Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62001) zeahangya válasza BomiBoogie (#61999) üzenetére


zeahangya
csendes tag

Igen, a hangminőség, illetve ne legyen olyan, hogy ha csatlakoztatom a jackes mikrofont, akkor még csak fel sem ismeri, hogy van. A hangvezérlő igen, de a windows nem. És így nem is szól... Így értem a "legjobb"-at.

(#62002) zeahangya válasza hardline (#61998) üzenetére


zeahangya
csendes tag

Köszi, utána nézek ezeknek.

(#62003) BomiBoogie válasza zeahangya (#62001) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Azért egy mai alaplapban már alap, hogy felismeri a mikrofont, ha rádugod. :)

(#62004) zeahangya válasza MiklosSaS (#62000) üzenetére


zeahangya
csendes tag

Egy MSI-t néztem már, ponosan ezt: MSI H97 GAMING 3

(#62005) zeahangya válasza BomiBoogie (#62003) üzenetére


zeahangya
csendes tag

Ebben bízom én is, de hát na. Az ördög sosem alszik, és tudjuk, milyen az informatika és a szoftverek ;]

(#62006) MiklosSaS válasza zeahangya (#62004) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Az nagyon jo kis lap. Mindenki dicseri a hang chipet/szoftot.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#62007) Maotun válasza MiklosSaS (#62006) üzenetére


Maotun
őstag

Szia! Véleményed szeretném kérni :R :
Mivel még nehézkes a 4790K beszerzése idehaza és mire kedvezőbb ára lesz, van időm dilemmázni az alaplapon
Az alaplapot tartom a legfontosabb hardvernek...
Két jelöltem van:
MSI]
[gigabyte]
Vegyük úgy hogy egy árba vannak.
Szempont: Játék, alaplapi hang, tuning, stabilitás megbízhatóság.
Te melyikre szavazol és miért?
Megtisztelnél válaszoddal!
Üdv

(#62008) Pete55555


Pete55555
addikt

Felrakom itt is a kérdést:

H97M Pro4 lap lesz alá gondolkozok most G3258-as procin, a G3420 helyett. Kérdés, hogy lehet-e tuningolni a H97-es lapban. Manual szerint támogatja a Non-Z OC-t, illetve neten is találtam egy tesztet, amiben húzták benne a procit, tehát elvileg a lapon nem múlik (csak annyiban, hogy csak 4 fázis van rajta)

...Szeretem leracsniztatni...

(#62009) BomiBoogie válasza Pete55555 (#62008) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Akkor lehet tuningolni, csak hivatalosan nem támogatott.

A H/B87-es lapoknál is volt ilyen néhánynál, az Intel nem is örült neki, fura, hogy még most is van ilyen eset.

(#62010) Sentry1


Sentry1
csendes tag

Sziasztok!

Kevesebb mint 1 év alatt meghalt a Gigabyte GA-970A-UD3 (rev3.0as) alaplapom. Soha nem piszkáltam, se fizikailag se szoftveresen (BIOS stb). Nem húztam, nem tuningoltam. Egyszer csak nyekk.

PCX-től vettem, ma vitte vissza a futár. Mivel a honlapom nem találom (gondolom nem árulnak már) ezt a típusi alaplapot, így gondolom másikat kell majd választanom.

Kérdés: hasonló árban (max kisebb ráfizetéssel) melyik alaplapot javasoljátok? Elsősorban azért bírjon ki többet mint 1 év..... :))

Előre is köszi a válaszokat! ;)

(#62011) Pete55555 válasza BomiBoogie (#62009) üzenetére


Pete55555
addikt

Én is így sejtem, de ugye ez mindig kérdéses...
Na mind1, szerintem marad a sima, az a tuti.

...Szeretem leracsniztatni...

(#62012) bluyoo válasza Sentry1 (#62010) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hi!
Asus M5A97 EVO R2.0
Nincs szerencséd, azért nem minden GA-970A-UD3 hal meg egy év után. :)
Mondjuk nem árt belenézni az UEFI-be legalább alulfeszelni a CPU-t. Az AMD FX topic-ban majd segítenek benne.

Bazinga!

(#62013) Mahrenburg válasza bluyoo (#61973) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

Bluyoo - Azaz dobjunk piacra egy Sabertooth-másolatot "SassshatesSaber"-néven? :D

Sentry1 - Hello!

Sajnálatos, pedig ajánlott lap, lehet, hogy egyedi hibája volt. Esetleg erre vess egy pillantást. Kérdezd meg az AMD FX-topic lakóinak véleményét is.

Bluyoo - (#62012) - Régen volt már, hogy ennyire egyszerre... :D

[ Szerkesztve ]

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#62014) bluyoo válasza Pete55555 (#62008) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Pont a kis tuning Pentium-hoz való, pl. a Z97M Pro4.
Vagy a Anniversary széria. Bár abban inkább a nem "csupasz" ASRock Z97 Anniversary.
Egy rövid boltos cikk.

(#62013) Mahrenburg
"Régen volt már, hogy ennyire egyszerre..." Ritkán jársz erre azért! De ami jó az jó! :)
"Azaz dobjunk piacra egy Sabertooth-másolatot "SassshatesSaber"-néven? " Sas kolléga kitérne a hitéből! Igazi TUF ellenes kampányt indított, erre róla neveznénk el! ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#62015) Pete55555 válasza bluyoo (#62014) üzenetére


Pete55555
addikt

Kis variálás volt ez részemről még, így a végén :D De megrendeltem a G3420-ast.
H97M Pro4 már ki lett fizetve, úgyhogy az biztos volt, meg többet nem is szántam rá (ehhez jó áron jutottam).

Ez az Anniversary széria nem egy nagy fogás...
0 tápellátás 0 audio... mintha egy H81-es lapra raktak volna egy Z97 chipsetet.

[ Szerkesztve ]

...Szeretem leracsniztatni...

(#62016) Headers


Headers
tag

Sziasztok!

Nagy nehezen összeállt egy gamer config:

Intel i5 4590
Sapphire R9 280X 3GB DDR5 OC Dual-X 11221-00-20G
FSP 550W Raider S 550 80+
2x4GB DDR3 1600MHz RAM
Gigabyte GZ-G1P1BA-CNB számítógép ház
LG GH24NS95RBBB fekete OEM DVD író

Ehhez néznék alaplapot, amit szeretnék megúszni 24k-ból.

Amin leginkább elgondolkodtam, az az ASUS H97-PLUS vagy a H97M-PLUS, de inkább a sima ATX-et választanám.
A sima ATX-es H97-PLUS-al az az egy problémámvan, hogy hátul csak 3 audio csatlakozója van. A gyártó honlapján azt írja ide megjegyzésnek, hogy:
"A nyolccsatornás audiokimenet kihasználásához válasszon olyan házat, amelynek az előlapjában HD audiomodul található."
Ilyen HD audiomodul szinte minden gépházon van, de azon csak két jack van (kimenet, és bemenet (mic)) Tehát, hogy lehet kihasználni a 8 csatornát, mert erre sehogy nem tudok rájönni?

[ Szerkesztve ]

A nem-tudás tudása a tudás kezdete

(#62017) bluyoo válasza Pete55555 (#62015) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Rosszat linkeltem .. az ATX-est akartam [link]. Hozzáteszem én is inkább a Z97M Pro4-et. :)
De így mindegy ....

Bazinga!

(#62018) bluyoo válasza Headers (#62016) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hi!
Ezért jó hogy van felhasználói kézikönyv. :DDD 24. oldal (képekkel egy másik lap kézikönyvéből 57.oldal).

Bazinga!

(#62019) Headers válasza bluyoo (#62018) üzenetére


Headers
tag

Basszus, na erre nem gondoltam. :DDD

Köszi szépen! :D

Egyébként mennyire ajánljátok ezt a lapot?

A nem-tudás tudása a tudás kezdete

(#62020) bluyoo válasza Headers (#62019) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Nekem a H97-PRO szimpatikusabb. :)

Bazinga!

(#62021) Headers válasza bluyoo (#62020) üzenetére


Headers
tag

Nekem is, de szerintem nem éri meg az 5000 Ft pluszt.

Esetleg még ASRock H97 Pro4-ben gondolkodtam, talán jobb választás lenne ebben az árkategóriában?

[ Szerkesztve ]

A nem-tudás tudása a tudás kezdete

(#62022) bluyoo válasza Headers (#62021) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hát annyira nem. Bár árban nem kicsit csábító! :) De pl. Intel LAN, ...
Mondjuk engem egy dolog idegesít újra az ASRock esetében hogy az üzletek újra csak két év garanciával árulják. :((
De miért szeretnél ATX-es deszkát? Általában drágábbak, miközben legtöbbször kihasználatlan ....

Bazinga!

(#62023) BomiBoogie válasza bluyoo (#62022) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Bezzeg a ROG lapok 2,5-szer annyi garit adnak! :DDD

(#62024) bluyoo válasza BomiBoogie (#62023) üzenetére


bluyoo
nagyúr

:DDD
Meglepődtem hogy a TUF lapok után, az ASRock dobta másodjára piacra az 5év garanciával rendelkező lapjait! Ugyan pár évet késtek de hát akkor is ....
Sajnos ebből itthon annyit érzünk hogy az 5-ből kemény 2évet ... :W Na ez a lehúzás! :(

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#62025) afrojack1


afrojack1
senior tag

Valaki erre? ugyan ez a kérdésem :)

SC: Herczku_Death

(#62026) bluyoo válasza afrojack1 (#62025) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Pl. az Asus Z97-A azt tudom hogy tudja.
De szerintem a konkurencia sem hagyta ki a lehetőséget (a felhasználói kézikönyvekben biztos benne van).
Gigabyte GA-Z97X-Gaming 5
MSI Z97 GAMING 5
ASRock Z97 Extreme4

Bazinga!

(#62027) afrojack1 válasza bluyoo (#62026) üzenetére


afrojack1
senior tag

az asus z97-A és a z97-deluxe (sima nem wifis) mi a külömbség?

SC: Herczku_Death

(#62028) bluyoo válasza afrojack1 (#62027) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Az Asus honlapján össze tudod pontosan nézni őket.
Had ne írjam le az összes különbséget. :R Legyen annyi elég hogy (kis túlzással) mindenben jobb.
Nem potyára kerül +30K-ba!!
Már a kettőjük között lévő Z97-PRO sem kis előrelépés (+10K-ért). Bár akkor már a Z97-PRO(Wi-Fi ac).

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#62029) MiklosSaS válasza Mahrenburg (#62013) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Viccelodjel csak....majd Pentium helyett VIA processzort fogok elkuldeni!

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#62030) rudii


rudii
tag

Hali! :) Tudom nem ebbe topicba tartozó dolog, de ott nem kaptam választ. Pár kérdésemre szeretnék választ kapni. [link] Válaszok előre köszönöm! :R

(#62031) afrojack1 válasza bluyoo (#62028) üzenetére


afrojack1
senior tag

Köszike! :R

SC: Herczku_Death

(#62032) Maotun válasza bluyoo (#62028) üzenetére


Maotun
őstag

Mester :R !
Igaz nem tőled kérdeztem, de te is megtisztelnél véleményeddel?
#62007 re ha válaszolnál kérlek!
Üdv!

(#62033) MiklosSaS válasza Maotun (#62007) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Szia, sajnos csak most vettem eszre kerdesed.

A giga lap is nagyon jo, de en inkabb a MSI lapra voksolok az UEFI-je miatt.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#62034) Maotun válasza MiklosSaS (#62033) üzenetére


Maotun
őstag

Köszi! Most lehet nagy hülyeséget irok :B
De az msi nél olvastam olyat hogy felajálja oc esetén a rammok legjobb időzitését?

(#62035) mobal válasza afrojack1 (#62027) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Dióhély: jobb tápellátás, két lan, wifi, bt, nfc, + rengeteg apróság :))

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#62036) MiklosSaS válasza Maotun (#62034) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Igen, valami olyasmi. Nekem peldaul az 1866-os ramokat 2400-ra aztan 2600-ra OC-zta.

De igazabol a ram tuningnak ertelme nulla...

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#62037) Milten159


Milten159
csendes tag

Miklosss bocsi, de nem hagyhattam ki :D
Mit visz a sas? :D

(#62038) MiklosSaS válasza Milten159 (#62037) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

kezdodik.......:)

Jo kep! :C

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#62039) krbC válasza Headers (#62016) üzenetére


krbC
tag

Dettó ugyan ez lesz a config om :DD :R :C

-gl hf-

(#62040) cd930


cd930
aktív tag

Sziasztok!

Két lap között vacillálok per pillanat:
Asrock sFM2 FM2A88M Extreme4+
Asrock sFM2 FM2A88X Extreme4+

Esetenként Blu-ray 3D FullHD filmek tévére való kiadása a cél, semmi extrém játék vagy egyéb hatalmas terhelés nem vár rá rövid távon.
Ne forrósodjon, ne romoljon el :)

Nem olvastam utána túlságosan, az Asrock honlapon meg nem lelek összehasonlítást.
Milyen lényeges szolgáltatásbeli különbség van a két lap között? Azt látom az egyik meg van tömve USB3-asokkal és eSata is van rajta. Ezen kívül 1866 vs 2400 a RAM. Mi különbség van még? Érdemes megfizetni?

Leendő konfig:
- A fenti két lap közül az egyik
- A10 6790K
- a meglévő HyperX 1600-as RAM-okat milyenre cseréljem? A proci miatt nem feltétlenül volna érdemes cserélni, mert talán tudnának 1866-ban is menni... :F Az olcsóbb lap is 1866-os, tehát ez alapján elég volna a butább is.
- WD RED HDD

NO VGA
NO tuning

[ Szerkesztve ]

20+ éve a Prohardveren

(#62041) Jammalan


Jammalan
tag

Sziasztok!
Egy barátom hozzám fordult segítségért gépösszerakás miatt és ezt hoztam össze neki:
Táp: XFX Pro 550
CPU: I5 4590
VGA: ASUS gtx 770 OC
Ram: Corsair Vengeance 1866 8gb kit cl9 (tudom, hogy nem megy ennyit de most ez a legolcsóbbak között van az 1600asok között!)
Ház:valszeg egy CORSAIR Graphite Series 230T lesz

És itt kérném a segítségeteket, hogy milyen lapot ajánlotok ehhez, persze azért a legolcsóbban de már ténylegesen jó lapot szeretném mondani neki. Membrandj szokta ajánlani gépösszerakóban a sima haswellekhez a giga b85m d3h-t ezért gondoltam talán jó lehet a GIGABYTE GA-H97M-D3H is. Vagy esetleg az Asrock h97m pro4-et inkább? De ha van szerintetek ajánlottabb +-2 ezer forint akkor szívesen meghallgatom :)

[ Szerkesztve ]

(#62042) Zsivaagoo válasza cd930 (#62040) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

FM2(+) kategóriában tök felesleges a 4 db RAM slot és az ATX kialakítás egy A10-es APU-hoz, + a Seggszikla Asrock teljesen felejtős AMD platformhoz.

A csipszet az jó.

Asus/Giga lapot lessél ahhoz az APU-hoz. -- A leírt célra pedig egy Richland A8-6600K is bőven jó, nem kell a legdrágább Kaveri APU hozzá. (Min. 20K-t lehet spórolni, amiből vehetsz/cserélhetsz fürgébb RAM-ot.)

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#62043) afrojack1 válasza Zsivaagoo (#62042) üzenetére


afrojack1
senior tag

de am3+-hoz is felejtős az asrock, nekem ilyen van és laggok vannak a lap miatt, nemsokáraa cserélek, ezt bele a kukába és jöjön a ranger. :)

SC: Herczku_Death

(#62044) Headers válasza Headers (#62016) üzenetére


Headers
tag

Tovább nézelődtem, és a GIGABYTE GA-H97-D3H lapot találtam, ami minden elvárásomat kielégíti. Van M.2 csatlakozója is, jó hangkártya, 3 év gari...
Csak abban nem vagyok biztos, hogy támogatja-e az Intel turbo boost 2.0-át. Elvileg minden H97-es lap támogatja, de a Gigabyte honlapján ez nincs külön feltüntetve.

A nem-tudás tudása a tudás kezdete

(#62045) bluyoo válasza Maotun (#62032) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Mindkettő komoly kis deszka. Sok felesleges gombbal ..... :DDD Amiben a Giga lapja vezet.
Tesztpadra, több VGA-val, a Giga lapját választanám.
De talán mégis az MSI-t mondanám. Olcsóbb is, na meg Miklosss2012 nagyon meg van vele elégedve, szóval rossz lap nem lehet. :)

(#62041) Jammalan
A két lap közül, talán az ASRock deszkát választanám, de csak akkor ha nem 2év garanciával árulják a választott üzletben.
De ott van még az Asus H97M-PLUS, már M.2-es foglalttal. De sok helyen elég magas az ára (de van olcsóbban is, pl. 25K).

(#62043) afrojack1
Én mondtam. Bár a kis csupasz pro 3-al szemben nem is kellett nagy elvárásokat támasztani. :)

(#62044) Headers
Természetesen támogatja.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#62046) afrojack1 válasza bluyoo (#62045) üzenetére


afrojack1
senior tag

te montad amit nagyon köszönök, de ez a csajszi csak ezt tett bele, és mondom hogy ez szar az asus jobb és mondta hogy ők tesztelték az asust és kékhalálozot és vagy 10 asus lapot teszteltek és ez az asrock nem halálozott! de innen is látszik hogy senkire csak is bluyoora kell hallgatni! :K ;) :R

SC: Herczku_Death

(#62047) bluyoo válasza afrojack1 (#62046) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Lehet az Giga, vagy MSI deszka is (de még ASRock is).
A lényeg hogy ne egy belépőszintű, csupasz deszkát dobjon az ember egy nyolcmagos alá! :)
A csajok meg köztudottan csak elrontani tudják az elektromos dolgokat! :DDD
"hogy ők tesztelték az asust és kékhalálozot és vagy 10 asus lapot teszteltek és ez az asrock nem halálozott" Melyiket tesztelték? De lényegtelen, egy nagy kamu ... rád sóztak egy polcon porosodó lapot ...

Bazinga!

(#62048) afrojack1 válasza bluyoo (#62047) üzenetére


afrojack1
senior tag

irtam püt.

SC: Herczku_Death

(#62049) Astrasattila


Astrasattila
tag

Szervusztok!
Szeretnék majd venni egy i7 4790K-t, ha lehet majd kapni, és értelmes ára is lesz. VGA-nak a következőt gondoltam hozzá: EVGA GeForce 780Ti 03G-P-3888-KR ( nem zárkózom el az ellenféltől sem ). A kérdésem az lenne igazából, hogy megéri beruházni Z97-re? Mondom ezt úgy, hogy nem szeretnék 6 évig sem fejleszteni, sem platformot váltani. Arra gondolok, hogy az Z87 már kiforrott dolog, a Z97 meg még új. Fognak még fejleszteni szerintetek Z87 lapokat vagy már hanyagolva lesz? 80%-ban játékra lenne használva ez a gép. Tudnátok ajánlani valami jó alaplapot? Vagy ha mindenképpen megéri már most is az új chipsetes ( attól függetlenül, hogy nekem nem lesz újabb platformos CPU-m ), akkor abból is szívesen várok ajánlatot. Amivel játszom /szeretnék játszani: Asetto Corsa, Euro Truck Simulator, Fórmula Truck, iRacing, CARS, Live For Speed, Race Room Racing Experience, Race 07 sorozat, Super Bike, Need For Speed. Ezt csak azért írtam le, ha esetleg van olyan alaplap-VGA páros, ami bizonyos játékoknál jobban teljesít.

Szerk: Árban 70.000 Forintig gondolkodom így elsőre. Tavasszal már adtatok ötletet egy 4770K-hoz, de az munkára kellett. Így ezért bátorkodom ismét hozzátok fordulni. :)

[ Szerkesztve ]

(#62050) MiklosSaS válasza Astrasattila (#62049) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Most milyen alaplapod van ?

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.