Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41001) bluyoo válasza marinea2 (#41000) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Szívesen! A Nagy RAM-os topic -ban segítenek ha lenne még ez ügyben kérdésed.

Bazinga!

(#41002) Szajo válasza bluyoo (#40999) üzenetére


Szajo
őstag

Hát elvégre is teljesen igazad volt, hülyeségekkel dobálózott. Olyanokat állított, amit nem is mondtál :D:D
Vannak még barmok sajnos :)

(#41003) bluyoo válasza Szajo (#41002) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Tisztára olyan érzésem volt mintha egy hullarészeg emberrel vitáztam volna politikáról vagy épp fociról. :DDD
"Vannak még barmok sajnos" Szerencsére ritka itt fórumon de előfordul.

Bazinga!

(#41004) menjapipaba válasza Mahrenburg (#40997) üzenetére


menjapipaba
tag

Köszi, de maradok az am3+-nál.
Nekem főleg 3d renderelésre kell majd, ahhoz meg jobb lesz az AMD árban/teljesítményben.
Idővel majd vga-t is fogok venni, és akkor már izmosabb tápot, szóval akkor majd jöhet a tuning is :)

Köszi!
:R

(#41005) Geresics válasza bluyoo (#41003) üzenetére


Geresics
addikt

Már megint miről maradtam le a nagy tanulás közepette? :Y

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#41006) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

Megin a hulyesegemel tomom a forumot, de muszaly megkerdeznem. Ugyebar az Asrock-ot kihalyitom a gepbol es szeretnek visszaterni az asus-ra.
Mi eri meg jobban, egy Asus P8Z77-V Pro zsirujonan kb 53.000 HUF-ert, vagy hasznaltan egy Asus P8Z68-V Deluxe.gen3, 6 honap garival, kb 35.000 forintert ?

kb ez a gep: 2600k, 2 x hd7870, 16 gb ddr3 1600 mhz, 2 x ssd, 2 x hdd

Erezheto a kulombseg a Z68 es a Z77 kozott ?

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#41007) BomiBoogie válasza MiklosSaS (#41006) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Szerintem Sandy-re mehet nyugodtan a Z68, annyi pluszt semmiképp nem ér meg a Z77.

(#41008) Qru válasza BomiBoogie (#41007) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

+1, SB-hez bőven elég a Z68-as deszka is.

#nincsbennetarcsi

(#41009) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

Sokat olvastam es nem nagyon van sok kulombseg a Z77 es Z68 kozott.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#41010) Mentiii


Mentiii
tag

Sziasztok!

Sikeresen összeállítottam a következő konfigomat, ami a következő:
Alaplap: MSI Z77 MPOWER (52.197Ft)
Processzor: INTEL Core i5-3570K 3.40GHz 1155 BOX
Processzor hűtő:ARCTIC Freezer 13 Pro CO
Memória: Corsair 8GB DDR3 1600MHz CL10 1.5V XMP Black Vengeance Low Profile
Ház: Fractal Design Arc Midi
Grafkártya: AMD Ati Sapphire Radeon 6950 1GB //régi konfigból
HDD: 1x 160 GB, 1x 320 GB, 1x 2 TB //régi konfigból
SSD: Vertex 4 128 GB //régi konfigból
Táp: FSP Blue Storm II 500W //régi konfigból

Viszont erősen gondolkodom egy ASROCK Z77 Extreme4 -en, mert 50 € -val olcsóbb és nagyon jó ár/érték aránya van, továbbá remekül húzható. [link]

A fő kérdés tehát: MSI Z77 MPOWER vagy ASROCK Z77 Extreme4

Köszönöm előre is a válaszokat :)

(#41011) tranceplanet válasza Mentiii (#41010) üzenetére


tranceplanet
addikt

Nekem nem érné meg a felárat. Nyilván az 52 ropis lap jobb. Ha rááldozod a pénzt, vedd az MSI lapot. Extreme tuning (~4,6GHz felett) esetén profitálhatnál az MSI lappal. Épeszű ember tartósan nem hajtja ilyen magas órajelen a procit. Extreme4 jó áron nyújt jó szolgáltatásokat. Az a kérdés, megéri-e neked a felár, amennyivel többet nyújt az MSI lap.

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#41012) MiklosSaS válasza Mentiii (#41010) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

MSI

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#41013) Mahrenburg válasza menjapipaba (#41004) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

Szívesen! Használd egészséggel! :R

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#41014) Geresics válasza Mentiii (#41010) üzenetére


Geresics
addikt

Az MSI-nek nem tudom, hogy milyen a tápellátása, de az Extreme4-nek 8+4-es, többek között ez miatt is lehet vele olyan jól tuningolni. At 1,5-2x-es árat tuti, hogy nem éri meg az MSI, de mindenki maga döntse el, hogy mennyi pénzt költ. Én nem véletlenül választottam az Extreme4-et, igaz i5-öm majd csak jövőre lesz hozzá...
miklosss2012 kolléga az egyetlen szépséghiba miatt nem szereti a lapot, és az az automata ventilátorkezelés hiánya, de elméletileg SpeedFan-nal mindent be lehet állítani frankón (én egyenlőre ezt még nem próbáltam, mert i3-hoz nem kell a komoly hűtés).

Szóval +1 ASRock Extreme4

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#41015) Geresics válasza bluyoo (#41003) üzenetére


Geresics
addikt

Na, visszaolvastam ott is, hehe! ;]
Nekem pár napja megvolt szinte ugyan ez a vitám a sráccal, csak én előbb ignoráltam... :DDD Olyan ez, mintha olyannal vitatkoznál vallásról, aki közben folyamatosan azt kiabálja, hogy "dzsihád-dzsihád! :W
A baj tényleg csak az, hogy valaki komolyan veszi amit ír, és az Ő egyoldalú véleménye alapján dönt egy CPU vásárlása esetén...

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#41016) Mentiii válasza Geresics (#41014) üzenetére


Mentiii
tag

Köszi szépen a gyors és kielégítő választ :)

(#41017) MiklosSaS válasza Geresics (#41014) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Azzal is, meg masal is van gond. Szerintem en fogtam ki egy selejtet, de 3 asrock lapbol 3 selejt ?! WTF?

Most ujabban ha tuningolok bios-bol, win alatt csak a gyari frekvencian muzsikal (minden asrock software-t kiirtottam), majd 3-4 ujrainditas utan ugy gondolja hogy jo lenne engedelmeskedni.

[ Szerkesztve ]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#41018) bluyoo válasza Geresics (#41015) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Alig bírtam magam moderálni , tiszta gáz volt az egész. A legidegesítőbb az egészben az volt hogy teljesen félremagyarázta amiket írtam. :W
"Nekem pár napja megvolt szinte ugyan ez a vitám a sráccal, csak én előbb ignoráltam... "
Igen a "Az i3 3220T rettenetesen gyenge lehet 2,8Ghz-en," kijelentés elég ütős volt részéről. :DDD
Leragadt a magas órajel tuti erősebb témánál .....
De mindegy is túlestünk rajta mint a fogorvoson. :DDD
(#41017) miklosss2012
Nem értesz az ASRock-hoz! Azt a lapot érezni kell! ;]

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#41019) peu407 válasza bluyoo (#41018) üzenetére


peu407
senior tag

bluyoo! Szerelmeskedni vagy dolgozni akarunk azzal a lappal :DD ?

(#41020) csab87


csab87
csendes tag

sziasztok!
Intel i3 3225 cpu-hoz milyen alaplapot ajánlotok? kb. 20e ig. ATX legyen lehetőleg.
elöre is köszönöm váalszotok!!

(#41021) BomiBoogie válasza csab87 (#41020) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

H77-es lapot, Asrock jó lehet. Mondjuk 20 alatt leginkább mATX van, az első nagy talán az ASROCK H77 Pro4/MVP, de az már kicsivel 20 fölötti.

(#41022) -KP-


-KP-
addikt

Mitől javult ennyit Asrock hogy manapság rengetegen már a Gigabyte helyett is ezt a márkát ajánlják?

(#41023) bluyoo válasza csab87 (#41020) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Szia!
ASRock B75 Pro3 talán a legjobban felszerelt B75-ös lap +2db ASMedia ASM1061 chip-es SATA3 porttal (20K körül).
Asus P8B75-V nincs HDMI csatlakozó viszont már Virtu MVP támogatást is kapott (19K körül).
(#41019) peu407
Azt azért nem! :D Arra van más hardverem! :DDD Mielőtt másra gondolnál Ő egy jó tuningpotenciával rendelkező házisárkány!

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#41024) csab87


csab87
csendes tag

köszi választok! ASROCK H77 PRO4/MVP alaplap kb. 2év mulva is még jóó lehet?

(#41025) bluyoo válasza csab87 (#41024) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Érdekes kérdés. Nem szoktak megromlani! :DDD
(#41022) -KP-
Nem tudom hogy mi vezetett a jóval megbízhatóbb lapok gyártásához (legalábbis a régi ASRock lapokhoz mérten) de van annyira megbízható mint a Gigabyte és ált. többet nyújt a pénzedért.

Bazinga!

(#41026) csab87


csab87
csendes tag

köszönet nektek megvan a lapom! :) ASROCK H77 PRO4/MVP !!!

(#41027) Geresics válasza -KP- (#41022) üzenetére


Geresics
addikt

ASRock sokat javult. :K
A Gigabyte-nál pedig sokan megégették maguk a rendkívül olcsó P31/41-es alaplapokkal, amik valóban egy rakás sz@rok voltak. Sajnos a legtöbben hajlamosak egy 9-10eFt-os rossz vásárlás alapján leírni egy gyártó valóban minőségi (és drága!) alaplapjait. Ez a tipikus "nekem má vót gagyibájtom, sohatöbbet!" hozzáállás. A lényeg, hogy jó a Gigabyte, csak nem szabad a legolcsóbb lapokat megvenni! (De ez igaz a többi márkára is...)

(#41018) bluyoo
:DD

[ Szerkesztve ]

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#41028) xtevo válasza csab87 (#41026) üzenetére


xtevo
őstag

Jól döntöttél! Nekem volt ilyen lapom, és baromi jó! Jól is nézett ki ráadásul... :P Szerettem! ;)

(#41029) Gubu0101


Gubu0101
veterán

Üdv!
Szeretnék a közeljövőbe építeni egy gépet,inkább játékra és Amd alapokban gondolkodok.
Néztem pár Biostar alaplapot max 20-25 amit rá akarok szánni.
A kérdés.
Mennyire meg bízhatóak,érdemes ilyen lapban gondolkozni?

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#41030) tranceplanet


tranceplanet
addikt

Az vezetett az ASRock felemelkedéséhez, hogy már nem az ASUS vállalata. Régebben, amit az ASUS nem mert beépíteni, na ezek kerültek az ASRock lapokra. Innen a régi negatív előítélet. Gigabyte pedig hullámvölgyben volt a 6-os szériás olcsó lapjaival. De összeszedte magát, a 7-es szériás és FM1 és FM2 lapjaik is nagyon jók. ASRock persze ár/érték arányban oda tud pirítani minden gyártónak.

---------------------------------------------------
(#41029) Gubu0101

BIOSTAR Hi-Fi A85W

A BIOS és támogatottsága nem tudom milyen. Azt mondják nem rossz lapokat gyárt.

[ Szerkesztve ]

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#41031) Gubu0101 válasza Geresics (#41027) üzenetére


Gubu0101
veterán

Csatlakozok.3 giga lapom volt 2db 8-9k körüliek,ők ~ 1 évig húzták kb aztán kondi bajal el száltak.Utàna vettem 18 ért ő már bírja kb 3 éve,most az új tulajnál.De részemről soha többet giga :DDD

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#41032) Gubu0101 válasza tranceplanet (#41030) üzenetére


Gubu0101
veterán

Köszi!Amikor újra el kezdték gyártani akkor nagyon dicsérték,lehet csak a reklám miatt,nem tudom.Vásárlás előtt azért még utána nézek/êrdeklődök.

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#41033) -KP- válasza Gubu0101 (#41031) üzenetére


-KP-
addikt

tesómnak p31 ds3l lapja van. abban az időben volt 16k kb. nekem p35c ds3r, abban az időben volt 25k. 6éve működik mindkettő.

(#41034) Dromi


Dromi
tag

Sziasztok!

Akarok egy új gépet (s1155- Ivy Bridge) és érdekelne hogy melyik alaplap a jobb. Asrock Z77 Extreme 4 vagy ASUS P8B75-M-LX; vagy tudtok esetleg megbízhatóbbat ezen az áron ( max 35k-t szánok rá innen http://www.hardverker.hu).

[ Szerkesztve ]

(#41035) marinea2 válasza Dromi (#41034) üzenetére


marinea2
addikt

Hol van itt kép?

"Régen" én voltam a rózsaszín maci - MVP Freak - Victory Royale - maFIA

(#41036) Gubu0101 válasza -KP- (#41033) üzenetére


Gubu0101
veterán

Nem akarok én vizes lepedőt húzni a gigára.Arra céloztam,hogy olcsóbb lapoknak ez lehet az átka.Amiket te is említettél bőven a 10 és 20-as kateg. fölött vannak.Most 0 ról kell kezdenem így meg fontolom melyik gyártó lapját használjam. :)

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#41037) bluyoo válasza Dromi (#41034) üzenetére


bluyoo
nagyúr

A két lapban annyi a közös hogy LGA 1155-ös foglalatúak .... Az ASRock tuninglap az Asus meg irodákba szánt. A kettő közül egyértelmű hogy az Extr.4 . Tuning Asus lap a P8Z77-V LK abban az árban.
Mondjuk nem ártana tudni milyen CPU alá szeretnéd.

Bazinga!

(#41038) margithid válasza bluyoo (#41037) üzenetére


margithid
veterán

Nekem az extreme 4gyel csak annyi a bajom ,hogy 2 év gari van rá.

(#41039) bluyoo válasza margithid (#41038) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Nem mindenhol és nem mindig! :W Unom ezt a garanciamizériát az ASRock-al egyik nap 3év a másik nap 2év-et vállalnak a kiskerek ill. a beszállítóik (pl. az ájpon-ban az Extr.4 2év az Extr.3 pedig 3év ki érti ezt :F ) .... Kérdezz rá az adott boltban hogy éppen mennyi rá a valós vállalt garancia. Vettem már tápot 2év garanciával a garipapíron pedig a gyári 5év volt már .....

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#41040) Dromi


Dromi
tag

Kösz a gyors választ!

Erre a gépre gondoltam:

Processzor: Intel Core i7-3770K3.50GHz BOX (84 455 Ft)
Alaplap: ASRock Z77 Extreme-4 (Intel s1155) (34 798 Ft)
Memória: CORSAIRDDR-3 16Gb/1600 KIT Vengeance Blue (20.320 Ft - 5 év garancia)
SSD: Samsung 128Gb SSD 830 Series (MZ-7PC128/WW) (28 956 Ft)
HDD: Seagate 1.5Tb SATA-III 64Mb HDD (ST1500DL003) (19 939 Ft)
Ház: AerocoolPGS Strike-X Gaming (midi, fekete-piros) (18 288 Ft)
VGA: GIGABYTE ATi Radeon HD7950 3Gb (79 121 Ft) vagy
GAINWARD nVidia GTX660 Ti 2Gb (78 994 Ft)
Tápegység: Chieftec 650W BOX (25 527 Ft) HD-hez meg gondolom nagyobb kéne.
DVD-RW- bőven elég.

A lényeg, hosszú távra (2-3 év ) tervezek és megbízható legyen. Max 300-310 ezerből ki kéne jöjjön az a lényeg.

Extra kérdés:
Alaplapnál nem tudom igazából mi kéne ezen kívül.
Processzornál kell vízhűtés vagy jó a gyári is? ( Erre gondoltam: Corsair Hydro CWCH80 ez 26.670 Ft vagy az olcsóbb nem tudom, hogy jó-e a processzorhoz: Corsair Hydro CWCH70 -13% 19 177 Ft ). Vagy ennél olcsóbb csendesebb nem vízhűtés is megoldható? Erre már nem igazán futna a keretből.
Memóriánál elég lenne 8 GB- is?
HDD: Érdemes újat venni, vagy elég a mostani gépemből egy Samsung 1 TB-is, eddig nem volt vele gond.
VGA: Melyik a jobb?
Ház: Olyan kéne-ami jól szellőzik és jól néz ki, ha ez nem jó (max 20-25. ezer).

[ Szerkesztve ]

(#41041) bluyoo válasza Dromi (#41040) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Szívesen!
Másold át a hozzászólást a megfelelő topic-ba ott segítenek a szakik. Milyen asztali gépet vegyek? - Olvasd el az első hsz-t!
De a HDD maradhat ha úgyis csak adattárolásra lesz gondolom az SSD mellett.
Ha nem munkára akarod használni egy I5 is bőven megfelel .....
VGA -ban jelenleg talán az ATI jobb vételnek számít ......
19K-ért már megkapod az Alpenföhn K2 -t ........
RAM-ból is elég a 8Gb legalábbis játékra ....
Házból pl. ott a BitFenix Raider 25K-ért ....
Táp-ból a moduláris FSP AURUM CM GOLD 650 -et venném kb. 30K ... de szerintem egy 500-as is elég lenne ... Melyik tápegységet vegyem?
Ja és alaplapra többet költenék ....... :DDD

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#41042) Dromi


Dromi
tag

Kösz a segítséget, ház + hűtőnél innen ajánl valamit: http://www.hardverker.hu
Egy helyen le szeretném tudni az egészet.
Akkor alaplap mi lenne? http://www.asrock.com/mb/overview.hu.asp?Model=Z77%20OC%20Formula
Még ezt néztem, de ez már kb 66.000 Ft lenne :Y . Ez tuti jó lenne, de itt nincs - meg jó drága és én amatőr vagyok pc - szerelésben, ezért akarom egy helyen letudni.

[ Szerkesztve ]

(#41043) Geresics válasza Dromi (#41040) üzenetére


Geresics
addikt

Alaplap: ASRock Extreme4. Ha ezt a procit egy B75-ös alaplapba rakod, én többé nem állok szóba veled! :DDD
HDD: Mivel lesz SSD is (nem is akármilyen), ezért bőven jó a mostani 1TB-s winchester-ed.
VGA: 7950
Hűtő: ha komolyan tuningolni akarsz, akkor nem elég a gyári. Ha nem akarsz kemény tuningot, akkor alulfeszeled a procit, és még csendes is lesz a gyári hűtő.

Szerk:
VGA: én inkább a Sapphire HD7950 3Gb DualX OC 78 105 Ft-ot választanám
CPU: i5-3570K mindenre elegendő

(#41041) bluyoo
Fene a pofád, már megint beelőztél! :C

[ Szerkesztve ]

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#41044) margithid válasza bluyoo (#41039) üzenetére


margithid
veterán

Tudom ,de érdekes, hogy az ipon például egy 15k-s alaplapra 3évat ad mig egy 30k-ra meg csak 2 évet...

(#41045) bluyoo válasza Dromi (#41042) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Szívesen!
De nem potyára irányítottalak pl. a milyen gépet ... topic-ba. ;)
Ők összességében jobban tisztában vannak a különböző hardverekkel .... pl. ShellKretor fórumtárs nagy házguru biztos örömmel segít a legjobb kiválasztásában (amit én ajánlottam azt magamnak néztem ki és majdcsak az összes cikket elolvastam róla + fórumok , azért mertem neked ajánlani).Most írhatnám hogy a Fractal Design Core 3000 -et vedd de meglehet van nálla sokkal jobb amit én nem ismerek .....
A megfelelő topic-okba írva a témával sokat tapasztalt foglalkozó fórumtársak segítenek ....
Milyen cpu hűtőt vegyek?
Milyen videókártyát?
Milyen házat vegyek?
(#41043) geresics
Igyekszünk , igyekszünk! ;]
(#41044) margithid
Máskor hozták az országba meglehet ez okozza vagy csak elírás ... amit írtam tápot az is onnan volt ....

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#41046) -KP-


-KP-
addikt

Fm2-es Athlon II X4 750k alá milyen tuninglap javasolt?

(#41047) bluyoo válasza Dromi (#41042) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Nem muszáj annyira elszállni a lappal ..... :DDD Amit ajánlanék , bár nem sokkal olcsóbban az meg nincs az általad választott boltban ....
ui.: Linkelni úgy tudsz hogy amikor a hozzászólást írod , aszöveg alatt lévő a Link gombra kattintva előjön egy ablak és abba szúrod be a linkedet. Így nekünk csak rá kell kattintani .... :)

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#41048) Dromi válasza bluyoo (#41047) üzenetére


Dromi
tag

Kösz a tippet-et! Jó hogy regisztráltam ide. :R

VGA-t azt nem tudom mi lesz a fix.

[ Szerkesztve ]

(#41049) tranceplanet válasza -KP- (#41046) üzenetére


tranceplanet
addikt

ASROCK FM2A85X Extreme4

BIOSTAR Hi-Fi A85W -most néztem utána, kapott UEFI BIOS-t

Persze, ha van 30 ropid rá vehetsz ASUS-t, MSI-t, Gigát is. Lényeg, hogy bordázott legyen a VRM.

[ Szerkesztve ]

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#41050) -KP- válasza tranceplanet (#41049) üzenetére


-KP-
addikt

nem ragaszkodom az Asushoz vagy a Gigához. Ha az Asrock ugyanolyan jó, de olcsóbban akkor jó lesz az is.

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.