Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11301) ledgeri válasza Peethy (#11300) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Köszi! (már van annyi felépítés, hogy ezt tisztáznom kellett)

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#11302) Khelben


Khelben
nagyúr

Üdv! Tudna valaki mondani egy jó gépet nekem? :)
A szempontok:
- Olympus 4/3-ról váltanék (E-510), nem akarok visszalépni sem képminőségben, sem szolgáltatásokban (live view, stabilizátor, pormentesítő)
- Keresőként is használható, minden irányba forgatható lcd kellene
- Videofelvétel minősége legalább olyan fontos lenne, mint a képek minősége (Megelégeltem, hogy külön cipelnem kell videokamerát a kirándulásokon. Nem ragaszkodom a fullhd-hoz, de zoom és autofókusz legyen videózás közben is)
- Objektívek, tartozékok elérhető áron (akár használtan is), az Olympushoz nagyon drága és ritka minden.
- Felhasználás: kb. minden, az esküvőtől kezdve a tárgyfotózáson át a családi kirándulásokig.
- Árat nem tudok mondani, mert mostanában nem követem a piacot, az E-510et 250k-ért vettem 2 objektívvel, ilyesmi kategória érdekelne.

Asszem egyelőre ennyi. Ötlet?

(#11303) schawo válasza Khelben (#11302) üzenetére


schawo
titán

Ha stabi a vázban, akkor Olympus micro4/3 vagy Pentax.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#11304) csakb válasza Khelben (#11302) üzenetére


csakb
őstag

Szia!

Az igényeid közül valamit fel kell adnod, mert ennyi mindent semmi sem teljesít egyszerre. Ami legközelebb esik minden kívánalomhoz, az meg nem fog megállni 250 k-nál. :)

A legtöbb közös pont egyébként ironikus módon az Olympus E-M5-tel van (csak váz: 330 kHUF), de annak nem forgatható minden irányba az LCD-je.

(#11305) csakb válasza Khelben (#11302) üzenetére


csakb
őstag

Sony SLT A57? Talán ez áll legközelebb az igényeidhez, és duplakitben kicsivel 250 k felett van.

Nikon D5100: duplakitben 250 k alatt, viszont nem szenzorstabis. A VR-es obik viszont jók.

Canon 600D: l. Nikon (csak nem VR, hanem IS), valamint videómódban a kontraszt-AF nem valami acélos.

Panasonic G3: duplakitben 250 k környékén, videóban is kiváló, nem szenzorstabis, az obiválaszték egyelőre drága.

(#11306) s7evcsenko válasza csakb (#11305) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Szóval ide...

Az létezhet, hogy ebben az összehasonlításban, a Canon EOS 550D (EOS Rebel T2i / EOS Kiss X4) képei kicsit mint ha mindennél jobbak lennének (hasonló árkategóriában)?
Vagy csak én látom jobbnak? :B

csakb: nem a kompaktokhoz...

[ Szerkesztve ]

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#11307) csakb válasza s7evcsenko (#11306) üzenetére


csakb
őstag

Én a DP-s tesztábra-összehasonlításban csak a zajszintet szoktam nézni (de még annak sincs túl sok értelme), mert a végső kép rengeteg dologtól függ, főleg ha RAW-ban fotózol.

Egyébként nekem a Pentax K-r és a Pana G3 tesztképei jobban tetszenek ebben az összehasonlításban. Ízlés kérdése.

[ Szerkesztve ]

(#11308) s7evcsenko válasza csakb (#11307) üzenetére


s7evcsenko
addikt

A K-r tényleg legalább ennyire jó, a színei talán még szebbek is.
A G3 nekem annyira nem tetszik, de jól írtad, ízlések... :B
Csak furcsa volt, mert az 550 nem egy mai darab, mégis elég jól teljesít...

[ Szerkesztve ]

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#11309) csakb válasza s7evcsenko (#11308) üzenetére


csakb
őstag

Hát igen, az elmúlt egy-két évben már nagyon kicsik a különbségek ebből a szempontból. Igazán nagyot mostanában az MFT fejlődött. Nemrég újítottam vázat, és egy kicsit azért meginogtam a Pana G/GH széria felé, de azért még győzött az érzelem. :)

(#11310) rosta11 válasza Khelben (#11302) üzenetére


rosta11
tag

A Sony SLT A57 egy kiváló, mindenes gép.

A fix tükrös gép AUTO ISO értéke 100-3200 között van. Egy fényerős objektívval igazán jól lehet használni. A normál maximális ISO érték 16000. Van egy öt lövéses funkciója is, amelyek összedolgozásával akár 25600 ISO-t is tud JPEG-en.

A fix tükör nem porosodik. Ez különben felnyitható és az érzékelő azért takarítható. De csak ritkán van rá szükség.

A fix tükör miatt másodpercenként 10-12 képet készít attól függően, hogy a kép mérete mekkora. A pufferét megnövelték a korábbi A55-höz képest. Az AF az A55-höz képest még akkor is fogja a sorozatban a tárgyat, ha az ideiglenesen eltűnik egy másik tárgy mögött. A legdrágább sportgépekhez hasonlóan, csak itt nem vergődik a tükör. A kis pénzű sportfotósok, vagy állatfotósok néhány fényerős objektívval jól képesek vele dolgozni.

A videó a legjobb dlsr-ekkel vetélkedik, automata üzemmódban, manuálisban, A, S, P, M-ben is megy. Voltaképpen eleinte ezért az automata videó üzemmód miatt tették be a fix tükröt az SLT-be. Aztán kiderült, hogy ennek számos más előnye is van.

Az LCD minden irányba forgatható, befordítható a gép felé is, ha azt akarod, hogy ne lássák a képedet. Az élőkép magáról az érzékelőről jön.

Az EVF kiváló, bár az A65,A77 OLED keresője hangyányit jobb. Hozzá képest a belépők OVF-jei kis lyukak. Látod, hogy milyen lesz a képed, el sem kell venned a szemedtől a gépet, ha változtatni akarsz valamit a beállításon. A kompaktok EVF keresői nem is hasonlíthatók ehhez.

A szokásos beépített stabilizátor 2,5-4 FÉ-ket tud.

A Sony, mint elektronikai óriás jó néhány trükköt betett a gépbe, dinamika növelés, panoráma kézből vízszintesen, függőlegesen, 3D (már akinek van Sony 3D készüléke), optimális portrékivágás, arcfelismerés (tárolod a család tagjainak az arcát, azok mindig élesek lesznek a képen), portré indítás mosolygásra, extrapolált max. 2x képnagyítás, amely jobb, mint a digi kivágás, de nem olyan jó, mint egy jó dupla gyújtójú objektív, meg még jó pár trükk, amelyek vagy beválnak, vagy nem.

A sony a múlt években elkezdte kihozni az olcsó, de jó optikai minőségű, de műanyag bajonettes objektíveket, no meg a méregdrága, kiváló házú Zeiss-eket, sony G-ket. Mellettük ott vannak a Minoltától örökölt kiváló használt objektívek. Engem a most beharangozott egy sony 18-135 utazó obi érdekel, amelyet a közeljövőben hoznak ki. A minoltának van a 28-135-ös Legend nevezetű objektívja, amely 80-as évekbeli. Ha ennek a minőségét hozza majd ez az új 18-135, akkor az nagy húzás lesz.

Kitobival együtt (viszonylag jó minőségű a kitobik között) 230-ért adják.

A zár az A65-ön 150 000-re garanciális. Lehet, hogy ugyanaz van az A57-ben is.

Hogy rosszat is mondjak az akksi csak 550 képet tud.

(#11311) ledgeri válasza rosta11 (#11310) üzenetére


ledgeri
nagyúr

A videó a legjobb dlsr-ekkel vetélkedik

Mi számít bele a minőségbe? (pl az autófókusszal együtt is csak vetekedik, vagy picit rosszabb általános minőségű, de az autófókusszal kompenzál?) Csak mert az is felkerült a választási listámra... :K

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#11312) rosta11 válasza ledgeri (#11311) üzenetére


rosta11
tag

A gép videó alapparamétereket kikopiztam a sony oldalról, de a gépemen néhány részletben bővebb lehetőségek vannak:

AVCHD 1920 x 1080 (25p, progresszív) 17 Mbps,
AVCHD 1920 x 1080 (25p, progresszív) 24 Mbps,
AVCHD 1920 x 1080 (50i, váltott soros) 24 Mbps,
AVCHD 1920 x 1080 (50p, progresszív) 28 Mbps,
MP4/AVI 1440 x 1080 (25 kép/mp progresszív) 12 Mbps,
MP4/AVI 640 x 480 (25 kép/mp progresszív) 3 Mbps

Próbaként videóztam a géppel, de semmiféle összehasonlítást nem végeztem, teszteket viszont láttam. Tényleg szépen húzza az objektívet, veszi a sztereó hangot. Egyik tárgyról, ha a másikra megyek változik az élesség, szóval, mint amatőrnek tetszik. Ha profi vagy esetleg a teszteket érdemes megnézni.

(#11313) Khelben válasza rosta11 (#11310) üzenetére


Khelben
nagyúr

Köszi a tippet, utánanézek ennek is, eddig a Sony, mint márka nem volt a megcélzottak között.

(#11314) ledgeri válasza rosta11 (#11312) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Húzza az obijektívet?

Tunál küldeni nekem, vagy ide linkelve-valamilyen letöltési lehetőséget nem kell több mint 10-20 másodperces sját videóid vannak?- éjszaka is legyen bene, ha tényleg küldesz!

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#11315) rosta11 válasza ledgeri (#11314) üzenetére


rosta11
tag

Sajnos nem tudok. Mostanában ismerkedem a géppel, ami azt jelenti, hogy 8 gigát most töröltem le videóval együtt.

(#11316) Pharaoh


Pharaoh
aktív tag

Hi!

A Milc gépek és pontosabban a Panasonic GX1 milyen minőségben vesznek fel mozgó képet? Egy videó kamerával összehasonlíthatóak?

(#11317) Jokerx


Jokerx
tag

Sziasztok!

Most keresnék használtan egy gépet. Nikon v. Canon? Elég egy alap gép is.
Tudjon jó sorozatot lőni RAW_ban. Más kritérium nem igazán van. Főleg kutyát fotóznék vele. Milyen gépet ajánlanátok? Használt megfelel.
Egy Nikon D50-et már használtam, az elég jó volt számomra. 18-80-as ás 18-55-ös objektívvel volt. Számomra 80-ra ill. 55-re tekerve készültek jó képek. Nem tudom pontosan miért, nem igazán értek hozzá. Csak hobbiból fotózgattam.

(#11318) Mikisys válasza Jokerx (#11317) üzenetére


Mikisys
őstag

Pentax.
Az Index és más fórumokon is vannak igen jó gépek, baráti áron eladók.

Üdv!

(#11319) BiriBum válasza Jokerx (#11317) üzenetére


BiriBum
őstag

Tudjon jó sorozatot lőni RAW_ban.

Pentax k-x.

[ Szerkesztve ]

(#11320) szarnyalosas


szarnyalosas
tag

Kezdő emberke vagyok, akarok venni egy gepet, eddig a lenteb leirt gepeket neztem ki, esetleg valaki tud ajalani jobbakat adott arkategoriaban ? rdélyben élek, ugy hogy roman oldalak kellenének. obiektivek teren kitbe elég sok változat létezik, ahoz kérek kis segitséget.
Jó lenne ha holnap mar rendelhetnem is.
A gépek:

Canon 550D
Canon 600D
Nikon D5100
Nikon D3100
Nikon D90

(#11321) TayRol válasza szarnyalosas (#11320) üzenetére


TayRol
veterán

Nikonból: ha kell a fullhd videó fícsör akkor D5100, ha nem videóznál vele akkor D90, de a legjobb (nem tudom az árát) az új D3200. 18-105-ös obival.

(#11322) Freddy76 válasza szarnyalosas (#11320) üzenetére


Freddy76
addikt

A Nikon d3100 és a d5100/d90 nem egy árkategória, ha neked mindkettő belefér, akkor mindenképpen a d5100/d90 + 18-105 kitobi.

Pro d5100:
Jobb érzékelő (nem szignifkáns különbség, de magas ISO-n jobb), egyszerűbben kezelhető, kihajtható LCD (nem akkora előny, mint sokan gondolnák, de bizonyos felhasználásnál jó), jobb videó, jobb jpg-k.

Pro d90
Több dedikált gomb, felső státuszkijelző, nagyobb, vagyis ha a manuális beállítások híve vagy, abszolút nyerő. Ez tényleg fényképezőgép, amit tudni kell használni, míg a d5100 egy konzumtársadalomra faragott gép, kompaktos tulajdonságokkal, de dslr képminőséggel, és egy kompaktnál lényegesen több beállítási tulajdonsággal.

Ha nem akarsz megtanulni utómunkázni, és csak jpg-kkel akarsz találkozni, d5100. Ha a kompaktok egyszerűségét (persze azért bonyolultabban, és számos beállítási lehetőséggel) keresed, jobb képminőség mellett, d5100. Ha azért váltanál, mert meg akarsz tanulni fotózni, d90. Ha tudsz raw file-okat kezelni, vagy ezt is meg akarod tanulni, és elmélyednél a fotózásban, d90.

Canonokhoz nem értek, flame-t indítani nem akarok, csak annyit jegyeznék meg, hogy én anno nem véletlenü választottam Nikont.

Nekem amúgy d5100 van és szeretem nagyon, néhány dolgot viszont irigylek a d90-től...

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#11323) s7evcsenko


s7evcsenko
addikt

Miért jó az, hogy egy fényképezőgépnek nagy az érzékenysége?
pl ISO 1xxxx,,,
Elnézve a tesztképeket, azok minél nagyobb érzékenységen készültek, annál elmosódottabbak a képek...
Mégis úgy látom minden gyártó a nagyobb érzékenységre törekszik... :F

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#11324) schawo válasza s7evcsenko (#11323) üzenetére


schawo
titán

Azért mert alacsony fénymennyiség esetén képtelen vagy kis érzékenységen elkészíteni a képet. A magas ISO szükséges rossz.
Az alacsony fénymennyiséget ne szürkületnek képzeld, hanem egy szikrázó napsütéses napon lakáson belül. Szintén kevés a fény egy felhős napon utcán, és olyankor nagyon kevés beltérben. Épp ezért fontos, hogy milyen fényerős egy objektív (az f szám minél kisebb), illetve hogy minél jobb minőségben készítse a magas ISO-s képeket.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#11325) ballington válasza s7evcsenko (#11323) üzenetére


ballington
addikt

A magasabb ISO-val érhető el, hogy kevesebb fény esetén is tudjunk fényképezni.
Ennyi. Ez nem azt jelenti, hogy csak nagy ISO-val tudsz vele fényképezni. Csak akkor kell emelni, ha kevés a fény és nem tudsz elérni megfelelő zársebességet.

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#11326) Stauffenberg válasza s7evcsenko (#11323) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Azért ezzel párhuzamosan fejlődik a szenzorok képzaj tűrése is. Ugyebár a képzajt ilyenkor az növeli erősen, hogy magasabb jelerősítést alkalmazunk, ezzel rontva a jel/zaj arányon. A mai szenzorok azt a szintet hozzák ISO6400 esetén, mint egy 3-4 éves gép ISO800 mellett. Azért ez sem mindegy.

(#11327) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Üdv!

2 évnyi kihagyás után újra szeretnék venni egy belépő szintű DSLR-t.

Korábban egy Canon 450D-t nyúztam több mint két évig és nagyon szerettem, pedig csak a 18-55-ös KIT obival használtam legtöbbször. De jó társ volt :)

Dilemmám tárgya: Canon 550D vagy 600D?

550D + 18-55 IS: ~173K
550D + 18-55 ISII: ~172K
600D + 18-55 ISII: ~187K

Valóban jobb-e a régebbi kit obi? Miért lennék beljebb a 600D-vel? A vezeték nélküli vaku kezelés és a kihajtható LCD engem egyáltalán nem érdekes, sőt utóbbi még hátrány is abból a szempontból hogy nincs rajta szenzor és nem kapcsol ki magától + még egy potenciális hibaforrás.

Fotóstáskám + állványom van, egy 32GB-os CL10-es SD kártyát még veszek hozzá, az a lényeg hogy 200e Ft betakarja.. várom a javaslatokat :R

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#11328) ballington válasza Motion_Blur (#11327) üzenetére


ballington
addikt

Én is nézegetek, főleg 550D-ket.
Szerintem az 550D és 600D között érdemben az LCD megléte a különbség, tehát ha az nem kell, akkor az előbbit válaszd.

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#11329) k1csi válasza Motion_Blur (#11327) üzenetére


k1csi
senior tag

Mi történt a régi 450D-vel? Mert ha még mindig megvan annyi minden másra lehetne a két váz árának a különbözetét felhasználni ami érdemben jobb fotókat eredményezne.

Pl. külső vaku, fényerősebb fix (bár a Canon sajnos nem újította fel a régi fixeket, de pl. 28 1.8, 50 1.4, 85 1.8 még mindig elég jó elérhető árban).

Az IS-es kittobik között marginális, szintetikus tesztekkel biztos kimutatható különbség van.
Elvileg a stabi hatékonysága javult az újabb verziónál.

A 600D-ben meg gyakorlatban a dönthető/elforgatható kijelző volt az előrelépés.
Mivel marad a rém lassú kontraszt AF (az javították a 650D-ben), makró/spéci videó kivételével nem annyira hasznos mint elsőre tűnik.

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

(#11330) Stauffenberg válasza k1csi (#11329) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Szerintem is több értelme lenne a 450D-hez venni jobb objektíveket. Többet érne vele, mint egy új vázzal, amin egy gagyi kitobjektív van (persze tudom, hogy a gagyi eléggé relatív jelző egy kitobjektívre).

(#11331) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Már lassan 2 éve nincs meg a 450D-m :N

Mindenképpen új vázat szeretnék venni.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#11332) Freddy76 válasza Stauffenberg (#11330) üzenetére


Freddy76
addikt

A kolléga hozzászólása alapján nekem eléggé egyértelműnek tűnik, hogy már nincs gépe, csak volt...

Nem nagyon ismerem a Canonokat, de egy haverom ugyanezen a dilemmán rágódott. Majd vett egy 550d-t. Teljesen korrekt masina, nekem a 600d nem tűnt jobbnak (vannak persze újdonságok, de nem eredményezi a képminőség javulását). A hajtogatható kijelző annyira nem nagy cucc, a kereső jobb/kényelmesebb. Ez csak akkor szempont, ha valamilyen speckó felhasználás miatt kell (pl. Sokat fotóról koncerten, rendezvényen a tömeg fölé emelve a gépet). Nekem a kihajtható kijelző a gyerek (10 hónapos) miatt jó néha, így nem veszi észre, hogy fényképezem, és nem akarja mindenáron elvenni a gépet...

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#11333) Dr.Burn


Dr.Burn
őstag

Sziasztok,

Eldontottem hogy szeretnek valami komolyabb gepet venni magamnak.
A kompakt gepek fele nezelodtem (hv100x,hv200x), de sok helyen inkabb a MILC gepeket ajanlottak a cserelheto obi miatt is. A kerdesem az lenne hogy ebben az 500-600$ -os arkategoriaban milyen gepeket erdemes nezegetni? Nekem a a Sony NEX gepei szimpatikusak. Pontosan ezt a tipus neztem ki magamnakt:[link]. Mi a velemenyetek rola? Milyen alternativak johetnenek meg szoba?

Elore is koszonom a valaszokat. :R

"Later Nerd!"

(#11334) schawo válasza Dr.Burn (#11333) üzenetére


schawo
titán

Pana G3 + 14-42

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#11335) s7evcsenko válasza schawo (#11334) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Véleményed szerint melyik jobb?
A G3 vagy a GX1?
És ha tükrös is lehetne, akkor a Canon 550D ezekhez képest hol áll? :U

[ Szerkesztve ]

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#11336) schawo válasza s7evcsenko (#11335) üzenetére


schawo
titán

Az EVF miatt a G3-t vinném.

Az 550-hez meg nehéz hasonlítani, hiszen tök más. Attól függ, mire használja az ember, hogy melyiket fogja jobbnak ítélni.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#11337) sinz


sinz
csendes tag

Sziasztok!
Digitális kamerát szeretnék venni, legföbbképpen videózás céljából!
Idáig jutottam
Lejjebbb nem tudom szűkiteni a kört, remélem ti tudtok segiteni.
Nekem a 650D felé húz a szivem, de lehet csak azért mert eddig csak Canon DSLR kamerák fordultak meg a kezemben és nagyjából tudom, hogy mire számithatok. Viszont a lassú sorozatkép készitése és fullHD-nál a 60fps hiánya miatt mégis vacilálok, bár az az igazság, hogy nem tudom érdemes-e, hiszen most még nincs túl nagy jelentősége hogy 1080p/60fps vagy 720p/60fps egy felvétel. Kérdés hogy ez meddig marad igy. Előre is köszönöm a válaszokat, illetve ha valaki tud mutatni valamilyen más gépet hasonló árban, ami nekem kellene annak is örülnék!

Üdv, Martin

(#11338) schawo válasza sinz (#11337) üzenetére


schawo
titán

Videozás céljából?
Panasonic GH1/2

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#11339) sinz válasza schawo (#11338) üzenetére


sinz
csendes tag

És valamilyen indokot is tudsz mellékelni ha megkérlek? :)

(#11340) schawo válasza sinz (#11339) üzenetére


schawo
titán

[link] [link]

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#11341) sinz válasza schawo (#11340) üzenetére


sinz
csendes tag

köszönöm!

(#11342) s7evcsenko válasza schawo (#11336) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Hh teljesen más?
A pana leállt a tükörreflexes gépek gyártásával, és átállt a milc-re.. ha jól tudom.
Ebből kifolyólag elvileg ugyan arra a célra szánja őket, nem?
Mi az ami teljesen összevethetetlenné teszi őket? :F

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#11343) schawo válasza s7evcsenko (#11342) üzenetére


schawo
titán

Sportfotózáshoz követő AF kell? -> dSLR
Utcára pontos, gyors, statikus AF kell? -> MILC
Szereted a nagy behemótot stabil fogással? -> dSLR
Kis, kompakt méret, könnyű hordozhatósággal? -> MILC
Nagy, feltűnő gépet akarsz, mert úgy komolyabban vesznek (esküvőfotózás)? -> dSLR
Nem zavaró, pici gépet akarsz, mert úgy több képhez jutsz (utcai fotózás) -> MILC

Csak egy rövid szösszenet, ami kiemel néhány fontos különbséget a rendszerrek között. Nyilván van több is, de most nem jut eszembe.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#11344) s7evcsenko válasza schawo (#11343) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Értem.
Engem a külső és a mások megítélése abszolút nem érdekel, viszont az első kettő kitétel igencsak.
Sportfotózást véletlenül sem szeretném megcélozni, így akkor nekem mindenképp a MILC a befutó.
Viszont ha a képminőség közel azonos, és olyan eget-verő különbség csak az AF az 550D és a G3 között akkor valami igen baráti ár esetén az is bevállalható ezek szerint.
Első sorban MILC-et szeretnék, de elég ritkák ezek még a használt-piacon.
Köszönöm szépen. :R

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#11345) BiriBum válasza s7evcsenko (#11344) üzenetére


BiriBum
őstag

Viszont ha a képminőség közel azonos, és olyan eget-verő különbség csak az AF az 550D és a G3 között akkor valami igen baráti ár esetén az is bevállalható ezek szerint.

Az APS-C szenzoros DSLR-ek képminősége azért észrevehetően jobb, különösen a magas ISO tartományban.

(#11346) schawo válasza BiriBum (#11345) üzenetére


schawo
titán

Az 550 és a G3 között kábé fél fé a különbség magas ISO-n, ami messze nem egetverő.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#11347) BiriBum válasza schawo (#11346) üzenetére


BiriBum
őstag

Az eget verőt ő írta az AF-re, én azt írtam, hogy észrevehetően jobb a képminőség.

[ Szerkesztve ]

(#11348) TayRol


TayRol
veterán

Szevasztok!

Úgy döntöttem váltok dslr-ről m4/3-ra.
Kérdés: az OM-D EM-5-ön kívül (ha mindenem elmegy ezt veszem) olcsóbban, 240e környékén mit ajánlanátok? Van Natgeo kártyám.:)

Köszi,
TayRol

(#11349) Freddy76 válasza TayRol (#11348) üzenetére


Freddy76
addikt

Hellohellohello, én voltam az első... Amúgy ahogy körbenéztem, az omd alatt a g3 és az oly p3 van, ami k.rva jó, de az omd az nagyon király...

Én most a pénz ep3 és a pana g3 között ingadozok, de az omd nagyon királynak tűnik...

Off: gondolom, motoron sem mindegy..h.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#11350) #24334592


#24334592
törölt tag

a szokás hatalma:

még csak pár hónapja van meg a K-5, de mikor a minap kezem közé került b.nő kompaktja, reflexből "belenéztem" a keresőbe és meglepődtem, h az lcd-n koppant az orrom :DDD

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.