Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60701) Daert válasza bluyoo (#60696) üzenetére


Daert
őstag

Végül is ha i5-4590-et választom az Asrock H97M Pro4-el,még mindig pénzemnél vagyok,de rugalmasabb a rendszerem fejlesztés/csere szempontjából!? Jól gondolom?
Apropó,ebbe a lapba tudok tenni WiFi kártyát?

[ Szerkesztve ]

(#60702) mikk2000 válasza bluyoo (#60681) üzenetére


mikk2000
őstag

Helló!

CPU-nak nem gondolkoztál pl. a INTEL Pentium G3220-on?

Hát, ha pénzem lenne corei5-öt vennék, nem hiszem hogy számottevően gyorsabb a G3220 a G1820-nál bár meggyőzhetsz :) AES-t nem tud egyik se. Ha pénzem lenne akkor i5-öt vennék, de az egész konfig sem kerül annyiba, mint egy i5-ös proci :)

(#60703) bluyoo válasza Daert (#60701) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Jól, ahogy a másik topic-ban levezettem, csak éppen nem tuning változatban. :)

(#60702) mikk2000
Nem akarlak rábeszélni. Csak kérdeztem. :)
Intel Celeron G1820 vs Pentium G3220

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#60704) Daert válasza bluyoo (#60703) üzenetére


Daert
őstag

Köszöntem :R

(#60705) bluyoo válasza Daert (#60704) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Szívesen!
Bár így az "olcsóbb" H97-es lappal sajnos az M.2 -es foglalat, és a SATA Express port sincs, de azt hiszem lehet létezni nélkülük. :)
Esetleg ha mégis érdekelne az Asus H97M-PLUS egy elég jól sikerült lap, és már az M.2 foglalat is megtalálható rajta.

Bazinga!

(#60706) Daert válasza bluyoo (#60705) üzenetére


Daert
őstag

És az ASUS H97M-E?
Vagy ez is nagyon megfaragott deszka?

(#60707) bluyoo válasza Daert (#60706) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hát nem a PLUS az biztos. :)

Bazinga!

(#60708) Daert válasza bluyoo (#60707) üzenetére


Daert
őstag

Jó lesz az az Asrock pro4-es.... :B

(#60709) CsigaGyilkos


CsigaGyilkos
aktív tag

Sziasztok!

Következő probléma előtt állok:
4 ram port van az alaplapomon (A1, A2, B1, B2). Ha az első kettőbe beteszem a ramokat, felpörögnek a ventik, de se kép se hang (se hiba hang) még a BIOS-ig sem jutok el. Ha dualba akarom betenni (A1, B1) a ramokat úgy szintén semmi. Ha a 2. modulba teszem be (A2, B2) ugyanaz a szitu. Ha külön-külön teszem be a ramokat az első két ram portba úgyszintén semmi. Egyedül az utolsó két ram portba működnek - single channel mod-ban - a ramok, együtt és külön-külön is. Ötlet? Én alaplap cserére gyanakszom (rosszak a ram portok).

A ramokon a LED minden esetben világítottak. Amikor nem volt hajlandó elindulni a gép az említett portokba, akkor volt olyan is, hogy kikapcsoltam a gépet, aztán magától visszakapcsolt.

Ui.: Config az adatlapomnál.

[ Szerkesztve ]

Visca el Barcelona!

(#60710) CsigaGyilkos válasza CsigaGyilkos (#60709) üzenetére


CsigaGyilkos
aktív tag

Na most ezt tényleg ide sikerült beírnom? :W Grat... Sorry Mindenkitől!

Visca el Barcelona!

(#60711) bluyoo válasza Daert (#60708) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Arra figyelj hogy ne 2év garival vedd. Sok helyen nem adják meg a 3évet.

(#60709) CsigaGyilkos
Hi!
Kezeld a MemOK! gombot hátha. Esetleg ellenőrizd az LGA foglalat lábait. Okozhat hasonló hibát a sérült foglalat.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#60712) Vekko


Vekko
aktív tag

Szerintetek megéri msi b85i gaming helyett ASUS H97I-PLUS-t venni? Kb. 5000-el drágább. Most rakok össze gépet és nem tudom később hasznos lesz-e, hogy tudok cserélni broadwellre. Plusz itt van az új M.2 port is.
Viszont a másik mellett a jobb audiochip és vrm hűtés szól. Ezen kívül nem tudom, hogy az MSI-nek digitális-e a VRM-e.

(#60713) vitaro


vitaro
senior tag

Asrock Fatal1ty H97 Performance lapról mi a véleményetek? A H97 Pro4-nél 5 ezerrel drágább. Vagy várjam meg amíg lesz a boltban Asus H97 Pro?

Steam: vitaro, Battle.net: vitaro#21950, Origin/Uplay/Epic: BehindTheRabbit

(#60714) troll81


troll81
addikt

sziasztok erröl kellene vélemény ASRock Z97 OC Formula mit gondoltok rola :R vélemény tapasztalat valakinek? :R köszönöm

(#60715) mikk2000 válasza bluyoo (#60703) üzenetére


mikk2000
őstag

Engem csak az érdekelne, hogy a G1820 tud legalább akkora teljesítményt mint a "régi" intel core 2 6230-asom 3.2Ghz-en hajtva?

Mert itt azt olvasom, hogy ez a processzor kategória csak iroda, meg szövegszerkesztés, holott a fenti proci még játékokra is bőven jó volt nekem, és hát azért lassabb ne legyen már :)

(#60716) regener válasza mikk2000 (#60715) üzenetére


regener
veterán

Egy C2D E8500-nál is erősebb.

[ Szerkesztve ]

(#60717) csucsbicep válasza mikk2000 (#60715) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Joval erosebb es modernebb.

(#60718) mikk2000 válasza csucsbicep (#60717) üzenetére


mikk2000
őstag

Akkor meg nem értem miért mondja mindenki hogy csak netezésre valók... Én ezzel a procival játszok hosszú évek óta. Inkább a régebbi játékok azok amik jobban hajaznak a cpu-ra, vagy a teljesen elcseszetten megírt játékok mondjuk mint a witcher 2. De úgy általában elég ez a procierő, teszem azt a FarCry 3 is simán ment vele 25 fps felett, és a vga se volt valami csúcs pedig a maga 4850-ével, ami szintén hiába régi, de nem gyenge vga. Na de ez off, csak kíváncsi voltam.

(#60719) csucsbicep válasza mikk2000 (#60718) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Lehet jatszani veluk, foleg regebbi jatekokkal, amiknek nem kell a legalabb 4 szal. Ujabbak kozul nem egy van, ami 2 maggal eselytelen.

(#60720) bluyoo válasza mikk2000 (#60715) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Már a G620 kb. egy szinten volt a tuningolt E8400-asommal .... Mára viszont gyengének számítanak a többi CPU-hoz képest. A régi "gamer" vasam is netezős vassá szelídült egy idősebb hölgynél. :DDD
A HD4850 meg mára gyenge VGA, még ha az igényeidet ki is szolgálja! :R
Bár amikor váltottam I5-re, még a HD4870-esből is sikerült pár FPS-t kicsikarni. Meglehet te is fogsz a cserével egy kis pluszt. :)

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#60721) amol


amol
addikt

Sziasztok!
Ezek közül a lapok közül szeretnék választani, ebben kérnék némi segítséget.
Eddig az asusban gondolkodtam m.2 miatt. Jó vételnek tűnik az msi is, valamiért nem szeretem a márkát de meggyőzhető vagyok. És a másik kettő sem rossz. Fontos hogy jól lehessen paraméterezni a ventilátorokat mert halk gépre van szükségem. Terveim szerint egy 4570S megy bele (még ez is képlékeny) és egy 7870 (ez már adott).

köszi

(#60722) mikk2000 válasza bluyoo (#60720) üzenetére


mikk2000
őstag

Kösz az infót :)

(#60723) 3.Aragorn válasza bluyoo (#60636) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Hasonlóan kevés különbséget látok az MSI Z97-G45 GAMING és a MSI Z97 GAMING 5 között. Az eltérő hűtő designon túl a g45-ön van m-sata, az 5-ösön ehelyett M.2 port, más az usb portok leosztása, és a g45 hátsó paneljén a 6-os kimeneten túl (vagy ezen belül) van koaxiális/optikai spdif... ami egyébként miért is jó nekem? :U Mindegy, a hangrendszert elnézve, az 5-ös tartalmaz több újítást (izolált audio áramkör, direct power), Nichicon kondik...
Egyébként mi a véleményed erről a direkt táp becsatlakoztatásról a hangrészlegre?

(#60684) jim bcs: "erre nesze nektek nem csak az Asus de még az MSI is meghalgatta az imáimat!"
Vagy csak dolgoznak az influenza-védőoltás során bejuttatott - fogyasztói igényeket mérő - nano-chipek... ;]

(#60699) bluyoo: Helyes. Legyél te az első a fórumról, akinek fehér-tigrises alaplapja van! ;]
Engem pedig kezd az msi gaming 5 kinézete csábítani. Szégyen-nem szégyen, megtetszett a hűtőbordák sárkánykarmos rögzítése... :B

Belső monológ: Bár azt nézem, a Ranger ára is szépen kúszik lefelé, lassan utoléri a gaming 5-öt. Ha 40 alatt hozzá lehetne jutni a gaming 5-höz, szerintem vinném... Egyedül az bátortalanít el a vételétől, hogy csucsbicep sem ezt javasolta, illetve Te is inkább az Asus mellett érvelsz. Amit meg is értek, nekem is pozitív tapasztalataim voltak csak a márkával.
Racionálisan végiggondolva nekem elég lenne egy Asus H97 pro (31k), vagy egy MSI H97 GAMING 3, tuningos oldalról pedig egy Asus Z97-A. Ez utóbbi viszont már 39k, de akkor már ott van a Gaming 5 42k-ért, vagy a Ranger 45-ért, vagy az Asus z97 pro 50 körül és így tovább, lehet fölfelé lépkedni a végtelenségig. Valahol meg kell húznom a határt. Így is egy valag pénzben lesz a gép. Legyen ez a határ 40k. Még egy-két hetet várok, hogy lejjebb menjenek az árak, aztán meglátjuk mire lesz elég. :((( A tuning lehetőségét viszont nem szeretném eltemetni. Pedig ha most nem tuningos lapot veszek, akkor biztos, hogy sok-sok évre kizárom ezt a mókát az életemből. Így magáért a tuning lehetőségéért kb 8 ezer Ft felárat fizetek, ami nem túl sok. Azzal tudom kompenzálni a drágább tuninglap vételét, hogy nem veszek bele rögtön legújabb haswell refresh, vagy devils canyon cpu-t, hanem nézek apróról valami egyszerűbb i5-ös alternatívát, így megspórolva 10-20 ezret. Nagyobb procierőre most úgysem lesz szükségem, amikor pedig lesz, nem kell alaplapot is cserélnem, csak a monitor-vga-proci triót...
Szóval egyelőre ezt találtam ki. Valószínűleg a topic rendszeres olvasói már a fejüket fogják kifacsart gondolatmeneteimet olvasva, de ez van... :DDD

[ Szerkesztve ]

Nem minden vándorút céltalan...

(#60724) BomiBoogie válasza 3.Aragorn (#60723) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Na, te méltó utódomnak tűnsz gépvásárlás előtti agyalás terén. :D

(#60725) Tomdriver


Tomdriver
őstag

Sziasztok, 1150 platformra váltanék és megvárva a 4790K procik megjelenését, lassan döntenem kéne alaplap ügyben is. Jó előre gondolva (Broadwell) egy Z97 lapban látnám az új jövevényt, viszont a kiválasztásban szeretném kérni a szakértelmeteket.

Két csúszdeszka jöhetne számításba, Az egyik az MSI Z97 MPOWER MAX AC lenne, a másik meg az ASUS MAXIMUS VII HERO lenne.

Tudom, hogy még nincs sok tapasztalat a Z97 lapokkal, de ismerve a két gyártót szerintetek melyik lenne jobb választás? Bevallom én kicsit MSI felé hajlom a VGA miatt is ami nagyon bevált nekem, meg aztán jól mutatnának együtt a gépházban. :)

(#60726) BomiBoogie válasza Tomdriver (#60725) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Szerintem nem jársz rosszul egyikkel sem.
Ha fontos a ventivezérlés, akkor talán inkább az ASUS. :K

A szín meg... :D
Nekem egy sárga MSI VGA-m van TUF alaplapon. :DDD

(#60727) Tomdriver válasza BomiBoogie (#60726) üzenetére


Tomdriver
őstag

Igen, én is úgy gondoltam hogy mindkettő jó választás lehet, az MSI lapok körül régebben horror töténetek keringtek, de ezek az újak talán már nem az a kategória. ASUS-ról meg tudjuk általánosságban, hogy a legjobbak közül való.
Igen a szín egy kicsit már hülyeség kategória, főleg ha a PC be van tolva az asztal alá egy zárt házba, de mikor előveszem h. kitakarítsam és lekerül az oldallap, olyan jó gyönyörködni benne. :D ASUS VII laphoz amúgy Matrix VGA való! :DD

Köszi a választ!

[ Szerkesztve ]

(#60728) BomiBoogie válasza Tomdriver (#60727) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

A színnek szerintem is akkor van inkább jelentősége, ha mondjuk plexis a ház.

Így viszont még külön szép házat is választhatsz mellé, úgyis azt bámulod egész nap. :K

(#60729) Tomdriver válasza BomiBoogie (#60728) üzenetére


Tomdriver
őstag

Ja, ja, ha házcsere lesz akkor ez lesz és magam mellé teszem az asztalra. :D

[ Szerkesztve ]

(#60730) beni3d


beni3d
aktív tag

Sziasztok! Alaplapot szeretnék venni BF3 alá :)

Próbálom egy barátom gépe alapján összerakni az enyémet, lehetőleg költségkíméletesen.

Az ő alaplapja Gigabyte GA-H81M-DS2V, újonnan 11500. Nem zárkózom el a használt áruktól, de ennél többet nem szeretnék rá költeni :)

DDR3 RAM a cél, de vélemények természetesen érdekelnek. Nem kell SDD foglalat, se USB 3.0, se IDE ( A dvd lejátszók csak a vincsiket tartják :P ). SATA, USB 2.0 viszont szükséges lenne.

Valószínű egy HD7750 erősségű videókártya kerül bele.

Nem szándékom tuningolni.

A monitorom csatlakozásai: Egy HDMI-s samsung TV, egy DVI, egy VGA (bár lehetne DVI-vel is) bár nem tudom pontosan miért szükséges ez, ha jól tudom ez a videókari feladata :)

Méretét meg nem mondom, de ekkora van most a gépben. (Ha jól tippelek Standad-ATX)

A kérdés tehát, ár/érték arányban mit érdemes, az ilyesmi jellegű alaplapokból melyiket, és milyen procit, ramot eszik :)

Köszönöm! :)

(#60731) regener válasza beni3d (#60730) üzenetére


regener
veterán

Igen ATX a P5B, viszont ugye nem a mostani procidat akarod belerakni az új lapba?
Amúgy szerintem jó lenne az a lap.

Szerk:
1150-es processzorokat eszik, árakról: [link]
Apró esetleg keret szerint: [link]

[ Szerkesztve ]

(#60732) beni3d válasza regener (#60731) üzenetére


beni3d
aktív tag

Nemnem, új proci és ram is tervbe van :)

Köszönöm a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

(#60733) beni3d


beni3d
aktív tag

Illetve voltak annak idején olyan történetek, hogy az alaplapok bizonyos ramokkal nem barátkoztak. Ez az alaplap mennyire finnyás?

(#60734) nimfas válasza 3.Aragorn (#60723) üzenetére


nimfas
addikt

Én tökéletesem megértelek... én is mostanában szándékozom gépet cserélni, alaplap+CPU.

Alaplapnak Asrock Z97 Extreme4-et néztem ki, ez is alulról veri a 40k-t... ("Víz" boltban 39... máshol 40-41)
Bluyoo-nak azért volt rám hatása és a te írásod is elgondolkoztatott, mégpedig a CPU-t illetően, lehet én is megjátszom azt amit te, mert amit kinéztem CPU 4690K még nem is lehet kapni, és ha jól tippeltem az eddigi árpolitikát illetően 52-54 (4690)+6eFt (K felár).... tehát kb 60K lesz a proci ára. Tehát lehet én is nézek vmi "lassabb" i5-öst akár apróról akár újonnan, nyilván az árdifi lesz a mérvadó a döntésben, hogy új vagy használt Haswell proci lesz. Ötletek? I5-4460? (újonnan 44-48eFt, nem tudom van-e egyáltalán használt :))

(#60735) Avander


Avander
újonc

Üdv mindenki!
Tervezek egy gépet összerakni, saját magam válogatom a komponenseket hozzá, s kéne egy csöpp segítség úgymond hosszú élettartamú és minőségében elfogadható gépet össze"tákolni". A fő cél, hogy a 100k felé ne menjek, s mégis összetudjak rakni egy GAMING rig-et úgymond.

Az általam idáig lehetségesnek vélt komponensek a következők:

Alaplapok közül:

MSI A88X-G43 sFM2

GigaByte GA F2A88XM-HD3 sFM2 mATX

A lényeg, hogy mindenképp AMD legyen, s 10-25k között legyen az ár.

Kártyám egy MSI GT 630 2gb, ezzel elleszek egy ideig.

Ram DDR3 kellene 4gb de preferálom a 8gb-t hozzá.

SSD-t szeretnék belekotyvasztani szóval egy SATAIII se árt.

A tápokat pedig nem értem egyszerűen szóval az lenne a legfőbb gond az alaplap után.

[ Szerkesztve ]

(#60736) Vekko válasza Vekko (#60712) üzenetére


Vekko
aktív tag

Valaki?

(#60737) 3.Aragorn válasza BomiBoogie (#60724) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Láttad volna, gépházat mennyi idő alatt választottam... :DDD
(#60738) BomiBoogie: Én sem bántam meg a magamét.
mATX? Viccelsz? Full tower. ;) [link]

nimfas: Egyelőre nem hemzsegnek az aprón az 1150-es procik, szerintem ha kijön a devil's canyon, akkor lesznek jó páran, akik földobják a régi haswelleket - főleg a tuningos darabokat - mert elsősorban a tuningosoknak érheti meg a csere a jobb paszta miatt. Alapvetően én hajlok a használt procira, hiszen ha nincs szénné húzva, vagy fizikailag tönkre téve, örök darabok. A rövidebb garanciát leszámítva semmi hátrányom nem származik belőle, hogy használtat veszek. Ugyanez vonatkozik a memóriára is.

[ Szerkesztve ]

Nem minden vándorút céltalan...

(#60738) BomiBoogie válasza 3.Aragorn (#60737) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

A házzal én is sokat vacakoltam, de nagyon megérte. :K :)

Szerintem a DS5 is jó, ráadásul új is és mATX. Mindig is mATX párti voltam. ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

(#60739) MiklosSaS válasza Vekko (#60712) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Szerintem 5K HUF-ot simán megér...márcsak azért is mert belemegy majd a broadwell.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#60740) BomiBoogie válasza 3.Aragorn (#60737) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Jogos, kevertem a DS3-mal. :K
Én is gondolkodtam a Nanoxián, de nem kellett a hangszigetelés és nem is bánom. :)

(#60741) 3.Aragorn válasza BomiBoogie (#60740) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Olyan, hogy DS3, tudtommal nem létezik. A DS4-re gondolhattál, az az mAtx-es. ;)

Nem minden vándorút céltalan...

(#60742) csucsbicep


csucsbicep
nagyúr

Megjött a lapom:[link], [link]

(#60743) BomiBoogie válasza 3.Aragorn (#60741) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Áh, mindig keverem a Citröennel. :DDD

(#60742) csucsbicep
Szép formái vannak. :D

[ Szerkesztve ]

(#60744) 3.Aragorn válasza csucsbicep (#60742) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Durva. Milyen proci megy majd bele?

Nem minden vándorút céltalan...

(#60745) Tomdriver válasza csucsbicep (#60742) üzenetére


Tomdriver
őstag

:C
CPU 4670K? Kiváncsi vagyok mennyire leszel megelégedve vele.

(#60746) bluyoo válasza 3.Aragorn (#60723) üzenetére


bluyoo
nagyúr

"van koaxiális/optikai spdif... ami egyébként miért is jó nekem?" Ha így kérdezed semmire nem jó neked. :)
Természetesen jó ha külön áramkörön kapja a feszültséget, bár ez nem hiszem hogy egyedi MSI tulajdonság max. a konkurencia nem vette fel a "reklámlistájára". :DDD Ugye hogy az Asust hozzam fel, elsőnek a ROG lapokon láthattuk hogy szépen körbehatárolták az audio részt (nem potyára) .... Ami mára minden "gamer" lapnak kötelező lett! ;]
"Szégyen-nem szégyen, megtetszett a hűtőbordák sárkánykarmos rögzítése... " Szerencsére senki nem fogja látni a házadban (már ha nem ablakos a házad). :DDD
"Még egy-két hetet várok, hogy lejjebb menjenek az árak" Mintha biztos lenne a dolog! Mi lesz ha emelkednek?
A monológhoz hogy kicsit szurkálódjak: Mire cseréled kell a CPU-t vagy éppen tuningolni kellene én már szépen LGA1151 es fogflalatban egy Skylake CPU-val és DDR4-es RAM-mal, PCI Express 4.0-val osztom ...... ;]

(#60722) mikk2000
Szívesen!

(#60742) csucsbicep
Pofás darab! Gratula ...

Bazinga!

(#60747) mikk2000 válasza csucsbicep (#60742) üzenetére


mikk2000
őstag

A hosszú (vga) slotba csak vga kártya mehet?

(#60748) BomiBoogie válasza bluyoo (#60746) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

"Még egy-két hetet várok, hogy lejjebb menjenek az árak" Mintha biztos lenne a dolog! Mi lesz ha emelkednek?

Nem szabad várni! ;]

(#60747) mikk2000
Szerintem oda bármi mehet, ami PCI-E, pl. hangkártya is.

[ Szerkesztve ]

(#60749) bluyoo válasza BomiBoogie (#60748) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Szerencse kérdése.
Most éppen emelkedik a kinézett MSI Z97 GAMING 5 ára. :)

Bazinga!

(#60750) gera021


gera021
aktív tag

hali, alaplap vasarlas elott allok, asus maximus hero VII neztem ki, jo valasztas ebben az arkategoriaban?

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.