Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16603) sasa134 válasza tisvol (#16602) üzenetére


sasa134
addikt

Arra jó az 50-200 (ha kezdő dslr-es vagy), hogy a portré/tele tartomány irányába is tudj kísérletezni, és egyáltalán eldöntsd, későbbiekben mennyire fontos számodra ez a gyutáv. Általánosságban egy vállalható zoom, a "negy tesója", az 55-300 sokkal meggyőzőbb de nyilván drágább is. Használtan olyan 20-25e ft körül szoktak megválni az 50-200-tól. Ezt fontos tudni, mert szinte biztos, hogy idővel le fogod cserélni (meg a 18-55-öt is).
Én a helyedben megvizsgálnám , mennyi csak a K-500 váz, pontosabban mennyi a 2 KIT obi felára. Ha ez kiad mondjuk 50 ezer Ft-ot, akkor én a dupla kit helyett egy vázat vennék csak, és felhajtanék egy Tamron 17-50/2.8-at, vagy egy Pentax 16-45/4-et.
Amennyiben ez az első szetted,tanulni jó a dupla KIT, de ha becsülettel gyakorolsz és tudatosan próbálgatod a beállításokat, hamar a KIt obik tudáskorlátjába ütközöl. Ugyanakkor az is igaz, hogy nem a felszerelés a minden, az 50-200-al is készülnek jó kezekben ügyes fotók klikk

Hasonló dilemmával kezdtem én is (meg kb mindenki), és én anno a váz mellé egy Pentax DA 35mm f2.4-et vettem. Nagyon jól döntöttem, mai napig az egyik kedvenc obim - hónapokig csak ez az egy fix obim volt és remekül rákényszerített (jó értelemben) a látásmódom alakítására, a perspektíva megfelelő szerkesztésére, a "láb-zoom"' használatára, nagyon jó tanuló obinak tartom.

[ Szerkesztve ]

Avanti Roma

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.