Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24101) Byk01 válasza gatesz (#24099) üzenetére


Byk01
senior tag

Ha hidegről beviszed, az az időjárásállónak sem fog tetszeni, a hideget meg bírják a nem időjárásállók is.

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#24102) hemaka válasza gatesz (#24099) üzenetére


hemaka
nagyúr

Semmi baja nem lesz, én anno a D40-el közel -20 fokban fotóztam jó 2-3 órát, konkrétan a kesztyűben már alig éreztem az ujjam azért is mentem haza. Az előszobába letettem a táskát és 1 óra múlva vittem csak be a melegebb helyiségbe. Bár én egyébként is tartok a táskában 4-5 zacskó ilyet. :)

(#24103) Colonel993


Colonel993
senior tag

Amúgy az tény, hogy a hidegtől elridegült anyag könnyebben sérül/törik mint pl szobahőmérsékleten.

Egy DSLR lelke meg gyakorlatilag egy finom alkatrészekből álló zár precíz "szerencsejátéka"
Biztos nem kellene az akkun kívül félteni a gépet is pöppet? (persze magyar honban aligha lesz Szibériai hőmérséklet, de Himalájai túrákon rengeteg gép megszokott állni, sokan emiatt cipelnek magukkal akár 4 vázat :Y huzamosabb idő után egy belépő tükrös is lehet sírni fog vagy ideje korán hal)

[ Szerkesztve ]

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#24104) Nagya21 válasza gatesz (#24099) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!!
Kint a hidegben beteszed egy nylon zacsiba, és amikor beviszed a meleg helyre, akkor a zacsira csapódik ki a pára, nem a gépre.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#24105) Lassú Víz válasza Nagya21 (#24104) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Ott a pont. A hideg levegőnek kicsi a páratartalma, attól nem kell félni, hogy a zacskóba zárt levegő páratartalma melegebb helyiségben kicsapódik. A meleg levegőből meg amikor lehűl közvetlen a gép mellett valóban a zacskóra csapódik ki.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#24106) polcsa válasza polcsa (#24081) üzenetére


polcsa
aktív tag

Na, a beszámítás nem történt meg, de ha valakit érdekel, akkor a srácnak van egy panasonic g5-ös gépe, kitobival, 90 körüli, esetleg alkuképes árral:
"... Amugy a pana az dobozos meg talan garis és nem löttem vele szerintem 2000kepet! ..."

(#24107) qpakcovboy


qpakcovboy
őstag

Szeretnék legfeljebb 150 000 Ft-ból egy MILC-et venni (használt sincs kizárva)

Szempont a strapabíróság és a jó akkumulátor. Leginkább18-55 között használnám, illetve időnként makrózék is. D5200 helyett venném, mert azt sosem cipeltem magammal, pedig szép képeket lőtt.

(#24108) .: JuSzT :. válasza qpakcovboy (#24107) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Ha megfelel kereső nélkül is, akkor olympus mintaboltban E-PL5 duplakit, 130e + veszel hozzá egy Raynox előtétet 15.000 ft ért.

Ha kell a kereső, akkor add el a teleobjektívet 40e ért, és annak az árából tudsz rá venni külső EVF keresőt.

Használtan ennyiért néha szokott lenni E-m5, E-m10 váz 14-42 kitobjektívvel. (2x crop)

[ Szerkesztve ]

(#24109) Lassú Víz válasza qpakcovboy (#24107) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Akku élettartamban egyik sem fogja megközelíteni a tükrösöket. Gondold végig, hogy a kijelzők, képfeldolgozó procik mennyit mennek egyik vagy másik esetben.
Néhány kérdés amit nem árt figyelembe venni:
Kell-e EVF?
Milyen fontos az objektívpark nagysága egy rendszerhez?
Kell-e videó, mire?

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#24110) qpakcovboy válasza Lassú Víz (#24109) üzenetére


qpakcovboy
őstag

Egy, vagy kettő pótaku elfér még a tatyóban, EVF nem nagyon kell. Ez az Olympus jó vételnek tűnik, amit linkeltetek. Nézek a vázról 1-2 tesztet a képminőség miatt.

[ Szerkesztve ]

(#24111) .: JuSzT :. válasza qpakcovboy (#24110) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

[link] itt a teszt.
Akkut kínából olcsón tudsz venni. Kb 3-5000 ft 2 db, ami a gyárinak nagjyából a 75% át tudja.

(#24112) qpakcovboy válasza .: JuSzT :. (#24111) üzenetére


qpakcovboy
őstag

Köszi, egyre jobban tetszik ez a kis szerkezet, bár az valóban hátrány, hogy nincs beépített vaku.

A Samsung NX szériáról mi az általános vélemény? Van közöttük használható darab?

(#24113) .: JuSzT :. válasza qpakcovboy (#24112) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Beépített nincs, de van ennek egy előnyös oldala is. Ha tutira olyan helyre mész ahova nem kell, akkor nem viszed magaddal. Amúgy annyira kicsi, hogy egy pótakku helyet foglal kb.
Cserébe van viszont vakusaru, ahova rakhatsz rendszervakut.

NX jpegei még eléggé fáradtak. NX mininél kezdtek el észhez térni, de elég játék gép.
Illetve ritka hozzá az obi használtan. Újonnan drága az obi és eladni nagyjából lehetetlen mivel nincs nagyon használt piaca a Samunak itthon, még. A váz elég jó minőség, a kitobik viszont játszósan műanyagosak.

(#24114) polcsa válasza .: JuSzT :. (#24111) üzenetére


polcsa
aktív tag

Most rendeltem akkut pl-5-höz.
Ez a fajta kerülendő:
BLS-5 kék csíkkal
Nekem legalábbis nem működött, de szerencsére szó nélkül visszatérítették.
Másodjára ezt próbálom:
BLS-5 elméletileg genuine
Úton van.

(#24115) Lassú Víz válasza qpakcovboy (#24110) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Eléggé rendben van, nézd meg, hogy szolgáltatások terén mivel ad többet az E-PL7, és az megéri-e neked a felárat. Képminőségben számottevő előrelépés nincs a kettő között.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#24116) .: JuSzT :. válasza polcsa (#24114) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Nekem volt ilyen Fits akksi pl5-höz, és működött faszán. Itt adtam el valakinek, azóta nála is megy. Gyári töltővel is.

(#24117) Colonel993 válasza .: JuSzT :. (#24113) üzenetére


Colonel993
senior tag

"Ha tutira olyan helyre mész ahova nem kell, akkor nem viszed magaddal."

Bár nem vagyok védőszentje a beépített dizsi villogónak... de ugyan ezen nemes egyszerűséggel fogja otthon felejteni a júzer ha Pl.: kellene...
Illetve a "Kitudja HA" alapon sosem árt ha nálad van egy vakkantó, nyári délutános tökéletes felhős szórt/lágy fényes időben is jöhet egy olyan amihez vaku nélkül nem tudsz hozzányúlni.

Következő, hogy megint egy külön modul amire figyelni kell, nem elhagyni, nem összetörni, stb...
Igazából a legjobb az lenne, ha kilehetne vonni az árából/nem kérni, és venni egy valamire való használható vakut a géphez.
Ha már vakuzni kell akkor azt valami normális fényformálóval lenne ildomos. :U

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#24118) Lassú Víz válasza Colonel993 (#24117) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Sajnos ez így van. Sikerült egyesíteni a külső és a beépített vaku hátrányát. Azaz +1 bizbasz amire figyelni kell, cserébe gyenge és csak egy irányba villan. Legalább dönthető lenne felfelé, ha már ilyen.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#24119) qpakcovboy


qpakcovboy
őstag

Nekem van egy viszonylag kulturált méretű oldaltáskám, amibe a fényképező mellé elfér egy pótaku, egy kis villantó, illetve az aksi töltő.
Utazások alkalmával a töltőt a szálláson hagyom és a helyére került a pénztárca.

A géphez ezek szerint akkor adnak villantót nem kell külön megvásárolni?
Így tényleg baráti az ára.

A képminőség a d5200-höz képest azért látványosan gyengébb, de cserébe legalább fogom használni a hordozhatósága miatt.

(#24120) .: JuSzT :. válasza qpakcovboy (#24119) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

A kit tartalma:

Kameraváz
M.ZUIKO DIGITAL 14-42mm 1:3.5-5.6 II R
M.ZUIKO DIGITAL ED 40-150mm 1:4.0-5.6 R
BLS-5 Áramforrás
BCS-5 Akkumulátortöltő
FL-LM1 vaku
Mikro-NégyHarmad szabványos vázsapka (BC-2)
Vállpánt
CB-USB6 USB kábel
CB-AVC3 Audio-/Videokábel
Olympus Viewer 2 Szoftver CD-ROM
Kezelési útmutató
Jótállási jegy

(#24121) jjeahh válasza Colonel993 (#24117) üzenetére


jjeahh
nagyúr

kivonni az árából? 99k egy e-pl5 kit, ami már így is nevetségesen kevés egy ilyen kis tankért...ennyi erővel kivonhatjuk a nyakpánt árát, a cd meg a használati árát is, sőt nekem doboz sem kell, és hopp lesz egy ingyen pl5-öd :D

qpakcovboy: magas iso-n rosszabb valamivel, viszont a színek szebbek raw-ban is, főleg a bőrtónusok, ha portrézol esetleg.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#24122) Byk01 válasza qpakcovboy (#24119) üzenetére


Byk01
senior tag

Azért annyira ne örülj annak a villantónak. Nem tud többet, mint a D5200-é, cserébe elhagyható, a fel- levétel miatt sérülékenyebb, ha valami okból hirtelen kellene, akkor felejtős.

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#24123) qpakcovboy


qpakcovboy
őstag

Tényleg nagyon tuti vételnek tűnik, jó volta valahol megtapogatni.
Remélem elviszik a D5200-t és beújíthatok egy ilyet. Köszi a tippet!

(#24124) phaseOne válasza Fandango (#24096) üzenetére


phaseOne
tag

Köszi, megnézzük :)

(#24125) Colonel993 válasza jjeahh (#24121) üzenetére


Colonel993
senior tag

Stipistop nyakpánt ^^

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#24126) polcsa válasza qpakcovboy (#24123) üzenetére


polcsa
aktív tag

Médiamarktban és a Euronicsben (lesz) is 130, ott biztos meg tudod nézni is.

Lassú víz:
A vaku valóban gyenge, gyengébb, mint a sony kompaktomé.

[ Szerkesztve ]

(#24127) qpakcovboy


qpakcovboy
őstag

Ma nem volt időm, de elmegyek megnézem a MM-ben. Nézegettem Flickr-en viszont, tényleg szép képeket csinál, nagyon jók a színei. Eddig fenntartásaim voltak az Olympos-al szemben, de elég meggyőzőnek tűnik!

(#24128) polcsa válasza qpakcovboy (#24127) üzenetére


polcsa
aktív tag

Mindig is sejtettem, hogy higítják a citromlevet...
bocsbocsbocs

(#24129) Lassú Víz válasza qpakcovboy (#24127) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Olympus.
Csakhogy érthetőbb legyen polcsa trollkodása.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#24130) qpakcovboy válasza polcsa (#24128) üzenetére


qpakcovboy
őstag

Én sem hagytam volna ki :C :R

Egyik szemem sír, a másik nevet.

Elvitték ma a D5200-t. meg szinte az összes tartozékot és obit is sikerült eladni. Így szinte már minden adott, hogy beleugorjak ebbe a vásárlásba.

Elég sok MILC-et néztem, de ár/értékben ez tényleg verhetetlen, sőt szinte gyanúsan "olcsó" 130-ért.

[ Szerkesztve ]

(#24131) Lassú Víz válasza qpakcovboy (#24130) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Kifutó modell. Az utódját már forgalmazzák, és egész emberi áron nyitott. Az Olympus eddig a profi vázakat leszámítva elég komoly árengedményt adott a kifutó modelleknél. Ilyen a mostani E-PL5 is. Ráadásul rendre szondázzák a piacot az ebay-en 1€-ról induló javított/újracsomagolt termékekkel. Szerintem tudják mit csinálnak.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#24132) Byk01 válasza Lassú Víz (#24131) üzenetére


Byk01
senior tag

Megvan még az egy hetes ingyen kipróbálási lehetőség az Olynál? Mostanában nem nagyon emlegetitek itt.
Mert ha még létezik, akkor ajánlható a kollégának, ha pesti. Kipróbálja, tényleg jó-e neki a PL-5 vagy sem (persze miért ne lenne az?).

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#24133) polcsa válasza Lassú Víz (#24131) üzenetére


polcsa
aktív tag

Mit lehet tudni róla, már az utódról?
Annyit találtam, hogy javítottak a szenzor stabin, jobb lett az LCD, ezen kívül van nagyobb újdonság, pl szenzor maradt?

(#24134) Lassú Víz válasza polcsa (#24133) üzenetére


Lassú Víz
őstag

[link]

Felülre helyezett vezérlő tárcsa, gyorsabb sorozat, jobb képstabilizátor, wifi vezérlés android és iOS telefonokról, focus peaking, lefelé beforduló kijelző szelfihez, markolat. Szenzor nem fejlődött, nem tudom, hogy a Sony vagy a Pana van benne, valamiért nem szeretik elmondani.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#24135) polcsa válasza Lassú Víz (#24134) üzenetére


polcsa
aktív tag

Hűű, ez a focus peaking marrrha jó és elkezdett hiányozni. :)

(#24136) schawo válasza Lassú Víz (#24134) üzenetére


schawo
titán

Most nézem, hogy a PL7 okosított autoisót kapott. Halleluja. Lemaradtam valamiről, és az M1/M10 is tudja, vagy itt jelent meg ez a szolgáltatás?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#24137) Lassú Víz válasza schawo (#24136) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Mire gondolsz? A beállítható min-max régóta elérhető, és az is, hogy csak P/A/S vagy M módban is legyen auto ISO.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#24138) schawo válasza Lassú Víz (#24137) üzenetére


schawo
titán

Van valami beállítható target záridő.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#24139) qpakcovboy


qpakcovboy
őstag

Arról olvasgattam tegnap, hogy a Samsung NX szériához lehet venni Nikon objektív adaptert. Nekem az NX az APS-C szenzor és a beépített wifi miatt szimpatikusabb, ráadásul az érzékelője is nagyobb.

Adapterrel meg megnyílik a lehetőség, hogy viszonylag jó obit lehessen rá tenni.
Mit gondoltok erről?

(#24140) jjeahh válasza qpakcovboy (#24139) üzenetére


jjeahh
nagyúr

az adapterezett obikkal nem lesz autofókuszod. amúgy az oly-ra is bármilyen obi felmegy adapterrel... a szenzorbeli különbségek meg szvsz kimerülnek kb. a picivel jobb dof-ban, az oly iso-ban, dinamikában talán még jobban is teljesít, nem beszélve a színekről... szal sztem jók az újabb nx gépek, meg vannak rá egész normális obik is, de ha nincs semmi konkrét kikötésed, amit csak a samu tud, akkor sztem érdemesebb a jóval kiforrottabb oly-t megvenni

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#24141) Lassú Víz válasza schawo (#24138) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Nem találtam ilyet a használati utasításban. Van min, max, default az auto ISO-ban, egyébként meg S vagy M mód attól függően, hogy egy vagy két paramétert akarsz előre rögzíteni a háromból.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#24142) schawo válasza qpakcovboy (#24139) üzenetére


schawo
titán

Samura is léteznek objektívek, elég szép a felhozatal. Nem érdemes behemót dslr obit felrakni. Emellett nem lesz af sem, de ha mégis lenne (csak elméletben), annak se örülnél, az af olyan volna, mint liveview mellett dslr-en.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#24143) gatesz


gatesz
tag

Sziasztok!

Ahogy egy pár hozzászólással ezelőtt leírtam egy D3200-at szeretnék venni.

Sokat gondolkoztam az 5100-on, de közel 20.000Ft a különbség, és képminőség szerintem ugyanaz!

Annyi kérdésem lenne, hogy ha lejjebb veszem a megapixelek számát (gondolom, mint a legtöbb gépen, itt is lehet) az sokat ront a képek minőségén? pl 16 megapixelre állítom a gépet.

(#24144) qpakcovboy válasza gatesz (#24143) üzenetére


qpakcovboy
őstag

Szia.

Szerintem d5200 lenne a legjobb választás. És ne a képminőség közöttük a nagy különbség hanem az af rendszer. Ebbe jobb az 5xxx széria.

(#24145) MrChris válasza gatesz (#24143) üzenetére


MrChris
nagyúr

a képminőségnek és megapixelnek elég kevés köze van egymáshoz. FHD monitoron, rá méretezett 2megapixeles kép most jó vagy rossz?

(#24146) k!nG válasza gatesz (#24143) üzenetére


k!nG
aktív tag

A megapixel a kep felbontasanak szempontjabol fontos, a minosegen semennyit sem ront. Alapvetoen nem szuksegesek a nagyon magas megapixelszamok az ez egy marhasag, hogy attol lesz szebb a kep. De amugy miert akarod allitgatni?

A D5200-ot vedd ha van ra keret. A Nikonban a 3xxxx es az 5xxxx-es szeria kozott szerintem sok kulonbseg van. Neha jol jon az a kihajthato lcd, a tobb fokuszpont es a jobb ISO es a jobb af is.

[ Szerkesztve ]

https://www.behance.net/vargadom

(#24147) qpakcovboy válasza k!nG (#24146) üzenetére


qpakcovboy
őstag

Én a d3200 cseréltem d5200 re aztán azt egy e-pl5re. Igen ma megvett a mm-ben 129 ért. Szürke és fekete a választék, de szürke lett. Csak még itthon nem mertem elmondani :)

(#24148) gatesz válasza qpakcovboy (#24147) üzenetére


gatesz
tag

Az a baj, hogy a D5200 nekem már nagyon drága :( 193.950Ft a legolcsóbb szerintem 1 év garival!

A D5100 is qmarketben 163 körül van, ami nem rossz ár, de már ez is a belőtt határ felett van :) És akkor még se táskát, se semmit nem vettem hozzá.

A D3200 most MM-ban megvan 150-ből, ami eddig a legjobb ár, és nem hiszem, hogy sokkal olcsóbb lesz. Azért az már 50 ezer forint, és nekem a 150 is elég sok kiadás.

A videó jó dolog, mert én is szoktam hobbi célból vágdosni kirándulásokról videókat, de a videó, és fényképek aránya 20-80%, úgyhogy nekem inkább a képek a fontosak. Tudom, hogy jobb autofókusz, meg több fókuszpont, de ennyi erővel a 7100 még jobb, mert ott még 2 tárcsa is van, de az meg már 300 körül van :)

Később inkább egy fix obit, meg egy vakut vennék (És ennyi lesz a szett egyelőre :). Nekem fogásra, ergonómiára sokkal jobban bejön ez a nikon dslr, mint az olympus.

+ Vagy nem veszek vakut, de benti képeknél, főleg most majd télen, egy jó vakuval messze jobb képeket készíthetek, mint a saját vakuja.

Én nem hinném, hogy valaha is több százezres obikat fogok venni, de az én szubjektív véleményem, hogy a mostani gépemhez képest mindenképpen ( Fuji S2100 HD), és a kompaktokkal összehasonlítva sokkal jobb képeket készítesz egy DSLR-el. Már eleve ha csak nem nézünk mást, mint a szenzor mérete. Megjegyzem, hogy ez a saját vélemányem!

(#24149) Throme válasza qpakcovboy (#24147) üzenetére


Throme
veterán

Ha az 5200-at is lecserelted, akkor miért ajánlod? Egyébként mivel lett most jobb a helyzet a milc-el?

(#24150) qpakcovboy válasza gatesz (#24148) üzenetére


qpakcovboy
őstag

Ház haver, nézz szét kicsit jobban. A D5200 3 év garival 135 ropi. Ehhez venned kell még egy obit. A legalja 15 ezer ami egy 18-55 VR, de akkor már inkább 40 körül vegyél egy fix 35 vagy 50 mm, attól függ mire használnád.
Én tegnap adtam el az egy éves vázat 105-ért, amire még volt 2 év gari. Ha DSLR-ben gondolkozol és Nikon, akkor csak is 5XXX szériában gondolkozz szerintem....
D3200, meg megvan 60-70 ropiból.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.