Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11551) Stauffenberg válasza schawo (#11550) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Na ez az basszus. :D Francért nem tudott a Canon valami értelmessel előállni...

Vagyis jobban mondva látom az irányt amit felvesz, tetszik is, csak az első gépvázukból úgy hiányzik egy tucat alapvető dolog, mintha muszáj lenne minden első generációs terméket gyermetegre készíteni.

(#11552) TayRol válasza Stauffenberg (#11549) üzenetére


TayRol
veterán

számomra designból az x pro 1 az ultimate. nagyon must have az a gép, sokkal jobban mint az omd.:)

(#11553) neevous válasza Stauffenberg (#11549) üzenetére


neevous
tag

Mondjuk szerintem a videója is abszolút vállalható:

[link]

https://www.flickr.com/photos/david_papp/

(#11554) Stauffenberg válasza TayRol (#11552) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Szerintem nem csak designban ver oda. Mondhatni nekem az nem mond semmit. Unalmas formavilágú DSLR igáslovakhoz vagyok szokva. Nekem a képalkotási képességek sokkal fontosabbak. De ebben is veri az X-Pro 1 az OM-D-t.

Az már csak egy hatalmas piros pont, hogy emellett gyönyörű. Persze egy Leicát sosem lehet eleganciában utolérni! :P

neevous: Én az X100 videós képességeit inkább csak aranyosnak hívnám. Egy beépített fix gyutávú objektívvel nem létezik komoly videózás. Mi készítünk rövidfilmeket is ahol különféle rigek, válltámaszok, steadycamek a játékszereink. Persze egy kis MILC-et eszem ágában sem lenne ilyesmihez fő kamerának használni, de persze a filmes életben jól érvényesül a "több szem többet lát" elve, szóval biztosan csatasorba állna.

[ Szerkesztve ]

(#11555) TayRol válasza Stauffenberg (#11554) üzenetére


TayRol
veterán

Leicat? Árban sem...:)

(#11556) Stauffenberg válasza TayRol (#11555) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Azt csak attól függ. Felmehetünk a középformátumú vasak szintjére? ;]

[ Szerkesztve ]

(#11557) _adaml21_


_adaml21_
őstag

Komolyabb fotózással még csak ismerkedő egyénnek, aki leginkább családi eseményeket, nyaralásokat, és tájakat örökítene meg, milyen fényképezőt ajánlanátok, milyen kiegészítőkkel?
Nikon D3100, D3200, D5100, D90, vagy Canon 1100D, 550D, egyebek? Objektívek? Táska, pótakku, memóriakártya?
Árkategória 200-ig.

(#11558) _adaml21_ válasza _adaml21_ (#11557) üzenetére


_adaml21_
őstag

Sajnos a szerkesztési idő lejárt, de elfelejtettem megkérdezni, hogy esetleg egy könyvet, vagy weboldalt, vagy ebookot tudnátok-e ajánlani, ahol mélyebben utána tudna olvasni a fényképezés művészetének.

(#11559) Zozzer888 válasza _adaml21_ (#11558) üzenetére


Zozzer888
addikt

Scott Kelby könyveit nyálazd át, nagyon jók :K

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#11560) Mikisys válasza Stauffenberg (#11537) üzenetére


Mikisys
őstag

Ha majd eladnád a K200D gépedet, írjál nekem is E-mailt.
Nekem van egy és meg vagyok elégedve a tudásával, - nem is értem éppen ezért, hogy miért foglalkozol NEX, vagy akármilyen kompakt géppel?!

Üdv!

(#11561) Stauffenberg válasza Mikisys (#11560) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

A MILC nem DSLR helyett, hanem mellé kell. Szeretek az utcákat járva fotózni és erre sokkal jobb, mint egy DSLR. Meg legalább mindig nálam lehetne, nem úgy, mint a DSLR-em.

A tükrös vonalból meg kivárom az őszt, jönnek új Full Frame vasak és arra neveznék be.

Szerk: Oké majd írok! :) De ha ajánlatot tennél akkor PM-ben most is megteheted. Az adatlapomon ott van, hogy mivel rendelkezem Pentax vonalon.

Szerk2: Bocs, elfelejtettem, hogy nem írtam ki minden objektívet meg a rendszervakut sem. De PM ha kérdésed van.

[ Szerkesztve ]

(#11562) csakb válasza Stauffenberg (#11561) üzenetére


csakb
őstag

Lehet, jobban kijönnél, ha vennél egy 21 mm-es Limitedet a K200D-re, és azzal mennél utcára. :)

(#11563) Stauffenberg válasza csakb (#11562) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Nem az objektív a szűk keresztmetszet, hanem a méret és a súly. Kell egy gép amit mindig magamnál tarthatok. A K200D pedig nem egy pehelykönnyű műanyag DSLR, hanem van benne anyag rendesen, ráadásul minimum fotós táska kell hozzá, nem nagyon tudom eltenni egy hétköznapi oldaltáskába (vagy akár övtáskába).

Nem tudnám mindig (!) magamnál tartani. Ez a legfontosabb nekem.

(#11564) BiriBum válasza _adaml21_ (#11557) üzenetére


BiriBum
őstag

A Pentax K-30 meggondolandó - most jött ki.

(#11565) F.B.I.


F.B.I.
veterán

Vidéki játékosként segítséget szeretnék kérni: Budapesten hol tudnék venni olcsón nyakpántot (Olympus ha lehet) esetleg kitől ha ismertek valakit a fórumon? :F
Pesten dolgozok 4 naponta metróvonal és környékén tudok közlekedni.

Józsiváros piac? :DDD

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#11566) zolka78 válasza F.B.I. (#11565) üzenetére


zolka78
senior tag

Minden jobb fotós boltnak van tisztességes honlapja, nézd meg ott, vagy hívd fel őket. Mivel Olympus, így javaslom az Olympus mintaboltot. Viszont ha olcsó is kell, hogy legyen, akkor egyértelműen ebay. Mindenféleképpen ez utóbbi a legjobb megoldás.

Meg ne idd a vizet! Az egy nagyon erős ital, fenn tartja azokat a nagy nehéz hajókat!

(#11567) F.B.I. válasza zolka78 (#11566) üzenetére


F.B.I.
veterán

Utóbbi majd keresek valakit nekem esélyem sincs online fizetésre. Kösz.

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#11568) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Sziasztok!

Maximum 55 ezer a keret fényképezőre. Eddig kompaktokat néztem, körbe is érdeklődtem már a kompaktos topikban, mert fontos volt a HD videó. A kérdésem az lenne, hogyha esetleg lemondok a videózásról azonos árkategóriában egy DSLR sokkal jobb képet csinálna mint egy kompakt? DSLR-ben persze használtan gondolkodok csak. :R

(#11569) nesa válasza HollyBoni (#11568) üzenetére


nesa
veterán

Nemlehet egynapon emliteni a kompaktot a DSLR-el.

Picivel tobb penzer vannak jo MILCek lehet jobb jarnal vele.

(#11570) HollyBoni válasza nesa (#11569) üzenetére


HollyBoni
veterán

Régebben javasolták, pl E-PL1-et de sajnos 55 a határ.

(#11571) nesa válasza HollyBoni (#11570) üzenetére


nesa
veterán

inkabb varj meg 1-2 honapot es vegyel e-pl1 kitet, 65-70 korul siman van garis peldany is..

(#11572) HollyBoni válasza nesa (#11571) üzenetére


HollyBoni
veterán

Ha maradok az 55 ezres határnál és DSLR-t vennék, akkor egy Olympus E-420/E410 megérné? Teszteket nézve elég szép képeket csinál, lehet inkább ezt választom kompakt helyett.

[ Szerkesztve ]

(#11573) schawo válasza HollyBoni (#11572) üzenetére


schawo
titán

Vehető, de arra számíts, hogy nem lesz stabid.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#11574) HollyBoni válasza schawo (#11573) üzenetére


HollyBoni
veterán

Ebben az árkategóriában használtan van még valami?

(#11575) Zozzer888 válasza HollyBoni (#11574) üzenetére


Zozzer888
addikt

Canon 300D , 350D, mindkettőhöz lehet vadászni stabis obit, de ennyiért csak a mezei 18-55-el fér bele :)

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#11576) nesa válasza HollyBoni (#11572) üzenetére


nesa
veterán

Az rendben van de inkabb 420-450 et nezz, ezekbe jobb a szenzor mint a 410 be, 55k csakis E450 adnek ha makulatlan, 420 nagyon max az 50k de inkabb 40-45.

55K ba viszont mar beleferhet egy E520 kit is, par honapja enis keservessen adtam el 55er az E520 kitet es az igencsak jo cucc.

(#11577) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Köszi. :R A 350D sokkal rosszabb mint egy Olympus E-410/420? 18-55-el van már 350D 48-ért itt hardveraprón, nem rossz ár.

(#11578) nesa válasza HollyBoni (#11577) üzenetére


nesa
veterán

Jo gep a 350D de lassan 8 eve hogy bejelentettek es a 18-55 egy rakat hulladek, es bar canonhoz van legnagyobb hasznaltpiaci obipark ne tevesszen meg a hirdetesre kinalt objektivek 90% ugyenez a hulladek kategoria, 9% ertelmes uveg hasznaltan is durvan tularazva, 1% az amit erdemes lenne megvenni de a jo ar miatt biztossan lemardsz mert 100 ezer ehes canonos szem figyeli az aprot a HIENAKROL nemis beszelve.
L es optikara meg biztossan nemfogsz kolteni ha ilyen sovany a keret.

Tovabbra is aztmondom E-PL1+ 14-42 kesobb meg valami kistele.

Vagy Ugyanez E520+ 14-42 majd valamikor 25k kornyeken egy 40-150 vagy ha inkabb makrozni akarsz ott a fix 35 os hasznaltan kb 35k.

Keress egy E520 kit hirdetest es kinalj erte 55k.

(#11579) HollyBoni válasza nesa (#11578) üzenetére


HollyBoni
veterán

Nekem is az E520 tetszik jobban, csak az a baj még mindig azon vacilálok kell e videó.

(#11580) HollyBoni válasza HollyBoni (#11579) üzenetére


HollyBoni
veterán

Ez nem is rossz, az USB hiba nem zavar, a mostani gépemnél is mindig kártyaolvasót használok.

(#11581) nesa válasza HollyBoni (#11580) üzenetére


nesa
veterán

Tetudod mennyire fontos az USB csati, a 14-45 nem ismerem de tuti nem az E520 kitbe valo inkabb volt ez az E300 hoz persze ettol meg lehet jo objektiv csak nemtudom mennyire gyors.

Probalj meg alkudni belole 10-15k

(#11582) Stauffenberg válasza F.B.I. (#11565) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Ha az eredeti Olympust drágának találod akkor pár száz forintért lehet kapni márkajelzés nélküli darabokat is.

Szerk: A Canon 18-55mm IS II kitobjektív tényleg egy ekkora reteknagy fos? Egy ideje nem volt szerencsém kitobjektívekhez, de most kaptam tesztelésre egy EOS 650D-t a kitobjektívével és komolyan kezdek aggódni, hogy hibás az objektív. Lágy és minden tartományban tonnányi kromatikus aberrációt produkál.

Ehhez képest a G1X beépített objektíve maga az objektív megmunkálás magasfoka.

[ Szerkesztve ]

(#11583) nesa válasza HollyBoni (#11579) üzenetére


nesa
veterán

Csinaltam neked egy kepet D90 vs E-PL1 csakhogy a meretek mind2 a sajat kitobival az olympus kb a D90 markolataig er laza nadragba zsebrevagod a tukrost meg lehet hurcibalni Az E520 se nagyon marad el meretbe bar ott a kitobi nemtul nagy, nemtudom ez mennyire szempont a hordozhatosag :F

Volt par DSLR-em kezdem unni a cipekedest.

(#11584) HollyBoni válasza nesa (#11583) üzenetére


HollyBoni
veterán

Szívesen vennék E-PL1-et, de tényleg nincs rá keret. :N

(#11585) nesa válasza HollyBoni (#11584) üzenetére


nesa
veterán

Akkor viszont pofatlanul alkudj ra valami E520 kitre, amugy mi lenne a felhasznalsi terulet?

(#11586) HollyBoni válasza nesa (#11585) üzenetére


HollyBoni
veterán

Mindent fotóznék igazából, de elég sok sportfotó készülne.

(#11587) nesa válasza HollyBoni (#11586) üzenetére


nesa
veterán

Alap kitobival hirtelen a sakkon kivul nemsok sportag jut eszembe amit fotozni birnal tok mind1 canon, nikon vagy akarmi.., persze nem lehetetlen csak sportfotos felszereles az hasznaltan is lerugva millio korul lenne, de nem lehetetlen olcso cuccal se csak ne legyel csalodott ha 100bol csak 1 kep lesz jo.

(#11588) HollyBoni válasza nesa (#11587) üzenetére


HollyBoni
veterán

Nem nagyok az elvárásaim, főleg ennyi pénzért. Most is elvagyok a 20 ezres kompaktommal. :D

(#11589) HollyBoni válasza nesa (#11587) üzenetére


HollyBoni
veterán

Dupla.

[ Szerkesztve ]

(#11590) Zozzer888 válasza nesa (#11587) üzenetére


Zozzer888
addikt

cáfolnám, nem ilyen vészes a helyzet, bár tény hogy a sima 18-55 nem egy nagy valami...Viszont az IS-es verzája nagyon bitang :K

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#11591) nesa válasza Zozzer888 (#11590) üzenetére


nesa
veterán

Azmar valoban jobb, de kizart hogy azlett volna a 350D kitbe.

(#11592) Zozzer888 válasza nesa (#11591) üzenetére


Zozzer888
addikt

áh, nem, nem azzal volt,de ha eladja, és ráfizet egy ötöst akkor máris megvan:)

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#11593) #24334592


#24334592
törölt tag

a topik kerdesere valaszolva: vizallot, lehetoleg...

hogy ha ilyen tortenik, ne legyen baj :D

(#11594) jeni válasza #24334592 (#11593) üzenetére


jeni
félisten

máris megyek beszerezni vízállós obit,váz az már cseppállós.

(#11595) F.B.I. válasza Stauffenberg (#11582) üzenetére


F.B.I.
veterán

Én nem találom drágának csak az unokahúgom, ez a legolcsóbb amit találtam de nem válaszol az eladó, Pesten lenne ilyen jó.

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#11596) #24334592 válasza jeni (#11594) üzenetére


#24334592
törölt tag

egyébként, ennyi "vízcseppet" nem bír ki egy váz se és obi se?

(#11597) Stauffenberg válasza #24334592 (#11596) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

De igen, ha olyan a kialakítása. Egyébként nem, még fele ennyi vizet sem tolerál.

(#11598) atees válasza F.B.I. (#11595) üzenetére


atees
őstag

Ebayen ugyanez van csak kicsit olcsóbban:
Ez az

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#11599) F.B.I. válasza atees (#11598) üzenetére


F.B.I.
veterán

Köszönöm. :R

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#11600) tothl


tothl
addikt

Egy gyors sztori....
Osztozkodáskor Exemnek jutott az EOS400D az obiparkkal, nekem meg idén nyaraláskor az USA -ban tönkrement a kölcsönkapott kis sony kompakt a kezeim között, és nagyon boldogtalan voltam. Szétnéztem, olvasgattam, majd vettem egy nagy levegőt és vettem egy kis fehér J1 -et. Azóta csak azt bánom, hogy nem vettem meg a kétobis kitet, mert most ha kell akkor drágább lesz.

A negatívumok nekem mint képminőségre valamennyire érzékeny kütyümániás kocafotósnak, kb. annyiban merülnek ki, hogy nincsenek rajta dedikált gombok a manuális, félmanuális módoknak, és nem csillió megapixel, mint a mostani generációk. A DOF -hoz, nem tudok hozzászólni, amire nekem kell, arra OK, külön ez irányú tesztet nem végeztem. A kitobi sokkal jobb minőségű, mint a Canoné.

A pozitívumok : DSLR -szerű kép kicsi vázban, azért is nem vettem DSLR -t, mert ezt könnyű cipelni egész nap. Atom gyors és pontos fókusz, normális fénynél a 400D -hez képest nagyságrendekkel jobb automatikus mód, tényleg meglepően jól eltalálja az Expot.
Ezenkívül a videofelvétel minősége minden reményemet felülmúlóan szép, 1080i -ben csodálatosan folyamatos, gyönyörű színekkel, tényleg, nagyon kellemes meglepetés.

A sony nex5 is jó árban volt, de nem mertem megvenni, lévén minden Sony elhalálozott idáig ami a kezeim között volt, pedig isten bizony mindenem karcmentes, úgy vigyázok rájuk... :)

Remélem nem untattam agyon senkit...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.