Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44001) drivert válasza bluyoo (#43997) üzenetére


drivert
csendes tag

Köszi, ezt tudom, de egyenlőre ennyi a keret rá.
Azért gondoltam azt, hogy már AM3-as legyen amiben elmegy ez a proci. :R

DriVer

(#44002) bluyoo válasza Jander (#43999) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Szívesen!
(#44000) syberia
Neked is szívesen! :)
A DGS verziók erősen le vannak butítva hang , hűtés , tápellátás , ... tekintetében.A PRO4-M alig 2K-val drágább szóval annyit mindenképpen megér.
A három említett mATX-es lap.
(#44001) drivert
Épp ez a gond egy modern AM3+ -os lapban ahogy én tudom már nem megy az a CPU. Ráadásul megjelent ugye az FM2 is.
Írj egy pm.-et miresz kollégának ő nagyon vágja az AMD-s cuccokat biztos szívesen segít neked.
Majd ő megmondja mi is lenne jelenleg a legjobb lépés számodra.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#44003) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Sziasztok!

Alaplap ASUS M5A97 EVO R2.0 (AMD AM3+)
G.Skill DDR-3 8GB /1600 (F3-1600C11S-8GNT)

Ez az összeállítás jó lesz akkor? Stabil, megbízható? Vagy Corsair legyen a RAM?
32G RAM-ot gond nélkül kezel a lap, illetve az új FX8xxx-es Bull szériával is jól boldogul a lap?
Az AC Freezer 13 hűtőmet fel tudom helyezni a lapra? Az összes RAM foglalat használható marad? Illetve a jelenlegi összes adatlapomon lévő alkatrésszel komptaibilis?

AMD Phenom II X4 955 BE @ stock
Sapphire Ati Radeon HD5770 Vapor-X 1GB
Samsung 830 128 GB+Samsung 1TB SATAII+Samsung 1TB SATAII,
ASUS Xonar DS és OPA2604AP,
Chieftec CTG-500-80P táp

Köszi!

Üdv. core2

[ Szerkesztve ]

(#44004) drivert válasza bluyoo (#44002) üzenetére


drivert
csendes tag

Köszi! :R

DriVer

(#44005) bluyoo válasza Neil Watts (#44003) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Szia!
RAM tekintetében is csak az a biztos amit a gyártó is letesztelt M5A97_EVO_R20-Memory-QVL.
De szinte biztos hogy nem lesz vele gondod. Ráadásul a lap rendelkezik a MemOK! funkcióval is. Személy szerint inkább Corsair-t vennék de a guruk a RAM-os topic-ban majd megmondják melyikkel járnál a legjobban. Milyen RAM-ot vegyek?
CPU terén ami a lap CPU support-jában benne van azzal boldogul. :)
És több mint valószínű az összes többi alkatrészeddel is kompatibilis a lap M5A97_EVO_R20-Device-QVL de minden hardvert nem tesztelhetnek le .... Samsung HDD-vel volt gond de egy firmware frissítés orvosolta a gondot.
De másold át a hsz.-t a lap saját topic-jába Asus M5A alaplapok hátha valaki tud még más problémáról.
Az AC Freezer 13 nem egy nagy hűtő szóval el fog férni.
(#44004) drivert
Szívesen!

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#44006) Neil Watts válasza bluyoo (#44005) üzenetére


Neil Watts
veterán

Köszi! :R

Üdv. core2

(#44007) miresz válasza bluyoo (#44002) üzenetére


miresz
veterán

:) Megvolt.

(#44008) bluyoo válasza Neil Watts (#44006) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Szívesen!
(#44007) miresz
Köszi! :DDD

Bazinga!

(#44009) Zsebröfi


Zsebröfi
tag

Sziasztok! :)
Remélem megtaláltam a megfelelő fórumot és a hozzáértő közönségét, hogy segítsenek nekem egy alaplap kiválasztásában.
Elég rég nem foglalkoztam ilyen szinten a gépemmel, el is öregedett így segítség kell.
Amit tudni kellene az alaplapnak:
Phenom proci menjen bele. De első körben valami kétmagos procit vennék, mert ennyi pénzem van. :P
Támogasson normális videokártyát,de nem baj, ha van valami integrált benne kezdésnek. :) Ja és sima vga kimenet legyen rajta...
Az sem baj, ha van 1-2 PCI slotja. :)
Gondolom audio az szokott rajta lenni. :)
Lehet, hogy lehetetlen amit kívánok? :D

Ha sírsz, nincs aki lássa könnyeid, ha szíved fáj, nincs ki észrevegye fájdalmad, ha boldog vagy, nincs ki lássa mosolyod......de próbálj meg csak egyszer szellenteni.

(#44010) miresz válasza Zsebröfi (#44009) üzenetére


miresz
veterán

Mekkora összeget szánsz rá? Nem biztos,hogy a Phenom felé kellene elindulnod.

(#44011) Zsebröfi válasza miresz (#44010) üzenetére


Zsebröfi
tag

Csak alaplapra?
Az egészre úgy kb. 60-70.00 lenne. Ebből kellene kihozni egy alaplapot, videokártyát (de integrált is jó), ramot, házat meg egy vincsit.
Olyan szemmel kellene az egészet, hogy később tudjam bővíteni, ha lesz pénzem erősebb procira meg videokártyára.
Lehetetlent kérek? :D

Ha sírsz, nincs aki lássa könnyeid, ha szíved fáj, nincs ki észrevegye fájdalmad, ha boldog vagy, nincs ki lássa mosolyod......de próbálj meg csak egyszer szellenteni.

(#44012) bandi0000 válasza Zsebröfi (#44011) üzenetére


bandi0000
nagyúr

Csak AMD-ben gondolkozol? Mert az intel 1155-ös tokozásból jót lehetne kihozni, illetve persze új vagy használt cuccok?

Xbox One: bandymnc

(#44013) miresz válasza Zsebröfi (#44011) üzenetére


miresz
veterán

Hát el tudsz indulni két vonalon is. Az egyik az FM2-es foglalaton alapul:

Asrock FM2A75 PRO4-M alaplap+ ebbe kapásból tudsz tenni olyan procit(APU-t)AMD A8 5600K amiben van integrált VGA ami nem is gyenge,ezzel akár még el is lehet játszogatni,és eleve 4 magos.Az IGP tudása kb. ha régebbi kártyában szeretném kifejezni kb 9600-9800Gt szintjét hozza,de már DX11-ben természetesen.

A másik vonal az AM3+ Itt már több modulos FX procikat is tehetsz majd alkalomadtán a lapba,de általában ezeken a lapokon nincs IGP,hacsak nem régebbi chipsettel van szerelve,tehát ide kellene neked egy dedikált VGA is. Asus M5A97 R2.0 ez a minimum lap,ha majd FX-re szeretnél upgradelni + akkor egyenlőre egy AMD Athlon II X3 450-t lehetne bele dobni,ami nagy valószínüséggel 4 magosítható. :)

[ Szerkesztve ]

(#44014) Zsebröfi válasza bandi0000 (#44012) üzenetére


Zsebröfi
tag

Természetesen Intel is szóba jöhet, nem húzok egyik irányba sem. :) És a használt cuccok ellen sincs kifogásom.
Talán nem épp van egy eladó konfigod? :D :D

Ha sírsz, nincs aki lássa könnyeid, ha szíved fáj, nincs ki észrevegye fájdalmad, ha boldog vagy, nincs ki lássa mosolyod......de próbálj meg csak egyszer szellenteni.

(#44015) BomiBoogie válasza Zsebröfi (#44014) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Röfi, megvalósítható, amit kérsz, de lássuk, milyen felbontáson, mire akarod használni a gépet? Játék? Filmezés? Videóvágás? Disznóvágás?

(#44016) bandi0000 válasza Zsebröfi (#44014) üzenetére


bandi0000
nagyúr

Jah hát reklámozni nem szabad de csak egy alaplap :D

És csak azért mondom mert hogy itt a ph-n mondjuk egy 1155 ös lap 15k de benyeli az összes 1155 ös procit pl most vennél bele egy kissebb 2/4 magost de később belerakhatod a 4 magost is, DDR3 memória olcsó mondjuk 4 gb 4-5k körül van 10k alatt a 8 Gb egy vinyó 10k körül van 500Gb meg hát egy ház 5-10k attól függ mekkorák az elvárások, ja és persze az alaplapon van integrált VGA.

én az adatlapomnál látható konfigot 86k ért vettem vadi újonnan (alaplap,proci,memória) ezt csak mondom, mert én a legrdágább i5-ös procit vettem :D

Xbox One: bandymnc

(#44017) BomiBoogie válasza bandi0000 (#44016) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Azért halkan tegyük hozzá, hogy egy 3570K és egy B75-ös lap nem a tipikusan ajánlott felállás.

(#44018) bandi0000 válasza BomiBoogie (#44017) üzenetére


bandi0000
nagyúr

Nem is ajánlottam én is csak ideiglenesen vettem most cserélem le, csak szemléltetés képen hoztam fel hogy nem olyan drága kihozni egy jó konfigot

Xbox One: bandymnc

(#44019) BomiBoogie válasza bandi0000 (#44018) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Azért Röfinek több dolog kell:

Az egészre úgy kb. 60-70.00 lenne. Ebből kellene kihozni egy alaplapot, videokártyát (de integrált is jó), ramot, házat meg egy vincsit.

(#44020) Zsebröfi válasza BomiBoogie (#44015) üzenetére


Zsebröfi
tag

Főleg net, filmek és régebbi játékok. :)
Ja és nem full HD...játék is max 1024x768, nincs igényem nagyobbra, egyelőre :)

Ha sírsz, nincs aki lássa könnyeid, ha szíved fáj, nincs ki észrevegye fájdalmad, ha boldog vagy, nincs ki lássa mosolyod......de próbálj meg csak egyszer szellenteni.

(#44021) BomiBoogie válasza Zsebröfi (#44020) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Szerintem akkor a miresz által ajánlott FM2-es konfig jó lehet. :K

(#44022) bandi0000 válasza Zsebröfi (#44020) üzenetére


bandi0000
nagyúr

Hát akkor én szerintem javaslok egy B75-ös alaplapot gondolom húzással nem nagyon fogsz foglalkozni, akkor 4 Gb memória, egy 500 Gb-os vinyó, mondjuk procinak meg egy core i3 2120 és akkor bőven kereten belül maradnál de majd kijavítanak

Xbox One: bandymnc

(#44023) miresz válasza Zsebröfi (#44020) üzenetére


miresz
veterán

Akkor az imént említett Asrock FM2A75 PRO4-M + AMD A8 5600K a te konfigod. És meg fogsz lepődni az IGP teljesítményén. :K

BomiBoogie: Egyre jár az agyunk búgócsiga,akarom mondani turbócsiga... :K :DDD

[ Szerkesztve ]

(#44024) =HG= válasza Zsebröfi (#44020) üzenetére


=HG=
addikt

Már kapható az ASROCK FM2A85X-ITX (27k-iponba) PcLand-ba most az A10 5800K csak 26 k és veszel hozzá 2x4 Gb Patriot 1866 Ghz ramot (15k) és kész a konfig..

[ Szerkesztve ]

(#44025) Zsebröfi válasza miresz (#44023) üzenetére


Zsebröfi
tag

Akkor lehet, hogy ez lesz belőle :) Köszi!
Mennyire új játékok hoz merjek ezzel a konfiggal hozzányúlni? :P

Ha sírsz, nincs aki lássa könnyeid, ha szíved fáj, nincs ki észrevegye fájdalmad, ha boldog vagy, nincs ki lássa mosolyod......de próbálj meg csak egyszer szellenteni.

(#44026) Zsebröfi válasza =HG= (#44024) üzenetére


Zsebröfi
tag

Ezzel csak az a baj, hogy a "sallangokra" nem jut pénz...:)

Ha sírsz, nincs aki lássa könnyeid, ha szíved fáj, nincs ki észrevegye fájdalmad, ha boldog vagy, nincs ki lássa mosolyod......de próbálj meg csak egyszer szellenteni.

(#44027) miresz válasza Zsebröfi (#44025) üzenetére


miresz
veterán

AMD Trinity megateszt: APU újratöltve Olvasgass. :) Azon a felbontáson elég sokhoz. :K

[ Szerkesztve ]

(#44028) Zsebröfi válasza miresz (#44027) üzenetére


Zsebröfi
tag

:P ezt átnézem rendesen :)
Azt hiszem megadtátok az irányvonalat!
Köszönöm szépen a segítséget! :)

Ha sírsz, nincs aki lássa könnyeid, ha szíved fáj, nincs ki észrevegye fájdalmad, ha boldog vagy, nincs ki lássa mosolyod......de próbálj meg csak egyszer szellenteni.

(#44029) Zsebröfi válasza miresz (#44027) üzenetére


Zsebröfi
tag

De ugye van sima VGA kimenete is? Fontos, hogy a sima CRT-s monitorommal is menjen. :)

Ha sírsz, nincs aki lássa könnyeid, ha szíved fáj, nincs ki észrevegye fájdalmad, ha boldog vagy, nincs ki lássa mosolyod......de próbálj meg csak egyszer szellenteni.

(#44030) miresz válasza Zsebröfi (#44029) üzenetére


miresz
veterán

Igen,van rajt. :)

(#44031) =HG= válasza Zsebröfi (#44029) üzenetére


=HG=
addikt

(#44032) emlekmas


emlekmas
tag

Alaplapom garanciás bevizsgáláson van Iponénknál, merthogy egyszercsak megállt benne a VGA, és nem is tudtam életre kelteni a pci express slotban egyik általam próbált vga-t sem, amik egyébként másik gépben gond nélkül mennek. Most rémlik, hogy az átvevő azt mondta, hogy a bevizsgálás után döntenek, hogy javítás vagy csere.

Amíg nem mondanak konrétumot, szerintem nem hívom őket, de ha van információtok, hogy ez hogyan működik, akkor megköszönném, ha valaki megosztaná velem.

Kérdésem, hogy amennyiben javítás lesz, akkor a garancia hogyan szokott kinézni? Újra kezdődik a teljes értékű garancia a javított lap átvételével? Csak a maradék időre kapok garanciát? (a szívásnak, gépszerelgetésnek, szaladgálásnak, idő és benzinpocsékolásnak meg örüljek?)

Csere esetén csak ugyan ilyenre cserélnek, vagy lehetőség van árkülönbözet rendezéssel más gyártó lapját is kérni? (mondjuk őszintén szólva nem igazán érzek ingerenciát újra erre a lapra, miután a gépet szét kellett barmolnom miatta, hetekig nem lesz gépem, utána megint kinlódhatok az összerakásával, és még örüljek is neki, hogy kapok egy ugyan ilyet egy csomó autózás meg időelcseszés után...

Ha lehet cserélni, akkor egy asrock z77 pro3 helyett mit javasolnátok egy 3570k procihoz, ami mondjuk nem asrock, és tuningolni is lehet vele, de azért megáll 30eFt körül? (8-9 ezret talán hajlandó lennék ráfizetni).

i5-3570K, ninja, asrock z77 pro3, 2*4 gb corsair vengeance, sapphire 7950, samu 120 ssd, 2*500Gb WD green, gigabyte IF333, corsair GS 600, valamilyen Labtech bill, Logitech G500, Creative S750

(#44033) BomiBoogie válasza emlekmas (#44032) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

A gond, hogy az sem volt igazán tuninglap.
ASRock Z77 Extreme 4-től kéne nézelődni, de tudom, a márka most érhető módon nem szimpatikus, az ASUS P8Z77-V viszont már drágább.

(#44034) jim bcs válasza emlekmas (#44032) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

garancia és egyéb miatt a boltot kérdezd, relative olcsón ennyi tuninglap kapható bár ezek sem kifejezetten nagy tuningra lettek tervezve

Asus P8Z77-M Pro---matx
Asus P8Z77-V LE PLUS---atx
ASRock Fatal1ty Z77 Performance---atx
ASRock Z77E-ITX---mitx
ASRock Z77 Extreme6---atx

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#44035) hegegabi80 válasza miresz (#44023) üzenetére


hegegabi80
addikt

Sőt most az FM2 prociknak lement az ára kb 5000 Ft-al. :)

(#44036) regener


regener
veterán

Sziasztok,
jelenleg egy ASRock 880GM-LE (nem FX) alaplapom van, de kevés rajta a hely (egyik pci-t fedi a vidikari) ezért szeretném nagyobbra cserélni, az IDE nem nagyon fontos, mert sata-s dvdolvasót veszek nemsokára, így arra már nem is lesz szükség.

Tehát az igényeim:
min. 1db PCIe 2.0 16x (nem lesz cfx/sli, de nembaj ha van még 1)
2 max 3 db pci
min. 2 ram slot
am3 vagy am3+
és ami nagyon fontos hogy egy jó alaplapi hangkártya legyen, lehetőleg EAX vagy 3D támogatással (szeretem ha a zene úgy hangzik ahogy annak kell)
illetve ASRock és ASUS alaplapok vannak előnyben.

Kb milyen alaplap lenne jó a kritériumaimra?
Mert nem tudom milyen árszegmensben van ilyesmi ami jólenne.

Előre is köszi :D

[ Szerkesztve ]

(#44037) Joci009


Joci009
csendes tag

Sziasztok !
Szeretnék venni egy alaplapot maximum 18ezerből egy phenom II X2 550 b.e. menne bele és az volna a cél hogy tudja az alaplap a magoldást mert a procimban megy mind a 4 mag és nem tudom melyik lap volna erre a legalkalmasabb ja és szeretnék rajta sata 3-at mert a közeljövőben ssd-t akarok venni

előre is köszönöm !

[ Szerkesztve ]

(#44038) aginor


aginor
addikt

Sziasztok!

Mik a vélemények az alábbi lapról? Megbízható? Van valami nyűgje? Mushkin ramokkal nem veszik össze?
Asus P5G41T-M LX

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#44039) bandi0000


bandi0000
nagyúr

Még mindig agyalok ezen az alaplap témán 3570k alá keresek deszkát de nem akarok rá azért sokat költeni
Néztem az MSI MPOWER-t csak azért viszonylag drága és megéri e azt 10k-val többért megvenni mint pl az Asrock Z77 Extreme4-es lapját? Vagy esetleg más alternatíva?
Nekem igazából az lenne a jó ha jól tudnám húzni a procimat tehát hogy kihasználja rendesen a lap

Xbox One: bandymnc

(#44040) =HG= válasza bandi0000 (#44039) üzenetére


=HG=
addikt

Asrock Z77 Extreme4-ben elég jól lehet húzni. Nekem 5,1 Ghz-et megy, csak a procit nem lehet hűteni.

[ Szerkesztve ]

(#44041) bandi0000 válasza =HG= (#44040) üzenetére


bandi0000
nagyúr

Akkor azt mondod hogy jó/jobb választás mint az MSI?

Amúgy milyen hűtőt használsz a procihoz?

Xbox One: bandymnc

(#44042) =HG= válasza bandi0000 (#44041) üzenetére


=HG=
addikt

Nem, ezt nem mondtam, csak azt, hogy az asrock-ban is szépen lehet tuningolni. Az MSI-t még nem próbáltam, de biztosan jó lap, bár drágább is... Akár melyiket választod, rosszul nem tudsz dönteni :K

(#44043) bandi0000 válasza =HG= (#44042) üzenetére


bandi0000
nagyúr

Hát igen igazából azt várom hogy valaki lebeszéljen az msi ről mert 8k-val drágább és attól hogy jól néz ki az nem éri meg bár amilyen hülye vok megvenném :D

Csak hogy mivel tudhatna többet, amennyivel drágább is?

Xbox One: bandymnc

(#44044) #12634880


#12634880
törölt tag

Sziasztok!
AM3+ lapok közül kéne választanom!
ASUS vagy MSI
Nincsenek kritériumok, mindegyik megfelelne, de melyik megbízhatóbb, jobban támogatott?
Windows 8 lenne rajta, az FX-6300 miatt, meg egyébként is. :D
Köszi!

(#44045) Buster17


Buster17
addikt

Hali!
Az alábbi lapok közül melyiknek erősebb az integrált videokártyája illetve melyiket éri meg?
MSI 760GM-P21
Gigabyte 78LMT-S2
ASUS M5A78L-M LX3
ASUS M5A78L-M LX V2

Bu

[ Szerkesztve ]

(#44046) =HG= válasza bandi0000 (#44043) üzenetére


=HG=
addikt

MSI-hez kapsz: Support Bluetooth & Wi-Fi

(#44044) Lorant2 : Gratulálok! Szerintem két tök ugyan olyan képességű lapot sikerült kiválasztani.
Halgass a szívedre! Az a proci alá tökéletes mindkettő!

[ Szerkesztve ]

(#44047) bandi0000 válasza =HG= (#44046) üzenetére


bandi0000
nagyúr

Tehát csak ennyi az egész? Akkor szerintem marad az Asrock

Xbox One: bandymnc

(#44048) #12634880 válasza =HG= (#44046) üzenetére


#12634880
törölt tag

Igen ezért lenne nehéz döntés, de szerintem az MSI lesz, mivel az ASUS nekem fapadosabbnak tűnik, sokan azt mondják hogy az UEFI is fapados, az MSI-nek viszont állítólag a legszebb UEFI-je van.
És időközben jobban szemügyre vettem a specifikációkat, csatlakozókat, és arra jutottam, hogy az ASUS-on a PCI Express csati az egyik x16 a másik pedig szintén x16, de x4 módban működik gondolom CF, SLI esetén. Az MSI-nél pedig világosan le van írva, hogy egyik x16 másik x8. Szerintem jövőre nézve jobban járnék az MSI-vel, valamint az ASUS iPON kommentjei alapján, a chipset eléggé forró, nem szeretném cserélni egy ideig.
Na ezt szépen megfogalmaztam, MSI, ASUS és tovább :D

(#44049) jeni


jeni
félisten

Üdv
A Z68 és a z77-s lap között milyen eltérések lehetnek vagy mivel tud többet egy z77-s lap?

(#44050) miresz válasza regener (#44036) üzenetére


miresz
veterán

Mindenképp AM3+ -ba gondolkozz. AM3-ast már nem szabad venni. Ha tervezed majd a jövőben lecserélni a procidat FX-re,és azt nem szeretnéd húzni,vagy csak lightos tuning (~4Ghz) lenne akkor ezek egyike a te lapod:

Asus M5A97 R2.0

Asrock 970 EXTREME 4

Gigabyte 970A-UD3

Ha stabilabb,tápellátást szeretnél proci terén,amibe megy egy erősebb OC is akkor pedig ezek között nézelődj:

Asus M5A99X EVO R2.0

Asus M5A99FX PRO R2.0

Gigabyte GA-990XA-UD3 (bár a Giga nem a szívem csücske...)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.