Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10051) Mercutio_ válasza Mr.Csizmás (#10050) üzenetére


Mercutio_
félisten

14/2.5 csak GF2 és GF3 mellé van, azon meg nincs kukucska :(
A te obijaiddal - főleg a 40-150-nel - Pana vázon pedig az lesz a gond, hogy nem lesz stabi, és nehezebb kitartani, sok (több) lesz a bemozdult kép.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#10052) Mr.Csizmás válasza Mercutio_ (#10051) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

esetleg vesz egy M4/3 oly vázat, és tőlem baráti áron vesz obikat :))

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#10053) randomhaver


randomhaver
csendes tag

Akkor megkérdezem újra: :)
Helló, a segítségeteket szeretném kérni. Jelenleg egy Fujifilm FinePix S1800- as bridge gépet nyúzok, de már kezd kevés lenni. Gondolok itt főként a képzajra, a néha pontatlan AF-ra, és két kép elkészítése közötti időre. Egyenlőre még csak érdeklődnék, ugyanis még nem aktuális a vásárlás, de érdekelne, hogy milyen gépet ajánlanátok. Főként bulikon fotóznák vele, kevés fényben. Gondolom, hogy nem úszom meg a külső vakut :) . Illetve, még egyéb beltéri rendezvényre kellenének, szintén kevés fénnyel. A kérdés az lenne, hogy milyen gépet ajánlanátok, ami megfelelne nekem. Árat nem szeretnék írni, mert az érdekel, hogy mit tartotok megvásárlásra érdemesnek. Főként új dolog érdekelne, vagy garanciális használt.
Előre is köszönöm, és üdv.: Krisztián

(#10054) Mr.Csizmás válasza randomhaver (#10053) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

kevés fény > lehetőleg APSC méretű érzékelővel, meg fényerős "rövid" gyt.-s obival, egy legalább 20-30 kulcssszámú külső vaku is kell.

kérdés hogy mennyit tudsz rászánni, mert a fentieket egymillióból is meg tudod csinálni, de ha ügyesen csinálod, használt jó állapotú garis cuccból, akkor akár 200k-ból is bőven megvan.

ez alapján lehet szűkíteni a kört, mert ez a kérdés jelen formában olyan, mintha "autót szeretnék venni, legyen benne klíma, és négyajtós" :)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#10055) randomhaver válasza Mr.Csizmás (#10054) üzenetére


randomhaver
csendes tag

Köszönöm a gyors választ, én elsőre 250k Ft környékén áldoznák rá. De mivel később lesz aktuális, ezért nem szerettem volna árat írni. Viszont érdekel az a határ, amire már azt mondjátok, hogy korrekt képet lehet csinálni vele. Ha tudnál írni pár alternatívát újra, és használtra is, akkor hálás lennék. (konkrét hírdetésre/ termékre gondolok :) ) Illetve azt is, hogy milyen objektíveket gondolsz, és milyen más kiegészítőket. Ha már használtan veszek, akkor azt nem szeretném, hogy leharcolt legyen, mert akkor inkább gyűjtök még hozzá.
Üdv.: Krisztián

(#10056) Mr.Csizmás válasza randomhaver (#10055) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

korrekt képeket bármivel lehet csinálni. lásd autóversenyzés, ember+technika együtt alkot.

250k környékén garis cuccokból már lehet valamit építeni:

pl.: [link] és kerítesz hozzá vakut, esetleg az egyik obit eladod.
vagy:
[link] ez, és mellé egy Metz-36-os vaku, szintén jó vétel.

a fennmaradó keretből meg lehet feljeszteni ezeken. de csak példaként hoztam fel, 250-ből sokmindent lehet.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#10057) JoHnni válasza Mr.Csizmás (#10052) üzenetére


JoHnni
senior tag

Hali!!

Milyen eladó m4/3 obid van eladó és mennyiért?:)

Bocsi, privibe akartam:)

[ Szerkesztve ]

...:''[*\www.alfaamore.hu/*]'' :...

(#10058) randomhaver válasza Mr.Csizmás (#10056) üzenetére


randomhaver
csendes tag

Köszönöm szépen, akkor ha jól látom, 250k ből elég korrekt felszerelést lehet összerakni használtan. Új dolgokból ez a szint mennyibe 'fájna' ? :) Illetve objektívből milyen fényerősre lehet azt mondani, hogy jó nekem? A másik kérdésem a vakut illeti, amit mutattál Metz-36 os bármilyen gépre jó? Vagy van valami megkötés? Ebben a részben nem vagyok annyira otthon.
Üdv.

(#10059) Mr.Csizmás válasza randomhaver (#10058) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

mondjuk f2.8, f2, f1.8.....csak ne f3.5 alapvacak legyen :D

metz36: olympus.

új dolgokból passz, mert annyira nem követem...saccra 200-220-ból bármelyik márkából ki lehet hozni kezdő partifotós felszerelést. szerintem.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#10060) randomhaver válasza Mr.Csizmás (#10059) üzenetére


randomhaver
csendes tag

És a nikon gépekről mi a véleményed? Most a D5100- al szemezek, mert tetszik a kihajtható kijelző, és a gép is. De főként az, hogy új, és garanciális. A váz most 168k ba megy 220volton. Egy fix objektívvel milyen szerinted? Én egy 50 körüli f2.8 asra gondoltam, de javíts ki ha nem jó ötlet :) . Mennyire jó a beépített vakuja? Nélkülözhető lenne egy ideig a külső vaku? :D
Üdv.

(#10061) JohnyBlue válasza randomhaver (#10060) üzenetére


JohnyBlue
őstag

Ha bulifotózni akarsz akkor én rádobnék egy rendszervakut :) És az 50mm helyett egy 35mm/1,8 at tekernék fel rá. Vagy egy Tamron 17-50 / 2,8 at. Bár ennek az ára már kicsit húzósabb.

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#10062) Mr.Csizmás válasza randomhaver (#10060) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

nos, rólam tudni kell, hogy sose vennék nikont. max felsőkategóriásat elfogadnék, ha megajándékoznak vele :D

D5100 - "kezdőknek" jó gép, de egy 35-ös fixet inkább el tudnék képzelni rajta, 40-50 körül van újonnan. meg persze amit a kollega úr írt, egy plusz vaku.

a beépített vaku szülinapozásra jó csak :D

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#10063) randomhaver válasza Mr.Csizmás (#10062) üzenetére


randomhaver
csendes tag

Köszönöm, már kezd összeállni a kép. Ha ujjat veszek akkor: váz, objektív, és már csak a vakut nem tudom, hogy milyen legyen :)
Amúgy a kezdő gépet hogy értetted? :) Tudsz valami olyat, amit én nem? :D
Üdv.

(#10064) Mr.Csizmás válasza randomhaver (#10063) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

D5100 + 18-55, eladod, vagy megtartod, meg 35mm. a váz külön nem éri meg annyira, kitben olcsóbbra kijössz.

vagy D90 + 18-105VR, ezt dicsérni szokták.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#10065) randomhaver válasza Mr.Csizmás (#10064) üzenetére


randomhaver
csendes tag

Igen, végül is nem sokkal drágább úgy, de van plusz egy zoomos objektívem. A D90 18-105VR kittben sokallom a f3,5- öt, de érdekelne, hogy miért dicsérik.

(#10066) randomhaver válasza JohnyBlue (#10061) üzenetére


randomhaver
csendes tag

És a vaku milyen legyen? :)
Üdv.

(#10067) Mr.Csizmás válasza randomhaver (#10065) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

azt nem tudom, objektíves topicban dicsérik. :))

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#10069) randomhaver válasza Mr.Csizmás (#10067) üzenetére


randomhaver
csendes tag

Köszönöm, majd benézek oda is :) . Akkor a D5100 szerinted megfelelő lenne nekem?
Üdv.

(#10070) Mr.Csizmás válasza randomhaver (#10069) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

nagy valószínűséggel igen :) de ebben remélem megerősítenek a többiek is.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#10071) jeni


jeni
félisten

(#10072) doser0717


doser0717
aktív tag

.

[ Szerkesztve ]

i20N, Surriento, GBS 57

(#10073) Mercutio_ válasza Mr.Csizmás (#10064) üzenetére


Mercutio_
félisten

D90 ISO800 fölött elvérzik, míg a D5100-ban a D7000 (és Pentax K5) új szenzora van, ami igen jól muzsikál ISO3200-on is :K
Partyfotó meg pont az a műfaj, ahol sose elég az ISO :DDD

randomhaver: Vakuból Nikont (SB600/700/800), esetleg ha van Yungnuo-ból nikon i-TTL kompatibilis, de ezt a NIkon topicban jobban tudják.

jeni: Ezt a reklámozást, főleg vaterát nem kellene, nem csípik a modik :N

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#10074) jeni válasza Mercutio_ (#10073) üzenetére


jeni
félisten

Rendben. Nem konkurenciának szántam,csak annak aki szeretne használt jó gépet,vázat venni. :R

(#10075) nesa válasza Mercutio_ (#10073) üzenetére


nesa
veterán

Ezt szerintem tese gondolod komolyan hogy a regi 12 es szenzor 800 on elverzik az uj 16 os meg fasza 3200 on is, ez irto nagy baromsag, ekkora kulonbseg azert nincs koztuk.

Kb ugyjon at szamomra amit irtal hogy a D90 iso 400 meg fasza kb mint a D7000 3200on :U

(#10076) BiriBum válasza nesa (#10075) üzenetére


BiriBum
őstag

Pedig bizony az ISO 1600 bizony határeset: [link]

Up to ISO 400 all four cameras are virtually indistinguishable, with each retaining almost the same level of detail that they produce at their base ISO settings. It's not until ISO 800 that the differences start to appear, with the Nikon and Canon showing increasing attempts to control noise and producing relatively low noise images as a result. The D90 does a very convincing job of surpressing noise without destroying too much detail - its performance is essentially identical to the class-leading 450D all the way up to ISO 1600.

Már a K-x, K-r CMOS szenzorja is bőven viszi a lécet 1600/3200-nél, a K5/D5100-é pedig ezeknél még jobb.

[ Szerkesztve ]

(#10077) Throme válasza BiriBum (#10076) üzenetére


Throme
veterán

Ebben az idézetben jókat írnak a D90-ről (jól kezeli a zajt, kis részletvesztés mellett) és ha megnézzük a linkelt oldalt, a luminancia zaj grafikon szerint alacsonyabb érték látható, mint a pentax-é.

Korábban is pedáloztak ezzel a dpreview oldallal.
Itt a gépek alapbeállításon vannak. A nikonnál az élesség alapból 0 - 9 skálán 3-as állásban van.
Ha ezt felhúzzuk kb 5-6 körülire akkor kapunk élesebb de feltehetően kicsit zajosabb eredményt (kb mint itt a pentax).

[ Szerkesztve ]

(#10078) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Hát, most hogy előjött a szó megint a zajszintről, ránéztem megint a D7000 tesztre. A D90-el nem tudom összevetni, de itt a D300s, ami ugyanazt a szenzort használja, mint a D90. Javítsatok ki, ha tévedek. Szóval nézegettem: [link] de nem látok akkora különbséget, amitől egy percig is elgondolkodnék, hogy lecserélem a D90-et. :R

(#10079) BiriBum válasza Throme (#10077) üzenetére


BiriBum
őstag

(#10080) BiriBum válasza Zoli bácsi (#10078) üzenetére


BiriBum
őstag

[link]

[ Szerkesztve ]

(#10081) Throme válasza BiriBum (#10079) üzenetére


Throme
veterán

Én csak a tesztről nyilatkoztam és az abban szereplő gépekről.

Még szép hogy a K5 jobban teljesít a D90-nél. A fordítottja lenne a probléma.

(#10082) tzimash válasza Throme (#10081) üzenetére


tzimash
őstag

nem ide akartam

[ Szerkesztve ]

(#10083) BEE válasza tzimash (#10082) üzenetére


BEE
addikt

Esetleg rakjon fel egy objektívet a gépre...
Mivel a számok meg a nyilak rajta vannak, nem LCD hiba lesz.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#10084) Mercutio_ válasza nesa (#10075) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nem én gondolom komolyan, hanem az index D90-es topik lakói, akikkel időnként személyesen is találkozom, meg olvasom a topikjukat. És ott bizony azt mondják a fiúk, hogy kevés fényben, sok árnyéknál bármennyire is szeretik a masinájukat, de nem nagyon szeretnek ISO1600-ig elmenni, persze, ha muszáj mennek, és amit lehet kihoznak a raw-ból, de aki használt már D7000-t vagy épp arra váltott az egyértelműen szintlépést emleget.

Az meg, hogy te hogy értelmezted amit írtam a te dolgod, de ne akarj olyat a számba adni amit nem mondtam :R

Throme: A linkelt cikkben lévő Pentax (K20D) a 2 generációval korábbi - khm Samsung fejlesztésű - szenzorral megy, az, hogy pariban van vele a D90 nem igazol semmit :( sőt...
Sajnos az újabb teszteknél nem lehet kiválasztani a D90-t, így nincs direkt összehasonlítási lehetőség az újabb vázakkal, pedig az lenne az igazi.

Zoli bácsi: Kognitív disszonancia? :DDD Erről a D90 pariban van - kép minőségében - a D300s-sel elméletet D300s tulajokkal tárgyald azért még meg ;)

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#10085) tzimash válasza BEE (#10083) üzenetére


tzimash
őstag

Köszi a gyors választ, gondolod, hogy obi nélkül készült a kép? nemár...
OK, hogy a nyilak rajta vannak, de mi az a sötétebb téglalap alakú rész középen?

Eredetileg nem ide akartam írni az előző hsz-t, ezért töröltem, de hogy ne nézzen ki ilyen hülyén ez a beszélgetés bemásolom:

Pár órája eladtam az E-520-at.
Az új tulaj érte jött, megnézte, tetszett neki rendben lezajlott az üzlet.
Nemrég küldött egy pü-t, hogy az lcd-vel van egy kis probléma:
Kép
Ráadásul én erről nem tudtam semmit, hogy ilyen, egyszerűen nem tűnt fel. Elég kellemetlenül jön ki a dolog, nem vagyok az az átb@szós fajta :(((
Nem tudjátok mi lehet ez? Remélem nem az lcd haldoklásának a jele. :((
Csak az LCD-n látható, a képeken nem.

[ Szerkesztve ]

(#10086) BiriBum válasza tzimash (#10085) üzenetére


BiriBum
őstag

Nem nyomódott meg valamikor középen?

(#10087) tzimash válasza BiriBum (#10086) üzenetére


tzimash
őstag

Nem rémlik ilyesmi.
Szerinted rosszabbodhat ez az állapot?

(#10088) ateszm


ateszm
senior tag

Szép estét. Korábban már kérdezősködtem Tőletek tükörreflexes gépekről. Akkor 100eft-os határt szabtam,amit azóta sem sikerült átlépnem.(talán nem is baj annyira). Sok teszt,és fórum elolvasása után nagyjából körvonalazódott a végeredmény.Véleményetek szerint,melyik géppel járnék jobban. Pentax K10D, vagy Pentax K-x? CMOS vs CCD, videó felvétel vagy sem... Válaszotokat előre is köszönöm. :R

üdv ateszm

(#10089) Mercutio_ válasza ateszm (#10088) üzenetére


Mercutio_
félisten

K-x :K

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#10090) BEE válasza ateszm (#10088) üzenetére


BEE
addikt

A K10D nagyon jó gép, évekig használtam és szerettem,
de a mai szenzorok és a jobb LCD bizony az új gépek javára döntenek. :K

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#10091) BEE válasza tzimash (#10085) üzenetére


BEE
addikt

Pedig így ki tudja mi van a gép előtt ?
Az hogyan van megvilágítva ?
Érdeklődj utána, hogy miként állították elő ezt a képet !

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#10092) tzimash válasza BEE (#10091) üzenetére


tzimash
őstag

(#10093) vendingo


vendingo
veterán

Szeretném lecserélni a Pana FZ45 gépemet egy kisebb jobb képminőségű gépre.
Első körbe MILC jöhet szóba, a dslr gépek nem jöhetnek szóba a méretük miatt.
Árba kb 100 körül gondoltam.
Feltételek: képstabilizátor, normálisabb obi, a későbbiekbe lehessen hozzá normális obikat venni (nem arany árba).
Esetleg használt de még garis gépek között is nézegetek.
Találtam egy E PL1- vázat garival 50-ért. Ehhez mennyibe kerülne 1-2 normálisabb obi?
Egyáltalán jó gépek ezek az olympusok, mert már 80-90 körül láttam újakat is belőle.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#10094) Mr.Csizmás válasza vendingo (#10093) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

nagyon jó gépek az olyk, van aki a panára esküszik (asszem ezért megütnek páran), az EPL1 egy jó váz. :K de úgy az egész m4/3-ban nem lehet nagyon mellényúlni, ha tudod pontosan, hogy mire van szükséged.

obi ügyben pm.

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#10095) ttoth válasza ateszm (#10088) üzenetére


ttoth
tag

egyértelműen CMOS, nekem CCD-s Nikonom van, és most már mást vennék. De Nikont :)

Űűű, de szép eketárcsa!

(#10096) vendingo válasza Mr.Csizmás (#10094) üzenetére


vendingo
veterán

E-PL1-ről lemondok. Nekem nem kell olyan gép, amibe lassú az AF, meg gyenge a képstabi.
Sajna semmilyen épkézláb MILC-et nem találtam elfogadható árba, mindnek volt valami számomra fontos gyengesége/hiányossága. A mostani FZ45-el semmi gondom nem lenne, ha kisebb méretű lenne és szebb képet csinálni.
A GF2 nagyon megtetszett aztán olvastam, hogy érintőképernyős :(

Más alternatíva?

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#10097) nesa válasza vendingo (#10096) üzenetére


nesa
veterán

Ez a lassu AF meg a gyenge stabi most azert nagy faszsag volt, lehet lassab az AF de itt nem masodpercekrol van szo, eszre se veszed a kulonbseget, a vazba epitett stabi ha nemtetszik veszel ra olyan obit ami lencsemozgatasos.

Az fz45 fokuszanal gyorsabb a pen szoval nemertem, az objektiv is magahatarozo milyen gyor lesz a fokusz.

Szerintem tarcsd meg az FZ45 ot :K

[ Szerkesztve ]

(#10098) eeXaa válasza vendingo (#10096) üzenetére


eeXaa
addikt

...hát pedig nagyon nem jöhet szóba más, ha a direktívák:
-fz45 nél kissebb
-cserélhető obi
-nagyobb érzékelő
-mérsékelt árak...
oly epl1-2, pana gf 1-2-3 és ennyi...

...amúgy mire használnád, mert hobby fotózáshoz az a fz45 is kiválóan megfelel..
.van benne egy jó minőségű átlag feletti zoom, tud raw ot, gyors ... ennyivel bőven el lehet lenni...
...a gf1-2 nem "csak" érintőképernyős, ami mellesleg teljesen korrektül használható :)

(#10099) BiriBum válasza tzimash (#10087) üzenetére


BiriBum
őstag

Nem feltétlen, de így első látásra eléggé valószínű a mechanikai sérülés. Ha zoomolsz az objektívvel, változik a mérete?

(#10100) vendingo válasza eeXaa (#10098) üzenetére


vendingo
veterán

Hobbi fotózásra kellene kiállításokra, családi összejövetelekre, kirándulásra.
Az FZ45-öt megvettem, és 1 év alatt ha 3-4x-r magammal vittem mert nem volt kedvem cipelni. Amikor vettem örültem, hogy nagy zoom van benne de közbe rájöttem, hogy szinte lehetetlenség nagy zoom-al szabad kézből éles képet csinálni.
Az érintő képernyős egyáltalán nem jöhet szóba. Pl. 1 hónap múlva megyek Izlandra és nem nem hiszem hogy kesztyűbe jól lehet használni. Az utána lévő észak skandináv túrán se venném sok hasznát.
Mellesleg ha csak abból indulok ki, hogy mennyi szervizes probléma szokott lenni az érintőképernyőkkel :(
A gf3 tetszik nagyon, csak az ára nem.
Elnézek pár műszaki boltba, és próbálok megtapogatni pár MILC-et.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.