Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24751) xXxian


xXxian
senior tag

Hi,

Tudom hogy kategórián kívűli kérdés, de segítsetek lécci ha tudtok.

Kollága keres gépet. Jó lenne komolyabb ISO tűrés (sportesemények), jó fényerő és NAGY ZOOMÁTFOGÁS. Én FZ200-at mondtam neki, de szóljatok lécci ha létezik jobb megoldás, esetleg némiképp drágábban. MILC-et, DSLR-t nem szívesen venne, a kompaktok 3-4x zoom-ját kevesli...

Köszi,
X

[ Szerkesztve ]

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#24752) schawo válasza xXxian (#24751) üzenetére


schawo
titán

Persze, hogy létezik, minden csak pénz kérdése :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#24753) sideburns válasza xXxian (#24751) üzenetére


sideburns
aktív tag

Ezt a kompakt topikba kellett volna.
A válasz: http://www.gizmag.com/sony-rx10-vs-panasonic-lumix-fz1000/32548/

(#24754) xXxian válasza sideburns (#24753) üzenetére


xXxian
senior tag

Köszi :)

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#24755) Vyndree válasza xXxian (#24751) üzenetére


Vyndree
őstag

FZ200 jó választás lehet, viszont borsónyi szenzorával magas ISO-n már nem lehet szép képeket készíteni.
[link] [link] [link] (attól függ milyenek az igények)
Jó fényerő, nagy zoom (min 30x), és 3200 ISO-nál is szép képek, hát... valamiről le kell mondani.

[ Szerkesztve ]

(#24756) cintula187


cintula187
addikt

Sziasztok!

Samsung nx300 kérdés. Hogy tudok rákeresni, hogy milyen más gyártótól származó objektívek kompatibiles vele? Esetleg milyen átalakító kell hozzá?

Köszi

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#24757) xXxian válasza Vyndree (#24755) üzenetére


xXxian
senior tag

Igen, vágom köszi...

A kerékpársportban van egy igen találó mondás: "Erős, könnyű, olcsó - ebből kettőt választhatsz." :D

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#24758) Vyndree válasza cintula187 (#24756) üzenetére


Vyndree
őstag

Ugyanaz a bajonettje van, mint az NX1100, NX2000-nek. (Samsung NX mount)
M42-es adapter
Canon EOS adapter
Olympus OM adapter
és így tovább.

(#24759) cintula187 válasza Vyndree (#24758) üzenetére


cintula187
addikt

Értem, köszi.
Viszont pl. az Olympusnál a Auto focus (AF) is not available. azt jelenti hogy csak kézi élesség állítás lehetséges? :F

[ Szerkesztve ]

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#24760) jjeahh válasza cintula187 (#24759) üzenetére


jjeahh
nagyúr

csak a natív obikkal lesz af, adapterezettekkel egyel sem... de nem kell megijedni a manuálozástól, régen is képeltek az emberek, statikus és enyhén mozgó témákra jó az is :)

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#24761) Studi válasza cintula187 (#24759) üzenetére


Studi
addikt

Semmi idegen objektívvel nem lesz AF, ez egy ilyen világ. A gyártók nem szeretik egymás objektívjeit. :)

(#24762) cintula187 válasza jjeahh (#24760) üzenetére


cintula187
addikt

Értem.
Akkor kreatívkodunk kézzel. :)
És a kontur figyelés az működik? Nem jut most eszembe a neve. Amikor pl. zölden mutatja, hogy éppen a tárgy mely részén van élesség.

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#24763) jjeahh válasza Studi (#24761) üzenetére


jjeahh
nagyúr

meg a régi obik már eleve sem tudtak af-t

(#24762) cintula187: focus peaking a neve, samsungokban nem tudom van-e ilyen ficsőr, de ha van kipróbálhatod a gyári obival is... van, akinek tetszik, de szerintem egy jó elektronikus kereső + belenagyítás sokkal pontosabb, jobb, a peaking sokszor mellélő, igaz, hogy téma-obi-fényfüggő is...

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#24764) Vyndree válasza cintula187 (#24762) üzenetére


Vyndree
őstag

Az működik, legalábbis a Sony a3000-emen M42-es obinál működött.

(#24765) cintula187 válasza jjeahh (#24763) üzenetére


cintula187
addikt

van benne. igaz rövid ideig próbálgattam, de a kijelzőjén a belenagyításos kézi élesség állítás nem jött be. Idővel hozzá leheet gondolom szokni. Bár anno ha a fuji f6500 -on tudtam használni hatékonyan néha akkor gondolom itt se lesz gond vele. Köszi a válaszokat.

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#24766) schawo válasza cintula187 (#24759) üzenetére


schawo
titán

Autofókuszod csak Samsung NX-rendszerű objektívvel lesz.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#24767) Lassú Víz válasza xXxian (#24751) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Láttál már sportriportert? Az egyikek vállán egy méreg drága váz és fényerős tele, a másikon meg egy méregdrága váz és egy fényerős nagy látószögű vagy alap objektív. Ezt akarja a kollégád megoldani egy ultrazoom kompakttal. Szerinted milyen lesz a végeredmény?

Jönnek a tanácsot kérők, hogy kell neki csillió megapixel, meg hatalmas zoom mert le akarja fotózni a nézőtérről a kosárlabdás vagy jégkorongos gyereket, de férjen el a zsebében és 40-50 ezernél ne kerüljön többe. Aztán először szidják a tanácsot adót, hogy miért nem javasol, utána a gépet, hogy milyen szar a képe. Csak épp azt nem fogadják el, hogy nincs rá műszaki megoldás, annyi pénzből meg végképp nincs.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#24768) xXxian válasza Lassú Víz (#24767) üzenetére


xXxian
senior tag

Tudom, hogy mindenképp sok lesz a komprommissszum, de szeretném neki megtalálni a legjobbat.

Nyilván nem profi fotóstól elvárható képeket szeretne...jelenleg valami SP600-jellegű Oly ultrazoom gépe van.

Megapixel nem márvadó.

Ha nem szeretne üvegekkel matatni nem marad sok választás. Amit én javasolnék az az XZ-10 (50k, kis zoom), az SH-1 (100k, modern, nagy zoom, cserébe nincs fix fényerő, vakupapucs, stb) és az FZ200 (100-110k, nem új darab, paraméterei is ennek megfelelőek).

FZ1000 árát már tényleg el lehet költeni sokkal értelmesebben is.

[ Szerkesztve ]

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#24769) galingong


galingong
csendes tag

Sziasztok,

Segítséget szeretnék kérni, aktuálissá vált egy fényképezőgép vásárlása, nem tudom milyet érdemes.

3D grafikákat készítek, többnyire textúrák fotózására kellene egy fényképező. Néha beesik 1-1 fotós meló is, illetve grafikával kombinált. Jó lenne, ha tudna videót is. Canon DSLR-ek szimpatikusak, 60D-vel és 6D-vel dolgoztam elég sokat, megszoktam a kezelésüket, illetve van hozzá itthon két olcsó obim (kezdésnek jó).

Maximum 80-90.000 Ft lenne rá, de ha csak 50-et kell költenem, az még jobb. Lehet használt és új is. Új gép esetén nettó árral kalkulálok.

Nem tudom melyikkel járok a legjobban, nem kell semmi extra wifi, touch meg flipout, markolat, 3 akksi, semmi ilyen, felbontás viszont kell, így a nagyon régi gépek (15MP alatt) kiesnek. Kacsintgatok a Magic Lanternes RAW video megoldás felé is (nem tudom mennyire használható), így a CF kártya ha jól tudom előny, de ez csak másodlagos szempont.

Köszi, szép napot!

- Szabó Gábor - +36-20-328-1536

(#24770) jjeahh válasza galingong (#24769) üzenetére


jjeahh
nagyúr

50d? 15 megapixel, van rá ML, és a 60d-nél szvsz komolyabb felépítésű gép :K

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#24771) galingong válasza jjeahh (#24770) üzenetére


galingong
csendes tag

Nem ismerem a gépet, de szóba jöhet.
Amin még gondolkoztam a 550-600-650-700D, de ezek között nem tudom mik a különbségek, meg hogy mivel jobbak/rosszabbak mint pl. az 50D.
Illetve van még a 100D amiből tudnék újat venni és azt hallottam, kb. u.a. mint a 700D.

- Szabó Gábor - +36-20-328-1536

(#24772) jjeahh válasza galingong (#24771) üzenetére


jjeahh
nagyúr

így fejből nem tudom mik az xxxd-k között a különbségek, majd a kollégák megmondják a tutit, de az biztos, hogy építési-anyagminőségben, keresőben mind sokkal rosszabbak mint az 50d...én személy szerint meghökkentem mennyire egyben van az a gép, 60d-t, 600d-t, 1100, 1200d-t próbáltam csak azelőtt, és nem ehhez a minőségérzethez voltam szokva canon fronton :DDD

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#24773) MrChris válasza galingong (#24771) üzenetére


MrChris
nagyúr

100d ua. a 18 megás kissé koros szenzor mint az 550-700. A vázon spóroltak gombot, anyagot, ergonómiát...fix kijelző.
Én 600d-t vadásznék ebben az árkategóriában. Nem raw videóztam, de vannak némi korlátai az xxxd-ken.

(#24774) MrChris válasza jjeahh (#24772) üzenetére


MrChris
nagyúr

azzal az 50dvel nehezen tud videózni. Raw videó van MLel de kérdés mennyire használható.

(#24775) xXxian


xXxian
senior tag

Valaki tudná vázolni a lényegi különbséget 3200 - 5100 közt?

(lehet mégsem kompaktot vesz kolléga; 18-105-höz kellene nézni vázat :D)

[ Szerkesztve ]

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#24776) madgie válasza xXxian (#24775) üzenetére


madgie
titán

1900

;]

(#24777) galingong válasza MrChris (#24773) üzenetére


galingong
csendes tag

Köszi, igen, ezt én is így olvastam, hogy a Canonnál jó ideje ugyan az a szenzor került a belépő és középkat. gépekbe. Gondoltam megvárom amíg frissítik (750D esetleg?) és majd azt, de sajnos egyre sürgősebb :(
Miért pont a 600D az 550-el szemben?

- Szabó Gábor - +36-20-328-1536

(#24778) sideburns válasza madgie (#24776) üzenetére


sideburns
aktív tag

Jó, de ezt a -87-hez kell nézni! :D

(#24779) Lassú Víz válasza xXxian (#24775) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Nézz be a Nikon DSLR topikba. Egész hétvégén ezen agyalt valaki. De a legjobb összefoglalót Freddy adta. :)

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#24780) Bogyó bá' válasza madgie (#24776) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

:))

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#24781) xXxian válasza Lassú Víz (#24779) üzenetére


xXxian
senior tag

:D Köszi :)

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#24782) MrChris válasza galingong (#24777) üzenetére


MrChris
nagyúr

kihajtható LCD, videózásnál nagyon szeretem. Ami kevésbé fontos de azért jól jöhetne neked texturákhoz a vezeték nélküli E-TTL vakuvezérlés. Persze kérdés mennyi a felár. Nekem mondjuk 15e-t a használtpiacon megérne. 700d-ért viszont túl nagy a felár és azokra a ficsőrökre kevésbé lenne szükségem. Raw videót kérdezd a kánon topikban hátha többet tudnak, de aszem ebben a gépvonalban nem erős. Bár szép színeket tud, cseréb alacsony a felbontás és asszem korlátozott a hossz is, kártyafüggő...

(#24783) Vyndree válasza MrChris (#24773) üzenetére


Vyndree
őstag

Fekete pénteken a 600d kitben egy százas volt akciósan.

(#24784) Viper26


Viper26
nagyúr

Ebben a kategóriában kezdésnek melyik kit lenne ajánlott?

Pixel 7 | FR955

(#24785) Lassú Víz válasza Viper26 (#24784) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Kissé alulspecifikáltak az elvárásaid.

De egy Canon 5D MkIII + 24-105 nagyon sokáig kiszolgálna :))

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#24786) MrChris válasza Vyndree (#24783) üzenetére


MrChris
nagyúr

Láttam én is csak nekem most van gépem, obim... Amúgy kíváncsi lennék hány darab volt abból mert 9 fele elfogyott.

(#24787) Vyndree válasza MrChris (#24786) üzenetére


Vyndree
őstag

Újságolta egy kollégám, nyugdíjazta a 170.000 expós A200-asát. Azt nem tudom hány órakor és hol, állítólag 140e felett van az ára, ha még lehet kapni.

(#24788) MrChris válasza Vyndree (#24787) üzenetére


MrChris
nagyúr

húha akkor szaladok, ilyen őskövület bőven megéri a tízszeres árat!

(#24789) GeryG19


GeryG19
csendes tag

Helló a következő projectemhez kellene egy kis segítség tőletek . Régebben fotózgattam kis kompakt géppel [Canon], egyik barátom mondta hogy a sony milc gépek igen jók olvasgattam az eszmecseréteket több topikban erről a témáról, én alap hobbifotósnak tartom magam de szeretnék rámenni a videó részre de nekem a hang igen fontos tehát inkább olyan gépek jöhetnek szóba amikre lehetne szerelni + mikrofont tudnál ebben segíteni ? fontos a full hd felbontás is. érdemes a sony kategóriában gondolkodnom vagy itt már más is szóba jöhet ? az ár amire gondoltam az kb 180 -200 ezer forint lenne. köszi a válaszokat előre is .

(#24790) Viper26 válasza Lassú Víz (#24785) üzenetére


Viper26
nagyúr

Mondom kezdésnek. :DDD

Pixel 7 | FR955

(#24791) jjeahh válasza GeryG19 (#24789) üzenetére


jjeahh
nagyúr

panasonic gh2?

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#24792) Lassú Víz válasza Viper26 (#24790) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Optikai kereső, elektronikus kereső, egyik sem fontos elég az LCD, akarsz-e videózni, mit fotóznál? A mennyi van rá kérdéskört, most hagyjuk, mert mindig megüt a guta amikor valaki FF szenzor ISO képességeket meg több százezres objektívek fényerejét, rajzolatát akarja megkapni 90 ezerért mert annyiért is van DSLR a webáruházban.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#24793) A Zéé válasza Viper26 (#24790) üzenetére


A Zéé
addikt

valaki 40k-s használt milccel kezd, valaki meg 1,5 milliós tükrössel, mert megteheti és akkor miért ne...
Azt próbálja a kolléga első körben kideríteni, hogy te melyik véglethez közelítesz inkább. Aztán kicsit nem ártana átgondolnod a többi dolgot se, mert különben senki nem tud segíteni. Ha pedig te sem tudod, hogy kb mit szeretnél, akkor a többiek hogy tudják?

Just a simple Lineman...

(#24794) GeryG19 válasza jjeahh (#24791) üzenetére


GeryG19
csendes tag

első sorban MILC gépre gondoltam de mindjárt utána nézek köszi a választ . Akinek még lenne ötlete vagy hogy szerinte mi a jó írja meg köszi :)

(#24795) Viper26 válasza Lassú Víz (#24792) üzenetére


Viper26
nagyúr

- elektronikus kereső lehetne
- videó csak ritkán, de azért nem baj ha jobbat csinál mint a telefonom :)
- előny ha nem csak napsütésben / nappal képes éles / értékelhető képet készíteni

(#24793) A Zéé.:

Igazad van. :)
Próbálok egy általános megoldást találni nappali /esti fotózásra, és közben tanulni sokmindent ezzel kapcsolatban, éppen ezért nem a drágábbak között válogatnék.

[ Szerkesztve ]

Pixel 7 | FR955

(#24796) jjeahh válasza GeryG19 (#24794) üzenetére


jjeahh
nagyúr

a gh2 milc, ne tévesszen meg a dizájn :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#24797) MrChris válasza GeryG19 (#24789) üzenetére


MrChris
nagyúr

Sonyt nem ismerem.
Használt vagy új?
Ha videó és m4/3 akkor ahogy írta jjeahh kolléga panasonic hackelt GH2 ezt már csak használtan (~90e) 30, 25, 24 fpsre van lehetőség 100megabiten komolyabb dolgokat is lehet vele utómunkázni jobban bírja az újratömörítést jó az élesség. G6 ebből van új is használt is ~90e kistesója a gh2-nek amatőr felhasználásra, de tud 50, 25, 24fps-t és fókuszpeekinget. GH3 ebből használtan 160e-180e-ért beszerezhető, gh2 utódja fejlettebb szenzor, nagyobb dinamika, jobb zajtűrés... profibb. Ha igényes videót akarsz akkor manuálfókuszálni kell, ami a natív obiknál nem annyira praktikusan szépen megy a 'drótos' meghajtás miatt. Ezért (de ez a többi márkánál is igaz) jobb MF obikat használni, főképp fényerős fixeket. Fontos, hogy 2-es a kropfaktor! Ha nem kell full manuál kontroll videó alatt akkor a G3, G5 is szóba jöhet mint olcsóbb alternatíva. Elvileg G3-ra van 35 megbites hack, de lehet hogy magasabb.

(#24798) Viper26


Viper26
nagyúr

Ez mennyire jó vétel ennyiért?

Pixel 7 | FR955

(#24799) Viper26 válasza Lassú Víz (#24792) üzenetére


Viper26
nagyúr

MILC vonalon nézelődök most, szóval akkor valamennyire megint szűkült a kör.

Pixel 7 | FR955

(#24800) gonger


gonger
senior tag

Sziasztok,
a családi régi kompaktot valami jobbra cserélném. 24 mm-es nagylátószögből nem szeretnék engedni, egyébként a nagy zoom nem fontos..Szemeztem a Lumix LX7-essel, de még mindig 110 körül van az ára, ügyes kis gép, de kompakt szenzor...
Egy ideig használtam egy kölcsön Nikon D70-et, imádtam, de aztán egyre nyűgösebb volt mindenhova azt a gépet hurcolni magammal, illetve a kontakt lencsét szemüvegre kellett váltanom, így kényelmesebb volt a nagy LCD kijelzőre átállnom.
A jelenlegi Panasonic kompaktot búvár merüléseimhez is vittem magammal, a hozzá tartozó tokkal, a fotózást egyre többször videó váltotta fel, de a góprók korában valószínűleg nem szívesen vinnék már le nagyobb értékű gépet víz alá (na meg a betokozás is brutál pénz..)
Most a MILC kategóriával szemezgetek, dönthető kijelző előny, az objektív csere nem izgatna, de a fenti nagylátószög igényem eléggé behatárolja a lehetőségeket.
Ezért is esik ki az olcsóbb Nikon J és S kategória, vagy az Oly PL5, ami megfelelne az elvárásnak pl. Panasonic Lumix DMC-GM1 az pedig kicsit már többe kerül, mint amit én most elköltenék.

Szeretném kérni az állásfoglalásotokat, van-e most valami best buy az általam körülírt elvárásokkal?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.