Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10251) zolka78 válasza kutymorg (#10250) üzenetére


zolka78
senior tag

Szerintem ezt nem érdemes így összehasonlítani. A 600D ugyan nagyobb pixel számú szenzorral rendelkezik, de jobb szenzort is raktak bele. Újonnan már nem kapsz 500D-t, ha még is akkor nem érdemes rajta gondolkodni, inkább 600D. 500D-t csak olcsóbban és használtan. Nekem 500D van és az általad is emlegetett Tami. 17-50 obival használom a legtöbbet, jó párosítás. Én ugyan Canon párti vagyok a szolgáltatásai miatt, de nem megvetendő az D5100 a Nikontól, a jó szenzor és a 3 év gari miatt. Ha most vennék gépet akkor efelé húzna a szívem.

Meg ne idd a vizet! Az egy nagyon erős ital, fenn tartja azokat a nagy nehéz hajókat!

(#10252) kutymorg válasza zolka78 (#10251) üzenetére


kutymorg
tag

Én is a D5100-el szemezgetek jó ideje (a Tami mindkettőre kapható), de tele téren meg vagyok fogva. Sigma 70-200/F2.8-at eléggé rekeszelni kell, hogy igazán éles képet adjon, Tami változata kiesik a sebessége miatt. Sigma 100-300/F4 jó lenne, de ritka darab.
A Nikon 70-200/F2.8 számomra elérhetetlen :(

(#10253) zolka78 válasza kutymorg (#10252) üzenetére


zolka78
senior tag

Vagy egy másik lehetőség a Tami 70-300/VC hozzá. Sokan megvannak elégedve vele, bár nem fényerős.

Meg ne idd a vizet! Az egy nagyon erős ital, fenn tartja azokat a nagy nehéz hajókat!

(#10254) Mercutio_ válasza kutymorg (#10249) üzenetére


Mercutio_
félisten

17-50/2.8 helyett egy Tamron 10-24 vagy Sigma 10-20 és máris van értelme :DDD

Egyébként az egymást átfedő (17-50, 18-105) jellegű obik egymás melletti használatával az a baj, hogy mindig a jobbik képminőségűéhez fogod a gyengébbet hasonlítgatni, de lustaságból gyakran a nagyobb átfogásút fogod használni :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRÁK:Orient Bambino II Bigsize, Seiko SNXF05, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#10255) kutymorg válasza Mercutio_ (#10254) üzenetére


kutymorg
tag

A nagyobb átfogású csak túrázáshoz, kiránduláshoz kellene, hogy ne kelljen az egész pakkot magammal hurcolnom.

Inkább: 14-24(vagy 10-24)+ 24-70+ 70-200, fix 35, egy jó makró (105/150)... lottó ötös esetén :)

(#10256) sasa134 válasza kutymorg (#10244) üzenetére


sasa134
addikt

Szia, bocs, hogy beleszólok, de egy Pentax K-r + mondjuk egy 50-200 nem alternatíva? Aztán ahhoz lehetne fejleszteni az obiparkot...

[ Szerkesztve ]

Avanti Roma

(#10257) Mercutio_ válasza sasa134 (#10256) üzenetére


Mercutio_
félisten

Inkább egy 55-300, az az obi ár/értékben nagyon rendben van.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRÁK:Orient Bambino II Bigsize, Seiko SNXF05, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#10258) BiriBum válasza Mercutio_ (#10257) üzenetére


BiriBum
őstag

Sőt, ahhoz képest, hogy változó fényerejű, oltári jó képe van és nem csak az árához képest.

[ Szerkesztve ]

(#10259) MALK


MALK
tag

Sziasztok, tervezem egy dslr gep vasarlasat, hobby fotozas celjabol. A tanacsotokra volnèk kivancsi. Hasznalt gepekben gondolkodom.
Eddig amit talaltam szimpatikus gepeket:
Olympos 520 dupla kit 90e (2obi)
Canon eos 350d 45e obi nelkul.
Mi a tapasztalatotok velemenyetek roluk? Koszi a valaszokat. Üdv

[ Szerkesztve ]

(#10260) csakb válasza MALK (#10259) üzenetére


csakb
őstag

Szia!

Az Olympus kit (az Olympos az a citromlé :) ) kétségtelen előnye, hogy rögtön van 2 objektíved is. A 350D-hez meg még azt is kell vadásznod.

Mindkettő árában van, ha szimpi az Oly, akkor szerintem nyugodtan megveheted, nem fogsz benne csalódni.

(#10261) zolka78 válasza MALK (#10259) üzenetére


zolka78
senior tag

Az Olympus egy sokkal újabb konstrukció és van hozzá 2 obid, ami ha zuiko obi és ha még kittobi is, akkor is jobb minőséget képvisel mint a canonos olcsóbb üvegek. Az olympus sokkal jobb felépítésű váz is mint a canon, tudásban is előrébb van, valószínűleg az expó is kevesebb benne látatlanba. Mindkettő jó egy kezdőnek, bár tudni kell hogy az oly kivonult a dslr piacról és nem lesz gép amibe fejleszthetnél ha ebben a rendszerben gondolkodsz. Az obikkal nem lesz gond. Ha még tanulod a fotózást és a jpg-t preferálod akkor is az oly jpg. motorja viszi el a pálmát.

Meg ne idd a vizet! Az egy nagyon erős ital, fenn tartja azokat a nagy nehéz hajókat!

(#10262) sasa134 válasza MALK (#10259) üzenetére


sasa134
addikt

Nálam jóval hozzáértőbb emberek biztosan mondják majd, de a 350D elég régi és'rosszhírű' váz, én kerülném. Az Oly kellemes, és ha van 90 ezres kereted rá, ahogy a példa mutatja, akkor érdemes megnézni még a Nikon D3000-et (épp most láttam egyet használtan, kitobival, 7000 expoval 85ért) vagy inkább a D3100-at a jobb szenzora miatt, vagy Pentax K-x-et ami remek váz, KIT obival, alig használtat kapsz 100-ért, sokat tud, jóval többet mint amire egy kezdőnek szüksége lenne. A 350D már felejtős...

[ Szerkesztve ]

Avanti Roma

(#10263) csakb válasza zolka78 (#10261) üzenetére


csakb
őstag

"tudni kell hogy az oly kivonult a dslr piacról és nem lesz gép amibe fejleszthetnél ha ebben a rendszerben gondolkodsz."

Miért ne lehetne Oly-ban vázat fejleszteni? Itt az OM-D (meg ki tudja, mi lesz még), ami egy adapterrel kiválóan viszi a régebbi, 4/3-os obikat.
De szerintem az átlagjúzerek nagy része nem hogy új vázat, de még új obit sem vesz.

(#10264) zolka78 válasza csakb (#10263) üzenetére


zolka78
senior tag

....dslr piacról.........ebben a rendszerben......

Szerintem ezen nincs mit félre érteni. Szerintem az OM-D egy teljesen más rendszer. Az, hogy rá lehet adapterezni a 4/3 zuiko obikat az a már oly. dslr szettel rendelkezőeknek lesz jó, ott is azoknak akik az olympusnál a profi vagy a fél profi vonalat követték és ehhez mérten vásároltak obikat is. Ha már valaki az OM-D ben gondolkodik kezdésnek, akkor szerintem jobban jár ha a M4/3 obikat kezdi el nézegetni, azok minden előnyével.

Meg ne idd a vizet! Az egy nagyon erős ital, fenn tartja azokat a nagy nehéz hajókat!

(#10265) csakb válasza zolka78 (#10264) üzenetére


csakb
őstag

Nem értettem félre semmit, de továbbra sem érzem, hogy amatőr szinten akkora hátrány lenne egy 4/3-os szettel elindulni.

(#10266) zolka78 válasza csakb (#10265) üzenetére


zolka78
senior tag

Szerintem sem hátrány, de a váz fejlesztésben viszont csak a kompromisszum. Ki tudja mi lesz az irány az OM-D- vel. Bár szerintem jól indul. Egyébként nem is biztos, hogy valaki vázat is akar fejleszteni. Ezért is írtam, hogy ha használtban gondolkodik, akkor jó dolog az az oly. E520.

Meg ne idd a vizet! Az egy nagyon erős ital, fenn tartja azokat a nagy nehéz hajókat!

(#10267) csakb válasza zolka78 (#10266) üzenetére


csakb
őstag

Szerintem is nagyon jó. Fejleszteni pedig most fejlesztene a kolléga a semmiről valamire. :)

(#10268) Mercutio_ válasza zolka78 (#10266) üzenetére


Mercutio_
félisten

E-620, E-30, E-3, E-5 :DDD

Ugyanakkor a 4/3-os obik elég lassúcskák az m4/3-os vázakon legyen az Oly vagy Pana, kivétel talán az E-P3, de az meg nem 2 forintos tétel.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRÁK:Orient Bambino II Bigsize, Seiko SNXF05, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#10269) zolka78 válasza Mercutio_ (#10268) üzenetére


zolka78
senior tag

Igen, ezekkel a típusokkal is tisztában vagyok, de ez még mindig a kihalófélben lévő rendszer használt állományát érinti. Emlékezeteim szerint ezek között már csak az E-5 kapható mint új váz. Ezt a vonalat dobta az Oly. Azt nem tudom, hogy milyen a 4/3 Zuiko obi az m4/3 vázon, nem érdekelt a dolog. Csak feltételezni tudom, hogy aki az E szériához már beszerzett 1-2 prémium kategóriás Zuikot annak jó megoldás az OM-D vonal adapterezhetősége mint feljebb lépés.

Meg ne idd a vizet! Az egy nagyon erős ital, fenn tartja azokat a nagy nehéz hajókat!

(#10270) kutymorg válasza sasa134 (#10256) üzenetére


kutymorg
tag

Pentax egyenlőre kimarad a látómezőből.

(#10271) kutymorg válasza Mercutio_ (#10257) üzenetére


kutymorg
tag

Melyik 55-300-ra gondoltál?

(#10272) Mercutio_ válasza kutymorg (#10271) üzenetére


Mercutio_
félisten

Pentax, abból is a fém bajonetes, bár a műanyag is ugyanaz optikailag, de nincs quick-shift és talán távolságskála valamint napellenző sem, szóval azt érdemes megvenni, csak nem annyiért mint a nem butított verziót. Pl. itt egy

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRÁK:Orient Bambino II Bigsize, Seiko SNXF05, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#10273) edem1986


edem1986
csendes tag

Sziasztok!

A fent említett téma kezdett el érdekelni komolyabban. Már régebb óta fotózom de eddig mindig csak Kompakt gépekkel játszadoztam. Úgy érzem hogy itt az ideje hogy mélyebben is beleássam magam a fotózás rejtelmeibe. A lényegre térve: Olyan gépet keresek, ami kezdőknek és majdan haladó szintnek is megfelel, mivel vázat nem igazán szeretnék cserélgetni rövid időn belül inkább csak az Objektíveket. A fő orientáltság a portré fotózás lenne, esetleg némi természet fotózás is. Elképzelésem szerint egy árat is mondanék mert az nélkül a ma napság zsúfolt piacon nehéz bármit is mondani. Árban olyan 150-250000 ft között gondolkodom. A 3 típus amik közül igazán választanék Sony, Canon, vagy Nikon.
Szerintetek elsősorban melyik váz lenne a legmegfelelőbb? A sony ról eddig csak jó véleménnyel vagyok de csak kompaktom volt tőlük. Egy DSC-H7 illetve egy mostani újdonság a DSC-HX100v. Az utóbbi gép mellé szeretnék egy úgy mond igazi fotó masinát is. Jó kis gép ez is nincs vele semmi gondom de nagyon sok helyzetben már nem tudok mit játszani a beállításokkal sem és nem úgy sikerül a kép ahogy szeretném. Bárkinek van tanácsa szívesen fogadom meghallgatom. Bármi kérdésetek van kérdezzetek bátran, ha esetleg részletesebb elképzelés kellene, de hirtelen most ennyi jutott eszembe.
Köszönöm előre is a segítségeteket. Üdv EdEm :R

(#10274) zolka78 válasza Mercutio_ (#10268) üzenetére


zolka78
senior tag

Valamiért nem tudtam Youtube-t nyitni így csak most néztem meg a videókat. A profi obihoz az epl-1 AF tényleg lassú, viszont az epl-3 már egész jó. Gondolom OM-D-nél is ez, vagy jobb lesz. Én teléből Tami. 55-200-t használok 500D-vel, na az olyan, vagy még lassabb mint az epl-1 videón. Bár amit a 12-60 tud nyújtani képminőségben, azt elfogadnám ilyen lassúság mellett.

Meg ne idd a vizet! Az egy nagyon erős ital, fenn tartja azokat a nagy nehéz hajókat!

(#10275) Mercutio_ válasza zolka78 (#10274) üzenetére


Mercutio_
félisten

Eigen, csak egy E-pl3 vagy pláne OM-D + adapter ára már nem a low budget kategória :N

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRÁK:Orient Bambino II Bigsize, Seiko SNXF05, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#10276) Fasten


Fasten
tag

Sziasztok!

Régről visszatérő vendég vagyok ebben a topikban, kb 3x futottam már neki úgy, hogy most biza megveszem életem első DSLR-jét, de mindig visszatáncoltam. Most viszont tényleg akarom! :-D

Újra elolvastam a teszteket, néztem a képeket, árakat és a következőkre jutottam.

Pentax K-r
Nikon D3100
Nikon D5000

Elolvastam fórumokat, olvastam Pro- és kontrákat, és tudom, hogy én fogom eldönteni, de akkor is szívesen fogadnék szakértő tanácsokat :-)

Szóval most ott járok, hogy D3100 + 18-55VR. De mivel elég nagy lapátkezem van, lehet, jobb lenne a D5000 + 18-55VR. A Pentax-ról igazából már lemondtam, még ha tudom, hogy jobb is, mint a D3100 ( nikonosok bocsesz ), de a későbbi könnyebb bővíthetőség és szélesebb választék oltárán feláldozom a K-r által nyújtott előnyöket. na ma akarok elmenni a media-ba, még egyszer megtapizom a 3100-at, az a baj, hogy 5000 már nincs kiállítva, a d5100 meg fogásban annyira nem hajaz az 5000-re... Jó volna egy fogáspróba.

De ki mit mond? :-)

( szerk. Árban 150- max 200-ig szeretnék elmenni )
üdv,

[ Szerkesztve ]

Some people believe football is a matter of life and death, I am very disappointed with that attitude. I can assure you it is much, much more important than that.

(#10277) BiriBum válasza Fasten (#10276) üzenetére


BiriBum
őstag

későbbi könnyebb bővíthetőség és szélesebb választék oltárán feláldozom

Mi az amivel a Pentaxot nem tudod bővíteni? :W

[ Szerkesztve ]

(#10278) jeni válasza BiriBum (#10277) üzenetére


jeni
félisten

azt a fekvő fekete burkolatú nagy lencsés Pentax obit hány embernek kell tartania :DDD ;]

(#10279) edem1986


edem1986
csendes tag

Sziasztok!

Nem rég írtam hogy tanácstalan vagyok gépválasztás téren mivel még újonc vagyok. A következőre jutottam és szűkítettem a lehetőséget.

Sony Alpha dslr-a580 vagy
Canon EOS 600D vagy
Nikon D5100

Szerintetek melyik lenne a megfelelőbb választás?
Esetleg pro, kontra vélemények?

Köszönettel EdEm :R

(#10280) Fasten válasza BiriBum (#10277) üzenetére


Fasten
tag

A nikonhoz és a canonhoz jóval szélesebb a használt kiegészítők ( obi, portrémarkolat, vaku ) kínálata.

Pl. pentax-ra 457 találat a vaterán a kiegészítők rovatban, nikonnál 1064, canonnál 3410.

Ne forgasd ki légyszi a szavaimat, ezt rühellem :((

Some people believe football is a matter of life and death, I am very disappointed with that attitude. I can assure you it is much, much more important than that.

(#10281) jeni válasza Fasten (#10280) üzenetére


jeni
félisten

Kétségtelen tény,hogy a Pentax-ra vadászni kell,hogy jó objektívet találj,DE...
A Canon, a Nikon -a Tamron- a Sigma objektívek közt több a kevésbé sikerült objektívek.
A Penatxnál nagyobb a gyártási szigor,de az is igaz baromi kevés obik vannak hozzá.

(#10282) Fasten válasza jeni (#10281) üzenetére


Fasten
tag

A Tamron, Sigma gyárt Pentax bajonettel is obikat, szóval a "tucattermék" ide is beférkőzhet.

Jól eltalált obik pedig vannak "mindhárom" oldalon :) ( kétségtelen, hogy ezeket mind pentax, mind canon-nikon oldalon busásan meg kell fizetni. )

Some people believe football is a matter of life and death, I am very disappointed with that attitude. I can assure you it is much, much more important than that.

(#10283) ateszm válasza jeni (#10281) üzenetére


ateszm
senior tag

adapter 2-3K, régi jó obik jó fényerővel 10-15k-tól...:))

(#10284) Mercutio_ válasza BiriBum (#10277) üzenetére


Mercutio_
félisten

Húzzuk már át azokat az obikat amit nem forgalmaznak, vagy duplán vannak a képen :DDD

Ettől függetlenül tény, hogy a látszólag nagy CaNikon obiválaszték egy tetemes része a jelenlegi kitobiknál semmivel nem jobb, vagy épp ugyanazon gyutávot lefedő régebbi obi, nomeg a megfizethetetlen obik...

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRÁK:Orient Bambino II Bigsize, Seiko SNXF05, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#10285) BiriBum válasza jeni (#10278) üzenetére


BiriBum
őstag

Két db Canon EF 400mm f/2.8 L IS USM kell alá állványnak.

(#10286) BiriBum válasza Mercutio_ (#10284) üzenetére


BiriBum
őstag

Pontosan. Ahol az úgynevezett "szűk választék" és "különbség"van az a többszázezres-milliós szegmens.
A Pentax Limited fixek egyedülállóak, így pl. ilyen sorozatot nehezen találni CaNikonban.

Az egyedüli szűk keresztmetszet a fix fényerejű telék képviselik (a képpel ellentétben). Azért egy 60-250 F4 ED SDM -et bevállalnék. Plusz ott vannak a Sigmák Tamronok K-val.
A változó fényerejű 55-300 pedig eléggé maga mögé utasítja a CaNikon hasonló kategóriájú lencséit.

Tessék egy kép a DA-król :DDD :DDD :DDD

(#10287) Fasten válasza Mercutio_ (#10284) üzenetére


Fasten
tag

Na, fejlemények:

Canon 550d fogásra nem jött be.
1100D-t meg sem próbáltam :-D

D90 nem volt rossz.
D5100 egy fokkal rosszabb
D3100 kicsit rosszabb a fogása, mint a D90-nek, de jóval könnyebb :-)

Pentax nem volt :-(

Kb. 2 hetem van még agyalogni, utána kell a gép :-D

Kicsit off. Volt a mediban D3100 ákcijó, 149.900 18-55-es obival, de természetesen nem VR-es. A VR-es egy 10-essel hosszabb árban. Mondjuk legalább ki van rakva az is...

Some people believe football is a matter of life and death, I am very disappointed with that attitude. I can assure you it is much, much more important than that.

(#10288) BiriBum válasza Fasten (#10280) üzenetére


BiriBum
őstag

Nem probléma, hogy a semmiért felhúztad magad, nem sértettél meg. :DDD

Tény, hogy a használt Nikon/Canon kiegészítők száma az eladott termékek piaci részesedése arányában nagyobb, mint a Pentaxé, Sonyé vagy az Olympusé.

Cirka 5 éve van Pentax DSLR-em, eddig mindent kaptam hozzá, akár újonnan akár használtan.
Nikont is használtam, nem vagyok elfogult.

Ha van pénzed és a Nikon mellett döntesz, akkor a D5100 lehet a nyerő. Egyetlen hátránya a szörnyű funkciógomb kiosztás és a bonyolult menü.

(#10289) nesa válasza BiriBum (#10288) üzenetére


nesa
veterán

+1
Enis mindent kaptam olympushoz amit akartam es penzem is volt ra max 1 honapot kellet varni mire befutott a megfelelo hasznalt termek.

CaNikon szinten se jobb a helyzet a kinalt 5620 hasznalt obibol van kb 20db ami ertelmes ebbol 10 tul draga, az olcsok fele kishibas, es ami valoban jo mar mas megvette.

Nikonhoz 55-200VR obit kb 1 honapig vadasztam mire minden szempontbol megfelelot talaltam, 18-105VR meg kb 3-4 honapig, a sok szar ajanlat mellet mar ugyvoltam elmegyek veszek uj uveget.

Fasten!

En hamar Nikon D90 es a D5100 kozt vacilalnek hogy neked melyik lesz jobb azt neked kell eldonteni, D90 tobb szabadsagot enged + kezelhetobb, ha a portre markolat is fontos akkor inkabb a D90.

[ Szerkesztve ]

(#10290) kutymorg


kutymorg
tag

Sziasztok!

Mennyire hajlamosak a mai belépőszintű/alsó-közép kategóriás DSLR(Canon, Nikon, Pentax...) vázak meghibásodása?
Érdemes a több garanciaidővel mérlegelni?

Köszi!

(#10291) zolka78 válasza kutymorg (#10290) üzenetére


zolka78
senior tag

Ismered a mondást: ami eltud romolni, az el is romlik. De nem ebből kell kiindulni. Rendeltetésszerű használattól nem igazán fog hamar tönkre menni. Nem is nagyon olvasni meghibásodott vázakról, leszámítva 1-2 esetet. Viszont a Nikon 3 éves garancia ideje azért elgondolkodtató, és megnyugtató. Kíváncsi lennék hány Nikon gép hibásodott meg komolyabban az első 3 évben. Vagy akár bármelyik másik gyártóé.

Azért még mindig lehet kapni 20, 30 vagy akár 40 éve működő vázakat, és szerintem az azóta is működő gyártóknak nem lett rosszabb a minőségpolitikájuk.

[ Szerkesztve ]

Meg ne idd a vizet! Az egy nagyon erős ital, fenn tartja azokat a nagy nehéz hajókat!

(#10292) kutymorg válasza zolka78 (#10291) üzenetére


kutymorg
tag

Engem is ez gondolkodtatott el...
Vajon a 220volt 2 éves Canon garja mit takar? Fura, hogy máshol csak 1 év van rá...

(#10293) zolka78 válasza kutymorg (#10292) üzenetére


zolka78
senior tag

Azt hiszem a második évet ők rendezik. Nem tudod a Camera kft. felé érvényesíteni, akik a Canon hivatalos szervíze.

Meg ne idd a vizet! Az egy nagyon erős ital, fenn tartja azokat a nagy nehéz hajókat!

(#10294) cOxeR válasza zolka78 (#10293) üzenetére


cOxeR
Ármester

Pontosan így.

(#10295) atis78


atis78
tag

Sziasztok!

Uj fenykepezogep vasarlas elott allok es ezugyben szeretnem kerni a segitsegetek.

Szitu:
Kompakt geprol(Pana tz7) valtanek felfele olyan gepre amivel komolyabb kepminoseget tudok produkalni.
Fontos lenne hogy a vazat konnyen hordozhassam igy jott hogy cserelheto obi-s rendszerkompakt lesz es nem DSLR.
Tovabba szempont lenne az is hogy a geppel korrekt videokat keszithessek igeny eseten. Az ar nem elsodleges szempont.

Sokat nezelodtem es keresgeltem az utobbi idoben hogy mi is lenne szamomra a megfelelo es alapvetoen 2 modellnel

kotottem ki. (kesobb mas objektivek is szova johetnek)
Panasonic GX1 + 14-42 Powerzoom Kit
Sony NEX-5N + 15-55 Kit

Rengeteg tesztet atolvastam mar de minel tobbet olvasok annal nehezebb a dontes :).

Szoval szeretnem a segitsegeteket es tapasztalatotokat kerni a dontes megkonnyitesehez.

Nehany szempont ami szamomra fontos:
Pana Gx1
Pro
Dedikalt kezeloszervek -> elvileg jobb kezelhetoseg
Kis meret konnyu hordozas.
Beepitett vaku.
Videozal kozben is lehet kepeket loni (sajna csak 2 MP-en :( )

Kontra
Magasabb ar , dragabb objektivek
Tele allasban neha homalyos kepek kitobival (remelhetoleg firmware javitas keszul)
Nex-5n-nel gyengebb video kepessegek (gyengebb manualis beallitasi lehetosegek)
Kisebb szenzor -> kisse gyengebb kepminoseg

Sony NEX-5N
Pro
Nagyobb szenzor ergo magasabb ISO eseten jobb kepek (dpreview alapjan ISO1600 felett inkabb)
Erosebb video kepessegek
Alacsonyabb ar vazra es obikra.
Fejlett panorama mod.

Kontra
Keves dedikalt kezelogomb -> kisse nehezkesebb kezeles talan
Vakut mindig kulon kell csatlakoztatni
Egyes video beallitasnal melegedesi gondok lehetnek.
Obikkal egyutt nagyobb meretek

Ugy erzem nagyon nem nyulhatok egyik geppel se melle de azert erdekelne ti melyik mellett tennetek le a voksotok.

Persze ha lenne mas javaslatotok azt is megfontolnam.

Elora is koszonom a segitsegetek.

(#10296) ttoth válasza atis78 (#10295) üzenetére


ttoth
tag

Szia!

Nekem Nikon D3000-em van, és az magasabb ISO-n sajnos nem produkál túl jól, szóval én a kettő közül azt választanám, amelyik magasabb ISO-n elfogadhatóbb képet ad. Nekem is ezt tanácsolták, mikor hasonló cipőben jártam, de akkor nem mondhattam (sőt most sem), hogy "Az ar nem elsodleges szempont." ;]

De ahogy írtad, ha eddig eljutottál, biztos nem fogsz mellélőni egyik választással sem. :)

Űűű, de szép eketárcsa!

(#10297) vendingo válasza atis78 (#10295) üzenetére


vendingo
veterán

Esetleg utánanéznék az oly E-pl2-nek is.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#10298) atis78 válasza vendingo (#10297) üzenetére


atis78
tag

dpreview-n elnezve a osszehasonlitasokat oly E-P3/E-PL2 elmarad meg a Pana GX1-tol is ha ez ember az ISO-t feljebb tekeri..
Ezert nem is gondolkodtam eddig Oly-ban.
Talan meg az uj E-M5 erdekes lehetne de az mar arban egy mas kategoria es addig nem is tudok varni a dontessel.
(amugy ha arban addig elmennek akkor mar siman beleferne az NEX-7 is)

(#10299) vendingo válasza atis78 (#10298) üzenetére


vendingo
veterán

A pl2 1600-ig gyönyörű képeket készít zajszűrés nélkül, fölötte pedig belehet kapcsolni több fokozatba is a zajszűrést, és még úgy is szép képeket készít.
Szerintem semmi gond az ISO-jával.
A másik meg hogy az olympusoknak a legjobb a Jpeg motorja, a panákkal ajánlatosabb RAW-ban lődözni, és utólag feldolgozni.
NEX-hez meg kicsit szegényes az obipark, míg az olynál meg a panánál csereszabatos az objektív.
Az E-M5 lenne a legjobb de félek, hogy az ára 3-assal fog kezdődni. :(

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#10300) andrás47


andrás47
senior tag

Üdv !

Új tükrös gépet szeretnék vásárolni a Canon 550D néztem ki,vagy a Nikon D5100-at,nehéz dilemma,kb 20 ezer Ft előny a Canonnak,általános felhasználásra kellene kirándulások, családi események ,fotózása,videózása .Azt olvastam a Canonnak könnyebb a kezelése,ha igaz.
A 18-55-ös kittel érdemes megvenni,esetleg 18-135-el,vagy a 18-55-t úgyis érdemes megvenni,és később bővíteni inkább.
Esetleg a döntést tudnátok könnyíteni pro,és kontra ?
Örülnék ha olyan valaki is tudna írni akinek van,vagy volt már mindkét gépe ,Ő már bizonyára könnyebben dönt melyik mellett marad.

Köszönöm.Üdv

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.