Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24551) menyhartlevi


menyhartlevi
aktív tag

Sziasztok!
Tegnap végül én is megvettem az E-PL5 kitet és eddig nagyon tetszik! :)
Bár a használata egyelőre még szokatlan a Canon után.
Viszont a képek tetszenek. :)

Az baj ha nem SD hanem microSD kártyát használok (adapterrel)?
Ez most elég jó árúnak tűnik. Esetleg van valakinek róla valami tapasztalat?

[ Szerkesztve ]

(#24552) BullZeye


BullZeye
veterán

Hülye kérdés tudom, de E-PL5-ben alapból van valami vaku? :)

(#24553) delibab válasza BullZeye (#24552) üzenetére


delibab
senior tag

Nincs, de adnak hozzá külsőt!

" Csak a puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot... “

(#24554) Tin_Shield válasza Novics (#24550) üzenetére


Tin_Shield
őstag

"Érdekes módon méretben a fujinál az előny, pedig azt nagyobbnak gondolnám. Az oly evf púpja lehet a ludas benne..."

A mélységbeli diffiért inkább a más formájú (szélesebb és mélyebb) szemkagyló a felelős. Azt nem tudom az E-M10-hez van-e több fajta, a nagyobbik tesókhoz létezik.

(#24555) Novics válasza Tin_Shield (#24554) üzenetére


Novics
senior tag

Az is igaz, de ez is meglepett. Nagyobb a markolata mégis kisebb összességében.

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#24556) silmatauki válasza vihartigris (#24502) üzenetére


silmatauki
őstag

az nagyon korrekt ár

(#24557) jjeahh válasza Novics (#24555) üzenetére


jjeahh
nagyúr

madgie kolléga szerint az e-m10 svájcibicska, a fuji meg bökő, ha ez segít valamit :D sztem ha később fejlesztenéd az obiparkod, akkor kalkuláld bele, hogy fujira drágábbak az üvegek... én személy szerint ezért vettem mft-t x-e1 helyett, annak ellenére, hogy a fuji sokkal szimpibb volt.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#24558) torma1981 válasza uffneked (#24538) üzenetére


torma1981
veterán

Most a weben is 91k a Olympus.

(#24559) Ipadipad


Ipadipad
tag

sziasztok

aki esetleg rendelkezik Nikon D5100-al az letudná nekem irni a tapasztalatai ? elöny/hátrány

jelenleg egy Fz200-as bridge gépem van és hát a sony a58 után eléggé csalodtam :(
nem nagyon akartam obikra költeni ezért döntöttem az fz200 mellet de most már bánom

L26bKz

(#24560) .: JuSzT :. válasza Ipadipad (#24559) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Mi nem teszik benne? Úgy lehet hogy könnyebb mást ajánlani

(#24561) Lassú Víz válasza Ipadipad (#24559) üzenetére


Lassú Víz
őstag

"nem nagyon akartam obikra költeni"

Pedig a látásmód és a kreativitás, meg a megvilágítás után a jó képekhez a legfontosabb eszköz a megfelelő minőségű, és a célnak megfelelő látószögű objektív. Ehhez képest vázról érdeklődsz. Miért nem nézed meg, hogy az FZ200-on gyakran használt ekv. gyújtótávolságokra melyik gyártó milyen áron kínál minőségi objektívet, milyen a használt piacuk? Utána még mindig van jó sok paraméter a szenzortól a jpg motoron és a méret súly kérdésen át a kézreállóságig, ami elvihet egyik rendszertől a másikhoz.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#24562) Ipadipad válasza .: JuSzT :. (#24560) üzenetére


Ipadipad
tag

a képminőség
szemcsések a képek,, nem elég éles, ugy érzem mintha egy sima 20-30.000ft os tescos fényképezövel fotoznék,,,

manuális focusz hááát azt leszámitva hogy csuszkás(fel/le) vagy a gomb funciot használom szinte nem jó semmire,,,

próbálgattam futkosó gyereket fotózni,,, 10böl 8 elmosodik...
éjjeli fotozás,,, hát arra egyáltalán nem alkalmas,,,
nem is értem ez a készülék miért ilyen drága,,, 50.000ft nál nem ér többet az egész,,,

slow motion ,, jónak jó lenne ha 200fps-t nem 480p venné fel ami szinte élvezhetetlen,,, 100fps 720p-ben meg nem nagyon láttam értelmét,, ( nem video funcio miatt vettem szoval ez annyira nem is lényeges )

L26bKz

(#24563) HollyBoni válasza Ipadipad (#24562) üzenetére


HollyBoni
veterán

Ha ezek a problémák, akkor szinte bármilyen nagyobb szenzoros gép jó fókusszal megfelelne neked. Bár ha volt A58-ad akkor gondolom tudod.

Én FZ150-ről váltottam cserélhető obis gépre. Én is iszonyat nagyot csalódtam mikor először nézegettem az FZ150 képeit, egy hajszálnyival voltak jobbak mint az 5 éves Fuji kompaktomé ami akkor ért vagy 5 ezret... :W Akkor még az FZ150-et 100-ért vettem használtan.

[ Szerkesztve ]

(#24564) Ipadipad válasza HollyBoni (#24563) üzenetére


Ipadipad
tag

majdnem telefon minöség...


[ Szerkesztve ]

L26bKz

(#24565) .: JuSzT :. válasza Ipadipad (#24564) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Fényerőtlen kis szenzor? Nem is értem mit vársz.

Beltérben futkosós gyerekre vagy normális nagy vaku, vagy többszázezres rendszer.
Éjszakára? Állvány a legolcsóbb előrelépés.

(#24566) Novics válasza jjeahh (#24557) üzenetére


Novics
senior tag

Na igen, de az mft obikat sem mérik olcsón. Jelenlegi állás szerint a fentebb vázolt 2 natív obi lenne mindkét rendszeren.
Az m10 tényleg tele van fícsörrel, a hajtogatós lcd nagyon jó dolog - pedig mennyire ágáltam ellene! - meg a szenzor stabi is jó dolog ha az ember nem natív obit használ, szóval tényleg nem egyszerű döntés.

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#24567) HollyBoni válasza Novics (#24566) üzenetére


HollyBoni
veterán

Elnézést ha te is tudod, de 60-70 körül tudsz venni 20-ast ha használt is játszik. Szerintem ez annyira nem drága, nekem még nincs ilyen obim, de nagyon sokan dícsérik hogy must have.

Hopsz, viszont a Fujinak nem tudom a használt árát, szóval ez egy értelmetlen komment volt. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#24568) jjeahh válasza Novics (#24566) üzenetére


jjeahh
nagyúr

fujira nekem főleg a portréobival volt gondom, 56/1.2 számomra megfizethetetlen, az mft-s 45-ös ára viszont nem vész.
a szenzorstab meg natív obikkal is jó dolog, mivel egyedül a pana üvegekben van obistabi.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#24569) Novics válasza jjeahh (#24568) üzenetére


Novics
senior tag

Persze, az 56-os ára horror, a 45-ös meg most gombokért kapható. Persze nem kizárt, hogy majd egyszer én is szeretnék natív portré obit, de az nem mostanában várható.
Mondjuk erre nem vennék mérget, de a fuji obikban van stabi. A kitben tuti.

HollyBoni
A 20-as panat írtam, hogy az alap lenne mft-t. A fuji 27 kb ezt a látószöget adja, csak sötétebb.

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#24570) schawo válasza Novics (#24569) üzenetére


schawo
titán

Fujinál csak a zoomok stabilak.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#24571) MrChris


MrChris
nagyúr

Ha valaki levegőből videózni akar, vagy akár fotózni, GH3 egy kis plusz szerkóval :D

(#24572) Novics válasza schawo (#24570) üzenetére


Novics
senior tag

Valóban. A stabi viszont számomra elég hasznos, mert nem iszok ahhoz eleget, hogy atomstabil legyen a kezem. Nem egyszerű a kérdés. :))

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#24573) kisninja


kisninja
őstag

Sziasztok szeretnék venni egy fényképező gépet mert a telo nem csinál valami jót illetve most a T-mob részletre adja a Samsung NX300-at 99k (10k +10x8990) valahogy így...
Megéri megvenni ennyiért ? Régóta szeretnék egy jobb gépet de inkább rátok hallgatok megéri e kiadni a manit. Ha igen vennék hozzá majd egy 50-200mm obit is (idővel)

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#24574) silmatauki válasza kisninja (#24573) üzenetére


silmatauki
őstag

Olvasd el ezt: http://itcafe.hu/tema/milyen_cserelheto_objektives_gepet/hsz_24484-24484.html – megírja az NX300 hátrányait.

99k-ért, részletre, nem rossz ajánlat, ha nem gond az, hogy esetleg nem találsz rá vevőt, ha el akarod majd adni, és obit használtan nem kapsz. Meg az, hogy kézzel kell RAW-oznod, szemben mondjuk az Oly esetével.

(#24575) .: JuSzT :. válasza kisninja (#24573) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Kettő együtt már jóval drágább, mint egy Olympus PL5 duplakit , és eredményben sem jobb.
A PL5 kit most jó áron kapható több helyen is, vagy darabokból összerakod magadnak.

(#24576) Stauffenberg válasza kisninja (#24573) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Én is felvenném a kívánságlistára az Olympus E-PL5 duplakitet.

NX300 mellett szól:

- Pazar érintőképernyős kezelés
- Jobb fogás (szubjektív, ki kell próbálni)
- Beépített Wi-Fi
- Remek "okoskamera" funkciók, amivel könnyen beépül a "mobilfotós munkamenetbe"

NX300 ellen szól:

- Kicsi használt piac
- Nem túl minőségi JPEG anyagok (RAW-ból érdemes számítógépen kikutyulni, ez több meló)
- Teleobjektívvel együtt drágább mint az E-PL5

E-PL5 mellett szól:

- Sokkal nagyobb használt piac (eladás, csere, bővítés miatt)
- Gyorsabb AF
- Szélesebb objektív/kiegészítő választék
- Alapból is hangulatos színvilágú JPEG-ek
- Olcsóbb (teleobjektív belefér még)

E-PL5 ellen szól:

- Nincs annyi baba "okoskamera" funkció
- Nincs beépített Wi-Fi (egy erre alkalmas Flash Air vagy Eye-Fi memóriakártyával pótolható)
- Esetleg a fogás (ki kell próbálni, itt sokan abszolút elégedettek vele)

Na most én a kamatmentes részlet miatt sem aggódnék, most karácsony előtt a csapból is a 0% THM folyik. Vedd kézbe mindkettőt és azt vásárold meg amelyik szimpatikusabb, amelyiket szívesen cipeled majd magaddal.

Azzal járnál szerintem jobban, ha az E-PL5 dupla kitet vennéd és a Samsung 50-200mm 80 ezres árát megspórolva abból egy príma fix objektívet bezsebelnél még mellé, pazar fényerő, szép háttér mosás, még kompaktabb méret. Veszel mondjuk egy használt 20mm f/1.7 objektívet és lehet, hogy az életben többé nem csavarod le róla. :) Ha a mobilnál megszoktad a fix objektívet, akkor itt sem lesz para, családi eseményekre, túrákra meg még mindig ott van a másik két zoom amit alapból kapsz.

(#24577) .: JuSzT :. válasza Stauffenberg (#24576) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Bizony bizony. A PL5 a 20 as panával éjszaka kézből is jó bárhová. A pana már teljesen nyitva is penge jól használható, a váz meg ISO 6400 ig jó simán, ha nem kukkol az ember. Nyomtatni még simán jó esti városnézős képeket.

(#24578) Mikisys válasza Lassú Víz (#24547) üzenetére


Mikisys
őstag

Nem szaroztam le semmit, félreértettek.
De aki megteheti, az cserélgesse sűrűn a cuccát és olyant vegyen, ami tetszik neki.
(Kitartok a választottamnál, ez a lényege annak, amit írtam.)

Üdv!

(#24579) Lassú Víz válasza Mikisys (#24578) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Khm. Nem véletlenül szálltunk veled vitába kapásból többen is. Még egy viszonylag olcsó utazó-zoom objektívvel is sokkal jobb képet készít a DSLR, mint egy hiper-szuper MILC-gép.

Az, hogy kitartasz a meglévő felszerelésed mellett és nem cserélsz minden látszatújítás miatt, számomra szimpatikus, de ne érvelj valótlansággal mellette, és ne vezesd félre a kevésbé tapasztalt olvasókat.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#24580) MrChris válasza Mikisys (#24578) üzenetére


MrChris
nagyúr

Lassú Víznél ott a pont.

(#24581) mazsi70


mazsi70
senior tag

Sziasztok !
Milc gép vásárlásán gondolkodom .
Három gépet néztem a 160-180ezres kategóriában .
1.Sony NEX6
2.Panasonic G6
3.Olympus OM-D 10 (igaz ,most visszavitték az árát 240ezerre :((( )
4. Esetleg más alternatíva ?

Mindegyiket alap obival néztem .A videó nem igazán fontos ,arra ott a HX9V-m .Az EVF viszont kellene mert már nagyon megszoktam a keresőt :U .

Így ,első nekifutásnak ennyi .

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#24582) .: JuSzT :. válasza mazsi70 (#24581) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Ennyiért nézz PL5 vázat 3 obival :) :)) [link]

Egyébként szerintem G6+ kitobi használtan 110 ért + egy fényerős fix.

Em10 [link]

[ Szerkesztve ]

(#24583) mazsi70 válasza .: JuSzT :. (#24582) üzenetére


mazsi70
senior tag

Nincs evf .Az EM10 pénteken 168ezer volt :O .
Köszi a választ !

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#24584) jjeahh válasza mazsi70 (#24583) üzenetére


jjeahh
nagyúr

ha videó nem fontos, és használt is jöhet, esetleg g3, g5 sokkal olcsóbban mennek mint a fent említett gépek, a maradék pénz meg mehetne obira, vakura, állványra

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#24585) mazsi70 válasza jjeahh (#24584) üzenetére


mazsi70
senior tag

Rendben ! :R Körülnézek .

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#24586) .: JuSzT :. válasza mazsi70 (#24583) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Tudom. De mit számit a múlt?

(#24587) mazsi70 válasza .: JuSzT :. (#24586) üzenetére


mazsi70
senior tag

:P

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#24588) hemaka válasza kisninja (#24573) üzenetére


hemaka
nagyúr

Egyébként most 0% THM(10 vagy 15 hónap, az újságban szereplők 20 hónap) van MM-ban majdnem minden DSLR és MILC-re(+szappantartók). Ha esetleg ott is szétnézel. :)

(#24589) Obnoxious


Obnoxious
csendes tag

Sziasztok!

Milyen gépet ajánlotok nagy fényerejű obival 250.000 Ft alatt, videózásra? G6+20mm 1.7-nél van jobb lehetőség? Akár használtan, akár újan.
Eddig a gh3 12-35 kombót néztem nagyon, de talán túl korai lenne nekem ennyit kiadni egy gépért, mikor a G6 is hasonló minőséget tud produkálni (ahogy elnézem)

Köszi!

(#24590) Bogyó bá' válasza Obnoxious (#24589) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Videózásnál nem fog hiányozni a zoom? :F

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#24591) Obnoxious válasza Bogyó bá' (#24590) üzenetére


Obnoxious
csendes tag

Van másik 3/4 es obim, 14-42, 40-150.

(#24592) HollyBoni válasza Obnoxious (#24589) üzenetére


HollyBoni
veterán

Használtan most van fent egy nem garis GH3 160-ért. Szokott még GH2 is lenni használtan 90-100 körül, ez szolgáltatásokban elmarad a G6-tól, viszont GH2 vannak hackek amivel brutális a bitráta. Itt döntsd el mi a fontos, brutál magas bitráta ami nagyon részletes képet ad, vagy pl focus peaking, robosztusabb váz stb.

Újonnan én G6-ot vennék mindenképp, nincs jobb alternatíva szvsz. Még 1-2 fixet azért vennék hozzá, 20-as nagyon univerzális de 1 fix nem lesz elég, bár attól függ milyen ágon videózol. Olcsón tudsz még lőni valami régi 50-es fényerős manuált, nagylátónak Panasonic 14mm f2.5, ez sem drága használtan.

(#24590) bogyo112 : Családi meg random videókhoz lehet, aki komolyabban videózik leginkább fényerős fixeket használ.

[ Szerkesztve ]

(#24593) Stauffenberg válasza HollyBoni (#24592) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

"Családi meg random videókhoz lehet, aki komolyabban videózik leginkább fényerős fixeket használ."

Vagy fényerős zoomot. Ez tényleg csak attól függ, hogy milyen stílusban videózik az ember. Itt olyan nagy különbség nincs aközött, hogy az embernek fotósként vagy videósként milyen objektívekre van szüksége. Ha olyan témát fotózol, amelynél fotósként is inkább a zoom előnyös, az videónál is így lesz.

Persze ha valaki játékfilmekben, klipekben gondolkodik, annak van ideje a fixek cserélgetésére, kitalálni hova tegye a kamerát, hogy megfelelő legyen a perspektíva, stb. De mondjuk ha valaki rendezvényekről készít riportanyagot, dokumentumfilmezik, az azért egy jó zoom objektívvel jobban járhat (mondjuk aminél nem mászik el a fókusz, azok rendszerint bitang drágák).

Ezt majd az emberünk eldönti.

(#24594) HollyBoni válasza Stauffenberg (#24593) üzenetére


HollyBoni
veterán

Nekem csak annyi a bajom a fényerős zoomokkal hogy fixekhez nem annyira fényerősek, na meg drágábbak. Ha lenne olcsó 1.8-as alap zoom akkor persze én is azt venném. :)) Tudom Sigma 18-35. De én inkább ekv 24-100 tartományra gondolok.

[ Szerkesztve ]

(#24595) Stauffenberg válasza HollyBoni (#24594) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

És itt térhetünk rá arra, hogy a DSLR/MILC videózás mégsem mindenható, mégsem annyira professzionális, mint sokan gondolják. Akinek ilyen zoomok kellenek (úgy értem tényleg, nem csak vágynak rá), azok a 10-30 ezer dolláros kategóriában nézelődnek, jellemzően PL-bajonettel. Bár azt nem tudom, hogy ilyenből van-e ami tudja az f/1.8-at (jobban mondva T1.8-at), szerintem még ebben a kategóriában is T3.2 körül van az átlag, igaz cserébe CA alacsony, vignettálás nulla, AF/MF nem mászkál el és kis szerencsével a motoros kezelőszervek is rá vannak hegesztve. Egy olyan broadcast vagy cine szenzornál, ahol az alapérzékenység az ASA 800, ott nem annyira gáz.

Ettől függetlenül én például sokat videóztam Canon EOS 5D mk2, mk3 + EF 24-70mm f/2.8 kombóval rendezvényen, esküvőn. Jól jött a zoom, annak ellenére, hogy fotózni ilyenkor is simán tudok fixekkel.

[ Szerkesztve ]

(#24596) HollyBoni válasza Stauffenberg (#24595) üzenetére


HollyBoni
veterán

Persze, én sem mondtam hogy professzionális, úgy értettem hogy pl valaki amatőr játékfilmeket készít, ahol nem csak az számít hogy vegyen fel valami mozgóképet a kamera.

Ha lenne pénzem természetesen nem sz*ros fényképezőkkel hanem S35 videókamerákkal nyomnám, meg jó kis cine obikkal. :)) De majd egyszer hátha, előttem az élet.

Apropó egy kérdés amin mostanában gondolkoztam, viszont ez is off. Említetted 800-as natív ISO-t. Még belépő S35 videókameráknál is magas a natív iso (de pl még a Pocket Cinema Cameránál is 800), ez fényképezőknél is így van vagy ott 100-200 a jellemző? Ha meg igen, akkor miért? :F Oké hogy néha még ISO 100-on sem elég a záridő erős napsütésben fényerős obival (videónál 1/50-nél meg főleg), de gondolom így sokkal jobb ISO teljesítményt lehetne kihozni a szenzorokból.

[ Szerkesztve ]

(#24597) Obnoxious válasza HollyBoni (#24592) üzenetére


Obnoxious
csendes tag

Köszönöm szépen a választ. Hol találnék jó kis traveles videókat, amit g6-tal vettek fel? Én utazásos videók készítésére használnám, szinte csak arra. Vimeo-n van valami lehetőség szűkíteni a találatokat kameránként?
Köszi!

(#24598) HollyBoni válasza Obnoxious (#24597) üzenetére


HollyBoni
veterán

Konkrét forrást nem tudok, vimeo-n kamerára nem lehet szűkíteni sajnos. Ha esetleg még nem olvastad itt egy jó kis EOSHD teszt ami csak videóra koncentrál.

Lehet hülyeséget mondok ha tényleg akkor valaki javítson ki, ahogy a tesztben is írják GH2-vel megegyezik a szenzora, szóval a videó színeinek, feelingjének meg kéne egyeznie a G6-al. Élesség meg részletesség úgysem jön ki annyira agyontömörített webes videókon ami a fő különbség a két kamera között. Szóval ha GH2-re keresel szerintem több filmet találsz, régebbóta van piacon mint a G6. Ha pl rákeresel hogy "GH2 showcase" fórumokon biztos jó sok videót találsz, persze nem mind travelest. Például Persze G6-al is megpróbálhatod a keresést, hátha.

[ Szerkesztve ]

(#24599) schawo válasza HollyBoni (#24598) üzenetére


schawo
titán

A GH2-nek van egy konkrét előnye a G6-tal szemben, ez pedig a szélesebb videó látószög a GH2 multiaspect szenzora miatt. A 20mm/1.7 akkor látószöget ad GH2-n, mint egy 18,5mm-es G6-on.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#24600) HollyBoni válasza schawo (#24599) üzenetére


HollyBoni
veterán

Igen, ez tényleg nagy előny, azt hittem már a GH2-ben is kiszedték és csak GH1-ben van. :R 18mm-en 3:2 képarányú lapos tájképeket sokkal jobbá tud tenni ha átrakom 16:9-re, "nagylátóbb" feelingje lesz. :K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.