Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55001) Kroni1 válasza bluyoo (#54955) üzenetére


Kroni1
veterán

Köszönöm a tanácsot neked is, ma lecseréltettem a lapot az általad is javasolt ASUS M5A97 EVO R2.0-ra és hát azt kell mondjam ég és föld a giga meg ez közt a különbség! Ráadásul aqua-ban most akciós volt, és igy 200ft-ot kellett ráfizetnem mindössze... :R :R :R

(#55002) bluyoo válasza Kroni1 (#55001) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Szívesen!
Hát azt a kétszázast extrán megérte! :DDD
Nem hiába írom sokszor hogy a pluszköltség legtöbbször minőségi javulást is jelent (ez a "márkát fizeted meg" pedig a legtöbbször csak szöveg ...)!

Bazinga!

(#55003) csviki válasza bluyoo (#55000) üzenetére


csviki
csendes tag

A ház, amibe be lesz téve még nincs meg, de valószínűleg egy Intel Core i5-4670K lesz hozzá, és nvidiás videokártya. Olyan lap kellene, ami jobban illik ezekhez.

(#55004) bluyoo válasza csviki (#55003) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Mindkét lap " illik" a kiszemelt hardverekhez. Egyik lappal sem fognál mellé. :)
Felszereltségre (ahogy írtad is) az ATX méretű Extreme4 jobb választás lehet , és ugye olcsóbb is.
Viszont a Gryphon-nak is megvannak az előnyei pl. TUF szériás lap révén 5év garancia jár a lapra. Egy VGA mellé tökéletes választás lehet. Bár sajnos az Armor kit pluszköltség mert nem jár alapból a laphoz.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#55005) csviki válasza bluyoo (#55004) üzenetére


csviki
csendes tag

Az Armor kit sehogy sem férne a keretbe, a TUF mit jelent? Amennyit én ki tudtam hámozni belőle abból csak sejtem, hogy annak is a hűtéshez lehet valami köze.

(#55006) Zsivaagoo válasza csviki (#55003) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Válassz ATX méretű lapot.
És nagy méretű házat! Én annyit szívtam már a "pofás, kicsi" miditoronynak mondott házakkal, hogy borzalom. Kevés a hely bennük, botrányosan rosszul szerelhetőek, a zsúfoltság miatt pedig rossz a szellőzésük. Egy jó ház nem 6-7 K, hanem 10 K-nál kezdődik, de megéri, mert 10 éven túl is ki tud szolgálni és 4. konfig is röhögve belefér.

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#55007) Pete55555 válasza bluyoo (#54982) üzenetére


Pete55555
addikt

Így néz ki a ház :D
Mint látható, 2 sata kábel megy oldalra, egy elöl jön, ezt máshogy nem tudom megoldani. Jó lenne azt, ami előre jön, a 90 fokkal elforgatott sata csatiba dugni, a másik kettőt meg valahogy oldalra elvezetni, oldalra forgatott sata kábelekkel. De ez majd az én egyéni kis problémám lesz, csak linkelek már egy képet, hogy értsd miről van szó :D

Off- off
Ha van Sata porthoz kis átalakító 90 fokkal elforgatáshoz (mert ezt a kábelt nem tudom cserélni, slimsata-s átalakító notebook dvd meghajtóhoz), akkor az egyik "vízszintes" portba bedugnám, ez jönne előre, az álló portokba meg oldalra forgatott csatikkal a másik 2 sata kábel. Vagy, ez a 2 kábel menne a fekvő portba, ha elférnek az álló portoktól, hogy balra állnak, és ami előre megy, azt dugom az álló portba.
Remélem érthető. :R

...Szeretem leracsniztatni...

(#55008) jim bcs válasza csviki (#55005) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

a hűtéshez is de nem ez a lényeg, elsőnek a stabilitás és katonai szintű előírásoknak felel meg, nézd meg a videókat akkor jobban megérted miért is kap 5év garanciát, a TUF az a The Ultimate Force rövidítése [link] [link] [link]

a ROG az a Republic Of Gamers család amely kifejezetten játékosoknak készül

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#55009) jim bcs válasza jim bcs (#55008) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

itt meg a ráadás [link]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#55010) bluyoo válasza csviki (#55005) üzenetére


bluyoo
nagyúr

" a TUF mit jelent?" De hát linkeltem .... de akkor Magyarul: [link] A TUF szabványok menüpont.

(#55006) Zsivaagoo
Egy jó mATX-es ház szerintem nem 6-7K hanem inkább a duplája. Mint a FRACTAL DESIGN Arc Midi R2. Szóval egy jól összeválogatott mATX-es rendszer is gond nélkül megállhatja a helyét. Már ha nem tervez mindenféle bővítőkártyákat beszerezni. :DDD

(#55007) Pete55555
Nem csoda hogy nem értettem mit szeretnél! :D
Szerintem az Asus-nak a B85M-G lapján pont úgy állnak a SATA portok ahogy neked kellene.
"Ha van Sata porthoz kis átalakító 90 fokkal elforgatáshoz " Létezik a dolog csak éppen nem lehet kapni szinte sehol. De pl. [link].

(#55009) jim bcs
Jók ezek a videók! Az akciófilmek előzetesei jutnak eszembe róluk! :DDD

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#55011) Zsivaagoo válasza bluyoo (#55010) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Azokra a "midi" házakra gondoltam, amik túl alacsonyak, keskenyek és rövidek is egyszerre.
Pl. M-Tech FM12 félék. Na ez utóbbival szívtam legutoljára.

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#55012) miresz válasza Zsivaagoo (#55011) üzenetére


miresz
veterán

Azok nem pc házak,hanem ipari hulladékok. Ha valaki mütyűr mániás,akkor én az vagyok. Most is mATX,és mini ITX gépeim vannak,és nincs melegedési problémám.

[ Szerkesztve ]

(#55013) xmaas


xmaas
őstag

Sziasztok adott ez a ket laposcka szerintetek melyiket erdemesebb megvenni :
Asus B85 Vanguard
vs
MSI B85-G43 Gaming

(#55014) bluyoo válasza Zsivaagoo (#55011) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hát aki egy 50K-s tuninglapot egy hasonló házba tesz az meg is érdemeli ..... :DDD

(#55013) xmaas
Úgy látszik mostanában mindenki egy ATX és egy mATX-es lap között vacillál. :DDD Ha sikerül eldöntened melyik méretre is van szükséged meg is lesz a választott. Egyik lappal sem fognál mellé. :)

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#55015) rostiron


rostiron
őstag

Sziasztok.

A két lap közül melyik a jobb ? asus gigabyte

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#55016) Zsivaagoo válasza miresz (#55012) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Az ipari hulladékon van a haszon (itthon a forgalmazónál) és abból tudnak a ferdeszemű sárga niggerek kínaiak rizst venni. Tisztességes üzlet max 2 k-t kérne értük és adnának mellé ajándékba egy Gaba billentyűt.

Erről jut eszembe: 2003-ban vettem egy Gaba házat táppal, járt hozzá ajándék billentyű + egér is. Na, annak a háznak a rossz híre ellenére csak 1 baja volt. SORJÁS! Vérembe került az első szerelés. :D De a jelenlegi ipari hulladékokhoz képest az egy "minőségi" ház volt, sok hellyel, könnyen szerelhetően, és nem papírvékony alufóliából gyártották.

Amiben a fő gépem van: egy Chieftech torony ház 2004-ből. Jobb, mint a mostaniak.

bluyoo: Na, aki az 50 K-s tuninglapot bele tudja szerelni az M-Tech FM12-be, az előtt kalapot emelek és meghívom Unikum + sörre. :D Egy mATX-es Giga lapot (GA-880GM-UD2H) is csak cipőkanállal lehet belezsúfolni, de akkor beszorul a cipőkanál. :D

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#55017) Zsivaagoo válasza rostiron (#55015) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Szerintem egykutya. Az Asus jobban néz ki.

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#55018) jim bcs válasza xmaas (#55013) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

nem kérdés, az Asus Vanguard B85-öt vedd már csak az 5év gari miatt is és mert TUF

(#55015) rostiron
a 2 közül a GIGABYTE GA-B85M-D3H

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#55019) rostiron válasza jim bcs (#55018) üzenetére


rostiron
őstag

Szerintetek 18k-20k árkategóriába van ezeknél jobb ???
Egy i5 4570-hez.

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#55020) jim bcs válasza rostiron (#55019) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

nincs, viszont kicsivel fölötte van 25k-ig van még, a 20k az pont egy lélektani határ

ASUS Vanguard B85
ASUS H87M-PLUS
MSI H87M-G43
GIGABYTE GA-H87M-D3H

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#55021) rostiron válasza jim bcs (#55020) üzenetére


rostiron
őstag

Mit nyernék velük ?? Miben jobbak ??

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#55022) prof.hardver


prof.hardver
csendes tag

üdv mindenkinek.
egy kis segítség kellene a következőkhöz: adott egy pc ház:haf-x 6db ventivel ahhoz hogy be legyen kötve mindegyik ez a jó alaplap:asus crosshair v formula-z a másik az asrock 990fx extreme9
de ehhez a
lapon nincsen annyi venticsatlakozó mint kellene /chassis fan connector/,azt meglehet csinálni y csatlakozóval hogy egy csatlakozóra két ventit kössek vagy felejtős.
ha lehet elbírja a lap vezérlése?
a venti adata: CM 20cm dc 12V 0.30A
kinek mi a véleménye a lapokról?
köszönöm a segítséget

(#55023) jim bcs válasza rostiron (#55021) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

játéknál látványra-élményre semmit ugyanaz, csatlakozókból van kevesebb illetve a felhasznált alkatrészek minőségében van egy pici eltérés, mindegyikre 3év gari van ebből a szempontból mindegy, otthonra a H-széria van tervezve irodába a B-Q de ettől függetlenül vállalható az olcsóbb B-s lap is, jelen esetben 5k a difi én H-s lapot vennék kivéve az Asus Vanguard B85-öt ami mellett az 5év gari és a TUF szól ezt úgy is felfoghatod hogy 5k-ért kapsz még 2év garanciát ám B-s létére veri a H-s mezőnyt 25k-ig

(#55022) prof.hardver
az ASUS Crosshair V Formula-Z egy kiomoly történet ha van keret egyértelmű hogy vedd meg, mehet az y csatlakozó max. 2 ventiig/conektor de ha rászánsz 5k-t akkor mehet egy Scythe Kaze Q ventiszabályzó amire 4 ventit köthetsz

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#55024) ST05 válasza Zsivaagoo (#55017) üzenetére


ST05
őstag

más a hang-chip, asus csak 3 fázisos, giga CF-es , asuson jobb az AIsuite vezérlőprogi,
az egykutya... kutyaütő :C

prof.hardver: cserélj el, 1-2 ventit ami tápfeszröl, vagy ami 5V-rol megy, de létezik ilyen átalakitó is, vagy előlapi szabályzót beiktatsz, szóval ne a 6 venti miatt válassz lapot, van erre számtalan más megoldás is.
És igen az Y csati megoldás is kell, hogy müködjön,valamint vannak olyan ventik is, amiket egymás után sorba köthetsz, ilyen például az Artic cooling 5 öt is sorba köthetsz velük...

[ Szerkesztve ]

(#55025) xmaas válasza bluyoo (#55014) üzenetére


xmaas
őstag

Igazabol a jobb hang kodek miatt huzz a szivem az MSI laphoz igaz csak 3 ev garancia ra de nem valoszinu hogy ez jobban fog behalni elvegre nincs tuning lehetoseg rajta ,szoval amig sima fapados 10-12 ezres alaplap is kibir siman 5 evet alapon marad az MSI ,TUF ide vagy oda picit job hangzas tobbet meger nekem ja meg a LAN kartyaja is "GEJMER" szoval must have :DD

(#55026) jim bcs válasza ST05 (#55024) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

mindig ez a hűtés :DDD ettől kaptam @gyf@szt én is, megelégeltem_csináltam egy test-bench-et rápakoltam a gépet oszt csókolom, egy darab venti se kell és még hűvösebb mint házban 5 ventivel

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#55027) prof.hardver válasza jim bcs (#55023) üzenetére


prof.hardver
csendes tag

köszi a segitséget,igen van rá keret

(#55028) prof.hardver


prof.hardver
csendes tag

alighanem ez lesz :Asrock 990fx extreme9 illetve ez http://www.hardver-teszt.hu/news.php?newsID=2220
egész pofás darab, tetszik.
mindenkinek köszönöm a segítséget. :C

[ Szerkesztve ]

(#55029) mccready


mccready
csendes tag

Sziasztok,

tudnátok nekem olyan alaplapot ajánlani (mondjuk ASUS vagy ASROCK), amelyik támogatja a 4. generációs inter procikat (konkrétan i5-4670K), és elfogadja az DDR3 1866mhz-es memoriákat (esetleg nagyobbakat is), lehetőleg nem OC-ben? Ilyen 30-35 ezer körül létezik ilyen egyáltalán?
Én keresgélek össze-vissza, de a gyártók oldalán nem lehet erre szűrni, hátha valaki tud ilyet...
Vagy ha ajánlotok egy olyan oldalt, ahol lehet erre keresni, az is jó ( az Aqua nem működik, errorozik erre a szűrésre), köszi.

Egyébként az mennyire gáz ha OC-vel támogatja a magasabb mhz-et? Nem túl nagy igénybevétel?

m

[ Szerkesztve ]

(#55030) ST05 válasza jim bcs (#55026) üzenetére


ST05
őstag

én majd a régi GMC-t tervezem szétflexelni tesztpadnak, mert szép fekete elemekből áll :DDD nekem 2 ventinél az életbe nem volt több, szerintem csak okosan kell kialakítani, akkor nem kell 6 venti, persze ehhez hüvös komponensek kellenek..

mccready: 1600mhz felett tuningnak minősül, ettől függetlenül hajthatsz bennük 2666Mhz es ramokat is akár... neked z87 -es lapra van szükséged, ennél jobban nem tudod leszűkíteni! :R
Parancsolj, 35db z87 es asus vagy asrock közül választhatsz ,kritériumjaidnak ezek megfelelnek..

[ Szerkesztve ]

(#55031) mccready válasza ST05 (#55030) üzenetére


mccready
csendes tag

Szia,

köszi szépen :R

(#55032) jim bcs válasza mccready (#55029) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

-i5-4670K mellé nem ártana vagy ha jobban tetszik ajánlott lenne minimum egy Asus Gryphon

-i5 mellé nincs értelme 1600mhz-nél nagyobb ram, játékok alatt semmit nem fogsz észrevenni, 2x4Gb kötelező

-jákos gépnek tökéletesen megfelel a sima i5-4570-4670 is, egy jó H-s lappal

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#55033) mccready válasza jim bcs (#55032) üzenetére


mccready
csendes tag

Szia,

nem játékra kell a gép, az csak minimális lesz.
Adatbázis+grafika+tőzsde, ilyesmi :)

(#55034) mccready


mccready
csendes tag

Valszeg ez lesz:

ASRock Z87M Pro4
Mit gondoltok?

(#55035) Tengri válasza bluyoo (#55014) üzenetére


Tengri
senior tag

Szia!
Ne haragudj a zavarásért, de 1-2 dologban a véleményedet/tanácsodat kikérném.
Egy lga 1150 i7-es konfigot szeretnék és hiányzik belõle pár alkatrész....
Ami biztos:
cpu: i7 4770k
ram: corsair vengeance 8 Gb 1600 MHz
vga: asus gtx770 dc2 2 Gb ami késõbb lehet, hogy majd gtx780 ra lesz cserélve (bár csak FHD-s a felbontású amin tudom nézni, így óvva intenek a 780-tól mert nem éri meg)
hdd: wd 2 Tb red
ssd: samsung EVO 840 120 Gb
dvd: samsung 22x sh-s224db
ház: CM 690 III kkn1 (nekem ez jobban tetszik) vagy X Midgard 2
táp: FSP raider 650 vagy FSP Aurum S gold 600
Alaplap és procihûtõ kellene bele. Illetve milyen tápot, házat választanál, ha a fõ szempont a halk és hosszútávon való megbízható mûködés. Tuning egy darabig még nem lenne (még csak informálódom a témában) de késõbb biztosan lenne húzva a proci (bár nem extrém módon). Ennek függvényében kellene egy stabil húzható de nem drága alaplap, egy cpuhûtõ illetve hozzávaló táp ami az egészet elbírja.
Elõre is köszönöm a segítséget.
:R

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#55036) jim bcs válasza mccready (#55034) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

ASUS Z87M-PLUS
GIGABYTE GA-Z87MX-D3H
MSI Z87M-G43
ASROCK Z87M Extreme4

(#55035) Korbel78
te is akkor a fent említett lapok közül válassz, egy 550W-os táp doszt elég olcsón XFX Pro_drágábban Seasonic, mennyit szánsz a hűtőre ám 15k-ig tudok mondani 3 alternatívát ami jó: Xigmatek Gark Knight Night Hawk, Scythe Ashura, Scythe Ashura Shadow, Cooler Master TPC-800 venti nélkül, Thermalright AXP-100

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#55037) mccready válasza jim bcs (#55036) üzenetére


mccready
csendes tag

Köszi, megnézem ezeket.
:C

(#55038) bluyoo válasza Zsivaagoo (#55016) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Tessék: MAXIMUS VI IMPACT ez biztos belefér , és hogy ne legyen gond a ház gyatra hűtése a hozzá készült teljes vízhűtés! ;]
Tudod Intel oldalon minden kicsit más! Az Unikum sör pedig jöhet! :DDD

(#55035) Korbel78
Szia!
Ezért van a fórum! :)
Pofás kis vas lesz meg kell hagyni! :) Viszont egy keret azért nem árt. Mindenkinek mást jelent a nem annyira drága ....

Bazinga!

(#55039) PCnorbi92


PCnorbi92
csendes tag

Sziasztok.

Nekiestem egy komoly PC-nek,de nem tudok választani két alaplap közül. :W
Szerintetek melyik a jobb?

ASRock Z77 Extreme4 vagy MSI B75A-G43 GAMING.

Előre is köszi..

(#55040) jim bcs válasza PCnorbi92 (#55039) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

az egyik ég másik föld, nagyon rossz úton vagy, döntsd el mire kell a gép ha játszani ahoz nem kell tuning lap és tuning cpu, elég egy sima i5 + egy jó H-s lap vagy egy jó B-s és az az Asus Vanguard B85

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#55041) PCnorbi92 válasza jim bcs (#55040) üzenetére


PCnorbi92
csendes tag

Igen,játszani kell.

(#55042) jim bcs válasza PCnorbi92 (#55041) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

ok így már egyszerűbb, prociból döntsd el melyik kell i5-4570 vagy i5-4670 a 2 között 100mhz különbség van és némi forint de természetesen elég az i5-4570 mert 100mhz-et nem veszel észre szemre ám pár ezrest annál inkább tehát itt már lehet spórolni, döntsd el lapra mennyit szánsz akkor írom mik a lehetőségek, valamint milyen vga-t tervezel az is kérdés

ha gondolod írj privátot segítek mindenben, ne szemeteljünk mert ez több mint amire az adott topik szolgál

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#55043) PCnorbi92 válasza jim bcs (#55042) üzenetére


PCnorbi92
csendes tag

Köszi. Hát a lapra 25-30 között valahol.sztem.

A videó kari egy Asus HD7850-DC2-2GD5 V2 2048MB DDR5 lenne,vagy legalábbis ebben az ár/teljesítmény kategóriában. :R

(#55044) sg22


sg22
senior tag

fm2+ mini itx alaplap?

melyiket ajanljatok?

asrock

gigabyte

what should I do about this?!

(#55045) PCnorbi92 válasza sg22 (#55044) üzenetére


PCnorbi92
csendes tag

Asrock!

(#55046) jim bcs válasza sg22 (#55044) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Gigabyte, egy szóval összefoglalva jobb de mindenben

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#55047) sg22 válasza jim bcs (#55046) üzenetére


sg22
senior tag

ha nem nagy keres leirnad h mikben? :R

what should I do about this?!

(#55048) jim bcs válasza sg22 (#55047) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

csak így gyorsan a fontosabbakat, garancia 3év nem 2, a mosfeteken hűtőborda ami K-s procinál jól jön, stabilabb, csatlakozók és minden ami a lapon van jobb elhelyezkedése, stb.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#55049) sg22 válasza jim bcs (#55048) üzenetére


sg22
senior tag

es tenyleg, nincs a mosfeteken hutoborda. anyam :Y

what should I do about this?!

(#55050) jim bcs válasza sg22 (#55049) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

sima procinál nem lényeg hogy nincs borda ám K-s mellé nem árt, meg amúgy is hidd el jobb a giga ezt tapasztalatból mondom, jó az Asrock és ajánlott de a Giga mégjobb

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.