Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61901) mcs válasza MiklosSaS (#61900) üzenetére


mcs
veterán

Furcsállom, hogy Intelnél is ennyire fontos szempont a VRM kialakítása. Na nem gond, ha az i5 is ennyire megköveteli a minőségi kialakítást, várok 1 hónapot, vagy gyorsan eladom a jelenlegi AMD AM3 kócerájt.

[ Szerkesztve ]

(#61902) mobal válasza mcs (#61901) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Nem véletlenül írtam én is a másik témában. VRM téren inkább tervezz többet mint a szükség. Sajnos hallottam már olyat, hogy megpukkant a VRM.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#61903) MiklosSaS válasza mcs (#61901) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Az a lap amit linkeltem az jo kis deszka! Abban ne, lesz baj semmivel!

De! Inkabb ez a ket lap jobb volna, mivel picivel dragabb de fejlesztheto.

Gigabyte GA-H97-D3H

Gigabyte GA-H97M-D3H

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#61904) mcs válasza MiklosSaS (#61903) üzenetére


mcs
veterán

A lehetséges Broadwell támogatás miatt jobb vétel a H97, ha jól rémlik? :)

szerk.: ezek ráadásul nem is micro, hanem sima atx-esek, ahogy elnézem. Akkor nincs is több kérdésem, ezek közül lesz valamelyik. Köszönöm! ;)

[ Szerkesztve ]

(#61905) MiklosSaS válasza mcs (#61904) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Igen, tamogatni fogja a broadwell-t!
Szivesen! :)

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#61906) Zsmester89


Zsmester89
őstag

Sziasztok! Minőségi alaplapot vennék, aminek nagyon jó a venti szabályzása (hangszigetelt Fractal R4-be lesz), megbízható, lehetőleg Asus, masszívitása is lényeges, hogy ne okozzon problémát egy Phanteks PH-TC14-es.
Játékra lesz, Z-s lapra gondoltam a (remélhetőleg) K-s proci miatt. Nem tudom mennyire éri meg a felárat (ha van) a 97-es széria. Úgy max 50e-re gondoltam.
Mit ajánlotok?
Köszönöm!

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#61907) MiklosSaS válasza Zsmester89 (#61906) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Asus SABERTOOTH Z97 MARK 2

Asus Z97-A

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#61908) Zsmester89 válasza MiklosSaS (#61907) üzenetére


Zsmester89
őstag

Köszi, a Mark 2 és az 1 között a lényegi kül. hogy a 2-en nincs "pajzs"? Utólag felszerelhető rá, mint a gryphon-ra?

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#61909) mcs


mcs
veterán

Na úgy tűnik, csak akadt még kérdésem:

Most olvasom, hogy a Haswell procik valamilyen alacsony fogyasztású üzemmódhoz igényelnek ehhez megfelelő tápot is. Nekem egy ősrégi Chieftec GPS-450AA-101A van, így kérdéses, hogy használhatom-e nyugodtan, vagy cserélhetem azt is. :U

(#61910) gegg


gegg
tag

Megrendeltem a lapot és végül ASUS Z97-PRO ra esett a választás mivel egy pillanatra leesett az ára 47e re és ezt választottam a MSI GAMING 7 helyett. Jó döntés volt vagy hülyeséget csináltam? :DD

(#61911) MiklosSaS válasza Zsmester89 (#61908) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Igen, csak annyi a kulonbseg!

(#61909) mcs: mukodni fog azzal is csak nehany energiatakarekossagi funciot nem fogsz tudni bekapcsolni

(#61910) gegg: jo az a lap is. En mondjuk a Gaming-wet valasztottam volna, de az az Asus is jo kategoria!

[ Szerkesztve ]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#61912) Zsmester89 válasza MiklosSaS (#61911) üzenetére


Zsmester89
őstag

Véleményed szerint megéri a felárat a borítás? vagy csak lehúzás..

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#61913) MiklosSaS válasza Zsmester89 (#61912) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Velemenyem szerintem nem eri meg. Azt hiszem csak a pancel a kulonbseg de ellenoriznem kell mert nem tudom fejbol.
Nem vagyok Sabertooth "fan" . De te Asus-t szeretnel es ez eleg jo alternativa abban az arban amit irtal.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#61914) bluyoo válasza gegg (#61910) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Nem jársz vele rosszul, nem csináltál hülyeséget! Írd rá egy matricára hogy "gamer" és ragaszd a lapra, máris jó vagy ... :DDD

(#61908) Zsmester89
A MARK 1-en két LAN van Intel I218V és Realtek 8111GR, van SATA Express csatlakozó, és ugye a TUF Fortifier a vele járó termisztorkábelel, porvédőel, és 2 db 35mm-es ventilátorral. Ahogy én tudom ezek nem vásárolhatók meg külön.
Hogy neked megéri-e azt a pluszköltséget az döntsd el te. :)
De az 50K-ba pl. a Z97-PRO(Wi-Fi ac), vagy a MAXIMUS VII RANGER, esetleg a mATX-es GRYPHON Z97 ARMOR EDITION is belefér.
A tulajdonságaikat az Asus honlapján pontosan össze tudod nézni.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#61915) mobal válasza bluyoo (#61914) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

+1 a Z97PRO (WiFi ac)-nak! :))

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#61916) reset válasza mcs (#61909) üzenetére


reset
senior tag

Még egy kis infó a tápegység-kompatibilitás kérdéséhez [link] [link]

[ Szerkesztve ]

(#61917) bluyoo válasza mobal (#61915) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Most hogy kieszközölted az UEFI frissítést .... :DDD

Bazinga!

(#61918) MiklosSaS válasza bluyoo (#61914) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Tehat a SATA Expressen kivul lenyegeben nincs semmi komolyabb kulonbseg. :R

Mindig tanul az ember! Vagyis az este mar faradt volta raguglizni:D

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#61919) smiti


smiti
addikt

Sziasztok!

Z87 Extreme 4 lapomat (ha) cserélném, milyen mATX-re lenne érdemes ? A kisebb méret csak akkor jönne szóba, ha a nagyméretű CPU hűtők kényelmesen elférnek a VGA foglalattól. Nem szeretnék még egszer belefutni olyanba, hogy a TR Macho és a VGA hátlapja között ~ 2mm van.
Természetesen Z vagy H97-es lapok érdekelnének. :B

(#61920) MiklosSaS válasza smiti (#61919) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Asus Z97M-PLUS

MSI Z97M GAMING

Gigabyte GA-Z97MX-Gaming 5

Asus MAXIMUS VII GENE

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#61921) bluyoo válasza MiklosSaS (#61918) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Meg a Thermal Armor, és az a jókora acél hátlap, a második LAN. Nem kellett ehhez Google, ott a gyári oldal, bárki két perc alatt ....! ;)

Bazinga!

(#61922) MiklosSaS válasza bluyoo (#61921) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Jol van'na! :D

Nekem van egy olyan erzesem hogy a pancelal kicsi ventik nelkul melegebb az alaplap mint pancel nelkul. Meg a P68 idejen ha jol emlekszem figyeltem valami teszteket. Errol tudsz valamit ?

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#61923) bluyoo válasza MiklosSaS (#61922) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Kötve hiszem hogy egy irányított légáramlat rontana a hőfokokon, főleg a mostanság divatos batár toronyhűtők, és vízhűtés mellett. A megfelelő légáramlat szükségességét a lap és a VRM körül, pont a napokban ecsetelte 04ahgy, az "Azonnali alaplapos kérdések órája" topic-ban (szerintem olvastad te is).
A TUF Fortifier meg ugyancsak a tápkör hátsó részét hűti, végül is egy nagy lapos hűtőborda.
Mindenesetre a P68-as Saber óta nem kevés idő eltelt, nem egy fejlesztés finomítás történt. Pl. a legszembetűnőbb hogy a bordázatot is körülveszi a burkolat, és a Flow Valve segítségével, a hűtőnkhöz mérten állíthatjuk a légáramlat útját a bordázat körül.

Bazinga!

(#61924) MiklosSaS válasza bluyoo (#61923) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Ertem. De ez csak akkor mukodik a a ket picike legkavaro mukodik. Ha nincs bekotve akkor nincs iranyitott legaramlat.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#61925) bluyoo válasza MiklosSaS (#61924) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Ez az egyik lényege, hogy hűvös, házon kívüli levegővel hűti a tápkör elemeit. A lap többi része pedig legtöbbször alapból hűvösebb lenne mint a VGA által felmelegített házban lévő levegő.
Viszont ha léghűtő van a lapon, kinyitva a két, vagy csak az egyik légáramlásszabályzó szelepet, a CPU hűtő légáramlatát is lehet használni. Szóval valamekkora légáramlat mindig van.
De ezt szépen nyomon lehet követni a lappal ugye alapból két zónára osztja a lapot.

De ezeket gondolom már nézted te is a számtalanszor belinkelt oldalak egyikén. :)

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#61926) Pete55555 válasza bluyoo (#61925) üzenetére


Pete55555
addikt

4000 meg 5700 RPM az szép :D Kíváncsi vagyok az a kis venti mennyit bír ilyen fordulat mellett...

...Szeretem leracsniztatni...

(#61927) bluyoo válasza Pete55555 (#61926) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Átlagos AMD CPU hűtő! :DDD
Viszont szerintem IDLE, amikor nem szükséges a használatuk, ugyan úgy, automatikusan lekapcsoltathatóak mint a házventik (Auto-Fan Stop).

(#61928) miklosss2012
Ez a marketing szöveg nem kicsit .... Azért szívesen!

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#61928) MiklosSaS válasza bluyoo (#61925) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Jo dolog, de engem inkabb marketingre emlekeztet. Nem gyozz meg hogy a kozel jovoben valaha is Saber legyen egy alternativa.

De kosz a leirast! :R

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#61929) Pete55555 válasza bluyoo (#61927) üzenetére


Pete55555
addikt

CPU-ra 600 rpm-et ír, a 4-5000-es a lap ventije nem?

...Szeretem leracsniztatni...

(#61930) bluyoo válasza Pete55555 (#61929) üzenetére


bluyoo
nagyúr

A fordulatszámára írtam hogy egy átlagos AMD CPU hűtő. Vicc akart lenni, de azt hiszem nem ment át! :DDD

Bazinga!

(#61931) NorDezs válasza gegg (#61910) üzenetére


NorDezs
senior tag

Szóval te csaptál le rá az iponban. Tegnap este 11kor néztem én is, hogy milyen jó árban van, mondom majd reggel megrendelem, de mire beértem melóba már elfogyott, így nekem maradt az 50k WiFi-ac verzió :DDD

(#61932) Pete55555 válasza bluyoo (#61930) üzenetére


Pete55555
addikt

Ja, oké :-D Sejtettem amúgy, csak nem voltam biztos benne :-)
Az én x2 250-em gyári hűtője csak max 3000 körül pörgött, még annyira hangos sem volt :-D

...Szeretem leracsniztatni...

(#61933) smiti válasza MiklosSaS (#61920) üzenetére


smiti
addikt

Lehet maradok a sima ATX méretnél, mert ami megfizethető az gagyi, ami meg már jó lenne az ~ 50k. Ennyit nem akarok egy lapért adni.
Esetleg a H97-ek közül valami? Tuningolni nem nagyon szoktam, a mostani lapban sincs húzva semmi, ezért gondolkodtam el a gyengébb lapokon.

(#61934) Sanki


Sanki
addikt

Sziasztok.
Jelenleg van egy Phenom II x4 965 BE procim egy ASUS M5A78L-M USB3-as alaplappal együtt (a többi cuccom az adatlapomon rajta van).
Az lenne a kérdésem, hogy érdemes lecserélni az alaplapot egy GA-970A-UD3 (rev. 1.2)-re? (használtam tudnám beszerezni 16k körül).
Elgondolkodtam nemrég egy kis tuningon, viszont azt mondták páran, hogy a mostani alaplapom erre nem lesz jó.
Ti mit javasolnátok? Érdemes a csere? Vagy más alaplap ajánlott inkább?
Előre is köszönöm a segítséget! :R

(#61935) gegg válasza NorDezs (#61931) üzenetére


gegg
tag

Igen én voltam :))

(#61936) bluyoo válasza Sanki (#61934) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Szia!
Hát inkább a tápot cserélném első körben. :) Na meg ha tuningolni szeretnél, kell majd egy jó CPU hűtő is.
Ha megvannak, megnézném mennyit bír a meglévő lapoddal, ha kevesled szerintem csak akkor fektess be új lapba.

(#61932) Pete55555
Talán ha összeadom a házamban lévő ventilátorfordulatokat úgy kijön 3000rpm. :DDD

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#61937) Sanki válasza bluyoo (#61936) üzenetére


Sanki
addikt

Természetesen azok is tervben vannak, a táp főleg, csak még nem találtam megfelelőt jó árban, hűtésre egy alpenföhn brocken-t ajánlottak jó árban. Csak mivel még nem voltam tisztában, hogy kellene e cserélni a lapot ezért nem vettem még meg.
Annyira még nem vagyok otthon a tuning témában, most kezdtem utána olvasni. Úgyhogy mennyit bír meg meddig ezzel még nem vagyok tisztában. :(((
Ha új lap kellene, akkor mit ajánlanál?

(#61938) bluyoo válasza Sanki (#61937) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hát gondolva arra is hogy FX-re váltasz, az Asus M5A97 EVO R2.0 megfelelő lenne.

Bazinga!

(#61939) PainKiller13 válasza bluyoo (#61925) üzenetére


PainKiller13
őstag

Ez melyik lap? asusnal is van vmi hasonlo nem? vegul z87-a lapot rendeltem.

(#61940) Mahrenburg válasza MiklosSaS (#61891) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

Mi sem természetesebb, mint hogy én, az alulfizetett személyzetis álljam a túlfizetett Igazgató Urak egymás közti üzletelése során felmerülő postaköltséget... Bár a lelkesedésemet jócskán növelné, ha én is kapnék a Vezérigazgató Úrtól egy autót... :U

[ Szerkesztve ]

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#61941) Sanki válasza bluyoo (#61938) üzenetére


Sanki
addikt

Hú, procicserére még azért nem gondoltam. :DDD
De gondolom ez a lap jól menne a Phenom II 965-tel is, nem?

(#61942) MiklosSaS válasza Mahrenburg (#61940) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Az autot ki kell erdemelni nem koldulni!

Amikor lesz narancs es banan az antarktiszon akkor kuldom az autot 4 thaifoldi titkarnovel !

De hogy lasd mennyire nagylelku vagyok, kapsz egy ilyen autot elolegben!

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#61943) hardline válasza MiklosSaS (#61942) üzenetére


hardline
senior tag

:DDD :DDD :DDD
Ezen elsírtam magam a röhögéstől!
Érdemes itt olvasgatni azért :C

(#61944) MiklosSaS válasza hardline (#61943) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Itt mindig zajlik az elet....csak lassan szetoffoljuk a topicot.

Itt varok minden vicces kedvu tagot !

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#61945) Demertin


Demertin
tag

Sziasztok!

A családban adott egy i5 4570+ASUS Vanguard B85 kombó. Szeretnék egy legalább ilyen jó alaplapot keresni i5 4590 alá (nagyon meg vagyok elégedve a B85 Vanguarddal). Az árak gondolom hasonló kategóriában mozognak. (20-25k körül).

(#61946) bluyoo válasza PainKiller13 (#61939) üzenetére


bluyoo
nagyúr

:DDD Legyen feladvány! Ha jobban megnézed a képet máris rájössz! :)
"vegul z87-a lapot rendeltem." Mégpedig?

(#61940) Mahrenburg
Tudod a nagybani helyzet, meg a titkárnősztrájk, .... nincs rá keret! :DDD

(#61941) k.sanyi92
Természetesen! Benne van a CPU támogatási listában.

(#61942) miklosss2012
Akkor mégis ingyen postám és occo Z87-es deszkám! :DD

(#61944) miklosss2012
Most nézem hogy saját készítésű! :C

(#61945) Demertin
Asus Vanguard B85. :)

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#61947) MiklosSaS válasza bluyoo (#61946) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Igen, egy jo kis barati topic...oda jarunk trollkodni meg OFF-olni.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#61948) Demertin válasza bluyoo (#61946) üzenetére


Demertin
tag

Én úgy hallottam, hogy nem biztos, hogy támogatja az i5 4590-t a Vanguard. Nekem H97 lapokat ajánlottak. Akkor ez így hülyeség lenne? (vagy csak BIOS frissítés kell?)

(#61949) Mahrenburg válasza MiklosSaS (#61942) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

Akkor inkább átállok paradicsomtermesztésre... :Y

Bluyoo - Szeretettel várunk a "Bazi Off"-topicba, a legfontosabb topic, itt első kézből értesülhetsz NagySasss konfigcseréivel kapcsolatos legfrissebb hírekről...:K

S érdekességekről: ...pox-bemutató by Sasss

[ Szerkesztve ]

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#61950) bluyoo válasza Demertin (#61948) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Friss UEFI-vel kezeli a Haswell Refresh CPU-kat is.
De természetesen ha H97-es deszkát szeretnél akkor abból is akad. :) Csak ált. kicsivel drágábbak a hasonló deszkák. Pl. az Asus H97M-PLUS ~25k-ért.

(#61947) miklosss2012
Azoknak is lehet írni akik bírják a TUF lapokat? :DDD

(#61949) Mahrenburg
Mekkora már MSISAS! :C

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.