Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61201) Andor22


Andor22
aktív tag

sziasztok
2 alaplap között nem tudok dönteni
ASUS Z97-A vagy MSI Z97-G45 GAMING

i7 4790k+
msi 770 vidkari lesz benne
üdv

(#61202) bluyoo válasza Vajga (#61200) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Tápkör: [link].
"jobb a deszka, jobbak rajta az alkatrészek, többet tud, a heron meg ez sincs az sincs, gyengébb minőségű cuccok, kevesebbet tud... Csak látom rajta, hogy ebben is szarabb, abban is, vagy valami hiányzik róla," Kifejtenéd? :)
"és pengess 100k-t, hogy a tech spec végre megegyezzen egy 50k-s Asrockéval" Azért kíváncsi lennék az ASRock áraira, hogyha azokkal az alkotóelemekkel, és ugyan olyan lapot kellene gyártaniuk mint mint a konkurencia. Na meg ez az 50/100-as arány erősen eltúlzott mint a 25K-s árkülönbség az előbb. :)
Mindenesetre ha látod hogy az ajánlott lap rosszabb, mint az általad preferált, akkor ne rendeld a másikat!!
Szerintem sem gyárt rossz deszkákat az ASRock, főleg hogy vannak ígéretes megoldásaik!

Bazinga!

(#61203) SkiDev válasza bluyoo (#61199) üzenetére


SkiDev
senior tag

Köszönöm akkor a választ! Ezek szerint maradnom kell ennél az Asrocknál :)) Ejj a fene vigye el, hogy nem lehet ezen a konfigon tovább spórolni :DDD

[ Szerkesztve ]

Siemens A40 \ Siemens C35 (BOCI Ver.) \ Siemens AF51 \ SE k310i \ Nokia 3110c \ SE k800i \ LG GT 500 \ SE Xperia X8 \ Sony Xperia SP \ LG G4 Brown Leather \ Huawei Mate 10 Pro \ Realme X2 Pro \ Samsung Galaxy S21 Ultra 12/256

(#61204) bluyoo válasza SkiDev (#61203) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Az előbb HáGé-nek ajánlott Gigabyte GA-B85M-D3H sem rossz vétel abban az árkategóriában. :)

(#61201) Andor22
Szerintem az "olcsóbb" játékos lapoknál jobb választás lehet egy "normál" lap. +1 a Z97-A -nak.
Vagy ha mégis játékosoknak szánt deszka mellett döntenél, a Z97 GAMING 5 jobb választás lehet. Hacsak nem kell a Coaxial és a Optical S/PDIF.
Esetleg ott a GA-Z97X-Gaming 5 is, mint 3. alternatíva.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#61205) rudii válasza Mahrenburg (#61159) üzenetére


rudii
tag

Köszönöm a segítséged! :R És, hogy nem csak 1et írtál hanem kicsit folgalkoztál is vele írtál párat. ;)

(#61206) rudii válasza MiklosSaS (#61160) üzenetére


rudii
tag

Igen igen tudom, tescos alaplap cpu hoz képest, volt aki el se hitte, hogy működik benne. :D Szépen darabról darabra próbálom építeni most jön az alaplap. (Hallod, a következő majd valamikor... gépház lesz, ha látnád mikro atx házba, hogy tettem bele egy gigabyte r9 270x et ami L=297mm W=132mm H=43mm sírva röhögnél itt. Legjobb barátom a hajlító erő és a lemezvágó olló. Ha csavar felfogatás nincs, jó a virág kötöző drót is. ^^ :D :DD

(#61207) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

Eldontottem...MSI MPower MAX AC lapot fogom valasztani. :C

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#61208) Gabor8634 válasza bluyoo (#61192) üzenetére


Gabor8634
tag

Köszi mindenkinek a segítséget!

(#61209) bluyoo válasza MiklosSaS (#61207) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Várjuk a visszajelzésed! Mi döntött végül? :)

(#61208) Gabor8634
Szívesen!

Bazinga!

(#61210) csucsbicep válasza bluyoo (#61209) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Ez engem is érdekelne, mert, ahogy látom pár területen visszafejlődtek a Z97-es MPower/XPower lapok a Z87-esekhez megfelelőikhez képest.

(#61211) BomiBoogie válasza bluyoo (#61209) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Hogyhogy mi? Hát a SAS! :D

(#61212) MiklosSaS válasza bluyoo (#61209) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Valojaban semmi....5-szor dobtam fel egy ermet es 4-szer az MPower volt :DD..ez egy egi jel !

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#61213) Tomdriver válasza MiklosSaS (#61212) üzenetére


Tomdriver
őstag

Szerintem jó döntés. :C
Én még várok vele kicsit és lehet procival együtt veszem meg.

(#61210) csucsbicep: A 12 pines tápcsatira gondolsz? Én csak erről olvastam, mást nem tudok amiben "visszafejlődött" volna.

[ Szerkesztve ]

(#61214) MiklosSaS válasza Tomdriver (#61213) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Jajj, en sem vettem meg meg. Csak eldontottem...majd jovo heten valamikor meg is rendelem.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#61215) Maotun válasza MiklosSaS (#61207) üzenetére


Maotun
őstag

Üdv!
A sima mpower nekem elég cpu tápellátás ua mint a max-é?

(#61216) bluyoo válasza csucsbicep (#61210) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hát igen a tápkörrel és a hűtéssel már szűkmarkúbban bánt a gyártó. Ahogy néztem már Hibrid/analóg lett, digitális helyett, mint a legtöbb ASRock deszkánál, és az olcsóbb Z97-es Giga lapoknál. Gondolom ezt a vizes rendszerrel kompenzálja a gyártó (review).
Mondjuk alulról a hűtőbordája elég mókás, legalábbis ahhoz képest amit felülről láttat. :)

(#61211) BomiBoogie
:DDD

(#61212) miklosss2012
Lehet alkalmazom a módszered a monitorvásárláskor! :DDD

Bazinga!

(#61217) Zanik


Zanik
addikt

Sziasztok!

B85-ös mATX-s alaplapok közül melyikek ajánlottak? Most egy ASRock alaplapom van, és alapvetően elégedett vagyok vele, de ajánlották a Gigabyte lapokat is nekem.

[link] vs [link]

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#61218) csucsbicep válasza bluyoo (#61216) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Ez olyan, mint a marketing phase, hogy a dolgok aljára kell nézni és akkor kiderül az igazság. :D

(#61219) bluyoo válasza Zanik (#61217) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hi!
Mindkettő jó választás lehet.
A Giga deszka tápköre már kapott bordázatot. Bár a linkelt rev.2.0 -ás változat ahogy elnézem inkább visszalépés a rev.1.0-hoz képest.
Az ASRock deszkán pedig Intel LAN, Optical SPDIF kimenet van és az összes SATA port 90°-ban elforgatott. Viszont sok helyen 2év garanciával árulják, ha netán mellette döntesz erre figyelj.

Bazinga!

(#61220) bluyoo válasza csucsbicep (#61218) üzenetére


bluyoo
nagyúr

:DDD
Mondjuk abban a Z87 MpowerMax viccesebb a 20 / 5-el. A Z97 esetében ugye ez 12 / 6+1. A te választottad pedig 8 / 8 csak viszonyítási alapnak.
Ilyenkor bánom igazán hogy nem indult el a suliban anno a műszerész technikus osztály! :)
Kíváncsi vagyok Miklosss2012 mit hoz majd ki belőle.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#61221) Lidl


Lidl
senior tag

Sziasztok,

Kicsit tanácstalan vagyok alaplap vásárlásnál, ezért szeretnék kis segítséget kérni.

Főleg játékra szeretnék alaplap/procit választani, de nem HC gamer vagyok. A lényeg az lenne, hogy stabil és megbízható legyen a lap. (jelenleg egy i5-2500K-m van egy Gigabyte Z68X-UD3-ban ezt szeretném mondjuk egy i5-4690K-ra cserélni)
Az első kérdésem az lenne, hogy megéri-e (számít-e) a gaming alaplapok előnye a sima lapokhoz képest?
Pl. bluyoo ajánlotta kicsit korábban a GA-Z97X-Gaming 5 és az MSI Z97 Gaming 5 lapokat. Ezek kb. ugyanolyan árban vannak, mint pl. az ASUS Z97-A sima lapja. Leginkább a turbózott LAN kezelés és a javított audió rész az, amiben a gaming lapok különböznek a simáktól, ha jól értelmezem. Megéri ezt választani? mennyivel jobb egy SoundBlaster integrált audió, mint egy Realtek integrált audió?

Második kérdés:
A korábbi Giga lapomon nem kapcsolt ki az USB 5V-ja, ha készenlétbe (nem hibernálás, hanem egyszerű készenlét/sleep, S3 mód) kapcsolom a gépet. A gigabyte support-ja azt mondta, hogy ez így természetes. De fenn áll ez más gyártóknál is? Pl. Asus-nál? Ha nincs ilyen másnál, akkor inkább nem választanék Gigabyte lapot. (pedig nincs vele semmi más problémám), ha másnál is ez van akkor ez nem szempont ;)

Harmadik kérdés:
Jelenleg nem UEFI BIOS van a gépemen, de az új lapok már UEFI-sek. Újra kell partícionálnom a vinyót, hogy GPT-s legyen a partíció, vagy tudja kezelni a régi MBR-est is? Kényelmetlen lenne, ha le kéne törölni mindent.

Előre is köszönöm a válaszokat!
Lidl

(#61222) MiklosSaS válasza Maotun (#61215) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Szerintem ugyanaz, de nezd meg ahonlapjukon...ranezek en is ha lesz idom.
.

(#61216) bluyoo: egyaltalan nem tetszik amiket irtal. Hibrid ? Par helyen azt olvastam hogy full digitalis...most akkor mi van ?

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#61223) Soos95


Soos95
tag

Sziasztok! 16-17 ezerért B85-ös mATX lapból melyik a legjobb vétel? Alapvetően játékra és 3DS Max-ra lenne használva a gép.

Gigabyte B85M-D3H vagy ASRock B85M Pro4 ? Esetleg van más ami jobb lenne ennél a kettőnél?

Előre is köszönöm! :R

(#61224) mobal válasza Soos95 (#61223) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Ha ennyi a keret kicsit drágább nem férne bele? Mondjuk egy ASRock H87 Fatai1ty Performance.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#61225) bluyoo válasza MiklosSaS (#61222) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hát a táblázat szerint nem az. Az XPower már igen.
De ennek ellenére nem rossz, csak gondolom valamivel olcsóbb megoldás.

(#61221) Lidl
Mára minden második Z97-es lap gamer ... :DDD
De persze attól hogy ezzel a reklámmal átestek a ló túloldalára a gyártók, ettől még általában jó lapok.Viszont ugyan úgy tudsz jól játszani pl. a GA-Z97X-UD3H-val, a Z97S SLI PLUS-al vagy éppen az említett Z97-A -val is.
Hogy pontosan mennyivel jobb egy ALC-1150 alapokra helyezett megoldás a két játékos lapon? Azt talán a Milyen hangkártyát vegyek? topic-ban megtudják mondani. Viszont nem hinném hogy ebben az árkategóriában panasz lenne akármelyikre is. De ez erősen függ a meghajtott hangeszköztől is. LAN terén szerintem az Intel megoldása sem marad el a Qualcomm Atheros-tól (sőt). Gyártótól, típustól függ melyiket alkalmazzák.
Szerintem nem lehet kikapcsolni az 5V-ot készenlétben.
Nagy valószínűséggel működne a régi rendszered, de egy újratelepítés erősen ajánlott! Egy SSD-vel elég gyorsan megvagy vele.

(#61223) Soos95
Négy hozzászólással visszább.

Bazinga!

(#61226) Soos95 válasza mobal (#61224) üzenetére


Soos95
tag

Sajnos nem fér bele :(

(#61227) MiklosSaS válasza bluyoo (#61225) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

:Y , na ez nem jo hir.......

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#61229) csucsbicep válasza Maotun (#61228) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Tuningra elég alkalmas lap és igaz a 12 fázis csak 12 marketing phase, de valóban digitális vezérlésű és jó komponensekből épül fel.

(#61230) MiklosSaS válasza Maotun (#61228) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Nem, nekem nem kell Asrock. Ha lemondok a MSI-rõl akkor vagy Asus Deluxe vagy valami jópófa Gigabyte lesz.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#61231) 3.Aragorn


3.Aragorn
addikt

Asus P5Q: Meg tudom-e oldani valahogy, hogy a hátlapi audio out kimenetet reallokálom valamelyik másik csatlakozóra - pl. mic_in?

Nem minden vándorút céltalan...

(#61232) Maotun válasza csucsbicep (#61229) üzenetére


Maotun
őstag

[ez a msi jobb lenne mint az asrock?
]

miklosss 2012 Giga Z97X-ud5h?

[ Szerkesztve ]

(#61233) bluyoo válasza 3.Aragorn (#61231) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Több mint valószínű igen. Nemrég Sebaj Fóbiás-nak volt hasonló megoldandó gondja ő talált egy leírást a Realtek ALC892-höz [link].
Nem teljesen ott találtam meg ahol írta de kis idő múlva meg tudtam csinálni én is.
"Nekem máshol volt ....
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class\{4D36E96C-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}\0012\Settings\Drv6657_DevType_0892_SS104384fb"
Próba szerencse csak jegyezd meg mit mire írsz át .... :DDD

(#61227) miklosss2012
Azért ettől még nem lesz egy H81-es deszka! :)

(#61228) Maotun
Ahogy Vajga-nak is írtam nem gyárt rossz deszkákat az ASRock sem. Főleg hogy az Asus után az ASRock is rendelkezik olyan deszkával amire 5 év jótállást vállalna a gyártó.
Vagyis elvileg már minden Conformal Coating bevonatú OC Formula sorozatú alaplapjaira 5 év jótállást biztosít.
Csak éppen itthon inkább 2évet adnak rá! :W

Bazinga!

(#61234) Lidl válasza bluyoo (#61225) üzenetére


Lidl
senior tag

Köszönöm a választ.
Tehát igazából mindegy, hogy milyen lapot választok ebben a kategóriában (30-40 között)
Megpróbálok utánanézni a hangkeltő eszközök közti különbségnek is.

Üdv
Lidl

(#61235) bluyoo válasza Lidl (#61234) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Szívesen! Hát azért nem egészen! :)
Csak arra akartam rávilágítani hogy a legtöbb otthoni hangszóróval nem nagyon hallanál különbséget.
Ha játékos deszka abban az árban talán a Giga megoldását választanám a Gaming 5-öt.
Ha nem akkor az Z97-A -t vagy például az ASRock Z97 Extreme4 -et.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#61237) Lidl válasza bluyoo (#61235) üzenetére


Lidl
senior tag

Igazából azért gondoltam, hogy hátha jobb az ALC1150, és akkor kiváltaná a jelenlegi Xonar DG-met. Ha hasonló lenne, akkor nem kellene plusz egy komponens a gépbe ;) De még nem nagyon találtam használható tesztet/leírást, hogy melyik a jobb. Természetesen legtöbb helyen a diszkrét kártyákat ajánlják, és erre hajlok magam is. Ezért szerintem elvetem az audió részt, mint jelentős befolyásoló tényezőt :)

Főleg azt nem tudom, hogy tápellátásban és egyéb, stabilitásban jelentős tulajdonságban mi a különbség a lapok között.
Pl. összehasonlítottam a gyártó oldalán a Gigabyte GA-Z97X-Gaming 3-as és 5-öt és semmi különbség nem volt a hivatalos specifikációs listában.
Viszont a Z97X-US3H-nál van egy "2x Copper PCB design" tulajdonság, ami lehet, hogy csak marketing szöveg, de valamiért ugyan olyan árban van ez a lapka, mint a Gaming 5.

Nos ilyenekben nem vagyok biztos.

(Asrock-om még soha sem volt, lehet, hogy ki kellene próbálni?)

Köszi
Lidl

(#61238) csucsbicep válasza Maotun (#61232) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Elég hasonló a két lap, nem nevezném jobbnak az MSi-t, pedig én sem rajongok az ASrockért, de ez a Z97 OC Formula elég jó.

(#61239) bluyoo válasza Maotun (#61236) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Persze, szívesen!
Hát nem tudom milyen LGA1150-es foglalatba illő Intel CPU követeli meg a 2X 8pin-es tápkábelt! :DDD Ez inkább marketingfogás. Mint az OC, a Formula, a Killer szavak, az aranyozás, ....
Szóval igen elég a 8pin-es, sőt meg merem kockáztatni egy 4pin-es csatival is gond nélkül működne. :)
Viszont mielőtt vásárolsz nem árt egy levél az ASRock-nak hogy a garanciával mi a helyzet. Azért mínusz 2-3év nem kevés idő.

(#61237) Lidl
Na igen a Giga gyári oldalán csak a csatlakozókat tudod összenézni.
De pl. a most párszor felhozott tápkör kérdésében máris nagy különbségek vannak.
A Gaming3 8/4 fázisú Analóg/Hibrid tápkört kapott míg a Gaming5 8/8 Digitális tápkört. Bordázottságban is alulmarad .... úgy összességében szolidabb kivitelű, alacsonyabb minőségű elemekből épül fel a Gaming3. Nem véletlen ajánlottam a drágább variánst, és az árrés sem véletlen kettőjük között. :)
"Asrock-om még soha sem volt, lehet, hogy ki kellene próbálni?" Ezt csak te tudhatod. :) Az Extreme4 12/6+1 -es Analóg/Hibrid tápkört kapott (nem megegyező a Giga megoldásával teljesen más alkotóelemekből épül fel). A szokásos ASRock taktika ebben a szegmensben, hogy lehetőleg minden megtalálható legyen a lapon. Esetedben pont a PCI slot maradt ki, szóval a Xonar DG nem használható a lapban.
Én jelenleg is csak a füleshez használom a Xonar DG-met.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#61240) BomiBoogie válasza bluyoo (#61239) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Ez inkább marketingfogás. Mint az OC, a Formula, a Killer szavak, az aranyozás, ....

Főleg a Killer. A Killer. :W :DDD

(#61241) bluyoo válasza BomiBoogie (#61240) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Egy jó Intel LAN odaver a gyilkosnak! :DDD

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#61242) MiklosSaS válasza bluyoo (#61241) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Most elbizonytalanodtam...mi legyen akkor Giga, Asus Deluxe vagy maradjak az MSI MPower AC-nel ? :F :F

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#61243) BomiBoogie válasza MiklosSaS (#61242) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Playstation. ;]

(#61244) MiklosSaS válasza BomiBoogie (#61243) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

XboX vagy Wii...de azon nem mukodnek 780Ti-vel meg i7-el :D

[ Szerkesztve ]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#61245) bluyoo válasza MiklosSaS (#61242) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Tudod hogy magamnak melyiket venném! Sabertooth Z97 Mark 1 (na jó lehet spórolnék és a Z97-PRO(Wi-Fi ac)-t). :DDD

Bazinga!

(#61246) BomiBoogie válasza bluyoo (#61245) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Z97-PRO(Wi-Fi ac)-ról inkább kérdezd a maximalista mobal kollégát, mielőtt beleugranál! :D

Én jelenleg nem vennék Z97-es lapot, még nem látom értelmét.

(#61247) bluyoo válasza BomiBoogie (#61246) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Privátban már beszéltünk a lapról! De eszem ágában sincs most újítani! :)
LGA1151/Skylake ;) Esetleg egy CPU csere a mostani deszkámba ha nagyon jó áron hozzájutok majd, de az sem idén.

Bazinga!

(#61248) BomiBoogie válasza bluyoo (#61247) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Nálunk így is túl erős a CPU, szerintem a VGA lesz előbb gyengébb láncszem. :K

[ Szerkesztve ]

(#61249) MiklosSaS válasza bluyoo (#61245) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Nem kell a Saber...kicsit elbizonytalanitott ez a hibrid MSI.....

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#61250) csucsbicep válasza bluyoo (#61245) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Nem ad az egyház pénz, hogy vegyél egy Sabert? :F :D

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.