Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10601) Inv1sus


Inv1sus
addikt

Tehát a gép hibája vagy sem? :DDD Egy kezdő tud vele mit kezdeni?

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#10602) Mercutio_ válasza Inv1sus (#10601) üzenetére


Mercutio_
félisten

Mivel ezen gépek jellemzője, hogy "cserélhető objektíves", így nem a gép hibája :N

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#10603) Inv1sus válasza Mercutio_ (#10602) üzenetére


Inv1sus
addikt

Tehát az objektív hibája?

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#10604) schawo válasza Inv1sus (#10601) üzenetére


schawo
titán

Igen, figyelj a nagy kontrasztos területekre, és ha mégis van ilyen, nyomd meg a fix gombot a képfeldolgozó szoftverben.

( #10603 ) Inv1sus
Igen, párszor írtuk már, és többé-kevésbé minden obira jellemző.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#10605) SpongyaBob válasza schawo (#10604) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Azért ez annyira nem egyszerű, LR-ben sem lehet minden CA-t korrigálni. Ez a CA mértékétől függ, van amikor nem lehet eltüntetni...

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#10606) Mikisys válasza Inv1sus (#10592) üzenetére


Mikisys
őstag

Az objektív okozza főként ezt a jelenséget.
Ha az objektív egyébként jó, akkor lehet belső hiba a lencserendszerében, nem áll optikai tengelyben az érzékelővel, nem fekszik fel tökéletesen a bajonett-csatlakozás, vagy csak egyszerűen, hibás az objektív.
Egyetlen módon biztosan javítható, ha átalakítod a képet monokrómra, szürkeskálásra, vagy hogy mondják. Tehát nem színes képet készítesz belőle a képfeldolgozás során.

Üdv!

(#10607) Zozzer888


Zozzer888
addikt

Sziasztok!

Szeretnék egy tükörreflexes gépet, jelenleg egy fujifilm s2950hd-m van ,amivel nincs gondom,csak szárnyalnék tova.A gondom az hogy nem igazán tudom eldönteni hogy mi legyen.

Érdemes még megvenni egy Nikon D60-ast?Esetleg törjem fel jobban a perselyt és vegyek egy Canon 450D-t?(mindkettőt használtan, a 60as 50-55körül megy, a 450-es 80körül) Vagy vegyek egy új Canon 1100D-t? (95ezer körül)Vagy van valami tippetek?

Ha most megveszem a D60ast és veszek hozzá pár obit, akkor azokat fogom tudni használni ha később átváltok esetleg Canon 550Dre, vagy Nikon D5000re?

Lehet ezekhez a gépekhez még kiegészítőt kapni?

Előre is köszönöm szépen a felhomályosítást, és remélem hogy másnak is segít ez a topic.

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#10608) Peetry válasza Zozzer888 (#10607) üzenetére


Peetry
senior tag

A bajonettek között nincs átjárás, tehát nikon obit nem raksz canonra. Ha nem idegenkedsz a használttol, akkor 1100d-t felejtsd el szerintem jobbat veszel olcsobban használtat. Én canont ismerem 500d alá nem mennék használatban, de majd a pentaxosok ajánlanak neked :) d60 is jó választás lehet, de nincs benne fokuszmotor tudtommal, így nem minden obin lesz af

(#10609) zolka78 válasza Zozzer888 (#10607) üzenetére


zolka78
senior tag

Canonon biztos fogod tudni használni azokat az obikat amiket most veszel belépő szintű géphez ha később váltasz, hacsak nem FF gépre váltasz. Nikont nem tudom, majd valaki jön azt megmondja. De ha már most látod, hogy később váltani is fogsz, akkor már most érdemes újabb gépen gondolkodni. Belépőszintről nem éri meg belépőszintre váltani, hacsak nem több éves leharcolt géped van, amibe már rengeteg expót raktál, és már a zárcsere sem éri meg. Vagy olyan ezer éves, hogy már nélkülözhetetlen számodra a sok új ficsőr.

Meg ne idd a vizet! Az egy nagyon erős ital, fenn tartja azokat a nagy nehéz hajókat!

(#10610) Zozzer888 válasza Peetry (#10608) üzenetére


Zozzer888
addikt

köszi a válaszokat!

Canon 400D? Abba van fokuszmotor, ha jól láttam? Amúgy ha nincs fokuszmotor a vázban, az azt jelenti hogy más obit kell vennem, ha szeretnék AF-et?

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#10611) Peetry válasza zolka78 (#10609) üzenetére


Peetry
senior tag

Miért is fogja tudni használni canonon? Hülyeseget ne terjesszunk.

(#10612) Inv1sus


Inv1sus
addikt

Úgy tűnik végül megállapodok egy új, boltban vásárolt kit-nél.

D3100 + 18-55mm VR Kit 142.000 Ft

Jól választottam?

Igazából használt 550d-ért harcoltam (full hd videó miatt), de nem adják alább és a gari se hangzik olyan jól, mint a 3 év Nikon gari.

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#10613) Peetry válasza Zozzer888 (#10610) üzenetére


Peetry
senior tag

Canonon mindben van. Igen, ha a vazban nincs akkor csak olyan obival lesz af ahol az obiban van motor. Tudtommal csak nikonnal van ez a keveres. De célszerű azért megnézni milyen obik kellenek neked, mert lehet pont nem érint. Mint mo.stan canonbol hasznaltat 500d alá nem adnám. Amúgy ha ilyen szűk a keret, általaban pentax a nyerő

[ Szerkesztve ]

(#10614) Zozzer888 válasza Peetry (#10611) üzenetére


Zozzer888
addikt

hát ha canonról canonra vagy nikonról nikonra váltok akkor nincs gond,nem?

és ha valami más márkájú obit veszek (pl sigma?) az "univerzális" vagy típusspecifikus az is?

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#10615) Zozzer888 válasza Peetry (#10613) üzenetére


Zozzer888
addikt

Pentaxból milyet?

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#10616) Peetry válasza Zozzer888 (#10614) üzenetére


Peetry
senior tag

Minden rendszernek saját bajonettje van. A 3rd party gyártók meg több balesettel kínálják. Azt se tudod atrakni canonbol nikonra vagy fordítva

(#10617) Mercutio_ válasza Inv1sus (#10612) üzenetére


Mercutio_
félisten

Azt az obit szerintem előbb-utóbb lecserélnéd 18-105-re.
Lehet jobban járnál ezzel (azt írja alkudni kötelező) és egy használt 18-105-tel.
Ugyanott 140-ért az általad írt összeállítás, de +2 pótaksi és portrémarkolat is jár hozzá :U Persze egy expószámot állapotot érdemes megkérdezni.

Zozzer888: Nikonnál annyi van, hogy azon vázaknál (jellemzően a belépő kategória) ahol nincs a vázban fókuszmotor csak olyan objektívvel lesz autofókuszod aminél az obiban van a motor. Elég sok ilyen obi van, de azért amikor veszel egyet ennek mindig utána kell nézned.

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#10618) Inv1sus válasza Mercutio_ (#10617) üzenetére


Inv1sus
addikt

Leveleztem az illetővel (itt prohardveren is árulja a gépét). kb 22000 expó van a gépen és én személy szerint ezt sokallottam (Tudom, hogy a gépek sokkal többet is kibírnak, de én finnyás vagyok. :)) )

A tök új gép, 3év garis váz 0 expóval, egy év garis obi és a műanyag szag nekem többet ér a markolatnál és a pótakkuknál. ;] Aztán majd lehet szívom a fogam, hogy gyorsan lemerül a gép...

Mindenesetre a tipped alapján még körülnézek obi téren, de az a friss műanyag szag, hmmmmmmmm

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#10619) Mercutio_ válasza Inv1sus (#10618) üzenetére


Mercutio_
félisten

Az első linken lévővel is leveleztél?
Előbb-utóbb pedig tuti, hogy akarni fogod a 18-105-öt, sokkal jobb az átfogása, és ahogy hallottam képminőségben simán hozza a kitobi szintjét.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#10620) zolka78 válasza Peetry (#10611) üzenetére


zolka78
senior tag

Ha Canon rendszerhez választ obit azt fogja tudni használni Canon vázon másikon is, de szerintem ő ezt értette.

Meg ne idd a vizet! Az egy nagyon erős ital, fenn tartja azokat a nagy nehéz hajókat!

(#10621) BiriBum válasza Mercutio_ (#10619) üzenetére


BiriBum
őstag

képminőségben simán hozza a kitobi szintjét

Egy paraszthajszállal jobb is nála.

(#10622) Freddy76 válasza Inv1sus (#10612) üzenetére


Freddy76
addikt

A d3100 remek gép, de:

Nagyon egyet tudok érteni Mercutio tanácsával. A 18-55 mellé nagyon korán fog hiányozni egy tele tartomány, míg a 18-105 nagyon jó átfogás. Én is d3100+18-55-tel kezdtem, de az 55 nagyon rövid lett egy idő után. A 18-105 viszont nem csak kiváló obi az árkategóriájában, de az átfogása is remek, hosszú ideig elleszel vele, és hacsak a majdan kialakuló fotós szokásaid miatt nem lesz nagy szükséged egy telére, nem is fog kelleni nagyobb tartomány. Arról nem is szólva, hogy mind átofgását, mind rajzát, mind méretét tekintve nagyon jó utazóobi.

Szóval nem tudom, milyenek az anyagi korlátok, de inkább gyűjtenék még egy picit, vagy vennék használt obit - hidd el, nagyon megéri.

Nem csak hozza a kitobi szintjét, tényleg jobb nála. A Nikon egyik legjobb ár-érték arányú obija.

[ Szerkesztve ]

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#10623) schawo válasza Inv1sus (#10618) üzenetére


schawo
titán

Egy kép minőségét 20-30%-ban a váz, 70-80% pedig az objektív adja. Ebből számold ki a többit.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#10624) Peetry válasza zolka78 (#10620) üzenetére


Peetry
senior tag

"Ha most megveszem a D60ast és veszek hozzá pár obit, akkor azokat fogom tudni használni ha később átváltok esetleg Canon 550Dre, vagy Nikon D5000re?"

ezek szerint ezt a mondatot nem sikerült értelmezned.

(#10625) Zozzer888 válasza Peetry (#10624) üzenetére


Zozzer888
addikt

Tegyük fel, hogy most veszek egy D60-at olyan obikkal amikben van fokuszmotor.
Aztán cserélem a vázat egy újabb Nikonra, egy olyanra, amiben van már fokuszmotor.Ilyenkor mi van?

illetve érdemesebb olyan vázat venni amiben van fokuszmotor?Az ahhoz való obik olcsóbbak?

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#10626) Inv1sus


Inv1sus
addikt

Köszönöm skacok, hogy próbáltok megóvni a kellemetlenségektől, de:

1) Több pénzt nem szeretnék rá költeni, mert lehet be se fog jönni annyira a fotózás, mint azt én gondolom. szeretném. Ennek az esélyét kb 11%-ra teszem. Másrészt így is rosszul van az árától a barátnőm, édesanyám, apám meg nem is tud róla :D

2) Fogalmam sincs miről beszéltek :))
Ki mit fog, ölel át? Abszolúttte kezdő vagyok és nem értem a fogalmakat, tudtok valami leírást az objektívekkel kapcsolatban?

3) Ez nem annyira kötődik a témához, de mostanában járt ezen az agyam. A napot lehet fotózni vagy szétégeti a gépet? Úgy értem vannak ezek a képek, hogy az ág szélén látszódik a nap. meg a korona, stb. Az nem árt a masinának?

[ Szerkesztve ]

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#10627) Inv1sus


Inv1sus
addikt

Valaki vett már gépet a következő három üzlet valamelyikétől?

digitalko.hu
joarban.hu
shopdigital.hu

Nekem nagyon úgy fest, hogy ez a három valójában egy céghez tartozik.

Gyanús jelek:
1) Ugyanaz a szerkezet és tartalom, csak más design
2) Nem munkaidőben válaszoltak a levelemre
3) Árgépen mindháromnál gyakorlatilag csak 5 csillagos vélemények vannak

:F :F

[ Szerkesztve ]

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#10628) Inv1sus válasza Inv1sus (#10627) üzenetére


Inv1sus
addikt

Ja és két hetet írnak kiszállításra, mert nincs a raktáron...

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#10629) Peetry válasza Zozzer888 (#10625) üzenetére


Peetry
senior tag

ha a vázban meg az obiban is van fokuszmotor akkor az obiban fog működni ha jól sejtem, de amugy annyira nem vágom nikont.
ha a vázban van fokuszmotor akkor minden obival lesz AF, egyébként nem minddel. De ha te pl csak olyan obikat vennél amiben alapból van motor, akkor ugye nem érzed hiányát a vázból. Ezért írtam hogy azt is ki kéne találni milyen obi kell, mert lehet ugyis motorosat választasz.

pentaxhoz olvass vissza szerintem mert az utobbi időben többször előjött, arról nem tudok nyilatkozni.

(#10630) Peetry válasza Inv1sus (#10626) üzenetére


Peetry
senior tag

az alapokról jó összefoglalókat találhatsz a guglival, ottvan fotozz.hu, pixinfo kezdésnek, de rengeteg blog is van. könyvekből scott kelby könyveit szoktál javasolni, de szerintem azután hogy tisztában vagy a technikai dolgokkal.

napot csak ND szűrővel fotózd, szenzornak nem tesz jót. te se nézel a napba, csak sötétített üvegen keresztül.

(#10631) Zozzer888 válasza Peetry (#10629) üzenetére


Zozzer888
addikt

őszintén szólva nem igazán tudom milyen obik vannak, de ahogy nézegettem az árakat a megoldható kompromisszumot egy 18-55 ös + 70-300as obi jelentené.És ugye az autofokusz, mint "fícsör" eddig is jól jött , nélkülözni teljesen nem hiszem hogy tudnám:/

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#10632) JackFeryll válasza Inv1sus (#10626) üzenetére


JackFeryll
őstag

Húhú ez csak a kezdet és még mennyire rosszul lesznek ,ha megszereted a fotózást és utána mennyi pénzt fogsz rákölteni :D

Valaki említette a Pentax-ot, de szerintem azért legyen Canon/Nikon , mert ezeknek óriási használt piaca van, így enyhe túlzással bármelyik objektívet meg tudod venni használtan is. (meg el is tudod adni)

(#10633) Peat;) válasza Inv1sus (#10626) üzenetére


Peat;)
veterán

Én hasonló cipőben vagyok, de mivel nem profi szinten akarom űzni a dolgot nekem egy MILC bőven elég. Ez kompakt méretet jelent és annyiért amennyiért te egy alapkitet akarsz venni DSLR-ben, MILC-nél van olympus e-pl1 14-150mm-es objektívvel több helyen is 120 alatt. A MILC-ek egy alapfelhasználónak hozzák a dslr minőséget amennyire utánaolvastam, a 14-150mm-essel meg messze túlleléped a nikon alapobiját szerintem.

(#10634) Freddy76 válasza Inv1sus (#10626) üzenetére


Freddy76
addikt

Hát, ha fogalmad sincs, hogy miről beszélünk, akkor lehet, hogy előbb fogalmat kellene szerezni :DDD . Van olyan ismerősöm, aki mélyésges megdöbbenéssel vette észre, hogy a drágán vett Nikon d90-ből auto beállításban rosszabb képek estek ki, mint a Sony HX9V-ből.

Ebben a hozzászólásomban linkeltem néhány cikket.

Megjegyzem, a 18-55 obit használtan eladni is nehéz, míg a 18-105 majdnem új árában megy el, ha jó állapotú. De persze te döntesz, és a pénz valóban nagy úr. A költés amúgy nem ér véget a géppel: kell táska, mert zsebben nem fér el, kell memóriakártya.

JackFeryll: én Nikont vettem, és a Canon-Nikon között agyaltam. Mostani eszemmel viszont lehet, hogy Pentaxot néznék: jó szolgáltatásokat ad a váz, jó (és emberi árú) az obipark. Használtpiac ugyanakkora, figyelemmel arra, hogy a Nikon használtpiac annyival több, amennyivel több sz.r, használhatatlan cucc van a kínálatban: ha a Nikon obija közül kihagyod a megfizethetetlen és a gagyi obikat, ugyanott vagy, mint a Pentax esetében.

[ Szerkesztve ]

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#10635) Inv1sus


Inv1sus
addikt

Pentaxot azért nem néztem mert nem valami jó minőségű képeket csinál alap kittel. Nekem meg az a legfontosabb.

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#10636) Inv1sus válasza Inv1sus (#10627) üzenetére


Inv1sus
addikt

Tudom, hogy nagyon off, de hátha valakit érdekel, ha most ezektől akar vásárolni.
Ezt kaptam válaszul:

Gyári garanciajegyet mellékelünk minden készülékünkhöz, amelyet meghibásodás esetén a hivatalos márkaszervizekben lehet érvényesíteni.
A garancialevél azért nincs lepecsételve, mert cégünk gyári csomagolásában, bontatlanul küldi a "0 perces" készüléket. Ha felbontanánk lepecsételni, akkor jogosan mondhatnák az ügyfelek, hogy egy bontott, esetleg használt készüléket kaptak. Ha visszaküldi a garancialevelet a számlán megtalálható címünkre, szívesen lepecsételjük Önnek.
A garancialevél pedig minden esetben a számlával együtt érvényes, úgyhogy azt mindenképp meg kell tartani.

Utánaolvasva korrektnek tűnik a cég, jókat írnak róluk, csak a garancia miatt értetlenkednek egy kissé...

[ Szerkesztve ]

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#10637) Mikisys válasza Inv1sus (#10635) üzenetére


Mikisys
őstag

Nem tudom melyik és milyen Pentax alap KIT-el nézted a képeket, de a Pentax az egyik legjobb képminőséget tudja a KIT objektívével.
A gép beállításai persze befolyásolják, hogy mi jön ki belőle, ezzel bármelyiket lehet előnyhöz, vagy éppen hátrányhoz segíteni.

Ha keveset tudsz a fotózásról és olcsón is meg akarod úszni a DSLR vásárlást, akkor egy Pentax K10D, K200D, Km, Kx, Kr gép a legjobb vétel bármelyik KIT objektívvel.
Használtat is érdemes megnézni, pláne amelyikben nincs sok expo.
Az összes létező Pentax és egyéb gyártótól származó K-bajonettes objektívvel működik a gép, nyilván amelyik nem tud AF-et, (autofókuszt), azzal kézzel kell az élességet állítani.

Én Pentax K200D gépvázat vettem pár éve használtan és tavaly egy új Pentax 17-70/4 SDM objektívet. Kitűnően dolgoznak együtt és príma képeket készítek.
Tehát érdemes a Pentax rendszert is megnézni.

Üdv!

(#10638) Mikisys válasza Zozzer888 (#10607) üzenetére


Mikisys
őstag

Neked is érdemes az előző hozzászólásomat elolvasni.

Üdv!

(#10639) Inv1sus válasza Mikisys (#10637) üzenetére


Inv1sus
addikt

A D3100-zal egy árszinten mozgókat néztem természetesen, k-r és még a k-x-et is a dreviewen. Mindkettő képminőség terén elég alacsonyan teljesített és a minta képeken is rengeteg AC jelenséget láttam. Más gépekhez képest túl sokat.

[ Szerkesztve ]

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#10640) Zozzer888 válasza Mikisys (#10637) üzenetére


Zozzer888
addikt

Mi számít egy Pentax gépben soknak?Mármint expo számot tekintve...Azt tudom hogy a canon-oknak 100ezerig van becsülve az élettartam, ez egy általános szám, vagy azért van ami nem bír ennyit?

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#10641) schawo válasza Zozzer888 (#10640) üzenetére


schawo
titán

A 100ezer sincs kőbe vésve, nincs extra külön garancia, hogyha 100k alatt tönkremegy, cserélik. Én 30ezres vázat már csak nagyon olcsón vennék.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#10642) Zozzer888 válasza Zozzer888 (#10640) üzenetére


Zozzer888
addikt

már nem engedi szerkeszteni:

megnéztem a K10-es meg a 200as pentaxot, és tényleg eléggé gondolkodóba ejtőek..,ár szempontjából mindenképpen barátinak tűnik.

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#10643) Inv1sus


Inv1sus
addikt

lol ma reggel megrendeltem 141.890 Ft-ért a gépet és ma estére meg lejjebb ment az ára 10k-val több üzletben. Akkora egy rohadt szerencsém van, mert nem volt a raktáron. Azt mondták várnom kell pár napot, de akkor most visszakozom azt hiszem... :DDD

Egyébként ennek mi az oka? :F

[ Szerkesztve ]

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#10644) ateszm válasza Inv1sus (#10643) üzenetére


ateszm
senior tag

72órán belül elállhatsz a bolttól :)

(#10645) Inv1sus válasza ateszm (#10644) üzenetére


Inv1sus
addikt

Írtam nekik egy levelet, hogy tudják-e tartani az efféle kihívásokat. A csökkentett árból pont kijönne a memóriakártya és esetleg egy kis tatyó.

Azé ez télleg hajszálon múlt. :DDD

[ Szerkesztve ]

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#10646) Mercutio_ válasza Inv1sus (#10639) üzenetére


Mercutio_
félisten

Az AC az CA akar lenni? :U

Ahogy azt már írták a CA elsősorban objektív függő dolog, nem sok köze van a vázhoz.

Képminőségben nem tudom hol láttál alacsonyan teljesítést, ha ezen vagy ezen a képen kiválasztod a 4 váz közül egyiknek a K-r-t és a kis kockát a képen ráviszed mondjuk a martinis üveg bal oldalán az ecset fejére, vagy alul az elemek feliratára, esetleg mellette a fekete dobozban a színes gombolyagok/cérnákra, jobbra a baileys-es üveg nyakára, vagy a jobb oldali színpalettán a női arcra és a részleteket nézed akkor semmiben nem amrad el a D3100-tól, sőt...

Viszont ha tényleg nem szánsz többet a fotózásra nem biztos, hogy DSLR-rel kell foglalkoznod, egy Oly E-PL2+14-150 angol amazonról jobb választás lenne all-in-one megoldásnak, bár magasISO-n elmarad a DSLR-ektől :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#10647) BiriBum válasza Inv1sus (#10635) üzenetére


BiriBum
őstag

:W :W :W [link] Azt hiszem kell gyúrni, hogy ilyen képeket készítsen az ember.

[ Szerkesztve ]

(#10648) Zozzer888


Zozzer888
addikt

Árban mennyi eltérés van egy fokuszmotoros és egy fokuszmotor nélküli obinál?Mondjuk egy 18-55ösnél és egy 70-300asnál?

használtan persze

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#10649) Inv1sus válasza BiriBum (#10647) üzenetére


Inv1sus
addikt

Én a minőségről beszéltem, nem a jó képekről. Ennél fogva 60-70%-os tömörítésű képek nem jók referenciának.

Mercutio_

Igen, azt akartam én is írni. :B

[ Szerkesztve ]

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#10650) Inv1sus válasza Mercutio_ (#10646) üzenetére


Inv1sus
addikt

Olympusnak durván szép a képe, de zajosabb is.

Egyébként ha objektív függő, akkor az azt jelenti, hogy a Nikonnak jobb obit adnak kezdésnél, ezért választottam azt. Elhiszem, hogy mint váz a pentax jobb, elvégre végértékelésnél is eléggé magas eredményt kapott a többi tulajdonságára, de most nem a vázat szeretném nézegetni, hanem a végeredményt, amit csinálok.

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.