Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#65801) nyunyu válasza nuke7 (#65800) üzenetére


nyunyu
félisten

Silent Greynek sem konzisztens a rugója.

Brownhoz képest a fő különbség inkább csak a puhább bottom-out, meg a kapcsoló elengedését követő tompított visszacsapódás.

Meg nem tudom, hogy a Brownban is gyárilag kenve van-e stemjét letapogató fül.
Silent Whiteé és a Greyé igen, emiatt valamivel simábban járnak, mint a régi Outemu Purpleim, ami a taktilis púp környékén nagyon dadogott.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#65802) Rayyy


Rayyy
senior tag

Úgy látom, hogy az ajánlás leginkább mechanikus gamer billentyűzeteket taglal, úgyhogy bekérdezek...
1. Egyelőre az ár nem számít...
2. Lehet használt is.
3. Egy modecom slim billentyűzetet használok, mert nagyon halk és van háttérvilágítása, de megromlott, magától ír betűket.
4. Sok munka, kevesebb játék.
5. Halk kellene... a típus onnantól mindegy, de valószínűleg nem a mechanikus a nyerő.
6. Nincs preferált modell.
7. Legjobb lenne magyar kiosztás, de lehet angol/nemzetközi is.
8. Teljes méretű billentyűzet kellene.
9. Világítás mindenképp kell rá.
Köszi!

Minden a legnagyobb render!

(#65803) qpec


qpec
csendes tag

Sziasztok.

Jelenleg egy Genius KB-G265 van az asztalomon már kicsivel több mint 3 éve. A sűrűn használt kupakok kopnak, meg-meg akadnak néha. (Szoktam takarítani!)
2-3 hete aktívan keresek billentyűzetet, de már egy ideje nézegettem 1 billt.
Cooler master CK550 brown switches volt a kinézett, csak addig vártam vele amíg teljesen ki ürült a piac, ami van annak meg nagyon felment az ára amióta nézegetem. kb 8E-t
Közben másfele is kacsingattam, majd jobban belemélyedve, szerintem megtaláltam a nekem megfelelő kapcsolósat ami a Cherry MX Silent Red/Black lenne.
Mivel fő szempont, hogy halk legyen a billentyűzet ezért inkább ezeket a kapcsolósakat keresném. Így erre esett a választás.

Ducky ONE 2 Full Magyar Mechanikus (MX Cherry) Fekete Gamer Billentyűzet RGB
Előnyök:
- Halk kapcsoló (Esti használat, mikor a család alszik)
- Magyar kiosztás (Ezt szoktam meg)
- RGB
Hátrányok:
- Drága (jelenleg 55E-ért látom a neten.)
- Hamar kopó kupakok (ahogy olvastam a magyar kupakoknál)

Látom van belőle TKL változat u.a. a specifikációkkal. Az 3E-rel lenne olcsóbb szóval az nem számottevő összeg.
A kérdésem az lenne, hogy ilyen speccel esetleg van-e másik billentyűzet a piacon ami esetleg olcsóbb. Csak játékra használom, plussz ingame chatelés.
Köszönöm szépen előre is a segítséget.

(#65804) nuke7 válasza qpec (#65803) üzenetére


nuke7
veterán

biztos, hogy linear kapcsolókat szeretnél..? :F
ugyanis azon nehéz / nehezebb halkan gépelni mint a tactile-okon, hiszen linear esetén kb. mindig bottom-outolni kell, ami nagyon ritkán lesz halk... :U

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#65805) Chris1983107


Chris1983107
tag

Sziasztok!

Kis segítséget szeretnék kérni. Otthon ultimátumot kaptam, szóval muszáj billentyűt cserélnem. :D (megszületett a baba, de igazából a párom zavarja a klimpírozás). Szóval most egy régebbi CM mechanikusom van, barna kapcsolóval. Szeretnék egy RED vagy SILENT RED kapcsolós szerkezetet. Ducky-t néztem (Shine), mert ott van magyar ugye. (Sajnos én ezen szocializálódottam. Pedig K70 lenne a favorit.) Szóval annyit kérdeznék csak, hogy a Cherry-knél jóval érdemibb a különbség hangban a "silent" javára? Tényleg halkabb? Mert az is ugye szűkíti a kört, hogy mennyire silent a "silent". :)
Előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#65806) nyunyu válasza nuke7 (#65804) üzenetére


nyunyu
félisten

hiszen linear esetén kb. mindig bottom-outolni kell, ami nagyon ritkán lesz halk... :U

Ez leginkább a billzet felépítésétől függ.

Ha nincs zajcsillapító szivacs/gumi/filc a PCB és a merev plate között, akkor eléggé tud zengeni a billzet bottom-outkor.

MX Brownos Ducky One 2-t sem tudtam döccenés után nem bottom-outolni, mert viszonylag puha kapcsoló, úgyhogy az is zengett ezerrel, hiába volt o-ringezve.

Silent Red kevésbé tompítja a bottom-outot, mint az o-ring!

Emiatt szoktam emlegetni, hogy ócó magyar Redragon+filc+Outemu Silent White+barkács olcsóbbra jön ki, mint az MX Silent Redes magyar Ducky, és halkabb lesz.

Viszont az alkatrészek átfutásával, meg a barkácsra fordítandó idővel előre számolni kell, mert nem úgy működik, hogy bemész a boltba, kifizetsz X összeget, és boldogan használod.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#65807) dqdb válasza nyunyu (#65806) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ha nincs zajcsillapító szivacs/gumi/filc a PCB és a merev plate között, akkor eléggé tud zengeni a billzet bottom-outkor.
Komolyan várom már, amikor a nagyobb nevek (nem Glorious vagy Keychron, hanem a tényleg nagyok) végre körbenéznek custom vonalon, és pár filléres/költségcsökkentéssel járó apróságot, mint például nem fémből készült plate, rugalmas plate rögzítés átvesznek, és építés/gányolás nélkül is lehetősége nyílik az embereknek halk billentyűzetet venni nem atommerev felépítéssel.

Nem kell oda semmi sem, ha a belső felépítés megfelelő. Ha meg nem, akkor kell, de az sem old meg mindent. Tudok neked mutatni olyan nem halkított lineárissal szerelt billentyűzetet, ami halkabb, mint a legtöbb silent redes a piacon bottom outolva is.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#65808) nyunyu válasza dqdb (#65807) üzenetére


nyunyu
félisten

Valószínűleg a Ducky One 3 lesz a megoldás, ha ideér, leszámítva a kopós magyar kupakot.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#65809) dqdb válasza Chris1983107 (#65805) üzenetére


dqdb
nagyúr

a Cherry-knél jóval érdemibb a különbség hangban a "silent" javára? Tényleg halkabb?
Igen, tényleg halkabb, de ehhez az is kell, hogy a körítés körülötte megfelelő legyen, mert éppen az általad említett K70 minden, csak nem halk.

Az a baj, hogy egy ~3 éves barna kapcsolós CM-hez képest egy mai barna kapcsolós hangosabb lesz a floating designnak köszönhetően, de egy piros kapcsolós is. Ducky vagy Varmilo a két opciód készen, vagy a kettővel feljebb említett gányolás.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#65810) dqdb válasza nyunyu (#65808) üzenetére


dqdb
nagyúr

Én ezt előre nem merném vakon kijelenteni, hiszen csak annyit láttunk, hogy kitömik szivaccsal, de az nem old meg mindent.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#65811) Chris1983107 válasza dqdb (#65809) üzenetére


Chris1983107
tag

Köszönöm. Igazából a K70-et lehúztam már a listáról, igaz csak a layout miatt, de ezek szerint más miatt sem érdemes. Akkor maradok a Ducky-s elképzelésnél. :)

(#65812) nyunyu válasza dqdb (#65809) üzenetére


nyunyu
félisten

Körítésre visszatérve:
MX Brownra átszerelt régi, platementes Cherry billzeteim minimális moddingot igényeltek csak, egy mezei o-ringgel halkabbak voltak, mint a legtöbb gumidóm.

Szerintem nem volt sokkal hangosabb, mint a filccel kitömött+Silent Greyjel szerelt GMMK.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#65813) dqdb válasza Rayyy (#65802) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ollós vonalon magyar Cherry Stream 3.0, amiben ugyan nincsen világítás, cserébe látszanak a feliratok a monitor fényénél. Világítással rendelkezőben sokszor annyiért angol MX Keys.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#65814) nyunyu válasza dqdb (#65810) üzenetére


nyunyu
félisten

Ne felejtsük ki, hogy az One 3 már hotswap, így a kellően irritálóan pengő kapcsolók kezelése sokkal egyszerűbb, mint a fixen beforrasztott One 2-nél, nem igényli az egész billzet szétbarmolását.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#65815) dqdb válasza nyunyu (#65812) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ennyi a különbség aközött, hogy egy merev acéllap kapja felülről az erőhatást és továbbítja a ház többi részére a rezgéseket, és aközött, hogy egy relatív rugalmas nyák ki tudja mozogni ezen erőhatás jelentős részét. Most ez utóbbit tedd olyan kontextusba, hogy a nyák nincsen a házhoz csavarozva, azzal nem áll közvetlen kapcsolatban, és egy rugalmas műanyag plate van minimális érintkezéssel rögzítve a házhoz.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#65816) Mythstore


Mythstore
csendes tag

Sziasztok,

adott egy corsair k100 rgb billentyűzet német kiosztással. magyarosítani tudom? honnan vennétek fekete keycapeket?

(#65817) nyunyu válasza dqdb (#65815) üzenetére


nyunyu
félisten

Régen nem bonyolították túl a Cherry 3000-eket:

Ház alján van pár lyuk, ahhoz kell pozicionálni a PCBn lévő lyukakat, aztán a rápattintós tetőn lévő tüskék rögzítik a PCBt, hogy ne csúszkáljon ide-oda.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#65818) dqdb válasza Mythstore (#65816) üzenetére


dqdb
nagyúr

Csak gagyi minőségben és ahhoz képest nevetségesen magas áron.

Hmm, egy Corsair nem 6.5u alsó sorral? Akkor Glorious külön kapható magyar kupakkészlete, ha akad még valahol. Minőségben ez is nagy visszalépés lesz, ahogyan az összes világítós magyar kupakkészlet, de csak ~7000 forint.

Akad, annyi kiegészítés, hogy a Win gombokon Glorious logót kapsz a Corsair billentyűzetre.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#65819) dqdb válasza nyunyu (#65817) üzenetére


dqdb
nagyúr

Még fut azNCR80 GB, az is ilyen felépítésű belülről.

Gépelési érzetre a legjobb 60%-os billentyűzetem belseje is pofonegyszerű, semmi gasket mount vagy hasonló túlbonyolítás, még tray mountnál is egyszerűbb: műanyagból készült plate (jelen esetben nylon half plate), aminek a négy sarkában van egy-egy kisméretű lyuk. A nyákot a kapcsolók "rögzítik" a plate-hez, a plate négy kis pöcökre fekszik fel a ház alsó részére (+ körben a keretére), majd erre jön egy felső rész. Az eredmény egy faék egyszerű felépítésű, rugalmas, de nem nyúlós érzetű billentyűzet, aminél a keretet minimálisra lehetett venni, és az elülső magasság is minimális (17 mm). Plusz élmény rajta gépelni.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#65820) nyunyu válasza dqdb (#65819) üzenetére


nyunyu
félisten

Érdekes döntés volt az oldschool Cherry lockLED dizájnt erőltetni a PrtScr/ScrLk/Pause funkcionalitása helyett egy TKLen. :O

Sajnos ez nekem nagyon NO-GO.

(Pluszban a kupak renderen is elszúrták a cirill betűk színét, eredetileg piros volt a 3000SAV. :D)

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#65821) nutella1


nutella1
őstag

Sziasztok!

Három billentyűzet között vacillálok:

Asus Rog Strix Scope XA05
ASUS ROG STRIX SCOPE TKL
ASUS ROG Falchion Cherry MX Red

Szerintetek melyik volna a legideálisabb választás, a mindenféle extra, világítás, stb mellett? Az lenne a legfontosabb, hogy leütéskor a billentyűzet hangja gyakorlatilag nulla legyen, vagy lehetőleg minél halkabb. :R

https://erdélyízei.com

(#65822) gg72


gg72
veterán

Sziasztok! A Redragon Kumara RGB billentyűzetnél mi a különbség a brown és a blue kapcsolós változatok között? :F

(#65823) nuke7 válasza gg72 (#65822) üzenetére


nuke7
veterán

az, hogy a blue kapcsolós verzióban kék, clicky tactile kapcsolók vannak, a brown-ban meg barna, silent tactile kapcsolók vannak :K

https://youtube.com/user/nuke7

(#65824) dqdb válasza nutella1 (#65821) üzenetére


dqdb
nagyúr

Az lenne a legfontosabb, hogy leütéskor a billentyűzet hangja gyakorlatilag nulla legyen, vagy lehetőleg minél halkabb.
Egyik sem.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#65825) nutella1 válasza dqdb (#65824) üzenetére


nutella1
őstag

Akkor mit javasolnál Asus-ban, ami ennek megfelelne?

https://erdélyízei.com

(#65826) nyunyu válasza gg72 (#65822) üzenetére


nyunyu
félisten

A Redragon Kumara RGB billentyűzetnél mi a különbség a brown és a blue kapcsolós változatok között? :F

Egyik ütvefúró, másik légkalapács hangú.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#65827) Csandi válasza nutella1 (#65825) üzenetére


Csandi
őstag

Asusban nincs ami halk

(#65828) dqdb válasza nutella1 (#65825) üzenetére


dqdb
nagyúr

Úgy nézem, hogy 65%-TKL vonalon nézelődsz, így ...

Ha az a cél, hogy leütéskor a billentyűzet hangja gyakorlatilag nulla legyen, akkor vársz január-februárig, amíg ennek a group buy-nak a szállítására, és lecsapsz egy extrára MKEU-nál vagy egy újonnan eladott darabra a használtpiacon 400-450 euró környékén, és megépíted megkent stabilizátorokkal, megkent Silent Alpaca vagy hasonló halkított JWK/Durock kapcsolóval, majd végül ráragasztasz egy Asus matricát. Alternatíva lehet egy használt Vega az összes szivacs felhasználásával, de azt nem igazán látni Európában a kistestvér 60%-os Polarissal ellentétben (lehet, hogy GMMK Próval vagy Keychron Q1-gyel is elérhető hasonló szint, de azokkal nincsen gyakorlati tapasztalatom).

Ha az a cél, hogy lehetőleg minél halkabb legyen, akkor olcsóbban nekiállsz egy hotswap Redragont pimpelni (konkrét típusok 50 hozzászólásonként előfordulnak mostanában), és amikor végeztél vele, akkor ráragasztasz egy Asus matricát. Ha az a cél, hogy lehetőleg minél halkabb legyen, de nem akarsz külön tenni ezért, cserébe egy nagyon kicsit engedsz a halkságból, akkor veszel Ducky One 2-t (de inkább vársz a Ducky One 3-ra) vagy Varmilót silent red kapcsolóval, és ráragasztasz egy Asus matricát.

Bocsi a nem túl rejtett trollkodásért, de az van, amit Csandi ír: ha ez a cél, akkor el kell engedni a márkafanatizmust.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#65829) nuke7 válasza nyunyu (#65826) üzenetére


nuke7
veterán

:))

https://youtube.com/user/nuke7

(#65830) gg72 válasza nuke7 (#65823) üzenetére


gg72
veterán

OK, kösz szépen.

(#65831) Csandi válasza dqdb (#65828) üzenetére


Csandi
őstag

Most nem volt erőm ennyit írni de +1, ezek az opciók

(#65832) Rayyy


Rayyy
senior tag

Öcsém... azé' arra nem számítottam, hogy a billentyűzet topik meglátogatásához finommechanikai műszerész végzettség kell az atomfizikusi diploma mellé... :DDD

Minden a legnagyobb render!

(#65833) nyunyu válasza Rayyy (#65832) üzenetére


nyunyu
félisten

10-15 éve még egyszerűbb volt, vettél egy random Logitech billzetet, az jó volt 2-3 évig, aztán lecserélted.

Most?

3x annyiért árulják a feleannyi anyagot sem tartalmazó szarjaikat, amik a gyári dobozból kibontáskor sem érik el azt a színvonalat ami után a régi, elnyűtt billzeteket kukaérettnek nyilvánítottad.

Vagy a háttérvilágítás mánia, ami feleslegesen bonyolítja a billentyűzeteket, de legalább a gyártók még többet keresnek a vevőkön, mert szép színesen világít.
Cserébe egy rakat új hibalehetőséget visz a rendszerbe a kialvó LEDektől kezdve a sokkal gyorsabban kopó kupakokig.

Mechanikus billzet meg igen nagy lutri, jóval drágábban.
Mivel 4-5 éve nagy divatja volt a Blue kapcsolós billzeteknek a ferdeszeműeknél, emiatt egy csomó billzetházat még mindig úgy terveznek, hogy felerősítse egy akármilyen Blue kapcsoló ketyegő hangját.
Ócó billzeteknél ráadásul Outemu Bluet használnak, ami nem éppen a finom ketyegéséről híres.
Az ilyen billzeteket meg hiába veszed halkabb (Red, Brown) kapcsolóval, akkor sem lesz halk.

Háttérvilágítós mecháknál meg élvezheted mindezek kombinált hátrányait.

Ducky One 2-mön pl. 0.2V-tal elmászott a földje pár LEDnek, így a háttérben állandóan járó PWM vezérléssel együtt elérik a LEDek nyitófeszültéségét, és állandóan ég a fél numpad, hiába van "kikapcsolva" a világítás :W
Vagy a felépítése miatt jóval hangosabb MX Brown kapcsolókkal, mint a pár hozzászólással ezelőtt linkelt ősrégi Cherry.
(Fene se emlékszik már rá, hogy milyen hangos volt eredetileg MX Bluekkal a Cherry, lehet, hogy úgy sem volt sokkal hangosabb, mint most a brownos Ducky.)

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#65834) inf3rno válasza nyunyu (#65833) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Azt hiszem jobb becsukni mára az internetet. :O

Buliban hasznos! =]

(#65835) chatran


chatran
őstag

Sziasztok!

Annak mi lehet az oka, hogy a közel 10 éves Gigabyte Aivia K8100-ason a 2db usb 2.0 portot meg tudták oldani egyetlen usb csatlakozóval, míg az Asus Tuf K3 az egyetlen 2.0 usb portját 2 usb csatlakozóval tudja csak megoldani? :((

[ Szerkesztve ]

(#65836) dqdb válasza chatran (#65835) üzenetére


dqdb
nagyúr

RGB és annak az áramigénye, sokszor ezért van USB3.0 csatlakozó a billentyűzeteken, mert az további 400 mA-t jelent. Igazából a tiéd számít különcnek, hogy a háttérvilágítás ellenére továbbengedtek az USB portot, hiszen a LED-ek ott is esznek, így egy olyan USB eszköz, ami számít a teljes 500 mA-re, az meglepődhet (háttérvilágítás nélkül pár 10 mA-ból meglenne egy mechanikus billentyűzet). Bár az is igaz, hogy egy membránosnál sokkal kevesebb LED-del meg lehet oldani az egyszínű háttérvilágítást a membrán alatt egy diffúzort használva.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#65837) Speedo válasza dqdb (#65651) üzenetére


Speedo
tag

Köszönöm az ajánlást :R , tegnap meg is érkeztek a Razer Double Shot kupakjai fekete színben.
Nem gondoltam volna, de ég és föld a különbség.
A gyári kupakok ugye simák voltak a festés miatt, ezek a pbt kupakok sokkal textúráltabbak, ami egyáltalalán nem probléma.
Sokkal kevesebb fény jön át rajtuk, mint a festett változaton, de alapvetően vékonyabbak a betűk is, továbbá az egész billentyűzetnek más hangja lett.

És persze gépelni is olyan, mintha egy teljesen más billentyűzeten gépelnék.

És végezetül itt egy összehasonlítás a gyári CK550 és a Razer DoubleShot PBT kupajáról, ha valakit esetleg érdekelne (amúgy ez az ESC billentyű). Fentről nem látszik, de a PBT kukapok kb ~1mm-el alacsonyabbak, viszont ez nem okoz semmi problémát a gépelésnél, max annyi, hogy még könnebben bottom outolsz, ami brown switchnél amúgy sem egy nehéz feladat.

(#65838) Lokids


Lokids
addikt

Megjött tegnap az ASUS TUF gaming K3-as bill. Red kapcsolóval.

Hát.. nem ilyennek képzeltem.

Elsőre nehéz, fémes érzet. A billen lévő cap-ek nem olyan rosszak, mint amire számítottam itt a magyar cap-ek alapján.

Viszont gépelni nagyon furcsa. Oké, hogy át kell szoknom, mert nem pont ugyanott vannak a billek. De... olyan rohadt magasan vannak. Ez a rész nem jön be, hogy 1-2cm-el magasabb, mint egy átlag membrános bill. :(

De ami a legrosszabb, az az érzékenysége. Hozzáérek és érzékeli. Nem tudom rajta pihentetni az ujjam, mert akkor ír. Nincs meg az a pont, ahol érezhető lenne, hogy ott kicsit nehezebb és érzékel. :(

25K-ért ennél azért többre számítottam. Tudom, hogy ez az alja, de azért na.

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#65839) Speedo válasza Lokids (#65838) üzenetére


Speedo
tag

"De... olyan rohadt magasan vannak. Ez a rész nem jön be, hogy 1-2cm-el magasabb, mint egy átlag membrános bill."

Mechanikus billentyűzetekhez szerintem kötelező valami rendes csuklótámasz, és akkor igazából szuper a gépelési poziciód és az élmény is. (Próbáld ki, hogy emelsz egy kicsit a gyárin, és úgy milyen?) Én is ebben a cipőben jártam, mert szintén egy vékony kis membránsot váltottam.

[ Szerkesztve ]

(#65840) copass válasza Lokids (#65838) üzenetére


copass
veterán

csuklótámasz kötelező mechanikushoz.
én is pihentetem az újjamat, de nem akkora erővel hogy le is nyomjam.
lehet nem redet kellett volna venni, hanem brownt. a red lináris, a brown taktilis. lenyomás előtt van egy kis ellenellása.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#65841) dqdb válasza Lokids (#65838) üzenetére


dqdb
nagyúr

De ami a legrosszabb, az az érzékenysége. Hozzáérek és érzékeli.
A piros egy könnyű kapcsoló, sokan találják túl könnyűnek, és nem szeretik pont azért, amiért te. Alapszínű lineárisban még fekete létezik, ez nehéz lineáris, ez sok billentyűzet esetében nehezen szerezhető be, és sokan nem szeretik azért, mert túl nehéz. Cherryn kívül a többi nagyobb gyártónál az alapszínek része még a sárga kapcsoló, ami egy közepes lineáris éppen a piros és a fekete közé eső rugóerőben. Ilyet végképp nehéz készre szerelt billentyűzetben találni, pedig amikor valaki custom körökben nem az éppen aktuális hype-olt kapcsolóval épít, akkor 80%, hogy sárgát tesz a billentyűzetbe.

Nincs meg az a pont, ahol érezhető lenne, hogy ott kicsit nehezebb és érzékel.
Azt hívják taktilis kapcsolónak, amit körülírtál, de lineárist vettél.

Ez a rész nem jön be, hogy 1-2cm-el magasabb, mint egy átlag membrános bill.
Alacsonyabb kupakokkal csak a low profile mechanikusokat szerelik (bár ezekkel más nyűgök vannak) és a Varmilókat. Csuklótámasz a megoldás, ahogyan a többiek írják, vagy a helyeshez közeli kéztartás elsajátítása, ahol a csuklód nem az asztalon pihen, hanem a levegőben van.

Ja, hogy ehhez van gyári csuklótámasz? Kép alapján kizárólag a designra mentek kizárólag rá és túl alacsony. A csuklótámasznak majdnem a kupakok aljáig kellene érnie.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#65842) Lokids válasza copass (#65840) üzenetére


Lokids
addikt

Van hozzá gyárilag támasz.

Azért lett red, mert nem volt más leárazva. :P Nem figyeltem, hogy a red az lineáris. :(
Eredetileg a ck550-et néztem ki magamnak, az brown. De az drágább lett, nem olcsóbb BF-kor.

[ Szerkesztve ]

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#65843) Mr.Csizmás válasza dqdb (#65841) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

optikai black-em van, soha jobbat ne kívánjak ennél. a vicc, hogy egy budget alis SK? GK?61-ben van, 14e ft cakumpakk.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#65844) Csandi válasza Speedo (#65837) üzenetére


Csandi
őstag

Van 2 szett razer kupakom, nyugi majd lesimul az is :D De jók amúgy az árukért

(#65845) nyunyu válasza Speedo (#65837) üzenetére


nyunyu
félisten

Szerintem a Ducky PBT kupakszettje jobb, mint a Razeré, de a Duckyt a német forgalmazójánál se nagyon lehet kapni, nem hogy itthon :(

Ehh, 160€ a nemvilágítós, 200-205€ meg az One 3 RGB-k ára??? :W
35-40€-vel drágábbak, mint az One 2!

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#65846) Throme válasza Lokids (#65842) üzenetére


Throme
veterán

A cK550 árán én is nagyot néztem. Kb 1 éve van meg a V1-es és kb 25k huf volt, most a V2-es - igaz, gyárilag csuklótámasszal - 38k, de TTC kapcsolókkal.
Az is gaz, a V1-es is kapható, de már 32k-tól (másik helyen meg 42k huf...pfff).
Most vagy az árak mentek fel mindenhol ennyire, vagy a pénzünk romlott, vagy csak a CM-nél elgurult a gyógyszer :B
CK 530 V2 nem lett volna jó? Ez TKL és 28k huf (barna kapcsolós). Én szemezek vele.

(#65847) Lokids válasza Throme (#65846) üzenetére


Lokids
addikt

Mindenképp full bill-t akartam venni, így a TKL nekem nem jó.

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#65848) dqdb válasza Throme (#65846) üzenetére


dqdb
nagyúr

Emlékeim szerint kicsivel 22e alatt volt a CK550 minimumára és kicsivel 19e alatt a CK350-é ... De nem baj, majd az ismét Gateronnal szerelt CK552 nyithat bőven 40e felett. Nem értem, ez hogyan jött össze, mert kizárólag a forintárfolyammal nehéz megmagyarázni.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#65849) nuke7 válasza Lokids (#65838) üzenetére


nuke7
veterán

de akkor miért red-el vetted, ha olyat szerettél volna, amin van tactile bump és lehet rajta pihentetni az ujjad, meg érzed, hogy mikor ír és mikor nem..? :F

szerk. közben látom, hogy azért, mert ez volt leárazva... :DDD de akkor miért nem vettél olcsóbban egy tactile kapcsolós redragon-t..? :F

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#65850) Lokids válasza nuke7 (#65849) üzenetére


Lokids
addikt

Nemcsak azért, mert ez volt leárazva. Hanem azért, mert nem tudtam, hogy a red az nem tactile. :(

Pedig amúgy maga a bill egyben van. Szépen világít, nincs zavaró átvilágítás, se semmi. Szóval műszakilag tökéletes. Csak ezek szerint nekem nem ilyen kapcsoló kell. :(

[ Szerkesztve ]

If you chase two rabbits you will lose them both.

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.