Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60951) PAtr0n


PAtr0n
addikt

Srácok!
Z87 Extreme4-es Asrokk hangkeltőjéből, hogy a fenébe lehet normális hangerőt kicsikarni? Nem hiszem el, hogy csak ennyit szól, hisz fejhalgató erősítő is van a deszkán. (150 ohmos fejessel nyomom)
Amit csináltam, hogy feltettem a gyári driverét, minden hangerő maxon, de a Xonar DX-em kb. dupla olyan hangos, pedig az se mondható egy üvöltő valaminek.

Nincs valami extra szoftver hozzá, csak a szimpla Realtek ocsmányság?

[ Szerkesztve ]

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#60952) kurtzyx


kurtzyx
tag

Üdv!
mITX lapkát keresnék egy r9 270x és egy i5 4590 alá egy Corsair Obsidian 250D-be]
Első körben az MSI B85I-re gondoltam, esetleg van valami alternatíva ? Leginkább a hangchipre gondolok itt,
lévén eddig creative sound blaster x-fi + Cambridge audio azur 540A + mordaunt short 906i kombóval üzemelt a gép és jó lenne minimalizálni a visszaesést.
A Proci okán tuning nem lesz Corsair vengeancepro 2x4 gb 1600mhz cl9 ramokat néztem ki így a 4234353254mhzt kezelő lapka sem szükséges.
Előre is kösz.

(#60953) csucsbicep válasza Mahrenburg (#60950) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Szerintem joval jobb. Szebben szol, illetve szoftveresen is sokkal tobbet tud(tobb beallitasi lehetoseg van).

PAtr0n: Nekem is feltunoen halk volt az Asus P8Z77-V utan. Azon kivul, hogy a hangszinszabalyzon feltoltam a savokat, mast nem talaltam ez ugyben.

[ Szerkesztve ]

(#60954) Ottó58


Ottó58
senior tag

Nekem sokkal szebben, tisztábban és erősebben szól (ASRock Z87Extreme4), mint az előző Giga Z77-es lapban. Ott 892-es hangkeltő volt.

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#60955) elmouse


elmouse
aktív tag

Sziasztok!
Létezik-e olyan újonnan vehető alaplap amin van:
- min. 2 db PCIe 1x
- min. 2 db soros port ?
Szerintem nincs ilyen, de hátha.
Köszi!

Ka nama kaa lajerama!

(#60956) Bossi válasza elmouse (#60955) üzenetére


Bossi
őstag

Sziasztok,

alaplapot cserélnék (lehet cpu-t is) az alábbi paraméterek fontosak

jelenlegi CPU i72600k tehát 1155 foglalat
tuning lehetőség legyen
PCI-Express 3.0
4db RAM foglalat...
és nem akarok 30k fölé menni árban lehet használt is...
esetleg VGA csere sestén a CPU-ban lévő grafikus magot is használhassam

hát erre kérnék ajánlásokat

köszönöm
István

(#60957) bluyoo válasza Bossi (#60956) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hi!
Ha használt is mehet az Asus P8Z77-V tökéletes lenne minden megvan rajta ami kellhet. :)

(#60955) elmouse
A PCIe 1x nem gond, a COM-porttok már igen. Még egy darabot meg tudnál oldani egy hátlapi kivezetéssel pl.
De legegyszerűbb az lenne ha beszereznél egy hasonló bővítőkártyát mint pl. ez.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#60958) Putgab


Putgab
újonc

Sziasztok!

Irodai célra kellene alaplap. Megbízható legyen és aránylag gyors. Hosszú távra kellene. Ne legyen nagyon drága.

(#60959) bluyoo válasza kurtzyx (#60952) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hi!
Pl. az MSI B85I GAMING nem sokkal drágább. Mondjuk annyiért már a 9-es szériából a H87I AC is megvan, bár valamivel gyengébb audio szolgáltatással.

(#60958) Putgab
Hát ez nem sok használható infó. :) Milyen CPU lesz benne? Mekkora kerettel keresel lapot?

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#60960) Hando


Hando
tag

Sziasztok!

Kb 1 hónap múlva vásárolnék új gépet és nem tudok dönteni a a Z97-s lapok tömkelege közt!
Proci i7 4790K lesz ha kijön végre és egy jó lapot keresek hozzá
A maximum keret 40-45k és nem vagyok márka függő sem annyira (MSI most szimpatikus)

Ezeket néztem:

ASUS Z97-A - 39k
ASUS Z97-AR - 43k (Nem tudom miben külömbözik az előző asustól)
ASUS MAXIMUS VII RANGER - 45k (tetszik)

ASROCK Z97 Extreme4 - 40k
ASROCK Z97M OC Formula - 44k (Sajnos Asrockra 2 év gar van)

MSI Z97 GAMING 5 - 42k

(Nagyon nagyon maximum estbe)
ASUS Z97-PRO - 49k
MSI Z97 GAMING 7 - 49k (nagyon tetszik de árból már kicsúszott)

Fontos lenne a stabilitás és a jó OC képesség!
Köszönöm a válaszokat!

(#60961) mobal válasza Hando (#60960) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Ha fontos az OC akkor én az Asus Z97-PRO lapot ajánlom. Az egyik legjobb tápellátással rendelkezik (a felsorolt lapok közül persze), és a felszereltsége is kiváló.

[ Szerkesztve ]

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#60962) Hando válasza mobal (#60961) üzenetére


Hando
tag

Nem világ rekordokat akarok dönteni az OC-val, csak egészségeset stabilan.
A táp ellátás miatt 12 db Digital Power Phase szól a ASUS Z97-Pro mellet? Mert az MSI Z97 Gaming 7 lapon is ugyan ennyi van és a ASROCK Z97 Extreme4 is!

[ Szerkesztve ]

(#60963) bluyoo válasza Hando (#60962) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Attól még hogy a 12 fázis egyezik a tápkörük koránt sem ugyan az, és persze a felszereltségük sem. :)
Teljesen más alkotóelemekből áll ..... [link] (a Z97-Pro egyezik a Z97-Pro Wi-Fi-vel)
Mondjuk több mint valószínű GHz-eket nem fog jelenteni, és egyik felsorolt lappal sem igazán fognál mellé.
Bár a ASRock Z97M OC Formula kicsit kakukkolás hiszen mATX-es deszka.
"(Sajnos Asrockra 2 év gar van)" Az ASRock lapokra még mindig 3év garancia van. Írj a választott üzletnek, vagy hagyd őket, ha már meg akarnak vezetni ....
"ASUS Z97-AR - 43k (Nem tudom miben külömbözik az előző asustól)" Két videokimenet és a színe.

(#60961) mobal
+1

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#60964) mobal válasza Hando (#60962) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Ahogy bluyoo is írta a minőség nem csak a fázisok száma. Asus ilyen téren mindig is jó volt!

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#60965) BomiBoogie


BomiBoogie
MODERÁTOR

Megint olvastam egy másik fórumban, hogy a Z97-es lapok jobban tuningban.
Mikor jönnek rá, hogy az leginkább a procin múlik? :D

(#60968) kurtzyx válasza bluyoo (#60959) üzenetére


kurtzyx
tag

* B85I Gaming. :D A napokban már vagy 150x biztos leírtam így idővel jött a: "vissza jöttem" "itt vagyok" "vagyok" "vok" "re" effektus :D

H87 és B85 lapka készlet között mi a különbség?

(#60969) jim bcs válasza kurtzyx (#60968) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Mára szinte semmi, sok esetben jobb egy B-s mint egy H-s, konkrét lap típusok kellenének a magyarázat kifejtéséhez, de addig a legfőbb általános különbségek ezek----->

[link]

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#60970) Zsivaagoo válasza BomiBoogie (#60965) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Szerintem soha. :D

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#60971) Bandi821


Bandi821
tag

Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata a MSI alaplapokkal. "régen" még elég gagyi és megbizhatatlan gyártó volt. Ez mára megváltozott, vagy maradt u.a.?

Válaszokat előre is köszönöm.

üdv.: Bandi

(#60972) Zsivaagoo válasza Bandi821 (#60971) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Régen sem volt gagyi. P4 korszakban az egyik legnagyobb név volt. (Pl. 865PE Neo II sorozatú lapjaik voltak a legjobbak a piacon és nagyon jól lehetett tuningolni velük P4 Northwood procikat.)
Most sem rossz, csak ezt azt túlbonyolítanak.

Ha ingadozol, akkor ott van az Asus és a Giga, szintén nagyon nagy nevek.

[ Szerkesztve ]

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#60973) DIMITRIUS


DIMITRIUS
tag

Sziasztok i5 2500k-hoz jó ez a lap? Asus P8Z68-V PRO GEN3
Tuning az lesz bőven...

VW Golf 2 1.8 16v <3

(#60974) Bandi821 válasza Zsivaagoo (#60972) üzenetére


Bandi821
tag

szia,

köszönöm a gyors választ. Én alapvetően az általad is felsorolt két alternatívához húzok, de új gép összerakása előtt állok és a MSI jobb ár/érték arányt biztosít, vagy legalábbis nekem úgy tűnik, de persze azért a fő szempont a megbízhatóság és a múltban ismerősök, akiknek volt ilyen lapjuk, vagy laptopjuk, nem voltak jó véleménnyel róla.

(#60975) Bandi821 válasza DIMITRIUS (#60973) üzenetére


Bandi821
tag

Szia!

igen jó hozzá: [link]

(#60976) DIMITRIUS válasza Bandi821 (#60975) üzenetére


DIMITRIUS
tag

Nem azt kérdeztem hogy hozzá való-e hanem hogy jó választás? :D

VW Golf 2 1.8 16v <3

(#60977) Bandi821 válasza DIMITRIUS (#60976) üzenetére


Bandi821
tag

ja bocs, igen jó választás :) [link]

anno különösen ajánlott címet kapott a teszten

(#60978) Zsivaagoo válasza Bandi821 (#60974) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Milyen lap, milyen processzorhoz, milyen igényekkel?

FX-ekhez nem ajánlom, fórumtársak átkozták az MSI-t az agyon bonyolított UEFI miatt. Asus-ra cseréltek.

Az Intel oldali helyzetet pedig nem ismerem.

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#60979) Bandi821 válasza Zsivaagoo (#60978) üzenetére


Bandi821
tag

hát igen én is nagyjából csak rosszat hallottam róla, bár az is igaz, hogy az régebben volt. Ezért kérdeztem, hogy mostanában mi a helyzet ezzel a márkával, de ezek szerint nem sok előrelépés történt.

az igények:

Z97-es chipset (azon belül semmi extra, mondjuk legyen M2-es csati rajta, mert az állítólag nagyon tuti)
proci: új Haswell (ha kijön a 4790K)
igények: alapvetően játékos

[ Szerkesztve ]

(#60980) mobal válasza Bandi821 (#60979) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

ASUS Z97-PRO, ASUS Z97-PRO (WiFi ac), ASRock Z97 Extreme4.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#60981) Bandi821 válasza mobal (#60980) üzenetére


Bandi821
tag

Szia!

Korábban én is a Z97-PRO-val szemezgettem, de akkor így már megerősítést nyert.

Köszönöm a segítséget.

(#60983) Putgab válasza bluyoo (#60959) üzenetére


Putgab
újonc

2 magos proci elég, 10-20 ezer között legyen az alaplap.

(#60984) bluyoo válasza Putgab (#60983) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Mondjuk kétmagos CPU-ból is van egy jó adag ..... :DDD
Mindenesetre akkor AMD FM2+ foglalattal: ASRock FM2A88M-HD+ + AMD A4-6300 ~23K
Intel LGA1150-es foglalattal: Asus H81M-A + Intel Pentium G3220 (vagy akár Celeron ha elég) ~25K
AMD A4-6300 vs Intel Pentium G3220

Bazinga!

(#60985) csucsbicep válasza bluyoo (#60963) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Jóféle táblázat és elég pontos. Ezen a "marketing phase" megfogalmazáson szétröhögtem magam. :D

(#60986) BomiBoogie válasza csucsbicep (#60985) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Tanulságos a táblázat. :K

A Ranger pl. tényleg nem a legjobb, 8-as "marketing phase", de közben csak 4-es valós.
Ahhoz képest, hogy ROG lap...

[ Szerkesztve ]

(#60987) Mahrenburg válasza csucsbicep (#60953) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

Csucsbicep - Köszönöm!

Bluyoo - "Pár napja benézett ide, szóval biztos él!" - Háááát, fogalmazzunk úgy, hogy határeset... :))

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#60988) szg88


szg88
őstag

Üdv. Nem tudom, hogy jó helyen kérdezem-e? De az alábbi kombót szeretném megvenni, van esetleg valami kompatibilitási gond? Vagy egyéb tanácsot is elfogadnék, már ezeket az új cuccokat annyira nem ismerem.
Gigabyte GA-F2A78M-DS2 alaplap, AMD FX A10 6700, vagy 6790 proci, Kingston 8GB 1600MHz cl10 ram. Az fm2+ os alaplapba ugye használható az fm2-es proci?

(#60989) csucsbicep válasza BomiBoogie (#60986) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Nem rossz az, úgysem a lapon múlik már, kb. minden a cpuban lesz lassan. Igen, sokak szerint tekercsek száma=fázisok száma, pedig nem.

Így ránézése nehéz megmondani, mert a Rangeren a lap másik oldalára tették a 4 drivert és még borda is van rajtuk.

[ Szerkesztve ]

(#60990) MiklosSaS válasza Mahrenburg (#60987) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Jéééé....te tényleg életben vagy.... :C

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#60991) bluyoo válasza csucsbicep (#60985) üzenetére


bluyoo
nagyúr

:DDD
Valóban érdekes így összeszedve a lapokat átnézni. :) Ha jól emlékszem anno Asbee linkelte.

(#60986) BomiBoogie
Mint már sokszor írtam, csak magát nyugtatgatja aki azt állítja hogy kevesebbért is ugyan olyan jó deszkát kap ... Max. az olcsóbb is megfelel az igényeinek.

(#60987) Mahrenburg
Megártott a hideg sör? :DDD

Bazinga!

(#60992) zazahoho


zazahoho
őstag

Sziasztok!
Nem tudok dönteni, kis segítséget kérek.
ASROCK B85M-HDS
ASUS Vanguard B85
vagy
ASROCK H97M Pro4
ASUS H97M-PLUS
Ezeket a lapokat szemeltem ki Core i3-4130 proci vagy gyengébb Pentium G3240 lenne 2x2 gb ram 120 gb ssd társaságában.
Legfőbb szempont a stabilitás 0/24-ben is (nem torrent miatt :N ) .játék nem lenne telepítve.
Vanguard tényleg annyival jobb mint ahogy a marketing hirdeti?

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#60993) skyrush7


skyrush7
aktív tag

Sziasztok!
Kicsit utánanéztem a javaslatnak, hogy komolyabb alaplapot kellene néznem. Ezzel kapcsolatban lenne néhány kérdésem (persze, ha nem fárasztom vele a nagyérdeműt).
i5-4690 alá nézegettem, és kettő között vacilálok. Az egyik egy ASRock H97 Pro4 (ATX - +1 pont), a másik egy MSI H97M-G43 (mATX) alaplap. Ezzel kapcsolatban kérdezném melyiket ajánlanátok megvételre (tuning nincs tervben, GTX 760 OC fog helyet foglalni benne, továbbá a gyári Intel hűtő)
Van az MSI-n M.2 port. Kérdés, hogy kihasználnám-e. Magyarán ha SATA 3-as SSD-t veszek, érezhető különbség nem lesz tapasztalható, vagy megéri befektetni?
Előre is köszönöm!

(#60994) MiklosSaS válasza skyrush7 (#60993) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

En inkabb a MSI-t valasztanam az Asrock helyett. Vagy valami gigabyte-ot vagy asus-t.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#60995) sniper elite


sniper elite
senior tag

Helló!

Egy 4+2 fázisú alaplap elbír egy szorzózáras 4790 procival turbo boost azaz max 4GHz mellett? Kicsit félek, hogy nem bírná stabilan. Ja és 2x8GB ram lenne mellé 1600MHz-en ha ez számít.

(#60996) csucsbicep válasza sniper elite (#60995) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Melyik lapot nezted ki?

(#60997) sniper elite válasza csucsbicep (#60996) üzenetére


sniper elite
senior tag

MSI Z97 gaming 3

(#60998) csucsbicep válasza sniper elite (#60997) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Elfogja birni, lapon nem mulik.

(#60999) sniper elite válasza csucsbicep (#60998) üzenetére


sniper elite
senior tag

Javítom magam :) Közben megnéztem és 3+3 fázisú, összetévesztettem egy másikkal... De gondolom ez nem sokat változtat. Még gondolkodom rajta azért.

(#61000) Pete55555 válasza zazahoho (#60992) üzenetére


Pete55555
addikt

Szvsz vedd a Vanguard-ot.
TUF lap, külön tesztelt, direkt stabilitásra 0-24-ben, de még ha marketing fogás is lenne (nem az) akkor is mellette szól az 5 év gari. Nyilván nem véletlen vállalnak rá ennyit.

...Szeretem leracsniztatni...

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.