Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61001) Tomdriver válasza Bandi821 (#60981) üzenetére


Tomdriver
őstag

Elég hamar elástátok ezt.
Pedig nekem itt azt mondták nem rossz választás, így le is tettem mellé a voksot.

Ha valaki megmondja, miért is jobb az ASUS, akkor nem veszem meg, bár nem látom semmi hátrányát, annak meg előnyét.

[ Szerkesztve ]

(#61002) zazahoho válasza Pete55555 (#61000) üzenetére


zazahoho
őstag

Vanguard-ról jókat olvastam,mondjuk az 5 évet nálunk nem adják meg, de gyártónál még jól jöhet. Itt a ph-n vett már valaki ilyen lapot ? Esetleg más gyártónak is van ilyen lapja? (csak mATX )

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#61003) Pete55555 válasza zazahoho (#61002) üzenetére


Pete55555
addikt

Fúúú, láttam valamelyik gyártónál hasonló lapot, de most nem jut eszembe melyiknél, és milyen felszereltségű. Talán Giga volt, nézz utána. :R

...Szeretem leracsniztatni...

(#61004) DR|FTK|NG


DR|FTK|NG
veterán

Sziasztok!

50-55 rugóért milyen alaplapot ajánlotok játékre, enyhe OC-ra?
Procinak egy i7 4790K lenne(innen is látszik, hogy később venném meg a lapot :K ), RAM-nak egy 8 gigás(1×8GB) HyperX Fury RED 1866MHz, meg a GTX 660(MSI Gaming szériás, ez már megvan. Lehetőleg ATX méretszabványút keresek, SLI de a jó SLI képesség is számít(szeretnék pár régebbi Geforce VGA-t letesztelni, pl. 2db 9800GT SLI-ben).

Ezeket a lapokat néztem ki eddig:
Asus:
-ASUS Z97-PRO - 53k, Aqua
-ASUS SABERTOOTH Z97 MARK 2 - 44k, iPon
-ASUS MAXIMUS VII RANGER - 46k, iPon
-ASUS MAXIMUS VII HERO - 54k, iPon

MSI:
]-MSI Z97-G45 GAMING - 39k, Ipon
-MSI Z97-GD65 GAMING - 53k, iPon
-MSI Z97 GAMING 5 - 42k, iPon
-MSI Z97 GAMING 7 - 50k, iPon

Szinte mindegyik alaplap piros ;) színű, hogy illjen az összképbe. A Z97-PRO/Sabertooth Mark 2 megérne annyit, hogy megtörje az összképet? :F

[ Szerkesztve ]

(#61005) Popes


Popes
őstag

MSI Z97 Gaming 3-ról hamarosan tudok mondani tapasztalatokat, mert addig agyaltam hogy melyik Asust vegyem hogy áthidaló megoldásként bevállaltam egy MSI-t :DDD

Elég csábító volt hogy 43k-ért adtak mellé egy Kingston 120gb-os M.2 SSD-t. :)

Deus ex machina

(#61006) sniper elite válasza Popes (#61005) üzenetére


sniper elite
senior tag

Pont ezért akarom rendelni én is LOL! Ha előbb megkapod akkor írj róla mindenképpen :)

(#61007) Popes válasza sniper elite (#61006) üzenetére


Popes
őstag

Már megkaptam, csak a proci+hűtő+táp amire még várok(ezért irtam hogy hamarosan) :)

Kézbevéve kellemesen csalódtam, nem túl hivalkodó a piros, fekete PCB +tápcsatlakozó az audio résznek, sokkkal gyengébbre számítottam.(az M.2 SSD akkora mint a mutató ujjam :D )

Deus ex machina

(#61008) Popes válasza sniper elite (#61006) üzenetére


Popes
őstag

Ha az Ipon-on nézted akkor már csak a H97 és a Z97 g55 SLI van ilyen akcióba, az is ki tudja meddig.(ez is hamar elfogyott).

Deus ex machina

(#61009) sniper elite válasza Popes (#61008) üzenetére


sniper elite
senior tag

Pcx-en néztem és ott van még. Csak még töprengek, hogy biztos jól muzsikálna-e benne a i7 4790. Csak is játékra akarok most gépet, ezért nem is érdekelnek a drágább tuning lapok.

(#61010) Popes válasza sniper elite (#61009) üzenetére


Popes
őstag

Szerintem ha nem lessz tuning biztos megbírkózik vele.

De ha nem jönne be akkor is eladható egy Z97-es lap 23K-ért ha leszámítod az M.2 ssd-t.

Deus ex machina

(#61011) sniper elite válasza Popes (#61010) üzenetére


sniper elite
senior tag

Hát tuning nehezen lenne rajta mivel szorzózáras. Egyedül a turbo boost fog emelni az alap 3,6gigáról 4gigára ha szükséges, de ez nem minősül hivatalosan tuningnak. Csak ugye felmerül a kérdés, hogy miért adják ki Z-s tehát tuningbarát lapnak ha csak 6 fázisú a proci ellátása.

(#61012) Popes válasza sniper elite (#61011) üzenetére


Popes
őstag

Van elég sok négyfázisos tuninglap is(bár nem igazán ajanlottak tuningra), nézd meg a bluyoo által linkelt táblázatot LINK

De most nézem hogy a PCX-ben csak 37800ft-ért adják :Y (csak az ssd 20k).

[ Szerkesztve ]

Deus ex machina

(#61013) PAtr0n válasza DR|FTK|NG (#61004) üzenetére


PAtr0n
addikt

Szia!

Nem vágom miért akarsz "enyhe OC"-hoz ennyit költeni egy lapra. Ha már "géming" ez esetleg nem lenne jó? [Asrock Fatality killer]

Simán menne vele a durvább tuning is, a több VGA-s rendszer nem kérdés, és van benne piros szín bőven. Arról nem beszélve mennyi díjat zsebelt be a lap. És igen, meg fogja enni a Hawell refresh procikat a Z87-es csipszet.

[ Szerkesztve ]

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#61014) BomiBoogie válasza DR|FTK|NG (#61004) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Szinte mindegyik alaplap piros ;) színű, hogy illjen az összképbe. A Z97-PRO/Sabertooth Mark 2 megérne annyit, hogy megtörje az összképet? :F

Plexis egyáltalán a házad? :D

(#61015) DR|FTK|NG válasza PAtr0n (#61013) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Olcsó, hasonló teljesítmény, szóval jó lesz(elvileg). Bár nem tudom, hogy miért nem nézegettem azt is...

BomiBoogie: Még nem, de ki "plexiztetve" lesz(csak miután lejárt a gariancia), meg hát így is simán belátok a házba, akkor is, ha az asztal alatt van.

(#61016) BomiBoogie válasza PAtr0n (#61013) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Hogy érted, hogy "meg fogja enni a refresh procikat a Z87"?

(#61015) DR|FTK|NG
Na, ez már beszéd, akkor gondolkodj színben is. :K :)

(#61017) Bandi821 válasza Popes (#61005) üzenetére


Bandi821
tag

én is emiatt a az akció miatt kérdeztem rá :)

(#61018) Popes válasza Bandi821 (#61017) üzenetére


Popes
őstag

Most hirtelen összehasonlítani csak egy Gigabyte B85 D3H volt a kezemben de annál azért jóval komolyabb benyomást kelt, és ha leszámítjuk az SSD-t az árból akkor hasonló árban jön ki+Z97 chipset.

De beüzemelés után derül ki hogy mit is tud valójában.

Az M.2 csatlakozótól egyelőre nem várok túl nagy gyorsulást ezzel az SSD-vel de jól mutat hogy pici és elfér a lapon, meg nekem nem volt mellékes hogy így a laposom megörökli a régi SSD-t :)

Deus ex machina

(#61019) xerobyte


xerobyte
aktív tag

Sziasztok!

Intel Core i5-2400 + GIGABYTE P67A-D3-B3 kombóról szeretnék ugrani egy picit, főleg tuning felé.
Kinéztem magamnak az Intel Core i5-3570K-t, ami elég szépen húzható.
A kérdésem az lenne, hogy jó lesz hozzá az alaplapom vagy kellene egy 77-es inkább? Miben maradna alul a p67? Az összefoglaló alapján OK a 67 is, de gondoltam rákérdezek a konkrét kombóra, tehát így tervezem:
Intel Core i5-3570K @ 4,5 GHZ + (nem gyári) Cooler + GIGABYTE P67A-D3-B3

Köszi előre is!
T.

UI.: single vga, hangkártya külön, szóval egyéb szempontok nincsenek.

[ Szerkesztve ]

(#61020) bluyoo válasza xerobyte (#61019) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hi!
Szinte mindenben alulmarad egy P67-os lap. Bár ez a kerettől erősen függ. De BIOS frissítés után kezeli a mostani lapod is az Ivy-t. Bár használtan már jóval komolyabb deszkát is kapnál alá viszonylag olcsón.
Pl. az én P8Z77-V -m ~30K környékén.
Viszont ha lapot és CPU-t is újonnan szeretnél akkor már nem Ivy-be fektetnék ......

Bazinga!

(#61021) xerobyte válasza bluyoo (#61020) üzenetére


xerobyte
aktív tag

Szia!

Használtban gondolkodom. Most 40K-ért jönne a 3570K. A sajátomon valahol 25-30K között tudnék megválni érzésem és a hirdetések tanulsága szerint. A mindenben alulmarad az a teljesítményt nézve pontosan mit jelent? Pl. egy használt ASRock Z77 PRO4 lappal előrébb lennék?

(#61022) bluyoo válasza xerobyte (#61021) üzenetére


bluyoo
nagyúr

A P67A-D3-B3 -tól 25-30K-ért? Hát nem hiszem hogy valaki is adna érte annyit (talán a felét). Újkorába nem került annyiba [link]. :DDD
ASZTALI GÉP / ALKATRÉSZ beárazás
Azt nem tudom neked megmondani pontosan mennyivel feljebb tudnád húzni a CPU-t, de szinte biztos kisebb feszültséggel beérné, és magasabb stabil órajelet kapnál (bár ez főleg a CPU-n múlik).
A Z77-es chipset előnye az újabb kiadás (szóval modernebb), és a jobb bővíthetőség ... LGA 1155 chipsets.
Hát a Pro4-nél vannak klasszisokkal jobb lapok. Nem potyára írtam pl. a sajátomat .... ;)

Bazinga!

(#61023) xerobyte válasza bluyoo (#61022) üzenetére


xerobyte
aktív tag

Természetesen a procim menne abban az árban nem ez a puritán lap : )
Viszont, ahogy a speciket nézem azon kívül, hogy integrált ez az, ilyen olyan usb 3, több csati stb. az én esetemben, mivel van külön vga és külön hangkártya nem mennék sokra a 77-el, ezért kérdeztem, hogy van e valami kézzelfogható előnye a 67->77 alaplapváltásnak, azon kívül h modernebb és egy csomó olyan mellékes dolgot tud, amit az enyém most nem.

(#61024) bluyoo válasza xerobyte (#61023) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Mondjuk egy jobb tápkörű lapot is beújíthatnál egyúttal, jobb ventilátorszabályzás ...
Nálam is van dVGA és hangkártya is .... De ettől még használom az iGPU-t és az integrált hangkártyát is.
Szóval az ajánlott lap mindenben jobb, több a mostaninál. :)

Bazinga!

(#61025) DR|FTK|NG válasza BomiBoogie (#61016) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Oké. Úgy tűnik, hogy a Maximus VII Hero lesz meg, mert ez volt(pontosabban a VI Hero) az "álomalaplapom" kb. egy éve.
Ha már végre szerzek egy ilyet, akkor Logout-on lesz róla unboxing és bemutató. :K

(#61026) Bandi821 válasza Popes (#61018) üzenetére


Bandi821
tag

ha esetleg van már tapasztalatod a M2-vel, akkor az érdekelne

(#61027) xerobyte válasza bluyoo (#61024) üzenetére


xerobyte
aktív tag

Szia!

Értem, akkor váltok, szívesen szereznék be apróról. Viszont a 30K-t így elsőre soknak tartom.
Az lenne a szempont, hogy az új 3570K-s procim szorzókorlát mentességét ki tudjam használni, ehhez tudnátok ajánlani?

Az összefoglalóban ezek voltak:
ATX komolyabb tuningra 40.000,-Ft-ig:
ASRock Z77 Extreme4
MSI Z77A-GD55
Gigabyte GA-Z77X-UD3H (rev. 1.1)
Biostar Hi-Fi Z77X Ver. 5.x
Asus P8Z77-V LE PLUS
Akkor ilyeneket próbáljak vadászni?

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#61028) bluyoo válasza xerobyte (#61027) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Tuningolni a mostanival is tudsz. Ha tényleg ennyire "igénytelen" (nehogy félreértsd :DDD ) vagy a lapra, akkor próbáld meg mire képes a mostani lapoddal az Ivy. :) Max. ha nem vagy elégedett vele akkor váltasz. :)
De anno az ASRock Z77 Extreme4 volt az egyik legolcsóbb igazán használható tuningdeszka.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#61029) Popes válasza Bandi821 (#61026) üzenetére


Popes
őstag

Jövő hétvégén remélem már lessz. :K

Addig ezt nézd meg Link

De már az SSD-s topikban is érdeklődik valaki, de még nem láttam választ.Link

Deus ex machina

(#61030) Popes válasza bluyoo (#61028) üzenetére


Popes
őstag

bluyoo szerinted mit várhatok az Msi Z97 Gaming 3-tól egy 4670k-val? (esetleg gyors cserét Asusra? :U )

Bocs még belefért volna az előzőbe. :B

[ Szerkesztve ]

Deus ex machina

(#61031) xerobyte válasza bluyoo (#61028) üzenetére


xerobyte
aktív tag

Megnéztem, a lapnak szar a BIOS-a, hiába frissítettem, nem oldja fel és max 38-as szorzót enged, nincs manual core szorzó beállítás turbóra sem, sőt vcore feszt sem tudok állítani. Persze lehet küzdenem kellene még, de amíg gyári ventim van addig mind1, mert 36 os szorzón is 80 fok fölött vagyok...

[ Szerkesztve ]

(#61032) bluyoo válasza xerobyte (#61031) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Nem tudod a 3570K-t tuningolni? Vagy a i5-2400-et tudtad addig, mert annak az a max. +BCLK.
Esetleg kérjél egy kis segítséget a lapod, vagy a CPU-d topic-jában hátha.
De visszatérve a lapra 30K szerintem egy felső kategóriás lapért nem sok ....

(#61030) Popes
Tényleg nem tudom neked megjósolni. Főleg hogy javarészt a CPU-tól függ.
"esetleg gyors cserét Asusra?" Ez nem igazán (csak) márkafüggő. Pl. több mint valószínű az MSI Z97 GAMING 7-el jobban menne a tuning. :)

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#61033) Popes válasza bluyoo (#61032) üzenetére


Popes
őstag

Mindig is Asus párti voltam

(azon belül TUF :) ) ezt csak azért vettem mert nagyon jónak találtam az árat és ki tudom próbálni az M.2-őt. Meg a Gryphon árát vártam+bemutatták a Quicksilvert de nem várhatok a végtelenségig(már gondolgoztam Z87 Sabertoothban is használtan).

Bakancslistámon szerepel a Sabertooth :D

Deus ex machina

(#61034) bluyoo válasza Popes (#61033) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Ok, magamnak én is Asus deszkát választanék (amíg a kívánt minőséget hozzák), de ettől nem egy jó alaplap létezik és főleg nem egy gyártótól. Az egy dolog hogy ami nekem beválik azt már nehezen cserélem másra. :)
Na igen, a TUF széria nekem is a szíven csücske. :DDD Bár a tuning már annyira nem (legalábbis amíg a kívánt teljesítményt megkapom egy szorzózárastól is). Szóval a TUF-on belül talán a Vanguard, kár hogy a 9-es szériában még nincs utódja, és a nagyok szoftvereit is megnyirbálják kicsit. Ugye nem lehet 24K-ért egy kicsi Sabert adni. Bár a MARK 2 már közelít hozzá! :DDD
Az M.2. és a SATA Express kétségtelen fejlődés, de már egy SATA3-as SSD is óriási előrelépés egy HDD-hez képest (és még így is a legtöbb vasban HDD a rendszerlemez a mai napig).

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#61035) xerobyte válasza bluyoo (#61032) üzenetére


xerobyte
aktív tag

Én hiszek Neked : )
Már betettem a 3570K-t p67 -es alaplapba és hiába frissítettem a biost, nem tűntek el a limiterek.

(#61036) bluyoo válasza xerobyte (#61035) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Esetleg próbáld meg kivenni egy kis időre az elemet, és mindent újra beállítani. Hátha csak ennyi a nyűgje. :)

Bazinga!

(#61037) xerobyte válasza bluyoo (#61036) üzenetére


xerobyte
aktív tag

A rutin körökön végigszaladtam, de ha jól látom, akkor hétfőn a hűtő mellé alaplap beszerzés is fog társulni mindenképp: "The two motherboards Gigabyte Z68 and P67 does not support the complete overclocking of Ivy Bridge processors due to the semi locked multiplier and lack of BIOS support. Intel Core i7-3770K processor really stuck at multiplier x39."
Egy ASRock Extreme4 valahol 22-24K között vállalhatónak tűnik. A fan meg kell, mert ezzel a gyári vacakkal 85+ fokos már most sima 3.8-as turbón...(default beállítás)
Köszönöm a tippeket!

[ Szerkesztve ]

(#61038) Tenager18


Tenager18
senior tag

Üdv!

Gamer PC-t szeretnék építeni. Egy HD 7950-es, Core i5 2500K és 8giga ram lenne egy Asus P8H61-M LX2 Rev3.0 lapban. Ez a lap eddig is megvolt, szeretném ezt használni, nem szeretnék most alaplapot is cserélni. Mi a véleményetek erről a deszkáról ?

(#61039) Mahrenburg válasza MiklosSaS (#60990) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

Miklosssss - Egyelőre még élek, de mivel itt az Antarktiszon nagyon zordak a körülmények, ezért bármelyik nap akár az utolsó is lehet számomra... :K

Bluyoo - Ebben a hőségben az agyam atomjainál kisebb alkotóelemeire olvadt szét, majd az izzadsággal a bőröm pórusain keresztül távozott... Mivel az átlagosnál amúgy is jóval kevesebb agysejtem volt, az ezen folyamat után még megmaradó százalékosan szinte kimutathatatlanul alacsony számú működőképes agysejtem már csak nehezen tudja ellátni a feladatát, ezért már sört sem merek inni, így is agyhalál közeli állapotba kerültem... :O

Tenager18 - Hello!

Belépő szintű 1155-ös alaplap, egy ilyen konfighoz én ugyan nem ajánlanám, de természetesen azért ellátja a feladatát, s mivel sokan a lehető legegyszerűbb alaplapot társítják nagy teljesítményű gépekhez is, s gond nélkül használják, ezért akár hosszabb távon is "elketyegne". A CPU órajel-emelése nem lehetséges ezzel a lappal, s a H61-es PCH-lapka csak Sata2 és USB 2.0 adatátviteli sebességet tesz lehetővé. Ha jól értem, később le szeretnéd cserélni, átmenetileg "megteszi".

[ Szerkesztve ]

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#61040) Bandi821 válasza Popes (#61029) üzenetére


Bandi821
tag

na ez így elsőre nem egy rossz értékelés, sőt, köszi a link-et

(#61041) BomiBoogie válasza Tenager18 (#61038) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

A K-s procit nem tudod tuningolni ebben a lapban, én inkább Z-set ajánlanék.

(#61042) bluyoo válasza xerobyte (#61037) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Mindig ott a remény hogy a legegyszerűbb hibamegoldási lehetőség gyógyír a gondra. Hát akkor ez most nem vélt be! :B
Érdekes hogy csak szorzózárasként kezeli a "K"-s Ivy CPU-kat. Ez biztos valami Giga extra lesz. :DDD
Hát igen az Ivy és a Haswell CPU-k tuning mellett eléggé melegednek. Többek között a rossz paszta miatt a kupak alatt.
Pedig az Asus P8Z77-V (review) szerintem tényleg megérné azt a +6K-t.

(#61038) Tenager18
Még az én szorzózárasom alá talán. De egy "K-s CPU-t parlagon hagyni szerintem kár lenne.
Ahogy Mahrenburg írta, én is max. átmenetileg ajánlanám.
"Gamer PC-t szeretnék építeni." Na ez meg egy H61-es deszkával, mint alap ..... :DDD :N

(#61039) Mahrenburg
"ezért már sört sem merek inni" :Y Te szegény pára! Nekem ilyenkor növekszik meg a fogyasztásom, főleg hogy a négy évente esedékes fociadagomat is most szívom magamba! Persze sörben oldva! :DDD

Bazinga!

(#61043) Pete55555


Pete55555
addikt

ASRock B85M-ITX lap képes feszültség alapján szabályozni a ventiket?
Ugye két 4 pines fan csati van rajta, honlapon írja is, hogy szépen grafikonon be lehet állítani, de vajon csak PWM-el szabályoz, vagy fesszel is tud ?
:R

...Szeretem leracsniztatni...

(#61044) Hornguy


Hornguy
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék tőletek kérni!

Nemrég sikerült megvennem egy Gigabyte r9 290 windforce3 oc-t, és úgy döntöttem az egész konfigot lecserélem. A proci már ki van nézve, egy I5 4670k, és hozzá egy enermax naxn 650w-os táp dukál majd.
Viszont lapban nem tudom mi legyen, mert nagyon szemezek egy Asus Sabertooth Z87-el, és kb ennyi cash lenne most hirtelen, persze a hozzáillő 1866mhz-es memóval.
A kérdés az ilyen árban ez a legjobb döntés, vagy van még jobb lehetőség?
Persze az is aggaszt hogy a proci hűtése egy Alpenföhn Matterhorn lesz, és félek nem fog beleférni a lapba!! :U

Segítségeteket előre is köszönöm!!! :R

Üdv!

(#61045) BomiBoogie válasza Hornguy (#61044) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

A memóriából elég csak 1600-as, a proci úgysem kezel többet.

A hűtő befér a lapba, a kérdés inkább az, a házba befér-e. :)

(#61046) Hornguy válasza BomiBoogie (#61045) üzenetére


Hornguy
csendes tag

Igen, előzőleg már használtam a hűtőt, és volt hely neki:)

(#61047) bluyoo válasza Hornguy (#61044) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hi!
Esetleg ha az új 9-es szériából válogatsz. Bár ha maradsz a TUF szériánál a Sabertooth Z97 Mark 1 azért drágább, mondjuk az olcsósított változata a Sabertooth Z97 Mark 2 meg olcsóbb! :DDD
Az 1866MHz-es RAM-okkal is tudsz kezdeni valamit révén tuning konfiguráció.
De esetedbe megérheti várni kicsit, és már Devil's Canyon CPU-t vásárolni.

(#61043) Pete55555
Általában azok a lapok amiken csak 4pin-es csatlakozó van képesek rá. De ezt biztosra nem merem állítani.
Írj egy levelet az ASRock-nak. :)

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#61048) Tenager18


Tenager18
senior tag

Köszönöm srácok :R Elkeseredtem, mert legalább 1 évig nem szerettem volna alaplapot cserélni, de így más a helyzet, muszáj leszek azt is. Tudnátok ajánlani egy olcsó, de ehhez a konfighoz megfelelő lapot ? Használtan vásárolnám mindenképp, ha ez fontos ...

(#61049) bluyoo válasza Tenager18 (#61048) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Mennyire legyen olcsó? :)

(#61050) BomiBoogie
Gondolhattam volna! :DDD

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#61050) BomiBoogie válasza bluyoo (#61049) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Annyira, hogy neked fizessenek, ha megveszed. :DDD

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.