Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40001) mexel válasza =HG= (#39999) üzenetére


mexel
veterán

Köszi! Már megrendeltem az asust, bár a 775 felfogató nagyon jó lenne mert nem kellene új hűtőt vennem (hacsak nem lehet ráapplikálni a 775-öt a 1155-re).
Ilyen erős lapot nem akarok venni mint a tiéd, olcsóbb kategóriában gondolkodom, max az ASROCK B75 Pro3-M jönne számításba. Ezeken ugyanolyan jó a Sata3 és USB3.0 mint az Asus-on? Vajon hogyan működik ezen a venti szabályozás? Az asus állítólag nem tudja nullára levenni a fordulatot.

(#40002) Geresics válasza mexel (#40001) üzenetére


Geresics
addikt

Még nem találkoztam olyan alaplappal, ami a CPU ventijéek a fordulatát le tudná venni 0-ra. (Persze ettől még létezhet!)
Viszont mivel B75-ös alaplapról beszélünk, ezért tuningról nem beszélhetünk. Ha nincs tuning, akkor viszont szerintem bőven elegendő lesz a gyári hűtő! :K

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#40003) Ryan927


Ryan927
tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy milyen alaplapot javasoltok a következő konfighoz:

INTEL Core i5-3570K 3.40GHz 1155 BOX
SAPPHIRE HD7870 2GB GDDR5 GHZ EDITION OC PCIE
KINGSTON 8192MB DDR3 1600MHz CL9 KIT
COOLERMASTER GX-Lite 500W RS500
SEAGATE 2000GB Barracuda 7200rpm 64MB SATA3

Én erre gondoltam:
ASROCK Z77 Pro4

Vagy esetleg más javaslat?

(#40004) Geresics válasza Ryan927 (#40003) üzenetére


Geresics
addikt

Ha javasolhatok egy-két dolgot:
Pro 4 helyett javaslom az Extreme4-et, mert annak jobb a tápellátása!
Tápegységre kérj tanácsot ebben a topikban, mert nekem pár napja nem javasolták ezt a modellt!
Egy SSD-t mindenképp tegyél a rendszerbe, tapasztalatból mondom, hogy nagyon meghálálja magát!
A többi rendben van, és ha a fentieknek megfelelően még mindig marad kereted a 7870-re, akkor azt vedd meg! :K

Amúgy válaszoltam másik topikban is! :K

[ Szerkesztve ]

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#40005) =HG= válasza Geresics (#40000) üzenetére


=HG=
addikt

Igen szép, csak hűteni már nem lehet sajna ! :( Pedig a víz épphogy csak egy kicsit meleegszik, szinte hideg...

[ Szerkesztve ]

(#40006) Geresics válasza =HG= (#40005) üzenetére


Geresics
addikt

Igen, sokan panaszkodnak erre... Kupaktalanítást pedig nem mindenki vállal be (én pl. biztos nem vállalnám). :(

[ Szerkesztve ]

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#40007) csebi


csebi
tag

szerintetek melyik a jobb lap?

MSI FM2-A55M-E33 vagy ASROCK FM2A55M-DGS

árban lényegében nincs különbség

A10-5700 menne bele meg 4 Giga ram (1883Mhz-en)

köszi szépen

(#40008) Ryan927


Ryan927
tag

geresics!
Az Asus P8H77-V és az ASROCK Z77 Pro4 egy árban van.
Akkor már a Z77 jobban megéri nem?

(#40009) KaiotEch válasza Ryan927 (#40008) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Egyértelmű, de attól függ milyen procit rak bele, ha szorzózáras, akkor tökmind1.

(#40010) Ryan927 válasza KaiotEch (#40009) üzenetére


Ryan927
tag

Szorzózáras lesz valószínűleg
i5-3570

(#40011) KaiotEch válasza Ryan927 (#40010) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

De tudodmit? Vedd a Z77-est, mert hátha cserész procit és akkor lapot nem kell úgyis egy árban van.

(#40012) Ryan927


Ryan927
tag

még egy kérdés
ASRock Z77 Pro3 vagy Pro4?

(#40013) Geresics válasza Ryan927 (#40008) üzenetére


Geresics
addikt

Igen, kb. egy árban van, én nem is venném meg! :DDD
Csupán azért javasoltam, mert ez az egyik legjobb H77-es alaplap! Ha én vennék H77-et, akkor Gigabyte, vagy egy olcsóbb ASUS lenne a választottam!

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#40014) bluyoo válasza KaiotEch (#39997) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Az MSI Z77 Mpower ATX méretű ellentétben a másik két lappal ...... vagy nem gond?

Bazinga!

(#40015) csoki46


csoki46
aktív tag

Üdv!
Most szeretnék gépet összerakni már megvan a lista, hogy mit lesz benne. Alaplapot még nem választottam ASROCK FM2A75 Pro4 és ASROCK FM2A75 Pro4-M közt vacillálok mi a különbség a méreten kívül? Sima ATX méretű gépbe lesz de az nem gond ha a matx. Ezen kívül van különbség ami megérné azt a 3k pluszt?

(#40016) bluyoo válasza Ryan927 (#40008) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Az ASRock lap az egyik legolcsóbb tuninglap az Asus meg majdcsak a legdrágább H77-e ....A Z77-es chipset előnyén kívül (tuning) szerintem mindenben alulmarad a Pro4. Persze az i5-3570 -ből is ki lehet egy kis tuningot csikarni arra tökéletes az ASRock Pro4 mint ahogy a Pro3 is :K PRO 3 / 4
(#40015) csoki46
"Ha megnézed a két lapot szinte teljesen megegyeznek a mosFET-eken lévő borda és a chipse-ten lévő is ugyan az/akkora , mint ahogy a legtöbb "fontos" paraméter is 5db SATA3 , 4+2 -es tápellátás , Realtek ALC892 audio , HDMI Port , .... szélességre 2cm-el keskenyebb de ennek ellenére a RAM-ok és a mosFET-ek is ugyan olyan távolságra vannak a CPU foglalattól mint az ATX variánsnál csak a tápkábel került közelebb a RAM foglalatokhoz.Hátránya (már ha az) hogy hiányoznak a mATX-ről a Clear CMOS gomb a hátlapon ill. az alaplapon , reset gomb -2db PCI és 1db PCI-E X1 ill. a SATA portok nincsenek 90fokban elforgatva."
Hogy megéri e vagy nem azt döntsd el te :) ha azt vesszük hogy mennyit ér 3K .....
"Sima ATX méretű gépbe lesz de az nem gond ha a matx." Nem gond ha nem valami őskövület házad van gond nélkül belemegy.

Bazinga!

(#40017) KaiotEch válasza bluyoo (#40014) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

A 600T-be nem máshová igen, amúgy megrendeltem, remélem nem bánom meg. :N

(#40018) bluyoo válasza KaiotEch (#40017) üzenetére


bluyoo
nagyúr

" amúgy megrendeltem, remélem nem bánom meg" Melyiket? :D

Bazinga!

(#40019) potyi23 válasza bluyoo (#40018) üzenetére


potyi23
senior tag

Hali.Meg mindig nemjott meg a lapom :F Talan holnap mar meglesz.. :(((

(#40020) KaiotEch válasza bluyoo (#40018) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

MSI-t. 3 dolog miatt:
- meg voltam elégedve az ezelőttivel
- Mpower mint BMW
- Big Bang mint The Big Bang Theory

:)

(#40021) mexel válasza Geresics (#40002) üzenetére


mexel
veterán

Giga lapok régebben tudták ezt. Nem nullát kellett természetesen beállítani, de ha az alsó értéket úgy állítottam be akkor nem forgott a venti. (hőcsöves hűtővel) Ez 775 előtti lapokon BIOS szinten is működött pár lapon.
A mostani P43-as 775-ös giga lapomnak az ET6 programját is be lehet úgy állítani win alatt, hogy ne pörögjön a venti, csak ha eléri mondjuk a 35 fokot. Így idle-ben szint nem is megy a venti.
Az asusnak vagy az asrocknak nincs ilyen programja? Ez fontos lenne, mert még tudnék módosítani a rendelésemen. (amellett hogy még vannak fenntartásaim asrock-al szemben, de sokan használják talán nem rossz)
Ja, az Asrock-on Realtek ALC892 hangkari van, az Asus-on VIA VT1708S hangkeltő van. Vajon a Via jobb vagy rosszabb hangminőséget adhat, (stereo SPDIF kimenetet használva) esetleg kompatibilitási gondok lehetnek-e a Via-val?
Vívódom a 2 lap között.

(#40022) bluyoo válasza KaiotEch (#40020) üzenetére


bluyoo
nagyúr

:DDD
Meg kell hagyni dizájnos cucc az biztos .....
(#40019) potyi23
Kitartás! Ha megjön annál nagyobb lesz az öröm.

Bazinga!

(#40023) mexel


mexel
veterán

Közben még képbe került egy Asrock H77M lap is, ez jobb vajon mint a B75 Pro3-M? Azt is észrevetem, hogy az Asrock-on mintha jobb kondik lennének mint az Asus-on, de lehet hogy tévedek. Egyre tanácstalanabb vagyok :(

(#40024) Melorin


Melorin
addikt

Sziasztok!
Milyen alaplapot ajánlotok, ami nagyon olcsó, és nem mai játékok azért elfutnak rajta rendesen egy szintén olcsó cpu-val?
Annyit tudok, hogy AMD proci megy majd bele, a többi még nincs lefixálva.

[ Szerkesztve ]

(#40025) jim bcs válasza Melorin (#40024) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

foglalat: AM3
támogatott processzorok: AMD Athlon II, AMD Phenom II

ASRock 880GM-LE____16-17k

AMD A6-3650 Boxed____18-20k (ez 4 magos, 2 magost már ne vegyél nincs értelme)

fontos adatok hiányában egyenlőre ennyi :)

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#40026) bluyoo válasza mexel (#40023) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Most komolyan a kinézet alapjáén egy fényképről döntöd el hogy jobb vagy rosszabb egy kondi?
"Közben még képbe került egy Asrock H77M lap is, ez jobb vajon mint a B75 Pro3-M? " Nem. A PRO3-M jobb [link] .

Bazinga!

(#40027) csebi válasza csebi (#40007) üzenetére


csebi
tag

szerintetek melyik a jobb lap?
MSI FM2-A55M-E33 vagy ASROCK FM2A55M-DGS
árban lényegében nincs különbség
A10-5700 menne bele meg 4 Giga ram (1883Mhz-en)
köszi szépen

erre vki tudna tanácsot adni? igazából az MSI azért tetszene jobban, mert van rajta HDMI csatlakozó...

(#40028) tranceplanet válasza Melorin (#40024) üzenetére


tranceplanet
addikt

AM3+:
ASUS M5A78L-M LX V2 ~12eFt
AMD Phenom II X4 965 BE ~22eFt

FM1:
ASROCK A75M-HVS ~12eFt
AMD Athlon II X4 641 2.80GHz FM1 BOX ~17eFt

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#40029) Melorin válasza tranceplanet (#40028) üzenetére


Melorin
addikt

A két proci között mi a különbség a gyakorlatban?

(#40030) lean


lean
aktív tag

Sziasztok,

A történetem a következő: A konfigom az adatlapomon olvasható. Elkezdtem némi gépfejlesztést, az új jövevény a Samsung 830 64 GB -s SSD-je volt. A jelenlegi lapom SATA2-es, így nincs kihasználva a kapacitása (gondolom én). A továbblépéshez alaplap cserét és memória cserét gondoltam a kiszemeltek:

- Asrock 970 Pro 3 17k
- Asus M5A97 R2.0 20 k
- Kingmax 2x4 GB 1333 Mhz 9 k

A jelenlegi proci az Athlon II X4 620 az terveim szerint maradna. (AM3-as)

Kérdésem:
- Melyik lapot ajánlanátok? Játék + általános használat, tuning nem érdekel.
- Memóriát érdemes 1600, 1800-ast venni? a memória vezérlő a prociban úgyis lebutítja igaz?
- Freezer 64 PRO hűtőt rá lehet rakni az új lapra a jelenlegi procival természetesen?

no cross no crown

(#40031) m3ss


m3ss
veterán

1155-hoz keresek (i5 2500 valszeg) alaplapot, melyik olcsobb asust erdemes venni? vagy masik marka? hozzaszolas szamot is linkelhettek, bocs hogy nem olvastam vissza...:)
van esetleg mar olyan alaplapra integralt hangkartya vmelyik lapon, ami tud spdifen dolby digital live-ot? jo lenne ha nem kellene ehhez kulon hangkartya...

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#40032) mexel válasza bluyoo (#40026) üzenetére


mexel
veterán

Igen, megkülönböztethető ha megnézed. Az egyiken hagyományos elektrolit kondik vannak a másikon szilárdelektrolit-kondenzátorok. A linkeden pedig nem jó lapokat hasonlítottál össze, lehet hogy véletlenül.

(#40033) bluyoo válasza mexel (#40032) üzenetére


bluyoo
nagyúr

"A linkeden pedig nem jó lapokat hasonlítottál össze, lehet hogy véletlenül." Benéztem a hsz.-ed :B
De a lényegen nem változtat B75 Pro3-M.Már ha nem akarsz RAID-et. H77M / B75 Pro3-M
"Igen, megkülönböztethető ha megnézed." Na ez is sz.rul jött le :D Azt tudom hogy a szilárdtest kondikon nincs gyengítés a sapkán (és látom is) .... viszont "egyiken hagyományos elektrolit kondik vannak" nem egészen igaz a nagy terhelést kapó kondik (tápellátás) a P8B75-M LE -n is szilárdtest kondenzátorok mint ahogy pl. a B75M-GL -en is így van (azt hittem ezeket a kondikat veted össze szemmel :R ) a P8B75-V / P8B75-M LX PLUS esetében meg teljesen azzal szereltek mint ahogy a B75 Pro3-M -et

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#40034) StephenNO1


StephenNO1
tag

Sziasztok két lap között vacillálok: Asrock Z77 Extreme 4 és Asus P8Z77 ProM. Core i7 3770K és GTX 680 társaságában működne. Bejön az Asrock szolgáltatásai, de nem tudok dönteni. Esetleg más alaplap? Köszönöm.

Mindig első a maszek, a munka megvár! A nőkkel jobb jóban lenni, mert náluk van az összes p@na!

(#40035) mexel válasza bluyoo (#40033) üzenetére


mexel
veterán

De én is benéztem, mert másik asus lapot néztem, és a P8B75M-LE-n is jó kondik vannak a fontos helyeken :)
Raid nem kell, de szerintem Asrock lap sem mert kivesézték az Asrock fórumon hogy a fordulatszám állítás nincs a topon az Asrock lapoknál. Remélem az Asus-on jobb lesz, csak tudjam felapplikálni a 775-ös hűtőt valahogy.
Remélem a Via hangkártya sem hagy kívánnivalót maga után.
Egyébként kösz a linket!

[ Szerkesztve ]

(#40036) bluyoo válasza mexel (#40035) üzenetére


bluyoo
nagyúr

:)
Szerintem is jobb a ventivezérlése az Asus lapoknak.De szerintem a SpeedFan -al minden megoldható.
"csak tudjam felapplikálni a 775-ös hűtőt valahogy" Ha nincs hozzá LGA1155/1156 felfogatód nem fog menni ....
"Remélem a Via hangkártya sem hagy kívánnivalót maga után." Alsó kategóriás lapok alsó kategóriás hang. Aki minőséget akar külön hangkártya.
(#40034) StephenNO1
A kettő közül Extreme 4. Mennyi lenne a kereted?

Bazinga!

(#40037) Geresics válasza StephenNO1 (#40034) üzenetére


Geresics
addikt

ASRock Z77 Extreme4 jobb.

(#40035) mexel
Az ASRock alaplapjain egy csomón fel tudod rakni a 775-ös hűtőd!

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#40038) mexel válasza Geresics (#40037) üzenetére


mexel
veterán

Köszi, tudom, csak asust akarok venni :)

(#40039) tranceplanet válasza Melorin (#40029) üzenetére


tranceplanet
addikt

A Phenom erősebb, de árban is meglátszik.

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#40040) csebi válasza csebi (#40007) üzenetére


csebi
tag

http://prohardver.hu/tema/milyen_alaplapot_ilyen_arban/hsz_40007-40007.html

erre vki tudna adni tanácsot?

(#40041) jim bcs válasza csebi (#40040) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

ASROCK FM2A55M-DGS

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#40042) csebi válasza jim bcs (#40041) üzenetére


csebi
tag

köszönöm, az MSI azért tetszett meg, mert van rajta HDMI, és összekapcsolnám akkor tv-vel

(#40043) StephenNO1 válasza bluyoo (#40036) üzenetére


StephenNO1
tag

Köszönöm a válaszokat, én is Asrock alaplapot favorizálom igazából 50k-ig lenne a határ (egy kicsit elvitte az i7 és a 680 a pénzt). Nincs szükségem felső kategóriás lapra, fő szempont a megbízható nyák(kondik, stabil fesz stb.), és sallang mentes alaplap az Extreme 4 ezt tudja. Memóriával vagyok még gondban, ugyanis jó árban van a Kingston HyperX 2133Mhz-s cucca, de lehet elég lesz az 1600Mhz-s sebességű is. (Lehet hülyeség, de úgy tudom az ivy esetében a prociban van a memória vezérlő és ő nem tud 1600-nál többet i7 esetén)

Mindig első a maszek, a munka megvár! A nőkkel jobb jóban lenni, mert náluk van az összes p@na!

(#40044) Ruddi


Ruddi
csendes tag

Üdv mindenkinek!

Inteles platformot tervezek beszerezni a következő komponensekkel:

Ház: Cooler Master Elite 330U
Táp: Seasonic Energy Knight SS-400ET T3, 400W, 80+ Bronze, aPFC
CPU: Intel Core-i5 3470
RAM: Kingston HyperX Blu DIMM 4GB (2x2GB) DDR3, 1600MHz CL9
HDD: Seagate Barracuda 7200.12 1TB
DVD: LG GH-24NS90
VGA: Sapphire AMD Radeon HD7770 GHZ Edition 1GB OC

Az alaplap választásánál vacilálgatok. Tuning nem lesz, se most se később. Nagy bővítések sem lesznek a jövőben. Pár év múlva memória bővítés (cca 16 gigára) meg majd egy SSD-disk az operációs rendszernek. A legszimpatikusabbak az ár miatt ugye a B75-os chipszettes lapok. Például:

Asus P8B75-V
MSI B75A-G43
ASRock B75 PRO3

De itt olvasgatva megláttam a H77-es chipkészlettel az ASUS P8H77-V alaplapot.

Kérdések:

A Virtu MVP Technológia nevű dolog az IGPU és a diszkrét VGA átkapcsolását, ki-be kapcsolását teszi lehetővé a Win7 futása közben úgy mint a laptopoknál? Tehát, hogy nem kell a biosba bootolni az átkapcsolás miatt? Ha ez az, akkor az jó lenne. Csak az asusokban van e technológia vagy a többiben is működik?

Mekkora a különbség a két Asus közt, megéri a H77-es az 5 ezres felárat? Azt látom, hogy eggyel több sata III meg usb3 van rajta de ez annyira nem hoz lázba. Mondjuk az olcsóbbik Asuson nincs alaplapi HDMI kimenet. Az hogy az asusokon VIA audio van nem Realtek számit? Driverek vagy minőségileg egy szint a realtekkel? Van a H77-ben felszereltségileg valami fontos + ami a B75-ösbe nincs és amit én esetleg kihasznalnék? Ami a két lap anyagminőségét illeti, egyformák vagy van közöttük a felszereltségen kívül, minőségbeli különbség is, kondenzátorok stb.? Az asusok és a másik kettő közt minőségbeli külömbségek? Főleg a Asus P8B75-V és a MSI B75A-G43 közötti.

Mint írtátok az ASUS P8H77-V digitális tápellátású, az mire jó?

Az MSI alaplapja valami Military class III ami állítólag prémium minőség és nagyon stabil (mármint az MSI honlapján állítják ezt). Ez csak szédítés vagy tényleg hasznos dolog? Ezt a gyártót nem annyira látom preferálva itt az oldalon. Talán gyengült a minősége az elmúlt évek alatt? Mert pár éve még az asus, gigabyte, msi volt a szentháromság. Most meg itt ez az Asrock...nem tudom, felszereltségileg biztos tip-top csak nem-e fog elfüstölni pár hónap múlva? Persze tudom, hogy ez bármelyikkel előfordulhat csak az Asrocknál nem-e nagyobb a valószinűsége?
Sok a naiv kérdés tudom de itt tapasztalt halászok vannak, a halász pedig türelmes ember :D

(#40045) kispéé


kispéé
aktív tag

Üdv.
Tudtok-e mondani egy olyan új generációs alaplapot, amelyikhez lehet hozzácsatlakoztatni egy Abit Uguru Clock-hoz hasonló kütyüt? Lassan csereérett lesz az ABIT alaplapom de szeretnék továbbra is használni valami hasonló cuccot.

(#40046) Qru válasza kispéé (#40045) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Van de nem lesz olcsó mulatság. Asus rog lap meg OC Station.

#nincsbennetarcsi

(#40047) Melorin válasza tranceplanet (#40028) üzenetére


Melorin
addikt

Ti hallottatok videókari kompatibilitási problémákról az ASROCK A75M-HVS esetében?

(#40048) Qru válasza Melorin (#40047) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Még nem. Tudsz vmi újat?

#nincsbennetarcsi

(#40049) Melorin válasza Qru (#40048) üzenetére


Melorin
addikt

Most kérdezősködtem egy boltban, és ahogy kimondtam az alaplap tipusát, már beszéltek is lefelé róla, hogy sok kerül vissza hozzájuk azzal, hogy külső videókari nem ad képet már bootoláskor sem.

(#40050) Melorin válasza tranceplanet (#40028) üzenetére


Melorin
addikt

Kiválasztottam 3 kombót, szerintetek melyik a legjobb választás?
Hány wattos táp kell hozzájuk és milyen memóriát (4GB) vegyek (freki, és dual/single)?
A cél az, hogy minél olcsóbban jöjjek ki, de olyat nem szeretnék, amivel gondok szoktak lenni.

AM3+:
ASUS M5A78L-M LX V2 ~12eFt
AMD Phenom II X4 965 BE ~22eFt (4,358 PassMark pont)
FM1:
ASROCK A75M-HVS ~12eFt
AMD Athlon II X4 641 2.80GHz FM1 BOX ~17eFt (3,525 PM)
FM2
ASROCK FM2A55M-DGS ~13eFt
AMD Athlon II X4 740 3.20GHz FM2 ~18eFt (4,463 PM)

Köszönöm a segítségeteket!

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.