon EF 50mm f/1.8 II objektív 89900

May the Force be with you!

(#24664) Bogyó bá' válasza kovsol (#24663) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Azonnal elhozni! :K

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#24665) kovsol válasza Bogyó bá' (#24664) üzenetére


kovsol
titán

Ha berakná a kosárba már hoznám is, de úgy fest valami bug van. :(((
A többi fényképezőt azt beteszi. Nem tudom azok közül van-e olyan ami megéri max 100k ig.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#24666) MrChris válasza kovsol (#24663) üzenetére


MrChris
nagyúr

nikon 5200-as+obi se rossz ajánlat 140e!

(#24667) gatesz


gatesz
tag

Sziasztok!

Nézegetem ezeket az EMAG-os akciókat! Segítsetek már nekem!

Az alap koncepció ahogy már korábban leírtam a d3200 18-105-el volt (táskával 150e)

Most van a D5200 emag-on 18-55-es, de én nem tudom, így mennyire lenne jó választás, mert én nem szerettem volna 18-55-ös obit! És szerintem problémás eladni is, mert nagyon sok van használtan!

Vagy van az eos 600d, de az meg tudásban rosszabb, mint a d3200 SZERINTEM, de nem tudom mennyivel!

Segítsetek légyszi!

(#24668) gatesz


gatesz
tag

Meg úgy látom, hogy a NIKON-ra ez a két év, ez nem gyártói garancia + furi ez a számla + garancialevél dolog is!

(#24669) MrChris


MrChris
nagyúr

emagnál a 600d +50-es elfogyott. Van sejtésem hány darab lehetett a készlet...

[ Szerkesztve ]

(#24670) kovsol válasza MrChris (#24669) üzenetére


kovsol
titán

iPhone 5s 110k ért jó ha két percig volt készleten.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#24671) TayRol válasza kovsol (#24670) üzenetére


TayRol
veterán

1 perc 37 mp pontosabban.

(#24672) bvpeti


bvpeti
csendes tag

Sziasztok! Emag-nál Canon EOS 600D DSLR fényképezőgép, 18MP + EF-S 18-55mm IS II objektív 100k-ért milyen vétel?

(#24673) berobi78


berobi78
tag

Sziasztok, ha valaki lát jóárasított 100d-t, megtenné, hogy belinkeli? Több szem többet lát! Köszi

(#24674) gatesz


gatesz
tag

Sziasztok!

Reggel nem kaptam választ :( De gondoltam kérdezek még :) Nem adom fel!

Az emag már felejtős, de van egy pár másik lehetőségem.

Kezdőként melyiket találnátok a legjobb vételnek?

D5200+18-55mm VR II + táska 136 ezer
D3200+18-105mm+ táska 128 ezer
Canon EOS 700d + 18-55 IS II 146 ezer

Aki írna az ügyben előre is köszönöm!

(#24675) gatesz


gatesz
tag

Vagy EMAG még ma

Canon EOS 600D DSLR fényképezőgép, 18MP + EF-S 18-55mm IS II objektív 100 ezer

(#24676) MrChris válasza gatesz (#24675) üzenetére


MrChris
nagyúr

szerintem a 700-as a 46e. felárat nem éri meg a 600D-vel szemben.
A két nikon közül választanék. Adataikat ismered gondolom? Kell a forgatós kijelző? Kell a videó alatt az 50i/60i? Az obik között az azonos gyutávokon minőségre nemtom van e különbség.

(#24677) gatesz válasza MrChris (#24676) üzenetére


gatesz
tag

Hát igen, végül is az infókat tudom, csak nem tudom mennyire fogom kihasználni.

- HDR (Tudom, hogy utólag képszerkesztővel is lehet)
- Több fókusz pont, cross típusú fókusz pont
- Meg ugye a kihajtható kijelző a videónál, szerintem külön jó dolog
- Sztereó mikrofon

a 18-55-ös obi nem egy álom, de majd idővel megpróbálnám kicserélni, vagy eladni, és venni használtan egy 18-105-öst.

Nem tudom, nincsenek tapasztalataim.

Én is inkább a nikon felé kacsingatok, mert tudom, hogy a 18-105 nem egy csúcs szuper, de pl canon 18-135 höz képest lényegesen olcsóbb, és minőségben szerintem ugyanaz.

Az a baj, hogy a d5200 18-105-el, és 3 év garival 190 körül van!

(#24678) berobi78 válasza gatesz (#24677) üzenetére


berobi78
tag

Én most rendeltem meg az emagról a 600d-t. Nikon menüjétől megőrülök, illetve van egy 350d-m és nagyon szeretem (csak ez videózni nem tud). Na, meg a régi 42mm-es obikat egy 2e forintos adapterrel simán használhatom.

(#24679) BullZeye


BullZeye
veterán

E-PL5-höz kellene akksi, de itthon 20k az eredeti, és erősen kétlem, hogy annyit megér...
Van ebay-en megbízható akksi árus, aki korrekt áron ad jó minőségű utángyártottat? És itt nem az irreális 3Ah akksikra gondolok :) legyen csak 1Ah de annyit tudjon is, és ne robbanjon fel, és tartsa a töltést 1 hétnél tovább :)

(#24680) jeni válasza BullZeye (#24679) üzenetére


jeni
félisten

(#24681) BullZeye válasza jeni (#24680) üzenetére


BullZeye
veterán

BLS5 -höz való? Az eredeti akksik nem 20k körül mennek?

(#24682) Lassú Víz válasza qpakcovboy (#24640) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Digitcam-nál beütöttem a keresőbe, hogy Olympus és előjött ez a vaku is. De van ott Metz 44 AF is. Biztos jó az FL600R, de szerintem annyit nem ér.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#24683) Colonel993 válasza Lassú Víz (#24682) üzenetére


Colonel993
senior tag

Ez a vaku már annyi névvel rendelkezik mint a szemét :D
Ezen vaku megvan csinálva kb az összes létező rendszerre, van ahol még a nevük is ugyan az.

Utoljára nekem Soligorként volt Pentaxra.
-Szerettem mert olcsó és jó teljesítményű, használható a Slave...
-Nem szerettem mert számomra idegesítően hangos volt a sípolása...

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#24684) MrChris válasza gatesz (#24677) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ezt már neked kell eldönteni.

A jóval fejlettebb szenzor miatt a 3 közül számomra mindenképp a nikon. Nézd meg mennyiért mennek el a 18-55-ösök, szerintem szinte 'ingyen', nehéz arra építeni hogy majd eladod..... Meg én pl fényerős fixeket szeretem, meg a régi adapterezett obikat, amit viszont nehézkesen lehet megoldani nikonon.

(#24685) Studi válasza Colonel993 (#24683) üzenetére


Studi
addikt

Kérdés mennyit tud az Olympus FL-36R funkcionalitásához képest. Itt azért elég szegényes a leírás, én még nem találkoztam ezzel a típussal. TTL az ok, RC? HSS? A motoros zoom automatikus a vázra tett obi alapján?

(#24686) Colonel993 válasza Studi (#24685) üzenetére


Colonel993
senior tag

TTL erősen rendszer függő... de nagyon faék egyszerűségű volt nekem.
HSS szintúgy rendszer/gép függő... de gyanús hogy nem fogja tudni.

Zoom követi az obit.

Itt írtam róla egy rövid véleményezést...

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#24687) jeni válasza BullZeye (#24681) üzenetére


jeni
félisten

Az Oly géphez van. Azért ennyi mert utángyártót a termék.

(#24688) schawo válasza Studi (#24685) üzenetére


schawo
titán

Sajnos még egy nyomorult kézikönyv sem található a hivatalos weboldalán.
[link]

Én biztos, hogy Olympus vagy Metz vakut vennék, azok garantáltan jól működnek MFT vázon.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#24689) gege64


gege64
csendes tag

Sziasztok, DSLR gép vásárlására adnám a fejem, sok ilyen gépet használtam már, de soha nem volt még ilyenem. Igazából amatőr szinten használnám, kirándulások, események, stb., de néha jó lenne vele színházban is fotózni, közeli protrékat készíteni a nézőtérről.

A nikon gépeket néztem, azok tetszettek meg első ránézésre, az 5200-as vagy 5300-as, és egy átmeneti objektívvel, vagy nem tudom hogyan mondják, 18-140-essel.

Kérlek segítsetek, mennyire jó döntés ez, körülbelül ebben az árban mindent meghallgatok.

Illetve ha nem kell ekkora gép, akkor mondjátok hogy ne költsem a pénzt feleslegesen :)

(#24690) Bogyó bá' válasza gege64 (#24689) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

A színházi fotózással vigyázz: eseti engedély kell hozzá! (Szerzői- és kapcsolatos jogok, stb.) Nagyon megcseszhetnek érte. Ott (mivel vakut nem használhatsz) fényerős, képstabis teleobjektívre, vagy masszív állványra van szükséged. Én évekig - hivatalosan, de ingyen, baráti alapon - csináltam a Kalocsai Színháznak: Canon 30D + 70-200 F4L (IS nélküli) + Manfrotto állvány kombóval: [link], de már vagy 4 éve abbahagytam (fel is számoltam a DSLR cuccot, csak egy kis Sony MILC van helyette).

A fotózást a nézőtér legszélén állva követtem el, felvonásonként váltogatva a bal- és jobboldalt (egy-egy előadást legalább kétszer fotóztam végig, így minden "fontos" jelenetről készült megfelelő helyzetű kép)

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#24691) jeni válasza gege64 (#24689) üzenetére


jeni
félisten

Hello
Tegnap volt tobb DSLR gep a emag.hu oldalon kedvező áron.
DSLR költséggel jar óhatatlanul. Amiket neztel jok. Lehet,hogy most is vannak akciósan gépek ott. El kell dontened,hoy 1udsz e áldozni ra? Mennyire van kedved cipelgetni? Kétségtelen,hogy tulajdonsagaiban jobbak a cserelhetos oobis gépek. Meg erdemes a tükör nélküli MLC gépeket is nézni. Annak az az előnye hogy maga a vaz laposabb,konnyebb. Kevesebb mozgó alkatrész van benne. Ahhoz az obik választéka kisebb és drágább.Ha mindenképen belevágsz a DSLR rendszerrel olcsóbban jössz ki.
Ebben az árban mit jelent? Esetleg vennél használtan nagyon jó allapotut jóval olcsóbban. Amit kisebb veszteséggel tovább adsz ha nem jonne be neked.
Mindenkepen kihajhatos LCD-s gepet vennel?

(#24692) Bogyó bá' válasza Bogyó bá' (#24690) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

A "nagyon közeliek" a főpróbákon készültek, olyankor nyugodtan mászkálhattam.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#24693) polcsa válasza BullZeye (#24679) üzenetére


polcsa
aktív tag

Másodjára ilyet rendeltem, ha ráér véleményezem, ha megjött.
Elsőre sajna mellényúltam...

(#24694) erzol válasza BullZeye (#24679) üzenetére


erzol
őstag

Ilyet használok lassan egy éve. Közel gyári teljesítményt nyújt.
patona

[ Szerkesztve ]

(#24695) gege64 válasza jeni (#24691) üzenetére


gege64
csendes tag

Figyeltem az emagon, de nem igazán értem oda :D Mindenképp dslr-t vennék, rengeteg más gépem volt már, elkezdeném ezt a világot. A használtban nem nagyon bíznék, jobb lenne új. A kérdés az hogy Canon vagy nikon, és azon belül egy jobb vagy egy belépő szintű.

[ Szerkesztve ]

(#24696) szlovibuki


szlovibuki
tag

hy! Gyors segítség kellene:

Samsung NX minit a 9mm f/3.5 objektívvel is megéri megvenni egy jobb kompakt helyett?

Tehát ezzel: [link]

(#24697) Studi válasza szlovibuki (#24696) üzenetére


Studi
addikt

Csak ha nem zavar a fix gyújtótávolság. Azért ez eléggé behatárolja a lehetőségeket, hogy mire használható.

(#24698) gege64 válasza jeni (#24691) üzenetére


gege64
csendes tag

Na szóval a d5300-as 18-140-es objektivvel fogott meg a legjobban, mindenhol nagyon dicsérik, és valljuk be, ár-érték arányban sem a legutolsó :)

(#24699) szlovibuki válasza Studi (#24697) üzenetére


szlovibuki
tag

Vagyis ezzel nem lehet majd zoomolni? Míg a 9-27-essel lehetne?

(#24700) ccs2929 válasza gege64 (#24695) üzenetére


ccs2929
senior tag

Kár, hogy a használt nem játszik, mert úgy néz ki egyik ismerősöm(új gép vásárlása miatt) eladja a szinte új max 4-5000 expós canon 350D-jét alap obival. ;)

Flickr: http://goo.gl/V53ntj Ha korrekt volt az üzlet,akkor várom az értékelést!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.