Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32001) Bigeee válasza baloghzr2 (#32000) üzenetére


Bigeee
tag

Umm ez így ködös nekem, 2100-on alapból van hd2000-es integrált videó.
17ezer de van rajta minden ami jó, talán olcsóbban is találni.
ASROCK H61M/U3S3
Használt is jó?

[ Szerkesztve ]

(#32002) El Kebir válasza baloghzr2 (#32000) üzenetére


El Kebir
őstag

a processzor már megvan? ha nincs, akkor inkább A6 vagy A8-as amd-t kellene beszerezned, összeségében jobb mint egy i3-as...ha nem pakolsz mellé vga kártyát...

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#32003) baloghzr2 válasza Bigeee (#32001) üzenetére


baloghzr2
tag

Tehat arrol van szo,hogy nincs penzem most videokartyara es olyan alaplapot szeretnek,amin van integralt videokartya!Kerdes az,higy olyan alaplapot erdemes venni,amin a videokartyanak van sajat memoriaja vagy,ami a rendszermemoriabol vesz el?

Ezt neztem ki Asrock h61m hvs
Ez a rendszermemoriabol vesz el!ez lenne a konfig: Asrock h61m hvs,i3 2100,4gb kingmax 1333

El kebir:
Kesobb szeretnek venni hozza,csak most nincs ra penzem!

[ Szerkesztve ]

(#32004) Superhun válasza baloghzr2 (#32003) üzenetére


Superhun
addikt

Én is az ASROCK H61M/U3S3-at ajánlom, csak kicsivel drágább és SATA3/USB3 is van rajta.

[ Szerkesztve ]

(#32005) zka67 válasza baloghzr2 (#32003) üzenetére


zka67
őstag

i3-hoz nincs külön alaplapi videókártya, hiszen az benne van a prociban. Ez az egyik. A másik dolog, hogy az alaplapi (és a processzorban) levő GPU-k mind a rendszermemóriából használnak el valamennyit. Nincs olyan alaplap, amin külön videómemória is lenne.

(#32006) miresz válasza zka67 (#32005) üzenetére


miresz
veterán

Intelnek,nincs,de AMD-nek van,amin van memória is integrálva.

[ Szerkesztve ]

(#32007) tranceplanet válasza baloghzr2 (#32003) üzenetére


tranceplanet
addikt

Sajnos a rendszermemóriából fog lecsípni mindenképpen! Az 1155 lapokon nincs intgrált VGA, a prociba van beleintegrálva (IGP). HD2000 és HD3000 (K és T végződésű procikban) típusok vannak. Nem árt egy 4GB-os mem modul.

[ Szerkesztve ]

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#32008) general


general
addikt

el tudná magyarázni valaki nekem, hogy az Intel Rapid Storage opció, amely a H61-es chipsetben nem, de a többi 1155-ösben megvan, mit is jelent? hasznos dolog-e? nem a Smart Response gondolok!!

(#32009) tranceplanet válasza tranceplanet (#32007) üzenetére


tranceplanet
addikt

Bocs elírtam, a K mellett az 5-re végződőekben van HD3000!

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#32010) El Kebir válasza general (#32008) üzenetére


El Kebir
őstag

az az intel raid vezérlő ...

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#32011) general válasza El Kebir (#32010) üzenetére


general
addikt

magyarul a H61 nem támogatja a RAID-et, és ennyi?

(#32012) El Kebir válasza general (#32011) üzenetére


El Kebir
őstag

magyarul nincs benne, vagy le van tiltva (és úgy tényleg elég nehéz lenne támogatnia) :)

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#32013) general válasza El Kebir (#32012) üzenetére


general
addikt

értem, kösz!

(#32014) hattrickuser


hattrickuser
tag

Sziasztok!

Az elmúlt több mint egy évben egyáltalán nem követtem nyomon a számítástechnikai fejlődést, ezért (gépvásárlás előtt) kérném a hozzáértők segítségét.
Abban az időben egy 5750-es Vapor-X VGA kártyával szerelt PC-m volt, Intel Pentium E5700-as CPU-val, aminek nagyjából meg voltam elégedve a játékteljesítményével. Ahhoz hasonlóan ismét ATI kártyában gondolkodom, de mostanra egy SAPPHIRE HD 6850 1GB GDDR5 PCIE kártyát tartanék elfogadhatónak, és számomra is megfizethetőnek. [link]

És itt jön a problémám. A fent említett VGA kártyához milyen alaplap-processzor párosítás lenne a megfelelő? Számomra még fontos, hogy legyen SATA 3 csatlakozó az alaplapon! Ha jól olvastam, vannak olyan processzorok, amik megfelelő alaplappal el tudják látni egy gyengébb videókártya szolgálatát is. Nekem se erre a funkcióra, se alaplapra integrált videókártyára (ha még létezik) nincs szükségem, mert a grafikai megjelenítést teljes egészében a fent említett VGA-ra szeretnem hárítani.

Persze most lehet nagy hülyeséget írtam, és lényegesen jobb megoldások léteznek a fent említett VGA kártya nélküli, CPU-ba épített GPU + megfelelő alaplap megoldással ugyanolyan vagy még jobb ár/teljesítmény elérésére (de én tényleg nem hiszem hogy egy olyan VGA kártya teljesítményt ki lehetne hozni egy CPU-ból). Szóval ha tévednék mindenképpen szóljatok, mert még a PC-hez semmi sincs megvásárolva, minden módosítható, még a 6850-es VGA kártya is!!!

Amiben én gondolkodtam (persze lehet tévesen), az egy ilyen-
CPU Intel G860 Dual Core 3000MHz 3MB L3 Cache 65W 1155 Box

Ez esetben LGA1155-ös alaplap kellene, ami minden felesleges beépített VGA-tól mentes, és rendelkezik SATA 3 csatlakozókkal.

vagy AMD-nél valami ilyesmi-
CPU AMD sAM3 Phenom II X2 560 3300MHz BOX

Különben nem vagyok sem INTEL sem AMD párti, szóval itt is szoba jöhet mindenféle megoldás! Mindkettő CPU példa (ha nem tévedek) 2 magos megoldás, de szóba jöhet több magos megoldás is (játéknál lenne csak igénybe véve, nem photoshopolok, nem Corelezek, nem konvertálgatok filmeket). Ami még fontos, hogy az alaplap és processzor együttes ára 55.000 FT lehet maximum (persze ha +1500-ért kapnék +20% teljesítményt akkor...). Ha mégis létezik a fent említett kártya kihagyására CPU-ba épített GPU-s megoldás, akkor természetesen a VGA-n spórolt kb. 40.000 FT-ot bele lehet fordítani a CPU és GPU megvásárlásába (ez esetben kb. 95.000 FT lenne alaplapra és CPU-ra, de akkor már egy 6850-es VGA tudását kellene teljesítenie a cuccnak)

A gép elsősorban internetezésre kellene, de a legújabb játékokat is kipróbálnám magasabb beállítások mellett, 1920x1080 felbontásban. (Bioshock 3-at várom már :)

Előre is köszönöm a hozzáértők körültekintő, független válaszát!

Természetesen ezeket a kérdéseket egy pc boltban is feltehetném, de a válaszok inkább raktárkészlettől stb... függne, nem pedig a valós igényemtől (persze ez most nagyon megéri, persze ilyenből van nekem is 2 otthon mert ez annyira jó meg annyira olcsó :)

(#32015) gyenesmartin válasza hattrickuser (#32014) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Kicsivel túllépi a keretet, de nagyon megéri.
Asrock H61m U3S3
Intel I3 2100
vagy jóval komolyabb lap, de gyengébb processzor.Azaz:
MSI P67A GD65
Intel Pentium G840
Én az elsőt venném meg. Meg lehet ez is lesz nekem is.

(#32016) szinimini válasza gyenesmartin (#32015) üzenetére


szinimini
senior tag

Szerintem ha AMD vonalon megy akkor olcsóbb lesz nem?

(#32017) gyenesmartin válasza szinimini (#32016) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Akkor drágább lenne. Vagyis ha phenom 960t meg egy 20k-s alaplap lehet jobban megérné. Viszont ezt nem lehetne fejleszteni később.

[ Szerkesztve ]

(#32018) deathtania


deathtania
senior tag

végül összedobta a fentebb leírt konfigot nagyon kis fainul, és azt vettem észre a biosban, hogy a memóriánál az Mhz-kat lehet állítani akár 2133Mhz-ig is. ha monduk 2000Mhz-s ramot raknék a lapba, az menne egy i3-al úgy, hogy mondjuk felhúzom 1866-ra a szorzót így, ahogy írva vagyon, beállítom a hozzá rendelt időzítéseket?

most pl G530 + 4GB 1333Mhz Corsair ram 9-9-9-24áen nem akar menni a H61es lapban, hanem 1066 8-8-8-20ra lövi be magának. ha meg át akarom állítani 1333Mhz 9-9-9-24re, akkor kiírja újraindítás után, hogy "Overclocing failed!" ez mitől lehet? :F

www.brczart.hu

(#32019) gyenesmartin válasza deathtania (#32018) üzenetére


gyenesmartin
őstag

A G530 csak 1066mhz-ig kezeli a memóriákat.

(#32020) deathtania válasza gyenesmartin (#32019) üzenetére


deathtania
senior tag

azt értem, de akkor meg a 2120 is csak 1333Mhz-ig? de akkor minek van ott a többi lehetőség a menüben (pl, hogy 1866Mhz)? :F

ez azért fura nekem, mert pl Phenom II x4 955-ben 1066Mhz-s DDR2 és 1333Mhz-s DDR3 vezérlő van integrálva, és a 2000Mhz 9-9-9-24es DDR3 memcsiimet 1600Mhz 7-8-8-22-n tudom használni az ("szar és elavult" ;] ) AM3as lapban, és piszok gyorsak. a 870A-UD3-on csak a lapon kellett manuálisan a szorzót beállítanom, aztán máris 1600Mhz-n szaladgálnak.

ezt az Intel SB-nél nem lehet megcsinálni? és abban csak 1333Mhzn lehet minden memóriát használni? :F

[ Szerkesztve ]

www.brczart.hu

(#32021) szinimini


szinimini
senior tag

heloo helooo

Asrock 970 extrem 3 lap elviszi az FX8120-at?

El ugye,mert AM3+-os a proci meg a lap is

[ Szerkesztve ]

(#32022) deathtania válasza szinimini (#32021) üzenetére


deathtania
senior tag

bízzunk benne, hogy vissza is hozza ;]

ld: gyártói oldal:

"AM3+ 8 magos processzor támogatás

Az alaplapot úgy tervezték, hogy a legerősebb rendszereket lehessen ráépíteni és a leghatékonyabb technológiákat kínálja napjaink felhasználói számára. Egyszerűen csak élvezze a következő generáció számítógépeit az ASRock 8-Core CPU Ready alaplappal."

tehát a válasz: egyértelműen IGEN!

[ Szerkesztve ]

www.brczart.hu

(#32023) Anfänger válasza szinimini (#32021) üzenetére


Anfänger
őstag

Igen.
alexan megelözött! :)

[ Szerkesztve ]

Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

(#32024) szinimini válasza deathtania (#32022) üzenetére


szinimini
senior tag

Mutatja az AM3+ meg a 8magot is ami jó jel.
Csak pont most vettem egy X6 1055T procit,de az FX8120at meg 40k tudnám megvenni 3év garral.Csak akkor most meg elkéne adnom a procim :D
Szerinted megérni lecserélni?

(#32025) baloghzr2


baloghzr2
tag

Koszi mjndenkinek a valaszt!
Ez lesz majd a konfigom:
ALAPLAP: Asrock h61m hvs 12.000 ft
CPU: Intel I3 2105 31.000 ft
MEMORIA: Kingmax 4GB 1333mhz 5600 ft
TAP: Fsp 400W 60APN 10.000 ft
CPU HUTO: Cooler master hyper tx3 5000 ft

Mit szoltok a taphoz es a proci hutohoz?

Koszi!

(#32026) deathtania válasza szinimini (#32024) üzenetére


deathtania
senior tag

egyértelműen erősebb (ha csak arra gondolsz, hogy 6mag vs 8 mag), és a technológia is újabb. árban durván 10k van közöttük. kérdés, hogy mire akarod használni?
mert ha pl játékra, akkor inkább azt mondanám, hogy vegyél egy combosabb videókarit, de ha komoly proccmunkát igénylő feladatokra (pl AUTOCAD, Photoshop stb), akkor lehet, hogy érdemes volna. :)

ha netezésre, akkor mindegy. :D

szerk: most olvasom, hogy 40kban meg tudod venni: akkor add el a sunyiba az X6ot, és vedd meg.

X6 áráért FX 8120, simán (még én is megvenném). :D

[ Szerkesztve ]

www.brczart.hu

(#32027) szinimini válasza deathtania (#32026) üzenetére


szinimini
senior tag

Autocad solidedge menne az tuti, fullhd filmezés játék is.
Vga pedig egy EAH6870-es lesz mellette 2x4gb ddr3 1600mhz

Csak tudjam eladni :D

[ Szerkesztve ]

(#32028) Anfänger válasza baloghzr2 (#32025) üzenetére


Anfänger
őstag

Hi! Amennyiben nem lesz vga akkor az Fsp 400W -os megfelel!
Bár ilyen procihütöm még nem volt,de a gyárinál jobb,az tuti.

Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

(#32029) baloghzr2 válasza Anfänger (#32028) üzenetére


baloghzr2
tag

Kesobb szeretnek venni egy msi r4850-et!Azt mondjak ahhoz eleg meg a 400w-os tap!Szerintetek?

Tudnatok ajanlani jobb procihutot? lehet par ezer forinttal dragabb!!

Koszi!

(#32030) gyenesmartin válasza baloghzr2 (#32029) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Minek procihűtő ehhez a procihoz?

(#32031) baloghzr2 válasza gyenesmartin (#32030) üzenetére


baloghzr2
tag

Szia,

Intel I3 2120 proci lesz,bocsi elirtam!Ahhoz is eleg a gyari huto?

(#32032) tranceplanet válasza hattrickuser (#32014) üzenetére


tranceplanet
addikt

Lap:
ASRock 870 Extreme 3 R2.0 ~20e
v
ASRock 970 Extreme 3 ~21e
Proci:
Phenomenon II X4 960T BE ~31e
Procihűtő:
Xigmatek Gaia ~7e

Jól felszerelt tuningos lapok, amik jól fejleszthetőek, Bulldozer és Vishera procikat is fogadja (AM3+). Erôs fizikai 4 magos jól húzható proci, ami hatmagosítható mindkét lapban!
Gyári hűtőt viszont kukázni kell.
Ha kereten belül akarsz maradni, akkor olcsòbb hűtőt is vehetsz.

Ne higgy el mindent gyenesmartinnak!
Nem csak intel proci létezik a világon, ami jó is! Ha viszont alacsony fogyasztást akarsz, akkor az i3-at válaszd! Bár az AMD-s proci is alulfeszelhető!

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#32033) Anfänger válasza baloghzr2 (#32029) üzenetére


Anfänger
őstag

Hát elvileg a proci 115 Watt körül eszik teljes terhelés alatt,egy 4850 max 205-210 Wattot. Ez már 320 körül van+ az alaplap,vinyók,ventik,ramok. Lehet,hogy elvinné,de én magamnak egy 450-est tennék ez alá a konfig alá! De ez az én egyéni véleményem!
De megjegyzem,nem vagyok profi ebben,csak hozzávetölegesen számoltam,és én inkább egy 50+ Wattot ráhagyok,az a biztos.
Üdv.
Nézd csak,itt a HD 4850 hez is 450 es van ajánlottnak írva.
[link]

[ Szerkesztve ]

Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

(#32034) gyenesmartin válasza baloghzr2 (#32031) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Persze. Tuningolni úgysem lehet és alap órajelen bőven elég a gyári hűtő is.

Anfänger:Egy I3-as kb 65w-ot fogyaszt teljes terhelés alatt. Vagy még annyit sem. Meg a 4850-es jó ha fogyaszt 100w-ot. De mivel ez az msi 75-től többet nem vehet fel mert nincs rajta plusz tápcsatlakozó.

[ Szerkesztve ]

(#32035) Mans20 válasza baloghzr2 (#32031) üzenetére


Mans20
addikt

Én inkább chieftec CTG 450 vagy 500-at vennék,3 év garisat,az FSP re 2 év gari van és rövidek a kábelei.

(#32036) Anfänger válasza gyenesmartin (#32034) üzenetére


Anfänger
őstag

[link]
Itt prime alatt mást mutat. 124 Wattot.Igaz nem prime95-el dolgoznak az emberek,és nem azzal játszanak! De a teszt ennyit mutat! Ebböl indultam ki!
Ès itt a vga-ról az infó:
[link]
Na,alexan megválaszolta a kérdésed!

[ Szerkesztve ]

Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

(#32037) deathtania válasza baloghzr2 (#32031) üzenetére


deathtania
senior tag

lesd meg az adatlapom, és láthatod, hogy hasonló konfigom van. fogyasztását bemértük, a legmagasabb fogyasztás volt - full benchmarkokkal futtatva és közben prime95el minden 100%on pörgött, még a ventilátorok is - 250W. játék alatt volt 210W. szerintem a 400asod simán el fogja vinni...

csillió wattos tápokat venni felesleges...
a mostani Seasonicom (520W) még 50%os terhelésen sincs játék alatt, ezért nem is tudom rendesen kihasználni, hogy 80%+os legyen a hatékonysága.

update:

bár tegyük hozzá, hogy ez megint tápfüggő. a gyártók azért szoktak magasabb értékeket megadni, mert sokan gyenge tápokat használnak (pl Codegány és társai), és azoknál tényleg kell 50-60% pufferzónát hagyni.

keress rá, PH-n volt régebben egy táp teszt, és pl. 520Was Seasonic táp tartósan 600Wot is le tudott adni, 300Wos Codegen táp meg 210W terhelésnél elfüstölt. :))

[ Szerkesztve ]

www.brczart.hu

(#32038) hattrickuser válasza gyenesmartin (#32015) üzenetére


hattrickuser
tag

Köszönöm a választ!

Megnéztem az általad ajánlott 2 alaplaptípust.
Asrock és MSI. Laikusként az alábbi következtetést vontam le, nem tudom ez mennyiben helytálló. Az Asrock alaplap lényegesen kevesebb (számomra viszont felesleges) bővítési lehetőséggel van ellátva. Csak 2 db. DDR3 foglalat (ami nem baj, mert 2x2 GB-ot rakok bele). Csak 1 db PCI-Express x16-os foglalat (ami szintén nem baj, mert sem most, sem a közeljövőben nem tervezek SLI vagy Crossfire videókártya összekötést (ha egyáltalán így hívják)). Csak 2 db SATA 3 csatlakozó (ami pont elég, mert 1 SATA 3 SSD-t, és egy SATA 3 HDD-t tervezek). Illetve még nagy különbség, hogy ezen az alaplapon van D-Sub, DVI-D és HDMI kimenet. Ezek a kimenetek akkor lépnek működésbe, ha nem veszek bele VGA kártyát, és olyan processzort rakok bele amibe van GPU is (lehet minden 1155-ös CPU-ba van, nem tudom)?

Az MSI modell a felsoroltakon kívül miben "komolyabb"?

Az általad említett első variáció (Asrock H61m U3S3, Intel I3 2100) árban mindenképpen belefér a keretbe, de játékra nem lenne jobb az Intel I3 2100 helyett a G860? (A böngészéshez mindegy melyik lenne, azon kívül a játék lenne csak a mérvadó)

(#32039) deathtania válasza baloghzr2 (#32031) üzenetére


deathtania
senior tag

a témához tápügyileg: saját írásom, és egy másik a csillió wattos tápokról.

ajánlom, lesd meg! :K

www.brczart.hu

(#32040) hattrickuser válasza tranceplanet (#32032) üzenetére


hattrickuser
tag

Köszönöm a választ!

Természetesen AMD is szóba jöhet. Gyakorlatilag arról van szó, hogy napi szinten böngészésre lenne használva a gép (youtube hd videó is), de átlagosan 3-4 havonta megjelenik egy játék amit 1920x1080-as felbontásban szeretnék kipörgetni. A VGA kártya 6850-es lenne. Ehhez kellene egy olyan proci-alaplap páros aminek nem okozna problémát ez a 3-4 havonta egyszeri játék.

Szóval a kérdés röviden: Egy 6850-es VGA kártyához melyik proci lenne az ideális választás, ha csak a játékok lennének figyelembe véve? Eddig 3 esélyes merült fel:
1 - i3-2100
2 - G860
3 - X4 960 BE

A későbbi bővítés, processzorcsere egyáltalán nem mérvadó, mert idővel kompletten szoktam a PC-t cserélni.

Számomra kicsit érdekes, hogy viszonylag sokan ajánlják az ASRock alaplapokat annak ellenére, hogy a gyártó "csak" 2 év garanciát vállal.

[ Szerkesztve ]

(#32041) gyenesmartin válasza hattrickuser (#32038) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Játéknál sokkal jobb az i3 2100 a g860-tól. KB 40-50%-al. Az MSI annyiban komolyabb, hogy lehet benne K-s processzort tuningolni.
Látom közben szerkesztettél. Bekerült a 960t. Ha később csak kompletten fejlesztesz akkor ez a jobb játékokra. Később meg még jobb, mivel 4magos. Ráadásul lehet 6 magosítani is szerencsével. Én is ez és az i3 között variálok.Viszont az amd-hez nem árt hűtőt venni.

[ Szerkesztve ]

(#32042) hattrickuser válasza gyenesmartin (#32041) üzenetére


hattrickuser
tag

Ebben az esetben akkor a G860 processzor mint lehetőség a továbbiakban felejtős. Így már csak 2 esélyes van:

1 - i3-2100
2 - X4 960 BE

Árban még az i3 2120-as beleférne (2000 FT-al drágább csak a 2100-nál, de valójában jobb is?).

(#32043) Mans20 válasza hattrickuser (#32042) üzenetére


Mans20
addikt

i3 2120 200megaherzel jobb,sok értelme nincsen a 2100 helyett,Én az intelt venném.

(#32044) GribMate válasza hattrickuser (#32042) üzenetére


GribMate
aktív tag

+2.000 Ft még pont az a határ szvsz ahol megérheti az i3-2120, ha belefér a keretbe. Ha nem, az sem gond, a sima i3-2100 is elég egy HD6850-nek.
A 200MHz körülbelül +6-10% teljesítmény a 2120 javára.

És +1 az Intelnek. :K
Jóval kevesebbet fogyaszt, hűvösebb, még egy leszabályozott gyári hűtővel is simán elmegy, játékokat illetően hozza egy 4 magos Phenom II teljesítményét (hadd ne mondjam, néhol meg is előzi azt egynéhány %-kal).

(#32045) rayoliviero


rayoliviero
veterán

Ezt az alaplapot akarom megvenni.

Ebből a fajtából is nézni kell, hogy Rev 3.0 vagy sima? Vagy ebből nincs ilyen?

Mert, amikor a P8H61-M Promat vettem, ott mondták, hogy figyeljem, hogy Rev 3.0-at veszek-e.

Ennél is van ilyen? :F

(#32046) baloghzr2


baloghzr2
tag

gyenesmartin
anfanger
mans20
alexan

Nagyon szépen köszönöm a válaszaitokat!Én is úgy gondoltam,hogy elég neki a 400w-os táp,úgyhogy szerintem maradok ennél!

alexan:
Beleolvasok az írásodba is!!!!

Köszi mégegyszer!!!!

(#32047) deathtania


deathtania
senior tag

erre válasz?

www.brczart.hu

(#32048) miresz válasza hattrickuser (#32042) üzenetére


miresz
veterán

+1 az AMD 960T BE-re. kis szerencsével 6 magosítható a processzor,a közeljövőben kijövő játékok inkább támogatják a több szálú kezelést,olcsóbb egy jó minőségű lap hozzá,ami kompatibilis a következő AMD procikhoz is,ergó nem kell lapot cserélned,ha fejleszteni akarsz,szorzószár mentes a proci (Black Edition) tehát gyerekjáték többlet teljesítményt kihozni belőle,1600Mhz-ig kezeli a memóriákat,AM3-as procibal,2133Mhz-ig AM3+ -os procival. Viszont normális hűtő tényleg kell hozzá,mert a gyári kukába való.

Ui: De ha kicsivel többez szánsz rá akkor ezt: AMD FX-6100 X6 Black Edition Box ezt ajánlom.

[ Szerkesztve ]

(#32049) Hunork válasza deathtania (#32047) üzenetére


Hunork
veterán

Nézd, ez szimpla gyártói kérdés/döntés. Az SB procik ilyenek. Azt azért ne gondold, hogy egy 1600-as hű de megdobja a feelinget...Amúgy megfelelő lapban, megfelelő memót rakva, lehet használni 1333 felett. Ilyen pl. a GEIL Corsa sorozatból pl ez
De a konkrét beállításokról kérdezd meg például Qru-t, ő a memóriás topikban szakszerű választ ad.

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#32050) GribMate válasza miresz (#32048) üzenetére


GribMate
aktív tag

"olcsóbb egy jó minőségű lap hozzá"
Mutass valami jó minőségű AM3+ lapot olcsóbban mint a ASRock H61M/U3S3.

"ergó nem kell lapot cserélned,ha fejleszteni akarsz"
Jelenleg Intelnél se, Ivy is LGA-1155 kompatibilis. Ugyan még sok gyártó nem erősítette meg, hogy mely lapjaihoz ad ki megfelelő BIOS frissítést, de már tudjuk, hogy elméletileg minden chipsethez lehetséges.

"1600Mhz-ig kezeli a memóriákat,AM3-as procibal,2133Mhz-ig"
Olyan sokat azért nem hoz a magasabb RAM freki teljesítményben.

A tuningos és több szálúságos (csak ha unlockolható) indokoddal egyetértek. :K
(De megemlíteném hozzá a +fogyasztást / melegedést.)

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.