Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24301) qpakcovboy


qpakcovboy
őstag

Olympus ZUIKO DIGITAL ED 12-60mm f/2.8-4 SWD (EZ-1260)

Erről mi a vélemény?

(#24302) .: JuSzT :. válasza qpakcovboy (#24301) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Nem jo a vazadra

(#24303) jjeahh válasza qpakcovboy (#24301) üzenetére


jjeahh
nagyúr

hogy nem m4/3 obi hanem 4/3, neked gondolom előbbi kell, itt nézelődhetsz, ezek vannak: [link]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#24304) qpakcovboy válasza jjeahh (#24303) üzenetére


qpakcovboy
őstag

Köszönöm. Meg is van mire kell gyűjteni: 12-35mm F2.8 X Lens.
Azt hiszem ezzel egy darabig meglennék. Nagyfényerejű zoom volt a nikon esetében is a kiszemelt.

(#24305) schawo válasza qpakcovboy (#24304) üzenetére


schawo
titán

Akkor inkább Oly 12-40/2.8, de ha jót akarsz magadnak, a pénztárcádnak, és a vázadnak (a pro zoomok túl nagyok a PL5-nek), akkor kisméretű fixekre hajtasz. Kezdésnek egy használt 20/1.7 (70 alatt szokott menni) ;).

Ezekre a rangefinder formájú vázakra régen sem erőltették a zoomokat, pedig évtizedekkel ezelőtt sem hülyék fotóztak. A nagy MFT zoomok az E-M1-re, E-M5-re, G5/G6-ra és a GH sorozatra valók.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#24306) MC Pite válasza qpakcovboy (#24304) üzenetére


MC Pite
veterán

Arra a vázha ha valamilyen zoomot szeretnék, akkor a 12-32 lenne az egyetlen esélyes. (12-40 meg EM10-re menne.)

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#24307) schawo válasza MC Pite (#24306) üzenetére


schawo
titán

E-M10-re sem, annak sincs rendes kapaszkodója.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#24308) jjeahh válasza schawo (#24307) üzenetére


jjeahh
nagyúr

és én fél kilós manuálokat nyúzok e-p1-en meg g3-on + mindezt valszeg megfejelem még majd egy yn560 III-al... :DDD

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#24309) schawo válasza jjeahh (#24308) üzenetére


schawo
titán

A P1-en oké. PL1-en én is rendszeresen használok nagy manuálokat (pl Zeiss Sonnar). A PL5 viszont jóval kisebb. Ami egy előny, ha megfelelően áll hozzá az ember.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#24310) jjeahh válasza schawo (#24309) üzenetére


jjeahh
nagyúr

igaz :) mondjuk a 135/2.8 már tényleg kényelmetlen mindkettőn... :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#24311) MrChris válasza qpakcovboy (#24304) üzenetére


MrChris
nagyúr

Az jó lencse és van benne stabi ami valszeg jobb mint a PL5 szenzorstabija, az Oly 12-40-ben nincs, számomra ezért is lenne nyerőbb a Pana a G6-on.

(#24312) MC Pite válasza schawo (#24307) üzenetére


MC Pite
veterán

Kinek a pap, kinek a papné. Amin van kereső, már félsiker. Papíron az én téglám is vékony, a markolatot eladtam pár hét után, mert sokkal kényelmesebb a tokkal fogni, mint marolattal. Az 50-230-al is elment, meg a mostani zoomal is jó, és korábbi olys tapizás után a pro alapzoom nekem még (tokkal, ofkorsz) jó lenne. Sőt, a palacsintáknál zavar hogy nem tudom hova tenni rendesen a bal kezem :).
Ha egy markolat nem akkora durung, hogy vastagon belemarkolhassak (ilyen nagyon kevés gépen van) akkor milc obikkal (nem a pro tele zoomokra gondolok) általában elég egy kis kidudorodás is.

De ez ember függő, az ember próbálja ki a vázat/nyerget vásárlás előtt ;)

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#24313) #71897088


#71897088
törölt tag

Egy gyors kérdés. D3200 vagy 5100 ? Elvileg Auchanba most lehet kapni KIT-el 100-ért az 5100 meg csak 110 ezer. Meg is lepődtem mert neten nézegettem a sima váz kerül annyiba mint itt az obival együtt. Viszont vacilálok mert eddig 3200 mellett álltam de hogy most látva hogy az 5100 is csak egy tizessel több így már elgondolkodtató. Igaz a 3200 már egy generációvaé újabb van benne magyar menü de szerintetek melyik érné meg jobban. Meg hogy ilyen helyen érdemes-e venni, tapasztalatok, stb.

(#24314) Colonel993 válasza #71897088 (#24313) üzenetére


Colonel993
senior tag

Vedd meg az 5100-at és menj már fotózni, teszteken rugózás helyett ! :)

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#24315) MC Pite válasza #71897088 (#24313) üzenetére


MC Pite
veterán

5100, csilliószor le lett írva a topikban.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#24316) polcsa


polcsa
aktív tag

A 2 éven túli extra 6 hónap garancia kiterjesztés oly-ra volt régen is, használta már valaki vagy ez újdonság? Olyankor már nem a vásárlás helyére, hanem a mintaboltba kellene visszavinni?

(#24317) schawo válasza polcsa (#24316) üzenetére


schawo
titán

Olyankor már nem a vásárlás helyére, hanem a mintaboltba kellene visszavinni?
Szerintem mindig. A mintabolt a szervizátvevőhely.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#24318) qpakcovboy válasza #71897088 (#24313) üzenetére


qpakcovboy
őstag

Inkább akkor 129 ért a mediában a oly E-pl5 kit. Ma prógálgattam rendes fénynél és nagyo jó képeket csinál. Tűlesek

(#24319) polcsa válasza schawo (#24317) üzenetére


polcsa
aktív tag

Persze a mintaboltba lenne a legjobb, de a MM-ba is vihetem szerintem. Győri vagyok, ezért érdekes, de inkább megszabadulok a negatív gondolatoktól. :)

Mindenesetre regisztráltam...

[ Szerkesztve ]

(#24320) k!nG


k!nG
aktív tag

Na akkor ujra betamadom a topikot es feltennem a remelhetoleg utolso kerdest. Regen meg kerestem egy olyan jo minosegu felveteleket keszito gepet, ami megfer a D7100-em mellett es lehetoleg alkalmas kisfilmek, timelapse videok es egyeb videos projektek megvalositasara es tanulgatni az egesz mufajt. Alapvetoen az a banatom, hogy videokamerak ilyen arban nincsenek, csak DV-sek es fogalmam sincs, hogy mennyivel jobb minoseguek azok es megeri e szivni a kazikkal ha megoldhatom egyszerubb uton modon is.
Szoval a gepek amiket megkukkoltam.

-Panasonic GH2 (regebbi tipus, viszont baromi olcson lehet mar kapni hasznaltam)
-Panasonic G6 (minosegre kicsit alacsony kategorias a vaz, de a video egesz jo)
-Canon 60D (szerintem videoban a fenti 2 Pana veri ot, de azert bedobom)
-esetleg meg hasznaltan szoba johet a Pana GH3, csak nem tudom mennyire eri meg jobban ez, mint a G6, vagy a GH2 es hogy mennyivel nyujt tobbet a kepminoseg teren a videoban, plusz egy jo 100k-val dragabb, mint a GH2.

https://www.behance.net/vargadom

(#24321) silmatauki válasza k!nG (#24320) üzenetére


silmatauki
őstag

Miért nem maradsz a Nikon mellett, ha már úgyis vannak obijaid? A D3300/D5300 kifejezetten jó minőségű videót készít, ha a fókuszálást meg tudod oldani (fix / manuál); az egyetlen bajuk az, hogy az effektív felbontásban kicsit elmaradnak a GH2-től és egyéb video-optimalizált gépektől. De moirét / aliasingot tuti nem mutatsz rajtuk, szemben a digicam-ek 99%-ával (szinte az összes Canon, összes Fuji, az A6000 előtti E-mountos Sonyk stb.).

(#24322) k!nG válasza silmatauki (#24321) üzenetére


k!nG
aktív tag

A helyzet az, hogy GH2/G6-ra veszek egy atalakitot kemeny 5 rugoert es a Nikonos obik, mar Panas obik is. :)

Azert szerintem videos tudasban boven elmarad a Nikonom, a Panakban nagyon jo kis moduszok vannak, emellett szerintem szebb kepet keszit es lehet video kozbeni rekeszt allitani, plusz kihajtato kijelzo, focus peaking stb.

https://www.behance.net/vargadom

(#24323) silmatauki válasza k!nG (#24322) üzenetére


silmatauki
őstag

"A helyzet az, hogy GH2/G6-ra veszek egy atalakitot kemeny 5 rugoert es a Nikonos obik, mar Panas obik is. :)"

Azért ne felejtsd azt el, hogy akkor lőttek az AF-nek, OIS-nek, sőt, a ma elterjedt G-s obiknál a gond nélküli blendeállításnak is. A blendeállítás G-s okiknál csak erre felkészített, drágább adapterekkel megy, ráadásul az igen rövid állítási szakasz miatt nagyon nehéz finoman állítani.

(#24324) MrChris válasza k!nG (#24322) üzenetére


MrChris
nagyúr

focus peaking csak a G6-on van. Nézz utána mennyire használhatók a nikon obijaid mert tényleg lehet hogy csak méregdrága adapterrel müxik, vagy azzal is kompromisszumos. Meg 2X-es a szorzó. Nikonban nincs jobb videós tudású mint a mostanid?

(#24325) jjeahh válasza silmatauki (#24323) üzenetére


jjeahh
nagyúr

viszont videóra sőt, hogy mf ajánlott...az más kérdés, hogy a nikonos obikon hogyan fog rekeszt állítani, ha nincs rekeszgyűrű :D de manuálok bagóért beszerezhetőek, panára bármi felmegy adapterrel, nikonra kevésbé.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#24326) k!nG válasza MrChris (#24324) üzenetére


k!nG
aktív tag

Igazabol az sem vesz, ha vennem kell egy micro4/3-as obit, mert baromi olcso a GH2-o es hasznaltan csak talalok valamit. Lehet, hogy van jobb videos gep, de az sem biztos hogy jobb, mint a Panak.

[link]

[ Szerkesztve ]

https://www.behance.net/vargadom

(#24327) schawo válasza k!nG (#24326) üzenetére


schawo
titán

Tudjuk, hogy a Panák jobbak.

Amiken gondolkodhatsz:

1. Speedbooster/Lens Turbo Nikonhoz: Ezzel látszögváltozás nélkül és fényerő növekedés mellett használhatod a mostani Nikon obikat. Lesz fénymérés, rekeszállítás és manuális fókusz.
2. Hagyományos M42-es, vagy OM közgyűrű, hozzá M42 vagy OM objektív: Mivel ezeken van rekeszgyűrű, ez egy filléres alkatrész, 2x ekv. gyútávval kell számolni.
3. Lens Turbo M42-höz, hozzá M42 objektív: 1,4x ekv. gyútávval kell számolni fényerőnövekedés mellett.
4. MFT objektív natívan. A legtöbb objektívnek focus-by-wire felépítésű, így a focus pulling nem megoldható, a maunális fókuszálás gáz videón. Kivételek: 12/2, 17/1.8, 12-40/2.8, 40-150/2.8
5. FT (négyharmados) dslr objektív+átalakító: Ezek egy része szintén focus-by-wire, de van sok mechanikus kézi fókuszálású (ezeket fejből nem vágom, ft tudorok, majd segítenek, ha érdekel).

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#24328) silmatauki válasza jjeahh (#24325) üzenetére


silmatauki
őstag

"viszont videóra sőt, hogy mf ajánlott...az más kérdés, hogy a nikonos obikon hogyan fog rekeszt állítani, ha nincs rekeszgyűrű"

Pont erre írtam, hogy olyan adapter van, ami a rekeszgyűrű nélküli (Nikon G) obik pöckét képesek forgatni. Fuji X-re például kettő ilyen:

http://www.amazon.com/gp/product/B007YP9OJ2/ref=oh_aui_detailpage_o03_s00?ie=UTF8&psc=1 (nekem ez van)

http://www.amazon.com/Fotodiox-Adapter-Fujifilm-Camera-X-Mount/dp/B00D9BL07E/ref=pd_cp_p_2

Nagyon kényelmetlen megoldás, de jobb, mint a semmi (pl. az, hogy mindig tárva-nyitva kell fotózni).

(#24329) MrChris válasza silmatauki (#24328) üzenetére


MrChris
nagyúr

És létezik m4/3-ra is.

(#24330) barrasz


barrasz
aktív tag

Sziasztok!

Szeretnék tanácsot kérni hogy melyik választás lenne jobb egy kezdő de lelkes fotósnak a
Panasonic GF2 vagy a Panasonic GF5 esetleg ha lehet akkor pro és kontra érveket is szívesen olvasnék.
Természetesen azért kompakt géppel van tapasztalat egy Sony H70 van jelenleg ezt váltaná a fent emlitett gép közül valamelyik vagy esetleg más alternativa is szóba jöhet.
Természetesen átlagos célokra lenne használva. Család,természet,épületek és utazások alkalmával.
Előre is köszönöm a tanácsot.

[ Szerkesztve ]

(#24331) schawo


schawo
titán

Elképesztő Olympus akció a Media Marktban. [link]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#24332) sasa134 válasza schawo (#24331) üzenetére


sasa134
addikt

Brutalis az az E-PL5 akcio, nem nagyon van jobb ajanlat most a piacon sztem. Aki megvan keresö nelkül, es egy pici vazzal, hajra. :R

Avanti Roma

(#24333) schawo válasza schawo (#24331) üzenetére


schawo
titán

Ehh, már 404-es hibát dob a linkem. Pedig egy darabig működött. Na mindegy.

Megoldás: MM weboldalán Olympusra keresni.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#24334) qpakcovboy


qpakcovboy
őstag

Hogy rohadjanak meg, egy hete vettem 130-ért :( ráadásul kétszer, mert egyszer visszavették.

Obik is egész barátságos áron vannak.

[ Szerkesztve ]

(#24335) delibab válasza sasa134 (#24332) üzenetére


delibab
senior tag

Tényleg az E-PL 5 nagyon jó áron van... nem akartam gépet venni pláne nem E-PL5-t, de ezen az áron már elgondolkodok rajta, nagyon nem hiszem, hogy mellélőnék vele... :F
Távolabbi terveimben szerepelt egy gm1, esetleg gm5, de nem most, viszont ez az ár... az említett gépekhez képest ennek van valami hátránya?
Azt lehet tudni, hogy mennyire gyors az af? e-m10 szintjét hozza? csak azért érdekes mert a gyereket nehezen tudom meggyőzni, hogy maradjon egy helyben... :DDD

[ Szerkesztve ]

" Csak a puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot... “

(#24336) polcsa válasza schawo (#24333) üzenetére


polcsa
aktív tag

És az objektívek is... ugye...

qpakcovboy:
Nekem is ez jutott eszembe először...

[ Szerkesztve ]

(#24337) schawo válasza qpakcovboy (#24334) üzenetére


schawo
titán

Online rendelted? Mert akkor 14 napig elállhatsz a vételtől (és megveszed újra olcsóbban) :D

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#24338) polcsa válasza schawo (#24337) üzenetére


polcsa
aktív tag

Sajna Ő sem online rendelte. :O

(#24339) qpakcovboy válasza schawo (#24337) üzenetére


qpakcovboy
őstag

Három napja vettem, ezért ma még visszavihetném, de nem variálok....

(#24340) Mathiask válasza qpakcovboy (#24339) üzenetére


Mathiask
senior tag

Hát azért 39e-ért lehet érdemes. Az egy fél jó obi.(pl 45/1.8)

(#24341) Byk01 válasza sasa134 (#24332) üzenetére


Byk01
senior tag

Ha kell a kereső, akkor az OM-széria is kemény: EM-D10 kit 168 (mintaboltban 240) ezer

[ Szerkesztve ]

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#24342) delibab válasza Byk01 (#24341) üzenetére


delibab
senior tag

Ja, vagy az e-m10 + pancake kit 270-ről 189... na az nagyon király! Hazafelé bemegyek a Budaörsi mm-be, megkérdezem, hogy ha cetelemmel veszem akkor lejön e még a 10%... mert akkor... :DDD :DDD :DDD

" Csak a puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot... “

(#24343) Byk01 válasza delibab (#24342) üzenetére


Byk01
senior tag

Elnézve a kínálatot, mindenből engedtek 30%-ot.
Ha még lejön belőle 10, az durva lenne :)

Csak én érzek ebben készletsöprés szagot?

[ Szerkesztve ]

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#24344) schawo válasza Byk01 (#24343) üzenetére


schawo
titán

"Feketepéntek"-hez kapcsolódó akció.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#24345) Byk01 válasza schawo (#24344) üzenetére


Byk01
senior tag

Lassan már a feketepéntek is két hónappal hamarabb kezdődik a boltokban, mint ahogy pl. a Karácsony :W

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#24346) atombonbon


atombonbon
újonc

Szép Napot! Szeretném megkérdezni, hogy a Pentax Q10 típusú MILC fényképezőgép tudásáról mi a véleményetek?

(#24347) sasa134 válasza atombonbon (#24346) üzenetére


sasa134
addikt

teljesen felejtösek a Penrax MILC-ek :(

Avanti Roma

(#24348) schawo válasza atombonbon (#24346) üzenetére


schawo
titán

Eszedbe se jusson. Ha olcsó pici milc kell, akkor Nikon 1, vagy Samsung NX Mini. Ha az ár kevésbé számít, akkor Pana GM1 vagy GM5

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#24349) jjeahh válasza schawo (#24348) üzenetére


jjeahh
nagyúr

esetleg pl5, vagy pm2, 3n, ha még kaphatóak, annyival nem nagyobbak sztem mint amennyivel kiforrottabbak, és többet nyújtanak

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#24350) atombonbon válasza schawo (#24348) üzenetére


atombonbon
újonc

A Nikon 1 még olcsóbb is, mint a Pentax :Y a kérdés csak az, hogy ha a zoomolási képességet nem vesszük figyelembe jobb-e a Nikon 1, mint ez az Oly?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.