Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43001) megema


megema
őstag

Sziasztok!

Egy minél kisebb méretű (ITX) wireless router + NAS kombót szeretnék építeni otthonra, így egy minél alacsonyabb fogyasztású lap + proci kombóra lenne szükségem, lehetőleg passzív hűtéssel. SATA III (min. 2 db) mindenképp jól jönne, illetve alapszintű bővíthetőség is kéne, mivel 3 antennás WiFi kártya kéne bele, nem lenne elég az esetleges integrált. Ezen felül jó lenne, ha még egy lan kártya is beleférne (vagy 2 lenne a lapon). Az eddigi keresgélések után azon az állásponton vagyok, hogy az AMD Brazos lapok közül kéne szemezgetni (SATA III miatt az Atom kiesik, ha jól gondolom). Mit gondoltok? Van jobb alternatíva?

[ Szerkesztve ]

(#43002) -KP-


-KP-
addikt

erről a lapról mi a véleményetek?

Asus P8H67

nagyon elavultnak számít? van rajta sata3, usb3 de csak pcie 2.0

[ Szerkesztve ]

(#43003) BomiBoogie válasza -KP- (#43002) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

PCI-E 2.0-val nem veszítesz semmit. Milyen procihoz kell?

(#43004) -KP- válasza BomiBoogie (#43003) üzenetére


-KP-
addikt

i5 2320. megspórolnék egy valag pénzt ha az 500gigás ide vinyóm és az idés dvd íróm nem kellene lecseréljem satásra...

(#43005) BomiBoogie válasza -KP- (#43004) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Ahhoz a Sandy-hez jó választás lesz, én is voltam hasonló cipőben, már a boltos is feladta, de végül találtam egy IDE-s lapot. :K

(#43006) -KP- válasza BomiBoogie (#43005) üzenetére


-KP-
addikt

viszont úgy nézem az igp-t nem fogom tudni használni benne. kár érte. igaz, hogy lesz dedikált vga, de akkor is.

(#43007) BomiBoogie válasza -KP- (#43006) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Jól látod. Nem veszítesz sokat azzal az IGP-vel, ha engem kérdezel.

(#43008) bluyoo válasza -KP- (#43002) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Ilyen lapot hajtok én is nincs rá panaszom.Ha IDE csatlakozó is kell akkor jó választás lehet.
Bár a videokimenetet lespórolták róla talán a P8H67-V verziója jobb választás mondjuk drágább is és azon meg USB port van kevesebb mint ahogy a videokimenetel eltátott lapokon úgy általában (ugye helyhiány).

Bazinga!

(#43009) -KP- válasza bluyoo (#43008) üzenetére


-KP-
addikt

mi az amiben gyengébb tudású mint egy egy újabb b75/h77 chipset?

(#43010) Great_Muta


Great_Muta
tag

Üdv!

Alaplapot szeretnék egy i7 3770k alá. Ez lenne az első Intel-es gépem, ezért kellene segítség. ASUS lapot szeretnék max 35 ezer forintig, ami kellően kiszolgálni a procit. A VGA maradna, ami jelenleg HD6850. Javaslatok? :)

(#43011) bluyoo válasza -KP- (#43009) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Nem natív USB3 (ASMedia) kicsivel nagyobb fogyasztás nincs videokimenet , max. 1333Mhz -es memóriafrekvencia. Elvileg a PCI-E 3.0 is támogatott [link] megfelelő CPU-val.

(#43010) Great_Muta
Szia!
mATX méretben P8Z77-M PRO és a kicsit gyengébb tápellátással de ATX méretű P8Z77-V LK.40K környékén ASUS P8Z77-V LE PLUS.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#43012) Perillustris válasza BomiBoogie (#42991) üzenetére


Perillustris
senior tag

Na jó, azt elfogadom, az nem fáj (2 éve 55-ért vettem az 5850-est, 26-ért adtam el pár napja). Bár van proci, amit drágábban adtam el, mint vettem másfél éve (hurrá EUR-HUF).

Persze nem mérgelődök, csak hát. ;]

Perillustris

(#43013) BomiBoogie válasza Perillustris (#43012) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

C'est la vie. :)

(#43010) Great_Muta
Ha játszani is szeretnél, javasolt azért a VGA csere is előbb utóbb, remélem, tudod.

[ Szerkesztve ]

(#43014) Great_Muta válasza bluyoo (#43011) üzenetére


Great_Muta
tag

Köszi a választ! :)

(#43015) Great_Muta válasza BomiBoogie (#43013) üzenetére


Great_Muta
tag

Igen, de azért még elmegy az a 6850... egyszerre nem lehet mindent. :DDD

(#43016) BomiBoogie válasza Great_Muta (#43015) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Persze, jó kártya az, csak a biztonság kedvéért megemlítettem. :)

(#43017) Norb37 válasza BomiBoogie (#43016) üzenetére


Norb37
csendes tag

Üdv!
Következő,kissé furcsa ügyben kérném a segítségeteket.
Alaplapot keresnék,elsősorban cserével.
Az én lapom egy p7p55d deluxe,egy I7860-as procival.
Most jön a lényeg: Olyan lapot keresek,aminek a domináns színe piros!!!!
Mit ajánlotok,esetleges cserével,ami ár-érték-tudás arányban nagyjából egálban van?
Akár a foglalatváltás sem gond.Az jó lenne,mint a jelenlegi lapnál,hogy szinte bármilyen memóriát belegyömöszölhetek,elmegy vele,nem kell a komptatibilis memókat vadászni.
Előre is köszi a tanácsokat :R

[ Szerkesztve ]

Az áram alatt lévő alkatrészek pont úgy néznek ki,mint amelyikben nincs áram. Csak más a fogása!

(#43018) bluyoo válasza Norb37 (#43017) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Szia!
Hát LGA 1156 -os foglalatra újonnan már nem nagyon van lap főleg nem piros. És úgy általában a piros szín is korlátozódik egy két foglalatra.
LGA 1155 -ös foglalattal pl. ASUS Maximus V GENE , ASRock Fatal1ty Z77 Professional.
De ugye itt új CPU is kellene .....
Viszont ilyen kéréseknél mindig előveszem az Asus SABERTOOTH Z77 -es lapot a porvédő burkolatát lehet festeni így pirosra is .... akár

És nem mellékesen 5év garancia és egy jó pár egyedi funkció.
Miért pont piros?

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#43019) Norb37 válasza bluyoo (#43018) üzenetére


Norb37
csendes tag

Magamnak építenék gépet,és hát nagyok az elvárások :D

Az áram alatt lévő alkatrészek pont úgy néznek ki,mint amelyikben nincs áram. Csak más a fogása!

(#43020) bluyoo válasza Norb37 (#43019) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Inkább a fekete szín a domináns és azt fűszerezik vörössel , sárgával , kékkel ......
De hogy a vörös legyen az alapszín azt szinte csak a Saberrel tudnád megoldani.Már ha van egy ügyes kezű ismerősöd vagy te magad ....

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#43021) Norb37 válasza bluyoo (#43020) üzenetére


Norb37
csendes tag

Ez az asrock elég jónak tűnik.
Köszönöm a segítséged,keresgélek ilyet! :R

Az áram alatt lévő alkatrészek pont úgy néznek ki,mint amelyikben nincs áram. Csak más a fogása!

(#43022) Sonja


Sonja
veterán

ASUS Unveils World's First PCI-Express 3.0 Motherboard for AMD Processors

Ezen meglepődtem, mert nem gondoltam volna, hogy AMD alá nincs PCIe 3.0. :B

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#43023) BomiBoogie válasza Sonja (#43022) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Ebből is látszik, mennyire van értelme jelenleg még a 3.0-nak. :)

(#43024) Ivy.4.Ever


Ivy.4.Ever
őstag

Sziasztok!
Egy AsRock E35LM1 és egy ASUS C60M1-I alaplap között hezitálok. Előbbi persze jobb teljesítményben, de az a kis ventillátor amellett hogy otromba, ránézésre hangosnak tűnik :D
Talán mert eddig csak olyan kis méretű hűtőkkel volt tapasztalatom amik borzalmas zajt csaptak. Nem kellene -9dB, de azért mégis egy a kategóriájának megfelelő zajszintű gépet szeretnék. Jogos az aggodalmam?

Köszönöm a választ!

(#43025) Mahrenburg válasza Sonja (#43022) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

Nagyon penge lap! Minden alaplapnak ilyennek kellene lennie! :))
És itt legalább látszik a "lényeg", nem úgy, mint a Z77-es testvérénél...
Kösz a linket!

Palacsa - Mintha olyasmit olvastam volna, hogy új korában nem is olyan hangos, csak hosszú távon "jön meg a hangja", de nem vennék rá mérget... Kérdezd meg itt, hátha a tulajok meg tudják osztani a tapasztalataikat.

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#43026) Hoga válasza Trebron09 (#42987) üzenetére


Hoga
csendes tag

Köszönöm a reagálást. A tápot sajna nemrég vettem, igaz, nem átgondolt választás volt. Szeretném ezt a hibát a többi alkatrésznél nem elkövetni. Szóval akkor teljes platformcserébe gondolkodjak, vagy inkább valami használt p45ös alaplap?:)
Megőrülök gép nélkül, csak pillanatok választottak el sokszor, hogy beszaladjak a legközelebbi számtech boltba, és vegyek bármilyen lapot, csak menjen. Ha nehezen is, de visszatartottam magam, és kivárom, míg látom azt, mit is kéne vennem/esetleg fejlesztenem.
az LGA775 úgy néz ki komolyan determinálja az irányt....

(#43027) Mahrenburg válasza Hoga (#43026) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

Hello!

A mostani géped teljesítménye hosszabb távra elég Neked?

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#43028) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

Ma tortent egy fura dolog. Eljatszadoztam az alaplap (sabertooth Z77) ventivezerlesevel (thermal radar) kb 2 orat allitgattam oket, amikor egyszer csak kikapcsol a gep. Kapcsolom ujra, semmi.... mar kezdem a nepszamlalast a szenteknel.... amikor lekapcsolom a tapot, nyomva tartom a kapcsolo gombot a gepen kb 10 masodpercig, aztan tap vissza gep vissza es indul ahogy kell neki. Ezutan meg babraltam a ventiket de azota minden megy.
A gep tokeletesen stabil, huzva van a cpu (4.5 daily / 4.8 work) es a videokartya (1000@1200 mhz), rendesen hutve van minden ( 7 haz venti + 2 alaplapi venti+ 2 cpu huto venti + 2 videokari venti + 1 tapventi, vagyis osszesen 14 venti van a gepemben , te jo eg ......) rendesen letesztelve (prime95, intel burntest maximum, LinX, 3dmark vantage, furmark, crysis2, COD MW3, Dirt3, Metro 2033, GTA IV, stb).

Most parazak, vagy csak valami nem tetszet a lapnak es lekapcsolt ? Vagy csomagoljam es kuldjem vissza. Azert az ember ezt nem varna el egy ilyen kaliberu alaplaptol.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#43029) BomiBoogie válasza MiklosSaS (#43028) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Hmm. Nem lehet, hogy valamelyik venti egyszerűen leállt és túlmelegedett valami, ezért lekapcsolt a lap? Mindegyik változatlanul megy?

(#43030) biznisz_man


biznisz_man
tag

Sziasztok!
Gondolkodok egy ilyen alaplap megvételén Gigabyte A75M-DS2! Erről mi a véleményetek? Vagy esetleg van vmi ebben az árban amit ajánlanátok? Ilyen proci menne bele: AMD A6-3670K

(#43031) BomiBoogie válasza biznisz_man (#43030) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Megvan már a proci? Ha nincs, inkább FM2-ben gondolkodj.

(#43032) biznisz_man válasza BomiBoogie (#43031) üzenetére


biznisz_man
tag

Még nincs meg, de egy sima irodai gép lenne, azért gondoltam egy olcsó masinára :)
Vagy akkor is inkább FM2?

(#43033) biznisz_man válasza biznisz_man (#43032) üzenetére


biznisz_man
tag

Vagy mit ajánlanál? Irodainak amit írtam arra a célra megfelelne?

(#43034) BomiBoogie válasza biznisz_man (#43033) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Mennyit szánnál összesen a lapra és a procira?

(#43035) bluyoo válasza MiklosSaS (#43028) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hát egy kikapcsolás miatt azért ne küld vissza. :)
"kb 2 orat allitgattam oket" Biztos elfáradt. :DDD
Viccet félretéve. Lehet csak egy kisebb áramkimaradás volt ami beállítás közben bekavart egy csöppet vagy tényleg a program makacsolta meg magát és valamelyik védelem lelőtte a gépet. Ezeket a lapokat már védelmekkel is felruházták pl. Túlfeszültség elleni védelem , elektrosztatikus kisülések elleni védelem és még tudja a fene mit bele nem építettek ezekbe a lapokba. Akkor aggódj ha csak úgy fogja magát és leáll miközben pl. játszol,netezel.
De ha már tesztelt beállításaid vannak miért állítgatod a ventiket?
"Azert az ember ezt nem varna el egy ilyen kaliberu alaplaptol." Hanem mit? Hagyja hogy leégjen valami? :)

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#43036) biznisz_man válasza BomiBoogie (#43034) üzenetére


biznisz_man
tag

35-39ezer körül :) vagy picit többet :)

[ Szerkesztve ]

(#43037) BomiBoogie válasza biznisz_man (#43036) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Abból már kijön egy FM2-es konfig is bőven.

Ez a lap és egy ilyen proci, összesen 43K, és jó ideig megfelelő lesz.

[ Szerkesztve ]

(#43038) biznisz_man válasza BomiBoogie (#43037) üzenetére


biznisz_man
tag

Milyen lapot és procit ajánlanál?

(#43039) bluyoo válasza biznisz_man (#43036) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Irodában egy alacsony fogyasztású olcsóbb Intel gép is .....
Pl. ASUS P8B75-M LX PLUS és mondjuk G870 kb. 35K.
G2120 -as Ivy CPU-val 38K i3-3220 -al 45K

Bazinga!

(#43040) biznisz_man válasza bluyoo (#43039) üzenetére


biznisz_man
tag

És AMD-ből? A Te ajánlatodon is gondolkodok :)

(#43041) bluyoo válasza biznisz_man (#43040) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Én is az FM2 -es foglalatot részesíteném előnyben mint BomiBoogie .
Lap terén attól függően hogy szükség van e USB3/SATA3 -ra (az Inteles oldalon úgy ajánlottam hogy van) mert ha nem le lehet pár ezrest faragni bár nem nagyon ajánlom. Szóval az előbb ajánlott FM2A75 Pro4-M tökéletes.
Akár a A4-5300 -al bár ez az APU a G870-nél azért gyengébben muzsikál durván a Celeron G540-el van egy szinten (persze nem IGPU terén). Milyen processzort vegyek?

Bazinga!

(#43042) biznisz_man válasza bluyoo (#43041) üzenetére


biznisz_man
tag

Köszönöm a segítségeteket! :R Akkor lehet marad az Intel :)

(#43043) MiklosSaS válasza bluyoo (#43035) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Kicsit ideges voltam az este a leallas miatt. Tudod ez olyan mint az auto, ha sokkat tud nagy az eselye hogy hamarabb romlik. (ez nem a Ladara vonatkozik)
Allitgattam a ventiket mert szeretnem minnel csendesebben beallitani azt a 14 ventit. Hogy csak akkor kapcsoljon a tenyleg szukseg lenne ra.
Barmi lehet, a lap garis ha gond van repul vissza.

@BomiBoogie: nem, szerintem nem volt tulmelegedes. Azota minden tokeletesen mukodik, nem volt vele gondom az 1 honap alatt miota nalam van.

[ Szerkesztve ]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#43044) bluyoo válasza biznisz_man (#43042) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Nem akarlak rábeszélni/lebeszélni de irodai alkalmazáshoz nem igazán kell erőmű és erős IGPU sem. És azért a Pentiumok sem éppen gyengék csak a nagy testvérek (I3,I5,I7) mellett törpülnek el. :)
Persze lehet combos CPU-t belerakni rosszabb nem lesz vele minden a pénztárcától függ. Melyik CPU-t raknád bele a 3 közül?
Talán inkább egy SSD -t rakj még bele , ha valahogy ki tudod gazdálkodni. Az nagyban felpörgeti a rendszert.
Ha gondolod és teljesen új rendszert építesz írj a Milyen asztali gépet vegyek? - Olvasd el az első hsz-t! topic-ba is.
(#43043) miklosss2012
Azért amit tud a lap azt ki is kell használni ez egyértelmű mint ahogy az is hogy ideges lettél hiszen sok oka lehet egy ilyen leállásnak .... Mindenesetre remélem csak egy program bug volt ...
"Barmi lehet, a lap garis ha gond van repul vissza." Van rá 5éved. :DDD Rem. nem lesz rá szükség.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#43045) biznisz_man válasza bluyoo (#43044) üzenetére


biznisz_man
tag

Nincs szó rábeszélésről, ezért kértem ki a véleményeteket! Azért gondolkodtam csak amd-ben, mert olcsó :)
De, ha a másik felét nézzük akkor tényleg intel, abból is maximum i3 proci jöhetne szóba!
Videó alkalmazást ritkán használnának rajta!

(#43046) BomiBoogie válasza biznisz_man (#43045) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Persze, ha belefér, egy i3 is lehet bele, videókat azzal is lehet nézni, mellé pedig egy olcsó lap, 40-45-ből úgy is kijönnél. A bőség zavara.

Abban igaza van bluyoo kollégának, hogy az FM2-es IGP-k irodába már túl erősek is, oda inkább a procierő, ami gyorsabbá teszi a munkát, és esetleg egy SSD, de nem létszükséglet.

Én egy 2.8-as Celeronon dolgozom, Win 7 és 2010-es Office főleg, teljesen jól használható.

[ Szerkesztve ]

(#43047) biznisz_man válasza BomiBoogie (#43046) üzenetére


biznisz_man
tag

Igen, már tényleg a bőség zavara van! Annyi van a piacon, hogy már nem is tudom mit vegyek :)

(#43048) bluyoo válasza biznisz_man (#43045) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Viszonyításképpen egy e8400 partiban van egy G620-al ... 4GHz E8400 VS G620/i3 2100
Amikor összeraktam az első LGA1155-ös gépet egy G620-assal már éreztem hogy váltanom kellene az LGA775-ös platformról! :D
Intel Celeron G540 and Celeron G440 Processors Review
Intel Pentium G850, Pentium G840 and Pentium G620 Review
Az új Ivy Pentium mint a G2120 még nagyobb teljesítményt kínál és még mindig nem I3 ami ugye 4 szálon képes dolgozni.
(#43047) biznisz_man
Ez bolttól is függ sok esetben az erősebb CPU-t olcsóbban vesztegetik.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#43049) biznisz_man válasza bluyoo (#43048) üzenetére


biznisz_man
tag

Köszönöm mind a kettőtőknek! Szét is nézek, hogy hol mennyibe kerül.Szerintem maradok ennél a lapnál: Asus P8B75-M LX PLUS :R

(#43050) bluyoo válasza biznisz_man (#43049) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Szívesen!
Bár ahogy látom a másik topic-ban már kiegészítetted a kérdést "de azért a játékot is bírja"! :N

Bazinga!

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.