Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60551) SRII


SRII
őstag

Kicsi hír: kis összegből nagy deszkát.

SweClockers vizsgálat
ASUS Z97-A a skandináv tech média SweClockers.com z97 alaplapok összehasonlítás és felülvizsgálatok után leszögezte,hogy elnyerte a "Kiváló" díjat, mely a legjobb díjat kapta a vizsgálaton. :C

eTeknix teszt
Elég őszintén nehéz elhinni, hogy az ASUS Z97-A csak a egy belépő szintű alaplap az ASUS Z97 tartományban. Én őszintén mondom, hogy minden módon az ASUS Z97-A megbízható teljesítményt nyujtott így okos választás minden Z97 felhasználó számára.
"Az ASUS Z97-A alaplap méltó szabvány az Intel új Z97 platformon belül. ASUS-ék emelték a lécet. jobban mint valaha, széles körű szoftver lehetőséget, bőséges kapcsolat, minőségi anyagválasztás és nagy teljesítmény. Ha keres egy értelmes, megfizethető és jó all-round lapot akkor az ASUS Z97-A.

Vélemény:
Sokat gondolkodtam a Ranger megvásárlásán, (az asus z97 A mellett)MIVEL piros és azért mégis csak asus rog széria, szépen nézne ki a doboza az asztalomon,és még ócsó is(a rog szériát elnézve) DE úgy vagyok most már vele ,hogy minek fizessek többet a semmiért,(úgy sem használja ki senki a biosban lévő dolgok 80% sem egy gamer lapban, és nem is olyan felszeret, vagy mert piros? azért vegyem?) ha költséghatékony kell akkor mindenre tökéletes Asus Z97-A ha több kell kicsivel akkor ne ranger legyen, nem éri meg, akkor inkább ASUS Z97 -PRO, ezeket úgy mondom ,hogy átnyálaztam vagy 50 oldalt, specifikációkat és teszteket összesítve, ez az én személyes konklúzióm a sok oldal által nyújtott információkból.
na pá

[ Szerkesztve ]

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#60552) bluyoo válasza SRII (#60551) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Valld be, szerelem volt első látásra majd egy hónapja! :)

Bazinga!

(#60553) szacsee válasza 3.Aragorn (#60535) üzenetére


szacsee
nagyúr

"i5-öt és megnézném mekkorát szól. Úgymond "hobbituningra" ..."

Z-s deszkával meddig lehet "húzni" egy nem K-s procit?
Boost órajel maximumáig mind a 4 magot fel lehet pörgetni, vagy az a Z77/87 óta már nincs?

[ Szerkesztve ]

(#60554) vitaro


vitaro
senior tag

Sziasztok!
4690-es i5 alá milyen lapot ajánlanátok 25k körül? Tuningolni nem akarok.
Eddig ezt a kettőt néztem: Asrock H97 PRO4, Asus H97-PLUS
Vagy legyen inkább Z97?

Steam: vitaro, Battle.net: vitaro#21950, Origin/Uplay/Epic: BehindTheRabbit

(#60555) MiklosSaS válasza vitaro (#60554) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Ha nincs tuning akkor targytalan a Z lap (amugy sem lehet a 4690-est). Igaz az Asrock sem nez ki rosszul de en az Asus-t valasztanam.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#60556) Danecay


Danecay
őstag

Sziasztok!

MSI H77MA-G43 alaplapról vélemény?

(#60557) SRII válasza bluyoo (#60552) üzenetére


SRII
őstag

:B lebuktam! :DDD

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#60558) csucsbicep válasza szacsee (#60553) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

1155-nel van, 1150 eseten nincs.

(#60559) szacsee válasza csucsbicep (#60558) üzenetére


szacsee
nagyúr

Kösz! :R
A tesztek közt nem láttál infót arról, hogy a Broadwellnél kikerülő fesz vezérlő áramkört a deszkákon megtalálták volna? Sanda gyanúm az, hogy lehet bibi lesz a mostani Z97-es deszkák és a Broadwell támogatás körül, de ne legyen igazam. Kétféle lehetőség fogalmazódott meg bennem, mivel a mostani Haswell Refreshnél sem teljesen találom korrektnek az intelt... inkább csak altatás amíg jön a Broadwell.
1. voltage regulator ki-be kapcsolható az alaplapon és mikrokód alapján vagy a prociban levőt használja (Haswell), illetve később a deszkán lévő (elvileg Broadwellnél visszatér a deszkákra, vagy rosszul emlékszem?)
2. Nincs a deszkákon ilyen vezérlő és amikor jön az új proci az összes lapgyártó mossa kezeit, mert a cpu supportnál hiába van ott az 5. gen intel proci alatta a 22nm-es csíkszél virít csak (még nem jelzik a 14nm-t).
... vagy rosszul látom?

(#60560) crysis88 válasza bluyoo (#60512) üzenetére


crysis88
tag

Na kaptam választ az Asus support-tól:

Tisztelt Ügyfelünk!

Egyeztettem az alaplapos kollégákkal és visszajelzésük alapján működik a 4590 processzor az Asus B85-PRO GAMER alaplapban akár BIOS frissítés nélkül is.

Tisztelettel,

ASUS szerviz-ügyfélszolgálat
ASUS Magyarország Kft. (ACHU)

:C

Asus Z97-A , i5-4690k @4.2 Ghz , Scythe Ninja 3 , Corsair 16 GB DDR3 1333MHz , Gainward Phoenix GTX 1070 , Seasonic S12II-520W , Kingston HyperX FURY 120GB SSD , Samsung 500GB HDD , Seagate 2 TB HDD , Cooler Master HAF 912 Plus

(#60561) MiklosSaS válasza szacsee (#60559) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Bízom benne hogy nem lesz ilyen mocskos játekja az intelnek. Az már komolyan a vásárlók faxra vevése volna!

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#60562) nimfas válasza szacsee (#60559) üzenetére


nimfas
addikt

Szerintem tedd fel az Asus-nak kérdésként, mi a hivatalos álláspont?

(#60563) 3.Aragorn válasza bluyoo (#60538) üzenetére


3.Aragorn
addikt

(#60546) csucsbicep, (#60538) bluyoo: köszi a válaszokat! A tápellátás milyenségét értem.
Már csak azzal nem vagyok tisztában, csucsbicep: miért nem ajánlod az Msi lapokat? Mi a gond ezekkel?

Belső monológ folytatás: Alapvetően azért kezdtem el Z-s lapokat nézegetni, mert úgy tűnt, jó áron hozzájutok egy K-s procihoz. Ez az üzlet azonban meghiúsulni látszik. Belegondolva árban nem sokat nyertem volna vele, sőt. Csak a Z-s H-s lapok árkülönbözete nagyobb, mint amit reálértékben nyerek. Így jelen állás szerint könnyes szemmel, de lemondok a tuning lehetőségéről. Remélem nem haragszik meg rám senki, hogy fölöslegesen raboltam az idejét, a fenti eszmefuttatások pedig talán másoknak is okulásul szolgálnak majd.

Aktuális jelöltek: Asus H97 Pro, Asus H97 Plus, MSI H97 GAMING 3, esetleg ASRock Fatal1ty H97 Performance, MSI H97 GUARD-PRO.

Szerintetek mi lenne most az ultimate megoldás?
Erős szempont továbbra is az alaplapi hang minősége, az alkatrészek tartóssága, az uefi sokoldalúsága (nyilván egy nem tuningos laphoz képest) és kezelhetősége

[ Szerkesztve ]

Nem minden vándorút céltalan...

(#60564) 3.Aragorn


3.Aragorn
addikt

Még egy dolog. Az MSI H97 GAMING 3-nál olvasom ezt a OC Genie és Gaming App funkciókat. Nem úgy volt, hogy ez egy nem tuningolható lap? :U

[ Szerkesztve ]

Nem minden vándorút céltalan...

(#60565) Pacy


Pacy
aktív tag

Úgy olvastam hogy a 4790k csak szeptember fele kerül piacra. Addig sajnos nem tudok és nem is akarok várni. Ebben az esetben melyik lenne a legjobb választás? Némi tuning azért jól jönne egy 4770k mellé még ha nem is túl acélos.
Asus z87 Gryphon
Asus z97 A
Asus z97 sabertooth mark 2
Asus z97 ranger
Ha nem muszáj nem veszem a legdragabb lapot. Segítséget köszönöm!

(#60566) mobal válasza Pacy (#60565) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Ezek mind jó lapok. A garancia miatt a Sabertooth-ra szavazok.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#60567) MiklosSaS válasza Pacy (#60565) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Z97-A, olcso es eleg jol fel van szerelve. Tuningolni is eleg jol lehet benne..

De a Saber is jol johet a garancia miatt.

[ Szerkesztve ]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#60568) Herczi


Herczi
senior tag

Sziasztok!
Egy netezős, multimédiás gépet szeretnék összerakni. A gépes topikban G3220-at és egy Asrock h81m-hds-t ajánlottak. Na most kérdés ebben a tizenezres árkategóriában ez a legjobb választás, vagy van másik megfontolandó alternatíva?

1080p, net, zökkenőmentesen, gyorsan, ha ez összejön nem tervezem bővíteni. Hdmi legyen a lapon, meg dsub ha megoldható (az integrált vga lenne használva), plusz USB3, más igény most így hirtelen nem jut eszembe. Na meg persze viszonylag tartós legyen.

Mindenkinek előre is köszi :R

(#60569) bluyoo válasza SRII (#60557) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Tudtam én! :DDD

(#60560) crysis88
Köszönöm a visszajelzést! :R Sejthető volt hogy a legújabb B85-ös lapjuk támogatja .... de biztos ami biztos! :)

(#60553) szacsee
Ahogy én tudom a max. turbó órajelet a legtöbb, nem csak Z87-es lapon be lehetett lőni, mind a négy magra. Viszont azon már nem lehet emelni mint az LGA1155-ös Z77-es lapokkal és Sandy/Ivy I5, I7-es CPU-kkal. Hogy ez mennyiben változott az új szériánál azt nem tudom. Ugye a nem csak Z87-es lapokkal való tuningolhatóság ("K"-s CPU esetében) és az Intel nemtetszése ez ügyben nem tudom hova vezetett. Meg kell kérdezni egy tulajt hogy beállítható vagy nem ....

(#60568) Herczi
Hi!
Hát multimédiás célra pont nem egy Realtek ALC662 Audio Codec-el felszerelt lapot választanék. :)
Akkor inkább az Asus H81M-A. Biztosan 3év garancia, ALC887, digitális tápkör, .... Azért kis hátránya is van nincs előlapi USB3 kimenet szóval csak a hátlapon találsz két USB3 portot.
A kinézett ASRock lapon van előlapi kimenet ami ASMedia ASM1042 chipes, szóval nem natív.
Ha szükségesnek érzed ~1K-val drágábban ott a Asus H81M-PLUS esetleg az ASRock H81M. De mint céloztam rá az ASRock lappokra sok helyen csak 2év garanciát vállalnak.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#60570) he7edik.


he7edik.
addikt

A H97-es lapoknál van bármilyen probléma a 1,65v feszen működő memóriákkal?

Égő szöveg a flém vázon

(#60571) Herczi válasza bluyoo (#60569) üzenetére


Herczi
senior tag

Köszi szépen, ez alapján az Asrock H81M jött be a legjobban, mert a későbbiekben az optikai kimenetnek még hasznát vehetem. Sokat segítettél köszi.

(#60572) bluyoo válasza he7edik. (#60570) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Több mint valószínű semmi nem változott ez ügyben. Amúgy sem a lap hanem a CPU-nak nem tetszett a magasabb RAM feszültség. De miért akarod 1,65V-on járatni? Nagy eséllyel 1,5V-on is képes a gyári órajelére.
Legalábbis az enyém még kevesebb feszültséggel is beérte. :)

(#60571) Herczi
Szívesen! :)
Esetleg még a Gigabyte GA-H81M-HD3. Ezen már DisplayPort is van. :)

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#60573) Brada:D


Brada:D
tag

Hello
20-30k szánék a lapra és igazából játékra kellene.(1155)
Menne bele: 660ti vid.
dell u2312hm monitor
corsair vengeance 8gb (2x4gb) ddr3 1866mhz
corsair CX600 táp
processzort még nem tudom mi lesz,de arra 30k szánok-
Előre is köszönöm a segítséget :R

[ Szerkesztve ]

Okosabb úgy leszel, ha okosabb ellenféllel játszol!

(#60574) bluyoo válasza Brada:D (#60573) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hi!
Gondolom használt I5 CPU-t szeretnél 30K ért.?
A 20-30K-s keretbe egy új viszonylag erős, jól felszerelt Z77-es tuninglap lap is beleférne. Pl. az ASRock Z77 Extreme4.
Bár 30K-ért több mint valószínű csak szorzózáras CPU-t találsz (viszont a Z77-es alaplapban lehetőség nyílik kisebb tuningra).
Esetleg olcsóbban egy nem tuningképes "gamer" lap, pl. az MSI B75A-G43 Gaming ha nem akarsz tuningolni.
De ha pl. a lapon fogsz egy kicsit, és az Asus Z77-A -t vásárolod (~20K), akkor akár egy használt "K"-s CPU is beleférne a keretedbe. Bár itt már egy CPU hűtős sem ártana mellé, ami ugye pluszköltség.
Mondjuk ha ~70K-t rá tudnál szánni, akkor a legújabb LGA1150-es foglalatra is tudnál építeni új I5-el.
Pl.: I5-4590 + Asus Vanguard B85, vagy akár egy 9-es sorozatú lappal pl. az ASRock H97M Pro4.
Kérdés mit szeretnél. :)

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#60575) csucsbicep válasza szacsee (#60559) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Nem hallottam róla. Kérdés, hogy a Broadwellnél valóban kikerül-e a cpuból.

3.Aragorn: Nincs velük gond alapvetően, de ebben a felsorolt lapok közül nem ezt tartom a legjobbnak.

[ Szerkesztve ]

(#60576) 3.Aragorn válasza csucsbicep (#60575) üzenetére


3.Aragorn
addikt

"Nincs velük gond alapvetően, de ebben a felsorolt lapok közül nem ezt tartom a legjobbnak."
Megkérdezhetem, hogy akkor melyiket? :)

Nem minden vándorút céltalan...

(#60577) csucsbicep válasza 3.Aragorn (#60576) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Gaming 5-öt írtad, ha jól emlékszem.

(#60578) Brada:D válasza bluyoo (#60574) üzenetére


Brada:D
tag

igazából haználtat szeretnék és max 70k áldoznék proci plusz alaplap a hütés nem gond

Okosabb úgy leszel, ha okosabb ellenféllel játszol!

(#60579) bluyoo válasza Brada:D (#60578) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Ahogy írtam annyiból új hardvereket kapsz, ráadásul a legújabbakat. Én azt lépném meg. :)
Használtan annyiból megvan pl. az i7-3770 + ASRock Z77 Extreme4 páros, vagy Asus P8Z77-V és i5 3570K.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#60580) 3.Aragorn válasza csucsbicep (#60577) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Lényegében immár két felsorolásról beszélünk:
Z97-es:
MSI Z97 GAMING 5, Asus Z97-A, ASUS Z97-PRO, Sabertooth Z97 Mark 2, ASRock Z97 Extreme4, Asus Ranger
Erre mondtad is, hogy pro vagy ranger. De nem indokoltad meg, hogy miben kevesebb a Gaming 5

H97-es:
Asus H97 Pro, Asus H97 Plus, MSI H97 GAMING 3, esetleg ASRock Fatal1ty H97 Performance, MSI H97 GUARD-PRO

Itt megint felbukkan az Msi.

Jelen pillanatban még mindig nem döntöttem el, hogy H vagy Z alaplapra fizessek be, de nagyon úgy néz ki, hogy a H-val jobban járok, mert 30 körül mennek a csúcs lapok, a Z-nél ez még csak a belépőszint alja. Az Asus z97 pro 50k fölött van. Az i5 4690 vagy 4590, amit tervezek, procierőben messze túllő a célon, hiszen max egy R270-es vga lesz mellette, aminél erősebbre pedig amiatt nincs szükségem, mert egy LG W2043S típusú, 1600x900-as max felbontású monitorom van. Később, talán 1 év múlva lesz cserélve egy minimum fullHd-s Ips-es monitorra, ezzel együtt egy izmosabb vga-ra, de a fenti procik még oda is elegek lennének. Ergo tuningra nem igazán lenne szükségem még hosszú ideig. Ergo kár is tuning cpu-t venni. Ergo a tuning lap is fölösleges. Egyáltalán azért merült föl bennem a Z-s chipkészlet, mert úgy nézett ki, jó áron hozzájutok egy 4770k-hoz, de ez egyelőre nem jött össze.

[ Szerkesztve ]

Nem minden vándorút céltalan...

(#60581) bluyoo válasza 3.Aragorn (#60580) üzenetére


bluyoo
nagyúr

"Jelen pillanatban még mindig nem döntöttem el, hogy H vagy Z alaplapra fizessek be" De legalább addig több H97-es deszka lesz a piacon. :DDD

Bazinga!

(#60582) 3.Aragorn válasza bluyoo (#60581) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Jól van, nem kell kiröhögni, lassan mennek nekem ezek a döntések. ;]
Tudom, ha azt az időt, amit a tanakodással töltök, mondjuk hólapátolásra fordítanám, simán összekerestem volna akármelyik tuninglap árát még így nyár elején is... :DDD

Nem minden vándorút céltalan...

(#60583) Giovanny válasza 3.Aragorn (#60580) üzenetére


Giovanny
őstag

Z97 a jövőre nézve,még jól jön majd a későbbiekben,ha pénztárca megengedi,akkor mindenképp azt vennék.

Zero Defect.No Compromise !

(#60584) bluyoo válasza 3.Aragorn (#60582) üzenetére


bluyoo
nagyúr

:R Az as lényeg hogy a végén elégedett legyél a döntéseddel. :)
Mondjuk érdekes hogy ~15K-n belül vannak a kinézett lapok. Nem akkora nagy érvágás, bár pl. egy jó táp ára ....

(#60583) jános
Kérdés egy jóslat miatt megér-e 15K-t áldozni a dologra. :)

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#60585) 3.Aragorn válasza bluyoo (#60584) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Pont ez az, hogy azért nem olyan vészes az árkülönbség.
Bár szemét húzásnak tartom az inteltől, hogy csinált egy külön tuning platformot (k-s procival és z-s chipkészlettel), ahol minden alkatrész drágább. Így azok, akik anno azért tuningoltak, hogy a kis pénzből összerakott vasukból kihajtsanak még egy kis kakaót, cseszhetik. Ma már csak az tuningol, aki "megteheti"... :(
Hát igen, jóslatok...
Ami biztos, hogy most nincs szükségem tuningra. Ha egy év múlva mégis szükségem lesz rá, még mindig el lehet adni a lapot+procit is. Sajnos nem tehetem meg, hogy olyan dolgokra költsek fölöslegesen a gépben, amit nem használok ki. A tuningot pedig úgy néz ki, nem használnám ki.
Maradok a H97-nél. A felsorolásom a fenti. Ezek közül ti melyiket választanátok? Esetleg jött ki azóta jobb alternatíva, amíg itt beszélgetünk? ;]

Nem minden vándorút céltalan...

(#60586) csucsbicep válasza 3.Aragorn (#60582) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Feldobsz egy érmét. Ha fej, akkor H97, ha írás Z97. Utána felírod a H/Z lapokat(attól függően mit dobtál) egyesével cetlikre, aztán bedobod őket egy kalapba vagy uránba és, amit húzol, azt veszed. :D

(#60587) troll81


troll81
addikt

sziasztok én is hasonlo probléma elött állok mint 3.Aragorn de a z 79 az biztos a ASROCK Z97 OC Formula ASROCK Z97 Extreme6 ASUS Z97-PRO ASUS MAXIMUS VII HERO MSI Z97 MPOWER nem tudok donteni :W sajna alig van vélemény roluk sajna a proci az 4770 k lesz valakinek van e tapasztalata valamelyik lappal véleménye rola köszönöm elöre is :R

(#60588) Ðávid válasza csucsbicep (#60586) üzenetére


Ðávid
aktív tag

"aztán bedobod őket egy kalapba vagy uránba és, amit húzol, azt veszed." Utána pedig sugározni fog a boldogságtól! :D

(#60589) szacsee


szacsee
nagyúr

Kis infó ha valaki Haswell Refresh procira pályázik. Ma találkoztam 2 frissen vásárolt Asus H81M-A deszkával. Egyik ismerősé lesz, a másik öcsinek készülő gépbe megy, ha eladom a mostani gépét.
Sanda gyanúm volt, hogy nem új bios lesz rajta, így G3220-as procit rendeltem ismerős deszkájába.

Egyiken 0604, a másikon 0706-os UEFI volt fent, amit OS telepítése után tudtam csak frissíteni az ASUS Update progijával, így még a pendrive+ EZ Flash is kiesik mint opció (nem fogadta el Fat32-re formázott pendrive-ra másolt bios fájlt).
Ha valaki Haswell Refresh procit szeretne H/Z8xx-es alaplappal, készüljön rá, hogy kell hozzá egy Haswell proci és egy belakott Win. (Chipset+ME driver+ Update progi)

(#60590) Brada:D


Brada:D
tag

eröl mi a vélemény 30k ért? jó ár érte?
overview]http://www.msi.com/product/mb/Z77_MPOWER.html#hero-overview

Okosabb úgy leszel, ha okosabb ellenféllel játszol!

(#60591) Devsey


Devsey
tag

Sziasztok!

Kellene segítség, hogy milyen alaplapot érdemes az alábbi confighoz:
-INTEL Core i7-4790 3.60GHz
-16GB 1600Mhz 2x8GB RAM
-GTX 770
-3TB HDD
-240GB SSD
-ASUS Xonar DG/DGX
-PCI-E wireless kártya

Mit érdemes amin könnyen elférnek a PCI és PCIe dolgok?
nem fogok tuningolni
lehetőleg ASUS legyen ha csak nincs sokkal jobb

(#60592) 3.Aragorn válasza csucsbicep (#60586) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Gondolkoztam már rajta, hogy kidobom k10-zel, hogy mi legyen. ;]

Nem minden vándorút céltalan...

(#60593) Devsey válasza Devsey (#60591) üzenetére


Devsey
tag

Keret max 35k

(#60594) bluyoo válasza 3.Aragorn (#60585) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Én éppen máshogy látom! Fizessen az a tuningért aki azzal akar szórakozni. :DDD
Egyszerűen a legtönbb esetben nem lenne rá szükség. Akinek meg szórakozás vagy e-.... az fizessen érte ha akar. :)
Lassan három éves a vasam és csak azért van tuningolva valamelyest a leggyengébb Sandy Bridge szorzózárasom, mert miért ne ... ;]
Kérdem én, mire nem lesz elég két év múlva pl. egy I5-4590 vagy 4690?
A lapok közötti különbség meg azért akkora mert a H97-es lapokból a csúcsot nézegeted (annyival azért nem drágább maga a Z97-es chipset). :)
Persze erre lehet írni hogy mi van ha ez, vagy az, és netán, vagy talán jól jön 1-2-3-4 év múlva .... :DDD
Szóval én alap esetben a H97-PRO-t választanám! Mégis ha most venném talán azt a +7K-t kiadnám az Asus Z97-A-ra (38K ájponba :DDD ) és akkor lehetőséget adtál a sok lehetnek is. :DDD .

(#60593) Devsey
Akkor a te lapod a H97-PRO. :) A legújabb 9-es sorozatból amin van M.2 és SATA Express, és előreláthatólag később támogatni fogja a Broadwell CPU-kat.
Esetleg ha nincs a fentiekre szükséged egy játékosoknak szánt, B85-ös chipset-el szerelt lap az Asus B85-PRO GAMER is jó választás lehet. SupremeFX audio és a többi ROG-os finomság. :)

Bazinga!

(#60595) nimfas válasza 3.Aragorn (#60585) üzenetére


nimfas
addikt

Jóslatra visszatérve... Megveszed a H-s lapot, majd egy év múlva tuningolnál, mennyit buksz a H-s lap eladásán? Többet vagy kevesebbet mint 15eFt (ami kb 2 napi munkabéred... Az átlagot véve). Ha nem K-ás procit veszel azt is eladod... De hát ilyen a pop szakma. ;-)

[ Szerkesztve ]

(#60596) Devsey válasza bluyoo (#60594) üzenetére


Devsey
tag

ok köszönöm

(#60597) 3.Aragorn válasza bluyoo (#60594) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Én az alábbi két kártyát hasonlítottam össze:
Asus H97 pro 31-33k, Asus Z97 pro 51-53k, innen jött a 20k-s különbség.
A jóslatokra, "lehet"-ekre visszatérve, lassan tényleg kockadobás lesz a dologból... :D

[ Szerkesztve ]

Nem minden vándorút céltalan...

(#60598) csucsbicep válasza bluyoo (#60594) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Plusz egy a H97 Prora(nincs a telefonomon plusz jel :F)

(#60599) bluyoo válasza nimfas (#60595) üzenetére


bluyoo
nagyúr

De miért tuningolna jövőre? Ennyire azért nem nőnek a gépigények. :) Hány éves a Core2Duo-s vasad?

(#60596) Devsey
Szívesen! :)

(#60597) 3.Aragorn
Furcsa ekkora árréssel gondolkodni. A legtöbben még 2K-t sem hajlandók pluszban adni egy lapért azonnali előnyökért .... Csak kíváncsiságból, dobd fel azt az érmét! ;]

(#60598) csucsbicep
:R Nem értek a buta telefonokhoz! :DDD

Bazinga!

(#60600) nimfas válasza 3.Aragorn (#60597) üzenetére


nimfas
addikt

Az én régi-jelenlegi gépem C2D 2,6 (jelenleg 3,6-on pörög) alaplap egy Giga P35C-DS3R (DDR2-es ramok lettek cserélve DDR3-asra), lett bele téve egy SSD. Nem tudom hány éves, de tuti 2009 előtt lett véve... tehát barátok közt is 5 éves múlt. Én is erősen filózok a H-Z között, de úgy néz ki, hogy 70 vagy 95-eFt lenne a vége.
De mivel a 97-es lapok kezelnék elvileg a következő generációt is, így inkább a Z-s felé hajlok mivel mint látható nem cserélek gépet 2 évente, max VGA-t 3-4 évente ;-)

Tehát ha szeretnék még egy kis extra teljesítményt kisajtolni a K-s prociból ami olyan 15%-körül talán reális (de majd kijavítják ha nem....) akkor szerintem vállalható az árdifferencia.

Tudom Bluyoo te a H-s lapot választanád, és egyet is értek veled, én is azt venném ha nem most számoltam volna ki, hogy mennyi idős a jelenlegi gépem és eddig a Watch Dogs akadt rajta.... de gyanítom most már sorra jönnek az újabb gammák amik fognak. Monitor 1280*1024 a tv pedig 1280*720 vagy Full HD. 4k nálam egyelőre nincs tervben, főleg amíg tartalom sincs rá, továbbá nincs 6m-es nappalim ahol lenne értelme. (HDReady és FHD közt sem látni 3m-ről a difit...)

Szerk: legalább egy éve 1 GHz-es tuninggal megy a gép... és érezni lehetett :)
Most vagy megveszem a H-s lapot non-K procival.... spórolok 25-30 ezret... aztán 2 max 3 év múlva csere... szerintem többet buknék rajta, mintha most +25-30.... és 5-6 évig max VGA. Proci csere esetén sem kell lapot cserélni

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.