Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10501) Mikisys válasza #24334592 (#10495) üzenetére


Mikisys
őstag

Nem fogsz Te sem "bénázni" a géppel.
Kapkodni nem szabad, nem érdemes, a jó képhez idő is kell, és a dolgok "együttállása".
Szép nyugodtan végig kell nézni, mi van rajta, mi mit kapcsol és közben olvasni a leírását.
Én M, azaz manuál, vagy Av, azaz blende-előválasztós üzemmódban használom. Így a gép az időt állítja be, a kiválasztott blendéhez. Ha jó, hagyom, ha nem tetszik akkor M-mód. A fehéregyensúly Auto-módban, az ISO kézi beállítással.
Ha kevesebb a fény, feljebb állítom az ISO-t, egy-két lépcsővel és nincs gond.
Nem használok semmilyen szűrőt, nem is javaslom. Objektív védőnek ott a kupakja, egyébként meg illik vigyázni a drága felszerelésre.
Kölcsön nem adom, mert lovat és asszonyt kölcsönadni nem szabad. :)
Az elkészült képeket a számítógépen PS-programmal dolgozom fel, DNG formátumból készítek JPG-képeket.
A fehéregyensúlyt mindig 5600K-ra állítom, így kapom a leginkább színhű képeket.
Sok sikert a beszerzéshez és használathoz!

Üdv!

(#10502) vbbb


vbbb
őstag

Nikon D60 18-55mm vs. Nikon D3100 18-55mm vs. Canon 1100D +18-55mm obi ?

Használtat nem akarok venni, nem tudom kipróbálni meg van ahol ki se írják mennyit lőttek vele. Így garanciát is kapok rá legalább. Megelégszem egy olcsóbb kezdő géppel, úgy is tanulnom kell rajta. Ez van.

A Pentax-ra (K-x, K-r) az a plusz költség most nem nagyon jön össze.

UPDATE:

Ilyet találtam K-r-t....nem véletlen annyi amennyi...lila??? :) Ez egy árban van majdnem a Nikon D3100-al és erre két év garanciát adnak egész EU-n belül...megéri??

[ Szerkesztve ]

(#10503) A Zéé válasza vbbb (#10502) üzenetére


A Zéé
addikt

Akkor a D60 ki is esett.Az van oda írva, hogy új, de vajon ki hagyta, hogy 3 évig álljon benne a pénze? Nem olyan értékálló cucc ez...
Ha D3100, akkor nézd meg a 18-105-ös obival is az árát. Canon nekem nem tetszik, nagyon érződik már a fogásán is, hogy olcsó gép, én nem venném meg. Pentaxhoz nem értek, de ez a lila nagyon randa :D

[ Szerkesztve ]

Just a simple Lineman...

(#10504) vbbb válasza A Zéé (#10503) üzenetére


vbbb
őstag

Áááá...horror áron árulnak egy darabot belőle..lényegében a Pixmania.com-on...jó adnak hozzá táskát meg 4Gb-ost kártyát de az nem nagy cucc amúgy se hozzávenni...

[ Szerkesztve ]

(#10505) Mercutio_ válasza vbbb (#10502) üzenetére


Mercutio_
félisten

+10Ł-ért megkapod feketében.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#10506) vbbb válasza Mercutio_ (#10505) üzenetére


vbbb
őstag

Plussz £47.99 a 2év garancia. :) A babakád színűnél eleve benne van az árban.

(#10507) vbbb válasza A Zéé (#10503) üzenetére


vbbb
őstag

Hmmm....ha úgy tekintünk rá, hogy tényleg új a gép akkor érdemes megvenni? Mi a különbség a Pentax K-r meg a D60 között az árán kívül? 12hónap garit adnak arra is.

Hopp...valamit találtam...

Ok, egyértelműen jobb teljesítményű gép a Pentax...viszont elég drága hozzá az obi.

[ Szerkesztve ]

(#10508) schawo válasza vbbb (#10507) üzenetére


schawo
titán

Jajajaj, az ilyen ostoba, specifikáció összehasonlító oldalakat kerüld el messze.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#10509) vbbb válasza schawo (#10508) üzenetére


vbbb
őstag

Okok...de azért nagyjából elárulhat pár dolgot a gépről.

(#10510) vbbb válasza vbbb (#10507) üzenetére


vbbb
őstag

Azt hiszem végre megvan a befutó...nem lila hanem fekete és uv szűrő helyett Pentax tatyó jár mellé meg a két év gari is. Nehéz szülés volt....

(#10511) kasee


kasee
aktív tag

Hello!

Segítsetek légyszi milyen használt DSLR gépet vegyek.
Kezdő vagyok , el szeretnék kezdeni fotozni.
használtakat eddig ezeket találtam ami 60-70 eft keretbe beleférne:

Pentax K100d + 2 kitobi 18-55,55-200
Nikon D40x + 18-55 obi dx
Canon EOS 400D + Canon EF-S 18-55
Nikon D70s + vmi obit nézzek
Canon D60 fényképezőgép EFS18-55mm 1:3.5-5.6, EF75-300 1:4-5.6

Hobbiként, saját célra szeretnék fotózni , most ennyi a keret.
Ezek közül melyik éri meg a legjobban? Van amelyiket ne vegyem?
Esetleg milyen más gép érné meg?

kösz

(#10512) Domxc


Domxc
senior tag

Sziasztok!

DSLR-es gépeket keresek, max. 130-40e-ig bezárólag.

-új
-manuális fókusz
-jó üzemidó
-min. 10-12 megapixel
-erős vaku (legyenek korrektek az esti képek)
-garancia legyen rá
-találjak rá szűrőt
-kereső

Esetleg örülök, ha fícsörként van benne jó minőségű videófelvétel.
Eddig ezeket néztem, de hallom nem egy friss modellek (kivéve az 1100D-t)

-Nikon D3000 + 18-55 AFS DX VR KIT 109 000.-
-Canon 1000D + 18-55 + 75-300 KIT 140 000.-
-Canon 1100 MG+ 18-55 IS II 135 000.-

MILC-esek is jöhetnek, ha vannak.

[ Szerkesztve ]

Mindenkinek megvan a maga véleménye. Csak épp a te véleményed hülyeség!

(#10513) Peetry válasza Domxc (#10512) üzenetére


Peetry
senior tag

-manuális fókuszt minden objektív tud
-erős vaku -> akkor külső vakut kell venned ami minimum plusz 30e
-szűrő mindenre van, csak az ár a kérdés
-kereső : ez mit akar jelenteni?

nekem úgy rémlik hogy d3000ben és 1000d-ben nincs videó.
inkább azt írd le mire akarod használni.
biztos csak új jöhet szóba? lehet találni használtat garisat, én ajánlanám. ha csak új
akkor 1100d, meg d3100-at tudom mondani.

(#10514) A Zéé válasza Domxc (#10512) üzenetére


A Zéé
addikt

Hali!
Ha DSLR:

- Manuál fókusz mindegyiknél van.
- Jó üzemidő relatív, ha nem lv-zel sokat, akkor bármelyik kibír 4-500 képet.
- erős vaku=külső vaku
- szűrő az objektívtől függ, standard szűrőméretek vannak, bármelyik obira rakhatsz.
- kereső mindegyiken van.

ha videó is kell, akkor Nikon D3000, Canon 1000D kiesik, Canon 1100D-ről meg picit feljebb leírtam a véleményem.

Ha csak új, akkor Nikon D3100 videó van, vázra 3 év Nikon Magyarország gari van.
Vagy esetleg ha bejön a színe, akkor Pentax K-x fehér, bár ez nem tud fHD videót.

MILC-et meg majd mondanak a többiek.

[ Szerkesztve ]

Just a simple Lineman...

(#10515) Domxc válasza Peetry (#10513) üzenetére


Domxc
senior tag

A kereső, leegyszerűsítve nem az LCD képernyő hanem kukkoló, ez inkább MILC-ek esetén lenne fontos.

Tanulnék rajta fotózni. Főleg fotózás, makró, és csak alkalmanként videózás, ezekre kellene igazából.

[ Szerkesztve ]

Mindenkinek megvan a maga véleménye. Csak épp a te véleményed hülyeség!

(#10516) ateszm válasza Domxc (#10512) üzenetére


ateszm
senior tag

Múltkor volt itt ph-n K-x 100ért 2 alap obival,ahhoz vaku +30K,vagy kicsit több,táska +10K,akku töltővel 7K. Ez így 140 körül megállna.Bár nem tudom,hogy új,vagy használt is lehet.

(#10517) vbbb


vbbb
őstag

Egy ilyen szett jó lehet az 18-55mm objektívhez? (
P16 New 55mm Lens Hood + Lens Cap + UV Filter For Pentax K-5 K-7 DSLR Lens Kr Kx)

(#10518) jeni válasza vbbb (#10517) üzenetére


jeni
félisten

ezek jók más Pentax vázakra is,kicsit sarkalatos a megfogalmazás,hogy Pentax K5/K7
Lényeg,hogy az 55mm lencsékre legyen jók.
tudtommal a DA 18-55mm Szűrőméret: 52 mm

[ Szerkesztve ]

(#10519) vbbb válasza jeni (#10518) üzenetére


vbbb
őstag

Köszi, akkor rendelve!

Ilyen a kijelzőre helyezhető fóliával valakinek valami tapasztalata?

Én még nem sok jó minőségűvel találkoztam eddig, félek ez is olyan, hogy nem lehet normálisan rárakni.

[ Szerkesztve ]

(#10520) peter9228


peter9228
aktív tag

Sziasztok!
Szeretnék egy tükörreflexes gépet venni, de tanácstalan vagyok. Jelenleg egy Fuji HS10-em van, tanulni jó volt, de már úgy érzem, hogy kinőttem. Kb 200k-t költenék rá. Még nem nagyon nézegettem a gépeket, először a márkát szeretném eldönteni. Eddig a Canon a legszimpatikusabb a CHDK miatt. Főleg tájképek készítésére és makrofotózásra használnám, de ez már objektív kérdése.

Szerk.: Kimaradt, hogy természetesen újat szeretnék nem használtat, illetve hogy jó ha videózni is tud.

[ Szerkesztve ]

(#10522) k1csi válasza peter9228 (#10520) üzenetére


k1csi
senior tag

Amire te gondolsz az a Magic Lantern:
http://magiclantern.wikia.com/wiki/Magic_Lantern_Firmware_Wiki

A helyedben nem vetném el a használt még garis vázakat sem, mert a különbséget obira tudod költeni (ami sok esetben többet számít mint a váz).

Egyébként DLSR cuccok nem olcsók. Jó obik többe kerülnek mint a váz.

Canon árak, használt piac pl. itt.

Vsz. 200k-ból csak használt cuccokkal lehet megúszni, ott is nagyon szűken.

[ Szerkesztve ]

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

(#10523) peter9228 válasza k1csi (#10522) üzenetére


peter9228
aktív tag

Kösz, tényleg erre gondoltam. A 200k-t csak a vázra értettem. :) Az obira van még 100k. De elsősorban arra lennék kíváncsi, hogy ilyen árkategóriában milyen márkát érdemes választani.

(#10524) schawo válasza peter9228 (#10523) üzenetére


schawo
titán

Fordítsd meg a költségvetést, és jó is leszel :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#10525) jeni válasza peter9228 (#10523) üzenetére


jeni
félisten

schawo

vagyis 200000 Ft az obira

és

100000 Ft csak a vázra

(#10526) peter9228


peter9228
aktív tag

Köszönöm! De még mindig tanácstalan vagyok, hogy Canon, Nikon, Pentax vagy Sony.

(#10527) Mercutio_ válasza peter9228 (#10526) üzenetére


Mercutio_
félisten

MM-be bemész megtapizod a vázakat, hogy fogása kézre esik-e, keresőbe belenézve a keresőkép (méret, világosság) tetszik-e, a gombok, tárcsák kézre esnek-e.
Azonos árban kb. azonos minőséget nyújtanak a gyártók.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#10528) PRO-peller válasza peter9228 (#10526) üzenetére


PRO-peller
senior tag

A mostani dslr-ek videjóképessége is szempont lehet a választásnál. Különben tuti a tükrös? Semmi a nélkülit? Vannak milc-ek is. Jók.

(#10529) #24334592 válasza Freddy76 (#10500) üzenetére


#24334592
törölt tag

Leesett utana, mikor ujraolvastam a hsz-ed :B

Hajszal pontosan az kell, es pont igy latom magam elott az utat, ahogy leirtad...

Miert mi is tortent:

volt szerencsem Livigno-hoz.Ez egy kis dutyfree olasz falu, aki nem ismerne.Bementem tobb boltba, vegul az egyik azt mondta, hogy:

(Az elado eleg megnyero volt, ram is sozott par dolgot)

K-5 + kit obi= 750eur
55*200as (pentax van rairva) =+150eur (azt mondta
4 ev Europe garancia=30 eur (szerinte ez jobb mint a sima 2eves)
Fotos taska: 50eur
Kingston 16GB class 10: 37eur (utolag lecsekkolva, ezer magyar forinttal vettem meg dragabban, buktunk mar tobbet is Mohacsnal)
Valami lencsevedo izet rakott ra 27 eur-ert es azt mondta, h ez neutralis, nem torzitja a kepet, de megvedi a kit-obit a portol es a karcoktol.
Meg kaptam a ket obihoz ilyen kor alaku muanyagot, amit az elejere kell rakni, h ne csillanjon be a feny a lencsen.De nem tul nagy, a kitobi-s lehet olyan 2-3cm szeles, a masik olyan 5-6cm.

Igy ranezesre, szerintetek jo vasart csinaltam, vagy athuztak a palankon?

A k-5rol tudom, h jo vetel volt, mert e-bayen is ennyiert ment, nemetben olyan 850eur korul megy, svajcban 900chf korul (body, kit obival kb. 1000chf).

A tobbirol nem tudom megerte-e...De ott akkor adomentesen, jo vetelnek tunt mind. :F

Elso tapasztalatok:

(helyenkent hulyeseget irhatok, vagy "szakmaiatlanul", nezzetek el nekem:) )

A sulya nem piskota egy kompakthoz kepest.

Hat, ez a kit-obi igazabol nem tudom mire jo.Az 55-200as jo messzire, de egy
300as meg jobb lenne.Viszont, kene egy allvany, mert kepstabival is alig birom megtartani.
Ami rogton leesett, h ha kisebb lenne az "55", jobban tudnek "kozelre" loni...Szoval nem rossz ez az 55-200 de lehetne szelesebb ez a tartomany.Lattam eloben egy D60-on 50-300as obi-t.Mit mondjak, jo nagy...Kicsi taskat vettem...

F 5.6 lehetne "kisebb".Nem?(ez azt jelenti, h nem eleg "fenyeros" az obi?)

Allvanyt kell szereznem, teljesen rakattantam az ejszakai kepekre.Vegre lehet jatszani a zaridovel :C ez akkora ajandek!Ezt hianyoltam az osszes kompaktomban eddig.

Tul sok a "mod" a tekeron.Egyelore green modban hasznalom, mert az alapfogalmakkal sem vagyok tisztaban (ajanlanatok valami jo alapkonyvet esetleg?) igy nyomkodom es nezem, h mit csinal ha ezt es ezt allitok ;]

Hianyolom a kompaktokban megszokott "scene" beallitasokat, ahol elore volt config-olva egy-egy stilus, pl. naplemente, vagy ejszakai stb...Ezeket a fejemben kell majd letrehozni es aztan mar nem fog hianyzani.

Ami tetszik az a hatalmas szabadsag.Nos ehhez csak tudas kell, h kiaknazza az ember.Kb. mit egy komabol ebredo, aki most tanul meg latni :DDD

Nem birom letenni a gepet.Lovok mindenre, allitgatom, lovok megint...Baratno mar szolt, h akkor o most le lett cserelve? :U

A video is eleg korrekt, meg szobafenynel is, bar zajos.Mondjuk videozasra ot a gopro hero2, az fullhd-ban eleg jol veret.

Mikisys:

Na igen, a vaku.Belterben egyelore nem latom a hatarait.Valszeg kint mar keves lenne.Hogy erted, h elcseszi a kepeim?Lattam 4*9cm szeles teglalap meretu LED-es vakut.Az mar jofele?

A manualis fokusz jobb mint az autofokusz?

bocs, ha tul hosszu lett.

(#10530) schawo válasza #24334592 (#10529) üzenetére


schawo
titán

A sulya nem piskota egy kompakthoz kepest.
[link] ;)

Hat, ez a kit-obi igazabol nem tudom mire jo.
Állítólag jó a rajza. 200 mm az 300 mm kisfilmes ekvivalens, az már általános célra elég kell hogy legyen. A fotós egyetlen felszerelése, ami biztos, hogy mindig nála van az a lába. Annál jobban használható zoom nem létezik.

Ami rogton leesett, h ha kisebb lenne az "55", jobban tudnek "kozelre" loni
Senki sem gondolta, hogy ez az egyetlen obi megold mindent. Ez alá portrékhoz, tájképre, utcai fotózásra mindenképpen kellene vagy egy nagylátó zoom (18-akármi), de sokkal jobb lenne 2-3 fényerős fix objektív (a zoomok jellemzően vagy nem fényerősek, vagy kurv@ drágák és hatalmasak). 14mm f/2,8, 20mm f/2,8, 35mm f/2/2,4/2,8 (Pentaxnak nincsenek rendes fényerős fixei???) (lásd újra a legelső pontot is :D)

F 5.6 lehetne "kisebb".Nem?(ez azt jelenti, h nem eleg "fenyeros" az obi?)
Normál zoom obik ilyenek. Ha fényerős telét szeretnél, akkor gatya fel, és irány a konditerem, meg a kályhacsövek világa.

ajanlanatok valami jo alapkonyvet esetleg?
Itt el is kezdheted.

A manualis fokusz jobb mint az autofokusz?
Másra való. Fix obit jobban lehet használni manuálissal, mert egyszer belövöd, utána a lábad lesz a zoom, a fókusz és a komponista. De ehhez még sokat kéne tanulni.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#10531) Freddy76 válasza #24334592 (#10529) üzenetére


Freddy76
addikt

Livigno nagyon, nagyon, naaaaaagyooooooooooooon raj! Ott voltam nászúton a feleségemmel (februárban házasodtunk, így sítúra volt a nászút), és a legjobb síterep, ahol eddig voltam + a falu is pöpec + két évig az ott betárolt vámmentes parfümöket használtam (kár, hogy benzint nem tudtam hozni annyit).

A lencsevédő izé valószínűleg uv szűrő. Vannak érvek pro és kontra, én nem használnám (nem sokat véd, ellenben - amint azt írni szokták - a gyártó által hosszasan és sok év alatt kikísérletezett frontlencse elé teszel egy üveget). Ha szűrőt használsz, csak jó minőségűt, különben torzít, és elrontja a képeidet. A kör alakú műanyag a napellenző, a becsillanásoknál is fontosabb hatása, hogy ez viszont érdemben védi az objektívet, pl. ha nekiütöd valaminek. Én kint mindig haszálom, elrakni is könnyű: egész egyszerűen fordítva csavarod fel az obira.

Jó lesz az a kitobi, ha elkezdesz beltérben fotózni, ott már nem fogsz elférni az 55-200-al. Egyébként a 200 és a 300 között minimális a különbség, sokkal jobban fog hiányozni az 55 alá még 35 mm, mint a 200 fölé még 100 - bár ez megszokás dolga, de meglepne, ha nem így lenne.

Hosszú záridőhöz, kinti éjszakai képekhez kell az állvány. Még egy dolog, amit cipelned kell, és drága - olcsó állványt nem érdemes venni, ugyanis a 15e Ft-os állvány a legdrágább, ha a többszázezres gépeddel együtt beleborul a betonba az első fuvallatkor...

A beépített vaku arconvillant mindent, a telibevillantás ritkán (talán soha) jó. Keresd meg Nesa fórumtársat (Bud Spencer az avatarja), és kérd meg, hogy linkelje a képet/videót az ő házi barkács-megoldásáról, hogy miként lehet a beépített vakut a plafonra lőni. Ötletes, nekem is bejött, de igazából egy jó külső vakut kell venni - én ennek beltérben jóval nagyobb hasznát veszem, mint a fényerős fix 50/1.8-nak. És kültérben is nagyon hasznos, bármilyen furcsán hangzik, pl. erős napsütésben portrét fotózni nagy segítség... Persze ez is drága, meg nagy. A Pentaxokat nem ismerem, Nikonnál az SB700 a jó, kb. 80e, vagy használtan SB600 50 kürül...

Könyvek közül mindenki ajánlja Scott Kelby digitális fotóskönyvét (három része jelent meg), tényleg jó: egyszerű, jó tippek vannak benne, nem kell zseninek lenni. Ajánlom. Plussz:
[link]
[link]
[link]
Aztán ha ezeken túl vagy, szépen tekerd el a tárcsát zöldből blendeprioritásos módba, és kezdj el tanulni. Én is azt csinálom, és ezt is fogom, jó sokáig. Meg persze költöm a pénzt. :W

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#10532) k1csi válasza #24334592 (#10529) üzenetére


k1csi
senior tag

Kingston 16GB class 10: 37eur (utolag lecsekkolva, ezer magyar forinttal vettem meg dragabban, buktunk mar tobbet is Mohacsnal)

A magyar árakhoz ne hasonlíts, azok kicsit (nagyon) el vannak szállva.

Pl. nézd meg itt és vesd össze a magyar árakkal.

Meg az se mindegy, hogy Hama (kategóriáju) vagy B+W MRC vagy Hoya HD szűrőt kaptál (kittobira mondjuk én nem vennék ilyesmit, a napellenző hasznosabb).

A vázat viszont jó áron vetted (kb. Ebay aukciós ár) és ez a lényeg.

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

(#10533) Mikisys válasza #24334592 (#10529) üzenetére


Mikisys
őstag

Az "M" mód nem azonos a manuális fókusszal.
Az M módban Te állítod be a kezeddel a blendét(az objektíven, vagy a gépen), a záridőt( a gépen), az érzékenységet, fehéregyensúlyt, meg ami még van.

A manuális fókusz esetén kézzel kell az objektíven állítani az élességet, néha jobb, mintha a gép tekergetné ide-oda, illetve a témára, vagy részletére pontosabban be lehet kézzel állítani.
Régi objektíveken csak manuális fókusz és blendeállítás van.

Vakut Én is használok, ha muszáj. De előbb mindig készítek vaku nélkül is képet és ha az nem elég jó, akkor a vakut felteszem és villantok. Jók a LED-es vakuk is.

Jó-jó, hogy lövöldözöl mindenre, de fel ís írod, hogy melyik képet hogyan lőtted? Legközelebb is tudni kell, pláne ha valamelyik beállítás jól sikerült.
A gépben ugyan megvan minden kép beállítási paramétere, de nehézkes onnan kihalászni.
Olvasd el a gép kezelési útmutatóját, az sokat segít.

Üdv!

(#10534) ttoth válasza Mikisys (#10533) üzenetére


ttoth
tag

Egyetértek, de...

A gépben ugyan megvan minden kép beállítási paramétere, de nehézkes onnan kihalászni.
Az EXIF-et egyáltalán nem nehéz kihámozni. Ott jóval több minden van, mint amire bármelykünknek szüksége lehet. Én az exiv2-t használom, -pt kapcsolóval, hatalmas infómenyiséget zúdít rád. Kiderül belőle pl, hogy hány képet lőttek eddig a géppel.

Mellesleg jó lenne, ha a fotósok nem titkolnák ezeket, sajnos tapasztaltam ilyet. Sokat lehetne tanulni belőlük...

Űűű, de szép eketárcsa!

(#10535) BiriBum válasza #24334592 (#10529) üzenetére


BiriBum
őstag

A sulya nem piskota egy kompakthoz kepest.

Pont ez az előnye, így könnyebben megtartod.

Hat, ez a kit-obi igazabol nem tudom mire jo. Ami rogton leesett, h ha kisebb lenne az "55", jobban tudnek "kozelre" loni...

Olvass utána, hogy mikor milyen látószög jó. A 18-as vége szélesebb, mint, amit az emberi szem befog, ezt leginkább a totál tájképek készítése és a beltéri fotózás során lehet kamatoztatni.

Az 55-200as jo messzire, de egy
300as meg jobb lenne.

Nincs akkora különbség, mint gondolnád.

Viszont, kene egy allvany, mert kepstabival is alig birom megtartani.

Gyakorolni kell plusz az ISO-t feljebb tolni és a záridőt csökkenteni.

F 5.6 lehetne "kisebb".Nem?(ez azt jelenti, h nem eleg "fenyeros" az obi?)

Igen, azt jelenti, hogy változó fényerejű zoom objektívről van szó.

(#10536) PRO-peller válasza #24334592 (#10529) üzenetére


PRO-peller
senior tag

"A manualis fokusz jobb mint az autofokusz?"

Így nehéz lesz kihasználni a vasat. Indokolt a hobbifelhasználás, ha ennyi tőkét fektetsz bele.

A kompaktot is tartsd meg, mert egyszerűen sokkal több élethelyzetben megállja a helyét.

Tipp: közép AF pont 99%. P mód. ;)

Azért sok sikert!

(#10537) schawo válasza PRO-peller (#10536) üzenetére


schawo
titán

Azért a P-t nagyon hamar meg fogja utálni. :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#10538) #24334592


#24334592
törölt tag

:R köszönöm mindenkinek a sok hasznos infót, tanácsot...igyekszem megemészteni.Az a PH-s kezdő fotós összefoglaló pedig rendkívül hasznos!Miután elolvastam, remélem kicsit tisztulni fog a "kép" -bocs a szóviccért- :)

(#10539) #24334592


#24334592
törölt tag

schawo :mi ez a kisfilmes megfeleltetés?Sejtem, h a múltból jön, mikor még negatívokkal dolgoztak, de ez valami etalon, amihez viszonyítanak?

freddy: először voltam Livigno-ban, de kötelező tenném áltsulitól felfelé:) Olcsó szállás, kaja, pia, divatcikkek, tech, sport, parfümök...S a sícentrum is élvezetesebb, mint a St.Moritz-ban lévő, pedig az top10 Alp.

Úgy érzem a hozzászólásodból, h feleslegesen tukmáltak rám egy ilyen szűrőt.Amúgy hoya.Ezt szemüveglencsék terén ismerem, ott elég híres.

Na igen, az első pár fotónál leesett, h az 55 "túl sok".Viszont a 18-55 meg pont jó :B

Április közepén tervbe van véve egy szezonvégi síelés + ha már ott vagyunk akkor kameraállványért mindenképp vissza kéne menni :B Melyik márkát ajánlanád/tok?A manfrotto-ról már hallottam, az elég jó?Szinte majd mindenhol ezt árulták.

A külső vakunak még utána kell néznem, mert nem tudom, h mi a jó belőle a k-5höz minőségben-árban.

Azt már így látom, h ez olyan mint a motortuning.Mindig van mit hozzávenni, bővíteni, tuningolni és igazából sosincs vége.De pont ez a jó benne, az "út" nem a "cél"...

Kössz a linkeket a könyvhöz, nagyon nagy segítség. :R

k1csi: Hoya az a szűrő.A vázon nyert pénz miatt tudtak rábeszélni a többi dologra :B Sok mindent mesélhetnék, h Svájchoz képest mi drágább otthon :Y miközben itt 5-10x a fizetések nagysága...

Mikisys: félreérthettél, én nem gondoltam, h az M=manuális fókusz.Az a full manuális beállítás, ez vili.Az volt a manuálissan a gondom, h tekergettem, de vagy azt értem el, amit az AF egy pillanat alatt, vagy rosszabbat...

Igen, bőszen jegyzetelek, hiába van exif (sima faststone image viewer is megmondja a kép összes adatát) mit hogyan, milyen körülmények köz lőttem...Visszaolvasgatom és próbálok hasonló körülméynek közt minél több beállitással képet készíteni.Nem könnyű dolog :U

Sajnos a gépkönyv full olasz, úgyhogy keresnem kell egy angolt majd a neten...

Biribum:

Nem negatívan értettem a súlyát, csak meglepetésként ért, h anyagból van!:) a fogása tetszik, a gombok elhelyezkedés is, csak még szokni kell.Tetszik, h keresztes a gombkiosztás (sok tesztben lehúzták ezért, h nem tipikus dslr-es) mert hasonlít a kompaktokéhoz.

Honnan tudom, h egy obi változó fényerejű vagy nem?Vagy fényerős vagy nem?(F-értékhez van köze?Bocs a túl sok tanulatlan kérdésért)

PRO-peller kifejtenéd ezt légyszíves bővebben?Igen, szeretném jobban kiaknázni a gép tudását és el akarom hagyni a full auto green módot.

Schawo: miért fogom megutálni a P-t?:)

(#10540) BEE válasza #24334592 (#10539) üzenetére


BEE
addikt

K5 Kezelési magyarul: [link]
Megvetted a piac egyik legjobb gépét kitobikkal.
Remélem a WR jelzésűeket kaptad, mert az jár a vázhoz.
Mivel ez egy felsőbb kategóriás váz, ne keress rajta témamódokat,
meg kell tanulnod hogy mi az a blende meg záridő. Érdemes ! :K :K :K

Eleinte nyugodtan használd az automatikát, főleg amíg nem tudod
mit is csinál a gép.

Kezdőknek írt jó könyvet digitálishoz én még nem láttam (attól még lehet)
de az alapok jól érthetően le vannak írva ebben: [link]
Ne zavarjon hogy filmes, a lényeg egyezik.

Ha kérdéseid vannak itt nézz körül:
K5 topik: [link]
Pentax : [link]
Kézikönyvek, egyéb infók: [link]

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#10541) schawo válasza #24334592 (#10539) üzenetére


schawo
titán

mi ez a kisfilmes megfeleltetés? A különböző szenzorméretű gépek miatt az összehasonlíthatóság kedvéért a 35mm-es kisfilmes (digitális full frame) méretre számítjuk át a gyútávot. A te géped gyútávját másfeles szorzóval kell átszámítani. Tehát a 18-55mm megfelel 27-82mm-nek.

Viszont a 18-55 meg pont jó
Ilyet is vettél?

ekergettem, de vagy azt értem el, amit az AF egy pillanat alatt, vagy rosszabbat
Zoom objektívval nem élvezet AF-elni.

Vagy fényerős vagy nem?(F-értékhez van köze?Bocs a túl sok tanulatlan kérdésért)
Igen, a rekeszhez, az f-értékhez van köze.

Honnan tudom, h egy obi változó fényerejű vagy nem?
Rá van írva az objektívra.
Pl 1:4-5,6 Ez annyit jelent, hogy nagylátó állásnál f4 a legnagyobb rekesz, tele állásnál már csak f5,6. Tehát a gyútávval átmenetesen változik a legnagyobb rekeszérték, és ezzel a fényerő.

miért fogom megutálni a P
Mert összevissza fog lövöldözni a géped. Javaslom az A-mód, tehát a fix rekeszes beállítás használatát, hosszabb távon azzal kapsz a legjobb képeket.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#10542) Mikisys válasza #24334592 (#10539) üzenetére


Mikisys
őstag

Lehet, hogy félreértettem a manuális fókusz és az M-üzemmódot, annyi baj legyen!
Látom, már írták hol találsz magyar, vagy akár angol nyelvű kézikönyvet.
Érdemes lenne kinyomtatni kisebb méretben, A/5-ös méretűben, kétoldalas kivitelben és az első meg a hátsó lapot lamináltatni, majd összefűzve, így kis méretben mindig ott lehet a gép mellett a táskában. Én így csináltattam meg a kézikönyvet és prímán elfér a táskámban, még védi is a cuccot.
Ahogy írták, A, Av-módban próbálkozz, vagy a full-manuális (M) beállításokkal, ez utóbbi hosszadalmas lehet, tehát csak ha van idő, akkor érdemes manuálisan állítani a gépet.
A manuális fókusz pedig, jó lehet portréfényképezésnél, mert lehet, hogy a gép gyorsabb, ha a homlokára állítod az AF-pontot, de a szemére kellene a fókuszt beállítani, az az igazi.
Attól is függ, hogy mit akarsz kihangsúlyozni.

Sok sikert!

Üdv!

(#10543) vbbb


vbbb
őstag

Egy gyors kérdés:

Pentax K-r megeszi az adapteres micro SDHC 32Gb-os kártyát vagy csak a normál SD jó neki?

(#10544) Peetry válasza vbbb (#10543) üzenetére


Peetry
senior tag

szerintem az eszköz nem tudja hogy őbenne most adapteres microsd vagy sima sd van.
A 32GB-ra nem tudom van-e limit.
Nekem is microSD van canonban, de gondolkodok rajta hogy kicseréljem, mert a micro nem rögzíthető az adapterben és nemegyszer előfordul hogy nem érzékeli a kártyát. gondolom érintkezési gondok, szóval én már inkább a sima SD mellett szavazok.

(#10545) #24334592


#24334592
törölt tag

BEE: nagyon köszönöm, sokat segítettél :R
Igen a WR-t vettem, a csávó direkt ki is hangsúlyozta, h mit jelent (lehet látta a lámer fejem:) )

Schawo: a kit obit azért vettem meg, mert nélküle csak 30 euróval lett volna olcsóbb a váz.Úgyhogy inkább megvettem.A csávó ajánlotta az 50-200at mellé plussz 150-ért, így vettem meg azt is.
A mai nap meg bebizonyította, h jó választás volt mindkettő.Nagyon kell az a 18-55 ha nem a hegyeket lövöm.

Most esett csak le, h a zoom miért nem jó a fókusszal való játékra.Egyébként: így lehetne elvileg elmosni a potré mögött a hátteret?Fix obival?

Mikisys: mindenképp ki fogom nyomtatni, kell, h valami "mankó" ott legyen velem a terepen, ha elvesznék a beállításokban.

első képkockák.

a PS-hez sem értek, úgyhogy a jobb nyers képeket válogattam ki. :B

amúgy melyika legjobb képfeltöltő/megosztó oldal?

amit észrevettem, h a fehér többnyire beég plussz a kép egyes részei igen sötétek :F

[ Szerkesztve ]

(#10546) schawo válasza #24334592 (#10545) üzenetére


schawo
titán

így lehetne elvileg elmosni a potré mögött a hátteret?

A portré mögötti háttér elmosódását (bokeh!!! igeeen :DDD) több tényező okozza.

Annál szűkebb távolságtartomány lesz éles a képen:
1. minél nagyobb a rekesz (minél kisebb az f értéke),
2. minél nagyobb a gyútáv,
(3. minél nagyobb az érzékelő mérete - bár ez egy adott gépen fix érték)

Fix obival?
Fix obival azért könnyebb, mert azoknak jellemzően kisebb az f értéke, és az 1. pont kifejti hatását.

amit észrevettem, h a fehér többnyire beég plussz a kép egyes részei igen sötétek
Ezen lehet javítani RAW utólagos feldolgozásával. A RAW az több bit (10-12, típustól függ) mélységben tárolja az adatokat, míg a jpg 8 bitre van butítva. Ha utólag feldolgozod a RAW fájlokat (mondjuk Adobe Lightroomal, vagy Corel Aftershot Pro-val), akkor te döntheted el, hogy a 10-12 bitből melyik 8 bit legyen a hasznos infó.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#10547) PRO-peller válasza #24334592 (#10545) üzenetére


PRO-peller
senior tag

"Most esett csak le, h a zoom miért nem jó a fókusszal való játékra.Egyébként: így lehetne elvileg elmosni a potré mögött a hátteret?Fix obival?"

Kezdetben nem létkérdés. A kitobi is mosogat, de a rekesz legyen teljesen nyitott. A tele aszem kezdő f4 erre még jobb is lehet, mint az alapzóm.

A P-móddal veszed át az irányítást. Melyik fgép tudja, h mit fényképez(el)? Az A mod is OK, de sztem a rekesz előválasztható vmelyik vezérlőtárcsán Pben is. A tájképeknél jó időben meg ne vacakolj! Mehet a zöld. Jók is a képek amiket lőttél. Ki tudná még jobban beállítani?

(#10548) schawo válasza #24334592 (#10545) üzenetére


schawo
titán

Most nézem a képeket, szép munka. Nagyon jók lettek :C

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#10549) #24334592 válasza schawo (#10548) üzenetére


#24334592
törölt tag

köszönöm az újabb infókat:)

napról napra jobban oszlik a köd!

tényleg jók?Lehet csak túl kritkus vagyok, de olyan átlagosnak találom őket, bár igyekeztem felnőni a masina tudásához.Fú ez most komoly löketet a motivációmnak :B

Jó géppel könnyebb jót lőni.Az utolsó gépem egy FT2 volt.Az ilyet meg ilyet tudott a kezeim közt.Kár, h a nevével ellentétben nem volt vízálló, de szerencsére fél év huzavona után visszaadta a panaszkodik mogyoróország a pénzem:)

A mai nap konklúziója: azért jó lenne egy makró lencse és egy állvány...Meg egy nagyobb táska, lehetőleg hátitáska, mert a mostani az oldaltáska....

Van egy kis bibi, sikerült rávarázsolni a lencsére egy ujjlenyomatot.Mivel tudnám lepucolni?

Meg az UV-s lencsére rákerült egy kis kosz (sár vagy bogárbelső nemtom) azt mivel tisztíthatnám le?

[ Szerkesztve ]

(#10550) BEE válasza #24334592 (#10549) üzenetére


BEE
addikt

A képeken a beégések indokoltak, ha el akarod kerülni,
akkor tudatosan kell használnod a fénymérőt és utómunkázni kell.
A sok fekete a képen lehet a monitorod beállítása miatt van,
sok a kontraszt a képen. Nálam nincs gond a képeiddel.

Nézd át a használatit, a képstabi legyen bekapcsolva,
kivéve ha állványon van a gép. Olyankor fontos kikapcsolni.
A stabinak van egy opciója a menüben, ami valami vízszintezésről
szól, na azt kapcsold be, mert akkor 2 fokos tévedésen belül
vízszintbe húzza a képet. Ez nagyon sokat tud segíteni a ferde tornyokon. :K

Állvány csak akkor sürgős, ha éjszakai képeket akarsz.
Ezzel a géppel durván felmehetsz ISO-ban, olyan helyzetekben is használhatod
kézből, amikre nem is gondolnál. ;)
Majd kitapasztalod hogy neked meddig megfelelő a kép.

Tanácsolnak neked mindenféle módokat, de amíg nem tudod mire jó a
blende meg a záridő, addig használd a ződkockát nyugodtan.
Ha már tudod mit állítasz, akkor Av mód világosban és TAv mód sötétben.
Minden más csak akkor, ha okod van rá.
Legyen sok örömöd a gépben ! :))

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.