Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60501) lorcsi válasza bluyoo (#60500) üzenetére


lorcsi
veterán

az asrock h97 pro4-ben is megvannak ezek az extrák mint az asus h97-pro-ban ?
M.2 és SATA Express -el, előreláthatólag később Broadwell támogatás

(#60502) bluyoo válasza lorcsi (#60501) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Nem, nincs M.2 és SATA Express sem a lapon.

Bazinga!

(#60503) lorcsi válasza bluyoo (#60502) üzenetére


lorcsi
veterán

aham...akkor azért kerül az asus-é 30k-ba :D

(#60504) Maotun


Maotun
őstag

Üdv !
I7 4770/4790k procihoz már érdemesebb a z97 chipsetes alaplapot venni? MSI Mpower z97 ről mi a vélemény?

(#60505) MiklosSaS válasza crysis88 (#60497) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Most hogy kicsit jobban utananeztem, igen. Ugy van ahogy leirtad.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#60506) bluyoo válasza lorcsi (#60503) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Többek között igen. :)

(#60504) Maotun
Igen a "K"-s CPU-nak "Z"-s lapban van igazán értelme.
Tetszetős lap, komoly tápkörrel és felszereltséggel. Bár abban az árkategóriában nem egy komoly lap van.

Bazinga!

(#60507) Giovanny


Giovanny
őstag

Üdv,ha az alaplapon nincs VGA /DVI kimenet,és csak HDMI van,akkor a cpu integrált vga-t nem lehet használni?

Zero Defect.No Compromise !

(#60508) bluyoo válasza Giovanny (#60507) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hi!
Miért ne lehetne használni? A HDMI audio-video kimenet.

Bazinga!

(#60509) crysis88 válasza bluyoo (#60498) üzenetére


crysis88
tag

Na írtam mailt az Asus Supportnak , kíváncsian várom a válaszukat. :K

Asus Z97-A , i5-4690k @4.2 Ghz , Scythe Ninja 3 , Corsair 16 GB DDR3 1333MHz , Gainward Phoenix GTX 1070 , Seasonic S12II-520W , Kingston HyperX FURY 120GB SSD , Samsung 500GB HDD , Seagate 2 TB HDD , Cooler Master HAF 912 Plus

(#60510) 3800+


3800+
őstag

Sziasztok!

Tesómnak szeretnék összeállítani egy netezős, néha játszós és akkor sem a legújabb, atomerőművet igénylő játékokkal játszós gépet.

Ez lenne az elképzelésem, ha valamelyik nem passzol esetleg az árkategóriájában nem az igazi akkor kérlek adjatok tanácsot, köszönöm!

CPU: AMD X2 A4-6300 FM2 - 10.540Ft

Alap: MSI A55M-E33 FM2+ - 11.370Ft

RAM: Kingmax 2GB DDR3 1600Mhz - 6.620Ft

VGA: Gigabyte HD6450 1GB DDR3 GV-R645-1GI - 10.405Ft

Eléggé S-budget gép tudom, de nem szeretnénk sokat kiadni rá.

Válaszokat köszi előre is!

MSI Z370-A PRO, XFX 6700XT, Intel i7-8700, AIO, 2x8+2x16 GB 2400Mhz

(#60511) Giovanny válasza bluyoo (#60508) üzenetére


Giovanny
őstag

Köszi,azt hittem hogy csak az említett módon lehetséges :B

Zero Defect.No Compromise !

(#60512) bluyoo válasza crysis88 (#60509) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Én is. Ha nem gond majd oszd meg velünk is. :)

(#60510) 3800+
Hi!
dVGA mellé inkább tennék egy Pentiumot. Pl. INTEL Pentium G3220.
AMD A4-6300 vs Intel Pentium G3220
De még egy Celeron is jobb választás lenne. Pl. INTEL Celeron G1840
AMD A4-6300 vs Intel Celeron G1830

Lapnak meg figyelembe véve az alacsony kereted, egy H81-es deszkát pl. az Asus H81M-A.
2Gb RAM az mára nagyon kevés! Szerintem minimum 4Gb-ban gondolkodj. Pl. a HyperX FURY DDR3 1600MHz CL10 HX316C10F/4.
Mondjuk az a dVGA finoman szólva is elég harmatos. De ezt gondolom a Milyen videókártyát? topic-ban is írni fogják.

(#60511) jános
:) Minden Intel LGA 1150-es lap rendelkezik videokimenettel.
VGA, DVI, HDMI, DisplayPort, Thunderport

Bazinga!

(#60513) crysis88 válasza bluyoo (#60512) üzenetére


crysis88
tag

Feltétlenül megosztom itt is. :K

Asus Z97-A , i5-4690k @4.2 Ghz , Scythe Ninja 3 , Corsair 16 GB DDR3 1333MHz , Gainward Phoenix GTX 1070 , Seasonic S12II-520W , Kingston HyperX FURY 120GB SSD , Samsung 500GB HDD , Seagate 2 TB HDD , Cooler Master HAF 912 Plus

(#60514) EnterR


EnterR
veterán

Üdv.

Asus M5A99FX 8+2 vagy 6+2 tápellátású? Specifikációknál 6+2 van, a képen meg 6+2+2
Előre is köszönöm.

PSN ID: marquuard

(#60515) bluyoo válasza EnterR (#60514) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Ha úgy vesszük mindkettő igaz. :) A +2 fázison gondolom a RAM-ok tápellátását értik.
De nincs gondja a tápkörének, akár az FX-9000-es CPU-kat is belepattinthatod. :DDD

(#60513) crysis88
Köszi! :)

Bazinga!

(#60516) EnterR válasza bluyoo (#60515) üzenetére


EnterR
veterán

Marad FX6300, így is marha alacsony feszültséggel megy magas frekvencián. FX8350 is elmegy benne 5GHz-ig, tehát nem lesz gond. :DDD

Sabertooth lejjebb mehetne már. :))

PSN ID: marquuard

(#60517) senzaj


senzaj
senior tag

Érdemes lenne i5 4670K alá Z97-es lapot venni vagy elég a Z87-es?

(#60518) bluyoo válasza EnterR (#60516) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Látom kitartó Fx-es huszár vagy. :DDD

(#60517) senzaj
Hát ez elég tág fogalom. Durván 150 lapról van szó (és ez még növekszik :DDD ).
Kicsit pontosíthatnál a dolgon. :)

Bazinga!

(#60519) senzaj válasza bluyoo (#60518) üzenetére


senzaj
senior tag

Egyenlőre annyi a biztos, hogy lesz egy ilyen procim és kellene hozzá alaplap+ram.
Szeretném tuningolni is. Csak ugye most jöttek az új 97-es lapok, nem tudom, hogy érdemes-e azt venni.
De akkor úgy kérdezem, hogy mi ajánlott hozzá? ATX-et szeretnék és 20-30k közöttit. :)

(#60520) bluyoo válasza senzaj (#60519) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hát elég alacsony az a 30K-s keret egy jó ATX-es tuninglaphoz. A 20K meg inkább vicces. :) :R
De p. az ASRock Z87 Extreme3 belefér a 30K-ba és viszonylag erős tápkörű és jó felszereltségű lap.
A Z97-es chipset az M.2 és SATA Express miatt, illetve a (előreláthatólag) későbbi Broadwell támogatás miatt érheti meg (na meg hogy a legfrissebb fejlesztések).
Pl. talán legolcsóbban az ASRock Z97 Pro4.
De figyeld mert a kiskerek mostanság 2év garanciával is árulják az ASRock lapokat.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#60521) EnterR válasza bluyoo (#60518) üzenetére


EnterR
veterán

Ááá nem akarok váltani Intelre, nincs annyi pénzem. :DD
Meg amire jelenleg használom, arra még sok is. Viszont ha lesz új lap, akkor 5GHz alatt bizonyisten, hogy nem fog menni. ;]

PSN ID: marquuard

(#60522) bluyoo válasza EnterR (#60521) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hát meglehet olcsóbb lenne mint az AMD tuningjával játszani.
Mindenesetre aki szeret viszonylag olcsón tuningolni, és nem is Greenpeace-es, annak kézenfekvő az AMD. :)

Bazinga!

(#60523) kz2


kz2
csendes tag

Sziasztok.
Játékra kellene gépet kreálni, természetesen akkora a választék, hogy gőzöm sincs milyet nézzek, talán tudtok segíteni.Néhány támpont Gigabyte v. Asus lapot vennék (ezek beváltak), proci LGA1150 I5 3.2GHz.
Videokártya még kérdéses de ha van ami az adott laphoz ajánlott akkor az is jöhet, bővíthetőség a későbbiekben előny, árral kapcsolatban ár/érték a szempont (tehát áldozok arra hogy jó legyen , de arra nem akarok ami mondjuk kb. 2%-os teljesítmény előnyt ad + 10k-ért).
Ha kellene még valami ami szűkíti a kört kérdezzetek, vagy több lap esetén pozitívum/negatívomokat írjatok légyszi.

(#60524) profisher.


profisher.
tag

Sziasztok!

Gondolkodok egy gép újításon, 1150 alapra szeretnék építeni. Két alaplap között variálok, mivel ha az olcsóbbat veszem ( ASRock B85M), akkor i5 4570-et tudnék mellé venni, ha pedig a drágábbat (ASRock H87M Pro 4), akkor csak i5 4440-at tudnék venni mellé. Fontos lenne egy H87 chipset, vagy jó a B85 is? Mert igazából foglalatok szempontjából nekem elég lenne az olcsóbbik lap, de attól félek, hogy azzal nem biztos, hogy ki tudnám annyira használni a 4570 teljesítményét.

köszi :R

(#60525) szacsee válasza profisher. (#60524) üzenetére


szacsee
nagyúr

Ha B85 és H87 közt lehetne csak választani ilyen procikhoz ezek közül a lapok közül, akkor itt az összehasonlító táblázat, kb ugyanazt tudják... H87 +sata és 2 usb3 port, de ennyi, semmivel nem lassabb a B85 a H87-es deszkánál.
Nem tudom mennyiért veszed, de 20-23000Ft körül már látni H97-es chipkészletű alaplapot, ami jelen állás szerint támogatja majd a Broadwell procikat is (közös mem hozzáférés stb elvileg). Megnézném a helyedben azokat is, mert ha a procival nem is lesz gyorsabb, viszont időtállóbbnak tűnik és később megjelenő procikat is tudsz bele tenni.

kz2: Tuning lesz-e, proci kompatibilitás a jövőre nézve számít-e, illetve mennyit szánnál rá?

[ Szerkesztve ]

(#60526) profisher. válasza szacsee (#60525) üzenetére


profisher.
tag

Mire eljutnék oda, hogy processzort cserélek (legalább 3 év), addigra valószínű, hogy már gépet is kénytelen leszek cserélni, tehát ilyen szempontból nem látom értelmét a + kiadásnak. Ezekszerint az i5 4570 mellé jó lehet az Asrock B85M, köszi. :)

(#60527) kz2 válasza szacsee (#60525) üzenetére


kz2
csendes tag

Proci estleg lehet cserélve,tehát a jóvőbeni kompatibilitásra hajlandó vagyok áldozni, tuning nem.
Ár... na erre csak azt tudom mondani, hogy én mire gondoltam, de ha ebbe nem fér bele az eddigi igényeimnek megfelelő akkor valamennyivel megtudom még toldani -- 50k -- lenne amit gondoltam.

(#60528) bluyoo válasza kz2 (#60527) üzenetére


bluyoo
nagyúr

50K :Y A legdrágább nem tuninglap is megáll 35K alatt. :)
Jelenleg talán a legdrágább H97-es az MSI H97 GAMING 3. De ha már Asus a H97-PRO nem rossz vétel. :)

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#60529) kz2 válasza bluyoo (#60528) üzenetére


kz2
csendes tag

:R Tényleg bocs, de mikor beléptem az egyik pc webshopba akkor 1150 foglalathoz éppen kb.150 lapot hozott fel :W na mondom akkor most melyik legyen, na mondom akkor talán nem megyek végig az összesen inkább kérdezek.
Amúgy köszi a javaslatot , megnézem és így már tudok mihez igazodni.

(#60530) wasdbence


wasdbence
csendes tag

Valaki Asrock Fatal1ty B85 Killer vélemény? Vagy esetleg másik lap ilyen árban alc1150 hanggal?

(#60531) spinor


spinor
újonc

Hello!
Pc-t szeretnék összerakni ki is néztem magamnak am3-ra építenék.,(nagyábol értek hozzá) Viszont van 1 pc-s ismerősöm aki azt mondta,hogy semmiképpen ne építsek am3-ra inkább fm2-re
Az én configom ez lett volna:
Amd fx 6300
Sapphire r7 265 /vagy r9 270
Asrock 970 EXTREME3 R2.0
Fsp 550w raider
Erre mondta,hogy semmiképpen ne építsek am3-ra.
Megnéztem árban fm2-nél jóval gyengébb a proci,így nem tudom mitévő legyek,ebben kéne segítség. :)

Kb 17k-t szánnék rá
Monitorom csatlakozása dsub

(#60532) 3.Aragorn válasza bluyoo (#60473) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Teljesen félreértettél. :( Nem azt állítom, hogy a TUF szériás minőséget egyszerű marketingfogásnak vélem, hanem azt, hogy minden gyártó azt hirdeti, hogy az ő termékük kivételesen tartós. Függetlenül attól, hogy valószínűleg elég jó minőségű alkatrészeket használnak mind... Éppen emiatt irritál a tény, hogy minden alaplapot a "tartós alkatrészekkel" próbálnak eladni, jobbnak mutatni a többinél, miközben azok is minőségi darabok és mindenféle probléma nélkül üzemelnek azok is sok sok évig. Pl. minden nagyobb gyártó magas minőségű japán kondenzátorokat használ, de ezt olyan köntösben tálalják nekünk, hogy ők kivételes minőségű heavy ultimate alkatrészeket használnak, szemben a többiekkel, akik minőségtelen, egy hét alatt felpukkanó, silány, bazáros, kínai bóvli szarokat...
Remélem így már érthető, mire gondoltam a marketing témát illetően. :DDD
A TUF lapok garanciaideje természetesen sokat elárul ezen lapok valós minőségbeli magasabb színvonaláról, ez a napnál is világosabb, erről szükségtelen engem "meggyőzni".
Ugyanakkor egyetértek csucsbicep-pel:
"Te ebbol a TUF extra strapabirosagbol nem sokat fogsz kamatoztatni elhiheted."
Való igaz, jobbak, strapabíróbbak - ami önmagában is egyfajta biztosíték - plusz lehet hogy nem 7, hanem mondjuk 10 évig bírják, de mi előnyöm lesz belőle, ha 4-5 év múlva úgyis túl adok rajta. Eladni el fogom tudni mindkettőt, de a gépem nem lesz gyorsabb tőle, viszont elszórtam egy csomó pénzt olyan extrákra, amirke igazándiból nincs szükségem. Pl.a ROG lapok ebből a szempontból sokkal kézzelfoghatóbb extra szolgáltatásokat nyújtanak hasonló pénzmagért cserébe. Ez persze csak egy vélemény, ne kövezzetek meg! :)

Nem minden vándorút céltalan...

(#60533) MiklosSaS válasza 3.Aragorn (#60532) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

+1

Tokeletes hozzaszolas ami a TUF illetve a ROG lapokat illeti !

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#60534) Ottó58 válasza 3.Aragorn (#60532) üzenetére


Ottó58
senior tag

Van egy ASRock lapom, benne 1,3-as Duron, tíz évnél idősebb, tökéletesen működik annak ellenére, hogy egyszerű kondikkal van szerelve. Mellette (másik gépben) pár Giga és Asus régen feladta a harcot.

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#60535) 3.Aragorn válasza MiklosSaS (#60533) üzenetére


3.Aragorn
addikt

:R
Mellesleg itt egy összehasonlító teszt az Asus Maximus VII Ranger szereplésével. Szépen teljesít.
Viszont ezen az alaplapi tápkör dolgon nem tudok kiigazodni. Itt van pl. az asus z97 pro a maga 12 fázisos felépítésével, de még a nem tuningos H97 pro is 6 fázisos tápellátással bír.
Tudom, hogy a "Fázisok száma közel sem minden" - hogy ismét csak csucsbicep kollégát idézzem - de örömömre szolgálna, ha valaki fölvilágosítana, hogy mégis mekkora szerep jut ezeknek az áramköröknek a lapok stabilitását és a tuningolhatóságot illetően. Avagy teljesen felesleges ezzel a tulajdonsággal foglalkoznom?

Egyébként a z97-proról nem találtam még tesztet, csak a Z97-Pro Wi-Fi AC-ről van. Ez mennyire releváns kiindulási alap a pro-val kapcsolatban?

Belső monológ: [...] Illetve elnézegetve a H97 pro-t, felszereltségben nem sokkal kevesebb a a z97-es testvérétől, főként annyi, hogy nem tuningolható. Viszont 20k-val olcsóbb... Ehhez jön még az olcsóbb proci, illetve az olcsóbb hűtés, könnyen lehet, hogy 30k-val is több maradna a zsebben, ami a jelenlegi felállásban azért is érdekes, mert nem is lenne szükségem tuningra 1 évig biztosan, de előfordulhat, hogy még utána sem egy jó darabig. Ha hozzávesszük azt, hogy eleve nem bírom kivárni a devil's canyon K-s szériájának eljövetelét, könnyen lehet, hogy jobban járnék egy H szériás lappal, amibe bepattintanám a jelenleg kapható legerősebb nonK devil's canyon i5-öt és megnézném mekkorát szól. Úgymond "hobbituningra" nem biztos hogy el kellene költenem +30k-t ezekben a sötét időkben [...] ;]

Ennek okán az lenne a kérdésem, hogy az Asus H97 pro mellett melyik H-s lapokat lenne érdemes nézegetnem? Melyik a legjobb? Tesztek terén sem túl bőséges a felhozatal... :U

Ottó58: Nekem egy Asus P5Q szolgál idestova 6 éve, minőségi japán kondik, stabil működés jellemzi. Soha nem volt vele baj.

[ Szerkesztve ]

Nem minden vándorút céltalan...

(#60536) Danecay


Danecay
őstag

Sziasztok!

i5 2500K procihoz keresnék olcsó de megbízható alaplapot. Nem bánnám ha egy kis tuningot is elbírna, de a lényeg sajnos az alacsony árfekvésen lenne :( Tudnátok ajánlani a leírt feltételeknek megfelelő alaplapot, esetleg tuning lehetőség nélküli, olcsóbbat ha a leírt kritériumoknak megfelelő csak drágán lenne?!

A válaszokat előre is köszönöm!

(#60537) Pacy


Pacy
aktív tag

Sziasztok!
Készülök beruházni egy 4770k-ra. Szeretnék tanácsot kérni alaplap téren. Tuningot azt mindenképp szeretnék. Ami még fontos hogy optikai kimenet legyen a házimozi miatt. Crossfire és Sli rendszer építés egyenlőre nem lesz. Azért ha több van mint egy 3.0 csatoló az nem baj. :) Árban szeretnék alul maradni amennyire csak lehet. Pl egy Asus Gryphon rol mi a tapasztalat? Segítséget előre is köszönöm! :R

(#60538) bluyoo válasza 3.Aragorn (#60532) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Igen, erre írtam hogy a szövegelésen felül, itt legalább alátámasztják valamennyire a plusz garanciával az állításukat.
"Pl.a ROG lapok ebből a szempontból sokkal kézzelfoghatóbb extra szolgáltatásokat nyújtanak hasonló pénzmagért cserébe. " Jók a ROG lapok ez tény, de nekem pont a "gamer" lapok számítanak "marketing bullshit"nek. :) Mára minden második lap "gamer" , "killer" , sárkányos , csillogó csillogó , agresszív vörös ..... :DDD
Na meg azért egy TUF lap nem (csak) azért kerül annyiba amennyibe, mert válogatott alkatrészekkel szerelt. Ahogy legutóbb írtam a Vanguard is TUF lap, mégis 24K. De hát kinek mi a fontos, azért van ekkora paletta amekkora. :)

(#60535) 3.Aragorn
"Fázisok száma közel sem minden" Szerintem itt Csucsbicep arra gondolt hogy nem csak a száma, hanem a tápkörnek a minősége, felépítése, hűtése, vezérlése is számít. Na meg az UEFI részletessége a laphoz kapott segédprogramok. Végül is a a lap egésze ......
A belső monológhoz annyit hogy szerintem egy tuningmentes vas is ... de ezt már írtam. :)

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#60539) bluyoo válasza wasdbence (#60530) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Jó ár értékű lap. :K De figyeld hogy 3év garancia legyen rá mert mostanában újra 2évet vállalnak a kiskerek.

(#60529) kz2
Hát van egy pár típus az biztos. Mondjuk H97-es chipset-el még viszonylag kevés deszka jött ki. :)

(#60531) spinor
Az 970 Extreme3 R2.0 nem igazán vált be az FX-ek alá. Vagyis majdcsak az összes ASRock lap AM3+ felejtős. Legolcsóbban talán az Asus M5A97 R2.0 de még inkább az M5A97 EVO R2.0-es változata. Szóval 17K-ért nincs igazán jó lap az FX-ek alá.
Az FM2 és FM2+ foglaltra ahogy írod nem igazán vannak erős APU/CPU-k. AMD oldalon még mindig a kicsit öregecske FX .....
Esetleg Intel? A Milyen asztali gépet vegyek? topic-ban kaphat egy két tippet a keretedhez mérten. :)

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#60540) mobal válasza Pacy (#60537) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Nem akarlak elkeseríteni, de ha a tuning a cél akkor 4790k-t vedd és várd meg mert a 4770k botrányos! :DDD

#60535: Asus Z97-PRO és az ASUS Z97-PRO WiFi AC egy és ugyan az, csak az utóbbiban van egy Wifi/BT vezérlő. Mellesleg itt tudsz kérdezni! :))

[ Szerkesztve ]

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#60541) MiklosSaS válasza 3.Aragorn (#60535) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Nekem ezek a LE ROG-ok nem tetszenek egyaltalan. Gyengenek tunnek es eleg puritan az egesz NYAK.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#60542) bluyoo válasza Danecay (#60536) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hi!
Akkor gondolom használt lap is mehet. Itt az aprón nézzél Z77-es lapokat.
Esetleg újonnan egy olcsóbb darab pl. az Asus Z77-A esetleg az ASRock Z77 Extreme3 / Extreme4 .... nem tudom mennyi a pontos kereted.

(#60541) miklosss2012
Felesleges is lenne teletűzdelni őket nem használt alkatrészekkel. :DDD

Bazinga!

(#60543) Mahrenburg válasza MiklosSaS (#60533) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

NagySasss - Most őszintén, nem mindegy Neked? Nálad egy lapnak úgyis csak pár hetet kell kibírnia... :))

Vezérigazgató Úr - "Felesleges is lenne teletűzdelni őket nem használt alkatrészekkel."- Amikor bőséggel vannak használt alkatrészek is raktáron... :DD

[ Szerkesztve ]

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#60544) MiklosSaS válasza Mahrenburg (#60543) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Nem ! A mostani X79 mar megvan November ota ! Igaz ritkan hasznalok ennyit egy platformot :B

(#60542) bluyoo: ebbe most nem megyek bele.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#60545) Giovanny


Giovanny
őstag

No,hosszú gondolkodás után megrendeltem Asus Deluxe alaplapot,ha minden igaz holnap jön,nem TUF,de 3 évet csak kibírja :D

Zero Defect.No Compromise !

(#60546) csucsbicep válasza 3.Aragorn (#60535) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

1150-nél nem kell annyira súlyosan venni a tápellátás dolgot. Z97-Pro, Ranger már bőven jó OC-ra. Megveheted a legdrágább lapot is, ha rossz a procid tuningban.

(#60547) Danecay válasza bluyoo (#60542) üzenetére


Danecay
őstag

Köszönöm a választ! Egy Gigabyte GA-Z77 D3H-t találtam használtan a közelben. Erről mi a vélemény?

(#60548) bluyoo válasza MiklosSaS (#60544) üzenetére


bluyoo
nagyúr

A francba! :D

(#60543) Mahrenburg
Téged is lehet látni ...? Rég nem offoltál erre! :DDD

(#60547) Danecay
Hát nem a legjobb deszka ... de ugye az ár mindenekelőtt.
Mondjuk az ASRock Z77 Extreme4 sem drágább ..... Hol nézted mennyiért?

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#60549) Danecay válasza bluyoo (#60548) üzenetére


Danecay
őstag

15.000 Ft 6 hónap garival a hardveraprón.

(#60550) bluyoo válasza Danecay (#60549) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hát annyit megér, főleg hogy kiskergaris. Bár újonnan 18K az Asus Z77-A három év garival ... :)
ASZTALI GÉP / ALKATRÉSZ beárazás

Bazinga!

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.