Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10701) A Zéé válasza kemalboy01 (#10697) üzenetére


A Zéé
addikt

Hát neked kell eldönteni, hogy kellenek-e a D5100 plusz szolgáltatásai. Váz méretre ugyanaz, a kihajtható kijelzőben és a külső mikrofon csatlakozásban különböznek. Szenzor az jobb a D5100-ban, bár a D3100-se rossz. Pár szoftveres funkcióban plusz ezeken felül a D5100: bracketing, PC-ről vezérelhetőség...
Ha ezek valamelyike neked kell, akkor megéri a D5100. Egyébként meg neked kell mérlegelni.

(#10699) Inv1sus
Engem abszolút nem zavar, legtöbbször én is szemüveggel használom. Lekopogom, de nem karcolta össze eddig a lencsét se a kereső gumi széle.

[ Szerkesztve ]

Just a simple Lineman...

(#10702) Freddy76 válasza kemalboy01 (#10697) üzenetére


Freddy76
addikt

Az attól függ... Én d3100-zal kezdtem, és tetszett, szerettem. Én a kihajtható kijelző miatt váltottam a d5100-ra (gyerek fotózásához jól jött, kevésbé veszi észre, hogy fényképezem :) )

De számos előnye van a gépnek (brutál éles kijelző, olyan funkciók, amelyek a d3100-ban le vannak korlátozva, témamódok, ha esetleg valakit ez érdekel, bár ez inkább szemfényvesztés...). A plusz funkciók miatt, ha nagyon belemelegedsz a fotózásba, a d3100 kevés lehet egy idő után, és a cserén fogsz gondolkodni, mint jópár d3100 user.

Azt mondanám, hogy ha megteheted, tedd rá azt a plusz pénzt, megéri. De a d3100-zal is boldog leszel.

Inv1sus: a d3100 keresője mellett van egy kis "tekerő", azon tudod a dioptriát állítani. Szerintem az 1100d-n is van.

[ Szerkesztve ]

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#10703) schawo válasza Inv1sus (#10699) üzenetére


schawo
titán

Először azt gondolod, hogy nagy szükséged lesz a hosszú tele objektívre, aztán két napi bohóckodás után többé föl sem teszed. (Hacsak nem vadászol madarakra.) Ahol a kitobi inkább vissza fog fogni, az a fényerő, és a rajzolat.

(#10704) Inv1sus Akkor nincs más hátra, mint előre. :)

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#10704) Inv1sus válasza schawo (#10703) üzenetére


Inv1sus
addikt

Hát pedig ráhibáztál. Érdekelnek a madarak meg különféle állatkák, amiket nehéz megközelíteni. :))

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#10705) Inv1sus válasza schawo (#10703) üzenetére


Inv1sus
addikt

Akkor tehát a kitobit mire lenne érdemes kicserélni majd? Azt hittem arra gondoltok a jobb obi, alatt hogy hosszabb legyen. 55-300 pl

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#10706) schawo válasza Inv1sus (#10705) üzenetére


schawo
titán

fényerő + rajzolat + blende :)

A kitobi saját hosszán (gyútávján) kalap szar. Elindulni, bohóckodni egy ideig jó, amíg gyűjt az ember egy kis lét normális fixekre.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#10707) Freddy76 válasza schawo (#10706) üzenetére


Freddy76
addikt

Arra gondol a kolléga, hogy kompromisszumokkal jár a kitobi használata? Nos, igen, bár azért óriási különbségek vannak, szvsz Nikkor 18-105 nem rossz.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#10708) schawo válasza Freddy76 (#10707) üzenetére


schawo
titán

Igen, én is erre gondoltam, hogy ilyen kompromisszumokkal jár :)
Kicsi a fényerő, nem elég szép a rajzolat, és a blende alakja sem szép.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#10709) Inv1sus


Inv1sus
addikt

Egy példát hadd kérjek a legolcsóbb, de jobb megoldásra pls. Egyszerűen nem bírom megérteni, hogy mi alapján tudjátok azt, hogy az adott obi jobb. Példa lehet segítene...

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#10710) BiriBum válasza Inv1sus (#10691) üzenetére


BiriBum
őstag

["Szar" k-x vázzal készült videó.]

Persze ilyen videóhoz már művészi érzék és meglátás is kell.

(#10711) BiriBum válasza Inv1sus (#10709) üzenetére


BiriBum
őstag

Egyszerűen nem bírom megérteni, hogy mi alapján tudjátok azt, hogy az adott obi jobb.

Ennek ellenére a Pentax kitobijáról elég kategorikusan kijelentetted, hogy nem jó. :DDD

(#10712) schawo válasza Inv1sus (#10709) üzenetére


schawo
titán

Ugyen nikont szeretnél. Pl:
Nikkor 35mm f1.8 G DX AF-S
Nikkor 50mm f1.4 G AF-S
Nikkor 85mm f3.5 Micro DX VR AF-S

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#10713) Freddy76 válasza Inv1sus (#10709) üzenetére


Freddy76
addikt

Amikor én vettem az első dslr-t alaposan utánna olvastam a neten. Nem akarod ezt a módszert kipróbálni?

Mielőtt elköltenél egy rakás pénzt, esetleg feleslegesen.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#10714) Inv1sus válasza BiriBum (#10711) üzenetére


Inv1sus
addikt

Köszönöm az agyoneffektezett videót, aminek megint sok köze van ahhoz, hogy milyen minőségű képeket csinál a Pentax alap kitobival. :R

Már százszor leírtam és most még egyszer a kedvedért leírom, mert lehet csak azokat a hozzászólásokat olvasod el, amiket neked válaszolnak:
Mind a pixinfo-n mind a dpreview-en a Pentax-szal készült képek egyáltalán nem kellemesek a szememnek. Dpreviewen szinte az összes képen szép CA effekt van, pixinfo-n nem annyira, de ott se stimmel valami a színekkel.

És még egyszer leírom, csak neked:

Mind a pixinfo-n mind a dpreview-en a Pentax-szal készült képek egyáltalán nem kellemesek a szememnek. Dpreviewen szinte az összes képen szép CA effekt van, pixinfo-n nem annyira, de ott se stimmel valami a színekkel.

És elnézést kérek mindenkitől, hogy nekem nem jönnek be a Pentax képei. Nem tudtam, hogy ebben a topikban ez ENNYIRE problémát jelent.

schawo:
Köszi. Tehát a teljesen fixált lencsék. Majd később beruházok egyre, ha kiderül, hogy mit használok a legtöbbször.

[ Szerkesztve ]

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#10715) Inv1sus válasza Freddy76 (#10713) üzenetére


Inv1sus
addikt

Gondolom ha rátennék még 60k-t akkor nem számítana feleslegesnek... Vagy 120k-t.

Egyébként én nem olvastam még sehol, hogy Pentax-ot ajánlanák bestbuy-nak kezdő szinten.

[ Szerkesztve ]

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#10716) Freddy76 válasza Inv1sus (#10715) üzenetére


Freddy76
addikt

Te biztos tudod, mit akartál ezzel mondani, nekem nem sikerült rájönnöm.

Nyilván annyi pénzt költesz, amennyit akarsz (meg amennyi van). De a hardverapró tele van vadiúj gépekkel, mert a felhasználót sokkolta, hogy a déeseleren a kitobival csak háromszoros a zúm, meg nem olyan kpeket csinál, mint a kompakt. A fenti hozzászólásod alapján neked sem állnak otthon hegyekben a húszezresek, ezért nem mindegy, hogy mire költöd. Viszont akkor nem ártana alaposabban utána olvasni annak, hogy pl. mitől jó egy obi, hogyan tudod ezt előtte megnézni, mi a különbség egy fix és egy zoom között, mitől fényerős egy obi, és melyik az az obi, amire felesleges pénzt kiadni, mert te szebben felrajzolod a képet az érzékelőre (pl. az IS nélküli 18-55 Canon ilyen). Lényeges továbbá, hogy melyik obit tudod eladni használtan (az előbbit nem, az általam ajánlott Nikon 18-105-öt viszont ha feldobod a levegőbe, mire leesik, már egy készpénzes vevő áll alatta. És az sem mindegy, hogy melyik obival mennyiért tudsz tovább lépni.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#10717) schawo válasza Inv1sus (#10714) üzenetére


schawo
titán

Nem tudom, mennyire vagy tisztában a gépek, és a RAW működésével, de a színekkel úgy játszol, ahogy akarsz, és a függőleges CA sem akadály.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#10718) ezzio


ezzio
tag

egy kis segitségre lenne szükségem. egy ilyen gépet néztem ki,
PENTAX K-r Digital SLR Camera with 18-55mm Lens + 50-200mm Zoom Lens

a kérdés az lenne, hogy mennyire jó ez a zoom lens? érdemes 30kval többet fizetni érte, vagy inkább gyüjtsek még hozzá és válasszak egy másik obit? Ezekre a pentax gépekre csak a pentax obi megy fel vagy másfajta is?

(#10719) Peetry válasza Inv1sus (#10714) üzenetére


Peetry
senior tag

nem akarlak elkeseríteni de ebben a videóban egy deka effekt nincs. A nyers felvétel így esik a ki a gépből, ha valaki megfelelően tudja használni a mélységélességet.

Egyetértek BiriBummal, hogy olvass utána a dslr-ek működésének, az obik tulajdonságainak, mi mit befolyásol, akkor jobban megérted az érveinket, és te magad is jobban el tudod dönteni mi lesz neked jó.
Igazából kicsit paradoxonnak érzem, hogy véleményt kérsz hogy mit vegyél, ajánlunk valamit, majd megkérdőjelezed nálad hozzáértőbbek véleményét.

Tény hogy ha ennyire nem jön be a pentax, akkor ne is vedd. annál rosszabb nem lehet minthogy fintorogva vedd a kezedbe a gépedet, mert nem szívesen használod.

(#10720) Horbal válasza ezzio (#10718) üzenetére


Horbal
őstag

Csak pentax bajonett megy fel de a Tamron és a Sigma is gyárt hozzá obikat.
pl: [link]

De majd jön BiriBum és jól elmondja neked.

[ Szerkesztve ]

Balett cipőm nincsen nekem, de ha lesz én fő nem veszem!

(#10721) Zozzant


Zozzant
addikt

Pentax K-x: Summer in the UK :K

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#10722) schawo válasza ezzio (#10718) üzenetére


schawo
titán

Simán érdemes.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#10723) kaligula


kaligula
tag

Üdv! Nagyon kezdő fotózáshoz, nagyon minimális összegből használt, olcsó dslr-t keresek. Szerintetek melyiket éri meg jobban megvenni: újszerű Pentax k100d kit, vagy használtabb canon 350d kit?

rovidkv.reblog.hu

(#10724) Peetry válasza kaligula (#10723) üzenetére


Peetry
senior tag

egyértelműen a pentax. a 350d nagyon régi széria már.

(#10725) kaligula válasza Peetry (#10724) üzenetére


kaligula
tag

kb. egykorúak, ahogy néztem, mindkettő jó 6 éves konstrukció.

rovidkv.reblog.hu

(#10726) schawo válasza kaligula (#10725) üzenetére


schawo
titán

Mennyiért adják használtan, hogy ilyenen érdemes gondolkodni?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#10727) kaligula válasza schawo (#10726) üzenetére


kaligula
tag

pentax: 50, Canon 43

rovidkv.reblog.hu

(#10728) kaligula


kaligula
tag

Nyilván nem gondolkodnék, ha lenne módom venni egy 450d-t valami jobbféle objektívvel, esetleg Nikon 3100-ast.

rovidkv.reblog.hu

(#10729) Peetry válasza kaligula (#10725) üzenetére


Peetry
senior tag

hmm valóban, csak1 évvel idősebb canon :)
ettől függetlenül szerintem akkor is pentax (mondom úgy hogy canonos vagyok).
nagyjából egyforma specifikáció, de mondjuk a 115k vs 210k-s kijelző nekem húzós érv lenne, a másik pedig ha amúgy is pénz szűkében vagy, akkor gondolom nem nagyon fogod megfizetni a canon obik IS-es felárát, pentaxon viszont lesz stabid.
gyakorlatilag csak az érzékelő felbontásban jobb a canon ahogy a specet elnézem.

Esetleg vársz egy kicsit és gyűjtesz hozzá és 70-80-ból már újabb konstrukciók közül válogathatsz. Én meggondolnám.

[ Szerkesztve ]

(#10730) kaligula válasza Peetry (#10729) üzenetére


kaligula
tag

Leírás szerint a Pentax nekem jobban bejön, valamint ilyen géppel dolgozom most is néha. Canonhoz persze vennék egy IS objektívet, annak még bele kell férnie. Inkább a képminőség érdekelne.
A kis kijelző tuti macera, de nem elsődleges szempont, ha már az árkategóriát vesszük...

[ Szerkesztve ]

rovidkv.reblog.hu

(#10731) Peetry válasza kaligula (#10730) üzenetére


Peetry
senior tag

a képminőséget az obi határozza meg, ha most is használsz dslr-t akkor ezt te is tudod :)
az IS felárát meg fordíthatod akkor a jobb rajzolatú obira.
igazából ha a pentax jobban be is jön, valamint most is ilyen használsz, paraméterekre kicsivel jobb mint a canon, akkor szerintem egyértelműen adja magát hogy azt válaszd.

Főleg hogy a canonod már jegelve van :P

(#10732) #24334592 válasza ezzio (#10718) üzenetére


#24334592
törölt tag

nekem bejött, de én még kezdő vagyok a témában...

viszont észrevettem, h a 18-55 gyakrabban van fent, mint az 50-200 :U

lámer kérdés, de mi a különbség: ha egy fixobi 50mm vagy 80mm?f1.4nél...

[ Szerkesztve ]

(#10733) kaligula válasza Peetry (#10731) üzenetére


kaligula
tag

Van az úgy, ha az ember nem Pesti. A Pentax szerintem enyém lesz, ha addig el nem viszik...

rovidkv.reblog.hu

(#10734) Peetry válasza #24334592 (#10732) üzenetére


Peetry
senior tag

mármint most az a kérdés hogy mi a különbség az 50 és 80 mm gyujtótáv között? :U

(#10735) #24334592 válasza Peetry (#10734) üzenetére


#24334592
törölt tag

igen, képalkotásban, hiszen fixek, akkor nem tekergethetem mint a zoom-okat...

asszem nem fogjuk érteni egymást...

melyiket vennéd, hátha úgy könnyebb ;]

(#10736) #24334592 válasza #24334592 (#10735) üzenetére


#24334592
törölt tag

válasz a kérdésemre.Legközelebb többet guglizok, nem adom fel hamarabb és fárasztom a fórumot, eskü :U

(#10737) Inv1sus válasza #24334592 (#10736) üzenetére


Inv1sus
addikt

Ez jó kis összehasonlítás. Szerintem a 100-as a legjobb.

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#10738) schawo válasza #24334592 (#10735) üzenetére


schawo
titán

Az 50es, az 75mm ekvivalens, tulajdonképpen kistele portréobi. A 80mm az 120mm ekvivalens középtele. Sok mindenre én nem igazán tudnám használni, esetleg távolabbról portrézni.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#10739) Freddy76 válasza #24334592 (#10736) üzenetére


Freddy76
addikt

A fix obi azért fix, mert fix :D . Vagyis egy meghatározott gyújtótávolsággal (látószöggel) rendelkezik, nem tudsz zoomolni. Cserébe a fix objektív felépítése minőségibb - gondolj csak bele, mennyivel nehezebb egy zoom objektív összetett lencserendszerét megépíteni, mint egy fix obi egyszerűbb lencserenszerét.

A másik lényeges különbség, hogy a fix obi fényereje általában nagyobb, rendszerint 1.8, de van 1.4, 2.8, stb. is. Vagyis tágabbra tudod nyitni a blendét, tehát több fény "megy be" az objektíven ugyanakkora záridő mellett. Ehhez társul a kisebb mélységélesség (tehát a kép síkjával párhuzamosan kisebb rész lesz éles, mögötte a háttér mosott - portárnál ugyancsak kedvelt "effekt").

A portrézásnál azért fontos, mert minél nagyobb a látószög, annál jobban torzít - amint az általad mellékelt ábra mutatja. Ezért dolgoznak portéfotósok ekv. 85, vagy afölött. Nyilván ekv. 200-nál, meg 300-nál még kevesebb a torzulás, de akkor már nagyobb távolság kell.

Elképzelni a látószöget nagyon egyszeű: tekerd az obidat 50-es állásba, és használd úgy egy ideig - ne tekerd el, bármennyire szeretnéd. A következő napon használt egy másik látószöget - 35-öt, vagy 85-öt. Ez egyrészt kreativitásra szoktat, másrészt segít megtaláln azt a látószöget, ami a te stílusodhoz, képi világodhoz legjobban passzol - és máris megvan a következő cél, egy annak a látószögnek megfelelő fix. Nekem pl. egy 50/1.8 van, de most fogok venni egy 35/1.8-at.

Ajánlott irodalom:
[link]
[link]
[link]

(A legutóbbi cikk nekem különösen hasznos volt.)

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#10740) Mikisys válasza ezzio (#10718) üzenetére


Mikisys
őstag

Érdemes megvenni azzal az objektívvel.
Mellesleg 30-ezerért nem kapsz semmilyen más, új objektívet.
A "Nagy Pentax DSLR" oldalon már válaszoltam a kérdésedre, nézd meg ott.

Üdv!

(#10741) BiriBum válasza ezzio (#10718) üzenetére


BiriBum
őstag

Szerintem elleszel ezzel a szettel.

(#10743) #24334592 válasza Freddy76 (#10739) üzenetére


#24334592
törölt tag

:R

a 3ikat hamar elolvastam, anno.A második szuper, végre rájöttem, h mi mire való :)

akkor portézáshoz inkább 80mm és feletti a jó?

(#10744) Zozzer888 válasza Inv1sus (#10714) üzenetére


Zozzer888
addikt

Szia!

Ahogy néztem én KB abban a cipőben jártam mint Te.Végül 1000D lett (canon).Az a szomorú hogy itt a forumon nem fognak tudni neked gépet ajánlani.Mert nem lehet.Egyszerűen azért mert mindenki mást szeret, Te meg még nem tudod mit akarsz.(honnan is tudnád mikor ez az első géped?)pl:Itt az egyik kolléga litániát írt arról hogy milyen fröccsöntött műanyag érzetet kelt az 1100D (nekem spec ez abszolút nem tűnt fel és nem is zavar, pedig fogtam 5100as Nikont is...)...(mindegyik fröccsöntött műanyag,egyiket se da Silva faragja ki műanyag tömbökből...).Saját véleményt csak akkor tudsz majd mondani ha lesz tapasztalatod dslr géppel.Olyat vegyél aminek tetszik a képe, ha megveszed forumos nyomásra a Pentaxot, mindig a hibát fogod keresni benne:)

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#10745) Csicsikov


Csicsikov
csendes tag

Üdv mindenkinek!

Az ebay-ről való vásárlás láttam szóba került, ezért szeretném kérdezni, hogy esetleg nincsen valakinek valamiféle tapasztalat azzal kapcsolatban, hogy mit jelent pontosan az, hogy felújított gépeket is lehet vásárolni?
(Mondjuk kicserélték benne a zárszerkezetet, stb. ?)
Az közel olyan mintha új lenne? Vett esetleg valaki már ilyen fényképezőgépet? Megéri-e beruházni erre?

Nyilván sokat tudna mondani maga az eladó. Azonban gondoltam kikérem a ti álláspontotokat és tapasztalataitokat.

Köszönöm válaszaitokat!

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/mdavidphotos/

(#10746) BiriBum válasza Csicsikov (#10745) üzenetére


BiriBum
őstag

A garancia még új gépek esetén is macerás, nemhogy refurbished vázaknál.
Ebay-en gépként maximum kompaktot vennék, ellenben objektívet már vettem többet is-sosem volt baj.

(#10747) robi-k válasza Csicsikov (#10745) üzenetére


robi-k
őstag

Az eBay-en lehet vadi új gépeket is venni alkalomadtán kereskedőtől 1 EUR iduló licittel, rendesen 2 éves garanciával és számlával. DE nem egyszerű, sokan versenyeznek ilyen gép megszerzéséért.

(#10748) kemalboy01


kemalboy01
tag

Ez mennyire jó obi d5100-hoz? TAMRON AF 18-200mm f/3.5-6.3 Di II XR LD vs 18-105?

(#10749) Inv1sus válasza kemalboy01 (#10748) üzenetére


Inv1sus
addikt

Szerintem nincs benne képstabilizátor, ami nagy hátrány.

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#10750) JackFeryll


JackFeryll
őstag

Üdv!

Ti mit vennétek madarazni és természetfotózásra ? (wildlife) Még annyira nem aktuális, de az tuti, hogy 250mm még cropos vázon is kevés. (persze 10 méterről nem)
Pénzben a 300-500 ezres kategória lenne a cél, így a 2,5-3 milliós Canonok most nem játszanak.

szerk: objektívről van szó

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.