Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10951) Mr.Csizmás válasza sixpak (#10949) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

abszolút nem.

ha nikont akarsz venni, vegyed.

ha használni is akarod, inkább ne. tejfölöspohár minőség, az egészről ordít a spórolás, nem beszélve a kezelésről, csak beépített motoros optikákat tudsz használni, 1 db Fn gomb, stb.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#10952) Freddy76 válasza Mr.Csizmás (#10951) üzenetére


Freddy76
addikt

Mr. Csizmás: tudom, hogy a milceknek nincsen párja, és ki fogunk pusztulni, mint a dinoszauruszok, de azért ennyire nem rossz a helyzet. Azért ismerek néhány embert, aki nagyon boldog a Nikonjával, akár a d3100-zal is. Milces ismerősőm nincs, biztos azért, mert rossz társaságba járok.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#10953) Mr.Csizmás válasza Freddy76 (#10952) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

no offense, belépőszinten az e-penis (méret) dolgot leszámítva fölényben vannak a milcek építési minőség és szolgáltatások, középkategóriába is felérnek (GH2, és tsa.), de felsőkategóriából (ha sok pénzem lenne) tuti canikont vennék. de a belépőszint egyszerűen unszimpatikus, hogy ezt akarják eladni az embereknek :(

szóval nem vagyok dslr-rasszista, csak tudok alternatívát :D

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#10954) A Zéé válasza Mr.Csizmás (#10951) üzenetére


A Zéé
addikt

mondjuk a tejfölöspohár minőség pont nem igaz rá, de felesleges akármit is mondani, szerintem nem igazán használtad még egyiket sem, ellenben ekézed itt folyamat.

amúgy ha jól emlékszem neked e-pm1 volt utoljára, azon még annyi gomb sincs, és kezelni sem könnyebb, sőt..

Just a simple Lineman...

(#10955) Mr.Csizmás válasza A Zéé (#10954) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

GF1-em van, az asszonnyé az EPM1. de mindkettő 99% fém építés.

ja és az EPM1-en azért lehet pörögni a 4+1 irányú tárcsa + körülötte a görgővel.

lehet nem használtam, de volt találkozásom vele, és a profibb userek véleményét (Parci, madgie, ROBOTER, stb.) is olvasom, és nem éppen hízelgő egy belépő váznak a szándékos spórolás mindenen.

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#10956) A Zéé válasza Mr.Csizmás (#10955) üzenetére


A Zéé
addikt

mondjuk pont Parci az, aki védi mindig őket :)
Hidd el ezeket se nehéz használni. Nem egy D90, vagy D7000 de messze nem használhatatlan.
1 funkció gomb van igen, de a vezérlőtárcsa ugyanúgy megvan, amúgy meg a Nikonon ott van az "i" gomb, és máris állítható minden.

Műanyag igen, de pl a D3100 burkolat minőségre nem rosszabb mint a Canon xxxD vázak.
Spórolás a kényelmi/plusz funkciókon tényleg érződik ezt nem vitatom. Viszont a D3100 módválasztó pöcke a nagy tárcsa alatt szerintem nagyon jó találmány.
Fém tényleg jobb lenne, ezt nem vitatom.
Viszont a csak motoros obik egy átlag amatőr usernél pár kivétellel tényleg nem jelentenek komoly hátrányt. Képminőségre meg kb mindegy, hogy egy középkategóriás MILC, vagy olcsó DSLR-ről beszélünk.

Just a simple Lineman...

(#10957) Mr.Csizmás válasza A Zéé (#10956) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

na ez az, hogy képminőségben gyatrábbat produkáló vázat úgy kell már keresni, így másfelé fordul az userek referenciája.

mondjuk aki csak simán fotózni akar tücsköt-bogarat-autót-gyereket, annak biztos jó a D3100+motoros obi, csak ha fejlődni akar, később a váz lesz a gátló tényező.

ja, az a módválasztó tényleg jó, nekem is van: [link]

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#10958) doser0717 válasza Freddy76 (#10950) üzenetére


doser0717
aktív tag

Ez az. Ezért nézegettem én is a Canont, mert mint ha ahhoz több lehetőség lenne obikat venni + abból esetleg nagyobb a kínálat használt obiból is.

i20N, Surriento, GBS 57

(#10959) Zozzer888 válasza doser0717 (#10958) üzenetére


Zozzer888
addikt

Canonhoz kb olyan nehéz bármit is találni mint suzuki swifthez alkatrészt:) Ez pl marha nagy előnye. (szerintem)

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#10960) doser0717


doser0717
aktív tag

És ha mégis fontolóra vennék egy megbízható helyről származó használt gépet, akkor melyik lehetne az?
Esetleg a Nikon D7000, EOS 50D?
Vagy a már említett 5100/600D páros inkább?

i20N, Surriento, GBS 57

(#10961) Mr.Csizmás válasza doser0717 (#10960) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

sztem d7000, az fiatalabb modell azért. az 50d ~4 éves.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#10962) Zozzer888 válasza doser0717 (#10960) üzenetére


Zozzer888
addikt

60D?

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#10963) Peetry válasza Zozzer888 (#10962) üzenetére


Peetry
senior tag

60D leszámítva a kihajtható kijelzőt inkább visszalépés az 50D-hez. A 7D megjelenésével muszáj volt alább tenni az XXD tudását, különben kutya nem vett volna 7D-t.
50D jó választás.

[ Szerkesztve ]

(#10964) Byk01 válasza Mr.Csizmás (#10961) üzenetére


Byk01
senior tag

Szerintem meg a D7000 nem fog beleférni obival a 200 ezerbe. Ellenben a D90 igen, és rengetegen dicsérik azt is. Abban van motor is, tehát nem muszáj motoros objektívet venni hozzá.
Viszont a D90 sem mai tervezés.

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#10965) Mr.Csizmás válasza Byk01 (#10964) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

my fail sir, azt nem néztem, hogy kijön-e. :B

btw. a D90 az jó alkotás, én is szemeztem vele egy időben.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#10966) sixpak


sixpak
nagyúr

Hi. Tudom, itt azt mondják, hogy gyengébb váz, jobb üveg, de azért megkérdem melyik jobb választás. Nikon d 3100+18-105 vagy d5100+18-55? Kb. egy árban vannak. Köszi.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#10967) Peetry válasza sixpak (#10966) üzenetére


Peetry
senior tag

a két obi optikailag tudtommmal eléggé egy kategória, így tőled függ mire használnád, mennyire kellene a nagyobb átfogás. Nekem szimpatikusabb a 18-105, de tény hogy a két váz közül meg a d5100-at választanám.

(#10968) Mr.Csizmás válasza Peetry (#10967) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

inkább vázat vegyen jobbat, mert később vehet rá jobb obit, fordítva bajosabb...

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#10969) Ijk válasza sixpak (#10966) üzenetére


Ijk
nagyúr

18-55 egy teljesen jó kis obi, hátránya a kisebb átfogás, előnye hogy kisebb-könnyebb és nagylátón kisebb a torzítása.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#10970) Peetry válasza Mr.Csizmás (#10968) üzenetére


Peetry
senior tag

obi mögé is lehet jobb vázat venni, és egy jobb obi váz árban van. nem mellesleg mindig azt szajkózzuk hogy a váz a legkisebb tényező egy jó fotóhoz, előbb kell a jó kompozíció, és a jó rajzolatú obi. De mivel itt két hasonló obiról van szó szerintem egyéni preferencia, hogy a d5100 plusz szolgáltatásai vs 18-105 átfogása dönt.

(#10971) k1csi válasza sixpak (#10966) üzenetére


k1csi
senior tag

Ha nagyon szűk a keret és tudod, hogy később lesz lehetőséged és igényed bővíteni akkor azt érdemes mérlegelni mennyit bukhatsz a bővítésen (cserén).

Ha új cuccokban gondolkodunk akkor vsz. a váz cseréje több buktát jelenthet, mint a 18-55.
Míg a vázak (különösen a totál belépők) nagyon gyorsan vesztik az értéküket, az obik jól tartják (ez ugye a 18-55-nél azért igaz mert már eleve olcsó).

Bár mivel személy szerint Canonos vagyok csak tippelni tudok mennyit érhet a 18-55, de ha ez a Canon ekvivalense nagyságrendjében van (30k újonnan, 20k használtan) akkor azt mondom, hogy legrosszabb esetben megtartod tartalék obinak.

Röviden: Ha a jobb vázat veszed azaz a D5100-at (én így tennék) és később lesz lehetőséged bővíteni (ehhez a választáshoz ez kell), akkor a 18-55 teljes árát elbukva is vsz. jobban jösz ki mint a másik opcióval (vsz. még akkor is ha a Nikon a közeljövőben valami szuper D5100 utódot hozna ki alig drágábban).

Viszont, ha a jövőben sem tudsz többet rászánni (kb. még annyit mint most), akkor lehet nem DSLR-t kellene vegyél. A DSLR egy kittobival vaku nélkül stb. félkarú óriás tolószékben.

Normális DSLR rendszert kb. 300k-tól felfelé lehet építeni. A cuccod összértékének kb. max. a felét tegye ki a váz (a gyengébb vázat kb. ebben a kontextusban érdemes értelmezni) és igényeidnek megfelelően néhány obi és igényednek megfelelően 1 vaku (meg rengeteg apróság amit most nem vállalnék, hogy összeszedjem; többször megpróbáltam, mindig kihagytam valamit).

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

(#10972) Ijk válasza k1csi (#10971) üzenetére


Ijk
nagyúr

Én mondjuk vennék a helyében egy rendes vázat használtan, pl. D90 és mellé a 18-105-öt ugyancsak használtan.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#10973) kemalboy01


kemalboy01
tag

Nekem az a kérdésem hogy d7000-ret miért nem lehet venni 18-55-el kitben? (18-105-el drága)

(#10974) Ijk válasza kemalboy01 (#10973) üzenetére


Ijk
nagyúr

:DDD

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#10975) whitezo88 válasza kemalboy01 (#10973) üzenetére


whitezo88
nagyúr

és Canon 1Ds-t?

(#10976) Throme válasza k1csi (#10971) üzenetére


Throme
veterán

Szerintem akkor jár a legjobban, ha gyűjt még 1 hónapot és D5100+18-105 kombót megveszi.
A vázcsere fájdalmasabb ebben a kategóriában szerintem is, de a 18-55 kevésbé az, viszont felesleges és kibekkelhető, ha még egy keveset spórol.
Annak meg nincs értelme, hogy kínjában - mert eladni nem nagyon lehet, legalább is elfogadható áron - megtartja tartaléknak, de a büdös életben nem fogja elővenni.
Én biztos veszek egy új 18-105-öt ha tönkremegy (javíthatatlanul) a mostani.
Nem fog hiányozni a 18-55 backup. Örülök, hogy anno inkább vártam még egy kicsit a vásárlással és nem a 18-55-el vettem a gépet. Most baromira bánnám...
18-55-öt amúgy is többen cserélik le a 18-105-re, mert az átfogás fontosabb tényező lesz - akár már 2 hét használat után is - mint a nagyobb torzítás 18mm-en... Ne feledjük, belépő kategóriáról beszélünk. Egy komolyabb júzer lehet nem így döntene és a falat kaparná a torzítás miatt ( de mindkettőnél :) ).
View/capture nx vagy LR korrigálja ezt a torzítást valamennyire, szóval nem katasztrófa. Az átfogás viszont max corp-pal :).

kemalboy01: Külön - külön megveheted. Az obit nagyon olcsón használtan :) aki váltott 18-105-re!

[ Szerkesztve ]

(#10977) Freddy76 válasza Throme (#10976) üzenetére


Freddy76
addikt

+1.

A 18-105-nek megvan az a hatalmas előnye, hogy nem csak kezdésnek, hanem általában jó alapobi. Én pl. emellett használok egy 50/1.8 fixet, és most megyek lefelé - az én stílusomhoz/vágyaimhoz elég a 105 vége (55 kevés lenne), de lent kellene még 8-10 mm... De 18-55-nél ez a döntés nem lenne meg, plusz ott adott egy örök nyűg: cserepont 55-nél. Ha valaki komolyan építkezik, annak a 18-55 minőségben lesz kevés, aki hobbista, annak a tartomány nem lesz elég.

Én most új gépnek nem is a váz miatt ajánlanám elsősorban a Nikont, hanem azért, mert a 18-105 ár/érték arányban rulez.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#10978) Ijk válasza Freddy76 (#10977) üzenetére


Ijk
nagyúr

Azért az ekv. 90mm-ig a témák jó nagy része lefedhető. Máshoz meg úgyis valami rendes teleobi kell.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#10979) kemalboy01 válasza Freddy76 (#10977) üzenetére


kemalboy01
tag

Nekem még a tamron 17-50 f/2,8 stabisat ajánlották kezdésre kitűnőnek állitották be persze erre sokat kéne várnom hogy meglegyen

(#10980) Freddy76 válasza Ijk (#10978) üzenetére


Freddy76
addikt

Azért az 55 ekv. 82, míg a 105 ekv. 157, tehát majednem a kétszerese. A második szerintem egy általános használatra (nyaralás, stb.) bőven elég, míg az első kevés lehet. Amekkora az árkülönbség a 18-55 és a 18-105 kit között, szerintem megéri.

Kemalboy01: naja, de ha rám hallgatsz, inkább a Nikkor 24-70/2.8-at veszed alapobinak. Megéri mind a félmillió Ft-ot. A realitások talaján maradva kezdőként, kevés indulótőkével, a 18-105 a nyerő.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#10981) Ijk válasza Freddy76 (#10980) üzenetére


Ijk
nagyúr

Árkülönbözettel kapcsolatban egyetértek, hogy nyaralásra kevés a 18-55 azzal nem. Nem akarok belemenni a fényképezés filozófiájába, másrészről ezekhez a bolha vázakhoz szerintem jobb ergonómiailag a 18-55. Persze az lenne a legjobb ha venne egy normális vázat, pl. a D90 személyében.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#10982) Freddy76 válasza Ijk (#10981) üzenetére


Freddy76
addikt

Ne magadból indulj ki, és ezt most vedd dícséretnek.

A 18-105 szvsz nem nagy, sőt, a d5100-on teljesen jó.

[ Szerkesztve ]

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#10983) schawo válasza kemalboy01 (#10973) üzenetére


schawo
titán

Vedd a szóló vázat, és meg van oldva a problémád. A 18-55-t szerintem bármelyik aukciós oldalon utánad dobják bagóért.

Bár szerintem elég zakkant ötlet 300k-ból 280-t vázra költeni :)

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#10984) Throme válasza Ijk (#10981) üzenetére


Throme
veterán

Szerintem a fényképezés filozófiája mindenkinek más, ahogy a bolha váz vagy éppen a feleslegesen batár nagy (és az utóbbi időben felgyorsult digi dslr-ek megjelenéséhez viszonyítva öreg ) váz fogalma is.
Most, hogy orr nehéz egy kis gép egy nagyobb telével az nem tudom hogy kit zavar. Ezért venni 18-55 elég nagy butaság lenne, ajánlásod ellenére is.

A D90-et meg normális váznak nevezni szintén relatív. Ha nem lenne k...va drága a D7000, akkor itt sokan le se szarnák a D90-et....

(#10985) Ijk válasza Throme (#10984) üzenetére


Ijk
nagyúr

"A D90-et meg normális váznak nevezni szintén relatív. Ha nem lenne k...va drága a D7000, akkor itt sokan le se szarnák a D90-et...."
De viszont krva drága a d7000, így a jelenleg kapható még éppen megfizethető komolyabb nikon váz a d90. A belépő vázak is tökéletesen használhatóak, de a d5100-hoz viszonyítva nincs nagy árkülönbözet, a két váz viszont ég és föld. Tíz emberből hat a d90-et venné ha kézbevenné őket, és kilenc ha bele is nézne a keresőbe. A maradék egy pedig elhiszi hogy az újabb érzékelővel jobb képeket lő, és 1 hónapig eljátszadozik a fejlettebb videóképességgel.

Még anno a D50-em is orrnehéz volt a hasonló méretű 18-70-el, nemhogy ezek a picike vázak.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#10986) Throme válasza Ijk (#10985) üzenetére


Throme
veterán

"10 emberből hat a d90-et venné " Ez olyan mintha reklámból vetted volna :), még ha igaz is lehet.
Azokat kifelejted, akik tudatosan vesznek belépőt. Továbbra is tartom azt, hogy aki sűrűn használja a manual beállítást, annak egyértelmű választás az olcsó D7k (D90).
Belépővel szívás. Amúgy nem lesz különösebb hátrányban. Tudom régi, motor nélküli, olcsóbb obik is kimaradnak az életünkből. Na bumm.
Ezt a fotózási szokások eldöntik.

Ki mit gondol az újabb érzékelőről, azt nem tudhatom, de számomra nem a jobb fotót jelenti, hanem ugyan azt a fotót valamivel jobb minőségben.

[ Szerkesztve ]

(#10987) Freddy76 válasza Ijk (#10985) üzenetére


Freddy76
addikt

Meg a maradék egynek fontos, hogy ISO 800 felett is van élet, nem is akár milyen, esetleg a maradék egynek akármilyen perverzióból fontos (vagy legalábbis hasznos) a kihajtható kijelző.

Én mindkettőt fogtam, és valóban tetszett a jobb fogás, a felső kijelző, egy-két dedikált gomb (örülnék, ha a d5100-ra ki tudnám tenni az ISO-t, a fénymérést, és a felvételi módot), de kisbaba mellett (vakut nem használtam az első hét hónapban, indirekt sem) verhetetlen volt, hogy nagy ISO-n jó képeket lövök, továbbá a kihajtható kijelzővel úgy fényképezem a gyereket, hogy nem látja - és van jópár olyan képem, amelyet a d90-nel nem tudtam volna meglőni. Ennyi. Ja, videót egy másodpercet nem csináltam, és a témamódokat, effekteket sem használtam, azt sem tudom, melyik mire való.

Néha tényleg kezdem azt hinni, hogy a d90 valami mantra, aki olcsóbb/kisebb gépet vesz az hülye/csóró/nem ért hozzá, aki drágábbat az hülye/burzsuj/nem ért hozzá. Azért nem kellene túlmisztifikálni a dolgot. Komolyan mondom, most, hogy használom a vakut, és a gyerek is megszokná a gépet, ha vennék is d90-et, annyira idegesít ez a túlhájpolás, hogy nem fogok.

És a d5100 a 18-105-tel abszoút nem orrnehéz. Szerintem.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#10988) _seth_


_seth_
veterán

Nikon D3100 vagy Canon EOS 1100D vagy valami harmadik lenne jobb választás ebben a kategóriában :)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#10989) Ijk válasza Freddy76 (#10987) üzenetére


Ijk
nagyúr

Ne viccelj már, az egy dolog hogy a D200-asom iso1000 felett elég kompromisszumos, de hogy a D90 iso800 felett ne lenne használható. :Y Ráadásul egy fényerős 35 f1.8-al ne lenne elég iso1600-3200.
A kihajtható lcd előny az tény, de a dslr-ek kontraszt fókusza elég gyenge, ha valakinek fontos a LV kihajtható lcd-vel, az jobban jár egy milc-el, GH1, GH2.

Nincs D90 mantra, egyszerűen az árakat figyelembe véve a legjobb vétel. Hogy te most a beképzelt D90 "divat" miatt nem veszel/vettél ilyen vázat az inkább no comment.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#10990) Throme válasza Freddy76 (#10987) üzenetére


Throme
veterán

Emléxem mikor megjelent a GN'R UYI albumai, nagyon imádtam, viszont a Balatonnál minden árusnál az szólt, hát egy időre félreraktam, pedig mesterművek (természetesen szvsz).
Nem fogsz D90-et venni. A szenzorból nem fogsz engedni és így spórolsz majd a D7k-ra.
Ha váltok haladó gépre, akkor az minimum D7k lesz. De nem fogok, mert elég a jelenlegi.

[ Szerkesztve ]

(#10991) Throme válasza Ijk (#10989) üzenetére


Throme
veterán

ebben egyetértek veled, az iso 800 nem a használhatósági vége annak a szenzornak.
Az viszont, hogy van LV nem azt jelenti, hogy akkor csak abban fotózunk.
Párszor jól jön a nyitogatós lcd. Akkor meg ki tudom várni azt az x másodpercet.
Na ja nem sportot fotózok olyankor...

[ Szerkesztve ]

(#10992) Freddy76 válasza Ijk (#10989) üzenetére


Freddy76
addikt

Nem azt írtam, hogy emiatt nem veszek, jó adag irónia volt a megjegyzésben, ezt te is tudod szerintem. De azért ne tegyünk úgy, hogy a d5100 semmiben nem jobb, mert az.

Majd ha új vázat akarok, d7000-et veszek. A d90 nem előre lépés, csupán a kompromisszumok átstrukturálása.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#10993) #24334592 válasza Freddy76 (#10977) üzenetére


#24334592
törölt tag

ez de mennyire igaz...Mostanaban vettem eszre, h veszett nyug, h pont 55-nel kell cserelnem...Ja es a 18-55 18as vege se jo, kellene lefele valami(?) Milyen obi tud 18mm alatt?vagy hulyeseget kerdezek?

egyeb technikai:

oly E-510 10.000 expo, elso tulajtol, 14-42, és 40-150 cakkumpakk 85k, megeri?
vagy
oly E-500 40k, Fém bajonettes Sigma AF 18-50 F/3.5-5.6 gyári tartozékokkal 20k, es ém bajonettes Olympus AF 40-150 F/3.5-4.5 gyári tartozékokkal 39e.ft. cakkumpakk 99k.

(#10994) Freddy76 válasza #24334592 (#10993) üzenetére


Freddy76
addikt

1. Persze, van, nagylátó. Penaxnál nem tudom, mi a szintű, biztos van jó. Lényeg, hogy a nagylátó drága :((

2. Van egy olympus topic, ott tudják..

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#10995) Ijk válasza #24334592 (#10993) üzenetére


Ijk
nagyúr

Már hogy a csudába ne lenne: [link]

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#10996) #24334592 válasza Freddy76 (#10994) üzenetére


#24334592
törölt tag

jah, benne van a neveben ;]

Ijk: :Y ez magyar forintban?indonez rupiaban jobban tetszene :DDD

asszem meg is van az enyemre valo [link] nem sokkal marad el arban

asszem a lab-zoom kivaltja a nagylatot egyelore :U

[ Szerkesztve ]

(#10997) Freddy76 válasza #24334592 (#10996) üzenetére


Freddy76
addikt

Tévedsz, pont a nagylátót nem váltja ki a lábzoom...

Nézzél 3rd party obit, pl. Sigma.

[ Szerkesztve ]

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#10998) Mr.Csizmás válasza #24334592 (#10996) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

samyang 14/2.8

8/3,5

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#10999) #24334592 válasza Freddy76 (#10997) üzenetére


#24334592
törölt tag

kezdokent konnyen tevedek (tevutra:) )

rakeresek ezekre a 3rd-os obikra.

Samyangban csak fizikai kontakt van, az azt jelenti, h allithatom manualisan a fokuszt? :U

(#11000) Mr.Csizmás válasza #24334592 (#10999) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

csak manuálisan :K

mondjuk a 8mm-nél kb. mindegy, mert kicsit rárekeszelve 1-2m-től kifele minden éles lesz "végtelenre" állítva :D

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.