Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60151) he7edik. válasza Arnetic (#60149) üzenetére


he7edik.
addikt

400 ezerbe simán belefér egy"sima" 4790 ha úgy se akarsz tuningolni.

Égő szöveg a flém vázon

(#60152) bluyoo válasza Arnetic (#60149) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hi!
Ha nem szeretnél tuningolni nem értem miért "K"-s CPU-t ajánlottak neked (bár combos dVGA). Akkor már szorzózáras I5 pl. az új INTEL Core i5-4590 ~56K vagy egy I7 a 400K-ból ahogy előttem is írták bőven kijön.
Ha gondolod a Milyen asztali gépet vegyek? topic-ban összeraknek neked egy komplett gépet. :)
De pl.:

LAP : Asus H97-PRO ~29K
CPU : INTEL Core i7-4790 ~79K
CPU hűtő : Nem igazán kell de ha gondolod pl.: Alpenföhn Brocken 2 ~14K
RAM : KINGSTON 8GB HyperX XMP DDR3 1600MHz CL9 KIT KHX1600C9D3LK2/8GX ~24K
SSD : Samsung 120GB SATA3 2.5" 840 EVO MZ-7TE120BW ~20K
HDD : WD Black 1TB 7200rpm 64MB SATA3 WD1003FZEX ~20K
ODD : Samsung SH-224DB/BEBE ~4K
VGA : Sapphire Radeon R9 290 Tri-X OC 4GB ~115K
TAP : FSP Raider 550 / XFX PRO 550W ~16-18K
HAZ : BitFenix Ghost ~28K
összesen: ~335-351K

+ Egy jó IPS monitor. Ebben most én is dilemmába vagyok de pl.: DELL U2414H, Asus VX239H, ... Milyen monitort vegyek?

(#60150) Csupii
Már eladtam ... :) Egy idősebb hölgynél van facebook meg skype! ;]
Figyelni kell az aprót néha fel tűnnek jó lapok viszonylag olcsón. Vagy fejlesztesz ....

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#60153) Arnetic


Arnetic
csendes tag

Okés , köszi szépen.

(#60154) Arnetic


Arnetic
csendes tag

Csak most látom a következő hsz-t...nagyon szépen köszi ,hogy ennyi időt rászántál..rengeteget segítettél, köszi szépen!;)

(#60155) bluyoo válasza Arnetic (#60154) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Szívesen!
Bár félig egy másik fórumtársnak készült délelőtt de gondoltam neked is jó kiindulópont lehet. :)
Mondjuk ha nem akarod kicentizni a tápot mehet FSP Raider 650 / XFX PRO 650W is.

Bazinga!

(#60156) Csupii válasza bluyoo (#60152) üzenetére


Csupii
tag

Ne mááár! :( Megbizniszelem vele, van egy MSI lapom, csak nem szereti a 4890 Vapor-X :D

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Csupii // Bíp, bííííp!

(#60157) bluyoo válasza Csupii (#60156) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hát bocsi de nem utazgatnék érte. A tulaj sem hiszem hogy foglalkozna vele, és hát nem is ajánlanám nyugodt szívvel neki ezt az üzletet. Így még pár évig elég lesz az ő felhasználási területére ..... :R
Marad az apró ... egy P5Q Deluxe van jégen hátha ... :)

Bazinga!

(#60158) Csupii válasza bluyoo (#60157) üzenetére


Csupii
tag

Utánanézek :)

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Csupii // Bíp, bííííp!

(#60159) csucsbicep válasza bluyoo (#60152) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Én kicsit változtatnék rajta(ha megengeded :D):

Deszka: Asrock Z97Pro4 - 31-32K - Z97, ha később mégis meggondolná magát és beletenne egy K-s procit, nem kell neki lapot cserélni. Jobb hang cucc, Sata Express, Intel Lan, jobb tápellátás, több venticsati stb.
Hűtő: Brocken 2 helyett inkább Scythe Ashura, a kis IHS miatt nem annyira szerencsés, ha közvetlenül érintkeznek a hőcsövek szerintem. De egy olcsóbb 9 vagy 12cm-es ventis példány is elég lehet.
Táp: Pont, ahogy írod inkább erősebbet: FSP Raider 650 / XFX PRO 650W.
Ha akar még a házon is tud spórolni.

Persze, ha van lé, akkor lehet költeni... :D de a maradékot elköltheti jobb monitorra vagy vesz belőle játékot vagy jobb esetben mást.

(#60160) bluyoo válasza csucsbicep (#60159) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Nem az enyém nyugodtan! :)
De miért gondolná meg magát egy I7 mellett? De ha mégis így lenne akkor sem a PRO4 -et tenném alá. ;]
"Jobb hang cucc, Sata Express, Intel Lan, jobb tápellátás, több venticsati stb." Nem értem, egyikben sincs lemaradva a H97-PRO! :F Sőt az ASRock lapokat megint két év garival látom ... :(
Szorzózáras CPU, mindkét hűtő erős túlzás, de ha a kaszás tetszik hát legyen! :)
A táp is bírná, de azt a +2-3K -t megéri a R9-290 mellé a nagyobb.
Ja a ház, hát aki egy 400K-s konfignál a házon spórol ... megérdemli.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#60161) csucsbicep válasza bluyoo (#60160) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Problem solved: H97-Plust néztem! :D
Elkapja a tuningmánia, sose lehet tudni :D Ha már Z97-eket nézünk, akkor min a Z97-A lenne a megfelelő.
Tudom, azért is írtam, hogy elég kisebb is. Nekem pl. muszáj lesz hűtőt cserélnem, mert a Shamrock Z77-nél is már elfoglalta az első ram slotot, most meg már a ventit feljebb kellett tolnom a bordán, hogy ne ütközzön bele a memóriába.

Ja a ház, hát aki egy 400K-s konfignál a házon spórol ... megérdemli. - Értem a megközelítésed, de szerintem egy 15K-s házzal is boldogan ellenne. :) Persze 400K-nál 10K az semmi. :)

(#60162) bluyoo válasza csucsbicep (#60161) üzenetére


bluyoo
nagyúr

" de szerintem egy 15K-s házzal is boldogan ellenne" Mint ahogy tuning, SSD, I7, 120K-s VGA, és plusz CPU hűtő nélkül is. ;)
Szerintem a Brocken 2 passzívan is elvinné az I7-et. Hidd el te is boldogabb lennél a Ghost-al! :DDD

"Ha már Z97-eket nézünk, akkor min a Z97-A lenne a megfelelő." :K Bár a Gigabye-nak is van egy két ígéretes lapja abban az ársávban, na és ne feledkezzünk meg a Sabertooth Z97 Mark 1-ről sem. :)

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#60163) aAron_


aAron_
őstag

Van valakinek bármi infója az Asrock Extreme 3-al kapcsolatban? Sehol nem látom még. :(

Esetleg más alternatívája lenne? Főbb szempontok: ~30k, Z97, SLI/CF 2 VGA, ATX, optikai hang, előre kivezethető USB3.0 :R

What is your ikigai?

(#60164) bluyoo válasza aAron_ (#60163) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Nincs, bár szerintem biztos drágább lesz mint 30K. A Z97 Pro4 30K felett van ....
35K környékén már talán ... Pl. a Gigabyte GA-Z97X-Gaming 3, ....

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#60165) csucsbicep válasza bluyoo (#60162) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

En inkabb a felsorolt dolgokat valasztanam, mint egy jobb hazat es nem egy kodegany es csucshaz kozotti differenciara gondolok. :)

Mark 2 sem rossz, de ha jol emlekszek nincs rajta M.2 es Sata Express sem. Gaming 5-os Giga nem tunik rossznak.

(#60166) Arnetic


Arnetic
csendes tag

Köszi a válaszokat srácok.

Iponon néztem de ott nem találtam "pro"-s alaplapot. Más alternatívát tudnátok ajánlani esetleg?

(#60167) Arnetic válasza csucsbicep (#60165) üzenetére


Arnetic
csendes tag

Igazából én tényleg nem szeretnék tuningolni, néztem egy procit, Intel Core i5-4690 3.50 GHz, ha ez szerintetek megfelelő lenne, akkor tudnátok ehhez mondani egy alaplapot? Nem akarok spórolni, de nem akarom megvenni mindenáron a drágábbat csak azért "mert futja rá":D.

Köszi előre is a választ.

(#60168) 3.Aragorn válasza Arnetic (#60166) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Nézd meg máshol is! ;]

Nem minden vándorút céltalan...

(#60169) bluyoo válasza csucsbicep (#60165) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Egyértelmű hogy egy komolyabb házba nem egy Cerkát ajánl az ember iGPU -al. :)
De azért szerintem egy jó ház nem rossz befektetés (főleg hogy nem plusz 50-80K -s pluszköltségről van szó ....). Nem egy konfigot kiszolgál, és annak aztán mindegy milyen foglalat, milyen márka, ....
Persze valaki egy cipős dobozba is beleteszi a 3-400K-s vasat, leszedett oldallappal. Viszont nekem ez nem szimpatikus megoldás (ha a kérdező úgy dönt hát nem vásárol komolyabb házat). Nem egy gépet szereltem pl. az Asgard Pro -val, szerintem jó ház abban az árkategóriában, de a Ghost-hoz viszonyítva már nem annyira. :R

Na igen az M.2 és SATA Expres. Újítás de kérdés ki fogja használni/kihasználni (utóbbira még hardvert sem lehet kapni). Egy sima SAT3-as SSD is elég szépen muzsikál. Szóval szerintem akinek nem szükséges a fent említett bővítőhely annak nem rossz választás. Főleg hogy nem kevéssel olcsóbb mint a nagy tesó. :)
"Gaming 5-os Giga nem tunik rossznak." Na igen a Gigát is elkapta a "Gaming" láz ... :DDD

(#60166) Arnetic
Szívesen!
Szükséged van a most beszélt M.2 és SATA Expres bővítőhelyekre?
Mert ha nem pl. ott az ugyancsak játékosoknak szánt ASRock Fatal1ty H97 Performance 30K alatt. Viszont a választott boltban két év garancia van feltüntetve arra kérdezz rá. :)
Akár mATX-es lapot is választhatsz mint pl. a H97M-PLUS. Vagy kicsit vársz még hogy az összes lap megjelenjen. De akár a régebbi chipsetek között is kereshetsz lapot (bár azok már nem fogják a Broadwell-t).

(#60168) 3.Aragorn
:DDD

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#60170) 3.Aragorn válasza bluyoo (#60169) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Magas labda volt... ;]

Nem minden vándorút céltalan...

(#60171) csucsbicep válasza bluyoo (#60169) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Persze, új házat is vegyek? :D

Én nem valószínű, hogy kifogom használni valamelyiket is. SATA3-as SSD-vel is pörgős a rendszer, szerint az új interfésszel sem lehetne nagy különbséget észrevenni.

(#60172) bluyoo válasza csucsbicep (#60171) üzenetére


bluyoo
nagyúr

"Persze, új házat is vegyek?" Azzal kellene kezdeni! Nem havonta új belsőt ... :DDD Már nem is emlékszem hány hónap kellett mire rászántam magam egy normális házra (kifizetésére). :D De komolyan nem bántam meg.
Sokan már a SATA2 kontra SATA3 -at is megkérdőjelezik. De ha normális áron lesz hardver hozzá miért ne? :)

(#60170) 3.Aragorn
:) Viszont még elég foghíjas a kínálat az új lapok terén.

Bazinga!

(#60173) 3.Aragorn válasza bluyoo (#60172) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Igen, tudom, ezért (is) várok még a magam kérdéseivel. Egyelőre figyelek és tanulok... :)

Nem minden vándorút céltalan...

(#60174) bluyoo válasza 3.Aragorn (#60173) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Mint ahogy mi is! :DDD
Nagyon frissek ezek a lapok, viszont már van kézzelfogható előnyük ami miatt érdemes lehet őket választani.
Ugye főleg a később megjelenő Broadwell támogatása.

Bazinga!

(#60175) 3.Aragorn válasza bluyoo (#60174) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Igen, valószínűleg én is ilyenre nevezek be. Az olcsóbb áron kívül semmi nem indokolja, hogy régebbit vegyek. ;]
Már csak az a kérdés, hogy vegyek-e most tuning-lapot? Jelen állás szerint még jó egy évig tuning biztos nem lesz, mert a kiszemelt vga-mhoz egy sima alap haswell i5 is elég, ergo semmi értelme. De ha majd lesz monitor és vga csere is, akkor akár a tuning is szóba jöhet. Szóval szerinted megérné most egy gyengén felszerelt z97-es tuninglapot venni (mert komolyra úgysem futná) abban a reményben, hogy később majd ezzel a részével (lapcserével) nem kell foglalkozni, vagy vegyek most egy nem tuningos jobban felszerelt lapot és ha tuningolni akarok egyszer, akkor cseréljem ezt is?

Nem minden vándorút céltalan...

(#60176) bluyoo válasza 3.Aragorn (#60175) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Nem tudom elképzelni hol, milyen értelmes felhasználás mellett kevés a legújabb I5.
Ok biztos van olyan 900fős szerver BF24 ulraszuper felbontáson nincs 100FPS felvágom az ereim .... Nem azért lőttek le mert béna vagyok, hanem mert nincs pénzem "K"-s I7-re! ;]

Személy szerint az olcsósított tuninglapokat nem .... inkább egy komolyabb H97-es (30K-nál megállnak).
Persze előnye is van az olcsó Z97-es lapoknak de azt már leírtad. De ahhoz "K"-s CPU is kell a jövőbeli tuninghoz. :)

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#60177) 3.Aragorn válasza bluyoo (#60176) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Jól van, köszönöm, akkor a tuning mentes lapok között nézelődöm. (Meg persze ott van a turbo boost, az már majdnem olyan, mintha tuningolnám... :DDD )
Szerinted ezek az új lap árak mozdulnak még lefele az elkövetkező pár hétben?

[ Szerkesztve ]

Nem minden vándorút céltalan...

(#60178) bluyoo válasza 3.Aragorn (#60177) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Tényleg nem tudom hogy mozognak majd az árak. :)
"Meg persze ott van a turbo boost, az már majdnem olyan, mintha tuningolnám." És megvan rá az esély hogy a H97-es lapokkal is fixálni lehet 4 magra azt az órajelet. Sőt akár a "K"-s CPU-k tuningjára is lehetőséged nyílhat ha megint nekiállnak a lapgyártók kekeckedni az Intel-el ;] (bár meglepődnék ha így lenne).

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#60179) BomiBoogie válasza bluyoo (#60176) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Nem azért lőttek le mert béna vagyok, hanem mert nincs pénzem "K"-s I7-re! ;]

Én is kipróbáltam a BF4-et... pont ez a gondom. :DDD

(#60180) 3.Aragorn válasza BomiBoogie (#60179) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Mindig az equipment a hibás. ;] És a gamer hardver gyártók is ezt sulykolják. :U Anno a gagyi genius netscroll eye egeremmel is simán kiosztottam a fejeseket CS-ben a sok gémer egeres havernak...

Nem minden vándorút céltalan...

(#60181) BomiBoogie válasza 3.Aragorn (#60180) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Én csak ironizáltam. :D

(#60182) Mahrenburg válasza bluyoo (#60172) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

"Már nem is emlékszem hány hónap kellett mire rászántam magam egy normális házra... " - Ha jól sejtem, erre a lépésre az 1.sz Gyáregység befogadására is alkalmas konyha, illetve a 200 titkárnő elhelyezését is lehetővé tévő hálószoba igénye miatt volt szükség...

"De komolyan nem bántam meg." - A Cég összes dolgozója (főleg a titkárnők) ezért örökké hálás lesz Neked... :K

[ Szerkesztve ]

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#60183) 3.Aragorn válasza BomiBoogie (#60181) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Gondoltam amúgy. ;)

Nem minden vándorút céltalan...

(#60184) 3.Aragorn válasza bluyoo (#60178) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Elképzelhető, hogy hozzájutok egy 4770k procihoz. Ez alá milyen Z97-es lapot ajánlanátok?
Tudom, lap terén így többe fog kerülni a móka, ezért hajlandó vagyok rádobni olyan 40k környékéig.
Szempontok: tartósság, sok gari, ATX méret, lehetőleg valami minőségi integrált hang - hogy ne kelljen még tízezreket hangkártyára költeni, ha nem muszáj...
Extrém tuning nem érdekel, megelégszem azzal, ha olyan 4,1-4,2 GHz-en fut a cpu. És ezt sem a közeljövőben szeretném belőle kihajtani, mint arról már szó esett.
Asussal eddig elégedett voltam, de ha más gyártónál ugyanazt a teljesítményt olcsóbban megkapom, ám legyen.

Nem minden vándorút céltalan...

(#60185) frankdelgado


frankdelgado
őstag

Üdv!

Érdemes-e MSI 770 G45 AM3-ról MSI 970A-G43-ra váltani? Jelenleg egy Phenom II. x4 550 3,2ghz dolgozik benne 8 giga rammal, meg egy r9 270-el, ezek még maradnának egy darabig, de majd tennék bele egy erősebb FX-es procit, de az másik topik. :) Egyáltalán érdemes-e AM3+ -os alaplapban gondolkodni. Van egy ssd-m is ami meg igényelné a sata3-at. Az isi gaz, hogy a vga-m pcie 3.00-s, am3-as lapban meg ilyet nem is nagyon találtam....

(#60186) mobal válasza 3.Aragorn (#60184) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Asus Z97-A, esetleg még Z87-PRO de ez ugye nem lesz Broadwell kompatibilis. Vagy az új Sabertooth sorozatból az olcsóbb.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#60187) 3.Aragorn válasza mobal (#60186) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Köszönöm a választ!
Mindenképpen 97-es kell. Asus Z97-A-t megnézem.
Új Sabertooth? :) Melyikre gondolsz konkrétan?
Van még ilyen az Asus kínálatában, hogy z97k? Erről mit érdemes tudni? Legalább egy tízessel olcsóbb a következő tuningos lapnál, érdemes vele foglalkozni, vagy ez már nagyon gagyi?

[ Szerkesztve ]

Nem minden vándorút céltalan...

(#60188) EMPeter


EMPeter
csendes tag

Sziasztok!
Új gép összerakása van tervbe véve a vizsgák utánra, és nem tudom eldönteni, hogy kell-e nekem K-s Intel processzor.
Valószínűleg egy Nvidia GTX770 mellé fog menni, és felvetült bennem pár kérdés:
1) az egy árban lévő (mondjuk most 25-30 ezer forint környékén) H87 és Z87 chipsettel bíró alaplap közül melyik miben tud többet a másiknál? (az overclock lehetőségén kívül)
2) Mennyit ér az az extra pár tized gigahertz, amit egy K-s processzorból ki lehet sajtolni? Mik azok a feladatok amikben érezhető ez a különbség? Hozzáteszem, hogy jó pár évig szeretném használni a gépet alkatrészek cseréje nélkül.
Köszönöm előre is a segítségeteket.

[ Szerkesztve ]

The final frontier begins in this hall. Let's explore it together.

(#60189) csucsbicep válasza 3.Aragorn (#60187) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

K, mint kuka a felsoroltakhoz képest.

(#60190) 3.Aragorn válasza csucsbicep (#60189) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Sejtettem. :( Az új saberekről mit lehet tudni?

Nem minden vándorút céltalan...

(#60191) mobal válasza 3.Aragorn (#60187) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Abból most kettő lesz, a Mark 1 és 2. Azt hiszem a Mark 1 2 az olcsóbbik, ami még belefér a keretedbe.

[ Szerkesztve ]

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#60192) csucsbicep válasza 3.Aragorn (#60190) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Mark 2 az jó lap, csak nincs rajta M.2 és Sata Exrpess.

(#60193) 3.Aragorn válasza csucsbicep (#60192) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Itt a mark 2 az olcsóbb. Jó ár ez ennyiért? :U
csucsbicep: Gondolom a mark 1 tudja csak ezeket...

[ Szerkesztve ]

Nem minden vándorút céltalan...

(#60194) csucsbicep válasza 3.Aragorn (#60193) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

A Mark 2 a "butább" és nem az 1. Ennyit megér szerintem.

(#60195) 3.Aragorn válasza csucsbicep (#60194) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Értem, köszi.

Nem minden vándorút céltalan...

(#60196) bluyoo válasza BomiBoogie (#60179) üzenetére


bluyoo
nagyúr

:DDD Sejtettem hogy nem azért mert lassú vagy mint egy csiga! ;]

(#60182) Mahrenburg
Na azt még nehezebb volt összehozni! Magam újítottam fel, úgymond rohamléptekben meg is lett az eredménye egy jó kis ínhüvelygyulladás formájában. A titkárnők utána egy ideig nem annyira érdekeltek. :DDD
"A Cég összes dolgozója (főleg a titkárnők) ezért örökké hálás lesz Neked... " Még szép ezért (is) kapják a fizetést! ;]

(#60184) 3.Aragorn
Ha már "K"-s CPU-t szeretnél akkor már Devil's Canyon!!

(#60187) 3.Aragorn
Hát igen a Sabertooth idáig mindíg jól sikerült. Bár az ára az olcsóbbiknak is ~45K.

Bazinga!

(#60197) 3.Aragorn válasza bluyoo (#60196) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Igen, az a 45k nem kevés...

Nem minden vándorút céltalan...

(#60198) bluyoo válasza frankdelgado (#60185) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hi!
Hát FX alá nem az a lap a legajánlottabb. :) Szerintem kicsit emelj a kereten és pl. az Asus M5A97 EVO R2.0. Ha már FX ....
AM3+ -os lapban egyedül a Asus Sabertooth 990FX/GEN3 R2.0. De az is "trükkösen" Trükkös lesz az ASUS TUF Sabertooth 990FX GEN3 R2.0 alaplapja. Ennek ellenére komoly kis lap!
Hát elgondolkodtató hogy fejlesztéskor már platformot is válts és átállj a sötét oldalra. :DDD
Persze ott van még az FM2+ is, a nem éppen acélos APU-kkal és Athlon-okkal.

(#60197) 3.Aragorn
De 100K-hoz képest igen! ;]

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#60199) csucsbicep válasza 3.Aragorn (#60197) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Kicsit drágábban ott van még a Ranger is, ami szintén ütős.

(#60200) bluyoo válasza EMPeter (#60188) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hi!
Hát pedig mielőtt lapokat ajánlunk nem árt eldöntened hogy szeretnél tuningolni vagy nem. :)
De a GTX770 mellé szerintem nem szükséges tuning CPU.
1. Erősen laptól függ! De nagy általánosságban elmondhatjuk hogy semmi különbség abban az árkategóriában. Sőt ugye a 30K-s H97-es lapok már felső kategóriás vagy játékosoknak készült lapok. Míg a 30K-s Z97-es deszkák, hát mondjuk ki az alsó szegmenst képviselik. Sokszor gyengébb tápkörrel mint a nem tuningos H97-es társaik. Persze az árak most még változnak, és az új lapokkal is most ismerkedünk ...
2. Hogy mennyit pluszt tudsz kicsikarni ugyancsak változó /CPU, LAP, ...). És így az is hogy mennyit számít.
Egyszerűbb lenne ha elárulnád mire szeretnéd használni. ;) Viszont ezt inkább a Milyen processzort vegyek? topic-ba. :R
De szerintem ma már nem létszükséglet a tuning!

(#60199) csucsbicep
:K
Erről a Z97-AR lapról nem tudsz valamit? Szép fekete és majdnem Z97-A ... :DDD
Egyedül az ASUS Z97 Comparison Table -ben köszön vissza.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.