Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#104001) palfitom válasza sNk77 (#104000) üzenetére


palfitom
félisten


sNk77

Szia,

Pl Asus Strix B650-A Gaming Wifi, ALC4080 hangcsippel. Ez cirka 113k, de sokkal olcsóbb lap nincs is.

A hűtőd supportját megkérdezheted!

Ram: leginkább 6000 MHz sebesség az ajánlott, CL36, CL32-es KIT-eket nézz!

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#104002) sNk77 válasza palfitom (#104001) üzenetére


sNk77
aktív tag

Oh köszönöm akkor lehet írok nekik viszont már nagyon rendelném a dolgokat. :) Valószínűleg jó lesz mert az előző lapomon nagyobb bordák voltak.
Tegnap néztem ezt a lapot is meg ami mellett döntöttem (ASRock B650 PG Lightning, kicsit olcsóbb) és elvileg ez az ALC4080 ugyanaz a chip átnevezve ami az összes többiben van ebben az ársávban(ALC897). Közben megnéztem az előző lapomban is ez volt, bőven elég volt nekem.

A ramokból nem szeretnék többet mint 2x8 és a CL36,32 2x16-tól indul, ennek mi az oka lehet tudni?

nádpálca

(#104003) zorg


zorg
csendes tag

Sziasztok, szeretnék segítséget kérni. Új configot rakok össze és a procit már kinéztem de az alaplapra nincs ötletem mit lenne érdemes nézni keresni. Köszönöm előre is a segítséget.

1. Mire fogod használni a gépet? Ha munka, akkor elsősorban milyen jellegű?
Játék, Munka (programozás), internetezés
2. Mennyit szánsz az alaplapra?
30-70k
3. Milyen hardverek alá szeretnéd?
Intel Core i5-12400
Sapphire 6600XT Nitro+
1db m.2 SSD
1db régi SSD
2db HDD
memória ügyben még nem döntöttem, de erre hajlok: Kingston 16GB/3200MHz DDR-4 (Kit of 2) FURY Beast Black
Thermaltake TR2 S 600W
4. Milyen méretű lapot szeretnél?
Ha lehet microatx legyen, de lehet be fogok ruházni egy nagyobb házba ha szükséges.
5. Milyen bővítőhelyekre van szükséged? (USB,SATA,PCI,PCI-E,...)
minimum 1db NVMe M2 ssd
6. DVGA-t vagy IGP-t szeretnél használni és utóbbi esetben milyen kimeneten csatlakoztatnád a monitorodhoz (HDMI,DVI,DP) ?
nem
7. Szeretnél tuningolni vagy nem?
nem
8. Használt, vagy új alaplap?
használt
9. Fontos e a lap kinézete (szín, dizájn, rgb,...)
ha van rajta akár egy színű világitás is az csak plusz
+1: A jövőben tervezed e a processzor cseréjét (pontos típus)/fontos e az alaplap fejleszthetősége?
Egyenlőre nem.

Köszi! :DD

(#104004) Lala6 válasza Lala6 (#103993) üzenetére


Lala6
őstag

Gondoltam megosztom veletek, hogy végül egy ASUS TUF GAMING B660M-PLUS WIFI D4 lapra esett a választásom, mert jó áron van. Igaz, így teljesen kimaxoltam a keretem, de eredetileg is WiFi-s szerettem volna, csak az ára riasztott el.

Tegnap az Árukeresőn két helyen is(Alza, Bestbyte) közel 10.000.-Ft-al olcsóbb lett (69900-Ft).

(#104005) palfitom válasza sNk77 (#104002) üzenetére


palfitom
félisten


sNk77

Szívesen.

"ez az ALC4080 ugyanaz a chip átnevezve ami az összes többiben van ebben az ársávban(ALC897)" - Nem, a 4080 a 1220 megfelelője.

Háát, nekem 10-15% felárat simán megérne a Strix (hozzátéve, hogy egyáltalán nem vagyok Asus-fan).

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#104006) palfitom válasza zorg (#104003) üzenetére


palfitom
félisten


zorg

Szia,

Pl. Asrock B760M Pro RS/D4 / Gigabyte B760M Gaming X AX DDR4, olcsóbban Asrock B660M Pro RS / Gigabyte B660M Gaming DDR4.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#104007) zorg válasza palfitom (#104006) üzenetére


zorg
csendes tag

Köszönöm a segítséget megnézem őket. Még egy kérdésem, a b760m és b660m ből az asrock és a gigabyte valami alapján a legjobb, vagy ez személyes preferencia? Asus, Msi nem olyan jó minőségű? csak kérdezem, hogy okosodjak ebben is :)

(#104008) palfitom válasza zorg (#104007) üzenetére


palfitom
félisten


zorg

Szívesen.

Az Asrock melegedősebb, de non-K i5 alá simán elég, és fejlesztést nem tervezel, tehát ajánlott.
Semmiféle személyes preferencia nincs az ajánlásban, csak a pillanatnyi árazás miatt választottam ezeket a kínálatból.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#104009) zorg válasza palfitom (#104008) üzenetére


zorg
csendes tag

Köszönöm szépen, akkor kitalálom melyik lesz. :R

(#104010) Thea


Thea
kezdő

Sziasztok! Nem tudom jó helyre írok-e, igazából az lenne a kérdésem, hogy van egy MSI B560M-A pro alaplapom, és i3-10100F processzorral használom. Tehetek bele erősebb procit is? i5, i7 ilyesmi?
Csak játékra használom.

(#104011) palfitom válasza Thea (#104010) üzenetére


palfitom
félisten


Gubicsur

Sajnos nagyon fapados alaplapod van, nem ajánlott erősebb procit beletenni. (egy non-K i5 egy jó top-flow hűtővel megtámogatva még elfuthat benne)

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#104012) Thea válasza palfitom (#104011) üzenetére


Thea
kezdő

egy i7-10700k alá milyen alaplap az ami már jó? nem akarom húzogatni, vagy ilyesmi, egyszerűen jó áron jutottam hozzá. De nem raktam bele a gépbe egyelőre

(#104013) palfitom válasza Thea (#104012) üzenetére


palfitom
félisten


Gubicsur

Akkor az Összefoglaló kérdéssora alapján kérj segítséget!

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#104014) kolopele válasza Thea (#104012) üzenetére


kolopele
nagyúr

Ez tökéletes lenne alá:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#104015) palfitom válasza kolopele (#104014) üzenetére


palfitom
félisten

Ezt miért csinálod :F
És ha nem fér bele a házába? (Most mATX lapja van.)
Ha megveszi és nem fér bele, akkor kárpótolod őt?

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#104016) Thea válasza palfitom (#104015) üzenetére


Thea
kezdő

Egyébként belefér. Nem mATX es a házam. Az alaplap az, valahol azt kaptam anno készleten, jó áron.

(#104017) kolopele válasza palfitom (#104015) üzenetére


kolopele
nagyúr

Ajánlottam neki egy remek alaplapot, a többi már nem rajtam múlik. Gondolom meg tudja nézni, belefér e a házába, és amint látom, bele. Kezdesz kicsit túlzásokba esni újabban.

(#104018) kolopele válasza Thea (#104016) üzenetére


kolopele
nagyúr

Ebben az esetben, ha a kereted engedi nagyon ajánlott vétel, még akár húzhatod is a procit ha úgy döntenél.

[ Szerkesztve ]

(#104019) palfitom válasza kolopele (#104017) üzenetére


palfitom
félisten

Fogalmad sincs, hogy mennyire hozzá nem értők is vannak itt a fórumon (nekem kicsit nagyobb rálátásom van), és nem tudhatod, hogy az adott kérdező mit tud megítélni, eldönteni és mit nem.
Ha szerinted feleslegesek az Összefoglalóban szereplő kérdések ahhoz, hogy egy minden tekintetben korrekt ajánlást lehessen adni, akkor nálad van probléma, nem is kicsi!

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#104020) kolopele válasza palfitom (#104019) üzenetére


kolopele
nagyúr

Nézd, nem akarok veled vitatkozni, mert egy nagyon rendes arcnak ismertelek meg, de azért az szerintem már kissé túlzás lenne, ha a hozzáértés abban merülne már ki alapból, hogy valaki nem tudja összevetni a gépháza és az alaplap méretét. Nem tudom, lehet én gondolok túl sokat az emberekről, de valahogy ehhez nem kell műszaki zseninek lenni szerintem. Aztán meg ki tudja, lehet neked van igazad.

(#104021) papafater197


papafater197
tag

Sziasztok!
Van ötletetek miért indul csak másodszorra a gépem.Először egy pillanatra bekapcsol ,kikapcsol majd újraindul és ok.Asus 570ACE alaplap. Valahol olvastam ,hogy ez a DOCP hibája.A Ramokat támogatja az alaplap. Nem tudom,esetleg valakinek ötlete?

(#104022) ScomComputer válasza papafater197 (#104021) üzenetére


ScomComputer
veterán

Ez egy ajánlós/vásárlós topik!
Itt kérdezz rá ! [link] vagy itt [link]
....
#104023papafater197..nincs mit !

[ Szerkesztve ]

(#104023) papafater197 válasza ScomComputer (#104022) üzenetére


papafater197
tag

Köszönöm!

(#104024) palfitom válasza kolopele (#104020) üzenetére


palfitom
félisten

Pedig nincs benne semmi túlzás!

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#104025) spleenszuru


spleenszuru
őstag

Sziasztok!

Először is, bocsi a félig offért.

Nem tudom, mi lehet a pontos, becsületes neve a tételnek, szeretnék venni egy 4 pines alaplapi speakert, hogy ha hibát kapok, csipogjon.
Kerestem már pár néven, de elég kis ratyikat dobál ki, illetve Alit, amit kerülnék ilyen témában.

(Kb. ez van mindenhol, jó ez is?)

Szóval, tudnátok ajánlani valami minőségibb darabot ebből? Az sem lenne baj, ha nem veszett hangos.

Köszi.

Malaka!

(#104026) Xoremion válasza spleenszuru (#104025) üzenetére


Xoremion
újonc

Szerintem bemész bármilyen mezei vagy komolyabb számítógép szervizbe hozzád vágnak ingyen 50-et és még örülni is fognak, hogy valaki elviszi. :D

(#104027) Werkly


Werkly
őstag

Egy ismerősnek van egy csomó PC alkatrésze és egy lapot kéne ajánlanotok hozzá a rokonának. Nem játszik, nincs OC csak kizárólag netre lenne. A CPU egy I3-6100 a RAM pedig Hyperx Fury HX318C10F/8 DDR3 ez lenne. Köszönöm az ajánlást előre is!

(#104028) kolopele válasza Werkly (#104027) üzenetére


kolopele
nagyúr

LGA 1151 - es lap kell alá, lényegében a legolcsóbb is jó. Újonnan is kapni még néhol, vagy ha jó a használt is, találsz az aprón.

[ Szerkesztve ]

(#104029) Szabmester03


Szabmester03
csendes tag

Sziasztok!
Elkezdtem összerakni egy konfigot , processzor megvan , 12100f , ehhez keresek lapot, de nem tudok dönteni . B660 vagy b760 vagy z690?

1. Mire fogod használni a gépet? Ha munka, akkor elsősorban milyen jellegű?
Játék, internetezés
2. Mennyit szánsz az alaplapra?
30-60k
3. Milyen hardverek alá szeretnéd?
Intel Core i3-12100f
VGA nincs még
1db m.2 SSD
1hdd
16gb ddr4 3200mhz
4. Milyen méretű lapot szeretnél?
Teljesen mindegy
5. Milyen bővítőhelyekre van szükséged? (USB,SATA,PCI,PCI-E,...)

6. DVGA-t vagy IGP-t szeretnél használni és utóbbi esetben milyen kimeneten csatlakoztatnád a monitorodhoz (HDMI,DVI,DP) ?
nem
7. Szeretnél tuningolni vagy nem?
nem
8. Használt, vagy új alaplap?
Jöhet új , és használt is .
9. Fontos e a lap kinézete (szín, dizájn, rgb,...)
Nem
+1: A jövőben tervezed e a processzor cseréjét (pontos típus)/fontos e az alaplap fejleszthetősége?
Egyenlőre nem.

(#104030) jeni válasza Szabmester03 (#104029) üzenetére


jeni
félisten

igazság szerint én mindig feljebb lépve az újabbik kiadást venném meg,bár lehet a B660 lapban ha van jó akciósan akkor abból akár a fullos is jöhetne.
Z-s lap többnyire többlet szolgáltatást nyújt és fejleszthetőbb is,pl.: jobb K-s proci
30e. Ft-s árban nem lehet nagyon jót találni.
Gigabyte B660M Gaming X(BIOS is frissíthető CPU nélkül is elvileg)
Gigabyte B760M Gaming X(BIOS is frissíthető CPU nélkül is elvileg)
Z690 eben a szériában nem nagyon van 60000Ft körüli lap. más liga az.

[ Szerkesztve ]

(#104031) Lipton


Lipton
őstag

Sziasztok, a következő érdekelne, köszi
1. Mire fogod használni a gépet? Ha munka, akkor elsősorban milyen jellegű?
Itthoni szerver, 7/24 megy, média, servio, torrent, adattárolás
2. Mennyit szánsz az alaplapra?
A "legolcsóbb" amit megéri megvenni, nem az ár a döntő, nem kell csillivilli csak stabil és tartós legyen
3. Milyen hardverek alá szeretnéd?
nagy eséllyel i12100, 5-6db HDD, 1db ssd, 2db memória modul
hdd mirror kellene (2db lesz így benne)
4. Milyen méretű lapot szeretnél?
mindegy
5. Milyen bővítőhelyekre van szükséged? (USB,SATA,PCI,PCI-E,...)
legalább 6db sata nagyon fontos a HDD-k miatt
GB LAN
6. DVGA-t vagy IGP-t szeretnél használni és utóbbi esetben milyen kimeneten csatlakoztatnád a monitorodhoz (HDMI,DVI,DP) ?
IGPl, nem akarok külön tenni bele, csatlakozó mindegy, csak az install idejére van rajta monitor
7. Szeretnél tuningolni vagy nem?
NEM
8. Használt, vagy új alaplap?
ÚJ GARIS
9. Fontos e a lap kinézete (szín, dizájn, rgb,...)
abszolút nem
+1: A jövőben tervezed e a processzor cseréjét (pontos típus)/fontos e az alaplap fejleszthetősége?
szerintem nem cserélek benne, a mostani megy 10 éve egyben, ez is kb ilyesmi lesz

(#104032) dokiph


dokiph
csendes tag

(...ez lehet, hogy off, sőt. Most felvettem a másikat topik-ot. Sry!)

[ Szerkesztve ]

Szívesen! Köszönöm!

(#104033) palfitom válasza Szabmester03 (#104029) üzenetére


palfitom
félisten


Szabmester03

Szia,

Jeni már ajánlott lapokat, én csak annyit teszek, hozzá, hogy mivel az i3-at gyakorlatilag bármilyen lap kiszolgálhatja, simán választhatsz szimpátia alapján!

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#104034) palfitom válasza Lipton (#104031) üzenetére


palfitom
félisten


Lipton

Szia,

Mivel az i3-at gyakorlatilag bármilyen lap kiszolgálhatja, simán választhatsz szimpátia alapján! Ami nálad leszűkíti a lehetőségeket, az a háttértárak száma, 6 db Sata csatit általában csak ATX lapok kínálnak (és néhány mATX). Az egyik legolcsóbb lap amin van 6 Sata csati, az az Asrock B660M Steel Legend.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#104035) sakal83


sakal83
addikt

1. Mire fogod használni a gépet? Ha munka, akkor elsősorban milyen jellegű?
Kocajáték otthoni word internet.
2. Mennyit szánsz az alaplapra?
Minél olcsóbban
3. Milyen hardverek alá szeretnéd?
I5 12400, 6800xt, 1db hdd, 1db m2 ssd, 2db sata ssd
4. Milyen méretű lapot szeretnél?,
Mindegy
5. Milyen bővítőhelyekre van szükséged? (USB,SATA,PCI,PCI-E,...)
4(6db sata 4 usb
6. DVGA-t vagy IGP-t szeretnél használni és utóbbi esetben milyen kimeneten csatlakoztatnád a monitorodhoz (HDMI,DVI,DP) ?
IGP kellene hdmi es vagy DP
7. Szeretnél tuningolni vagy nem?
Nem
8. Használt, vagy új alaplap?
Inkább új
9. Fontos e a lap kinézete (szín, dizájn, rgb,...)
Nem

Ami fontos: az lga1200as Alpenföhn Matterhorn hűtőm rámenjen az lga1700asra. Elmeletileg van ilyen alaplap amin az 1200as hűtők is passzol. Nincs sajnos ki a hűtőhoz.

(#104036) palfitom válasza sakal83 (#104035) üzenetére


palfitom
félisten


sakal83

Mivel nem írtad meg, hogy DDR4 vagy DDR5 ramot használnál, ezért nem tudok mit ajánlani.

"Elmeletileg van ilyen alaplap amin az 1200as hűtők is passzol." - Asus lapokon van dupla furat, de mivel a procik magassága nem egyezik, ezért ez esetben is "barkácsolni" kell, szóval én nem erőltetném...

Biztosan kell 6 db Sata?

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#104037) sakal83 válasza palfitom (#104036) üzenetére


sakal83
addikt

Ddr4 elsosorban a cel.. Eleg a 4db sata is.

De koszi, mert a cpu hütő cseret kihagynam. Egy ertelmesebb darab 20e ft, es a 10400rol a 12400ra valtas nem egetrengető

(#104038) palfitom válasza sakal83 (#104037) üzenetére


palfitom
félisten

OK

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#104039) Lipton válasza palfitom (#104034) üzenetére


Lipton
őstag

Köszi. Jó drága ez is...

(#104040) palfitom válasza Lipton (#104039) üzenetére


palfitom
félisten


Lipton

Az. Racionalizálni kell a háttértárakat, és akkor van bőven olcsóbb lap 4 Satával.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#104041) dokiph


dokiph
csendes tag

Sziasztok!
Sajnos új alaplap után kell néznem egy éppen érkezőben léve Ryzen5 2600-hoz (HA-ról vett).
Nincs már 30eFt környékén értelmes (elvileg, ahol lakok, lett "volna").
Ajánlható ez a típus, belemegy a proci elvileg rögtön ? Illetve ez "durabilis-tartós" remélhetőleg? 4-5 évre legalább venném. ASUS B450M-PRO II
...ha jól látom ennél lehet valahogy külön frissíteni bios-t kívülről talán.
Illetve Kingston fury beast 2x8gb kit 3200mhz menni fog benne szerintetek?
Köszi szépen a helpet !

[ Szerkesztve ]

Szívesen! Köszönöm!

(#104042) dokiph válasza dokiph (#104041) üzenetére


dokiph
csendes tag

ill. Szerintetek nagy boltok-nál (pl. em*g, alz*) érdemes plusz 1-2-3 évet venni hozzá?
...cserélik, vagy "kötekednek" ha valami gondja van az alkatrésznek?
(nincs sok tapasztalatom ebben, 10 éve volt asztali konfig-om, más nagy holmit se veszek ezekről a helyekről) Minden segítségért hálám!

Szívesen! Köszönöm!

(#104043) xtremist válasza dokiph (#104041) üzenetére


xtremist
senior tag

Az am4 lapoknál nem találkoztam még olyannal hogy bármelyik memóriával ne működött volna, max xmp profilt kell választanod a 3200mhz-hez. R5 2600 hoz biztos hogy nem kell BIOS-t frissítened.

[ Szerkesztve ]

(#104044) xtremist válasza dokiph (#104042) üzenetére


xtremist
senior tag

Az alaplap ha beépítéskor jó, utána nagyon ritkán romlik el hamarabb, mint ahogy elavulna.

(#104045) dokiph válasza xtremist (#104043) üzenetére


dokiph
csendes tag

Ismét neked köszönöm! Másodszorra segítesz ki. Tiszteletem! :R

Szívesen! Köszönöm!

(#104046) xtremist válasza dokiph (#104045) üzenetére


xtremist
senior tag

Ne vedd készpénznek az info-t amivel szolgálok, ez csak a saját tapasztalatom, meg amit összeszedek innen a fórumokról, de nagyon szívesen. Ha a rokonság meg a baráti kör (meg a munkahely) megneszeli hogy nem vagy full hülye a témához, azt veszed észre hogy évente összeraksz vagy 10 gépet másoknak ingyen :))

(#104047) palfitom válasza xtremist (#104043) üzenetére


palfitom
félisten

Sajnos azt kell mondjam, hogy akkor kevés a tapasztalatod. :K

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#104048) xtremist válasza palfitom (#104047) üzenetére


xtremist
senior tag

Ahhoz hogy.....

(#104049) ANOka válasza dokiph (#104042) üzenetére


ANOka
őstag

"...cserélik"

Gondolod, hogy 2-3 év múlva lesz még mire cserélni és addigra nem fut ki teljesen az adott típus?

(#104050) xtremist válasza dokiph (#104042) üzenetére


xtremist
senior tag

Alzánál azt írták amikor megkérdeztem emailben, hogy ha típusazonosra nem tudják már cserélni, akkor a vásárlás értékében egy utalványt adnak.

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.