Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#65551) dqdb válasza agent_k (#65549) üzenetére


dqdb
nagyúr

Úgy nézem, hogy módosítani kell az előző hozzászólásomat, mert ellenőriztem a korábban olvasottakat: például a K2-nél a V2 ugyan alacsonyabb a V1-nél, de még így is nagyon magas, ahogyan a K8 is az, a K6 kicsit alacsonyabb. de még az is felül van a kategória átlagánál a 28 mm-es elülső magassággal.

Összehasonlításképpen az elülső magasság 18 mm-es annál a billentyűzetnél, amin most gépelek (ez alacsonynak számít), és a legalsó sornál a kupak teteje 26 mm-re van az asztaltól.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#65552) 4nick8 válasza Champipi (#65548) üzenetére


4nick8
őstag

Csuklótámasz?

(#65553) Champipi válasza 4nick8 (#65552) üzenetére


Champipi
senior tag

Csuklótámaszt soha nem értettem. A kézfej továbbra is felfelé van feszítve.

A jó megoldás mondjuk a dupla vagy tripla magas csuklótámasz, honnan lelógatod az ujjaid a billentyűzetre.

Vagy mint a Microsoft egyik ergonóm billentyűzete, ami hátrafelé lejt.

Elvileg ez lenne kellemes a csuklónak, már ha tudnánk vakon gépelni :)

Amúgy amikor rákerestem a helyes testtartásra youtube-on, akkor aszonták a videók, hogy karfát nem is szabadna használni, mert ha leteszem a könyököm az már rég rossz.

Hanem derékszögben legyen a könyök és vállból lóg le a tesemből a kar, és a lógás és derékszög eredményeként az ujjbegyek pont a billentyűkre kerülnek, csukló nincs letámasztva sehol sem, hanem lóg a kar vállból.

Nem állítom ez az igazi, mert még én is keresem a tökéleteset, csak hátha van akinek pont ez segít...

[ Szerkesztve ]

(#65554) 4nick8 válasza Champipi (#65553) üzenetére


4nick8
őstag

Miért lenne hátrafeszítve?

(#65555) nyunyu válasza Champipi (#65553) üzenetére


nyunyu
félisten

Nem értem, mit szerencsétlenkedtek annyit az ergonómiával.

Vádlim vizszintesen az asztalon, könyököm a karfán, billzet az ölemben:

Hol, mi van hátrafeszítve?

Már csak egy nagyobb monitor kéne, mert unom 80 centiről nézni a 2.5k-s 32"-t, de a LG 4k 42" OLEDje csak jövőre fog megjelenni.
(Na meg egy rendes fotel, ami nem esik szét fél év alatt, mint a mostani Samurai KL-2)

Mondjuk az MS Ergo4k anno kényelmesebb volt, mert az integrált hastámasza 6-8 centivel messzebb tartotta a gombokat a hasamtól, így könnyebb volt rajta gépelni, nem kellett ennyire balra tekernem a csuklómat.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#65556) Archttila válasza Champipi (#65553) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Na mondjuk nalam nincs karfa, de szerintem aki nem gepel sokat egyhuzam annak mindegy. (vagy nem);]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#65557) kipser


kipser
junior tag

Sziasztok!

Laptop billentyűzethez hasonló low profile billentyűzetet keresek EU kiosztással.
Tudtok valamit ajánlani 20 ezer forint alatt? Van valami vállalható?

Köszönöm szépen :R

(#65558) Jorus válasza Champipi (#65553) üzenetére


Jorus
nagyúr

Karfa nélkül egész napos üléssel vállizmoknak, csuklyának, felső hátizomnak beteszel rendesen, pár év és keringési problémák, krónikus fejfájás, stb. simán ki tud alakulni azáltal, hogy lóg a két karod a vállizmokon egész nap.

Nekem csuklótámasszal pont kiadja, a napi 12-14 óra simán kényelmes, csuklótámasz nélkül pár óra után már zsibbadtak az ujjaim.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#65559) 4nick8


4nick8
őstag

Csuklótámasz ftw.

[ Szerkesztve ]

(#65560) Csandi


Csandi
őstag

Én csak szimplán betolom magam az asztal alá rendesen, és nem az asztal felém eső szélén van a bill meg az egér hanem a távolabbin, és az egész alkarom az asztalon pihen. Monitor meg vesa karon, ugyhogy van a monitor alatt hely, nem foglalja el a lába.

(#65561) dqdb válasza Csandi (#65560) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ugyanez. A billentyűzet előtt kényelmesen elfér A4-es papír is, ha arra van szükség.

Ha van 75-80 cm mély az asztallap, akkor nem lenne probléma legtöbb monitor lába sem, de nekem is egy kétmonitoros karon pihennek a kijelzők.

Sokáig használtam csuklótámaszt még így is, de aztán kiderült (egy alacsonyabb billentyűzetnél zavaróan magas volt a csuklótámasz), hogy anélkül is megfelelően tartom a kezemet bármilyen billentyűzettel, nem törik meg a csuklóm. A csuklótámaszt nem "kötelező" feltolni a billentyűzethez teljesen, nekem volt olyan, ahol 2 cm távolságról volt a legjobb, egy 12 fokos törésszögű ergonomikusnál pedig eleve adott volt a nagyobb távolság egyenes csuklótámasszal.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#65562) Khaosz55


Khaosz55
addikt

Sziasztok a PC-hez kéne egy kiegészítő billentyű. Gyakorlatilag arra használnánk, hogy amikor projektoron kivetítjük a képet akkor a youtube-ot könnyebben lehessen kezelni.

Erre ilyen okos TV billentyűt néztem ki. Követelmény hogy legye touch pad, wifi és világítás. Ilyesmiket találtam, csak alkalomszerűen használnánk.
[link]
Esetleg mit tudtok javasolni még, vagy van-e tapasztalat.

(#65563) nyunyu válasza 4nick8 (#65559) üzenetére


nyunyu
félisten

Ezt a Sea Melodyt gyártották ISOban, vagy csak ANSI volt rendelhető?

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#65564) emvy válasza Jorus (#65558) üzenetére


emvy
nagyúr

Mondjuk ugy, hogy ezekre nincs recept. Talan az egyetlen recept, hogy ne ulj statikusan, valtogasd a pozokat, allj fel, stb.

while (!sleep) sheep++;

(#65565) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Irodai munkára kellene gateron vagy cherry red switches billentyű magyar kiosztással. Létezik ilyen, ami használható és 30k körül megáll?

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#65566) krisz74


krisz74
tag

Üdv! Tudnátok olyan billentyűzetet javasolni, aminél az rgb világítás nem csak háttérvilágítás, hanem a billentyüzet karaktereit is világítja? Keret kb 10000 - 20000,-
A fiam ezt nézte ki. [link] Esetleg más opció? Elférne a numerikus rész is, szerintem nem ártana, ha lenne az is.

[ Szerkesztve ]

(#65567) dqdb


dqdb
nagyúr

[link] :DDD

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#65568) dqdb válasza inf3rno (#65565) üzenetére


dqdb
nagyúr

Szerintem nem fogsz ilyet találni, 30e már 1 évvel ezelőtt is határeset volt Cherry kapcsolós billentyűzetre. Ebben az árkategóriában volt a Gateronnal szerelt CK550 V1, de azt magyar kiosztásban nem árulták piros kapcsolóval, az utód pedig drágábban visszalépés.

krisz74: Esetleg más opció?
Nem ezt a választ várod, de valaki úgyis megemlíti majd: a nevedben a 74 alapján a fiad még fiatal, tanuljon meg minél hamarabb vakon gépelni, heti pár óra gyakorlás árán sokat fog profitálni belőle a jövőben.

Kék Outemuval szerelt billentyűzetet nem akarsz a lakásba, majd a többiek ajánlanak valamilyen Redragont vagy hasonló árú darabot.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#65569) inf3rno válasza dqdb (#65568) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Bármi olyan, ami ajánlható viszonylag érzékeny, és nem annyira hangos? Attól tartok, hogyha olcsó switches, akkor pillanatok alatt tönkremegy, én meg nem akarok garanciával foglalkozni, meg ciki is, hogy összerakom, aztán nem jó a billentyű fél év után. Árban sajnos több nem fér bele.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#65570) Ispy válasza krisz74 (#65566) üzenetére


Ispy
veterán

Valamelyik redragon, én kumarát vettem neki. Nem egy nagy szám, gyereknek játszani jó, talán pár évet elmegy (nembiztos).

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#65571) copass válasza dqdb (#65567) üzenetére


copass
veterán

kábé én is így néztem rá, hogy ez miafa...?! :D a tudásától se fostam le a bokám, fél napig gépeltem vmi basic golf progit. de hát már a bevitel is katasztrófális, mert logikailag van felépítve az egész. rettenetes...
Commodore 64 rulez! :D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#65572) nyunyu válasza dqdb (#65567) üzenetére


nyunyu
félisten

Atari 800XL-emet legalább 5 különböző billzettel gyártották, volt köztük Alps Mini kapcsolós, vagy Cherry M8 is.

Mondjuk a különböző variációk dizájnjait elnézve az enyém leginkább Mitsumi gumidóm lehetett.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#65573) copass válasza Champipi (#65548) üzenetére


copass
veterán

keychron k8 vs Hama uRage m3chanical RDX SA klón keycap

annyira nem vészes. persze csuklótámasz kötelező. pl: hyperX wrist rest 2,2 cm magas.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#65574) Mephike válasza copass (#65573) üzenetére


Mephike
senior tag

Ezt a csuklótámaszt vettem meg én is (szerintem Te ajánlottad már régebben is) a Keychron K4-hez. Nagyon bevált, és akkor ezzel a lendülettel meg is köszönöm itt. :D

(#65575) krisz74 válasza Ispy (#65570) üzenetére


krisz74
tag

Köszi Neked is, meg dqdb-nek is. Pont ilyen választ kerestem. Valóban fiatal még és biztos vagyok benne, hogy megy majd neki a vakon gépelés, de az rgb=gamer és az kell neki. :)

(#65576) Csandi válasza dqdb (#65568) üzenetére


Csandi
őstag

Apám 74-es, én 24 éves vagyok :)

(#65577) nuke7 válasza Csandi (#65560) üzenetére


nuke7
veterán

:K én is így vagyok ezzel

https://youtube.com/user/nuke7

(#65578) VibeX


VibeX
tag

Üdv!

Kumara pengés ellen létezik olyan megoldás, amit egy sima mezei nem szaki embi is meg tud csinálni? Olvastam copass kommentjét (#59073), mindezek szükségesek ahhoz, hogy teljesen megszűnjön a ping?

(#65579) dqdb válasza VibeX (#65578) üzenetére


dqdb
nagyúr

Két dolog tud pengeni: a plate és a rugók a kapcsolókban. Egyikre sincsen egyszerű út, a plate-hez szét kell szedni a billentyűzetet is kitömni szivaccsal, a rugókhoz szét kell szedni a kapcsolókat és megkenni a rugókat.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#65580) nyunyu válasza VibeX (#65578) üzenetére


nyunyu
félisten

Veszel egy Kailh kapcsolónyitót (10-20$?), szopsz ~2 órát a kapcsolók szétpattintásával (előbbi kütyü nélkül a dupláját :DDD), belerámolod a rugókat egy kicsi, cipzáras zacsiba, majd 8-10 csepp műszerolajat * hozzáadva jól összerázod, majd az enyhén nedves rugókat visszapakolod a kapcsolókba?

Mondjuk ez csak a rugók nyikorgásán, pengésén segít, a PCB+plate közének kongásán nem.

Saját kapcsolókenős hülyeségeimről itt írtam, de én a stemeket, házak alját, rugókat ecsettel végigkentem egyesével.

* Gondolom elég overkill lenne csak ezért méregdrága Krytox GPL105-öt szerezni valami webshopból/Aliról.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#65581) nyunyu válasza nyunyu (#65580) üzenetére


nyunyu
félisten

Valaki írta korábban, hogy bicskával szokta nyitni az Outemut.

Úgy mennyi a szintideje a 105 kapcsoló lebontásnak?

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#65582) Alan[HUN] válasza nyunyu (#65581) üzenetére


Alan[HUN]
senior tag

Az én voltam, szerintem ha ki vannak szedve, és csak bontásról van szó, akkor kb. 40p-1 óra csak a bontás, 25seccel számolva/kapcsoló. (De nekem csak 30 Silent White-ot kellett, a Bobák rendesen nyithatóak.)

(#65583) VibeX


VibeX
tag

Köszi a gyors válaszokat.
Akkor nem tudom mitévő legyek. Magát a billentyűzetet nagyon szívesen szét is kapnám, de a kapcsolós mutatvány nem hangzik túl jól. :N
Viszont visszaküldeni nem szeretném, mivel úgy gondolom, 13k egész fincsi ár volt érte (Media Markt black friday).

(#65584) dqdb válasza nyunyu (#65580) üzenetére


dqdb
nagyúr

Körülbelül 10 másodperc switch openerrel kinyitni egy kapcsolót és négy tálkába szétdobálni az alkatrészeit. A bag lubing egy percnyi rázogatás az összes rugóra, egy rugó kihalászása 5-10 másodperc, a kapcsoló összeállítása további 10-15 másodperc.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#65585) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Ha már szóba került a switcheket mivel lehet kiszedni? Most már azt hiszem 3 éves az Anne pro és ideje lenne kitakarítani.

Buliban hasznos! =]

(#65586) nyunyu válasza inf3rno (#65585) üzenetére


nyunyu
félisten

IC csipesz

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#65587) inf3rno válasza nyunyu (#65586) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Köszi!

Buliban hasznos! =]

(#65588) nyunyu válasza VibeX (#65583) üzenetére


nyunyu
félisten

13k-ért melyik Kumarát sózták rád?

Világításmentes Outemu Blue?

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#65589) dqdb válasza inf3rno (#65585) üzenetére


dqdb
nagyúr

Előtte forrasztópáka :) Rendelj egy ilyet, jobb bármilyen IC pullernél kapcsoló kiszedésére.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#65590) Archttila válasza nyunyu (#65586) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Tetszik a kupakszetted! Ez az ugye?
HUF 13,753.24 | 137 Set PBT Profile Keyboard Japness Font Keycaps with Keycap Puller for Cherry MX Keyboard Keycaps Replacement
https://a.aliexpress.com/_msHa8Pk

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#65591) inf3rno válasza dqdb (#65589) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Köszi! Pákát egyelőre nem veszek, majd ha sikerült elcseszni. :D

Buliban hasznos! =]

(#65592) dqdb válasza inf3rno (#65591) üzenetére


dqdb
nagyúr

Az Anne Pro nem hotswap, páka nélkül ki nem szeded a nyákból a kapcsolókat.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#65593) nyunyu válasza Archttila (#65590) üzenetére


nyunyu
félisten

Ugyanannak tűnik.

Én innen vettem a botanicalt, ezen nincs japán második layer.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#65594) McDuglas válasza VibeX (#65583) üzenetére


McDuglas
aktív tag

Esetleg, ha a kemény asztallapon van közvetlen (értsd, nincs alatta pl. deskmat) próbáld meg úgy milyen, hogy teszel alá valami szövetet 1-2 rétegben. (Törülköző, konyharuha, mikroszálas kendő, stb.) A K579-esemnek volt egy csilingelése amit megszüntetett.

(#65595) Archttila válasza nyunyu (#65593) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Monitor fenyenel mennyire latszik a felirat? (gondolom a hattervillanyt nem ereszti at)

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#65596) nyunyu válasza Archttila (#65595) üzenetére


nyunyu
félisten


A mod gombok zöld felirata nem nagyon látszik a sötétben.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#65597) inf3rno válasza dqdb (#65592) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ohh vagy úgy. Akkor hogyan lehet takarítani? Tiszta dzsuva az egész a gombok alatt. Már lassan külön evolúciója lesz.

Buliban hasznos! =]

(#65598) nyunyu válasza inf3rno (#65597) üzenetére


nyunyu
félisten

Fogkefe.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#65599) inf3rno válasza nyunyu (#65598) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Porszívót szoktam sörtés fejjel, az viszonylag tűrhetően leviszi a gombokról és valamennyit alóla is, de tisztának nem nevezném. Még régen amikor gumiharangos volt, akkor fél évente elmostam annyi dzsuva összegyűlt a gombok alatt.
Na mindegy, akkor legközelebb már erre a hot swap micsodára is figyelek.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#65600) copass


copass
veterán

Keychron K8 tapasztalatok fél nap után:
igényes tálalás: szép doboz,szivacsok,zacskók.kapsz switch kiszedőt, drótos keycap kiszedőt, pár keycapet (alt,altgr,esc,stb.) de az usb-c kábel borzalmasan merev.
ami furcsa lesz hogy a fém bizony hideg! :D
gateron red számomra kellemes csalódás, szépen kopog az abstejfölöskupakokkal.
nem peng a ház, stabik nem zörögnek.
magassága abszolúte nem zavaró a hama után.
viszont a domború gumik a deskmaton egy kicsit instabillá teszik.

pár bosszantó dolog:
- fn és a menu fel van cserélve (menu igazából egy második win, de azt át tudtam kötni a win10 powertoysal a shift+F10-re hogy menu legyen)
- scroll lock helyett mikrofon(cortana)
- pause helyett led vezérlés
utóbbi két gomb fix, semmit nem lehet hozzárendelni.
36k szállítással együtt (szállítási díjat regisztrációval,fb,insta követéssel nullára kihozható)

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.