Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60901) Kaci84


Kaci84
őstag

Sziasztok!

Egy i5 (1150) vásárláshoz keresek alaplapot. Tuningolni nem tervezek
Elsősorban ATX lapot szeretnék digitális hangkimenettel.
Olyan 20-30 ért szeretnék válogatni. AsRock, Giga, Asus
Üdv:
Kaci84

(#60902) bluyoo válasza Kaci84 (#60901) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Ment a válasz: [link]

Bazinga!

(#60903) szacsee válasza Kaci84 (#60901) üzenetére


szacsee
nagyúr

Asrock Fatal1ty H97 Killer vagy Performance AlC1150
Asus H97-es deszkáin nincs, csak drágábban.
Gigán szintén nem láttam digi kimenetet ilyen ársávban H97-en.
Esetleg ha az Asrock nem szimpatikus, kicsit drágábban MSI H97 GAMING 3 ALC1150-on is van digi kimenet.
bluyoo pedig kivesézte a régebbi chipsetes deszkákat.

3.Aragorn: van valami fejlemény, vagy még mindig nincs meg az igazi.... :F :D

[ Szerkesztve ]

(#60904) Popes


Popes
őstag

Úgy látszik az Asus még hagyott egy-két nyalánkságot az év második felére is.

Deus ex machina

(#60905) sazabi


sazabi
aktív tag

Sziasztok

1. Mennyit szánsz az alaplapra?
Ha jól gondolom, a lenti igények 18-20e huf környékén elégítődnek ki.

2. Milyen hardverek alá szeretnéd?
Ami van: R9-270x, 1 vinyó, és 1 ssd, 500w chieftec táp.
Gépháznak valszeg Cooler Master Silencio 550 lesz.
FX-6300-al szemezgetek, milyen alaplap (és ram?) menne hozzá?

3. Milyen méretű lapot szeretnél?
mind1

4. Milyen bővítőhelyekre van szükséged? (USB 2/3,SATA 2/3,PCI,PCI-E,...)
5db usb2
usb3 eszközöm nincs, de gondolom majd egyszer lesz.
2 sata3, 1 sata2

5. Milyen a monitorod csatlakozása?
dvi de mind1..

6. Szeretnél tuningolni vagy nem?
nem

(#60906) MiklosSaS válasza Popes (#60904) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Eleg jonak tunik...lehet tudni mikor lesz kaphato ?

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#60907) Popes válasza MiklosSaS (#60906) üzenetére


Popes
őstag

Konkrét dátumot nem láttam csak ennyit "later this year" szóval még idén.

Most mutatták be a Computex-en az USB 3.1 miatt.

Deus ex machina

(#60908) MiklosSaS válasza Popes (#60907) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Ertem, kosz. Valami elonye a 3.1-nek a 3.0-val szemben ?

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#60909) Popes válasza MiklosSaS (#60908) üzenetére


Popes
őstag

Megduplázták a sebességet 3.0 5Gbit/s vs 3.1 10Gbit/s

Deus ex machina

(#60910) MiklosSaS válasza Popes (#60909) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Ertem, mondjuk nekem nem jelent majdnem semmit....tokeletesen el vagyok az USB 3.0-al is. De jo hogy megy a fejlodes.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#60911) Popes válasza MiklosSaS (#60910) üzenetére


Popes
őstag

"tokeletesen el vagyok az USB 3.0-al is. De jo hogy megy a fejlodes."

Ezzel én is így vagyok. :)

Deus ex machina

(#60912) amol válasza szacsee (#60858) üzenetére


amol
addikt

Nem gondoltam hogy rettenetes nagy különbség van köztük, de mivel van azonos áron 1866-os és 1600-as CL9-es RAM is gondoltam a gyorsabb a kézenfekvő választás.
Értem hogy húzni kell hozzá a memóriát, de az megoldható a H97-es lapokban, normál procik mellett is?
H97M-PLUS / 4570S
Nem tervezek tuningot mert halk gépet szeretnék, ezért is néztem s-es procit. Arra van esély hogy egy gyorsabb memória ha 1600-on futtatom tud alacsonyabb időzítést is (tehát 1866-os cl9-es ram 1600-on cl8-at tud pld)?

(#60913) zzolika


zzolika
aktív tag

Sziasztok!

Kapható olyan alaplap, amin működik egyszerre 2 monitor DVI-vel?
Csak 2D irodai alkalmazások, elég lenne egy prociba integrált GPU teljesítménye is.

Vagy marad a bármilyen alaplap +egy olcsó videokari megoldás?

(#60914) amol válasza zzolika (#60913) üzenetére


amol
addikt

hdmi-dvi átalakító nem jó megoldás?

(#60915) jeffo


jeffo
tag

Gigabyte GA-H67MA-USB3-B3 alaplap kapcsán szeretnék segítséget kérni, ami egy ismerősöm gépében van, LC Power LC6600 v2.2 táp, 2 db videokártya, Core i7 proci, SSD, HDD, 2x4GB RAM társaságában, Win7 64bit rendszerrel. Valószínűleg nem szabályos gépleállítás után a következő újrainduláskor megjelent egy üzenet, hogy a bios megsérült, és ezért menti, majd visszaállítja. Ezután előjött az e topicban is tavaly 2 felhasználó által megemlített boot loop hiba, hogy nem tölti be a biost, hanem csak folyton újraindulgat a gép, amikor meg végre megjelenik a bios üdvözlőkép, akkor nem érzékeli a billentyűzetet, nem lehet rányomni a DEL, END stb. gombokra, ami fel van sorolva (egyelőre 1-1 vezetéknélküli Logitech és Genius modellel, valamint PS2-essel lett próbálva, vezetékes USB-ssel nem).

Én is bújtam a külföldi fórumokat, de csak annyi eredményt sikerült elérni, hogy a hidegindítást helyrehozza, a gép indításakor benyomva tartom a power gombot, és leáll egyből, majd hosszabb várakozás után kapcsolom be, ilyenkor a legtöbb esetben átlépi a boot loopot, és rendesen pittyen egyet, egyből bejön a bios üdvözlőkép, de továbbra sem lehet belépni a biosba, nem érzékeli a billentyűzetet, az SSD-t, nem lép tovább, nem jön be a rendszer.

Próbáltam elemet kivenni fél órára, majd visszatenni, CMOS Reset-et nem, mert arra azt mondták, ugyanezt lehet elérni vele. Ez sem használt. Azon gondolkoztam, hogy mégis CMOS Reset kellene-e, vagy hosszabb időre kivegyem-e az elemet. Kivettem a videokártyákat, az alaplapira tettem a monitort, lehúztam mindent, RAM-ot tettem más slotokba, de semmi változás.
Külföldi fórumban olvastam valami olyasmiről, hogy az egyik bios chip adott 2 lábát rövidre zárva kell indítani a gépet, és akkor valahogy azt kiiktatja, illetve a másik biossal indítja a gépet. Próbáljuk meg, vagy lehet valami mást tenni ezzel a lappal?
Mondjuk nekem soha nem volt Gigabyte alaplapom, több éve mindig Asus-t vettem, és eddig nem volt semmi gondom velük, stabil a mostani itthoni gépem is. Bár a munkahelyi gépem Gigabyte-os, de valami régebbi modell, azzal is többnyire rendben volt minden eddig, mondjuk abban csak 1 videokártya van, és Chieftec táp.

Aki tavaly írt erről a boot loop dologról, az nem ajánlottnak mondta a Gigabyte márkát. Tényleg ennyire rossz lenne?
Egyébként azzal kezdődött az egész dolog az ismerősömnél, hogy időnként újraindult a gép, és valahogy átállítódott a boot sorrend, az SSD helyett a HDD-ről akart bebootolni, de nem tudott. Volt rajta rendszer, de alaplapcsere miatt már nem állt fel. Erre kitalálta az ismerősöm, hogy mentsem le a HDD-t, és maradjon egyedül a gépben az SSD.

[ Szerkesztve ]

(#60916) bluyoo válasza jeffo (#60915) üzenetére


bluyoo
nagyúr

De ott azt javasolják hogy "húzza ki a 24 tűs csatlakozót és CMOS Reset".
Bár nem vagyok benne biztos hogy ez változtatna valamit a dolgon. Mindenesetre egy próbát megér (és a vezetékes USB-s klaviatúra is).
Amúgy a Gigával sincs gond, legalábbis nagy általánosságban. Bár pont az a szériája nem volt a legjobb/legajánlottabb a Gigának ....
Annál inkább az LC-Poer táppal. Azon sem csodálkoznék hogy az tette be a kulcsot a lapnak. na meg CF/SLI 16X4X lapban ... hát elég pazarló megoldás.

(#60905) sazabi
Hát talán az Asus M5A97 R2.0-át megkapod annyiért. :) De nem akarod tuningolni az FX-et? Szerintem kár parlagon hagynod a lehetőséget.

Bazinga!

(#60917) EnterR


EnterR
veterán

Hali.

Érdemes felárat fizetni egy olyan alaplapért, amiben van PCIe 3.0? Vagy ez inkább marketing, mint hasznos fícsör?

PSN ID: marquuard

(#60918) bluyoo válasza EnterR (#60917) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hi!
Egyáltalán melyik modern lap nem képes a PCI-E 3.0-ra? :)
De a legtöbb VGA-nak elég lenne a PCI-E 2.0 sávszélessége.

Bazinga!

(#60919) Tomdriver


Tomdriver
őstag

Most már tutira eldőlt nálam, hogy vagy MSI Z97 MPOWER, vagy MSI Z97 MPWER MAX AC lapot veszek - ami zavar igazából a két lap közötti nem kevés árkülönbség.
Nekem wi-fi nem kell viszont bluetooth jól jönne néha, de ahhoz is az AC lapot kéne megvennem.
Fentieken kívül tudásra szinte ua. lapokról van szó, az AC-n talán több az USB port - vagy csak én látom így, van esetleg más eget verő különbség, ami az AC mellett szól?

(#60920) EnterR válasza bluyoo (#60918) üzenetére


EnterR
veterán

ASUS Sabertooth 990FX R2.0
ASRock Fatal1ty 990FX Killer

[ Szerkesztve ]

PSN ID: marquuard

(#60921) bluyoo válasza EnterR (#60920) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Ja igen az AMD, és a több éves AM3+ ..... Azzal a foglalattal egyáltalán nincs PCI-E 3.0, szóval ha ki is adnál érte többet, akkor sem tudnál PCI-E 3.0 -át azzal a platformmal. Vagyis egy lap képes rá (bár mókolt 3.0) , mégpedig az ASUS Sabertooth 990FX/Gen3 R2.0.
De FM2+ foglalat mellett már van PCI-E 3.0, persze a megfelelő CPU és VGA mellett! :)
Viszont semmi marketingszöveg nincs abban ha a PCI-E3.0 2X akkora sávszélre képes mint az elődje. :)

(#60919) Tomdriver
Bluetooth stick és a probléma megoldva. :)
A MAX AC például elő van készítve vizes rendszerekhez, több USB port és ugye a Wi-Fi.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#60922) EnterR válasza bluyoo (#60921) üzenetére


EnterR
veterán

Arra gondoltam én is, de túl nagy felárat kérnek értük. Már elgondolkodtam a Kaveri-n, de hamarosan lesz Carrizo. Meg az FX egy életérzés. :DDD Sose fogod megtudni, milyen FX-szel élni :DDD

PSN ID: marquuard

(#60923) bluyoo válasza EnterR (#60922) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Na ez legyen a legnagyobb gondom az életben! :DDD
De szerintem jelenleg még mindig egy AM3+ egy 6-8magos FX-el, mint az APU-val "kínlódni", PCI-E 3.0 ide vagy oda.

Bazinga!

(#60924) Tomdriver válasza bluyoo (#60921) üzenetére


Tomdriver
őstag

Köszi, akkor az ócsóbb lesz stick-el, víz nem kell egyelőre.

Annyit szeretnék még kérdezni, ha van már T-COM-os wi-fim (PC kábellel csatlakozik hozzá, wirelesst csak Tab.-hoz, TV-hez, Laptophoz használom), mi előny származhat még abból, ha mégis a wi-fis lapot veszem meg, illetve a kettő nem zavar e be egymásnak? (Bocs, ez lehet hülye kérdés volt, de sajna ehhez nem értek... :B )
Valahol olvastam, hogy több wifi gyengíti egymás jelét, de lehet ez is hülyeség.

[ Szerkesztve ]

(#60925) bluyoo válasza Tomdriver (#60924) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Szívesen!
Nálam nem zavar be (ugyancsak T-com). De annyira nem foglalkoztam a témával. A Tv-m is össze van kötve Wi-Fi-n keresztül a Pc-vel, így a Samsung AllShare progival meg tudom jeleníteni a Pc-n lévő tartalmakat.
De elvileg lehet az okostelefont, táblagépet távirányítónak használni (én erre egy Bluetooth-os klaviatúrát használok) vagy éppen adatokat küldeni fogadni az eszközök között.
Az MSI-nél nem ismerem a programot, de az Asus-nál a Wi-Fi GO programmal.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#60926) kulfoldi válasza bluyoo (#60925) üzenetére


kulfoldi
aktív tag

Sziasztok!

Ezek integralt GPU-s alaplapok?

GA-B85M-D2V
GA-H81M-D2V

Szerintem nem, tudtok olyan H81 vagy B85 chipsetes lapot mondani ami 2x DVI/VGA-t tud es integralt GPU-s?
Vagy ha H81/B85-bol nincs ilyen akkor legyszi olyan mas budget S1150 sokcet lapot ami int. GPU es 2x DVI/VGA. Koszi! :R

(#60927) Werkly


Werkly
őstag

Asus Z97 PRO (wifi AC) és Z97 Deluxe között sok a különbség? Megéri a felárat? Kösz!

(#60928) mobal válasza Werkly (#60927) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

+4 fázis és az NFC (ha jól tudom). Szvsz. nem éri meg, az PRO WiFi ac lap is elég jól felszerelt.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#60929) Werkly válasza mobal (#60928) üzenetére


Werkly
őstag

És a Maximus Hero VII-nél is jobb tudású a PRO? Köszönöm!

(#60930) bluyoo válasza kulfoldi (#60926) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Már nem a lapon van, hanem a CPU-ban (vagyis APU-ban).
DVI és VGA csatlakozó szinte minden lapon megtalálható, szóval van miből válogatni. :)
Mondjuk keretet nem írtál, de pl. a GA-B85M-D3H elég jó vétel, ha már Gigabyte.

Bazinga!

(#60931) kulfoldi válasza bluyoo (#60930) üzenetére


kulfoldi
aktív tag

Koszi valaszt. :R Munkara lesz szoval amit linkeltel nekem kicsit tulzas is, nincs szukseg a 4x RAM slotra, eleg a 2x. Aha, szoval prociba integralt GPU van most mar, az az igazsag, hogy 4-5 eve vettem egy i7-940-et azota nem kovettem a dolgokat. Szuper. Akkor jo lesz a GA-B85M-D2V az kb egy 4-essel olcsobb ahol neztem. Es akkor tenyleg egy Pentium G3220-ba is bele van integralva annyi GPU, hogy meg tudjon hajtani ket monitort amin bongeszo fut? Jo ertem, hogy nem nagy graf. teljesitmeny ez egyebkent, de nekem ujdonsag. :)

(#60932) mobal válasza Werkly (#60929) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Tudásban talán többet nyújt köszönhetően a WiFi miatt. Viszont szvsz. egy ROG lapot egy TUF vagy "sima" szériával nem túl jó ötlet összehasonlítani mert teljesen más a célközönség.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#60933) bluyoo válasza kulfoldi (#60931) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Szívesen!
Hát a Pentium-okban nem egy erőmű az Intel HD Graphics. De a böngészőre elég lesz. :)
Intel Pentium G3220 Processor Review 1
Intel Pentium G3220 Processor Review 2

Bazinga!

(#60934) kulfoldi válasza bluyoo (#60933) üzenetére


kulfoldi
aktív tag

Az kemeny! :Y Engem meggyozott... :R

(#60935) domiromm


domiromm
tag

Üdv.
Melyik alaplapot ajánljátok?
MSI Z87-G43
ASROCK Z87 Pro4
GIGABYTE GA-Z87-HD3
CPU i5-4670k
Hybrid physx-et szeretnék
1GPU HD5830
2GPU GT520 (majd cserélem nagyobbra)

(#60936) jim bcs válasza domiromm (#60935) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

GIGABYTE GA-Z97-D3H
ASUS Z97-K
GIGABYTE GA-Z97X-SLI
ASUS Z97-A
GIGABYTE GA-Z97X-Gaming 5
GIGABYTE GA-Z97X-UD3H

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#60937) domiromm válasza jim bcs (#60936) üzenetére


domiromm
tag

Köszönöm a választ.
Melyiket ajánlod közepes tuningra?

(#60938) csucsbicep


csucsbicep
nagyúr

Rövid Hero tapasztalat., ha vkit érdekel.

(#60939) EnterR válasza sazabi (#60905) üzenetére


EnterR
veterán

Asus M5A97 EVO R2.0 tökéletes alá.

PSN ID: marquuard

(#60940) bluyoo válasza csucsbicep (#60938) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Köszi, engem érdekelt! :R

(#60939) EnterR
:K Csak az a gond hogy azt nem kapja meg 18-20K-ért.

Bazinga!

(#60941) troll81 válasza csucsbicep (#60938) üzenetére


troll81
addikt

köszi várom a többit is :R :R ASUS MAXIMUS VII RANGER Z97 Extreme6 ez a kettön vivodok éppen :W

(#60942) bluyoo válasza troll81 (#60941) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Ilyenkor kell egy harmadikat választani! :DDD

Bazinga!

(#60943) troll81 válasza bluyoo (#60942) üzenetére


troll81
addikt

mit vennél z 97 böl 50 k ig? :F mit javasolnál? :R

(#60944) bluyoo válasza troll81 (#60943) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Ja nem azért írtam! :) Mindkettő jó deszka!
Én talán kipótolnám a ASUS Z97-PRO (Wi-Fi ac) -ra. Bár abban az árban nem egy jó lap van .... szóval lehet válogatni. :)

Bazinga!

(#60945) troll81 válasza bluyoo (#60944) üzenetére


troll81
addikt

szia a gép elsödleges funkciója a játék semmi más azért néztem azt a 2 lapot az 4770 k val párositva és egy 780 vga val párban bf4 3 multi semmi más :R

(#60946) csucsbicep válasza bluyoo (#60942) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Tapasztalat? :DDD

(#60947) troll81


troll81
addikt

ASUS SABERTOOTH Z97 MARK 2 erről kellene vélemény ASUS MAXIMUS VII RANGER igen ezekröl valaki tudna tapasztalatot mondani :F mert kiborulok 50 a lapkeret és a 4790k támogatása mert az extrem 6 Z97 cpu listájában pl :F nincs :W ez hogy lehet?

(#60948) csucsbicep válasza troll81 (#60947) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Elvileg mennie kell benne a Z97 chipset miatt, sot majd a Broadwellnek is.

(#60949) bluyoo válasza troll81 (#60945) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Mert a Z97-PRO (Wi-Fi ac) miért ne felelne meg a célnak? :)

(#60946) csucsbicep
Nem is egyszer! :DDD

(#60947) troll81
Jók a TUF lapok :K de sajna a MARK 2-őn Sata Express és az M.2 sincs. Viszont ha nem kellenek jó választás lehet.
"mert kiborulok 50 a lapkeret és a 4790k támogatása mert az extrem 6 Z97 cpu listájában pl :F nincs :W ez hogy lehet?" Még meg sem jelen a CPU miért lenne benne! ;]

Bazinga!

(#60950) Mahrenburg válasza csucsbicep (#60938) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

Köszi a leírást!

"Nem tudom miből van a lap, de baromi nehéz." - :C (Látod DonSasss, azért van benne anyag... :P )

Mennyivel jobb a hangkeltője az Extreme4-éhez képest?

[ Szerkesztve ]

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.