Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53001) kungzi


kungzi
veterán

Na lap vásárlás előtt vagyok, és elég sürgős a választás. Két lehetőség:

GIGABYTE GA-970A-UD3P

ASUS M5A97 EVO R2.0

Ki melyiket ajánlaná?

(#53002) bluyoo válasza kungzi (#53001) üzenetére


bluyoo
nagyúr

+1 az EVO R2.0 -nak.

Bazinga!

(#53003) maczoi


maczoi
csendes tag

Helló!

A Z-s alaplaphoz kötelező k-s proci, vagy csak ajánlott, a kihasználtság miatt?

(#53004) humax válasza jim bcs (#52988) üzenetére


humax
senior tag

koszonom kedves toled:
LAP : Gigabyte B85M-D3H
CPU : INTEL Core i5-4570
CPU hűtő : NEM TUDUM
ODD : SAMSUNG SH-224BB/BEBE
HDD : Toshiba 1TB 32MB SATA3 DT01ACA100 merevlemez 24 hó gar.
RAM : CORSAIR 8GB Vengeance Pro DDR3 1600MHz CL9 KIT CMY8GX3M2A1600C9B
TÁP : FSP Raider 550
HÁZ : M-Tech FM12A-BK BLUE
igazabol, nem tervezek jatekra, de ha meg is kesoob szeretnek jatszani, mit ajanlasz?lapnak meg stb.
koszi

Elnézést kérek a rossz magyar írásomért, külföldi vagyok

(#53005) humax válasza bluyoo (#52993) üzenetére


humax
senior tag

koszonom kedves toled.
koszonom kedves toled:
LAP : Gigabyte B85M-D3H
CPU : INTEL Core i5-4570
CPU hűtő : NEM TUDUM
ODD : SAMSUNG SH-224BB/BEBE
HDD : Toshiba 1TB 32MB SATA3 DT01ACA100 merevlemez 24 hó gar.
RAM : CORSAIR 8GB Vengeance Pro DDR3 1600MHz CL9 KIT CMY8GX3M2A1600C9B
TÁP : FSP Raider 550
HÁZ : M-Tech FM12A-BK BLUE
igazabol, nem tervezek jatekra, de ha meg is kesoob szeretnek jatszani, mit ajanlasz?lapnak meg stb.
koszi

Elnézést kérek a rossz magyar írásomért, külföldi vagyok

(#53006) humax válasza jim bcs (#52988) üzenetére


humax
senior tag

matx meg tax nagyon masok?
a tax lapk huz nagyon haz kell mint a matx?
koszi

Elnézést kérek a rossz magyar írásomért, külföldi vagyok

(#53007) torma1981


torma1981
veterán

Sziasztok.

4670k-s procihoz milyen lapot ajánlatok? Max 30-35k. Összefoglalóban olvastam hogy

ASUS Z87M-PLUS
Asrock Z87 pro3

Lapok kisebb tuningra jók. Na most ez mit jelent? Mi a komolyabb tuning meg a kisebb?
Asus, MSI, Asrock ezek közül kéne. Nem akarok nagy tuningot csak megbízható legyen.
És hogy normális legyen a prociventi szabályzása.

(#53008) Casanova* válasza torma1981 (#53007) üzenetére


Casanova*
veterán

ha mATX is jó, akkor asus gryphon nagyon jó kis mATX tuningos lap. 37k ezzel az ház ventijeit és proci ventijét is lehet szabályozni.

[ Szerkesztve ]

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#53009) torma1981 válasza Casanova* (#53008) üzenetére


torma1981
veterán

Persze. A mostani AMD-s lapom is mATX-s. Annyi hogy kisebb de nem lesz benne semmi csak a vidkártya.

Esetleg olcsóbban?

[ Szerkesztve ]

(#53010) Casanova* válasza torma1981 (#53009) üzenetére


Casanova*
veterán

nagyon dícsérik ezt a lapot. haswell topikba is ezt ajánlották nekem. olcsóbban? nem mennék alább! :N

[ Szerkesztve ]

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#53011) bluyoo válasza maczoi (#53003) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Inkább úgy mondanám hogy nem sok értelme van tuninglapot venni szorzózáras CPU alá. Bár a szorzózáras Sandy/Ivy Bridge I5 és I7-es CPU-k esetében még viszonylag nagy órajelemelést lehet elérni. Milyen LAP/CPU?

(#53005) humax
Ha ~19K a kereted akkor tökéletes (lehet) a GA-B85M-D3H.
A játékhoz végül is nem szükséges "gémer" lap. :) Egy egyszerűbb lap is képe kiszolgálni a hardvereket.

(#53007) torma1981
A tápellátásukra vonatkozna a kisebb , komolyabb tuning. Szóval az erősebb jobban terhelhető tápellátással komolyabb hűtéssel ellátott lapok kerültek a "Komolyabb tuningra" csoportba. Nem kell fix órajelekre gondolni. :)
Árban én is maradnék a 35k környékén.
mATX méretben az említett GRYPHON Z87.
ATX méretben pl.:
MSI Z87-G55
ASRock Z87 Extreme4
Asus Z87-A
Ventivezérlésben szerintem még mindig az Asus Fan Xpert 2 a nyerő. Vagy ugye a GRYPHON Z87 esetében a kicsit átdolgozott Thermal Radar 2.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#53012) humax válasza bluyoo (#53011) üzenetére


humax
senior tag

koszi
25 ig mehet a lap.

van olyan lap ami 2 hdmi van benne? erdemes olyan venni?
koszi

Elnézést kérek a rossz magyar írásomért, külföldi vagyok

(#53013) bluyoo válasza humax (#53012) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Szívesen!
Azzal a kerettel pl. mATX méretben: Asus Vanguard B85
"van olyan lap ami 2 hdmi van benne? erdemes olyan venni?" Kihasználnád a HDMI bemenet? Ha igen van értelme. De azok már megint csak Z87-es lapok és nem is a 25K-s kategóriából.

Bazinga!

(#53014) torma1981 válasza bluyoo (#53011) üzenetére


torma1981
veterán

Köszike a segítséget. Akkor marad az Asus vagy az Ascrock. :D

(#53015) humax válasza bluyoo (#53013) üzenetére


humax
senior tag

koszi
nagyon mas a vangurad mint a Gigabyte B85M-D3H gyakorlatban?

mert VANGUARD B85 ar ban pl van Gigabyte Z87M-HD3 ami Z87 tipuso
KOSZI ELORE A VALASZT

[ Szerkesztve ]

Elnézést kérek a rossz magyar írásomért, külföldi vagyok

(#53016) bluyoo válasza torma1981 (#53014) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Szívesen! :)

(#53015) humax

Most egy "felső kategóriás" tuningmentes B85-ös lapot hasonlítasz egy fapados szerintem tuninglapnak csak túlzással nevezhető Z87-es csupasz laphoz. Egyetlen egy előnye a Z87-es chipkészlet. Amit persze nem is használ ki teljesen a Z87M-HD3. És ugye szorzózáras CPU lesz benne szóval ...
"nagyon mas a vangurad mint a Gigabyte B85M-D3H gyakorlatban?" Igen más! Hogy nagyon ... nézőpont kérdése. De akkor is egy TUF szériás lap 5év garival (sajna itthon a kiskerek jelenleg hármat vállalnak) még ha tuningmentes lapról van is szó.
Az oprendszered mindkettőn el fog indulni. :)

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#53017) P.Dude


P.Dude
őstag

Sziasztok!

Kellene nekem egy olyan alaplap, amelyen normálisan lehet tuningolni vagy tuninggal kísérletezni, normális áron van és kompatibilis az adatlapomban lévő eszközökkel!

Zoll

(#53018) marinea2 válasza P.Dude (#53017) üzenetére


marinea2
addikt

Hali!

Nekem egy ilyenem volt c2q tuninghoz. Viszont a tuninghoz a procinak is tuningpéldánynak kell lenni, nem elég hozzá a jó lap.

"Régen" én voltam a rózsaszín maci - MVP Freak - Victory Royale - maFIA

(#53019) P.Dude válasza marinea2 (#53018) üzenetére


P.Dude
őstag

Hát ezen a mostani asrock g31m-s alaplapon alig tudom tuningolni, ráadásul 344-es FSB-nél lefagy a biosban meg külön tuning programmal!

A régebbi q6600 meg simán 2.8-ig bírta a tuningot.

Zoll

(#53020) P.Dude válasza marinea2 (#53018) üzenetére


P.Dude
őstag

Annyit tudok, hogy a q8400 jól tuningolható! Nem hiszem, hogy pont az én példányom ne lenne tuningolható!

Zoll

(#53021) marinea2 válasza P.Dude (#53019) üzenetére


marinea2
addikt

Ha már költenél lapra ami kb min egy 10-es. Akkor inkább add el a mostani rendszeredet és építs egy újat. A c2q és a ddr2 ramok is elég horror árban vannak szóval elfogod tudni adni.

(#53020) P.Dude: Hát nekem pont volt egy amit ebben a giga lapban nem tudtam tuningolni. 3ghz felett elhalt mindnehogyan. Hűtés hyper tx3 volt.

[ Szerkesztve ]

"Régen" én voltam a rózsaszín maci - MVP Freak - Victory Royale - maFIA

(#53022) Tomi019 válasza jim bcs (#52991) üzenetére


Tomi019
csendes tag

Köszi! :D

(#53023) P.Dude válasza marinea2 (#53021) üzenetére


P.Dude
őstag

Hát nekem most jelenleg gyári hűtőm van és 3 gigánál feljebb nem mennék, legalább is nem terveztem.

Zoll

(#53024) Gabe123


Gabe123
aktív tag

Sziasztok. i5-4670K procihoz kellene nekem valamilyen jobb tuningos lap 30k körül max 35k. pl: ASRock Z87 Extreme4 ?

Mark Twain once said that "If voting made a difference, they wouldn't let us do it. "

(#53025) bluyoo válasza Gabe123 (#53024) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Igen a Z87 Extreme4 elég jó választás. Esetleg a MSI Z87-G55 vagy az Asus Z87-A , Gigabyte GA-Z87X-D3H is hasonló árban mozog.

Bazinga!

(#53026) Gabe123 válasza bluyoo (#53025) üzenetére


Gabe123
aktív tag

Hello. Ahonnan tudnám szerezni ezek az árak:

Z87 Extreme4 30 500
MSI Z87-G55 33 000
Asus Z87-A 36 000
Gigabyte GA-Z87X-D3H 35 500
Akkor ezek szerint az asrock jó választás?

Mark Twain once said that "If voting made a difference, they wouldn't let us do it. "

(#53027) bluyoo válasza Gabe123 (#53026) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Igen ahogy írtam elég jó választás! :K
Mint mindig az ASRock a legolcsóbb lehetőség! :DDD

Bazinga!

(#53028) Gabe123 válasza bluyoo (#53027) üzenetére


Gabe123
aktív tag

Okok akkor az lesz. :R

Mark Twain once said that "If voting made a difference, they wouldn't let us do it. "

(#53029) fehér_ember


fehér_ember
addikt

Sziasztok!

Véleményetek szeretném kérni. Elérkezettnek látom idejét :) , hogy lecseréljem régi LGA775-ös lapom amiben egy core 2 duo E6600-as proci dolgozik egy asus GTX460-as VGA és 2GB RAM társaságában. Először csak proci cserében gondolkodtam, de mivel a jobbféle core 2 quadokat nem támogatja az alaplapom, ezért azt is cserélni kellene.
Több cikket, tesztet elolvasva, jobbnak látom a platform váltást.
Egy i5 3470-es procit szemeltem ki, és ehhez kellene alaplap. Nem akarok tuningolni, viszont szeretném ha csatlakozókkal rendesen fel lenne szerelve. Már ki is néztem egy P8Z68-V PRO/GEN3-as és egy P8Z77-V LK-s lapot.
Arra szeretnék választ kapni, hogy rosszabbul járok-e ha a Z68-as lapot választom a Z77-essel szemben.
Milyen hátrányt, hátrányokat szenvedhetek emiatt?

(#53030) Casanova* válasza fehér_ember (#53029) üzenetére


Casanova*
veterán

i5 4670k procit szemeld ki magadnak! :) újabb,fejlettebb. és alá Z87 lapot.

[ Szerkesztve ]

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#53031) kristof123 válasza fehér_ember (#53029) üzenetére


kristof123
őstag

A te esetedben szvsz jobb lenne ha haswell-re váltanál. Árban kb ugyan ott lennél, de újabb és jobb lapot, processzort tudnál venni.

[ Szerkesztve ]

(#53032) Casanova* válasza kristof123 (#53031) üzenetére


Casanova*
veterán

Te mindig követsz engem? :D

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#53033) kristof123 válasza Casanova* (#53032) üzenetére


kristof123
őstag

Nem mindig, de szerencsére találtam olyan topikot ahol nem vagy ott.
(Bocsi ezt nem lehetett kihagyni.) : DDD

[ Szerkesztve ]

(#53034) Casanova* válasza kristof123 (#53033) üzenetére


Casanova*
veterán

:D

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#53035) GrooveHero


GrooveHero
addikt

Sziasztok. Egy Z77 Extreme 4-es deszkát néztem ki és valószínű, hogy 3570K lesz benne. Maximum, tehát tényleg csak maximum 4 ghz-ig húznám, az sztem semmi. Szeretném megkérdezni, hogy a Z77 alatt van e olyan szerényebb lap, ami képes ekkora tuningra, de tudásra kb ugyan azt tudja, és ugyanúgy fel van szerelve csatlakozókkal, meg minden földi jóval, mint az extreme 4. Gondolom ez esetben buknám az aranyakondikat :O :DDD

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#53036) vEgGg


vEgGg
csendes tag

Sziasztok!
Úgy 1 hónapja lehetett, amikor 1155-ös alaplapra kértem tőletek tippet, fő szempontként a stabilitást megjelölve, audio/video munkálatokhoz (esetleg néha játékra). Akkor az ASUS P8H77-V -t ajánlottátok. Most hirtelen viszonylag sürgőssé vált a dolog (kezdi több dolog megadni magát a gépemben, és már nem akarok tovább szenvedni vele...), és ahonnan beszerezném a konfigot, ott Gigabyte GA-H77-D3H lapot ajánlanak épp, mert az van készleten. Kérdés, hogy a tapasztalatok alapján van-e annyival "jobb"/stabilabb az Asus, hogy érdemes legyen várni rá/beszerezni máshonnan? Ahogy nézem, a chipset ugyanaz, a lap fícsörjei pedig számomra kielégítőnek tűnnek... Köszi a segítséget előre is!

(#53037) fehér_ember válasza Casanova* (#53030) üzenetére


fehér_ember
addikt

Köszönöm a javaslatot!
Szerencsére azért a Z87-A-ról és a Z87-PLUS-ról sem száműzték az összes régi jól bevált csatlakozót és még talán beleszoríthatóak a költségvetésbe.
De az eredeti kérdésemre is érdekelne a válaszotok. Mármint, ha egy Sandy-s lapba egy Ivy-s procit teszek (mert ugye kompatibilisek) akkor ez jár-e valamilyen mérhető, érezhető hátránnyal ahhoz képest mintha alapból egy Ivy-s lapba tenném?
Szerintem ez másokat is érdekelne.

(#53038) fehér_ember válasza kristof123 (#53031) üzenetére


fehér_ember
addikt

Természetesen, neked is köszönöm a választ!

(#53039) BomiBoogie válasza vEgGg (#53036) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

A Gigát is megveheted nyugodtan, nem lesz gondod vele. :K

(#53040) duduati


duduati
aktív tag

Segítséget szeretnék kérni.

ISmerősnek kellene alaplap, ami tudja a pci-express 3-at. Ati vonal lenne, de ahogy néztem, AM3+-os lap nem tudja egyik sem a 3.0-t, de viszont van a 8 magos proci bele, aránylag jó árban.

Következő amit megnéztem, hogy van az FM2-es alaplap, ami már tudja a 3.0-t, de viszon nincs hozzá olyan tudású proci, mint egy 8 magos FX.

Szóval az lenne a kérdés, hogy jól láttam, AM3+ nemtudja a pci-express 3.0, de van 8 magos proci, de viszont az FM2-es alaplap tudja a 3.0-t, de nincs csak 4 magos proci hozzá.

Előre is köszönöm a segítséget!

(#53041) Apollo_21 válasza duduati (#53040) üzenetére


Apollo_21
addikt

Pci-e 3.0át jelenleg nemsok minden használja ki....leginkább a mostani dolgok többsége biztos nem...tehát nyugodtan lehet a lap 2.0ás..az a sáv sincs még ki aknázva tudásügyileg.....
Ezért én nemvennék ilyen lapot...
A másik h mi a fő terület amire kellene...mert ha nem a játék a fő húzó erő akkor nyugodtan mehet Apu-val fm2 vagy fm2+ irányba vagy ugyan ez a vonal intelben.

[ Szerkesztve ]

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#53042) bluyoo válasza GrooveHero (#53035) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Szia!
Hát megspórolok neked pár ezrest ha engeded. :DDD A 4GHz-et egy szorzózáras i5-3570 is tudja (bár a "K"-s is ~5K-val drágább) egy viszonylag gyengébb tuninglappal. :)
i5-3570:
"Négymagos terhelés mellett 3,6 GHz-en fog járni. Egymagos terhelés esetén 3,8-ra fog felmenni. A processzor órajeleit 400 MHz-cel emelheted meg. Ezt követően négymagos terhelés esetén 4 GHz-en, egymagos terhelésnél 4,2 GHz-en fog járni." Ehhez még az esetleges BCLK emelése is hozzájönne ... Auto tuninggal ha jól emlékszem pont 4,2GHz volt a P8Z77-M -el." Szóval egy viszonylag gyenge Z77-es is megfelelhet.
Az aranyozott :DDD kondikat meg szerintem felejtsd el jól néz ki ennyi. Bár az Z77 Extreme 4 annyira olcsó lett hogy talán megéri az "aranyakondi" :)

Bazinga!

(#53043) GrooveHero válasza bluyoo (#53042) üzenetére


GrooveHero
addikt

Köszi, még gondolkodom. Igaz, ami igaz, azt a pár megahercet nem igazán éri meg az a +5K. Igazából 3770K lett volna a kiszemelt, mer' hogy lúd, legyen kövér, és akkor kb 4-5 évig megint nem kell gépre költeni. Most is egy régi 775-ös renccert nyúzok még. Nem igazán vágom én ezt az 1 mag ennyi ghz, 4 mag meg annyi, utána kellene olvasnom. A lényeg, hogy kereken stabilan tudja a 4ghz-et éjjel nappal ha esik, ha fúj. Kb ennyi az elvárás. Na meg ugye sata3 és USB3 legyen. Tényleg nem drága az extreme 4, olyan 31k körül van 3 év garival IPON-ban, az sztem baráti ár. A 3570K az meg kb olyan 51 körül lenne. A p8z77-m-mes lapnak minnyá utánanézek, bár már alapbó az kizáró ok, hogy mATX-es, mert egy Cooler Master CM690 Advance II-m van, abba meg bőven belemegy a nagyobb is, mindig a normál méretnek voltam a híve. :K

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#53044) bluyoo válasza duduati (#53040) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Az FM2+ ugyancsak a megfelelő CPU esetén tudja a PCI-E 3.0 -át.Mégpedig a még meg sem jelent :DDD Kaveri-vel.
AM3+ -os platformon egyedül az Asus csinált PCI-E 3.0-ás lapot (SABERTOOTH 990FX/GEN3 R2.0) az is Trükkös lesz az ASUS TUF Sabertooth 990FX GEN3 R2.0 alaplapja.
Az Intel oldalon ugyancsak szükséges a megfelelő CPU is a PCI-E 3.0-hoz. Pl. az Sandy/Ivy Bridge I3 nem ... A Sandy Bridge I5 , I7 sem ....

(#53043) GrooveHero
Szívesen!
Azért a két CPU között nem csak a tuningképesség a különbség i5-3570/i5-3570K
A P8Z77-M csak egy példa volt .... :)
Viszont egy fórumtársnál pont felmerült .... :DDD a Mire képes egy non-K i7-3770? (tuning lapban ....)

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#53045) Karajev7


Karajev7
tag

Hello!
6870 cf-hoz keresek lapot.
Melyiket ajánljátok: MSI Z87-G55
GIGABYTE GA-Z87X-D3H
ASUS Z87-A
ASUSZ87-PRO
A ketto asus kozott mi a kulonmbség? A Pro már nekem drága, de megérné azt venni? Vagy inkább akkor már MSI Z87 MPOWER?

Ma végre azt csinálom, amit a legjobban szeretek,, Semmit...

(#53046) GrooveHero válasza bluyoo (#53042) üzenetére


GrooveHero
addikt

Ja meg azért is Asrock Z77 extreme 4, mert nem kell vennem procihűtőt, akármilyen procit is veszek, megteszi a jó kis 775-ös Tuniq Tower 120 :K

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#53047) bluyoo válasza Karajev7 (#53045) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hi!
Hát azért a Z87-PRO messze a legjobb a felsoroltak közül nem potyára +10K .... :) Intel LAN, Wi-Fi , Realtek ALC1150 , 12 fázisú digitális tápellátás , ...
Az MSI Z87 MPOWER ugyancsak más kategória és +20K! :DDD

(#53046) GrooveHero
Igen az LGA1155-ös ASRock lapok szerintem mindegyike rendelkezik a Combo Cooler Option (C.C.O.)-al. Ami végül is +4 furat a lapon! :DDD
Viszont sok esetben ugyan úgy nem lehet a 775-ös hűtőket felpattintani rájuk ... ugye a furatok kicsit el vannak csúsztatva.Sok esetben a hátlapi konzol miatt ...

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#53048) GrooveHero válasza bluyoo (#53047) üzenetére


GrooveHero
addikt

És az kell oda? Mert az én hűtőm is olyan, hogy ha jól rémlik (már rég szedtem szét) van mögötte egy X alakú lemez menetes furatokkal. És azokhoz kell lehúzatni a hűtőt. Ha valahogy rá tudnám applikálni a hátlapi konzolra, akkor talán lehet, hogy fel tudnám tenni, mert elég hosszúak a menetek.

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#53049) Viki84


Viki84
tag

Sziasztok!
A B85 és a H87 chipset között mi a különbség? Intel Core i5-4670-hez kell majd lap.

(#53050) bluyoo válasza GrooveHero (#53048) üzenetére


bluyoo
nagyúr

"És az kell oda?" Szerinted a lapgyártók kivétel nélkül minden LGA1155-ös lapukra feltesznek egy felesleges fémlapot? :) Igen szükséges.
"Mert az én hűtőm is olyan, hogy ha jól rémlik " Ezért is említettem meg ... :) Bár vesztenivalód nincs igazán. Maximum ugyan úgy venned kell egy új hűtőt mint a más gyártók lapjai esetén. Ha esetleg nem bírod felhelyezni.
Ha tényleg annyira hosszúak azok a csavarok szilikonalátétekkel meg tudod oldani hogy ne feküdjön fel a hátlap.
Hasonló gányolásra már én is kényszerültem [link]. :DDD

(#53049) Viki84
Szia!
B85 , H87
De a felszereltségük a laptípustól is függ.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.