Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24351) schawo válasza atombonbon (#24350) üzenetére


schawo
titán

Persze, hogy jobb.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#24352) qpakcovboy válasza Mathiask (#24340) üzenetére


qpakcovboy
őstag

Igazad volt!

Sikerült elintézni 91 000-ért elhoztam. Kötöttem most már rá biztosítást és vettem egy táskát is ha már így alakult.

Egyébként minden Oly-ra 30 % kedvezmény van és online kell megrendelni, mert ha boltban veszek, akkor az 129 990. Én is ott rendeltem meg mobilon, és kb fél óra volt míg átfutott a rendszeren.

Köszönöm a tippet :R

(#24353) tomiee85


tomiee85
senior tag

Gyanùs ez az oly akció, ha black friday miatt lenne mièrt nem èrint más márkát? :D ha pl a sel35f18at èrtèkelnèk le, èn is boldog lennèk :D

(#24354) schawo válasza qpakcovboy (#24352) üzenetére


schawo
titán

40 pénz azért komoly különbség. Ha nem kell a tele, leadod, hozzáeszed a megspórolt 40-hez, és veszel egy 45/1,8-at akcióban, vagy egy 20/1,7-et használtan.

(#24353) tomiee85
Mert ez az Olympus Magyarország hátterével megy. Ők meg nem forgalmaznak Sonyt :DD

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#24355) qpakcovboy válasza schawo (#24354) üzenetére


qpakcovboy
őstag

Nem hagyott volna nyugodni a gondolat, mázlim volt.
Így visszajött, amit a D5200 buktam.

Obit szerintem majd csak tavasszal fogok venni

(#24356) Studi válasza qpakcovboy (#24339) üzenetére


Studi
addikt

Személyes vásárlásnál nincs semmi 3 napos elállási jog. :F A Media Marktnak van ilyen szolgáltatása?

(#24357) .: JuSzT :. válasza qpakcovboy (#24352) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Boltban vettem 3 órája, és él rá a kedvezmény. Csak a fotós osztályon adnak egy papírt a helyes árról, aztán azzal fizettem a pénztárban

[ Szerkesztve ]

(#24358) xXxian válasza schawo (#24333) üzenetére


xXxian
senior tag

F5 :) Most is működik

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#24359) Colonel993 válasza Studi (#24356) üzenetére


Colonel993
senior tag

De igen...
3 munkanapon belül ha vissza viszed a terméket hibátlanul minden kiegészítőjével úgy ahogy kaptad (Nikonnál a legutolsó fólia zacsiig oda kell erre figyelni...) akkor kötelesek a fizetett összeget visszaadni.

Nem kell megindokolnod, hogy miért állsz el a vásárlástól... se semmi...
Van 1-2 hely ahol a mai napig szeretnek trükközni ilyenkor, ez esetben nyugodtan ellehet nekik ezt mondani... a következő meg a vásárlók könyve lesz [ahova megint nem jó dolog fog bekerülni... pedig erre IS való :) ].

[ Szerkesztve ]

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#24360) schawo válasza Colonel993 (#24359) üzenetére


schawo
titán

Ez a lehetőséget már nem írja elő jogszabály. A bolt vagy így jár el, vagy elhajt a bús fenébe, ha akar. Csak akkor köteles visszavenni, és cserélni 3 napon belül, ha meghibásodott. Emlékeim szerint 2011 óta, de a dátumnem biztos, hogy pontos.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#24361) Bogyó bá' válasza schawo (#24360) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Én is úgy tudom, hogy neked van igazad!

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#24362) torma1981 válasza schawo (#24360) üzenetére


torma1981
veterán

Meg kell rendelni neten és átvenni személyesen. Így van 14 nap elállás.

(#24363) asdf_ válasza schawo (#24360) üzenetére


asdf_
veterán

Ugy kb. 10 evet kell meg kivonni belole.
3 nap csak hibas termeknel van, es az sem elallas, hanem csere. Ha nem tudnak cserelni, akkor jar csak vissza a zseton
14 nap pedig tavollevok kozott kotott szerzodes esten, az atvetel modja nem szamit!

(#24364) qpakcovboy


qpakcovboy
őstag

Nekem az elmúlt két hétben kétszer fizették vissza a 130 ezret szó nélkül " 3 napos elállás" jogcímen. Természetesen a fotós osztály munkatársa átvizsgálta a doboz tartalmát és állapotát.

Az akciós ár (az Árkádban) csak netes rendelés esetén él, de szerencsére ezt is meg lehetett oldani helyben.

(#24365) schawo válasza qpakcovboy (#24364) üzenetére


schawo
titán

A jogszabálytól függetlenül a bolt saját belső üzletszabályzatában vállalhat bármilyen egyéb kedvezményt.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#24366) menyhartlevi válasza schawo (#24331) üzenetére


menyhartlevi
aktív tag

Ezek most tényleg elég durva ajánlatok...

Azt nem tudjátok, hogy hogyha elfogy, akkor én ugye megrendelhetem akkor is az akciós áron, csak később jön meg? :)

És inkább:
E-PL5 duplakit + 45mm 1.8
vagy
E-M10 14-42 (régebbi) objektívvel?

Köszi! :))

(#24367) atombonbon válasza schawo (#24351) üzenetére


atombonbon
újonc

Köszönöm szépen a segítségedet! Megvárom a fekete pénteket, talán kifogok valami jobb ajánlatot valahol, ha mégsem, akkor szombat-vasárnap megrendelem a Nikon 1-est.

Annyit szeretnék hozzászólni ehhez az elállás a vásárlástól dologhoz, hogy szerintem ez nem ennyire egyszerű. Mondok egy példát: jövőhét hétfőre szükségem van egy csúcsprofi dslr gépre, de van is rá pénzem, megrendelem, ki is fizetem a futárnak, elviszem arra a bizonyos hétfői eseményre, ott használom, de aztán már nincs szükségem a tudására ezért mivel még benne vagyok a 14 napos elállási időben meggondolom magam és kérem vissza a pénzem a gépet pedig vigyék a szemem elől. Nem hinném, hogy ez így működne.

[ Szerkesztve ]

(#24368) asdf_ válasza atombonbon (#24367) üzenetére


asdf_
veterán

De, ez -a boltosok szempontjából (és valamennyire a.mienkből is, hiszen ki fizetjük meg) sajnos- így működik. Idéntől van annyi változás, hogy már csak magánszemély állhat el 14 naposban.

(#24369) Lassú Víz válasza menyhartlevi (#24366) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Ezt csak te tudhatod. Szenzor ugyanaz, képminőségben alig észrevehető a különbség. Megéri-e neked a kereső, és a többi plusz szolgáltatás az árkülönbözetet? A 45-ös egy jó portré obi, a kit objektívvel olyan képet nem csinálsz, az E-M10 meg használat közben más mint a PL5.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#24370) Colonel993


Colonel993
senior tag

Mennyi most így über akciós, cetelemes, stb... kereteken belül egy E-M10?

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#24371) gatesz válasza Colonel993 (#24370) üzenetére


gatesz
tag

Szia,

MM-ban 167.999Ft

Most akció van a MM-ban Olympus gépekre 30%, ami azért nem rossz!

Ha valaki ilyet akar, szerintem elég jó ajánlat!

http://www.mediamarkt.hu/webapp/wcs/stores/servlet/MultiChannelSearch?storeId=103952&langId=-19&searchProfile=onlineshop&searchParams=&path=&query=olympus30akciobannerlanding&etcc_cmp=47.+heti+online+hirlevel&etcc_med=Hirlevel&etcc_par=&etcc_grp=&etcc_ctv=&etcc_plc=

(#24372) schawo válasza Colonel993 (#24370) üzenetére


schawo
titán

x

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#24373) MrChris válasza Colonel993 (#24370) üzenetére


MrChris
nagyúr

:(
"Az ajánlat 2014.11.01. és 2014.11.30. között, vagy a készlet... kizárólag webáruházunkban leadott rendelés esetén"
"A hitelre történő vásárlás jelen pillanatban csak áruházainkban érhető el, webáruházunkban nem."

(#24374) Colonel993


Colonel993
senior tag

Cetelemes -10% vagy mi a fene akkor nem megy rá pluszban... :)
Nabumm...
Így is sok M42-es üveg árát meglehet spórolni :)

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#24375) gatesz


gatesz
tag

Valami brutális Nikon akció nincs valahol? :(

(#24376) MrChris válasza Studi (#24356) üzenetére


MrChris
nagyúr

Konkrétan ilyenről nemtok, csak amit fentebb írtak a srácok a webes elállási jogról. Ezért jobban jár aki weben rendeliveszi. Tavaly meg is szívtam ezt a 700D-vel...tanulópénz. De van még ilyen szolgáltatása is:
Árgarancia, azt nemtom, hogy saját magukra is vonatkozik e :D mert a felsorolásban nincs ;]

(#24377) delibab válasza MrChris (#24373) üzenetére


delibab
senior tag

kb fél órája voltam a Budaörsi MM-ba és ott az akciós árakon vannak kint a gépek! Akkor elvileg lejöhet belőle a 10%, bár úgy már pofátlan lenne az akció... :DDD

" Csak a puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot... “

(#24378) MrChris válasza delibab (#24377) üzenetére


MrChris
nagyúr

Az is lehet. Ott volt 130-150e-ért EM10 pár hónapja mikor mindenhol 200e volt. És nem is volt meghirdetve. Ki kell használni mindent, nem hinném hogy haszon nélkül adnák, nem leszel pofátlan ;]

(#24379) delibab válasza MrChris (#24378) üzenetére


delibab
senior tag

pl5 miatt mentem be, de megláttam az e-m10-t és hát lehet, hogy nincs sok különbség, de mégis jobban kéne... még úgy is, hogy nemrég adtam el az enyémet..
Erről a 14-42 pancake obiról mit lehet tudni? Mennyire jó, jobb mint a 14-42 II???

Eyébként barátkoztam a stylus 1-el is, arról mi a véleményetek? Főleg az af érdekelne mert gondolom képminőségben nem rossz...

[ Szerkesztve ]

" Csak a puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot... “

(#24380) qpakcovboy válasza MrChris (#24378) üzenetére


qpakcovboy
őstag

Nekem z eladó azt mondta hogy beszerzési ár alatt adják..

(#24381) schawo válasza delibab (#24379) üzenetére


schawo
titán

Erről a 14-42 pancake obiról mit lehet tudni? Mennyire jó, jobb mint a 14-42 II???

Szarabb. Ha a mérete nem annyira fontos, akkor a normál (olcsóbb) kitobival vedd.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#24382) delibab válasza schawo (#24381) üzenetére


delibab
senior tag

Köszi, kár érte... :R
Nem hiszem, hogy most veszek, nemrég adtam el Novics kollégának az enyémet, csak azóta is sajnálom picit és bennem van a birtoklási vágy...

Következő kérdés : pana gm1 vs gm5? illetve gyorsaság és képminőségben az e-m10 képest? svájci MM-n 600 frank a gm1 12-32 kit, ez kb 152e. Most épp ezzel szemezgetek, a mérete miatt ideális szaladgálós gép lehetne...

[ Szerkesztve ]

" Csak a puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot... “

(#24383) MrChris válasza qpakcovboy (#24380) üzenetére


MrChris
nagyúr

felháborító, hisz azt szabálytalan! ;] kérd a vásárlók könyvét!

(#24384) torma1981


torma1981
veterán

Sziasztok.
Lehet tudni kik csatlakoznak a fekete péntek akcióhoz? Mármint melyik nagy üzletek? Pár dolog lesz csak akciós akkor? Az edigitált már néztem hogy neki most pénteken lesz. Kíváncsi leszek.

(#24385) MrChris válasza torma1981 (#24384) üzenetére


MrChris
nagyúr

akkor gyorsan nézd meg a MM-ot ha Olyt akarsz! -30%

(#24386) torma1981 válasza MrChris (#24385) üzenetére


torma1981
veterán

Szia. Láttam. :-) Nikonom van.

(#24387) hemaka


hemaka
nagyúr

Nem tudom volt-e már, de az Oly PL5 14-42 + 40-150-el most csak 91K. (Ha van Cetelem hitelkártyád akkor még -10% lejön)

A westendben mindkettő színben 15+ db van még, szóval hajrá. :DD

(#24388) xXxian


xXxian
senior tag

Segítsetek skacok, nagy dilemmában vagyok!

Van nekem egy K-500 2 kitobival. Ezzel a setup-pal 2 gondom van. Az egyik, hogy a gép néha lefagy, a kijelző elsötétül hosszú másodpercekre, ami bosszantó. Még bosszantóbb, amikor ezen a jelenségen a ki/bekapcs sem segít, csak akkor tér magához ha az aksit eltávolítom, majd visszarakom. Ez gondolom szoftverhiba.

Másik jelenség, hogy - bár a készített képek 15" fullscreen módban szépek - teljes méretben iszonyat életlen minden, az a terület is aminek fókuszban kell lennie. Gondolom ez a kitobjektívek gyenge rajza miatt van, szűkebb rekesz segít, de akkor meg a bokeh 0.

Most MM-ban pofátlanul olcsó a PL5 duplakit, amit tegnap megnéztem. Bármennyire is másképp működik az AF, egyáltalán nem tűnt lassabbnak a Pantax-nál. Plusz maga a gép kicsi, van benne anyag, s állítólag az Oly kitobik más kategóriát képviselnek mint a Pentax DALok. :) Illetve, ha az utolsó állítás nem is állja meg a helyét most pár fényerős fix is egész jó áron van.

Szóval ti mit gondoltok; kapjon esélyt még a Pentax, ruházzak be egy 35 vagy 50 milis fix-be (2,4 ill. 1,8)? Vagy tegyek egy próbált az Olympussal? Második esetben vegyek esetleg egy fényerősebb üveget kapásból, vagy a 2 tartozék obival is jó eredményt lehet elérni?

Méret nem kritikus; anno a jó ár/érték arány miatt lett Pentax (compared to CaNikon), mondjuk 2 obi nem kellett volna. AF sebesség viszont kell, van gyerek is, kutya is, de mint mondtam PL5 esetében ez szerintem teljesen ok. Optikai kereső jó, de azelőtt FZ5-tel is elvoltam. Mondjuk PL5-tel a zoomolás fura lenne úgy hogy nincs a homlokomon a gép....de biztos meg lehet szokni...

Köszi,
X

[ Szerkesztve ]

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#24389) .: JuSzT :. válasza xXxian (#24388) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Ha van ennyi kereted most, vedd meg amíg akciós, használd pár hétig, és akkor is el fogod tudni ennyiért amennyiért most adják ha nem tetszene.

(#24390) xXxian válasza .: JuSzT :. (#24389) üzenetére


xXxian
senior tag

Igaz, sőt webes rendelésnél 14 napon belül vissza is mehet.

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#24391) .: JuSzT :. válasza xXxian (#24390) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Úgy meg főleg. Jogos

(#24392) qpakcovboy válasza xXxian (#24390) üzenetére


qpakcovboy
őstag

Én mindenképp ajánlom. Eddig Nikon D3200 és D5200 nyúztam. Váltottam e-pl5-re. Az első gépet visszavittem, mert amolyan játékfényképezőnek tűnt.
Aztán mégis újra megpróbáltam a neten keringő képek miatt.

Pár napja használom, de nagyon könnyen meg lehet szokni. Villámgyors az AF, ajánlom. Nekem annyira megtetszett, hogy berendeltem most mellé egy akciós 45 .. 1.8-at is, bár azt még nem tudom, hogy miből fogom kifizetni.

(#24393) xXxian válasza qpakcovboy (#24392) üzenetére


xXxian
senior tag

Hát, kipróbáljuk!

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#24394) Bogyó bá' válasza qpakcovboy (#24392) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Azért azt nézd meg a linkeden, hogy a "jobb" képek milyen objektívvel készültek! (pl. LEICA DG SUMMILUX 25/F1.4) :)

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#24395) qpakcovboy válasza Bogyó bá' (#24394) üzenetére


qpakcovboy
őstag

Na jó de az nem 70 ezer.
Én is szívesebben venném egyébként a 75 mm 1.8 ast de az 130 al több

(#24396) jjeahh válasza qpakcovboy (#24395) üzenetére


jjeahh
nagyúr

nincs semmi gond a 45-össel, valszeg nem a rosszabb képminősége miatt olcsóbb a 25-ösnél meg a 75-ösnél ;)

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#24397) jjeahh válasza qpakcovboy (#24395) üzenetére


jjeahh
nagyúr

lejárt az időlimit: régebben én is így gondolkoztam, de ma már nem igazán értem, amikor vásárlásnál a legfontosabb szempont a képminőség, vagy, hogy "milyen képeket csinál", a jó fotó a fejedben születik, a gép csak egy eszköz, amivel megörökíted... ma már az összes nagyobb szenzor bőven jó, csak spec felhasználási területekre kell az extra magas iso vagy dinamika, egy átlagjúzernek sokkal fontosabb kellene legyen a fogás, súly, ergonómia, kereső, kihajtható lcd meg egyéb egyéni követelmények... a fényképezőgép egy szerszám, és azzal a géppel lövöd meg a legjobb fotóidat, amelyik a lehető legjobban megfelel az igényeidnek, amelyiket számodra a legkényelmesebb használni szvsz... szal ha én mondjuk tudom, hogy nekem kitobi kell, akkor hiába dobnának meg egy 75-össel úgy sem lőnék vele jobb fotókat, mindegy, hogy mennyire drága, és hogy karcol.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#24398) qpakcovboy válasza jjeahh (#24397) üzenetére


qpakcovboy
őstag

Ebben is igazad van, de a jó kompozíciót megszépíti a kép minősége. És ha ez nem lenne meghatározó, akkor még mindig az első gépem használnám :

(#24399) jjeahh válasza qpakcovboy (#24398) üzenetére


jjeahh
nagyúr

mai és nagyobb szenzort írtam, ilyent ma már úgysem lehet kapni újan :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#24400) MrChris válasza qpakcovboy (#24398) üzenetére


MrChris
nagyúr

Nekem meg ilyen volt az élső digit gépem, igazi remekmű, 1,8-2,6 fényerő, státusz LCD a tetjén, magnézium váz, kihajtható LCD, egy csomó gomb még az oldalán is! 2002-ben! 380e. induló ár, kb 1 évi kereset. Egy kompaktért :D Nagyon masszív volt. 6 évig szolgált aztán elajándékoztam.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.