Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60751) BomiBoogie válasza gera021 (#60750) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

A rövid válasz: IGEN. :D

(#60752) bluyoo válasza gera021 (#60750) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hi!
Igen! Csucsbicep pont most újított be egyet [link]. :)

(#60751) BomiBoogie
:DDD

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#60753) gera021 válasza bluyoo (#60752) üzenetére


gera021
aktív tag

oke, akkor veszem is, jatekra hasznalnam meg laza tuningra 4770k prcoval,

(#60754) mikk2000 válasza BomiBoogie (#60748) üzenetére


mikk2000
őstag

Szerintem oda bármi mehet, ami PCI-E, pl. hangkártya is.

Én is úgy tudtam eddig, csak számítógépes boltban azt mondták, hogy abba a slotba csak vga kártya mehet... csodálkoztam is.

(#60755) bluyoo válasza mikk2000 (#60754) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Ezért ne kérdezz egy üzletben .... Sok szaki van ott, de sok pék is! :DDD

(#60753) gera021
"Gamer" lap, szóval a játék elég testhezálló lesz ... :)

Bazinga!

(#60756) BomiBoogie válasza mikk2000 (#60754) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Inkább itt kérdezz, legalább kijavítjuk egymást, ha a másik hülyeséget mond. :D

(#60757) 3.Aragorn válasza bluyoo (#60746) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Itt külön tápkábelt kell csatlakoztatni az audió részlegre. Ilyet nem láttam máshol.

"Szerencsére senki nem fogja látni a házadban (már ha nem ablakos a házad)."
De ablakos. ;] Máskülönben nem érdekelne ennyire az esztétikai rész.

"Mi lesz ha emelkednek?"
Pillanatnyilag lehet, de hosszú távon mindenképpen csökkenek. Nézd meg, mennyiért mennek manapság pl. a Socket 370-as alaplapok. ;]

A szurkálódáshoz: jogos.

Nem minden vándorút céltalan...

(#60758) bluyoo válasza 3.Aragorn (#60757) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Ok tényleg egy külön kábelen kapja a tápot ami nem jellemző a konkurenciára. Viszont nem hinném hogy számottevő javulást eredményezne. De legalább van még egy kábel amit elrejthet az ember. :DDD
Mondjuk érdekes megoldás főleg egy normális táp esetében. Kíváncsi vagyok továbbviszik, vagy nem, a későbbiekben.
"Máskülönben nem érdekelne ennyire az esztétikai rész." De nem is az asztal alatt van? Ahol a házat sem látni! ;]
"hosszú távon mindenképpen csökkenek" Igen emlékszem amikor venni akartam 8Gb RAM-ot 11K-ért gondoltam várok ... még mindig 25K! :DDD

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#60759) 3.Aragorn válasza bluyoo (#60758) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Asztalon van.
A ram árak remek ellenpélda. Botrányosan sokat kérnek értük még mindig.
csucsbicep: Vidd el addig moziba. Az a lap megérdemli. ;)

[ Szerkesztve ]

Nem minden vándorút céltalan...

(#60760) csucsbicep


csucsbicep
nagyúr

BomiBoogie&3.Aragorn&Tomdriver&bluyoo: Thx!

4670K még nem jött meg, így csak nézegetem. :D

(#60761) bluyoo válasza 3.Aragorn (#60759) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Mondjuk így is egy mini VGA-t kell szerezned (mint az Asus GTX760-DCMOC-2GD5 vagy a koppintása az MSI N760-2GD5/OC ITX GTX760) hogy látszódjon az a veres gyík. :DDD

(#60760) csucsbicep
Végül is olcsóbb mint egy kotrás művész szép képe! ;]

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#60762) csucsbicep válasza 3.Aragorn (#60759) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Á, úgy vagyok a dologgal, mint a Winkler: [link]

(#60763) 3.Aragorn válasza csucsbicep (#60762) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Az köszi. :DDD

Nem minden vándorút céltalan...

(#60764) nimfas válasza bluyoo (#60749) üzenetére


nimfas
addikt

Asrock Z97 extreme 4 meg 1k-val olcsóbb lett :-)

(#60765) bluyoo válasza nimfas (#60764) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Akkor már megvan két sör ára! :DDD

Bazinga!

(#60766) skyrush7


skyrush7
aktív tag

Sziasztok!
Hamarosan új (közép-alsó) gamer PC vásárlásra készülök, viszont az alaplapválasztással meggyűlt a bajom.
Egy Intel Core i5-4690 LGA 1150-est néztem ki célpontnak (84W TDP, de nemhiszem, hogy lényeges). Elméletileg kompatibilis a 8-as chipkészletű alaplapokkal, de csak BIOS frissítés után - amit olyan szempontból nem értek, hogy behelyezés előtt vagy után esedékes a kompatibilitást biztosító BIOS update. (egyébként ASUS B85M-G)

Másrészt milyen alaplapot tudnátok ajánlani ehhez az igényhez:
- 4db DDR3 memóriaslot (2x2GB + 2x4GB HyperX 1600Mhz)
- LGA1150 (Core i5-4690)
- USB 3.0 legalább 2db
- Integrált LAN
- SATA3 (HDD és egy SSD-nek, ODD-t nem tervezek venni)
- integrált hangkártya
- PCI-E GeForce GTX 760 vagy Radeon R9 280X (bár lehet kivárok egy Maxwelles NVIDIA-t, ez esetben marad a HD Graphics 4600)
- Nem gondolkozok tuningban
- Monitoron van D-SUB és DVI is egyben, szóval a csatlakozás nem kényes tényező
- A keret maxium 15.000 magyar forint
- ATX házba
- Egyéb PCI csatlakozok megléte nem fontos, de nem baj ha van

Előre is köszönöm mindenkinek!

(#60767) PAtr0n válasza nimfas (#60764) üzenetére


PAtr0n
addikt

Hol? :)

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#60768) bluyoo válasza skyrush7 (#60766) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hi!
Hát elég alacsony a 15K-s kereted. Még a kinézet B85M-G sem fér bele! :DDD
Egy i5-4690 alá talán nem lenne hülyeség egy komolyabb lapot tenni. :)
De az UEFI-t az új CPU előtt kellene frissítened.

Bazinga!

(#60769) BomiBoogie válasza csucsbicep (#60762) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

A videóból melyik részt kell nézni? :D

(#60770) Mahrenburg válasza csucsbicep (#60742) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

Gratula! :C

(Valaki hozzon gyorsan egy pohár vizet, NagySasss rosszul lett! Igazán figyelembe vehetted volna a Rangerrel kapcsolatos érzelmeit... Teljesen kikészült, már azt fontolgatja, hogy MSI-t vesz magának... :)) )

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#60771) Werkly válasza csucsbicep (#60762) üzenetére


Werkly
őstag

Nem lenne jobb bele 4790K?

(#60772) amol


amol
addikt

Uraim, ha adnátok egy véleményezést erre megköszönném.

(#60773) nimfas válasza PAtr0n (#60767) üzenetére


nimfas
addikt

ITT :-)

(#60774) Mahrenburg válasza amol (#60721) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

Hello!

A 9-es sorozatú alaplapokról a friss mivoltuk miatt még nem igen vannak tapasztalatok. Az Asus H97M-Plus, az ASRock H97M Pro4, és a Gigabyte GA-H97M-D3H is belépő szintű, de hűtőbordával ellátott tápellátással rendelkezik, viszont az MSI H97M-G43 tápköre , bár szintén "bordázott", de alulmúlja az előzőekét. (Hasonló tápkört a 2 magos CPU-khoz ajánlható H81-es lapokon látni, "bordátlanul".) Ugyan a Haswell-CPU-k nem "tápellátás-érzékenyek", de emiatt inkább én nem választanám. A venti-vezérlése hagyományosan az Asusnak a legjobb, de erről egyelőre még kevés a tapasztalat.

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#60775) BomiBoogie válasza Mahrenburg (#60774) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

A venti-vezérlése hagyományosan az Asusnak a legjobb, de erről egyelőre még kevés a tapasztalat.

Ha csak vissza nem fejlesztettek, akkor továbbra is ajánlható. :K :D

(#60776) Mahrenburg válasza BomiBoogie (#60775) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

Akkortörölnédazutolsómondatmásodiktagmondatát? :U :))

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#60777) BomiBoogie válasza Mahrenburg (#60776) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Dehogy törlöm, a véleménynyilvánítás szabad. :D

(#60778) Mahrenburg válasza BomiBoogie (#60777) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

Az utolsó mondat az objektivitásra való törekvés, és a diplomatikus megfogalmazás iskolapéldája, ha a saját véleményem került volna megfogalmazásra, akkor mindössze ennyi lett volna: A venti-vezérlése az Asusnak a legjobb és pont... :D

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#60779) PAtr0n válasza nimfas (#60773) üzenetére


PAtr0n
addikt

Köszi!

Ha minden hónapban esik az ára legalább egy ezrest, karácsonyra hasonló áron lesz, mint most a Z87 extreme4. De mind1, most már, utóbbit már meg is rendeltem, majd max karácsonykor kis ráfizetéssel cserélek. :)

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#60780) mikk2000


mikk2000
őstag

A ram kompatibilitással mi a helyzet B81, B85 lapoknál? Mivel elvileg a memóriavezérlő a prociban van, ezért talán csak attól kéne függjön.

Ha már a PCI16x-os sín szóba került, hogy ha kettő van az alaplapon, mindegy melyikbe dugom a vga-t? Mert ha mondjuk abba amelyik a lap szélén van, akkor helyből felszabadulnának azok a rövid PCI-E csatik, amiket amúgy a vga hűtője simán eltakarna :)

(#60781) bluyoo válasza mikk2000 (#60780) üzenetére


bluyoo
nagyúr

B81 nincs csak H81. A RAM kompatibilitás nem a chipset-től függ, azt az adott lap specifikációjában találod. De ott is a csak az adott lapban tesztelt példányokat, pl. ugyan az a Corsair kit de a kék benne van a fekete nincs .... És igen a memvezérlő már a CPU-ban van ....
Nem mindegy melyikbe helyezed a VGA-t. Alapból pl. a B85-ös lapokon csak az egyik slot PCI-E 3.0-ás. Szóval a második sín csak PCI-E 2.0, plusz, még ha kívülről 16X-nak látszik is, csak 4X -es elektromosan.

Bazinga!

(#60782) mikk2000 válasza bluyoo (#60781) üzenetére


mikk2000
őstag

Értem kösz. :) A kérdésem inkább arra irányult hogy általában, mióta a prociban van a memóriavezérlő, ezeknél a fentebb említett chipestű lapoknál (mint lapcsaládot értem) mi a tapasztalat a memóriakompatibilitás terén? Megy mindennel vagy vannak amikre háklisak általában?

Tudom hogy vannak a lapok speckójában felsorolva memóriák amikkel garantáltan le vannak tesztelve, de általában azokat pont nem lehet kapni, vagy drágábbak mint amit az ember kinéz :)

(#60783) bluyoo válasza mikk2000 (#60782) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Nagy általánosságban elmondható hogy nincsenek ilyen jellegű gondok.
Arra azért figyelj hogy lehetőleg 1,5V-os vagy 1,35V-os kit-et vásárolj.
A Milyen RAM-ot vegyek? topic-ban adnak egy-két jó tippet ha gondolod. :)

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#60784) skyrush7 válasza bluyoo (#60768) üzenetére


skyrush7
aktív tag

Tudom, a B85-öt olcsóbban kapnám ismerősömtől! :D
Valószínű hogy várok még vele egy kicsit, míg jobban elterjednek a 9-es alaplapok, addig némelyiknek az ára talán lejjebb csúszik. Köszönöm a segítséget, sikerült elkerülnöm egy viszonylag rossz vételt! :)

(#60785) Ðávid válasza Mahrenburg (#60774) üzenetére


Ðávid
aktív tag

Szia!

Tervezek venni egy belépőszintű H97 chipkészletes alaplapot és a szóba jöhetőek közül eddig az általad gyengébb tápellátásúnak nevezett MSI volt a legszimpatikusabb, mivel van rajta M.2 és Display Port csatlakozó. Első körben az olcsóság jegyében csak egy Celeront esetleg Pentiumot tennék bele és később fejlesztenék egy i5-ös vagy i7-es processzorra. Jelentene valamilyen hátrányt majd az MSI lap gyengesége? Vagy miben nyilvánul meg a tápáramkörök gyengesége?

(#60786) blakeyy


blakeyy
csendes tag

(B)Sziasztok !
Olyan problémám lenne, hogy beindul a gép, és nincsen kép a monitoron. A gép fütyül, majd egy piros led elkezd rajta villogni. A ventilátorok pörögnek, szerintem minden rendben van a géppel, csak mégse....
A Monitor jó leellenőriztem, másik géppel
Jól vannak összedugdosva a kábelek
Az elemet kivettem egy időre, úgy se lett jó.
Nem tudom mi lehet e probléma
Előre köszönöm a segítségeteket !(/B)

ADATA 8GB XPG V2 DDR3 2400MHz CL11 KIT AX3U2400W4G11-DGV memória
AMD A10-7850K 3.70GHz FM2+ BOX Black Edition processzor
ASUS A88XM-PLUS alaplap
CORSAIR VS Series VS450 táp

(#60787) BomiBoogie válasza blakeyy (#60786) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

A gép fütyül, majd egy piros led elkezd rajta villogni.

Meg kéne hallgatni, pontosan hogy fütyül, hányat, illetve, hogy melyik led villog.

(#60788) mikk2000 válasza blakeyy (#60786) üzenetére


mikk2000
őstag

Kezdjük ott hogy a gép már működött rendben egy ideig, vagy csak most lett összerakva?

(#60789) bluyoo válasza skyrush7 (#60784) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Jelenleg ~22K a legolcsóbb H97-es deszka ....
De ha a i5-4690 helyett pl. az i5-4590-et választod, máris megmarad ~5K és meg is van az új 9-es szériás lapod vagy egy komolyabb H87-es, B85-ös deszka.

Bazinga!

(#60790) daniele


daniele
aktív tag

Sziasztok.

P67, Z78 chipsetes 1155-ös alaplapokon kívül létezik még olyan 1155-ös chipset amivel túl lehet hajtani nem K-s végződésű procikat? (i5-2300 van szó.)

[ Szerkesztve ]

(#60791) bluyoo válasza daniele (#60790) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hi!
Kevered a chipseteket ....
LGA 1155 chipsets.
Szóval a P67, Z68, Z75, Z77. Ajánlott lehetőleg már a Z77-es chipset-el ellátott lapokat keresni.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#60792) daniele válasza bluyoo (#60791) üzenetére


daniele
aktív tag

Igen Z68, nem Z78 mindig összekeverem.

És amiket te leírtál azon chipseteken melyikkel lehet túl hajtani nem K-s végződésű procikat? Mert a mostani H61-essel nem lehet. :(

(#60793) bluyoo válasza daniele (#60792) üzenetére


bluyoo
nagyúr

"Szóval a P67, Z68, Z75, Z77. Ajánlott lehetőleg már a Z77-es chipset-el ellátott lapokat keresni."
Ennél egyértelműbben nem tudom leírni! :DDD De ott van a linkelt táblázatban is az "Overclocking" sávban ...

Bazinga!

(#60794) daniele válasza bluyoo (#60793) üzenetére


daniele
aktív tag

Láttam, csak azt hittem az ajánlottakat írtad le és nem mindegyikkel lehet. :B :))

(#60795) bluyoo válasza daniele (#60794) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Egy olcsó (újonnan 20K alatt) és viszonylag jó megoldás a célra, az Asus Z77-A.

Bazinga!

(#60796) daniele válasza bluyoo (#60795) üzenetére


daniele
aktív tag

Köszi, mATX kellene, majd körbe nézegetek hátha van használtan aprok között. :K

(#60797) csucsbicep válasza Mahrenburg (#60770) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Thx!

Kicsoda? :D

(#60798) amol válasza Mahrenburg (#60774) üzenetére


amol
addikt

Köszönöm, hasonlóan gondolkodtam, igazából már eldöntöttem hogy H97M-Plus, csak egy megerősítésre volt szükségem. Belépő szintű alatt mit értünk? mATX formátumban nemigen találtam funkciógazdagabbat, a z97-esek sem tudnak többet a tuningon és a dupla videokártyás megoldásokon túl(papíron). Mi számítana komolyabbnak a belépő szintnél? Nem hardcore gamer vagyok.
Még egy kérdés, ez az Asus lap vajon le tudja kezelni az 1866-os CL9-es ramokat vagy elég 1600-ast néznem hozzá?

[ Szerkesztve ]

(#60799) BomiBoogie válasza amol (#60798) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

A proci miatt nem kell az 1866-os RAM.

(#60800) amol válasza BomiBoogie (#60799) üzenetére


amol
addikt

Tehát az i5 nem elég a lekezeléséhez?
Szinte azonos árban vannak a gyorsabb ramok és nem zárom ki hogy lesz erősebb procim, de ha az alaplap nem kezeli akkor nem erőlködöm.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.