Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11501) BiriBum válasza A Zéé (#11500) üzenetére


BiriBum
őstag

Ezért a legtökéletesebb a Pentax M42-re.

(#11502) kaligula válasza A Zéé (#11500) üzenetére


kaligula
tag

Köszönöm a linket! Nyilván, ha nem kompatibilis a dolog, akkor marad a drágább Nikkor lencse - nem adom fel.

rovidkv.reblog.hu

(#11503) jaffa 2843


jaffa 2843
Ármester

Úgynézki, hogy megtaláltam a győztest nagynehezen.
Nikon D5100. A kérdés már csak az, hogy ~200k-ig hogy érdemes megvenni?
-Nikon D5100 18-105mm KIT ~200k
-Nikon D5100 váz + 60k-ből valami korrektes zoom obi (nemtudom pl egy ilyen, mennyivel jobb/rosszabb a fent emlytett kit obinál?)

[ Szerkesztve ]

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#11504) Motion_Blur válasza jaffa 2843 (#11496) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Jaja, és már egyre kevesebb helyen van készleten, mire oda jutok hogy meg tudom venni már nem lesz és vehetek 600D-t :W

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#11505) Zozzer888 válasza jaffa 2843 (#11503) üzenetére


Zozzer888
addikt

18-105-el érdemes.A 18-200as Tamit felejtsd el,csak akkor válaszd ha elég a kompaktos minőség :D

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#11506) s7evcsenko válasza jaffa 2843 (#11503) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Nikonnál a vázban van a stabilizátor, vagy az obiban?
A D5100 tesztből számomra nem derül ez ki...
Esetleg itt is a VR a stabi nélküli és az IS a stabis? :U

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#11507) jaffa 2843 válasza Zozzer888 (#11505) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Valahogy éreztem. Túl szép lett volna.
A 18-105 kit-re meg 3 év gari van. Ma elmegyek MM-be tapogatózni, meg haver 5100-át is kipróbálom jól.
Memkártyából ez elég vala néki sebességre? Esetleg valami mást?

(#11506) s7evcsenko

Az obiban van a stabi. VR jelölésűek.

[ Szerkesztve ]

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#11508) csakb válasza s7evcsenko (#11506) üzenetére


csakb
őstag

A Nikonnál nincs vázstabi. A VR jelenti az optikailag stabilizált objektívet. Az IS a Canonnál jelenti ezt.

(#11509) csakb válasza jaffa 2843 (#11507) üzenetére


csakb
őstag

Memkártyából elvileg elég a c6, de ennél olcsóbban veszel Transcend c10-es 16 GB-osat.

(#11510) laca71


laca71
aktív tag

Sziasztok !

Melyiket választanátok:

Panasonic GF2 vagy GF3

Melyik a használhatóbb ?

Laca

(#11511) nesa válasza laca71 (#11510) üzenetére


nesa
veterán

En GF3 at tuti nem vennek meg vakupapucs sincs rajta.

A GF2 jobb valasztas.

(#11512) s7evcsenko


s7evcsenko
addikt

Van valami hasonló, de kicsit megbízhatóbb összehasonlító oldal a snapsort-nál?
Csak mert ebben az összevetésben azt írják, hogy a D5100-nak nem kihajtható a kijelzője, pedig tudtommal az.
Ebben pedig azt írják, hogy a G3 nem érintőkijelzős és nem tud 3D-t fényképezni, pedig mindkettőt tudja...
Vagy én értelmezem félre az összehasonlítást? :U

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#11513) Akos96 válasza s7evcsenko (#11512) üzenetére


Akos96
senior tag

Pont a másik gépet nézted, helyesen írja. :))

"A tévében nézed a szaxofonost, És azt gondolod, hogy de jó neki."

(#11514) nesa válasza s7evcsenko (#11512) üzenetére


nesa
veterán

3D fotohoz 3D objektiv kell, ennyi az egesz.

Hamar m4/3 gyanitom jpg fotozas lesz, inkabb gyurj ra egy olympus OM-D-re most az az 1-2 honap + gyujtogetes nemszamit mar.
A nikon es az olympus JPG-tol is lefosod a bokad csak az egyik olyan szar a masik meg olyan jo.

[ Szerkesztve ]

(#11515) s7evcsenko válasza Akos96 (#11513) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Hm... fent írja egyik vs másik...
Én azt hittem egyik oldalon ez, a másikon meg az van kielemezve... :W

Nesa: ennyi pénzt az életben nem adok fényképezőért... ;]

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#11516) laca71


laca71
aktív tag

Sziasztok !

Folytatom a keresgélést laikusként...
Alap felhasználasra kellene:

http://olympusmintabolt.hu/pl1-dupla-kit-feketefekete-p-621.html

vagy a Panasonic GF 2 ?

Laca

(#11517) Stauffenberg


Stauffenberg
nagyúr

Engem kicsit kétségbe ejtett ez a Canon EOS M.

Erre vártam már 2 hónapja, bejelentik, kapunk egy EOS 650D-t egy kompakt testbe zárva, ez tök király. De olyan alapvető dolgokon hasal el az egész, mint a nem kihajtható LCD. Nincs rendes kereső (EVF vagy átnézeti) és az LCD sem barátom ha nem pont fejmagasságból fotóznék.

Pedig a 22mm F2 STM objektív igen jól hangzik hozzá (nekem nem is kéne más rá, csak az).

Most várjak az EOS M II-re vagy mi a tosz? Idegesítő.

(#11518) csakb válasza Stauffenberg (#11517) üzenetére


csakb
őstag

Ha nem akarsz fényképezni, akkor várj.

A felsorolt igényeid mind teljesítené egy Pana GH2, olcsóbban, és már a héten fotózhatnál vele.

[ Szerkesztve ]

(#11519) Stauffenberg válasza csakb (#11518) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Nekem DSLR mellé kellene másod (avagy street fotós) gépnek, szóval a GH2 nem jó. Annak eléggé DSLR-szerű a formája, nem sokkal kompaktabb. Nekem egy tényleg igazán kompakt vas kéne.

Otthon van DSLR, melóban van DSLR. A kettő közé kellene egy jó gép ami annyira kompakt, hogy mindig a táskámban lehet, elmehetek vele bringázni meg ilyenek. Alapvetően APS-C szenzorméret felé kacsintgatok. A Sony NEX-7 eddig nálam az etalon, de az nagyon drága.

(#11520) csakb válasza Stauffenberg (#11519) üzenetére


csakb
őstag

Aha. Hát igen, engem sem bűvöl el ez az új váz, és ha canonos lennék, sem kerülne fel a kívánságlistámra.

A NEX-7 hazai, eszeveszett árát nem értem. Osztrákiában május vége óta 800 EUR az 1.8/24-es obival. A NEX-5-tel mi a baj? Az már itthon is közel elviselhető árú.

(#11521) schawo válasza Stauffenberg (#11519) üzenetére


schawo
titán

G3?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#11522) cukormeister


cukormeister
csendes tag

Sziasztok!
Kaptam kipróbálásra egy Olympus E 420 -as gépet./ tükörreflexes /
Elég komoly szerintem egy magamfajta kezdőnek.
Mi róla a véleményetek?
Megválna tőle a gazdája 4 db 10 ezresért. 4 éves a gép,de patent.
Szerintetek megéri ilyennel foglalkoznom,vagy vegyek egy kompakt gépet 40 körül 2 év garival?

Még ezt néztem ki: FujiFinepix S4200. Melyiket érdemesebb megvenni?
Köszi előre is;)

Ha kéne választani a barátnőd és a lottó- főnyeremény között, Te milyen autót vennél belőle?

(#11523) schawo válasza cukormeister (#11522) üzenetére


schawo
titán

40-ért objektívvel elég jó vétel.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#11524) Stauffenberg válasza schawo (#11521) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Azzal megint ott vagyok, mint a GH2-vel. Oké, hogy kompaktabb egy DSLR-nél, de nekem egy valóban kompakt méretű kütyü kell. DSLR-em van, nem is tervezem a megválást tőle (sőt, ősszel lépek fel Full Frame szintre). Szóval nem kell mellé egy ekkora gép, hanem egy sokkal kisebb.

A Sony NEX széria tetszik, de hazánkban kicsit túl van árazva (szerintem a NEX 5 is), viszont amennyire én tudom csak abban van focus peaking. Őszintén szólva a Canon EOS M az ami nagyon tetszik (főleg ha nem csak szenzorával, hanem képminőségével is egy 650D képességeit hozza magával). De ott meg a kihajtható LCD hiánya zavar. Bizonyára a következő EOS M már orvosolja ezt, de arra meg nem kívánok várni.

[ Szerkesztve ]

(#11525) madgie válasza Stauffenberg (#11524) üzenetére


madgie
titán

Sokkal kisebb és kompaktabb a G3, mint a GH2. Képeken nézve nem látszik, nekem mindkettő volt, Össz-vissz ennyi a G3, kis híján elfér tenyérben.

(#11526) TayRol válasza madgie (#11525) üzenetére


TayRol
veterán

és ezen jól is néz ki a 45-ös, nem úgy mint a GH2-mön.:)

(#11527) madgie válasza TayRol (#11526) üzenetére


madgie
titán

:K

(#11528) zool1 válasza TayRol (#11526) üzenetére


zool1
őstag

Csak megvetted?! Milyen egy dlsr után, fogásra, képminőségre, stb?! :F

[ Szerkesztve ]

(#11529) Stauffenberg válasza madgie (#11525) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Oszt' övtáskában elfér-e? :D

Hát nemtom'. Nem tetszik a nagy bumszli a tetején. Én egy ennél kompaktabb gépet keresek ami szó szerint gépvázát tekintve akkora, mint egy "igazi kompakt". De hát fene tudja, kézbe kéne vennem a G3-at, hátha mégis szerethető. Bár ettől az ázsiai álkrómozott dizájntól hülyét kapok.

Szerk: Na meg szeretem az APS-C-t. Lehet rá mondani, hogy nagyobb objektívek kellenek rá, de egy palacsintával és egy EOS M vagy Sony NEX méretével szerintem így is annyira apró, mint egy bármilyen m4/3 gép.

[ Szerkesztve ]

(#11530) madgie válasza Stauffenberg (#11529) üzenetére


madgie
titán

Hja, a púpja miatt kérdéses, de a 14/2.5-ös palacsintával olyan apró, hogy ihajj. Amúgy nem rossz az az "álkróm" az elején, a 45/1,8 azért néz ki jól rajta. Egyébként építési minőségre eléggé odab*szós, full fém a kicsike, nyoma sincs a GH szériánál "megszokott" belépő műanyag használatnak.

Én G3-ról váltottam GH2-re, de eladtam az utóbbit és megint arra várok, hogy lejjebb menjen a G3 ára (120-ért vettem pár hónapja).

(#11531) BiriBum válasza madgie (#11530) üzenetére


BiriBum
őstag

Én G3-ról váltottam GH2-re, de eladtam az utóbbit és megint arra várok, hogy lejjebb menjen a G3 ára :Y Azt a nepper mindenit! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#11532) madgie válasza BiriBum (#11531) üzenetére


madgie
titán

:DDD

A lényeg az, hogy nem fogok G3-at annyiért venni, amennyiért eladtam a GH2-t. Azért szubjektív vélemény ide, vagy oda, elvileg nem egy kategória a két gép.

(#11533) Stauffenberg válasza madgie (#11532) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Miért vársz? Nem mindegy, hogy most veszel 180k-ért vagy fél év múlva 150k-ért? Ülsz a pénzeden és inflálódik annyit, hogy összességében ugyan ott fogsz tartani! :DDD

(#11534) madgie válasza Stauffenberg (#11533) üzenetére


madgie
titán

Mondom, pár hónapja 121 ezret fizettem érte (angol amazon). Nem fogom most 190-ért megvenni (mínusz 20k, ha eladom a kitobit). Kijött a G5, hátha picit megzuhan az ára (vagy nem) :D

(#11535) TayRol válasza zool1 (#11528) üzenetére


TayRol
veterán

képminőségről sokat nem tudok még mondani de a 45-ös fix az szuper.:D

fogásra a D90 után: kisebb természetesen de a milc-ek közül szvsz az egyik legjobb, az anyaghasználata hagy némi kívánnivalót maga után (nem full fém sajna), de a méret és a súly mindenért kárpótol.:)

ha kitapasztaltam megpróbálok írni majd róla egy hosszabb szösszenetet.

Stauffenberg: esetleg Oly PEN-ből valamelyik? vagy Sony NEX-ek (...).

[ Szerkesztve ]

(#11536) zool1 válasza TayRol (#11535) üzenetére


zool1
őstag

Mindenféleképpen kíváncsi lennék rá!!!! :R

(#11537) Stauffenberg válasza TayRol (#11535) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

A Sony NEX-ek jók és hajlok a NEX 5 felé, de a főnököm NEX 7-es vasát kár volt elvinnem pár napra kipróbálni, mert azóta ahhoz mérek mindent... :D Tele van tárcsákkal és egyszerűen álom használni. Egy régi manuális Nikkor objektív volt rajta, full fém és tömör üveg, nehéz egy dög, de egy kézzel is kényelmesen megfogtam annyira királyul megoldották a markolatot.

Aztán ki tudja, lehet elég lenne egy NEX 5 is. Még mérlegelek. Nem akarom sokáig húzni a dolgot, mert ősszel jönnek új Full Frame DSLR vázak a Canikon párostól és akkor meg arra kell spórolni. :)

Aztán még el kell döntenem, hogy eladjam-e egyáltalán a Pentax K200D-met és a kisebb fajta fegyverarzenált amit köré halmoztam. Szeretem a kis dögöt, de lehet el sem menne annyiért amennyire azt mondom, hogy elengedem a kezeim közül. Jól lehet vele vihar fotózni az időjárás álló váz miatt.

(#11538) madgie válasza Stauffenberg (#11537) üzenetére


madgie
titán

Sima NEX 5-öt ne vegyél, csak 5N-t. Más kategória, érzékelőügyileg is, meg videóban is.

(#11539) TayRol válasza Stauffenberg (#11537) üzenetére


TayRol
veterán

Most van valami új NEX F3. Esetleg egy pillantást vess rá - hátha.

(#11540) Stauffenberg válasza TayRol (#11539) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Az a bajom ezekkel a NEX vasakkal, hogy ISO 200-ról indulnak. Persze kinek mi a preferenciája, sokaknak talán nem zavaró. Másik meg, hogy néztem a NEX F3 tesztfotóit (már ahol van) és szerintem a high ISO tartományokban nem túl erős. Jobban mondva túl béna a feldolgozó motor. Azt nem tudom, hogy ez annak tudható be, hogy a Jpeg motor ennyire fos vagy RAW-ból is hasonló eredményeket lehet elérni... de azért kicsit aggasztó. Nekem semmi bajom a zajjal, sőt szeretem ha magas ISO tartomány "analógosan szemcsés". Nem akarom, hogy amiatt mert belépő szintű ezért az automatizmus megegye az én szép és hangulatos szemcséimet. :)

Egyre inkább oda lyukadok ki, hogy az összes hasonló árú MILC-ben van valami kifogásom amire fintorgok... :DDD Fujifilm X-Pro 1-et kell venni és le van a gond (esetleg Leicát). De arra meg a gatyám is rámenne, ennyit maximum csak rendes Full Frame DSLR-re vagyok hajlandó költeni.

(#11541) madgie válasza Stauffenberg (#11540) üzenetére


madgie
titán

A NEX-5N-ben az a Sony szenzor van, ami a D5100-ban, tehát konkrétan bucira veri a DSLR kínálat 80%-át jel/zaj arányban :)

Más kérdés, hogy NEX-re egyszerűen nincs objektív kínálat :(

(#11542) TayRol válasza madgie (#11541) üzenetére


TayRol
veterán

és ez a legfőbb baj. bezzeg ha az olypana duo mellé érkezett volna...

bár ha valakit ez a kellemetlenség nem érdekel, szerintem jó áron megkaphatja. nemrég nyomogattam, az lcd-je azért a toppon van.

[ Szerkesztve ]

(#11543) Stauffenberg válasza madgie (#11541) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Pont a focus peaking miatt nem nagy baj az objektív kínálat nem létezése. A NEX 7-et, mint mondtam egy százezer éves őskövület full manuális Nikkor 50mm f/1.2-vel próbáltam ki és egyszerűen gyerekjáték pillanatok alatt élesre állítani vele. A keresőképbe sem kell belenagyítani hozzá.

A NEX-5N tesztfotóira még ránézek. Az előbbit a NEX F3-ra értettem (de ott gondolom eleve Jpeg fotókról volt szó, Dpreview amúgy). Most még a melóban vagyok, szóval mindenre csak felületesen tudtam ránézni.

(#11544) madgie válasza Stauffenberg (#11543) üzenetére


madgie
titán

Nekem volt NEX-3-am, nem voltam annyira oda a peaking-ért... nappal csodás, viszont ha beltérben low-ra állítod, akkor a kevés kontraszt miatt a témánál is alig jelez, ha high-ra, akkor meg sok másnál is mutatja... többek között a sötét, zajos képrészletekbe is belerakja a színes zsizsikesedést (baromi zavaró).
Igazából a Pana Micro 4/3-os gépek (keresőben való) leméretezési algoritmusa szvsz bravúrosan jó, ahol éles a téma, akkor moiré-szerű finom cikk-cakk-okkal operál, tehát színes vackok nélkül is látod, mi az éles (nappal EVF-ben persze). Sajnos az Olympus-é nem ilyen, a Panákhoz szokott szememet nagyon bántotta az E-PL2-nél, hogy nem láttam normálisan komponáláskor, mi éles.

Persze a NEX-nél is volt, ami tetszett: elsősorban a váz vékonysága, az akku százalékos kiírása, a 4/3-os szenzorokhoz mérten sokkal jobb hosszúexpó-kezelése és nem utolsósorban a Handheld Twilight Mode. Ez ugyan csak jpg only, de meglepően jól dolgozik szinte nulla fényes témáknál.

(#11545) schawo válasza Stauffenberg (#11524) üzenetére


schawo
titán

Akkor E-PL2/3

Múltkor egyik nadrágzsebben volt a váz meg rá felcsavarva egy obi, a másikban még két obi, és így mentem sétálni :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#11546) Stauffenberg válasza madgie (#11544) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Milyen MILC-ed nem volt eddig? :D

Nekem ilyen low light peaking gondom nem akadt a NEX 7 esetében, igaz alapvetően fényerő gondom sem volt egy f/1.2 objektívvel. :) Illetve gond csak akkor keletkezett amikor nagy volt a mélységélesség, ekkor elég sok tárgyról gondolta, hogy éles.

schawo: Nézegettem őket is. De nem APS-C... :D Tudom, nehéz eset vagyok. Az agyam nem akarja megérteni, hogy miért vennék aprócska szenzorral gépet ha vehetek használhatóbb szenzor mérettel is.

[ Szerkesztve ]

(#11547) madgie válasza Stauffenberg (#11546) üzenetére


madgie
titán

Samsungot még csak a MM-ban próbáltam eddig :D

(#11548) neevous válasza Stauffenberg (#11517) üzenetére


neevous
tag

Halkan kérdezem, de ha nem raknál más rá, miért nem nézel meg egy X100-as Fujit?

https://www.flickr.com/photos/david_papp/

(#11549) Stauffenberg válasza neevous (#11548) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Nagyon tetszik és ha csak a fotó érdekelne akkor nem lenne kérdés, mert a bejelentése óta plátói szerelmet táplálok iránta. Viszont kell nekem videó is, ebben pedig nem túl acélos a kis X100-as. Na meg sosem tudhatom, hogy akarok-e majd később új objektívet rátekerni. Az tuti, hogy az esetek többségében egy viszonylag nagyobb látószögű fix elég lenne.

Ha vastagon ki lennék tömve akkor viszont nem kérdés, hogy a Fujifilm X-Pro 1-et vinném. Vagy onnan már csak egy lépés egy Leica. Persze Leica fanatikusként gáz ezt mondanom, de az X-Pro 1 jobb egy picit... :B

[ Szerkesztve ]

(#11550) schawo válasza Stauffenberg (#11546) üzenetére


schawo
titán

miért vennék aprócska szenzorral gépet ha vehetek használhatóbb szenzor mérettel is

Vehetsz? Várjál, melyiket is? ;]

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.