Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24151) gatesz válasza qpakcovboy (#24150) üzenetére


gatesz
tag

Az azért komoly, hogy felrak egy D3200-at egy D60-as fotójával, zéró infóval :)

Hol hirdetted a gépedet?

(#24152) Byk01 válasza qpakcovboy (#24150) üzenetére


Byk01
senior tag

A 18-105-tel tervezi venni. Ha használtan is veszi az obit, akkor is 180 ezer.
A D5100 3 év garival 125 ezer, így 170 egy használt 18-105-tel (újjal kitben 175)

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#24153) gatesz válasza qpakcovboy (#24150) üzenetére


gatesz
tag

Szerintem olcsón adtad, ennyiért engem is bőven érdekelt volna 2 év garival!
Aki megvette tőled nagyon jól járt!

(#24154) qpakcovboy válasza Throme (#24149) üzenetére


qpakcovboy
őstag

Nos azért váltottam MILC-re, mert átlag user vagyok. Nincs kedvem elveszni a vázak, objektívek, állványok világában. Nincs időm a fotózást tanulmányozni és nem akarok hátizsákkal járni mindenhova egy-egy kép miatt. Nekem bőven elég, ha ilyen képeket tudok csinálni egy hordozható géppel, amit a feleségem és a barátaim is tudnak kezelni.

És még egyszer köszönöm, hogy ajánlottátok ezt a gépet, mert már most beleszerettem.
A váz nagyon tuti, viszont az obi olyan, mintha most vettem volna ki a kindertojásból!

(#24155) A Zéé válasza qpakcovboy (#24150) üzenetére


A Zéé
addikt

De a kolléga 18-105-tel szeretné, ami még használtan is 40-45k... Az meg már majdnem az új ár környékén van.
elpöcsöltem a választ, Byk01 megelőzött :)

[ Szerkesztve ]

Just a simple Lineman...

(#24156) qpakcovboy válasza gatesz (#24153) üzenetére


qpakcovboy
őstag

135 az új váz. Ebből lejön az ÁFA + kb 15 %.

Arról nem is beszélve, hogy eladni akartam nem árulni.

Viszont úgy érzem, hogy az E-PL5 nagyon jó vásár volt 130-ért. Kötöttem rá biztosítást is 7 ropiért. Két éven belül ha letörik, vagy elázik akkor kifizetik ;)

(#24157) Byk01 válasza A Zéé (#24155) üzenetére


Byk01
senior tag

Nem meccset kell nézni fórumozás közben :P

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#24158) qpakcovboy válasza A Zéé (#24155) üzenetére


qpakcovboy
őstag

Értem. Kinek a pap, kinek a paplan.

Én még egyszer DSLR-t nem vennék. F@szom cipelje :DDD ráadásul drága is. És rövid idő alatt nagyon sokat lehet rajta bukni.

(#24159) A Zéé válasza qpakcovboy (#24158) üzenetére


A Zéé
addikt

Ha ma kellene rendszert vennem, lehet, hogy én is nagyon bizonytalankodnék, vagy ha lenne pénzem lehet, hogy én is eladtam volna már mindent egyszer, annak ellenére, hogy én szeretem a D3100-am, meg minden cuccom hozzá. Hurcolni meg nem nyűg még :) Milceken nagyobbat bukni szerintem, de hát technikai cuccok már csak ilyenek.

(#24157) Byk01
nincs meccsnézés, Celebest kell(ene) nézni... :O

Just a simple Lineman...

(#24160) qpakcovboy válasza A Zéé (#24159) üzenetére


qpakcovboy
őstag

Félre ne érts, nekem nagyon bejött a DSLR, csak töménytelen mennyiségű pénzt és időt tud felemészteni. Ennyit nem áldozok a hobbi fényképezésre, ezért is váltottam MILC-re.
Mellette még akvarisztikával is foglalkozom, ami szintén egy időrabló és költséges hobbi :)

Viszont a kettőn együtt sem buknék annyit, mint ezzel :)

Ezért meg se veszem ;)

(#24161) Byk01 válasza A Zéé (#24159) üzenetére


Byk01
senior tag

Na igen, kinek mi a nyűg. Én beruháztam egy Nikon 1V1-be, hogy legyen szaladgálós gép is, ge ha konkrétan fotózási céllal indulok neki, akkor nem gond a felszerelés mérete és súlya (pedig van neki)

Mondjuk én nem igazán filóznék azon, milyen rendszerem legyen, ha újra kellene választanom, mert én leginkább telézek, és ahhoz jobbnak tartom az objektívbe épített stabit (leginkább a stabilizált keresőkép miatt), és a MILC-ek között nincs szimpatikus obistabis rendszer.

Vegyél saját tévét, amin nézhetsz meccset :)

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#24162) Lassú Víz válasza qpakcovboy (#24160) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Hát ez nem volt jó érv. Nézd meg a rendszerben elérhető fixek meg 2.8-as zoom-ok árát, és rögtön rájössz, hogy nem attól költesz kevesebbet, hogy MILC-et vettél, hanem attól, hogy önmérsékletet tanusítasz. A kisebb méret és súly (főleg rendszerszinten) már valódi különbség.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#24163) schawo válasza Lassú Víz (#24162) üzenetére


schawo
titán

Megnézi a rendszerben elérhető fixek meg 2.8-as zoom-ok árát, és nagyon könnyű lesz önmérsékletet tanúsítania, tehát mégiscsak működik, amit mond. :DDD

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#24164) qpakcovboy válasza Lassú Víz (#24162) üzenetére


qpakcovboy
őstag

Valóban így van. :R

Sok pénz = éles kép

(#24165) k!nG válasza Lassú Víz (#24162) üzenetére


k!nG
aktív tag

Nem is az, hogy nem jo az erv, hanem ez rohadtul szubjektiv. Van aki nem melyul bele a fotozasba es vesz egy kitobit, max. egy telet es azzal bosegesen elvan, meg van az aki fejleszti az objektivparkot es vesz csomo uj cuccot.

Mellesleg a DSLR hasznalt piaca, foleg obik teren sokkal nagyobb, mint a Milceke. Arrol meg nem is beszelve, hogy ha megunod a Milcet, foleg a belepok baromira nem ertekalloak, szoval sokkal kevesebbert tudod elpasszolni. (bar sajnos ez viszonyitas kerdese, a fotoban semmi sem ertekallo)

Azt meg, hogy melyik a praktikusabb, meg konnyebb... Mostmar a DSLR-eknel is bejott a vazaknak a sulycsokkentese a belepok egyre kisebb meretuek lesznek stb.
En mar igy is ha markolat nelkul fogom kezbe a 3100-et a 7100 utan nem is erzem, hogy masszivan fognek egy gepet.

qpakcovboy: Ja, csak pl. ha a Panabol indulok ki a 14-40-es kitobi ami 70 rugo, abbol mar veszek egy 18-105-ot ujonnan Nikonra, vagy ket olcsobb 50 vagy 35 mm-es fixet. Kepminosegben az sem marad le.

[ Szerkesztve ]

https://www.behance.net/vargadom

(#24166) schawo válasza k!nG (#24165) üzenetére


schawo
titán

Nem hiszem, hogy bárki is vett volna 70-ért 14-42 kitobit Panára, valaha. El tudom képzelni, hogy árlistában annyiért szerepel, de mint ahogy dslr-nél, úgy milc-eknél is a kitobit kitben vásárolják az emberek. Használtpiacon mondjuk az első generációs Olympus 14-42 (nem kívánom senkinek) 10 körül/alatt megy.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#24167) Tin_Shield válasza k!nG (#24165) üzenetére


Tin_Shield
őstag

A jó objektívek a műszaki cikkekhez képest elég értékállók. És drágák. Minden rendszeren. A belépő vázak meg sehol sem azok. A MILC-ek a rövid termékciklus miatt főleg nem. Ilyenből mindig az éppen kifutóban lévőt érdemes megvenni.

Cseszheted a kicsi vázat, ha az objektívek ugyanolyan méretűek és súlyúak maradnak. Akkor van értelme a méret- és súlycsökkentésnek ha az rendszerszinten valósul meg.
Egy kisméretű könnyű MILC-et nem úgy kell marokra fogni - nem is lehet - mint egy DSLR-t, hanem mint egy régi filmes SLR-t vagy egy távmérős gépet.

A kitobjektívnek az a lényege hogy a gépvázzal együtt veszed meg és nem külön, ebben az esetben nulla és húsz-harmincezer között van az ára.

(#24168) Lassú Víz válasza Tin_Shield (#24167) üzenetére


Lassú Víz
őstag

A DSLR vázak méretcsökkentése viszont rossz irány. Tapogattam boltban ilyen kiteket, de számomra rosszabb volt a fogása mint az Olympus E-PL1-es igen kis MILC-emé. Itt abba is hagyom, mert semmi értelme sokadjára megnyitni a DSLR - MILC vitát. Elég nagy a választék ahhoz, hogy mindenki megtalálja ami számára a legmegfelelőbb, csak pénz legyen hozzá.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#24169) xXxian válasza qpakcovboy (#24160) üzenetére


xXxian
senior tag

MILC kevesebb idő és pénz? Ez hogy jött ki?

Amennyire tudom egy azonos tudású rendszer ára közel azonos, vagy MILC a drágább.

Idő hogy függ attól, hogy milyen géped van?

Méret / tömeg, az ok.

[ Szerkesztve ]

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#24170) szecska24


szecska24
tag

Új firmware-el tesztfotók a Samsung NX1-el: IR
Úgy tűnik, hogy végre magas érzékenységen is simán felveszi a versenyt a konkurenciával (7DMII, D7100)
Más megközelítést válsztottak, mint a 2 nagy. Kicsit zajosabb (de nem színzaj), viszont részletesebb képet ad mint a 2 fent említett gép.
A Samsung felnőtt.

(#24171) Colonel993 válasza szecska24 (#24170) üzenetére


Colonel993
senior tag

"Úgy tűnik, hogy végre magas érzékenységen is simán felveszi a versenyt a konkurenciával (7DMII, D7100)"

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#24172) jjeahh válasza Colonel993 (#24171) üzenetére


jjeahh
nagyúr

:F a 7d-t nem egy nagy feladat elverni szenzorban

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#24173) Colonel993 válasza jjeahh (#24172) üzenetére


Colonel993
senior tag

:((

Szerk.:

Jah és ez meg itt Mark II-t jelöl...
[ISO 12 800-on is kényelmesen használható]

[ Szerkesztve ]

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#24174) Studi válasza szecska24 (#24170) üzenetére


Studi
addikt

Bátor vagy! :R

Nem szabad ilyet mondani, a CaNikon az istencsászárkirály :R, semmi meg sem közelítheti, amin más felirat van! Amúgy nagyon fasza gép már az NX30 is, és kezdenek alakulni az üvegek is a rendszerhez. :)

(#24175) qpakcovboy


qpakcovboy
őstag

Az E-PL5 színe nem túl élénk auto üzemmódban szerintetek?

Eredeti méret

[ Szerkesztve ]

(#24176) szecska24 válasza qpakcovboy (#24175) üzenetére


szecska24
tag

Oly jpeg-jei mindig is szaturáltabbak voltak mint a többi gyártóé. Pont ezt szokták benne szeretni. :)

(#24177) .: JuSzT :. válasza qpakcovboy (#24175) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Auto módban is vannak választható színsémák.

(#24178) jjeahh válasza szecska24 (#24176) üzenetére


jjeahh
nagyúr

pedig nem így van, most váltottam oly-ról panasonicra, az oly színek, bőrtónusok után rossz ránézni a pana képekre, és nem a szaturáció miatt, az oly fotók ff-ben is jobban mutatnak. Szal sztem itt valami más gond van... jpeg beállításokban nincs felhúzva a szaturáció, kontraszt?

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#24179) qpakcovboy


qpakcovboy
őstag

Gyári beállítás autó mod. Ez a kép készült vele először a kibontás után. A többi nem ennyire élénk, de a színek jóval intenzívebbek, mint a D5200 esetében, ahol a vivid szinte mindig be volt kapcsolva.

(#24180) szecska24 válasza Colonel993 (#24171) üzenetére


szecska24
tag

Megnézted a linket és az összehasonlító részt, vagy csak zsigerből nem lehet jobb szerinted?

(#24181) Throme válasza szecska24 (#24170) üzenetére


Throme
veterán

Még szép hogy felveszi, sőt az lenne a ciki ha nem.
Ha jól olvasom kb 1500$ az NX1 (csak váz)... mire ideér lesz 1500€ ez cirka 450k huf.
D7100 kb 340k-val nyitott (csak a váz).

(#24179) qpakcovboy: az 5200 alapbeállításain bizonyos mértékig a vázon belül is (picture control) lehet változtatni.
Szerintem élén színeket ebből a vázból is ki tudsz szedni.

[ Szerkesztve ]

(#24182) szecska24 válasza Throme (#24181) üzenetére


szecska24
tag

Mert hogy az árból egyenesen következik a képminőség? :U
E-M1 felveszi a versenyt a D7100-el?
Az egyik legjobb APS-C szenzor a piacon, képminőségben éppen ezért vele érdemes összehasonlítani.
7DM2 pedig még drágább is.

(#24183) Lassú Víz válasza qpakcovboy (#24179) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Gyári alap esetén a szín Vivid állásban van. Tedd át Natural-ba.

(#24182) szecska24: Nem is kérdés, hogy felveszi. Most is nálam van, és élvezettel használom. A D7100-ról legalább az első feltételt nem tudnám így elmondani. Nem kell, hogy mindenki ugyanígy érezzen, kb. 1 éve agyaltam rajta, hogy E-M1 vagy D7100 és rendszerváltás, az előbbi utat választottam és nem bántam meg.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#24184) Throme válasza szecska24 (#24182) üzenetére


Throme
veterán

Inkább úgy fogalmaznék ennyi pénzért még szép, hogy jobb. Tudod, van olyan hogy ár/érték arány. :U
Akkor lenne ez érdekes "versengés" ha mondjuk 200-250k huf-ból megoldják a d7100 verő gépet.

A 7dmII-t direkt nem említem, mert arra a canonos is azt mondja, hogy túl van árazva és a fent említett arány miatt nem is nagyon veszik, gondolom...

(#24185) schawo válasza Colonel993 (#24173) üzenetére


schawo
titán

Durván nyomod az anyagot, lehet le kéne jönni róla egy időre. :DD

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#24186) gatesz


gatesz
tag

Sziasztok!

Szerintetek ez a Black Friday tartogathat érdekességeket az Edigital-on? Érdemes szerintetek megvárani? Csak azért kérdezem, mert ahogy írtam is Média Marktban 16.-áig akciós a D3200 + 18-105+ táska. 149.999Ft-ért!

Van valakinek tapasztalata a tavalyival kapcsolatban?

Ha valaki pedig nem látta volna:

http://www.edigital.hu/blackfriday

(#24187) jjeahh válasza Colonel993 (#24173) üzenetére


jjeahh
nagyúr

tudom, hogy Mark II-t, arra értettem, hogy nem nehéz lenyomni szenzorban. d7100 viszont valóban szinte verhetetlen...szal ha a samu a kettő között van, akkor már nincs amiért szégyenkeznie :N

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#24188) qpakcovboy válasza Lassú Víz (#24183) üzenetére


qpakcovboy
őstag

Majd ha megtalálom :)

(#24189) qpakcovboy válasza Lassú Víz (#24183) üzenetére


qpakcovboy
őstag

Beállítom az időt és a dátumot, majd kiveszem az aksit tölteni, erre újra be kell állítani.
Ez normális?

(#24190) MrChris válasza qpakcovboy (#24189) üzenetére


MrChris
nagyúr

Nem :(

(#24191) qpakcovboy válasza MrChris (#24190) üzenetére


qpakcovboy
őstag

Ilyet elb@szni....

Remélem azért a képek kárpótolni fognak. Az se érdekelne, ha nem lenne rajta óra és dátum, de minden egyes bekapcsolásnál figyelmeztet... bosszantó!

(#24192) Lassú Víz válasza qpakcovboy (#24191) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Hibás a gép. Napos nagyságrendet kell kibírnia az órának. Ha még időben vagy cseréltesd ki, egyébként garanciában csináltasd meg. Úgy emlékszem újat vettél.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#24193) polcsa válasza qpakcovboy (#24191) üzenetére


polcsa
aktív tag

Még egy ok a csere akksira...

(#24194) schawo


schawo
titán

Csináltam egy direkt összehasonlítást a D7100 és az NX1 között ésszerű magas ISO-n. Csak JPG összehasonlítás az imaging-resource képei alapján. RAW konverziót a LR még nem támogatja, így az kimarad (ha támogatná sem lenne kedvem a melóhoz). A képek nagyok, várd meg míg betölt mindkét 1:1 nagyított, türelem. Fent NX1, lent D7100.

Első körben mindkét gépen kikapcsolt zajszűréssel, legalábbis elméletben:
3200
6400
12800

Mivel nekem úgy tűnik, hogy NX1-en a kikapcsolt zajszűrés esetén is működik a zajszűrés, ezért második körben az NX1-en elméletben kikapcsolt zajszűrés mellett, a D7100-nál pedig bekapcsolt zajszűréssel:
3200
6400
12800

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#24195) qpakcovboy


qpakcovboy
őstag

Igen, új a gép.

Azt megtudjátok mondani hogyan lehet előhozni azt hogy a képernyőn kiválasztva lehessen változtatni a beállításokat? (Iso, záridő, rekesz, stb...). Ezeket csak a tárcsával tudom variálni.

(#24196) qpakcovboy


qpakcovboy
őstag

Pontosabban super controll panel..

(#24197) szecska24 válasza schawo (#24194) üzenetére


szecska24
tag

Hát igen. Erről beszéltem. Jól látható a különbség, ami szerintem nem is kicsi.
Köszi a szemléltetést. :R

(#24198) qpakcovboy


qpakcovboy
őstag

Közben meglett

(#24199) MrChris válasza qpakcovboy (#24191) üzenetére


MrChris
nagyúr

nekem is volt ilyen, rossz a kapacitor, csak szerviz javítja, nem hozzáférhető. Megjavíttatnám, mert magától nem jön rendbe és ha elfogy a gari egy vagyon az átalánydíj. Persze akkor mikor ~2 hétre nincs rá szükséged.

(#24200) polcsa válasza qpakcovboy (#24196) üzenetére


polcsa
aktív tag

Super Control Panel
Hátha más is keresi, jól el van dugva :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.