Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9001) AdamMcKraken válasza nesa (#8999) üzenetére


AdamMcKraken
tag

miért nem szeretitek ennyire az asust?? Nekem spec még nem volt, csak asrock az elfogadható volt, csak behalt így 4év után :( de nektek mi bajotok az asus-al? ha megnézem az adatait, akkor nagyon komolynak néz ki! (én az ilyen 30nál kezdődő asus lapokra gondolok)

a legnagyobb hülyeség is amit elkövetünk, jó valamire

(#9002) nesa válasza AdamMcKraken (#9001) üzenetére


nesa
veterán

A deluxe szeriak altalaban jok, de amik alatta vannak .......

(#9003) b1sti válasza nesa (#9002) üzenetére


b1sti
senior tag

Miért Te mit vennél ennyi pénzért? Mi a baj az asus-sal? Nekem idáig 2 asus lapom volt, az egyik most 7 év után halt meg anyumék gépébe, a másikat pedig még most is használom 2 év elteltével!

[ Szerkesztve ]

(#9004) Ragadozó válasza VIBO (#8996) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Ha tuningolsz, akkor felejtős...
Inkább giga EP45-ds3 széria, ha telik DS4, DS5...

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#9005) nesa válasza b1sti (#9003) üzenetére


nesa
veterán

Az Mind1 hogy en mit vennek szerintem,intelt biztossan nem...

Viszont ami a lenyeg az nem a hosszutavu mukodes hogy 7 ev... meg a dzsunka lapok is el -el mennek 7 evig ...de tuningra van jobb is mint az ASUS ha nemtuningolsz akkor mind1...

(#9006) b1sti válasza nesa (#9005) üzenetére


b1sti
senior tag

Nem tuningolok, mert (én nem tagadom) nem is tudom, hogy kell! Viszont azt sem tudom, hogy mennyivel lehetne jobbat, ill. megéri-e jobbat kihozni belőle!

(#9007) VIBO válasza Ragadozó (#9004) üzenetére


VIBO
őstag

köcce
én is vmi hasonlora jutottam
:R

S21 Ultra, Buds Pro, WatchActive 2, MK7 GTI, Zenbook i7

(#9008) csimav válasza b1sti (#9006) üzenetére


csimav
senior tag

Vegyél egy Gigabyte EP45-DS3-at ozt cső:D :DD

Ha van Moneybrookers-ed, akkor irj rám, légyszives.

(#9009) birno


birno
addikt

Sziasztok!

30000Ft körüli összegért milyen SLI képes lapot ajánlanátok?
8600GT menne bele, egyenlőre csak egy, de inkább előre gondolkoznék.
Procinak egy Q6600-as lenne+2GB 1066-os RAM.

(#9010) Geri Bátyó válasza birno (#9009) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Nagyjából ez a lehetőség.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#9011) Ragadozó válasza birno (#9009) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Nem biztos, hogy még egy 8600gt-vel jól járnál, esetleg ha PhysX-et számolsz vele, szerintem érdemes eladni és erősebbet venni....egy gpus megoldás még jobb, mint a 2 gpu, ilyen szinten...

[ Szerkesztve ]

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#9012) Synthwave


Synthwave
HÁZIGAZDA

Sziasztok.

Szerintetek a két lap közül

Abit AW8-MAX vs. Gigabyte GA-8I955X Royal

melyik passzol jobban egy D965 EE alá (2GB RAM-mal és egy HD 3850-nel)?
És miért?

Előre is köszi.
:R

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#9013) Gyuri27 válasza Synthwave (#9012) üzenetére


Gyuri27
félisten

Miért pont ezek? 965-ből nincs valami ami kezeli ezeket a procikat és mondjuk a modernebbeket is? [link] például. [link] szerintem.

Amd - Radeon - Ryzen

(#9014) Synthwave válasza Gyuri27 (#9013) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Mert most ez a kettőm van, egyelőre nem akarok mást, az egyiket pedig eladnám. :D

Soooo? :U

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#9015) birno válasza Ragadozó (#9011) üzenetére


birno
addikt

Elég ritkán játszom, ezért gondoltam, hogy 2 olcsóbb kártyát SLI-be.
Túl sokat videókártyára nem akarok költeni, főleg, hogy max. félévente/évente jön egy olyan játék ami érdekel, úgyhogy akkor lehet maradok inkább egy sima nem SLI képes alaplap+8600GT párosnál, annyira úgysem fontos. :)

(#9016) gége1


gége1
csendes tag

Segítséget szeretnék kérni szeretnék alaplapot venni 60 ezrem van rá mindenképpen Intel kellene én gigabyte x48t vagy DFI LanParty UT X48-T3RS gondoltam

(#9017) Armando_19 válasza gége1 (#9016) üzenetére


Armando_19
őstag

DFI nagyon állat lap, csak kicsit nehézkes beállítani. A 2 lap közül amit említettél, én inkább mégis a gigabyte-ot venném. Jobb, gyorsabb a garanciális ügyintézése itthon, mint a DFI-nek. Sajna ott nagyon sokat kell kivárni azt, amíg visszajut a gyártóhoz, és ismét nálad van. A helyedben amúgy még megnézném a Gigabyte EP45T-Extreme lapot. Én ma jutottam hozzá 1-hez, és elég komoly kis alaplapnak bizonyult. Előtte volt Asus P5E3 Deluxe lapom, és meg kell valljam ég és föld a különbség a 2 között. Asus sokkal jobban fel volt szerelve csilivili dologkkal, de giga meg maga az őserő. Nézz utána picit, szerintem nem csalódnál abban sem!:)

Üdv

(#9018) piadex2 válasza csimav (#8949) üzenetére


piadex2
senior tag

Hello!

Néztem, hogy gyakorlatilag csak P45-ös chipset-ű alaplapot írtál. Azonban van pl asrock is az olcsóbb alaplappal (asrock) mi a gond?
Előre is kösz a választ:

piadex2

kontakt: +36 70 502 2167 ; mail, privát

(#9019) kavicssli


kavicssli
addikt

sziasztok! A 2 alaplap közül melyiket érdemes megvenni?
E2160 as proci lesz benne szóval tuning mindenekfelett!

XFX nForce 680i LT SLI Motherboard
abit AB9 QuadGT

"Tanulni mindig érdemes, mert egy idő után a tanulásba fektetett munka meghozza a gyümölcsét, s mint tudjuk, a gyümölcsből PÁLINKÁT lehet főzni!"

(#9020) Gyuri27 válasza kavicssli (#9019) üzenetére


Gyuri27
félisten

Minnil több új procit támogasson (a jövöre nézve). Szvsz így válasz.

Amd - Radeon - Ryzen

(#9021) sgergi válasza gége1 (#9016) üzenetére


sgergi
veterán

Mire kéne egy 60k-s lap neked? Extrém tuning, sli vagy cf? Mert általában teljesen feleslege ilyen kategóriában lapot nézni. Ha mégis szükséged van rá, akkor Gigabyte, ha egyszerűbb lapot akarsz, ha viszont extrém tuning a lényeg, akkor Dfi, nehéz beállítani, sokat kell hozzá olvasni, de ha egyszer kész, akkor nagyon megy.

Gyuri27: Jó lett az avatarod. :K

(#9022) sgergi válasza piadex2 (#9018) üzenetére


sgergi
veterán

Mostanában az Asrock is egyre jobb lapokat csinál, de ha tartósság kell neked, akkor nem azt venném. Annyival nem olcsóbbak ezek a lapok. Egy Gigabyte p45-ds3 tökéletes választás lehet, tuning nélkül szóbajöhet a Gigabyte p35-ds3 is. Ezenkívül, amit ajánlani tudok, azok az Intel alaplapjai, tuning nincs (neked nem is kell), de a legmegbízhatóbb lapok között vannak a lapjai, hiszen ők erre mennek rá. Árban is elég elfogadhatóak, itt is p35/ p45-ös lapokat nézzél.

(#9023) kavicssli válasza Gyuri27 (#9020) üzenetére


kavicssli
addikt

..és te melyiket vennéd? :D :R

"Tanulni mindig érdemes, mert egy idő után a tanulásba fektetett munka meghozza a gyümölcsét, s mint tudjuk, a gyümölcsből PÁLINKÁT lehet főzni!"

(#9024) Gyuri27 válasza kavicssli (#9023) üzenetére


Gyuri27
félisten

[link] ez pont neked való teszt. Lehet, hogy egyiket se. [link], [link]. [link].

Amd - Radeon - Ryzen

(#9025) piadex2 válasza sgergi (#9022) üzenetére


piadex2
senior tag

Hello!

Kösz az eddigi segítséget egy olyan kérdésem lenne, hogy melyiket érdemes inkább:
GIGABYTE GA-EP45-DS3 vagy ASUS P5Q PRO?
Előre is kösz a választ:

piadex2

kontakt: +36 70 502 2167 ; mail, privát

(#9026) sgergi válasza piadex2 (#9025) üzenetére


sgergi
veterán

Inkább a Gigát támogatnám, középkategóriában jobb, és megbízhatóbb is szerintem.

(#9027) csimav válasza piadex2 (#9025) üzenetére


csimav
senior tag

Giga.. :K

Ha van Moneybrookers-ed, akkor irj rám, légyszives.

(#9028) Lindus


Lindus
csendes tag

sziasztok!

új konfig vásárlása elött állok...
létezik oylan alaplap ami hosszútávon tényleg megállja a helyét és túlélhet néhány CPU-RAM-VGA generációváltást a gépben?

arra gondolok, hogy mondjuk egy E8400, HD4870, DDR2-vel indítanék, de késöbb
4 magos procira meg DDR3-ra váltanék, stb, ja és fejest ugranék a tuningolásba is, szóval mindenképp szempont ez is.

érdemes venni egy drágább lapot ami jobban fel van készítve a jővőre vagy jobban járok ha veszek most is egy középkategóriásat, meg majd mondjuk 2 év múlva is. hm? srácok? :)

(#9029) sgergi válasza Lindus (#9028) üzenetére


sgergi
veterán

Mindjárt kaphatóak a Nehalem procik Intel oldalon, amik új procifoglalatot hoznak magukkal, így nem nagyon tudsz előre gondolkodni, hiszen új foglalat, új procik, és ddr3 jön nemsokára.
Viszont, ha most veszel 775-ös foglalatot 2 maghoz, akkor abba még sokáig fogsz tudni venni 4 magos procit is (775 nem fog túl gyorsan kihalni- szvsz), de ezekhez a mai procikhoz nem éri meg a ddr3, így egyelőre a ddr2-re építs.
Ezért azt ajánlanám: veszel most egy Giga p45-ds3p vagy ds4 lapot, ehhez ddr2 és e8400, és a későbbiekben 4 magos proci. A ddr3 megmaradhat a Nehalemnek, ahhoz majd úgyis kötelező lesz használni.
A vga meg más kérdés, valószínűleg egy 775-ös 2-4 magos proci elég lesz a következő 2 évre, vagy tovább is.

(#9030) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Sziasztok!

Tervben van egy E1240 beszerzése, de kéne alá egy jó kis tuningos alaplap (olyan amin min. 4 DIMM és 2 IDE csati van és 20k alatt legyen)

Szerintetek mely deszkákat lenne érdemes vadásszam? :)

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#9031) sgergi válasza Dr. Romano (#9030) üzenetére


sgergi
veterán

Így hirtelen nem jut eszembe semmi, mert a 2 ide üti a tuningost. Sőt, a 2 ide nagyon szűkíti a kört, alig van ilyen lap. Nem lenne jó helyette egy raid kártya (1-2k)? Mert akkor megnő a lapok száma, p35, és p45 is megfelelő lehet egyébként. (inkább p35, az olcsóbb, és ehhez a procihoz jó: Gigabyte p35-ds3, használtan nagyon olcsó)

(#9032) Dr. Romano válasza sgergi (#9031) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Rendben akkor a 2 IDE ne legyen feltétel, de a 4 DIMM muszáj. :)
Gigabyte p35-ds3 ez idáig okénak tűnik ahogy utánna olvastam... Esetleg más alternatíva még?

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#9033) sgergi válasza Dr. Romano (#9032) üzenetére


sgergi
veterán

Ilyen árfekvésben szerintem ez a nyerő alaplap, esetleg Asus p35-ös lapjai jöhetnek szóba, bár azok kicsit gyengébbek. Msi felejtős, asrock is, dfi drága, így nem nagyon van más altarnatíva. Szerintem p35-ds3 jó válaztás, abban rendesen meg lehet húzni azt a procit.(legalábbis nem a lap lesz a korlátozó tényező, illetve a 4 modullal is el tud bánni)

(#9034) Dr. Romano válasza sgergi (#9033) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Rendben, kösz szépen az infót :R , akkor őt fogom kézrekeríteni :)

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#9035) kavicssli


kavicssli
addikt

asus P5W alaplapról tudna valakmi infót mondani hogy érdmes megvenni?
Ja mellesleg ehy HD2900Pro kari menne bele és ahogy nézem támogatja az ATI CrossFiret is :U

"Tanulni mindig érdemes, mert egy idő után a tanulásba fektetett munka meghozza a gyümölcsét, s mint tudjuk, a gyümölcsből PÁLINKÁT lehet főzni!"

(#9036) sgergi válasza kavicssli (#9035) üzenetére


sgergi
veterán

Szerintem 20k környékén érdemesebb egy modernebb lapot venni, pl: Gigabyte p45-ds3, 8+8 sávos cf-et tud, pci-e 2.0, kisebb fogyasztás, újabb chipset.

(#9037) kavicssli válasza sgergi (#9036) üzenetére


kavicssli
addikt

Okés!Köszönöm szépen az infot akkor tovább nézelődök és jelentekezek! :D Az baj hogy újonnan 18-19k -ért nem kapok oylan lapot! ...és a max keret pont ennyi 18-19.000 ft! Úgyhogy én ebben az árrésben gondolkozok illetve gondolkozhatok! :B :U Megfogadtam hogy nem költök többet gépre! :DDD :W

[ Szerkesztve ]

"Tanulni mindig érdemes, mert egy idő után a tanulásba fektetett munka meghozza a gyümölcsét, s mint tudjuk, a gyümölcsből PÁLINKÁT lehet főzni!"

(#9038) kavicssli válasza kavicssli (#9037) üzenetére


kavicssli
addikt

Lejárt a mod idő! Gyuri27 ajánlott még lapot

Mellesleg ezen az asus lapon kivül még ezt a 2 alaplapot nézegetem nagyon! :R

XFX nForce 680i LT SLI Motherboard
abit AB9 QuadGT – Fully fledged P965 motherboard

Ezekről is tudnál mondani valamit!? :R

"Tanulni mindig érdemes, mert egy idő után a tanulásba fektetett munka meghozza a gyümölcsét, s mint tudjuk, a gyümölcsből PÁLINKÁT lehet főzni!"

(#9039) kavicssli


kavicssli
addikt

Ezek közül kell választani! :R Várom a hozzászólásokat! :K
E2160 illetve egy HD2900Pro kari lesz mellette

1. Asus P5W részletes leírása
18.300ft

2. GIGABYTE EP43-DS3L
18.900ft

3. MSI P43 Neo3-FR
19.100ft

4.XFX nForce 680i LT
18.600ft

5.ABIT AB9-QuadGT 15.000ft

"Tanulni mindig érdemes, mert egy idő után a tanulásba fektetett munka meghozza a gyümölcsét, s mint tudjuk, a gyümölcsből PÁLINKÁT lehet főzni!"

(#9040) csimav válasza kavicssli (#9039) üzenetére


csimav
senior tag

Talán az msi..:D

Ha van Moneybrookers-ed, akkor irj rám, légyszives.

(#9041) sgergi válasza kavicssli (#9039) üzenetére


sgergi
veterán

Innen Giga p43, ez gyakorlatilag a p35 utódja, így nem rossz választás.

(#9042) Boolash


Boolash
aktív tag

Sziasztok!
X2 5400+ -hoz keresnék alaplapot. Nem tuningra, de stabil biztos működésre lenne.
GIGA-BYTE GA-M51GM-S2G ez milyen? Fontos, hogy legyen rajta integrált vga, hang, lan. Memóriából eredetileg DDRII 800Mhz-t tervezek, de azért megkérdeznélek titeket, hogy érdemes DDR3-al tervezni, vagy 1000Mhz-vel, vagy annyival nem ér többet? Nem tuningra lesz, inkább (amennyire lehet) hosszútávra.
Köszi

(#9043) Geri Bátyó válasza Boolash (#9042) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Elég régi darab. AMD DDR3-at nem tud, DDR2-1000 pedig fölösleges, ha nem tuningolsz.
Én a helyedben kicsit több pénzt szánnék rá, és modernebb lapot vennék. ezt, vagy későbbi fejlesztéshez (Phenom) ezt.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#9044) MmDorian válasza Boolash (#9042) üzenetére


MmDorian
őstag

Az integrált VGA nagyon fontos ?
Mert ha nem, akkor ez jó lehet 20k körül : GIGABYTE GA-MA790X-DS4

Ha kell akkor : GIGABYTE GA-MA78GPM-DS2H

DDR2ből ha tuning , akkor érdemes az 1066Mhz, ha nem, akkor elég a 800 is :K

(#9045) ent


ent
őstag

Sziasztok

"...ilyen árban" nem érdekes. Tudtok olyan deszkát ajánlani amelyik már az új energia takarékos EPU-s (asus), extra stabil hírében áll? Tuning nem érint!!! Illetve P35 nél fiatalabb? Legszívesebben ASUS-t veszek, most is erre hajtok, csak mostanában nem olvasgattam teszteket, 1 szóval kiestem a mókuskerékből. Ezért kérdem.

A másik fontos kritérium a minél kisebb hőtermelés, minél kevesebb annál jobb.

DDR2 vagy DDR3 kérdése lényegtelen.

Köszi a korrekt válaszolónak. Esetleg a test linkelését is köszi.

:R

WEBOLDAL, WEBÁRUHÁZ, ADS ►► www.redesignteam.hu ◄◄ (Profizmus és az alacsony ár találkozása!)

(#9046) piadex2


piadex2
senior tag

Sziasztok!

Rájöttem, hogy a merevlemezt meg lehet úgy gyorsítani, hogy kettőt raid 0-ba teszek (pl: két velociraptort). Ehhez viszont olyan alaplap kellene, ami tudja a raid nullát. Eddig már jónak tűnt a gigabyte GA-EP45-DS3-as alaplapja, de kiderült, hogy nem tudja a raidet.
Tudtok olyan alaplapot ajánlani, ami kb. ugyan olyan, mint a GA-EP45-DS3, de tudja a raidet.
Szempontok emlékeztetőül:
-nincs tuning
-4 mag (quad core) támogatás kell
-legalább 5 évig mennie kell
Előre is kösz a segítséget:

piadex2

kontakt: +36 70 502 2167 ; mail, privát

(#9047) sgergi válasza piadex2 (#9046) üzenetére


sgergi
veterán

Gigabyte p45-ds3r a te lapod. :) Ugyanaz, mint a ds3, de a végén az "R" a raidot jelöli. Raid 0, 1, 5, és 10-et tud.

[ Szerkesztve ]

(#9048) Mosqu!to


Mosqu!to
addikt

Sziasztok,

Konfig összeállítás elött állok, a segítségeteket kérném.

A gépbe egy E8400, HD4750 (egyelőre egy, majd később lehet, hogy még egy), valamint 2 v 4 GB RAM kerül majd.
Az alaplaphoz a kritériumok a következők: tuningbarát, gyors, CrossFire, lehetőleg zajtalan hűtése legyen. Ár 20-30k. DDR3 előny

Mit javasoltok?

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#9049) sgergi válasza Mosqu!to (#9048) üzenetére


sgergi
veterán

Gigabyte p45-ds3, Gigabyte p45-ds3p (tuninghoz jobb, de drágább), vagy Gigabyte p45t-ds3 (ddr3-as)

(#9050) piadex2 válasza sgergi (#9047) üzenetére


piadex2
senior tag

Hello!

Kösz a segítséget: egy olyan kérdésem van, hogy mennyire megbízható az alaplap raid 0-ban. Mennyi az esélye annak, hogy a raid 0 tömb szétesik?
Előre is kösz a választ:

piadex2

kontakt: +36 70 502 2167 ; mail, privát

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.