Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#73001) bluyoo


bluyoo
nagyúr

Pedig annak a virsli bordának több haszna van mint az elődjének.
Bár igaz, hogy nem olyan szép, de nagyobb hőleadó felülettel rendelkezik mint a dizájnos elődje, ráadásul a légáram irányába állított lamellák a leghatékonyabbak. Ahol nem annyira számít a kinézet ott mai napig alkalmazzák.
Pl. egyes Asus Workstation lapokon hasonló, de még ennél is puritánabb bordázat van.

Bazinga!

(#73002) beneboy válasza jim bcs (#72998) üzenetére


beneboy
tag

Köszi mindenkinek, aprón találtam jutányos áron ga b85m d3h - t így az lett!

(#73003) betyar1974


betyar1974
senior tag

Sziasztok.
4790 és 4790k mellé melyik lap jobb és mennyivel?
ASUS Z97-PRO GAMER
ASUS MAXIMUS VII RANGER
Jelenlegi 4570-em használnám benne, az említett i7-ek valamelyike kicsi késéssel.

(#73004) Teaway válasza betyar1974 (#73003) üzenetére


Teaway
veterán

Mindkettő a beállítások széles tárházát nyújtja, egyikkel sem jársz rosszul.
A 4790-nek mindegy, hogy melyik.
A K-nál meg a proci előbb lesz limites, mint a lap.

Nincs itthon csokid??

(#73005) betyar1974 válasza Teaway (#73004) üzenetére


betyar1974
senior tag

Köszi! :R

(#73006) jim bcs válasza betyar1974 (#73003) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Ha sima proci lesz mert, hogy az is elég lenne, akkor az ASUS H97-PRO GAMER jó is lenne.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#73007) betyar1974 válasza jim bcs (#73006) üzenetére


betyar1974
senior tag

10k a különbség és nincs prociban/1150/ határ.
Erre gondoltam.

(#73008) jim bcs válasza betyar1974 (#73007) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Ha nincs határ prociban akkor miért nem 1151-et veszel?

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#73009) betyar1974 válasza jim bcs (#73008) üzenetére


betyar1974
senior tag

Azon nem is gondolkoztam. Viszont 2011- es konfigokat nézegettem, de játékra és sima felhasználásra nem sok egy kicsit? 1151-ről nem tudok semmit, kiforratlannak tartom. A váltásom oka, jövőbe nézek! :)

(#73010) jim bcs válasza betyar1974 (#73009) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

A skylake fogja az lga2011-3 alját ami az i7-5820K 120k-ért, ami versenyképes az fölötte van és az az i7-5930K 178k-ért. Akármennyire is akarsz előre gondolkodni nem tudsz, mint írtam már most fogja az lga2011-3 alját a skylake így nem feltétlen éri meg, sőt 1-2 helyen meg is fogja.

i5-6500 / i7-6700 --> alá való lap 35-43k
i5-6600K / i7-6700K --> alá való lap 46-106k

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#73011) betyar1974 válasza jim bcs (#73010) üzenetére


betyar1974
senior tag

Szóval 1151 a nyerő? Egy a baj vele! 1150-be darabonként is tudnák fejleszteni, 1151-be/lap proci ram/ egybe mindent, ennek az alja 150k. :((

(#73012) Rathrol


Rathrol
aktív tag

i5 6500 processzor alá milyen lapot ajánlotok max 25ezer ft áldoznék rá, de 30ezer ft is elmegyek ha szükséges.

(#73013) Maax


Maax
csendes tag

Sziasztok!
Segítségeteket szeretnék kérni. Van egy i5 3570k-s procim és hozzá szeretnék venni egy tuningot bíró lapot. Sajnos a mostani lapom nem igazán bírja. Tudnátok ajánlani pár lapot, hogy esetleg valahonnan be tudjam még szerezni? Köszönöm a segítséget.
Üdv. Norbi

(#73014) speedygonzi2


speedygonzi2
tag

Sziasztok,

tudnátok segiteni egy kicsit, kiváncsi lennék mások véleméényére. (proci rovatban is feltettem ugyanezt a kérdést)
Egy ilyen gépet tervezek rendelni:
GIGABYTE GA-B150M-D3H
INTEL Pentium G4500 3.50GHz 1151 OEM
HyperX 8GB Fury DDR4 2400MHz CL15 KIT HX424C15FBK2/8
Ez most kb 73 e Ft.
Arra lennék kiváncsi hogy ti hogy máshogy oldanátok meg, nagyjából ugyanennyiből. Persze minél olcsóbb annál jobb. (1150, FM2, AM3...) A budget nem kőbe vésett, de azért nagyvonalakban ennyi.
Ha nem lenne anyagi korlát, egy K-s i5, egy Z170 lapban jönne haza, de közel sem fér bele sajnos.

Szóval, adott egy desktop gép amit netezésre, torrentre, HD filmezésre és nem mellesleg amatőr szinten Photoshop /Lightroomra használunk. (amatőr: rendszeresen több 100 képet dolgozunk fel, viszont pénzt nem keresünk vele, tehát extrém árakat sosem termel ki a gép)

Ez most egy Athlon 64 X2 5600+ 4 gb rammal - volt amig müködött. Nem akarok használt alkatrészeket vadászni már hozzá, bőven csereérett, viszont ha nem térdel le, csak jövőre veszek gépet, addigra lett volna rá elég pénzem.

-mindenképpten szeretnék 8 gb ramot, de a később többre bőviteném, ezért előnyös lenne a 4 memória slot. (igy nem kellene eladnom a régit)
-van (régi) PCI tunerem és WIFI kártyám, előnyös lenne ha haszánlni tudnám, de a tuner egyáltalán nem létkérdés, a wifi pedig lassab mint a routerem, el tudom fogadni ha fel kell adni a 2ből egyet, vagy akár mindet
-min 4 db usb 3.0 port + M.2 port (jelenleg nincs rá szükség, de látok benne pontenciált)
Jelenleg atx házam van, 400wos minőségi táppal, és van egy 8600 gts VGA-m ha netán szükség lenne rá. (az én konfigomba nem kell)
-a pentiumnál mindenképpen erősebb procit szeretnék kb 1 év múlva (akár használtat is)
-VGA-t kb 1 év múlva tennék bele (kb 30-40ért) hogy néha játszani is tudjak.

Szóval a kérdés az hogy nagyjából ebből a 75k köröli összegből milyen alaplap+prorci+RAM triót választanátok, hogy egy sok éven át üzemelő (később fejleszthető) platforomot kapjak.

Köszi a segitséget,
Speedy

(#73015) bluyoo válasza Rathrol (#73012) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Annyiért (DDR4 támogatással) talán a Gigabyte GA-B150M-D3H a legjobb vétel jelenleg.
Kicsit drágábban ott az ASRock B150M Pro4, Asus H170M-PLUS, ....

(#73013) Maax
Hi!
Most láttam egy Asus P8Z77-V -t azzal biztos ki tudod hajtani a CPU-dból ami benne ven. Áraztasd be ....

(#73014) speedygonzi2
Szerintem rendben van. A legújabb platform annak az előnyeivel.
Bár használtan már most egy I5-el szerelt vasad lehetne, amit egy ideig nem kellene fejlesztened.
Két fotós barátom is i5-3570 vagy i5-3470-el (nem emlékszem pontosan) tolja. Nem panaszkodnak teljesítményhiányra.

Bazinga!

(#73016) bluyoo válasza Maax (#73013) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hopp az lemaradt, hogy itt az aprón! :)
Újonnan már nem éri meg lapot vásárolni alá (valószínű már nincs is értelmes deszka).

Bazinga!

(#73017) Rathrol válasza bluyoo (#73015) üzenetére


Rathrol
aktív tag

Köszönöm szépen! :)

(#73018) Bnorbu


Bnorbu
tag

Sziasztok!

Platformváltás előtt vagyok mATX-ről ITX-re.
Tudnátok nekem segíteni, hogy melyik lenne az a deszka, amelyik biztonsággal elbír ezekkel:

-i7-4790
-GTX960

Nyilván kinyitottam a fórum összefoglalót, de kissé elvesztem a "portékákban".
Hiszen az ajánlott deszkák között szép a szórás...

Ezeket láttam a pénztárcámnak megfelelőnek:

MSI B85I GAMING
Gigabyte GA-H97N-WIFI
MSI H97I AC

Segítségeteket előre is köszönöm!

Üdv :R

(#73019) DR|FTK|NG válasza Bnorbu (#73018) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

MSI B85I Gaming > Jobb audio, viszont nincs WIFI, és lehet, hogy frissíteni kell a lap BIOS-át. Ha a BIOS régi verziójú, akkor az i7 4790(Haswell-Refresh) nem fog benne menni, a frissítéséhez egy sima Haswell CPU(pl i5 4440) szükséges. Ezt a boltok pár ezresért cserébe elvégzik, viszont nagy valószínűséggel friss BIOS-ú lapot kapnál.
MSI H97I AC > AC-s WIFI és BT4.0, mindegyik BIOS-ával támogatja az i7 4790-et.
Gigabyte H97N-WIFI > AC-s WIFI és BT4.0, ez is mindegyik BIOS-ával támogatja az i7 4790-et.

[ Szerkesztve ]

(#73020) Bnorbu válasza DR|FTK|NG (#73019) üzenetére


Bnorbu
tag

Igen ezeket így nagyjából kisakkoztam, leginkább valamelyik márkával szembeni megerősítésre lenne szükségem :D A normál Intel féle 7.1 hang bőven megfelel nekem. A B85-öt gondoltam friss bios keretében kapnám, de ha ezt a "szerencsefaktort" kivesszük akkor melyik H97-es deszkát ajánlanlanád?

Köszi előre is :)

(#73021) DR|FTK|NG válasza Bnorbu (#73020) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Én az MSI-t venném meg.
Ha összhang párti vagy(és MSI, vagy Gigabyte VGA-d van), akkor olyan márkájú deszkát válasszál, mint a videókártyád.

(#73022) Bnorbu válasza DR|FTK|NG (#73021) üzenetére


Bnorbu
tag

Gainward :D

Köszönöm a gyors választ, akkor az MSI lesz a befutó! :R

[ Szerkesztve ]

(#73023) DR|FTK|NG válasza Bnorbu (#73022) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Szívesen. :)

(#73024) speedygonzi2 válasza bluyoo (#73015) üzenetére


speedygonzi2
tag

Köszi.
Hát igen. gondolkoztam használtban is, de Haswellben nem nagyon találtam alkatrészeket / félkonfigokat ebben az árban (ahogy látom a i5-4xxx-es cuccok nagyon gyorsan pörögnek), 1151-et meg már nem szeretnék.

Gondolkoztam azon is hogy a legkisebb i5-6400-es procit bevállalni, de azért a 30k különbség jelentős.
az ideális az lenne ha kint lennének a -boltokban- a sklyake celeronok, és a lelcsóbb procival felállitani a rendszert, aztán amint van pénz egy magasabb orajalü i5.

gondolkoztam FX-ben is, de melegebbek, többet esznek, és annyira nem izmosak. Nem mondom hogy egy FX 8xxx gyenge, mert nem az, de azok már tényleg az i5-öket közelitik árban. azok meg azért valahogy mégis jobbak. (Ráadásul IGP is van benne)

(#73025) jim bcs válasza DR|FTK|NG (#73019) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

A legelső bios-al megette a refresh-t, nem volt semmi bibi.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#73026) bluyoo válasza Rathrol (#73017) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Szívesen! :)

(#73024) speedygonzi2
Nem potyára pörögnek ezek a hardverek. Használtan "olcsók" és teljesítményben alig vannak lemaradva az újdonságoktól. Nincs mese folyamatosan figyelni kell és lecsapni a jó üzletekre. :)
Használtan az LGA1155-ös rendszerek is rendben vannak (még én is ezt a rendszert nyüstölöm).
Mondjuk én (kezdő) amatőr szinten fotózom, de bőven kiszolgál. Mint ahogy a GTX660Ti-met is játékok alatt.
Sőt, nem is járatom maximumon a CPU-t (i5-3570K), visszavettem 4GHz-re.
A Sklyake Celeron-ok meg hamarosan megjelennek, ha nem sürgős a fejlesztés meg kell várni őket (bár gondolom az elején árban el lesznek szállva).
Igen az FX-eket a mai napig nem kell félteni, megfelelő beállítással, lappal, hűtővel .... de én sem választanám.
Már az LGA1155-ös platformot is jobbnak gondoltam az én felhasználási területeimre (persze nem olcsóbban).
Az iGPU meg esetedben ugyancsak hasznos lehet, az említett barátok közül az egyik több mint egy évig dVGA nélkül használta a vasát, csak a videóvágás miatt vásárolt később dVGA-t.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#73027) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Sziasztok!

30K-ig kellene egy Intel i7 1150 foglalatú procihoz egy lap, lehetőleg ASUS. Új, és méretben ATX.

Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Aquila non captat muscas.

(#73028) bluyoo válasza Hegyirabló (#73027) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hi!
"K"-s CPU? DDR3 vagy DDR4 -es RAM mellé? Játékra, munkára?

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#73029) Hegyirabló válasza bluyoo (#73028) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Szia!

Intel Core i7-4790 3.6GHz LGA1150, ennyit tudok a prociról. DDR3-hoz kell, és makulátlan minőségű játékra (nem nekem lesz).

Aquila non captat muscas.

(#73030) Teaway válasza Hegyirabló (#73029) üzenetére


Teaway
veterán

Full ATX (9 furatos) méretű lap, betonstabilan rögzül a házban ► MSI H97 GAMING 3

Nincs itthon csokid??

(#73031) Hegyirabló válasza Teaway (#73030) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Köszi! ASUS nincs valami ehhez a procihoz?

Aquila non captat muscas.

(#73032) bluyoo válasza Hegyirabló (#73029) üzenetére


bluyoo
nagyúr

:DDD Leesett , hogy nem LGA1151 hanem LGA1150. :B
Az Asus B85-PRO GAMER talán még belefér a keretedbe.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#73033) Hegyirabló válasza bluyoo (#73032) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Köszönöm szépen! :R

Aquila non captat muscas.

(#73034) bluyoo válasza Hegyirabló (#73033) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Szívesen!
Ha már új és I7, miért nem Skylake és DDR4?

Bazinga!

(#73035) Teaway válasza Hegyirabló (#73031) üzenetére


Teaway
veterán

Van.
Amit bluyoo írt.
6 furatos (csökkentett méretű), de még mindig ATX formátumú. Nem árt, ha 0404-es vagy frissebb BIOS-szal érkezik, mert különben csak egy ajtótámasztékot vettél.

Nincs itthon csokid??

(#73036) Hegyirabló válasza bluyoo (#73034) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Ezt szeretné az illető, de megkérdezhetem tőle.

Aquila non captat muscas.

(#73037) Hmmm1


Hmmm1
aktív tag

Hali.
Lassan eldől a dolog, de pár kérdés vásárlás előtt még.
i7 4790-hez. Előszőr Asus H97 PRO volt kinézve, aztán ez átment a PLUS-ra mert kb semmi különbség nincs közte és azt a három ezret is jó megspórolni másra.
Aztán most olvastam, hogy talán Z97-et még érdemesebb lenne, ha nem is nagyon akar tuningolni az ember.
Asus Z97-P vs. Asus H97 Plus nagyjából mi ak ülönbség?
És basszus ezen is mennyi csati van még: https://www.pcx.hu/termek/asrock-z97-pro4-alaplap-26935
Szal a helyzet hogy melyikkel járnék LEGJOBBAN. És ez a szarakodás az alaplappal megint előhozza hogy lehet K-sat kéne venni, ha nem is nyúlnék hozzá... : S Pedig nem sok kedvem van mlg 10k-val megtoldani a procit is.

(#73038) bluyoo válasza Hmmm1 (#73037) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hi!
Valóban semmi különbség köztük, csak éppen jobb tápkör, LAN, audio, ..... :)
Szerintem "Z"-s deszka szorzózáras CPU alá felesleges, főleg egy belépő szintű deszka.
A lapokat az Asus honlapján össze tudod vetni "Add To Compare List" gomb.

(#73036) Hegyirabló
Ahogy gondoljátok. :)

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#73039) Hmmm1 válasza bluyoo (#73038) üzenetére


Hmmm1
aktív tag

"Valóban semmi különbség köztük, csak éppen jobb tápkör, LAN, audio, ..... "
Na ezt bírom.: hogy mikor még 30+ ezres alaplapot linkelem itt configba másutt (bemutatás, véleményezésképp, de ph fórumon, lehurrogtak többen hogy mi a francnak, semmi különbség a teljesítménybe és fdölösleges 30 ezres alaplap így ebbe az összeállításba, meg így meg úgy. Bőven elég egy 20 ezres árkategória is , meg mittudomén már miket magyaráztak. Erre itt meg megint más a felállás :/
Meg hogy belépő szintű Z-s deszka -.- komolyan ph fórumon annyi fanatikus van, hogy mindent leírnak. Értelek amúgy cxsak na.. :)

[ Szerkesztve ]

(#73040) bluyoo válasza Hmmm1 (#73039) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Teljesen mindegy ki mit ír, más szempont, más vélemény.
Én erre reagáltam: "kb semmi különbség nincs közte" Egy biztos a két lap nem egyforma ....
A gyártó honlapján meg tudod nézni a különbségeket.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#73041) bluyoo válasza Hmmm1 (#73039) üzenetére


bluyoo
nagyúr

"Meg hogy belépő szintű Z-s deszka -.- komolyan ph fórumon annyi fanatikus van, hogy mindent leírnak." :F Minek kérdezel ha nem vagy kíváncsi a válaszra? :U

Bazinga!

(#73042) Milo629


Milo629
aktív tag

Üdv. Az ASRock Z97 Professional-ről van valakinek tapasztalata / véleménye? Szinte semmi normális teszt nincs róla, továbbá ezen, az ASUS Z97 Pro Gamer-en és az MSi Z97 MPower-en kívül van még olyan lap amin Realtek ALC1150-es integrált hang (ez talán a normálisabb az integráltak közül) és nem Killer, hanem Intel LAN van?

[ Szerkesztve ]

(#73043) Teaway válasza Hmmm1 (#73037) üzenetére


Teaway
veterán

Jó lenne neked is az a lap, ami a #73030-as hsz-ben van :K

Nincs itthon csokid??

(#73044) bluyoo válasza Milo629 (#73042) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hi!
Az összes ROG deszka Intel LAN-os, pl. a MAXIMUS VII HERO, .... Pár Gigabite lap is, pl. a GA-Z97X-SOC, páe ASRock deszka. Pl. a Z97 Extreme6 vagy az általad említett Z97 Professional. Ami egy elég jól felszerelt deszka a szokásos ASRock áron. :) Sajnos még nem volt a kezemben. Bár ha "gamer" lap és Intel LAN akkor szerintem ROG.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#73045) Hmmm1 válasza Teaway (#73043) üzenetére


Hmmm1
aktív tag

Ez sem rossz, sőt. Elég kecsegtető, de nagyjából minden Asus lenne, legalábbis a vga igen.

Szóval, egy i7 4709-hez egy Asus H97 PLUS elég jó lenne? A Gamer változatra nincs kedvem kiadni a többletet az audioért meg ilyesmi. Ebbe a Plusba se lehet annyira ratyi a honlapon végiggörgetve a piár részt, illetve a hálózatija is csak nem ratyi. https://www.asus.com/hu/Motherboards/H97PLUS/
Kütyürök, mütyörök is megbízhatónak tünnek rajta. Az ilyen olyan feature. Szal mit gondoltok?
Illetve ezt a Sata M2-t vagy mit hogy kellene rákötni? Ha SSD megvan, kell majd még valami plusz kiegészítő hogy ezen fusson, s ne Sata3-n mondjuk.

(#73046) bluyoo válasza Hmmm1 (#73045) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Ha mindenképpen PLUS, akkor a mATX-es változat megér egy misét.
Asus H97M-PLUS
Intel LAN, 90°-ban elforgatott SATA portok, ... olcsóbb, egy dVGA alá tökéletes.
Az M.2 (NGFF) formátum

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#73047) Hmmm1 válasza bluyoo (#73046) üzenetére


Hmmm1
aktív tag

Azdes*ar : ) A kisebb Inteles, a Plusos meg Realtekes, nemááár. Amúgy milyen különbségek vannak mATX, meg a nagyobb közt? Nekem ezek a kicsik nem nagyon jönnek be. Nem tudom, de ez elég muris most^^ Pedig tényleg nem rossz.
A Pluson a ethernet mennyire lehet jó? Az a realtek gyártmány. (Rafináltak, mert azt nem hangsúlyozták ki, nem is írnak róla semmi különlegeset) Vicces amúgy hogy kb nem is foglalkoztatott az ethernet port meg hogy milyen lesz, úgyis jobb mint ami most ezen az ezeréves alaplapon van, de minél jobban nézi az ember annál könnyebben behúzzák az embert. "S mivan ha tényleg az lenne a jó, meg lehet megdobná stb. ha azt választanám meg ilyenek." Annyira betudna húzni tényleg...pedig lehet semmit nem számítana a multi szempontjából, ráadásul nem is igen tolnám mindennap.

Köszi, akkor ebbe csak ilyen kis kártya megy bele, így felejtős. Ahogy elnéztem nagyjából a Sata3-as csatival is hozzák ezt a 500, 500+ MB/sec-t, úgyhogy ez marad inkább.

(#73048) bluyoo válasza Hmmm1 (#73047) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hát ha nem akarsz mATX-es lapot akkor kár ragozni a dolgot. A te lapod lesz a te döntésed.
Amúgy mindkettő "PLUS". :)
Az M.2 a legújabb csatlakozási mód, minden csak nem "felejtős".
Persze ha már megvan a SATA3-as SSD ... ezért én sem cserélem a meglévő SSD-m.
Ez ügyben ha gondolod az SSD-s topic-ban útbaigazítanak.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#73049) Hmmm1 válasza bluyoo (#73048) üzenetére


Hmmm1
aktív tag

És az két lap ethernet portjával kapcsolatban vélemény?: ) Mi igaz a reklámból, tapasztalat eltérések, ilyesmi?
Ja amúgy jó dolog, csak sata3-as veszek valószínüleg, de még nincs meg.

(#73050) Teaway válasza Hmmm1 (#73049) üzenetére


Teaway
veterán

Azonos árat feltételezve:

ASUS H97-PRO: a legjobb H97-es ASUS lap a PRO GAMER után, és Intel LAN-ja van.
MSI H97 GAMING 3: a LAN-tól eltekintve mindenben jobb az előzőnél (főleg a VRM és az audio, és a méret! (9 furatos)).

Nincs itthon csokid??

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.