Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11151) Stauffenberg válasza schawo (#11150) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Az már kissé túlmegy a kereten. Ráadásul a NEX 7 mellé csomagolt 18-55 mm objektívet sikerült már használnom... egy kalap szart se ér és egy jobb objektívvel már bőven túl vagyok 200 rongyon. Pedig amúgy tetszetős, főleg az APS-C miatt. Sokkal könnyebb hozzá (adapterrel) megfelelő objektívet találni. Sokkal olcsóbban ráadásul, mint M4/3-hoz.

(#11152) Ijk válasza Stauffenberg (#11151) üzenetére


Ijk
nagyúr

Mi a baj a 18-55-el?

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#11153) Stauffenberg válasza Ijk (#11152) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Konkrétan? Gagyi. Az anyagminősége és a rajzolata egyaránt. Ennyi pénzért nem ilyen nyeszlett kitobjektívet várna az ember. Persze a NEX 7-nél még hangsúlyosabb a probléma, ott a 24 megapixelt már végképp nem képes kiszolgálni.

(#11154) vacsigusz válasza Stauffenberg (#11151) üzenetére


vacsigusz
csendes tag

Azért én "kalap szarnak" nem nevezném, azt hozza amit egy kitt obinak hoznia kell. Ha adapterrel használod akkor vegyél csak egy vázat és majd beszerzel hozzá 30-35k-ért egy 16/2.8-at amit már inkább lehetne "kalap szarnak" nevezni, de kattogtatni éppen ezért lehet vele. Rossz az anyagminősége? Lehet akkor mi nem egy objektívről beszélünk. :D

[ Szerkesztve ]

"Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy."

(#11155) A Zéé válasza Stauffenberg (#11148) üzenetére


A Zéé
addikt

Ahoz képest, hogy nem akarsz nagy költségvetést, sikerül rávezetni magad az egyik legdrágább milc-re :)

Ha tudod, hogy Nikon D600 a cél, akkor vegyél valami használt Nikon vázat, amíg nem jön az össze, és kezdj el FX Nikkor obikra gyúrni...

Nex7 váz árából vegyél egy Nikkor 24-70/2.8-at, mögé meg mondjuk egy használt D90-et, aztán egy nagyon jó obid már meg is van a leendő vázadhoz.

Just a simple Lineman...

(#11156) Stauffenberg válasza A Zéé (#11155) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Pont az a bajom, hogy pár napra kaptam a NEX 7-et és annyira megtetszett, hogy akármilyen irányból közelítek oda lyukadok ki, hogy számomra az a legoptimálisabb MILC váz. De eszem ágában sincs ennyi pénzért megvenni.

A Nikon D600 meg teljesen más történet, az független a MILC dologtól. Nekem továbbra is a DSLR a fő eszközöm, de kell egy kompakt, viszont DSLR képminőséget hozó eszköz ami nap közben és utazás közben is nálam lehet. Épp ezért különítettem el egy kis pénzt a MILC-re... a D600 bejelentés amúgy is csak nyár végén várható, megjelenés meg csak ősszel.

Van itthon DSLR-em, van a melóban is egy pár DSLR. De másod gépnek is kell valami amihez nem kell egy külön táskát cipelni. Nem kell, hogy elférjen a zsebemben, de ha egy nagyobb övtáskában vagy az utcai (nem fotós) oldaltáskám egy zsebében kényelmesen elfér akkor mindig nálam lehet.

A NEX 7-ben meg amúgy külön tetszett a focus peaking amivel pofon egyszerű manuális objektívvel az élesre állítás. Szinte versenyezni lehet a kontraszt érzékelős AF-el. Azért a régi manuális, de elsőrangú objektíveket meg lehet szerezni potom pénzekért. Szóval lehet kicsit megerőltetem magam és beruházok a NEX-5re. Legfeljebb kicsit többször eszem zsíros kenyeret hagymával a hónap hátralévő részében... :D

(#11157) ledgeri válasza Stauffenberg (#11156) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Ű.. én erről még nem tudtam, de most tetszk is(gyorsabb), meg el is riaszt( nem szemmel fókuszálni)... :W

Bocs..

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#11158) Stauffenberg válasza ledgeri (#11157) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Mennyire akkurátus egy LCD-n szemre fókuszálni manuális módban? Még a legjobb EVF is túl gagyi hozzá. :) Hidd el, nagyon jó ez a focus peaking. Én használtam már elég sokszor nagy broadcast/mozis kamerát és ott teljesen alapvető funkció, mert ott is csak LCD meg EVF van. Örülök, hogy a NEX kamerákba is beletették. Pont az a gáz, hogy más gyártók még nem alkalmazzák (akár DSLR-ben is liveview módban).

(#11159) neevous válasza Stauffenberg (#11158) üzenetére


neevous
tag

A focus peaking igazából nagykonktrasztú témáknál múködik igazán. A K30-as és a K-01-es Pentaxban is benne van.

https://www.flickr.com/photos/david_papp/

(#11160) Stauffenberg válasza neevous (#11159) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Igen az feltűnt, de azért hozzá kell tenni, hogy ugyan azon az elven működik, mint az AF. Ez is csak kontraszt eltérésen alapul, pont annyira pontos amennyire egy kontraszt AF az tud lenni.

(#11161) neevous válasza Stauffenberg (#11160) üzenetére


neevous
tag

"pont annyira pontos amennyire egy kontraszt AF az tud lenni."

Szóval általánosságban (ha a követő AF-et nem számítjuk) pontosabb, mint a phase detection AF. :)
Elvérezni továbbra is kevés fényben szoktak, kivéve a Panasonic-okat, de elvileg a Sony is sokat javult az utóbbi időben.

https://www.flickr.com/photos/david_papp/

(#11162) Stauffenberg válasza neevous (#11161) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

A focus peaking kijelzése annyira pontos, mint az AF maga. Viszont az emberi tényező miatt (egy kicsit előrébb vagy hátrébb tekered a fókusz gyűrűt) eredendően pontatlanabb az elektronikánál. Viszont még mindig sokkal pontosabb, mint szemre belőni a fókuszt egy 3" méretű LCD kijelzőn és ebben az esetben manuális objektívhez nagyon jól tud jönni.

Most arról nem volt szó, hogy a kontraszt érzékeléses vagy a fáziskülönbségen alapuló AF pontosabb-e.

(#11163) schawo válasza Stauffenberg (#11162) üzenetére


schawo
titán

A többin van nagyítós fókusz. Kicsit lassabb, de pontosabb.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#11164) Stauffenberg válasza schawo (#11163) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Ha a "nagyítós fókusz" alatt a képkivágatot érted akkor az a NEX vázakon is van, kombinálva a focus peaking-el.

(#11165) schawo válasza Stauffenberg (#11164) üzenetére


schawo
titán

Akkor meg hol a gebasz? :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#11166) Stauffenberg válasza schawo (#11165) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Nincs gebasz, pont ellenkezőleg. Arról volt szó, hogy a NEX vázakat igen frankón lehet használni teljesen manuális objektívekkel. :)

(#11167) ledgeri válasza Stauffenberg (#11158) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Ejj.. miket tudok meg!! :R

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#11168) k1csi válasza Stauffenberg (#11166) üzenetére


k1csi
senior tag

Én ezt úgy fogalmaznám meg, hogy a Sony-nak elemi érdeke, hogy jól menjen az MF, tekintettel az elég szűkös és roadmap alapján nem túl sokakat lázba hozó natív obi kinálatra.

http://www.imaging-resource.com/news/2012/02/08/new-lenses-aplenty-on-sony-e-mount-roadmap

Ehhez képest a m4/3 natív obi kinálata maga a kánaán.

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

(#11169) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Sziasztok!

Szeretném megvenni az első komolyabb gépemet. 70 ezret szánnék rá, főleg használt gépek érdekelnének. Kéne hogy legyen rajta videó mód, mondjuk minimum 720p, ennyi elég is. Régebben nézegettem akkor Olympus E-PL1-et ajánlották, de túl drága. :R

[ Szerkesztve ]

(#11170) HollyBoni válasza HollyBoni (#11169) üzenetére


HollyBoni
veterán

Közben én is nézegettem, de nem találtam olyan gépet ami tud videót is felvenni jól ebben az árkategóriában. Ha megválok a videótól mit tudtok ajánlani? Én Canon 350D-t, Nikon D80-at találtam itt aprón. A Canon-t a kompaktos topikban is ajánlották, ti még mit tudtok mondani?

(#11171) kenguru99 válasza HollyBoni (#11169) üzenetére


kenguru99
aktív tag

70 ezer körül simán kapsz újszerű, bőven garanciális e-p1/e-pl1-et kit objektívvel.

(#11172) BiriBum válasza HollyBoni (#11170) üzenetére


BiriBum
őstag

Nézzél inkább egy használt K10D-t vagy K200D-t. A Canon 350D nagyon gyengusz, ócska műanyag zár van benne, a hozzá adott IS nélküli 18-55 kritikán aluli!
Az EPL-1, nagyon rendben van, fogj kézbe egyet.

(#11173) Domxc


Domxc
senior tag

Sziasztok!

Tudom OFF, de topikot nem nagyon találtam erre a kérdésre és az analóg gépekkel foglalkozó eléggé kihalt mostanában.

Szeretnék venni egy analóg gépet a DSLR-es mellé és eddig egy Lomo Diana Mini-t néztem ki.

Esetleg ajánlanátok más, vagy ez egy jó választás. Max. 15k szánnék rá.

Mindenkinek megvan a maga véleménye. Csak épp a te véleményed hülyeség!

(#11174) schawo válasza Domxc (#11173) üzenetére


schawo
titán

Mi a cél? Miért nem használtat? Ez egy játékkamera.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#11175) A Zéé válasza Domxc (#11173) üzenetére


A Zéé
addikt

Irány a Vatera, vagy a Soós fotó, esetleg az Index fórum, vagy az ecseri piac.
Rengeteg szép állapotú, használt tükörreflexes gépet találni ennyiért bármelyik gyártótól.
MIlliószor nagyobb élmény lenne olyanokkal csattogtatni, mint ezzel a műanyag förmedvénnyel.

Én is kacérkodok a gondolattal, hogy venni kéne valami analóg gépet játszani, de én a távmérős gépeket nézegettem inkább :)

Just a simple Lineman...

(#11176) schawo válasza A Zéé (#11175) üzenetére


schawo
titán

Én is távmérőssel kattogtatok, otthoni hívással és házi kamerás szkenneléssel :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#11177) Domxc válasza schawo (#11174) üzenetére


Domxc
senior tag

Igazából ez csak egy másodgép lenne a dsrl-es mellé. Ez a Soós fotó jónak tűnik.

És ő? Vagy ő?

[ Szerkesztve ]

Mindenkinek megvan a maga véleménye. Csak épp a te véleményed hülyeség!

(#11178) schawo válasza Domxc (#11177) üzenetére


schawo
titán

A kettő közül inkább a Prakticát :)

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#11179) A Zéé válasza Domxc (#11177) üzenetére


A Zéé
addikt

Ha pesti vagy érdemes bemenni hozzájuk, VII. ker, Wesselényi utca, általában több mindenjük van, mint ami kikerül a webshopba.

A múltkor volt egy nagyon szép régi Nikon váz 50/1.8 obival, 15k-ért...

Just a simple Lineman...

(#11180) Mikisys válasza Domxc (#11173) üzenetére


Mikisys
őstag

Nem tudom, hogy milyen DSLR-géped van, de ha történetesen Pentax, akkor tudok ajánlani egy eladó Chinon CM4-es K-bajonettes gépet, ami kiválóan működik. Egyetlen szépséghibája a film-visszacsévéló kar vége letört, de vissza lehet tekerni a filmet, csak macerásabb.
Adnék hozzá egy Chinon 1,7/50-es hibátlan alapobjektívet és egy Chinon 35-105mm-es zoomot, aminek a blendegyűrűje nem arretál, egyébként jó.
Mindezt 6.000.-Ft-ért, plusz postaköltség.
Ha ez nem megfelelő, akkor is érdemes valamilyen hasonló, SLR gépben gondolkodni.

Üdv!

(#11181) Domxc válasza schawo (#11178) üzenetére


Domxc
senior tag

Egyébként nekem is a Praktica tetszik. Ezeket néztem még 1, 2, 3.

Mikisys: Köszönöm de, egy Nikon D3100-em van, ahogy alul az aláírásomban is benne van.

A Zéé: Benézek, bár az utóbbi nagylátószögű obis Prakticába, majdhogynem beleszerettem. :B

[ Szerkesztve ]

Mindenkinek megvan a maga véleménye. Csak épp a te véleményed hülyeség!

(#11182) --Disztroj--


--Disztroj--
senior tag

Sziasztok!

Szerintetek főleg videóra melyik gép a jobb, a Canon 600D vagy Panasonic GH2?

Rengeteg videót és tesztet néztem végig de nem jutottam egyről a kettőre a kérdésben, mert a tesztek nagy része (úgy érzem) mind elfogult.
Azért nagyjából kivettem belőlük hogy a GH2 nagyon jól teljesít (60D és még az 5Dhez képest is) mindenhol élesebb képet ad és szebb színeket, de mivel nem olcsó nem tudom hogy megéri e a canonhoz képet a kb 60e felárat. de hogy tisztán lássak, vegyük úgy hogy egy árban vannak, szerintetek melyiket érdemes választani?

A jó bor is megárt, ha sok! Hallgasd meg Sono Matto Bozo

(#11183) madgie válasza --Disztroj-- (#11182) üzenetére


madgie
titán

GH2. Dinamikán kívül az 5Dm2-t is alázza (szvsz), tudok ám használtan, garival egyet (az enyém :D)

(#11184) schawo válasza Domxc (#11181) üzenetére


schawo
titán

Nekem továbbra is a Pentacon 50/1,8 obis Praktica tetszik. Érdemes lenne még megnézned olcsóbb távmérős gépeket is, mint a Kiev, Zorki, http://fenykepezo-kamera.vatera.hu/analog_fenykepezogep/index_c1067.html?q=fed&td=1 vagy a Yashica Electro 35. A távmérős egy másik élmény, mint egy tükrös.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#11185) --Disztroj-- válasza madgie (#11183) üzenetére


--Disztroj--
senior tag

Én is úgy láttam sok helyen. Dinamika mit takar?
Miért akarsz tőle megválni? :)

A jó bor is megárt, ha sok! Hallgasd meg Sono Matto Bozo

(#11186) madgie válasza --Disztroj-- (#11185) üzenetére


madgie
titán

Hamarabb kiégnek a csúcsfény, bebuknak az árnyékok, de ez nem is csoda, jóval nagyobb méretű az 5Dm2 szenzora össz- és pixelméretre is.

Miért adnám el? G3-am volt előtte, meg most GF1, a kisebb gépeket szeretem, amivel észrevétlenebbül lehet fotózni. A GH2 vázméret nekem túl DSLR-szerű.

(#11187) Zozzer888


Zozzer888
addikt

Digitális kamerát manapság már nem is érdemes venni videózásra? Nem trollkodni akarok,csak tényleg érdekes a "történet" hogy fényképezővel kameráznak már mindent...pl a totalcart (ami a TVben megy,rendes TVs adás) egy canon 5D mk3-mal veszik fel...

nincs normális kamera?:O

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#11188) --Disztroj-- válasza madgie (#11186) üzenetére


--Disztroj--
senior tag

fotózáskor ez mennyire necces? (cserébe úgy láttam hogy élesebb a képe bármilyen canon felvételnél, nikonról nem is beszélve...)
ugyan videó most a fő szempont, de fotósként egyelőre dolgozom is és munkához is kéne a gép, tehát műterem meg miegyéb, (nyilván később vidi ugyanígy melóra is lesz) arra is megfelel?
hosszú távra tevezek :)

privátban akár beszélhetünk is a gépedről. dobj egy ajánlatot ;)

[ Szerkesztve ]

A jó bor is megárt, ha sok! Hallgasd meg Sono Matto Bozo

(#11189) madgie válasza --Disztroj-- (#11188) üzenetére


madgie
titán

Fotónál sok tartalék van a rawban :K

Ijk: videóról volt szó, nem másról (és írtam, hogy dinamikában kicsit gyengébb). Ha nekem nem hiszel, nekik talán fogsz

[ Szerkesztve ]

(#11190) Ijk válasza madgie (#11183) üzenetére


Ijk
nagyúr

Nem akarom rombolni a marketinget, de azért erős az hogy az 5dmk2-t alázza. Persze ha a kisebb méretet előnyként kezeljük, akkor mindenképp igaz. :D

Szerk: Ja azt nem láttam, videóra mindenképp GH-2. :)

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#11191) --Disztroj--


--Disztroj--
senior tag

Őrülök hogy végül lett egyetértés, féltem hogy megint meg leszek zavarva :D

a GH2 mellett a Nikon D80tól megválhatok nyugodt szívvel?

A jó bor is megárt, ha sok! Hallgasd meg Sono Matto Bozo

(#11192) Domxc válasza schawo (#11184) üzenetére


Domxc
senior tag

Szerintem maradok a Praktica-nál. Köszi :)

Mindenkinek megvan a maga véleménye. Csak épp a te véleményed hülyeség!

(#11193) BiriBum válasza Domxc (#11177) üzenetére


BiriBum
őstag

És ő?

Ez atom!

(#11194) csakb válasza BiriBum (#11193) üzenetére


csakb
őstag

Pont róla volt szó az eredeti hsz-ben. :)

Egyébként érdemes lehet személyesen is elfáradni a Soósba (már ha Bp. epszilon sugarú környezetében lakik az ember), mert elvileg sokkal több cucc van a boltban, mint amit felraknak netre.

(#11195) BiriBum válasza csakb (#11194) üzenetére


BiriBum
őstag

Teljesen más feeling a filmes gépek bazi nagy keresőjébe nézni, mint akár egy mai DSLR-ébe.

(#11196) alien0903


alien0903
tag

Üdvözlet, tanácsot kérnék az alábbi választás tekintetében:

Canon EOS 1100D digitális fényképezőgép (18-55mm DC + 75-300mm DC objektívvel)

vagy

Nikon D3100 digitális fényképezőgép kit (18-55mm + 55-200mm objektívvel)

Ha lehet kérni röviden a választás, döntés miértje is érdekelne, ki melyiket miért igen vagy nem.

(#11197) A Zéé válasza schawo (#11184) üzenetére


A Zéé
addikt

húúú ezzel fekete a Yashicával nagyon szemezgettem már, csak hát az ára...
Régi Oly távmérősök tetszenek még :)
A FF filmeket meg talán még én is elő tudnám hívni.

Just a simple Lineman...

(#11198) kasee


kasee
aktív tag

Hello!

Melyik MILC-et választanátok, és miért?
Sony nex 5 18-55
Panasonic GF3 14-42

Esetleg 100-120 eFt között mi jöhet még számításba?

kösz

(#11199) Stauffenberg válasza Zozzer888 (#11187) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Hohóó... ha tudnád, hogy még mi mindent vesznek fel videós DSLR-el (Doktor House egyik epizódja, Avangers bizonyos jelenetei, mai videoklipek 70%-át (USA-ban, itthon pedig már bőven a 90%-át) és még sorolhatnám a végtelenségig. Ez nem jelenti, hogy nem érdemes videokamerát venni a gyerekeid levideózására, mert a DSLR videózás nagyon macerás és körülményes egy családi esemény (ballagás, esküvő, stb) felvételéhez képest ahol csak megnyomod a REC gombot a camcordereden.

A videós DSLR vagy újabban a MILC azért népszerű, mert moziszerű látványvilágot kapsz rettentően olcsón (és ezt az olcsóságot a sokszor 10 milliót meghaladó mozis kamerákhoz mérten kell érteni ahol egy 5Dmk3 egy millás ára eltörpül).

Normális kamera pedig van továbbra is. Rendszerint sokkal nagyobb méretben és 5-10x drágábban.

(#11200) k1csi válasza Zozzer888 (#11187) üzenetére


k1csi
senior tag

Jó pénzért minden van, de vsz. az 5Dmk3 még így is olcsóbb akár néhány L-es obival mint egy komolyabb kamera.

Gondolom erre Canonéknál is rájöttek és kicsit leálltak a videó vonal fejlesztéssel.
Persze lett audió monitor kimenet meg egy két SW-es fejlesztés, de semmi igazán komoly.

madgie
Nem igazán láttam a videón, hogy bárki bárkit alázna. Teljesen használható mindkettő.
És, ha megegyezünk abban, hogy a 5D mk3-ban alig fejlesztettek valamit videó/szenzor vonalon (mkII-höz képest) akkor egy kb. 4 éves Canon techológiát hasonlítgatunk...

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.